fOTcl SPLINTER EEMLAND B.V. SPORT Manege Eldorado' geopend met een show en een springwedstrijd SPORT DE 125 IMWV WINKELIERS jg Shot pakt kampioenschap in de 3e Divisie TAFELTENNIS SoVoCo-Stam 2 verslaat koploper NIVOC VOLLEYBAL RUITERSPORT ATLETIEK Sylvesterloop met internationaal tintje SCRABBLE Finale B-wedstrijden voor de Springbokken GYMNASTIEK Basketbalvereniging The Red Stars: zes dagen scholierentoernooi BADMINTON Knap verweer van Selby tegen te sterk Doto Badso 2 verliest met 3-5 van sterk SSVU 1 KORFBAL Eemvogels 1 wint verdiend! Beukendal De Bunt C-drie VISSEN De Snoekbaars vist op het Gein SCHAATSEN Snelle tijden Eemlandschaatsers PAGINA 28 WOENSDAG 26 NOVEMRFR 1936 SOESTER COURANT PAGINA 29 Zaterdag 15 november was het, na de feestelijke receptie, de beurt aan alle paarden en pony's van Eldorado om hun beste beenq'e voor te zetten. Om precies acht uur was het Humpy, een Shetlander van 4 turven hoog, die de eer kreeg het spektakel te openen en hij werd gevolgd door 42 combinaties die met z'n allen onder leiding van Fred Pols acte de presence gaven. Na deze opening werden er verschillen de takken van de paardensport voorge steld o.a. dressuur, springen, jachttij den, western en tuigpaarden. Ook de gehandicapten waren vertegen woordigd en reden met verve hun rond- 8e.assisteerd door mensen van de otichting "Eemland Ruiters". Iwee prachtige paarden, begeleid door de muziek van Rachmaninov, Ravell en otrauss reden een Pas de deux door Heine Buis en Ineke Masters. Ponyclub "Eldorado" was vertegen woordigd met een voltigegroep en on- er leiding van Olga Wit, geassisteerd door Joyce Winkel, werd er heel wat op en af gesprongen op de pony's Pinto en Joyce. De springquadrille werd gesprongen door Dora, Miranda, Joyce en Helen en was een wervelend geheel. A la fleche rijden is ook een kunst apart Het grote doel is bereikt. Het le he- renteam werd in een sfeervolle laatste wedstrijd kampioen in de 3e Divisie. Trias uit Twello werd met 7-3 versla gen. Het 2e herenteam won in Gronin gen met 6-4 van Idefix, terwijl ook het 3e en 4e herenteam aan de goede kantvan de score bleven. Senioren: Shot 1 - Trias 1 7-3 In een volgepakte Shotzaal heeft Shot 1 de bekroning gekregen van een uitste kende competitie. Ook in de laatste thuiswedstrijd van het seizoen bleven de Soesters ongeslagen en daarmee was het kampioenschap in de 3e Divisie na vijf jaar een feit. Trias uit Twello was overigens een ideale tegenstander om kampioen tegen te worden. De achter- hoekers vermaakten de toeschouwers op een uitstekende wijze en bleven daarnaast ook goed tegenspel bieden. Tot 2-2 gingen de partijen volkomen gelijk op en ook bij 4-3 was het pleit nog niet beslecht. Toen was het Bart Lefel, die het voor het kampioenschap beno digde 5e punt scoorde. Uit handen van Shotvoorzitter Joop Kok ontvingen de spelers van Shot 1 bloemen en vele tientallen felicitaties werden in ontvangst genomen. De 7-3 eindstand kwam tot stand door drie ze ges van Dirk Schuiling en twee overwin ningen van Bart Lefel en René Dase laar. Op zaterdag 6 december moet Shot twee promotiewedstrijden spelen in Zoetermeer en pas dan zal zeker wor den of dit kampioenschap ook beloond wordt met promotie naar de 2e Divisie. Idefix 1 - Shot 2 4-6 Het 2e herenteam reisde helemaal naar Groningen om daar een verplicht num mer af te werken. Voor beide partijen stond niets meer op het spel en de wed strijd werd dan ook in recordtempo af gewerkt. Via drie zeges van Berend Jon- ker, twee overwinningen van Gerhard Busch en één winstpartij van Hans den Blanken werd een 6-4 overwinning ge boekt. VEV 1 - Shot 3 3-7 Het 3e herenteam lijkt de juiste vorm weer te pakken te hebben. De lastige uitwedstrijd tegen VEV werd op knap pe wijze gewonnen. Shot ging geladen van start en dat leverde een 6-0 voor sprong op. Via 3-6 werd uiteindelijk een 7-3 eindstand bereikt. Zeer verdienste lijk was de rol van invaller Arjan Schui ling, die met twee overwinningen niet onderdeed voor Bert van Velzen en Ed- dy Gaytant. Aanstaande vrijdag 28 no vember kan dit team kampioen worden, als concurrent Poker Face op bezoek komt. Shot 3 heeft aan één punt vol doende voor het kampioenschap. Shot 4 - Bijmaat 1 6-4 Door de winst op Bijmaat behoudt Shot 4 uitzicht op het kampioenschap, al heeft men dit niet meer in eigen hand. Tegen Bijmaat werd een regelmatige overwinning geboekt, die voor Shot makkelijker verliep dan de eindstand doet vermoeden. Overige uitslagen senioren: Huizen 4 - Shot 5 8-2, UBTV 2 - Shot 6 2-8, Huizen 10 - Shot 8 3-7, Shot 9 - Buna 5 5-5, Tivu 3 - Shot 10 6-4, Shot 11 - Werinon 2 2-8, Shot 12 - UBTV 5 5-5, Shot 12 - Tivu 2: 8-2, Huizen 11 - Shot 13 8-2, Shot 14 - Overhees 2 8-2, Shot 15 - Overhees 5 9-1, Zeta 5 - Shot 16 5-5. Uitslagen jeugd: Veldhoven 1 - Shot 1 6-4, Shot 2 - Shot '65 1 5-5, DHC 1 - Shot 3 6-4, Shot 4 - Bijmaat 2 3-7, Shot 5 - Niké 19-1, Buna 5 - Shot 6 8-2, Shot 7 - Bijmaat 7 10-0, Quick 8 Shot 8 5-5. Het eerste herenteam van SoVoCo- Stam moest zijn meerdere erkennen in SSS in Barneveld. Het eerste dames team versloeg het Woerdense Valbo- vol in een matige wedstrijd met 3-0. De beste prestaties werden geleverd door SoVoCo-Stam 2, winst op koplo per Nivoc uit Nieuwegein, en SoVo- Co-Stam 3 een 3-2 overwinning op het Hilversumse VLF. Magere winst voor SoVoCo-Stam 1 De dames van SoVoCo-Stam waren er op gebrand het verlies van vorig jaar te gen de ploeg uit Woerden recht te zet ten. Valbovol was een zwakke tegen stander en SoVoCo-Stam wist zich geen moment te bevrijden van de ner vositeit die het team vanaf het eerste moment in de ban hield. Dat het toch nog 3-0 werd is een verdienste van het team te noemen. Op de beslissende mo menten wisten ze eenvoudig te scoren. Door deze overwinning blijft SoVoCo- Stam op de tweede plaats staan met 1 punt maar ook een wedstrijd minder dan Orion. Knappe prestatie van SoVoCo-Stam 2 Tegen Nivoc uit Nieuwegein werd het een spannende partij met twee teams die vooral in de eerste set goed tegen el kaar opgewassen waren. Het Soester team had een betere eindsprint dan Ni voc en wist te winnen met 15-13. De zacht geslagen en geplaatste balletjes van Nivoc in de 2e set bezorgden SoVo- Co-Stam heel wat problemen en het duurde net even te lang om Nivoc in te halen, 11-15. De Nivoc-netverdedigers werden regelmatig op het verkeerde been gezet en zo konden de vleugelaan vallers regelmatig via een eenmansblok gemakkelijk scoren. Nivoc had nauwe lijks nog verweer en kon de wedstrijd geen andere wending geven. Met 15-9 en 15-8 werd het een overtuigende 3-1 overwinning op de koploper van de derde divisie. Door het verlies van het LeusdenseLeos bezet SoVoCo-Stam 2 nu de tweede plaats met één punt ach terstand op Nivoc. Winst in de districtsklasse Een verrassing was de 3-2 overwinning van SoVoCo 3 op het HUversumse V.I.F. Bij vlagen werd er zeer goed ge speeld door het jeugdige Soester team. Hoewel het spelverdelen wat minder was dan in vorige wedstrijden wisten de aanvallers toch regelmatig te scoren en de eerste set te winnen. Voor V.I.F. leek vast te staan dat de wedstrijd in een Hil versumse overwinning zou eindigen. En na de winst in de tweede set had het daar ook alle schijn van. Na de derde set weer gewonnen en de vierde verloren te hebben was de stand weer gelijk. De vijfde set bracht de beslissing. Met over tuiging in het spel van de Soesters werd V.I.F. in de hoek gezet en zonder moei te werd gewonnen met 15-6. Het vierde teams eveneens spelend in de dis trictsklasse wist ook te winnen. Het on deraan staande Gemini 2 uit Hilversum wist SoVoCo een punt af te snoepen. Uitslag Gemini 2 - SoVoCo 4 2-3. Heren komen niet tot winst Het eerste herenteam moest op bezoek bij SSS 2 in Barneveld. Met veel elan ging SSS van start en zette SoVoCo- Stam direct op fikse achterstand, 10-2. SoVoCo-Stam wist nog wat bij te krab belen maar verder dan 12-9 lieten de Barnevelders het niet komen. 15-9. So- VoCo-Stam tapte in de tweede set uit een ander vaatje. Met grote inzet zette zij SSS onder druk en wist als eerste het vijftiende punt te bereiken. 1-1. Hoe wel SoVoCo-Stam technisch de betere ploeg leek, was het SSS dat de punten maakte. Tot 8-8 bleef SoVoCo-Stam bij, toen werd het ze te machtig. 15-12. Ook in de derde set bleef SoVoCo- Stam via de vleugels wel aanvallen maar een goed werkend SSS-blok wist het scoren te beletten, met 15-11 werd de vierde set gewonnen. Volleybal deze week Morgenavond de wekelijkse volleybal avond in Sporthal Beukendal. Vanaf 18.45 uur zijn er weer een groot aantal wedstrijden. Zaterdag in Sportzaal De Bunt speelt het eerste herenteam van SoVoCo-Stam tegen Thor uit Bergam bacht, aanvang 16.30 uur. Voorafgaande aan deze wedstrijd spe len de heren van SoVoCo-Stam 2 tegen Oberon uit Weesp; aanvang 14.30 uur. Het eerste damesteam speelt a.s. zater dag in Amstelveen tegen de reserves van Delta-Lloyd AMVJ terwijl de da mes van SoVoCo-Stam 2 naar Leusden gaan om daar tegen de nummer drie van de ranglijst Leos te spelen, aanvang 15.00 uur. en werd getoond door Olga Wit en Hans Schep, welke laatste enkele man- dures liet zien waarvan hij zelf waar schijnlijk nog nooit had gedroomd. Het gebruik van het dameszadel werd uitvoerig gedemonstreerd en onder de klanken van een menuet werd er door 2 amazones en 2 ruiters, gekleed in de stijl van het begin van deze eeuw, een mooi programma gereden. Hondenvereniging "Zoys" liet zien dat je geen paard hoeft te hebben om een parcours rond te komen. Werk aan de lange teugel, een onder deel dat vakkundig werd gepresenteerd door Heine Buis en Hans Schep en de solo dressuur, altijd een geliefd onder deel bij een show, werd verzorgd door Fred Pols en zijn paard Mentor. Zeer fraaie oefeningen liet deze combinatie zien. Het visitekaartje van Eldorado waren de 20 pony's die met z'n allen onder lei ding van Fred Pols een prachtige car rousel weg gaven. Afgelopen zondag was er meteen ook al weer een springwedstsrijd. De uitslag hiervan is als volgt: 40 cm 1. Henk v. Oest. 2. Kim v. Dam. 3. Fleur Bolhuis. 4. Carola Stalenhoef. 60 cm 1. Yvon Butzelaar. 2. Myrthe Laus. 3. Femke de Groot. 4. Gina de Ruiter. 80 cm 1. Miranda v. Voskuylen. 2. Mi randa v. Asch. 3. Patrick Zoetelief. 4. Yvon Butzelaar. 100 cm 1. Yvonne Hartman. 2. Renate Rijerse. Patrick Zoetelief. 110 cm 1. Renate Rijerser2. Yvonne Hartman. SILVER STAR VIDEO NU OOK OP ZONDAG OPEN van 14.00-18.00 uur Natuurlijk hebben wij weer de nodige NIEUWE FILMS voor u in voor raad. De jaarlijkse Sylvesterloop die de atle tiekvereniging Pijnenburg op Oude jaarsdag, 31 december, in de Soester duinen organiseert, zal dit jaar voor het eerst een interantionale deelname ken nen. Drie dames en drie heren uit Polen zul len die dag starten op respectievelijk de 3000 en 8800 meter. De groep van zes atleten komt uit de Poolse plaats Biels- ko-Biala. Het is de bedoeling dat vol gend jaar een aantal A.V. Pijnenburg atleten deel gaat nemen aan een paar veldlopen in Polen. De zes atleten komen 28 december in oest aan en vertrekken op 1 januari weer. Ze worden ondergebracht bij gastgezinnen. De Sylvesterloop zal dit jaar toch een sterke deelname tellen, want vele be kende atleten uit het hele land hebben al informatie ingewonnen voor deze zeer zware en pittige cross. Voor de pupillen en junioren zijn er verschillen afstanden, terwijl bij de he ren onderscheid gemaakt worden tus sen een lange cross over 8800 meter en een korte cross over 2200 meter. Deze laatste loop is speciaal bedoeld voor de specifieke baanatleten die op de midde nafstanden 800 en 1500 meter in het zomerseizoen uitkomen. Jan Danvers in absolute topvorm. Uit komst vande elfde ronde in de strijd om de Scrabble Cup. Anneke Tak weet er over mee te praten. Ze scoorde "slechts" 497 punten, onvoldoende ten opzichte van de 604 punten die Jan Danvers liet noteren. Riet Groot, Wil Bouman, Tineke v. Egdom, Joop v. Zijtveld, Willemien Witkamp en /mne Nuijsink, ze verbeterden met fraaie sco res hun algemeen gemiddelde, waar door de spanning in de top weer aan het terugkeren is. Uitslagen 11e competitie-ronde: T. v.d. Berg W. Klute 375-387 A. Luttik - J. Hekkenberg 385-240 R. Druijff - T. v. Egdom R. de Groot - W. Bouman 464-447 J. v. Zijtveld - W. Witkam 458-452 J. Danvers - A. Tak 694-497 T. v.d. Veer - A. Nuijsink 354-430 De sensatie sloeg toe in de 2e wedstrij dronde van de avond, die als inzet een fraaie prijs van het bekende herenkle- ding-modehuis Adama had. De uitge loofde waardebon kwam terecht bij Ti neke van Egdom. De 20 gescoorde wedstrijdbeurten waren voldoende voor de waardebon "op maat". Het meeste applaus was echter bestemd voor Jan Danvers, die in zijn partij te gen Jan Hekkenberg de niet voor moge lijk gehouden score bereikte van 726 -164. Een prestatie waarmee het be staande clubrekord van "De Van Da len" ongeveer werd verpulverd. Donderdagavond is er weer de moge lijkheid in een vriendschappelijke sfeer de recordhouder onderuit te halen. Aanvang der partijen te 19.30 uur en 21.00 uur. Plaats van handeling als van ouds Café-Restaurant Van Den Brink, Soesterbergsestraat 102. En om in rijm stijl te besluiten: Toch eens een keertje proberen om bij "De Van Dalen" het scrabble-spel te leren. Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in jonge gebruikte Ford-auto's Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven BEUKENLAAN 80 - SOEST - TEL. 02155-12643 EEMNESSERWEG16-22 - BAARN - TEL. 02154-15555 Zaterdag j.1. gingen weer drie meisjes van 'De Springbokken' naar de finale B wedstrijden, die werden gehouden in de sporthal H. v.d. Vlist te Utrecht. Op 10 oktober wisten Sandra Walet, Els Slingerland en Anja Westerveld zich te plaatsen voor deze finale wed strijd. Om 10.00 uur startte Sandra in de cat. jeugdturnsters, met het onderdeel vrije oefening waarmee zij redelijk uit de verf kwam. Daarna volgde de paarden sprong, de brug ongelijk en als laatste de evenwichtsbalk. Sandra, die aan de afwerking van de oefeningen wat te weinig aandacht besteedde, eindigde op een 17e plaats. Om twee uur gingen Anja en Els van start eveneens met de vrije oefening die door beide meisjes keurig werd afgewerkt. Daarna kwam voor alletwee een prima paardsprong. Als derde onderdeel de brug ongelijk. Els turnde een prima oefening. Anja turnde haar oefening niet helemaal zo als we van haar gewend zijn. Als laatste en moeilijkste onderdeel de balk. Els viel 3 maal van de balk, waardoor ze te veel punten verloor om zich bij de eer ste 12 meisjes te plaatsen. Anja haalde met één keer vallen net genoeg punten om op een 11e plaats te eindigen. Zij promoveert dan ook als enige van de 3 naar de A-wedstrijden die in januari ge houden zullen worden. Organisator Rinus Valk: "20.000 deelnemers overschreden De basketbalvereniging The Red Stars houdt van dinsdag 23 tot en met woensdag 31 december het twintigste scholierentoernooi. Leerlingen van het basis- en middelbaar onderwijs spelen op zes dagen ongeveer 265 wedstrijden. De speeldata zijn 23,24,27,29,30 en 31 december. Dertien basisscholen uit Soest en Soesterberg bijten de eerste toernooidag met dertig teams de spits af. Daarna komen 123 ploegen van 18 middelbare scholen uit voornamelijk Soest en Amersfoort binnen de lijnen van sport hal Beukendal. In totaal doen meer dan 1100 scholieren mee aan het tra ditionele toernooi, dat zoals gewoonlijk wordt georganiseerd door Rinus Valk, De oprichter van Red Stars vertelt alvast iets over het basketbal- toernooi dat dit jaar het vierde lustrum vol maakt. "Het fijne van het programma, dat ik bij kijken. Dat hoort thuis bij de wed- over ongeveer twee weken de deur hoop uit te doen, is dat we iedere dag tussen vijf en zes uur klaar zijn. De me dewerkers, de onderwijzers en de scho lieren hoeven dus niet tot in de avond in de sporthal te blijven voor de laatste wedstrijden. Het vroege tijdstip van af sluiten heeft ook te maken met een iets mindere deelname dan vorig jaar, toen er 1300 scholieren meededen. Ik weet niet exact hoe het komt dat er nu een aantal teams minder is ingeschreven, maar de fusie tussen de IVO mavo en de openbare mavo scheelt al gauw acht teams. Daarnaast is er het gegeven dat de Kardinaal Alfrink mavo nog 250 scholieren telt. Vroeger waren dat er 500. Deze school heeft altijd het meeste aantal teams ingeschreven, maar dat aantal neemt natuurlijk af, inherent aan het aantal scholieren. Het neemt niet weg datje toch zes volle dagen hebt met meer dan 1100 scholieren," zegt Valk. Jarenlang dagenlang Het is de twintigste keer dat het Red Stars Kerstscholierentoernooi wordt gehouden. De basketbalvereniging vierde vorig jaar het twintigjarig be staan van de club. De eerste editie van het basketbaltoernooi voor scholieren werd in 1967 gehouden in de gymzaal van de Kardinaal Alfrink mavo aan de Dalweg. De school trad destijds nog naar buiten onder de naam Heilig Hart ULO. Het toernooi bestond uit één dag, er werd aan deelgenomen door ne gen scholen en was alleen bestemd voor jongens. Een jaar later werd het basket balevenement verspreid over twee da gen, terwijl in 1969 een derde dag werd toegevoegd aan het toernooi, dat toen voor de eerste keer in Beukendal werd gespeeld. De Antonius ULO uit Utrecht staat nog steeds in de boeken als de eerste winnaar van het scholie rentoernooi. Tegenwoordig vallen er veel meer winnaars te noteren, omdat het toernooi al jarenlang dagenlang ontspanning betekent voor leerlingen uit alle klassen. "Toen we in de R.K. mavo speelden hadden we de beschikking over twee klaslokalen als ontmoetingsruimte. Het was amateuristisch, maar wel gezellig. Wat mij opvalt is datje altijd hoort van iedereen dat het nog steeds zo gezellig en leuk is. Nu spreek ik wel eens vroe gere deelnemers wiens kinderen nu meedoen. Ze zijn allemaal nog even en thousiast als toen. Het draait allemaal om het plezier, prestaties komen er niet strijdsport. Dit is een scholierentoer nooi, dat ik toch altijd weer met genoe gen organiseer. Soms gaat dat wat moeilijk, maar dat is een kwestie van tijdnood," analyseert de oud-voorzitter en huidige wedstrijd-secretaris van Red Stars, die in het dagelijkse leven het res taurant in sporthal Beukendal exploi teert. Enthousiaste medewerkers Een eenvoudig rekensommetje leert dat tijdens de komende toernooidagen het aantal van 20.000 deelnemers aan het Red Stars-toernooi wordt over schreden. In het begin van de jaren tachtig werd een record gevestigd met een deelnemersaantal van om en nabij de 1800 scholieren. Daarna werd het toernooi tot 'kleinere' proporties terug gebracht door scholen van buiten Soest, Baarn en Amersfoort niet meer uit te nodigen. Niettemin leveren Hoogland (dat deel uit maakt van de gemeente Amersfoort) en Bilthoven traditiege trouw één deelnemende school. Hoewel al vermeld is dat de Kardinaal Alfrink mavo minder leerlingen opleidt dan voorheen, levert deze school niet temin het grootste aantal ploegen. Dit jaar heeft de gymdocent Ruud Blok 19 teams ingeschreven. Ook de christelijke mavo Soest is met 16 teams goed verte genwoordigd, terwijl de Amersfoortse Berg goed volgt met 12 teams. Bij de basisscholen vaardigt de OBS Over hees de meeste deelnemers af. De school doet met twee meisjes- en twee jongensteams een gooi naar het kam pioenschap van Soest in deze categorie. Organisator Valk weet zich overigens opnieuw gesteund door een grote groep van enthousiaste medewerkers. Michel van Drie, Aldo Heeregrave, Bob van den Heuvel en Leon Tromp vormen de hoofdschakels in het net van dertig me dewerkers die het toernooi in goede ba nen moeten leiden. "Het mag duidelijk zijn dat je zonder de medewerkers niets bereikt, hoe goed of leuk je iets ook or ganiseert. Ik ben erg blij met de inzet van de Red Stars-leden, want zonder zo'n groep zou je moeten stoppen, en dat zou natuurlijk ongelooflijk zonde zijn voor de honderden en honderden scholieren die altijd met plezier mee doen," besluit Valk. Verder zegt hij niets, want als hem gevraagd wordt of de deelnemers nog iets zullen merken van het jubileum van het scholieren toernooi, verraadt zelfs een geheimzin nige glimlach op zijn gelaat weinig tot niets. Antonius-u.l.o. uit Utrecht won basketballtoernooi Het basketbelitoernooi, dat Red Stars afgelopen zaterdag voor een aantal scho len uit de omgeving organiseerde, is gewonnen door de Antoniua-uXo. uit Utrecht. De Amersfoortse Kweekschool, die In de finale met 42-84 werd versla gen. ging met de tweede pril» naar buis, terwijl de F. de Munmkschool uit Utrecht op de derde plaats eindigde. De negen scholen waren ingedeeld te twee poules en stonden daarin tweemaal tegenover elkaar. Op do helft had de Antonlus-uXo, reeds de ieidteg in poule A, ondanks een 16-16 score tegen het R.K. Lyceum uit Hilversum. Het was overigens het enige punt, dat de uiteindelijke winnaar moest afstaan. De tweede wedstrijd tegen het Hilversum» RJEC Lyceum werd namelijk met 31-16 gewonnen. Na dis helft van de competitie leidde in poule A dé An- tönius-u.l.o. fnet vijf punten voor de Rijks H.B.S. II (Utrecht), het R.K. Ly ceum en het Corderiuslyceum uit Utrecht In de tweede poule ging het de Kweek school bijzonder voor de wind. Hét was na vier wedstrijden nog ongeslagen. De F. de Munnikschool moest alleen zijn meerdere erkennen in de Kweekschool, de overige wedstrijden zette deze school In winst om, althans in de eerste com petitiehelft. Toen alle ploegen elkaar eenmaal ont moet hadden, waren de standen in de verschillende poules: Poule A: 1. Antonius-uXo., 5 pnt 2. Rijk» H.B.S. II, 4 pnt. 3. R.K, Lyceum, 3 pnt. 4. Corderiuslyc.» 0 pnt. Poule Bj 1. Kweekschool, 8 pnt. 2. De MunaüMchool, 6 pnt. 3, Handelschool. 3 pnt, 4. Constantijn, 3 pnt 5. Rijks H B.&, 2 pnt Voor Selby stond bij het begin van de tweede helft van de badmintoncompe- titie de zware uitwedstrijd tegen het on geslagen Doto uit Nijkerkerveen op het programma. Doto's eerste heer speelde vorig jaar nog tweede klas landelijk en had een groot aandeel in deze prestatie. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat Selby's sterkste heer het onderspit moest delven. Selby's teamcaptain Henk van Woerkom zag kans de eerste game met 12-15 te pakken, maar zijn te genstander, die over ruimere technische vaardigheid beschikte, pakte de volgen de twee games. In het damensenkelspel overwon een zeer geconcentreerd spelende Gerdie van Kooten haar opponent in twee ga mes. Maria Riupassa werd door haar te genspeelster steeds achterin gedreven en vanuit die positie kon zij, behoudens enkele winstopleverende dropshots, weinig inbrengen. De totale sterkte van het ongetwijfeld kampioen wordende Doto werd nog eens onderstreept in de beide dubbel spelen. Hoewel de Soester badminton ners knap tegenstand boden was de winst beide keren voor de Nijkerkers. Ook de mix van Henk van Woerkom en Gerdie van Kooten ging verloren mede door het snelle spel van Doto's eerste heer. Verrassend was het optreden van Selby's tweede mixduo Paul van Ginkel en Maria Riupassa. Hun vlot lopende combinaties resulteerden in een onver wachte 9-15 en 14-17 overwinning. Sel by verloor weliswaar de wedstrijd, maar niet zoals gedacht met 8-0, maar met 6-2. Uitslagen senioren: Doto 1 - Selby 1 6-2 Inside 4 - Selby 2 6-2 Eemnes 6 - Selby 3 4-4 Selby 4 - Barneveld 6 7-1 Selby 5 - Kwinkslag 6 8-0 Selby 7 - Koto Missi 5 7-1 Selby 8 - Doto 3 0-8 Junioren: Selby 1 - KBVA 3 3-5 Selby 3 - Eemnes 4 2-6 Selby 5 - Leusden 6 3-5 't Slot 9 - Selby 63-5 Tegen een sterk SSVU 1 heeft Badso 2 thuis in de Bunt met 3-5 verloren. (SSVU 1 staat op dit moment op een 2e plaats in de competitie). In het enkel spel won alleen Roy van Gestel zijn par tij in 3 sets. Sjef Govers, Cindy van Ge stel en Bep van de Hoven verloren elk in 2 sets. Het dubbelspel ging Badso 2 wat beter af. De herendubbel werd gewon nen in 3 sets en eigenlijk werd een gelijk spel uit handen gegeven door de dames door de 3e set met 17-18 te verhezen. De mix-dubbels werden eerlijk ver deeld: de le werd verloren en de 2e ge wonnen. Uitslagen senioren (onvolledig): Internos 2 - Badso 3 3-5 Badso 4 - USS 6 6-2 Badso 5 - OSM 6 7-1 Doorn 4 - Badso 6 4-4 De uitslag Badso 7 - Breukelen en de uitslagen van de jeugd waren te laat be schikbaar. Als u deze winter in beweging wilt blij ven kom dan gerust eens kijken of bad minton iets voor u is. U kunt een avond je komen meespelen. Bel voor een af spraak Bep van de Hoven, tel. 03463- 1915. Eemvogels 1 speelde thuis in sporthal "Beukendal" tegen het vorig seizoen gedegradeerde Welgelegen 1 uit Utrecht. Ondanks het vele balbezit voor de eerste aanval, wisten zij moei lijk tot scoren te komen. Gelukkig voor de Eemvogelploeg kampte Welgelegen met hetzelfde probleem. Uiteindelijk was het Ton Kraaikamp die in de 12e minuut van afstand wist te scoren. Jammer was het dat Ton Kraai kamp niet meer in stelling werd ge bracht. Marco Kuil scoorde in de 22e minuut uit een doorloopbal. De tweede aanval ontwikkelde een hoog baltempo en dat resulteerde in een half afstandschot van Claudia Touwslager 3-0 rust. Ook in de tweede helft kwam de Eemvogelsploeg moeilijk op gang; gelukkig zat ook nu de verdediging potdicht. In de 10e minuut wist Jack Amersfoort zijn tegenstander onder de korf te ver schalken en dit betekende 4-0. Middels een strafworp kwam Welgelegen op 4-1; echter onder de korf wist Saskia Smelt 5-1 te scoren. Ook nu kwam Wel gelegen weer terug; van ver werd het 5-2; Eemvogels stond nu duidelijk on der druk. Met nog 6 minuten te spelen was het Welgelegen dat de spanning te rugbracht in de wedstrijd 5-3. Op bal bezit spelend trachtte Eemvogels 1 de wedstrijd uit te spelen. Toch werd het nog 5-4 en de spanning was te snijden. Gelukkig hield iedereen het hoofd koel en de eerste 2 wedstrijdpunten waren binnen. Eemvogels junioren 1 speelde tegen Tovero uit Zeist; na een goed gespeelde eerste helft 4-0 wonnen de Soestenaren uiteindelijk met 6-0. Eemvogelsaspi- ranten B1 won ruim met 11-2 van Hel las BI. Eemvogels 2 ontmoette thuis SVMM 2. In de le minuut scoorde Alie van Ginkel van afstand; wederom van ver was het nu Agnes Kraaikamp die voor 2-0 zorgde. René Verschuren be nutte een kans onder de korf en tekende 3-0 aan. De ruststand was 4-2. In de 2e helft bleef het een spannende strijd; uit eindelijk werd het 7-7. Eemvogels 3 speelde een goede wedstrijd tegen DWS 3 uit Kootwijkerbroek. De eind uitslag werd 11-7 in het voordeel van de Soester ploeg. Zaterdag 29 november 09.00-18.00 uur KVO/Eemvogels, korfbal 18.00-23.00 uur The Red Stars, basketbal Zondag 30 november 10.00-17.00 uur B.D.C. handbal 17.00-22.00 uur M.H.C. hockey Zaterdag 29 november 09.00-13.30 uur Badso badminton 13.30-21.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 30 november 10.00-18.00 uur Badso badminton Zaterdag 29 november 09.00-17.00 uur Selby badminton Zondag 30 november 12.00-15.00 uur C-drie badminton Telefoonnummer Beukendal gewijzigd! Tijdens avond- en weekeindgebruik is de sporthal Beukendal telefonisch bereikbaar onder telefoonnummer 12007. Vorige week zaterdag om 7.15 uur ver zamelden de deelnemers van de winter competitie zich bij De Generaal in Baarn. Van daaruit werd er vertrokken in de richting van Driemond waar de tweede competitiewedstrijd werd gevist op het Gein. Dit idyllisch gelegen riviertje was voor de meeste deelnemers onbekend viswa ter, daar het niet opgenomen is in de grote vergunning. Er mag daar dan ook alleen gevist worden met een speciale vergunning van H.S.V. Weesp. Voor de aanvang van de wedstrijd is in de wintercompetitie geen tijd vastge steld. Men mag met voeren en vissen beginnen zodra men een stek heeft ge vonden. Er werd tot 12 uur gevist en de vangsten waren redelijk. Hieronder de tien hoogstgeëindigde deelnemers: 1. Willem van de Kraats - 6.65 meter, 2. Henk van Riet - 4.98 meter, 3. Willem Hopman - 4.03 meter, 4. Sietze van de Esschert - 3.60 meter, 5. John Hibbel - 3.51 meter, 6. Joop Hibbel - 3.32 me ter, 7. Gert van Drie - 2.91 meter, 8. Piet Limper - 2.75 meter, 9. Theo Bos man - 2.68 meter, 10. Gerrit v.d. Hoef - 2.63 meter. De afgelopen weken hebben Eemland schaatsers aan verschillende wedstrij den deelgenomen. De zomertraining werpt zijn vruchten af, dat blijkt wel uit het feit dat de tijden, vooral bij de jeugd steeds scherper worden. Cora v.d. Berg reed 2x een 500 m. in 55.1 sec. en 55.2 sec. Anqeline Lam eindigde de le keer na een val in 74.6 sec., daarna in 77.1 sec. Angelique v.d. Berg reed de 500 m. in 59.3 sec. en de 1000 m. in 2.04.0 min. Margje Reiding reed een pers. rekord op de 500 m. in 54.8 sec. en eveneens op de 1000 m. een pers. rekord van 1.55.8 min. Brenda Karssen reed ook op de 500 m. een pers rekord van 63.3 sec., de 1000 m. ging in de 2.17.9 min. Voor Robin Baltus 2 pers. rekord nl. de 500 m. in 49.0 sec. en de 1500 m. in 2.40.2 min. Peter v. Marle noteerde 52.7 sec. op de 500 m. en na 2 keer een val op de 1500 m. 3.17.8 min. Edwin Groeneveld reed weer 2 pers. rekords nl. de 500 m. in 44.5 sec. en de 1000 m. in 1.29.5. min. Igor Zweers reed een 5000 m. in 8.36.6 min. Bert v.d. Weerd noteerde 42.3 sec. op de 500 m. en 1.26.2 op de 1000 m. Arie v.d. Berg wist 2 pers. rekords neer te zetten. De 500 m. in 44.5 en de 1000 m. in 1.31.6 min. Jan den Blanken noteerde 52.8 op de 500 m. en reed een pers. rekord op de 1000 m. van 1.50.1 min. 5 Eemlanders hebben vorige week dinsdag een 1000 m. gereden met de volgende tijden: Marcel v.d. Dijssel 1.42.5 min. Michel Bosboom 1.56.0. min. Peter v.d. Heuvel 2.23.7 min. na een val. Mark Jansen 2.13.7 min. na een val. Cora v.d. Berg 1.56.8 min. Robin Baltus boekte 2 pers. rekords, de 500 m. in 48.5 sec. en de 1500 m. in 2.39.1 min. Cora v.d. Berg volgde zijn voorbeeld en kwam tot 53.7 op de 500 m. en 1.53.5 min. op de 1000 m. Linda v.d. Berg reed de 500 m. in 51.3 sec. en kwam tot 2.42.7 min. op de 1500 m. Bert v.d. Weerd en Edwin Groeneveld namen deel aan een 3000 m. met resp. 4.37.0 min. en 4.56.8 min. Zondagmorgen stond een 500 m. en 3000 m. op het programma. Igor Zweers reed een pers rekord op de 500 m. van 42.9 sec. Hij was de snelste van de baan. De 3000 m. eindigde in een pers. re kord van 9 sec. nl. 4.42.2 min. Arie v.d. Berg reed de 500 m. in 44.9 sec. en reed op de 3000 m. ook een pers. rekord van 5.01.9 min. Zondagavond werd er een 500 m. en 1500 m. verreden. André Houtman reed een pers. rekord op de 500 m. van 49.8 sec. de 1500 m. eindigde in 2.36.9 min., wat een pers. rekord van 14 sec. betekende. Ruud Groenestein reed de 500 m. in 63.8 sec. en de 1500 m. in 3.43.6 min. André Bosboom eindigde deze afstan den in resp. 47.4 sec. en 2.26.5 min.

Soester Courant | 1986 | | pagina 29