rtsman ket I W MET HET OOG OP UW BRIL. ca UJ INLIJSTEN ^otoshop 'tjtcnrtjë KORTE DUINEN Raad vervult wensen met 'hoge prioriteit' uit extra begrotingsruimte I scliociiialoT Deel raad zeer gereserveerd tegenover gemeentelijke steun aan Landjuweel Van Essen met de Rain-O-Matic ben onze kte Escorts sportief ïstoken. Jbrilmodef PAGINA 2 I WAGENS, }±E MERKEN. 12.500,- 11.750,- 9.250,- .39.500,- ....44.500,- .62.500,- ...54.500,- 19.750,- .25.500,- .23.500,- .26.750,- .13.500,- 14.750,- 13.500,- 16.500,- 9.500,- 87.500,- 13.900,- 12.750,- U.750,- 12.500,- 12.750,- 9.750,- rER WOENSDAG 26 NOVEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 Gemeenteraad voerde 'vruchtbaar, nuttig en goed overleg' F O-A O OI IEEP B IJ KOD Diaprint 10X15 cm 95 cent v y. foto-film-uideo jj computer/ dT7 camhifOIO Ingewikkelde besluitvorming Omstreden Volkshuisvestingsnota niet zonder meer vastgesteld ONKYO Volg de borden KOESTRAAT Soest krijgt drie miljoen voor verbetering Koningsweg 'Evenement voor héél Soest... Landjuweel alleen 'rooms feest'? Motie- Visser krijgt brede steun Gemeente gaat hondepoep volgend jaar echt aanpakken 'Bevolking' volgend jaar op koopavonden open? 'Positief signaal aan politie' Groen licht voor politie-wensen Inbraken troef op diefstalfestival Beide1 Kerstdagen KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Spaarpotje uit tonnen-overschot voor nieuw gemeentehuis? or een solide, veilige en in re gebruikte wagen, is garantie. 1 het aantal kilometers t, krijgt u 3 maanden waardelijke garantie op inderdelen als arbeids- Iledige zekerheid die wij sportief tintje gegeven jdelijk zijn sommige van 3rts uitgerust met het ynamische wieldeksels, :erspoi!er, rode inlegbies stijlvolle Ghia grille, ij ons te kom en ruikte wagen. o-claim. Behalve over de uitgaven die zijn opge nomen in de begroting 1987 (en de meerjarenbegroting tot 1991) is de ge meenteraad het woensdag j.1. in be trekkelijk grote eenstemmigheid - bur gemeester Scholten sprak na afloop van "vruchtbaar, nuttig en goed over leg" - eens geworden over een rijtje aanvullende bestedingen, die volgend jaar zullen worden betaald uit de bud gettaire ruimte die door "meevallers" alsnog bleek te zijn ontstaan. Dat betekent dat niet alleen 25.000 gul den wordt gereserveerd voor de aanleg van een honk/softbal-accommodatie en van kunstgras-hockeyvelden aan de Koningsweg, maar bijvoorbeeld ook 25.000 gulden voor de vermindering van de korting op het sociaal-cultureel werk. Voor beide bestedingen is in 1988,1989 en 1990 het dubbele uitge trokken. Vanuit de raad zelf kwamen daar nog voorstellen bij om het restant van de meevallers (zo'n 235.000 gulden) te be steden aan verruiming van het kwijt- scheldingsbeleid (25.000 gulden), de kosten die de reorganisatie aan scholing met zich meebrengt (25.000 gulden), het scheppen van faciliteiten voor het onderwijs aan minderheden op een viertal openbare scholen (60.000 gul den), een extra bedrag voor aanpassing van het Dorpshuis Soesterberg (50.000 gulden) en de huisvesting van de oudere jeugd in Soesterberg (30.000 gulden). Op verzoek van de VVD werd nog 'n extra bedrag van 40.000 gulden be schikbaar gesteld ter stimulering van de werkgelegenheidDeze voorstellen wer den raadbreed gesteund en wethouder Jan Menne van Financiën stelde vast dat ze ook gehonoreerd konden wor den. Voor de jaren na 1987 zag het beeld er naar zijn smaak wat somberder uit: de extra wensen van de raad komen in 1988 uit op 119.000 gulden (beschik baar: 40.500), in 1989 op 105.000 (be schikbaar: 80.000) en pas in 1990 lukt het beter: 90.000 gulden (beschikbaar: 230.000). Overschot '86: tonnen! Gezien het nu al verwachte overschot op de jaarrekening 1986 (een bedrag dat volgens mededelingen van Menne ergens tussen de 200.000 en 500.000 gulden kan liggen, maar dus in elk geval in de tonnen zal lopen) tilde de raad daar niet zo zwaar aan. Bovendien ligt er nog een meevaller in het verschiet, omdat de begrote afdracht van pen sioenpremie bij het gasbedrijf volgend jaar ook een stuk lager zal uitvallen: 139.000 gulden zoals Adriaan Pothui zen (D66) had uitgerekend. De wet houder wilde zich daarop overigens nog niet vastleggen. Het voorstel van CDA en PvdA om de aanvankelijk vooruitgeschoven realise ring van een wijkaccommodatie (buurt huis) in het Smitsveen weer een jaar naar voren te halen, zodat die in 1988 van de grond komt, kreeg alle steun en werd door het College overgenomen. 'Euforie van bestedingen' Alle voorstellen hadden - zoals PvdA- fractievoorzitter Raymond van Gelder het uitdrukte - "een hoge prioriteit" en brachten geen onaanvaardbare risico's met zich mee. De andere fracties waren het daarmee hartgrondig eens, al sput terde wethouder Ries van Logtenstein in navolging van zijn voorganger Hans Oudemans (WD) nog wel tegen deze "euforie van bestedingen" omdat hij de Uw Kodak Select Fotohandelaar maakt meer werk van uw fotowerk. Nu een foto-afdruk, 10 x 15 cm, van uw allermooiste dia voor de prijs van f 0,95. De foto van uw dia krijgt uiteraard de speciale Kodak kwaliteits-behan- deling. Dat kan alleen bij uw Kodak Select Foto handelaar. Bij ons krijgt u altijd net iets meer. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" L Tel. 12874 Aanbiedingen geldio t/m 29-11-1986 Ondanks taai verzet van de fracties van Partij van de Arbeid, D66 en Progres sief Soest heeft de gemeenteraad de omstreden Volkshuisvestingsnota - waarover in het College van B. W. al meningsverschil bestond - niet als zo danig vastgesteld. De meerderheid van de raad - WD en CDA - besloot in de "gewone" raadsvergadering die direct na de begrotingsbehandeling werd ge houden te kiezen voor een wat moei zaam tot stand gekomen compromis formulering, waarbij de nota wordt "vastgesteld als één van de bouwste nen voor het huisvestingsbeleid, waar in het raadsvoorstel betrokken wordt". Volgens de progressieve fracties is het raadsvoorstel strijdig met de nota waar op het gebaseerd is en men vreesde dat de provincie de gekozen formule niet zal accepteren. Alle fracties hadden kort voor de raadsvergadering nog een brief van de beide woningbouwvereni- Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 gingen ontvangen, waarin alsnog werd aangedrongen op vaststelling-zonder- meer, omdat de corporaties viezen dat hun meeijarenprogramma gevaar gaat lopen. Wethouder Günther Plomp kreeg de steun van de raadsmeerderheid voor zijn opvatting dat nota en voorstel wél gezamenlijk door het provinciaal be stuur geaccepteerd zouden worden. "Voor de toewijzing van contingenten zal het geen probleem zijn." Hij kon de vrees bij de andere fracties niet wegne men dat Soest nu voor een beleid kiest dat minder nadruk legt op de noodzaak van de bouw van goedkopere (huur)woningen en meer op duurdere vrije sectorhuizen. Een motie om de nota "sec" vast te stel len werd met de voor-stemmen van PvdA (inclusief wethouder Kingma), Prog. Soest en D66 verworpen. Overi gens wist wethouder Plomp te melden dat de woningbouwverenigingen alsnog met de lezing van het College instem den. uitgaven die nodig zijn in verband met de zgn. "areaaluitbreiding" - de ge meentelijke voorzieningen in nieuwe woonwijken - in gevaar zag komen. Een motie van Pothuizen (D66) om de "aanwas" van de reserves met 150.000 gulden af te romen en die te steken in de verbetering van de fietspaden werd na wijziging op advies van de WD door een meerderheid van WD, PvdA, Prog. Soest, D66 en de CDA-ers Ans Greefhorst en Romke Wijmenga aan genomen. Parkeren in het centrum van Amersfoort in de Parkeergarage Koestraat. fÊI Tarief: f 0,50 per 20 minuten. Open op koopavonden tot 22.00 uur. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft de gemeente Soest een subsidie toegezegd van 3 miljoen gulden in de kosten van de reconstructie en de door trekking van de Koningsweg. De rijksbijdrage wordt verdeeld over twee jaar. In 1988 wordt 1 miljoen gulden uitgekeerd, in 1989 2 miljoen. Beide bedra- gen zijn inclusief BTW. De subsidie wordt verstrekt op grond van de Bijdrageregeling Verkeers- en Vervoersvoorzieningen en omvat een bijdrage van 50 procent in de kosten van de uitvoering van het werk, en 80 procent in de kosten van grondverwer ving. Het gaat bij deze 3.000.000 gulden om een "vast bedrag". Soest heeft zich daarnaast aangemeld voor een bijdrage in het kader van het "regionaal voorwaardenscheppend beleid". De minister heeft daar rekening mee gehouden, evenals met de van het ministerie van VROM te verwachten bijdrage. Een deel van de gemeenteraad staat zeer gereserveerd tegenover de steun die het College wil geven aan het comi té dat volgend jaar in Soest het Land juweel gaat organiseren. De gemeente is verzocht om een garantie (107.000 gulden) voor het geval sponsors het op het laatste moment laten afweten, maar ook om een "eigen" subsidie van 15.000 gulden en om medewerking van Gemeentewerken voor diverse voorzieningen, zoals dranghekken etc. Sommige raadsleden blijken in het geheel niet overtuigd van het "alge mene" karakter van het Landjuweel en de bijbehorende activiteiten en beschouwen het evenement als een min of meer "rooms" feest, waar an dere bevolkingsgroepen part noch deel aan hebben. In de eerste ronde van de begrotings behandeling had Jan Visser (Pro gressief Soest) al zijn afgrijzen uitge sproken over het evenement, "een pretprogramma waarover Tros en Veronica zich zouden schamen, met enge dingen als de Havenzangers." Visser zag niets in gemeentelijke te gemoetkomingen aan "de roomse lobby". "Dan komen volgend jaar de protes tanten met een wedstrijd voor ge mengde zangkoren, met medewer king van Gert en Hermien, en het jaar daarop de socialisten met een 1-mei-viering met André Hazes..." Hij vond het Landjuweel "gewoon een feest, waarvoor het Gilde bij de Rabobank maar een garantie moet gaan vragen." Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) was het in grote lijnen met Visser eens. "Het gaat hier maar om een be paalde groep." Hij had met name be zwaren tegen het feit dat er twee zon dagen intensief zullen worden benut voor*feestelijkheden die niet passen in de sfeer van de kerkgang. Burgemeester Scholten betoogde daarentegen dat het Landjuweel een "zo open mogelijk karakter" krijgt en vond dat het evenement niet in "één hoek van de samenleving" ge zet moest worden. In de begrotingsvergadering deelde burgemeester Scholten mee welk stand punt B. W. inmiddels hadden ingeno men: tégen de subsidie, vóór de garan tie (maar dan verhoogd tot 122.000 gulden) - "als vangnet" - en nader over leg met het comité om te bekijken wat met hulp van vrijwilligers maximaal ge daan zou kunnen worden. "De formele besluitvorming hoeft pas plaats te vin den als de organisatie rond is en het for mele garantieverzoek op tafel komt te liggen," aldus de burgemeester, die ver wachtte dat dat ca. april zou worden. "Het gaat nu om het principe." Raymond van Gelder (PvdA) wierp te gen dat het College niets kon toezeggen zonder uitspraak van de raad. Hij vond dat het risico niet te groot moest zijn en dat op z'n minst de voorwaarde moest gelden dat het evenement door "heel Soest" wordt gedragen. "Ik heb tot nu toe die indruk niet. Houd u er maar re kening mee dat u misschien wordt te ruggefloten." Jan Visser verweet de burgemeester dat deze het Landjuweel al had staan toe juichen toen de raad nog van niets wist. "U had nooit mogen zeggen dat de ge meente wel zal meewerken." Anders dan haar fractiegenoot Bert Krijger - maar die zit zelf in het comité - legde ook Neks Blommers (WD) een duide lijke gereserveerdheid aan de dag. "Als vrijwilligers Gemeentewerken zoveel mogelijk taken uit handen nemen, over welke bedragen praten we dan verder nog?" Ze wilde er eerst in commissie verband nog eens goed over doorpra ten. Wiebe Meilof (GPV) voelde ook niets voor een garantie. "Het zal wel veel be langstelling trekken, en dat is goed voor het bedrijfsleven. Laat dat dan maar een garantie geven!" Burgemeester Scholten maakte duide lijk dat het College unaniem positief te genover het verzoek van het comité stond, maar nog zeker geen toezeggin gen wilde doen. Hij wenste van de raad slechts ruimte krijgen om het gesprek aan te gaan. Die kreeg hij, zij het met weinig geestdrift. Alleen het CDA stak bij monde van Ans Greefhorst zijn en thousiasme niet onder stoelen of ban ken. "Dit wordt een evenement dat heel Soest op de been brengt. Wij staan, er volledig achter." Vakkundig gemaakt Zeer grote sortering Ook in standaardformaat op voorraad Snelle levertijd Inlijsten GRATIS Eigen lijstenmakerij Koninginnelaan 11 Soest tel. 23737 Begin volgend jaar komt het College van B. W. van Soest met een notitie over de aanpak van het hondepoep- probleem. Wethouder Ries van Log tenstein reageerde positief en welwil lend op de motie van Jan Visser (Pro gressief Soest), die deze problematiek al jaren bij elke begrotingsbehandeling aan de orde stelt. Dit keer had Visser zijn motie in een zo milde vorm gegoten dat de raadsmeer derheid zich er wel in kon herkennen. Hij wilde de uitspraak dat er in januari gesproken zou gaan worden over maat regelen, die dan voor de komende zo mer zouden moeten worden uitge voerd. De WD stemde wel in met de strek king van de motie, maar vond dat Visser tegelijk ook de dekking moest aangeven voor die maatregelen. "Dat is altijd het probleem bij de moties van Visser," al dus Bert Krijger, voorbijgaande aan het feit dat de motie geen concreet uitge werkte voorstellen bevatte. De PvdA- fractie was het wel met de motie eens, evenals het CDA en D66. Meilof (GPV) was tegen. "Een poepgoeie motie, daar kunnen we wat mee doen," reageerde wethouder Ries van Logtenstein, die beloofde met een "notitietje" te zullen komen. "Ik heb nu geen budget, maar vóór maart hoort u meer van ons, en dan zit er een begrotinkje bij." "Ik vind u 'n poepgoeie wethouder," besloot Visser. Initiatief van linkse fracties Het College van B. W. gaat voor zichtig met het personeel van de afde ling Bevolking van de gemeente over leggen over de mogelijkheid om vol gend jaar op een aantal vrijdagse koopavonden het bureau open te stel len. Dat gebeurt op aandringen van de fracties van D66, PvdA en Prog. Soest. Adriaan Pothuizen diende een motie van deze strekking in tijdens de be spreking over de besteding van het res tant "incidenteel" 1986 tijdens de be grotingsbehandeling. De raad moet laten zien dat het ernst is met het voornemen om meer "klantge- Van Essen briloptiek aan de Zuidpro menade in Hartje-Zuid heeft sinds kort de Rain-O-Matic in huis. Deze electronische regenmeter geeft uiterst nauwkeurig de hoeveelheid gevallen regenwater in millimeters weer. Deze Deense uitvinding bestaat uit twee componenten: één voor buiten om het water op te vangen en één voor binnen om af te lezen hoeveel mm regen in een bepaalde periode naar beneden is komen zetten. De buitenunit van de regenmeter omvat een trechter met een rooster en een au tomatisch kiepende lepel. Het water De gemeenteraad gaat unaniem ak koord met de voorstellen die het Colle ge heeft gedaan met betrekking tot de politiebegroting. Alle fracties gaven, de een met wat meer enthousiasme dan de ander, het groene licht voor de handhaving van de receptioniste, de regionale samenwerking, de rollen- testband, de alcoholmeter en tenslotte ook voor de huismeester, al wilde het CDA nog wel eens in commissiever band doorpraten over de exacte taak omschrijving voor deze functionaris. Geen van de andere fracties steunde Visser (Progressief Soest) met zijn mo tie om al snel over te gaan tot aanstelling van een derde wijkagent: "Geen be hoefte" (CDA), "volstrekt overbodig" (WD). PvdA en D66 drukten zich wat genuanceerder uit; zij lieten weten wel achter Vissers intentie te staan, maar liever eerst de resultaten te willen af wachten van de werkgroep politiek-po- litie, waarvan werd vastgesteld dat deze uit zes raadsleden (van alle fracties dus) en vier politiemedewerkers zal gaan be staan. Raymond van Gelder (PvdA) wilde het restant van de "meevallers" bij de poli tie (samen 103.000 gulden) alvast "par keren" ten behoeve van het inschakelen van externe deskundigen, maar burge meester Scholten wimpelde dat af. "We willen een externe advisering niet bij voorbaat uitsluiten, maar de werkgroep moet het eerst zelf maar proberen." Hij stelde verheugd vast dat de raad het voorstel unaniem steunde. "Dit is een duidelijk positief signaal aan de politie waar dat wij er van harte en voor hon derd procent achter staan." vloeit via de trechter in de lepel. Bij ie dere mm water kiept de lepel. Het water wordt weggevoerd, terwijl de lepel in de oorspronkelijke stand terugkeert. Dit eenvoudige ritueel blijft zich herhalen zolang het regent. Een electronische schakeling geeft als gevolg van de kiepbeweging een puls door aan de digitale teller in het huis, schuur of garage. Iedere kiepbeweging geeft derhalve één mm neerslag aan. Met een simpele druk op de knop kan men precies de hoeveelheid regen afle zen, die bij een bui, in een nacht of een langere periode gevallen is. De voordelen van de Rain-O-Matic zijn talrijk. Allereerst geeft deze revolu tionaire Deense vondst een nauwkeuri ge en betrouwbare weergave. De afwij king bedraagt in het meest negatieve geval nog geen twee procent. De afwij king kan gecorrigeerd worden. Het ap paraat is vorstbestendig, en kan op ie der gewenst moment worden afgelezen. Tevens kunnen de twee units op een maximale afstand van 200 meter van el kaar worden gemonteerd. De Rain-O-Matic is gedurende twee jaar getest door het "Statens Jordbrug- tekniske Forsög", het Deens LAnd bouwkundig Instituut. De medewer kers hebben het apparaat aan uitvoeri ge proeven blootgesteld. Ze kwalifi ceerden de Rain-O-Matic als zeer deugdelijk, betrouwbaar en nauwkeu rig. Ook hebben ze het gerangschikt on der de beste regenmeters ter wereld. De Rain-O-Matic is te verkrijgen bij Van Essen aan de Zuidpromenade, ook het adres overigens voor onder meer optiek en fotografie. richt" te gaan werken, en dat moet dan ook blijken uit de bereikbaarheid van die delen van het gemeentelijk apparaat die een duidelijke "balie-functie" heb ben, zoals Bevolking en het Informatie centrum. Het College heeft zelf al laten weten met het Infocentrum een proef te willen nemen. VVD en CDA waren het met de strek king van de motie wel eens, maar niet met de toelichting waarin Pothuizen opmerkte dat hij de middelen hiervoor walde weghalen bij de subsidie aan de VW (voor uitbreiding van de open stelling daarvan), omdat dat laatste geen punt van gemeentelijke zorg hoort te zijn. Burgemeester Scholten liet weten het personeel van Bevolking niet onver hoeds met een raadsuitspraak te willen confronteren. "Je moet dit eerst zorg vuldig bespreken met de mensen, want het gaat natuurlijk ten koste van hun vrije tijd. We zullen eerst de voor en na delen op een rijtje zetten." Van Gelder (PvdA) vond dat maar vreemd. "Uiteraard moet dat in be hoorlijk overleg gebeuren, maar we mogen als raad toch wel uitspreken wat we willen? Het gaat ons niet om een be sluit over de rug van het personeel heen." Het College nam de motie daarna als nog over, met de opmerking van burge meester Scholten dat hij haar in deze zin zou uitleggen: "We zullen aan de mede werkers van Bevolking overbrengen dat de raad dit graag zou zien." Geen computer in Soesterberg Een tweede motie van de progressieve fracties, om de hulpsecretarie in Soes terberg volgend jaar te voorzien van een computerterminal, waardoor de dienst verlening aan de Soesterbergse burgers wat minder "gehandicapt" zou zijn, werd door het College ontraden. Van Gelder wees erop dat het College des tijds bij de aanschaf van de computer al had beloofd naar zo'n aansluiting te kij ken. "Nu zijn er middelen, maar u hebt er nog niets aan gedaan." Burgemeester Scholten liet weten dat de installatie van het apparaat in Soes terberg eigenlijk maar weinig aan de dienstverlening daar zou toevoegen. "Voor uittreksels uit het bevolkingsre gister is hij niet nodig, alleen voor het geboorteregister, maar dat wordt zo zel den gevraagd." WD en CDA steunden de motie niet. "Adhoc-erig", oordeelde Bert Krijger. En daar bleef het bij. Uit een auto, die stond geparkeerd aan de Bosstraat, is een radio-cassette- recorder gestolen. Onder de rechter- portiergreep werd een gat geslagen. Hierdoor werd het automatische slot buiten werking gesteld. Bij een kledingzaak aan de Nieuweweg werden vijf jacks met een gezamenlijke waarde van 715 gulden ontvreemd. De jassen hingen buiten aan rekken. Aan het Minstreelpad werd ingebro ken. Het is niet bekend of de dieven iets meenamen omdat de bewoners niet thuis waren. Ze zullen eventueel nog aangifte komen doen. Van een afgesloten terrein aan de Bel- védèreweg namen onbekenden een aanhangwagen (waarde 4.000 gulden) mee. Ze knipten het kabelslot van het terrein door, waarna ze de aanhangwa gen van het merk Westfalia meevoer den. Een 63-jarige bewoner van het dien stencentrum De Vijverhof werd gedu peerd doordat de electrische deurope- nener van de parkeergarage uit haar wagen werd gestolen. De bewoner had de sleutel in het dashboardkastje van de auto liggen. Zaterdagmorgen werden in de vroege uren twee vlaggen weggehaald bij een pompstation aan de Birkstraat. Vermoedelijk vier jongens hebben zich schuldig gemaakt aan benzinediefstal. Ze werden ontdekt door een buurtbe woner die onmiddelijk de politie waar schuwde. Toen de politie op het Scal- meyerpad aankwam waren de daders er om 1530 uur en om 18.30 uur serveren wij ons kerstmenu 147,50. Kindermenu èf 17,50. Ook mei beide kerstdagen onze uitgebreide kinderhoek met kersttekenfilms. Graag bijtijds reserveren. RESTAURANT DE Birkstraat 108 Soest 02155 - 13720 ff in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 al vandoor. In Soesterberg werd een partij sigaret ten uit een tabakzaak aan de Buys Bal lotlaan gestolen. Hoeveel rookwaren de inbrekers precies hebben meegenomen kon niet direct worden vastgesteld. De mededeling van wethouder Jan Menne (Financiën) over een vermoedelijk positief saldo op de rekening 1986 in de orde van 200.000 tot 500.000 gul den, wekte tijdens de begrotingsbehandeling nogal wat verbazing bij de frac ties. CDA-fractievoorzitter Kees Verheus riep in herinnering dat er vorig jaar nogal wat beduchtheid had bestaan over de uitkomst. "De begroting zou nau welijks sluiten, hoorden we toen. En nu wordt het misschien wel een miljoen dat we gaan overhouden..." Hij opperde het idee om van dat geld wat opzij te leggen voor het nieuwe gemeentehuis. "Laten we alvast maar gaan sparen." Menne kondigde daarop aan dat het College in mei of juni volgend jaar met een notitie over het nieuwe gemeentehuis komt. "Dan verneemt u wel een voorstel." Verheus merkte nog op dat het hem niet zozeer ging om een be paald bedrag, maar burgemeester Scholten reageerde gretig: "U brengt ons op een idee. Bedankt!" Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticièn/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. KIJK UIT Kom even langs voor A.N.W.B. oogmeting ZUIDPROMENADE TELFFOON 12874

Soester Courant | 1986 | | pagina 3