DE Sim ZOEKT... PHILDAR HEEFT 'T! O PHIIDAR O 1.691 14,99 j 0,591 1,89 1,99 2,691 1,59 %98 6,75 2,49 2J5 2,10 1,69 Zinvol werkbezoek Denen ACCU'S zeer scherpe prijzen Accu 36 AH f79.- Accu 45 AH f85.- (gehannes, t Zwaantje KERK Warme-maaltijdvoorziening zoekt dringend nieuwe vrijwilligers SLAGERIJ DUWEL Soesterbergsestraat krijgt stukje oude bomenglorie terug Paul Verhey in kasteel Groeneveld ZWIERS JURRIENS B.V. riTFfjWI BREIPAKKETTEN PAGINA 16 WOENSDAG 26 NOVEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 17 Saucijzeletters Hartig strooigoed Holbaekers in contact met wethouder Plomp en jeugdwerker Baks k SHEL STATIONS Licht- en Krachtinstallaties Open volksdans lessen voor iedereen □oor Arie Wandelaar Er zijn onderwerpen, bestemming 'Rondje Soest," die een kapstok no dig hebben om aan te worden opge hangen. I Wat Arie deze week ter sprake brengt zat al eerder in de pen, maar de kleer hanger ontbrak tot voor kort. De afgelopen week kreeg Arie uit on verwachte hoek de kapstok voor zijn onderwerp aangereikt. Dat kwam zo. Lezend in een landelijk ochtendblad trok een opvallende foto zijn aan dacht. Daarop afgebeeld een kerk. Niets bijzonders dus. Opmerkelijk daarentegen wel de wervende tekst die "de manager" op een reclamebord, geplaatst voor de ingang van zijn kerk, had laten aan brengen. "Vermijd de Kerstdrukte. Kom nu naar de kerk." i "Met humor de kerk in," had de foto redacteur als kop boven de aandacht vragende foto bedacht. Voor Arie is het nog maar de vraag of de auteur van deze tekst het allemaal wel zo komisch bedoeld heeft. Zeker is alleen dat zijn intentie, aandacht krijgen, royaal werd gehonoreerd. Naast het mogelijk komische aspect zijn tekst en plaatsing niet vrij van een zeker cynisme. Pasto res, van welke kerkelijke signatuur dan ook, hebben er, in tegenstelling tot vroeger, mee te leven dat de klan dizie verflauwt en de afname van geestelijk voedsel steeds minder in de belangstelling staat. Het kerstgebeu ren in ongeveer alle kerken vormt daarop een uitzondering. De pastoor van "Vermijd de kerstdrukte, kom nu naar de kerk" moet zich, ongetwijfeld in gezelschap van vele collega's, daar aan ergeren. Belangstellenden, die slechts één keer per jaar, Kerstmis dus, naar een kerk te branden zijn, moeten volgens Arie gerekend worden tot een steeds groter wordende club salonkerkelijken. Het doet een beetje denken aan kinderen, die zich hun ouders uitsluitend op Va der- dan wel Moederdag herinneren. Min of meer door de commercie op het spoor gezet. Dominees, priesters, in Arie's jeugd aangeschreven als eer waarde heren. Tegenwoordig ontbre ken ze zelfs in de titulatuuromschrij ving van de Sukses-agenda 1987. Om dat het tegenwoordig zo schijnt te ho ren laten ze zich, uitzonderingen daar in gelaten, als Jan, Piet en noem maar op aanspreken. Zou in een daarbij pas sende filosofie, de afstand met leden k van een kerkelijke gemeente dan wel at parochie verkleinen? Afgaande op de inhoud van de meeste kerken, ook in Soest, is daar meer voor nodig. "Ver- mijd de kerstdrukte, kom nu naar de kerk" is er ook een bevestiging van. I Wat is er voor nodig om, afgezien van I het gebeuren rond 25 december, de I loop naar kerken er weer in te krijgen? I Volgens Arie is het "slechts" een kwestie van mentaliteitsverandering, f Bij herders en schapen. De actuele stand van zaken werd begin I deze maand verwoord tijdens de in- Ij stallatie van de Zeereerwaarde Heer I "Gerard" van der Beek als nieuwe I "pastoor" van twee parochies te Soest. B Arie citeert uit een lezing die avond, I' gehouden door mevrouw Wil van I Dijk, met als motto "De Pastor heeft I altijd ongelijk." I Daaruit: "Als zijn preek iets te lang K duurt, is hij slaapverwekkend. Als de preek kort is, heeft hij zich niet I moe willen maken. Als hij zijn stem verheft, schreeuwt hij. I Als hij gewoon spreekt, verstaat nie- mand iets. r Als hij afwezig is, is hij altijd onderweg. Als hij op de pastorie is, doet hij nooit I huisbezoek. Als hij over geld praat komt dat omdat r, hij teveel van geld houdt. fe Als hij niet over geld praat, weet men niet wat hij er mee doet. k Als hij feesten organiseert is hij ver- H moeiend. jk A Is hij niets organiseert heeft hij een do- v de parochie. i Als hij tijd neemt voor de mensen, komt fc? er geen eind aan. Als hij haast heeft, luistert hij niet. Als hij jong is, mist hij ervaring. Als hij oud is, had hij zich al lang terug R moeten trekken. j Een litanie vol klachten, die werd be- ftj sloten met: "Daarom Pastor van Beek wees Uzelf." Arie wenst dat de Zeereerwaarde 1 Heer G. van der Beek, of moet, dan wel mag er, over "Gerard" gesproken worden, van harte toe. Hem niet alleen. Zij collega's in alle andere Soester kerkgebouwen eveneens. Kan de niet zelden wat geforceerd aandoende drukte met Kerstmis wel licht toch nog vermeden worden. ARIE WANDELAAR Welkom in Hotel, Café, Restaurant,N Motel HET WITTE HUIS in Soest Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147* 14140 Telex 79479 nl Rondbrengen maaltijden 'leuk en dankbaar werk' Elke dag gaat tussen de middag een handjevol vrijwilligers in Soest en Soesterberg met de auto op stap. Eerst bewegen ze zich in de richting van Mo lenschot, het bekende bejaardencen trum bovenop de Eng. Vandaar ver spreiden ze zich even later weer over Soestdijk, Soest-Zuid, Soest-Midden, het Soesterveen en Soesterberg. Wijk- gewijs gaan ze een flink aantal adres sen langs, gemiddeld zo'n 90 95, maar ook wel eens meer dan 100. Het zijn de rijders en rijdsters van de com missie warme-maaltijdvoorziening en personen-alarmering, een stukje wel zijnswerk voor ouderen vanuit Molen schot, gecoördineerd door eertijds de Federatieve Raad en sinds 1 novem ber door de SWOS. Op de adressen die ze tussen 11.00 en 13.00 uur aandoen wonen oudere men sen. Dat zijn de "afnemers" van de war me maaltijden, die in de keuken van Molenschot worden bereid en door de rijders thuisgebracht in een uitgekiende verpakking, zodat de laatste maaltijd nog net zo lekker op temperatuur is als de eerste. Zo gaat dat elke dag van de week, nu al bijna twee jaar. Het is een klus - maar geen vervélende - die de vrijwilligers met plezier op zich nemen. Omdat ze weten dat hun werk in een dringende behoefte voorziet, en omdat het écht "dankbaar" werk is, en natuurlijk om dat ze het zelf leuk vinden om te doen. Dat blijkt wel uit de enthousiaste verha len van Phia van Waveren, Thea v.d. Berg en Albert Brand, resp. voorzitter en coördinatoren (tevens zelf rijders) van de commissie. Die commissie zit dringend verlegen - of liever gezegd: te springen - om nieu we medewerkers, die net als de rijders nu niet te beroerd zijn om tussen elf en één uur met hun auto op stap te gaan en op zo'n 10 15 adressen in Soest een complete warme maaltijd af te leveren. Rijk zullen ze er niet van worden. Ook mensen in de WW en de WAO kunnen zonder bezwaar meedoen, want het eni ge dat er, althans in materiële zin, te genover staat is een vergoeding voor de autokosten. Momenteel is dat zo'n 57 cent per kilo meter. "Dat komt gemiddeld neer op ongeveer 8,50 per dag," aldus Phia van Waveren. "Er wordt nog over ge praat of dat bedrag misschien iets moet veranderen, maar in elk geval wordt 't niet minder." Kontakt "Het is fantastisch leuk werk," vinden Albert Brand en Thea v.d. Berg. "De mensen zijn dankbaar en blij dat je komt. Je hebt altijd even een beetje kontakt. Nooit lang natuurlijk, want je kunt niet echt een hele tijd blijven pra ten, maar lang genoeg om even een bab beltje te maken en soms een helpende hand uit te steken door bijvoorbeeld de verpakking open te maken of een brief mee te nemen." De maaltijden worden gebracht bij ou dere inwoners van Soest die nog zelf standig wonen, maar er niet meer zo goed in slagen zelf een warme maaltijd klaar te maken. Dat deze voorziening - Banket, pepernoten, marsepein? Mag het ook iets hartigs zijn? Wij hebben voor een gezellige avond een cadeau-idee voor de Sint, of gewoon omdat U het lekker vindt. Bestellen tot 1 december. met diverse eigen fabrikaat sauzen. Sinterklaas-paté, gourmet- of fondueschotels. Andere kado-ideën in onze winkel. Heeft U in deze drukke tijd weinig tijd om te koken? Wij hebben voor U: NASI - BAMI - AJANG PAN GANG - ERWTENSOEP en afwisselend GOULASH - HACHÉ en CHILI CON CARNE Ruime parkeergelegenheid STEENHOFFSTRAAT 58 TELEFOON 02155-12377 Sedert 1931 Uw slager! SOEST V.l.n.r. Thea v.d. Berg, Phia v. Wave ren en Albert Brand. een stukje "flankerend" ouderenbeleid - in een dringende behoefte voorziet wordt wel duidelijk uit de stijging van het aantal "afnemers". Phia van Wave ren: "Toen we twee jaar geleden begon nen waren het er ongeveer 40, maar in middels is dat getal gestegen tot onge veer 90." Commentaar van de "klanten" krijgen de rijders eerlijk gezegd weinig. "In elk geval nooit klachten over het eten, want dat is altijd prima. Een enkele keer hoor je natuurlijk wel eens wat, zoals: 'Wat waren die kroketjes gisteren lekker' of 'Komt er al gauw weer eens erwten soep?', maar het valt altijd in de smaak, hoewel het toch altijd weer een verras sing is wat de mensen krijgen. Voor ons trouwens ook." 'Sociale instelling' De maaltijd-rijders werken volgens een uitgekiend rooster, dat echter de laatste tijd nogal onder druk staat. Het aantal vrijwilligers is te klein, sinds er een paar zijn uitgevallen. Om goed te draaien zijn er dan ook zeker zo'n drie of vier nieuwe rijders nodig. Dan kunnen men sen als Albert Brand, die nu al maanden elke dag op stap gaat, ook eens over schakelen op een "lager schema". "Dat lijkt niet meer op vrijwilligerswerk," vindt hij terecht. "Je doet 't vanuit een sociale instelling, maar zo wordt het bij na een beroep..." Wie er iets voor voelt moet zich wél rea liseren dat hij of zij op de dagen waar voor hij zich beschikbaar stelt telkens "vast" zit van elf tot één uur. Hoge eisen worden niet gesteld, behalve dan na tuurlijk het bezit van een rijbewijs (en liefst een auto, want Molenschot heeft weliswaar een busje beschikbaar, maar dat is er ook maar één). "We zoeken mensen die echt iets over hebben voor hun ouder wordende me demensen in Soest," vindt Phia van Waveren. "En dan natuurlijk liever geen mensen die het na veertien dagen weer voor gezien houden, maar op wie we écht vast kunnen rekenen. Er zullen in de toekomst steeds meer ouderen ko men die een beroep doen op de maal tijd-voorziening, zodat ze op die manier zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen." Zoals gezegd: om "roofbouw" op de huidige rijders (en rijdsters natuurlijk) te voorkomen is uitbreiding van de groep dringend gewenst. Wie zich aan gesproken voelt kan kontakt opnemen met Thea v.d. Berg (tel. 15704), Albert Brand (tel. 19053) of met Molenschot (tel. 16324). Met 'zakken vol' informatie over de jeugdopvang m Soest en Amsterdam zijn de drie Denen, die vorige week in Soest verbleven, teruggekeerd naar hun woon plaats Holbaek. Lars Dinesen, Jan Jarlfeldt en Knud Sörensen waren vijf dagen op werkbezoek. Ze hadden onder meer een drie uur durende ontmoeting met wethouder drs. Günthcr Plomp, en een onderhoud met de sociaal jeugdwerker Johan Baks van de stichting Jeugdzorg. "Leerzaam, leuk en interessant genoeg voor een herhaling". Zo kloiiken ongeveer de reacties van de drie partijen, die met elkaar ervaringen en gedacnten uitwisselden. Dinesen en Jarlfeldt werken bij een jeje afvragen. Het project dat zij uitvoe- jeugdopvangcentrum in het Deense stadje Holbaek. Sörensen is hun chef bij de gemeentelijke welzijn-afdeling. Het 'Social Paedagogisk Kontor', zoals het centrum heet, is bestemd voor rand groepjongeren. Om verschillende rede nen kampen ze met problemen, zijn ze op wat voor een manier dan ook buiten de boot gevallen of hebben ze aanpas singsmoeilijkheden. De jongeren wor den opgevangen door de medewerkers van het opvangcentrum. Het betreft straatwerk en begeleiding in de maat schappij. 'Zinvol' Johan Baks, de jongerenwerker uit Soest en tevens raadslid van het CDA, zei desgevraagd de ontmoeting met het Deense trio als 'zinvol' te hebben erva ren. "Het systeem wat zij in Denemar ken hebben in totaal anders dan bij ons. Het is dan interessant om te kijken wat hun voordelen, en wat onze voordelen zijn. Is er een combinatie mogelijk, kun ren is reuze belangwekkend, te meer omdat er al resultaten bekend zijn. Wij lopen hier nu met het idee dat project onder de loep te nemen. We hebben af gesproken met de Denen dat we op nieuw met elkaar in contact zullen tre den. Dan kan zijn telefonisch, schrifte lijk of middels een bezoek. Hun voor deel is dat alles gemeenschappelijk be taald word in verband met de hoge be lastingen die ze moeten betalen. Het hele sociale werkgebeuren is bij hun in één hand, en voor iedereen gratis om dat het al betaald is. Zelf hebben ze te kennen gegeven dat het grote nadeel daarvan een ontzettende bureaucratie is. Alles is in één gebouw geïntegreerde Ze hebben bij de wet geregelde ingang bij gezinnen. Ze kunnen bij de deur niet geweigerd worden. De vier werkers hebben met de jongeren contact op straat en op het kantoor. Via insluizing proberen ze voor de jongeren bij plaat selijke verenigingen een behoefte te vinden. Ze helpen de jongeren een weg te vinden in de samenleving. In Soest zijn wij een tussenstation. We organise ren activiteiten voor de jeugd. Als wij een voetbalwedstrijd op touw zetten wil dat niet zeggen dat de jongeren gaan voetballen. Wij sluizen niet door," al dus Johan Baks. Hij vond het 'heel leuk' om met vakmensen onder elkaar vak gericht te discusiëren en te kijken waar de raakvlakken liggen. Goede herinneringen Ook wethouder Plomp heeft goede herinneringen aan de ontmoeting met Dinesen, Jarlfeldt en Sörensen. "Je zou elkaar eigenlijk een dag later nog eens moeten spreken. Dan heb je de moge lijkheid gehad om alles op een rijtje te zetten. Het duurt zo kort, en van te vo ren weetje niet precies wat ze willen we ten," zei Plomp. Hij nam de Denen on der meer mee naar de atletiekbaan van Pijnenburg en de kunstskibaan van Ot- to Zoetelief in Soesterberg. "Of ze iets aan de informatie hebben kun je op korte termijn niet meten. Het heeft wel zin om dergelijke werkbezoe ken af te leggen omdat je nieuwe erva ringen in je hoofd hebt. Die kunnen je later altijd van pas komen," meende de wethouder. De drie Denen legden ook twee bezoe ken aan Amsterdam af. In de hoofdstad werden ze ontvangen en van uitgebrei de informatie voorzien door voorlich ters van de Dienst voor de Sport en het Preventieproject Drugs. Het drietal keerde zondagmorgen terug naar hun land. "Onze reis is uitermate geslaagd geweest. We hebben veel informatie kunnen inwinnen. Je moet altijd af wachten wat je precies te horen krijgt, maar de mensen zijn bijzonder aardig geweest. Ze hebben ons fantastisch ge holpen. In Holbaek maken we een ver slag van onze ervaringen en indrukken. Dat zullen we zeer zeker gebruiken bij de opzet van volgende projecten," ver telde Lars Dinesen. Als basketballer van Holbaek Basketbal Klub is hij al dertien keer in Soest geweest. Zijn club heeft vanaf 1981 jaarlijks contact met Weegbreestraat 54 Telefoon 17658 Soesterbergsestraat 76 Telefoon 15416 Burgemeester en Wethouders zijn voornemens de gemeenteraad in ja nuari 1987 het voorstel voor te leggen om het eerste deel Soesterbergsestraat te herbeplanten. De afgelopen tiental len jaren heeft de boombeplanting vanaf de Kerkstraat tot aan de Von dellaan een teruggang ondergaan, die geleid heeft tot de huidige, wat ont luisterde aanblik. De oorspronkelijke karakteristieke laanbeplanting van ca. 100 bomen had een plantafstand van 10 meter. De toe genomen verdichting van de grond in de rabatstroken en de op leeftijd geko men Amerikaanse eiken zijn er de oor zaak van dat de teruggang in vitaliteit zich heeft doorgezet. Enige tijd geleden zijn bij het Winkel centrum reeds 15 nieuwe boompjes ge plant. Het nieuwe plan voorziet in het planten van 41 boompjes om de 20 me ter. Dit houdt in dat het huidige reste rende aantal bomen (19 stuks) vooraf gaande aan de herbeplantine gekapt moet worden, daar langer handhaven onnodig extra kosten zal vergen en bo vendien de groei van de nieuw te plan ten bomen zal bemoeilijken. Een meer derheid van de nu nog aanwezige bo men verkeert in een slechte toestand. Bij het opstellen van het plan is reke ning gehouden met het verspreid voor komen van winkels en bedrijven. De parkeercapaciteit zal dan ook na de aanplant ruim voldoende zijn. Met de gekozen plantafstand zal op termijn toch het effect van een gesloten laanbe planting bereikt kunnen worden. Alle 41 te planten bomen zullen moera seiken zijn. In het gemeentelijk INFO- centrum hangen twee tekeningen van zowel de oude als de nieuwe situatie. De aanwonenden hebben van de ge meente een brief ontvangen met daarin informatie over de herbeplanting. Te vens is hun meegedeeld dat ze tot 5 de cember bij Burgemeester en Wethou ders schriftelijk kunnen reageren op het plan. Ook al heeft hij niet echt verstand van breien, hij kan nu toch bij Phildar terecht voor een goed kado-idee! flLLA^-geheel kompleet met alle benodigde wol, patroon, modellenboek en breipennen voor het breien van een prachtige trui. Vele modellen, in leuke kado-verpakking. Maar er is nog veel meer zoals: Breitassen - naaldenkokers - wolhouders - breivisjes - breiboeken - kousen - sokken - modieuze panties en natuurlijk... vele breigarens. ANJA'S WOL-SPECIAALZAAK Winkelcentrum Hartje Zuid - Zuidpromenade 2 - Soest - tel. 02155-10421 In de serie concerten in kasteel Groe neveld is het zaterdag 29 november de beurt aan de fluitist Paul Verhey en zijn collega Marja Bon, die piano speelt. Beiden kozen muziek van Van Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 The Red Stars. Voor Jan Jarlfeldt was het de tweede keer dat hij Soest aan deed. Eerder was hij hier, samen met Dinesen, in september toen het Social Paedagogisk Kontor een achtdaagse trip organiseerde voor een groep van elf jongeren. Toen verbleven de Denen vier dagen op in jeugdherberg De Hei debloem aan de Bosstraat. Dit keer overnachtten ze in het hotel-pension De Buitenplaats aan de Burgemeester Grothestraat. Dat ze terugkomen is ze ker. "Is het niet voor het werk, dan wel privé, want ik kom hier in elk geval met mijn familie in de zomervakantie," liet Jan Jarlfeldt kort voor zijn vertrek we ten. Ook Knud Sörensen heeft er wel oren naar om Soest nog eens te bezoe ken. Daarnaast kan niet worden uitge sloten dat binnen onafzienbare tijd een groep Soesters naar Holbaek afreist. Een eventuele uitnodiging voor een te genbezoek ligt binnen de mogelijkhe den. Overigens kregen de Denen alle ge maakte kosten tijdens hun vijfdaagse werkbezoek vergoed door Holbaek- kommune. Dat kan daar met die hoge belastingen. Beethoven, Debussy, Schumann en Prokowjow voor het concert, dat zoals gebruikelijk in de bekende Hasselaer- zaal gegeven wordt. De aanvang is om 20.15 uur. Paul Verhey is eerste fluitist van het Concertgebouworkest. Tevens maakt hij deel uit van het Nederlands Blazer sensemble. Hij maakte met beide mu ziekgroepen al een groot aantal buiten landse toernees, waarbij hij meer dan eens als solist optrad. De veelzijdigheid van Verhey wordt onder andere geïllu streerd door het feit dat hij ook op oude instrumenten speelt bij het Amster dams Bach Ensemble. Ieder jaar werkt hij voorts mee aan Passion-uitzendin- gen voor radio en televisie. Paul Verhey is hoofdvakdocent aan het Koninklijke Conservatorium in Den Haag. Tijdens het kasteelconcert in Baarn wordt hij aanstaande zaterdag bijge staan door de pianiste Maija Bon. Zij genoot haar opleiding aan het Conser vatorium in Brussel, de Juliard School of Music in New York en de Franz Liszt Musikakademie in Boedapest. Autodieven gepakt Op de Amersfoortsestraat in Soester berg ontdekte de Amersfoortse politie zondagavond een auto met drie inzit tenden, die over het fietspad reed. De bestuurder kreeg een stopteken, maar toen de wagen stilstond zagen de poli tiemannen uit de Keistad de inzittenden de wagen uitvliegen en in een tuin ver dwijnen. De collega's uit Soest werd om assistentie verzocht. Dezen slaagden er in twee van de drie aan te houden: de 18-jarige F.S. en de 15-jarige J.S., bei den uit Soest. De oudste bekende de wagen even tevoren in Amersfoort te hebben gestolen. De jongemannen werden mét de auto overgeleverd aan de Amersfoortse politie. Akus tied en zin het daan mok toch us noar de roadsvergoadering. Tied hek heus wellus, moarzin heul niet. Ik kaan niet zo laang stil zitte. En me eige stil houwe is nog veul laastiger. Ik zou me d'r tellekus teuge an bemeuje, den'k! Moar noen'k 'eleze het daazze op de ver- go aderinge ok an veurleze deeje, zaa'k toch moar us goan kieke, waant ik ben haarstikke nieuwsgierig wie of ut zaal winne. Wie in de road vertelt de mooiste verhoaltjes As ze moar niet an sprook jes doeng, doar von'k vrogger aal niks an. Waat ze zeeje kon nooit echt woar weze en ze kwoame toch aal tied uut. Ik wis haalverwege aal laang hoe daattut aaf zou lope. Netuurluk weer goed! Daa's bie de roadsverhoaltjes aal heule- maol maakkeluk zaat; die lope niet aaf. Die vervolge aalsmoar. D 'r loopt noeng weer un pliesieverhoal. En daat kaan nog best spaannend worre: Waat dee de huusmeester metz'n receptioniste?" En daat speult daan voortemeej in 't nieu we bero. Is daat niet un mooie titel veur un spaannende dettektieve storie met inge bouwde "love"? Ik weet er nog eejn: "Pottekieke in Almere". Daa's un soort vervolg op: "Hule met de pet op"! Hoe komme ze bie de pliesie toch an zukke ideeje? Je leest er vaan aalus over moar woar of daat de pliesie-kaar piept, doar kom je net niet aachter. Moar daa's aal- tied zo met zukke thrillers. Tot op ut lest weet je niet wie of ut 'edoan het. Op de tillevisie goan de misdoadigers aaltied de baak in moar in ongs laangd goat daat effe aangders: D 'r ben geejn baak- ke 'enogt. Waacht moar totdaat ut ver- hoal an de Daal weg opstaart. Daan zaajje us waat zieng! We kriege overleg tusse depollitiek en de pliessie en daat begint aallebie met "Po li". Daat betekent op ze Soesders: Veul! En daat zeitaai heul waat? Zouwezebe- doele daawwe veul tute op Soest motte hebbe? Hoeveul weet ik niet moar in aalle gevaal meer als noeng. Ak an Singterkloas denkt, daan hoopt ik daatter wel enogt Hermaandaatte diengst hebbe, waant de ouwe boas komt vaan 't joar met de toeringkaar deur 't verkeer. Daat vin'k ok moar un aarremeujige vertoning. De Singt het wel un schimmel bie 'em en ik schaat daattut ok niet maakkeluk zaal 'eweest weze om daat peerd in die bus te kriege. Haaddezeum d'r net zo goed veurkenne zette om te trekke. Scheelt weer in de benzine. En daan stoat de baarrege- meester weer te waachte in dekouw op de stoep vaan 't Roadhuus en daan is de bus te loat. Intusse zinge we met ze aalle: "Zie gins komt de autobus uut Spaanje weer aan, hij brengt ongs St. Nicoloas, Hij zit veur ut roam. In 't Roadhuus vertelt meneer Scholten un mooi Sinterkloasverhoal. Muusstil luustere de roadsleje noar de 5 Decem ber begroting en de eejne meevaaller noa de aangdere rolt uut de kaddoverpaak- kinge en loopt in de pepiere. Ajje 't ming vroagt, daan mokzeigedaa' geleuf daawwe op Soest ongs eige an 't riek bezunige benne. HANNES VAN DE NENG kontoor Steen hoff straat 13 3764 BH Soest effitieiKV Telefoon 02155-1 01 15 Voor uw complete KANTOORINRICHTING Bureau's Stoelen Computermeubelen Printertafels Wie voor de komende wintermaanden nog een leuke bezigheid zoekt, zou eens moeten denken aan een cursus interna tionaal volksdansen. Volksdansen is een fijne manier van bewegen op vaak mooie en meeslepende volksmuziek uit vele landen. Wie deze dansvorm wel eens wil proberen, zonder meteen aan een lange cursus vast te zitten, kan dat. In de maand december kan men een korte kursus volgen van drie lessen, op dinsdagmiddag 2, 9 en 16 december, van 13.30 tot 14.30 uur, in het Dorps huis Soesterberg. Deze lessen zijn gratis en verplichten de deelnemers tot niets. Bij voldoende belangstelling begint in januari 1987 een nieuwe cursus volks dansen. In Soest op donderdagmiddag: 13.30 - 15.00 uur, in C.drie, tel. 22188. Start: 22 januari 1987. In Soesterberg op dinsdagmiddag: 13.30 -14.30 uur, in het Dorpshuis, tel. 03463-1448. Start: 6 januari 1987. U woont in Soest en nog nooit in 't Zwaantje gedineerd? Nog nooit die voortreffelijke keuken geprobeerd o.l.v. onze chef-kok Joop Wesseling? Daar moet snel verandering 'in komen! Rademakerstraat 2 03463 -1423 3769 BD Soesterberg

Soester Courant | 1986 | | pagina 17