I Verkeersveiligheid Soest vertoont verontrustende ontwikkeling Verlanglijstje WEDE (WflJufue Robert GRATIS VAN DAM ■KeukenShowSoest UW HUIS IN DE BRAND EN U IN DE KOU v- -u ms: Super lekker extra voordeel f GEVULDE SPECULAAS (royaal gevuld) er 3 VOOR EEN ECHTE JEANS herenmode MODE zo gezien GEMENGD BOEKET van SUPER FL0WER wmmm Meeste ongevallen op kruispunt Nassauplantsoen-Stadhouderslaan Soesterbergsestfcot 51 Soest GLAS HANDEL J. Mink nieuwe voorzitter cie. Welzijnsplanning Van Weedestraat 46 - Soest - tel. 21310 Bij ainj schijnt altijd de zon! ZONNEBANK g50 Overzicht ongevallen 'Doorrijder' in Soest aangehouden na aanrijding in Amersfoort Voor onze vele klanten hebben we donderdag, vrijdag en zaterdag bij aankoop van f35,- of meer aan boodschappen EEN PAK WIARDIBECKMANSTRAAT 491 - SC SOEST - TELEFOON 10264 Te diep in het glas, te diep op de plank ZM\ WOENSDAG 26 NOVEMBER 1986 65e JAARGANG NO. 13 Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per halfjaar f24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152' Postgiro 126156 het Nieuwerhoekplein bij Mariënburg, Ossendam weg/Schoutenkampweg, Soesterbergesestraat (winkelcentrum) - dit onderzoek is momenteel al in uit voering - en Dalweg/Van Goyenlaan. Ook de oversteeksituaties bij de scho len zullen nog de nodige informatie kunnen verschaffen over deze subjec tieve verkeersonveiligheid. Over de financiële consequenties valt uit de concept-nota nog niet veel op te maken. Bij de voorjaarsnota kunnen eventueel voorstellen worden gedaan. "Overigens dient hier met nadruk ver meld te worden dat het jaarlijks te be steden bedrag van 15.000 gulden voor het treffen van verkeersveiligheids- voorzieningen geen uitkomst biedt in de onderzoeksfase en beslist niet in de uitvoeringsfase," aldus de opstellers van de nota. "In de gemeente Soest blijkt dat in de periode 1982-1985 de verkeersonvei ligheid, zoals die zich uit in de geregi streerde ongevallen, in tegenstelling tot het landelijke beeld jaarlijks is toe genomen. Voor 1986 lijkt deze trend zich in versterkte mate voort te zetten. In de eerste helft van 1986 ligt het aan tal geregistreerde ongevallen een fac tor 2,3 hoger dan in dezelfde periode van 1985. Om deze verontrustende ontwikkeling een halt toe te roepen is het noodzakelijk dat een effectief en concreet verkeersveiligheidsbeleid wordt geformuleerd." Dat staat te lezen in de eerste aanzet voor de Nota Verkeersveiligheid, waar over de raadscommissie Ruimtelijke Ordening zich in haar vergadering van dinsdag 2 december gaat buigen. Het stuk is vorige week door het gemeente bestuur verspreid en bevat naast sug gesties voor een plan van aanpak een zeer lange opsomming van de geregi streerde ongevallencijfers uit de jaren 1984 en 1985. De opstellers maken overigens onder scheid tussen twee soorten verkeers onveiligheid: de objectieve (die in cij fers te meten is aan de hand van de gere gistreerde ongevallen), en de subjectie ve, die aanzienlijk moeilijker te achter halen is. "Het spreekt voor zich dat ie dere verkeersdeelnemer deze anders beleeft. Dat neemt niet weg dat gedrag en beleving belangrijke aspecten zijn, waarop het verkeersveiligheidsbeleid wel degelijk gericht dient te zijn." Rendement vergroten In de concept-nota wordt gepleit voor een integrale aanpak van de belangrijk ste ongevallenconcentraties. "Daarmee wordt een belangrijke stap in de goede richting gezet. Het moet echter duide lijk zijn dat het bestrijden van de ver- keers-onveiligheid méér inhoudt dan alleen het aanpassen van de infrastruc tuur." Behalve verkeer en vervoer die nen daarom ook de sectoren politie, on derwijs, voorlichting en ruimtelijke or dening bij het beleid betrokken te zijn. Zo is het mogelijk het rendement van een maatregel (bijvoorbeeld recon structie van een kruispunt of wegvak) te vergroten. Het plan van aanpak voorziet verder in een nader onderzoek van de eerste tien kruispunten en wegvakken van de lange lijst, waarop de ongevallen in de afgelo pen jaren zijn geregistreerd. In 1987, zo naar Jeans mode specialist Nieuweweg 60A Soest Sokken Stropdassen Overhemden Kamerjassen Badjassen Riemen Stropdashangers 3 (College-) shawls j Pyama's 3 Truien O Vesten o Petten O Manchetknopen O Schoene^^ De Sint bij schoorsteen mist plots'ling de dakrand, valt door een raam en noemt Holland een pest land. Sint op z'n rug naar Spanje terug Ede stond voor 't glas weer garant. Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 Of 18429 EN WIJ KOMEN! wordt voorgesteld, zou met het onder zoek van de eerste lokaties (vijf kruis punten en vijf wegvakken) alvast be gonnen kunnen worden. De commissie R.O. wordt regelmatig in kennis gesteld van de voortgang van deze onderzoe ken, voor het eerst in februari volgend jaar. De nota kiest ervoor de nadruk te leg gen bij de situaties die objectief als on veilig worden kunnen worden be schouwd. Absolute topper is het kruis punt Nassauplantsoen/Stadhouders laan met in de afgelopen tweeëneenhalf jaar maar liefst 41 ongevallen. Voor een cijfermatig overzicht van de andere pro bleem-kruispunten en -wegvakken zie men het kader "overzicht ongevallen". Klachten Ook de vijf belangrijkste verkeerssitua ties waar sprake is van "subjectieve" verkeers-onveiligheid worden in het onderzoek betrokken. Er bereiken de gemeente regelmatig klachten en ver zoeken ten aanzien van bijv. de Burge meester Grothestraat bij Braamhage, Burgemeester en Wethouders heb ben, na overleg met de commissie Welzijnsplanning, de gemeenteraad voorgesteld om de heer J. Mink uit Soestduinen te benoemen tot voor zitter van deze commissie. De heer Mink gaat de vacature vervullen die ontstond na het terugtreden van P. Zeegers. Het voorzitterschap is de afgelopen periode waargenomen door W.G. Bavinck. De heer Mink bekleedt in het dage lijks leven een functie bij de Hoogo vens in IJmuiden en is in zijn vorige woonplaats (Beverwijk) actief be trokken geweest bij het sociaal-cul tureel werk en de amateuristische kunstbeoefening. Met het uitgebrei de welzijnsveld heeft hij tot dusver geen bindingen gehad. De nieuwe voorzitter treedt aan in een periode waarin van sommige po litieke zijden nogal wat vraagtekens worden gezet bij de doelmatigheid van de gecoördineerde welzijns planning in het algemeen en bij de noodzaak van de commissie en haar specifieke taakgroepen in het bij zonder. per behandeling Dames en herenkapsalon - Zonnecentrum Volgens afspraak. Soester- '&A>1PLJ bergsestraat 39A Kapsalon «2155-10706 de onveiligste verkeerssituaties in Soest kruispunt ongevallen (t/m juni) 1984 1985 1986 totaal Nassauplantsoen - Stadhouderslaan 16 19 6 41 Ossendamweg - Soesterbergsestraat 12 14 2 28 Amersfoortsestraat - Batenburgweg 7 9 6 22 Middelwijkstraat - Molenstraat 8 7 3 18 Beukenlaan - Dalweg 10 5 3 18 wegvak excl. Amersfoortsestraat ongevallen (t/m juni) 1984 1985 1986 totaal Van Weedestraat - Burg. Grothestraat 14 9 2 25 - Dillenburglaan Steenhoffstraat - Kruisweg 8 12 2 22 Birkstraat - Middelwijkstraat - Maarschalkersteeg 10 10 0 20 Smitsweg - Hofslottersteeg - Nieuweweg 5 6 9 20 - Weegbreestraat Soesterbergsestraat - Van Lijndenlaan 2 9 7 18 - Van Beuningen- laan Op verzoek van de Amersfoortse colle ga's is de Soester politie maandagavond op speurtocht gegaan naar een auto, die in Amersfoort betrokken was bij een aanrijding maar waarvan de bestuurder was doorgereden. De gezochte auto werd aangetroffen bij een adres in Soest, waar de 53-jarige H.O. nader aan de tand werd gevoeld. Hij bekende en werd met zijn auto overgedragen aan de Amersfoortse Hermandad. dames/herenkapsalon TjO-i^u'wb. Een coupe is niet leeftijdgebonden. Kleding en style veranderen, en uw kapsel hoort daar bij. Een goede coupe is de „Basis" voor ieder kapsel. Probeer ook eens zonder afspraak. Kerkstraat 44, 3764 CT Soest Tel. 02155-12175 Grote parkeergelegenheid. Alles onder één dak. Groot assortiment. Specialistische versafdelingen. Voordelig spaarsysteem. Thuisbezorging op maandag t/m donderdag. En de Consumentengids bewijst het: ALTIJD SUPER VOORDELIG! SWW? De chauffeur van een surveillerende politiewagen heeft zaterdagnacht flink het gaspedaal moeten intrappen om een snelheidsovertreder op de Koningsweg te achterhalen. Een dertigjarige inwo ner van Laren reed honderd kilometer per uur, twee keer zo hard als is toege staan. Nadat de man was aangehouden had den beide blaastesten een positief resul taat. Ook kreeg de man een bloedproef. De politie legde hem een rijverbod van acht uur op. Tevens kreeg hij een pro- ces-verbaal voor het overschrijden van de maximaal toegestane snelheid en voor het feit dat zijn auto niet was verze kerd. Onze party- kleding is binnen!!!! ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243! 4 door Gerard Paul 'Schön ist die Jugendzeit...' Talloze jonge mensen dromen ervan en even zovele ouderen trekken de haren uit hun kalende hoof d, omdat ze in 'hun tijd' de kans voorbij lieten gaan, niet uit hun droom ontwaakten en de reis van hun leven inwisselden tegen het huissie- boompie-beessie-ideaal. Het zijn er te genwoordig weliswaar minder dan in het hippie-tijdperk, toen hele horden 'ongeregeld goed' door Europa trok ken, maar toch laten ondernemende jongelui over de hele wereld nog steeds het ouderlijk huis tijdelijk voor wat het is en gaan na hun theoretische opleiding de kracht van eigen wieken uitproberen in den vreemde, waar ze werkend en feestend in versneld tempo volwassen worden. Wie alléén gaat heeft de beste kansen. Vervoer per duim en het vinden van werk en onderdak gaan gemakkelijker en het leggen van kontakten verloopt soepeler. Binnen de kortst mogelijke tijd verzeilen de wereldreizigers trouwens in een circuit van gelijkgezinden, waar door het verhoogde risico van het alleen reizen en trekken drastisch terugloopt. Toen een van mijn zoons tijdens zijn 'praktisch jaar' een aardig Australisch meisje met een tent tegen het lijf liep had hij vanaf dat moment een dak boven het hoofd en zij een betrouwbare chaperon. Samen trokken ze verder, plukten de dag en honderden kilo 's sinaasappels en citroenen. Ze beleefden spannende avonturen, spraken alle talen van de we reld en kwamen via Kreta in Turkije te recht, waar hun wegen zich scheidden. Groot was zijn vreugde toen hij, inmid dels al weer enkele maanden op zijn ba sis teruggekeerd, vernam dat zijn Au stralische reisgenote in de buurt rond zwierf, om precies te zijn ergens in Duitsland. De volgende dag arriveerde ze, met in haar kielzog een vriendelijk ogende jongeman, eveneens uit Austra lië, die ze onderweg opgeduikeld had. Dat was weer een ander dan die jongen uit de straat waar ze woont en die ze bij toeval ontmoette in Istanbul.) Zij met een lelijke hoest en hij met een bloed ver giftiging, die zijn arm deed zwellen als een body-builder. Ik heb er geen idee van wanneer ze ver der trekken en of ze dat samen doen. A Is die arm niet gauw beter wordt gaat hij door naar Engeland, waar hij gratis ge neeskundig verzorgd kan worden, maar als zij hier werk vindt blijft ze nog een poosje bij ons bivakkeren. Wie in zo'n situatie bij de pakken neer gaat zitten komt om of valt in slaap. Zwerven is voortdurend plannen veranderen en im proviseren. Zogezien is zo'n wereldreis niet minder dan een praktische vervolgopleiding voor de school des levens. 9% MJt WmmÊÊ» v. Weedestraat 17 Als u aan een nieuwe keuken denkt, komt u dan eens naar onze keukens kijken. Keukens in moderne lichte tinten, maar ook klassiek eiken. VIndustrieweg 12, tel. 02155-10304 V^CInd.terrein, zie ANWB-borden) Ook zaterdags van 9 tot 16.30 uur. Bij een vakbekwame assurantie consulent overkomt U dit niet. Die geeft garantie voor zekerheid. Alleen rj kantoren zijn tot die garantie verplicht. Veilig en goed. De Til Kantoren in Soest zijn: Harrie Toonen Assurantiën. Kleinegris Assurantiën. De Vesting Assurantiën. Adviesburo van Ginkel, Makelaar in Assurantiën.

Soester Courant | 1986 | | pagina 1