Schoeman Moderne Intocht Sint Nicolaas VARILUX o//"Gn Soest 50 jaar geleden MET ÉÉN BRIL GOED ZICHT OP ELKE AFSTAND kom eens met Schoeman praten! BLOUSES lbrilmodef 27 November 1936 't Nationaal Huwelijksgeschenk WOENSDAG 26 NOVEMBER 1986 SOESTER COURANT SOEST Riool KBS nodig aan vervanging toe Groen van Prinstererschool krijgt 'antivandalisme-hekwerk' Gemeentehuis beklad PAGINA 5 vraagt; uw aandacht; voor Uitvoering Brandbeveiligingsveror dening Soest Aardgastarieven per 1 januari 1987 Verkeersmaatregel Bouwzaken Openbare commissie vergaderingen Goedheiligman kiest autobus voor rondrit langs winkelcentra (wijd model) o.a. paars, oker, grijs ^3» Diefstal uit auto Auto's beschadigd door 'doorrijders' vrijetijdskleding De inzameling te Soest PRINS HENDRIKLAAN Riant gel. vrijst. villa m. c.v., rie ten dak, uitgeb. serre en keuk., bouwjr. ca. 1935, kavelgrootte ca. 406 m2. Vrij gel. voor-, zij- en ach tertuin m. terras. Hal, toil., kelder (ca. 8 m2), luxe uitgeb. eiken keu ken., roy. woonkam. (ca. 36 m2) (par ket) m. serre en open haard, vrijst. berging, metalen tuinberging en carport. Roy. trappenhuis naar 1e verd, m.2gr. sl.kam.w.v. 1 m.v.w., kl. zijkam. en luxe badkam. m. 2e toil., v.w., dakterras, 2e verd. be reikbaar m. vaste trap naar zolder m. 2 sl.kam. en veel bergruimte. Parterre v.v. dubb. beglaz., kap geïsol. f 298.000.-. WIARDI BECKMANSTRAAT Riant, autovrij en rustig gelegen hoekwoning met vrijstaande berging, c.v., royale voor-, zij- en achtertuin. Grenzend aan open baar groen. Indeling: ruime entree, toilet, keu ken (circa 9 m2, doorzonkamer (circa 30 m2). Verdieping: 3 slaap kamers (resp. 15, 16 en 9 m2). Komplete badkamer met 2e toilet, vaste wastafel en douche. Vasté trap naar zolder met 4e grote slaapkamer (circa 25 m2) met tui melraam en veel bergruimte. Het pand is voorzien van kapïsolatie en gedeeltelijk van dubbele beglazing. Aanvaarding: in overleg. Vraagprijs: f 169.000,- k.k. VEENBESSTRAAT Op de 9e woonlaag m. riant uit zicht en pal op het zuiden gel. 4- kam. appartement m. c.v., balkon en berging in onderbouw. Entree, hal, gard.kast, american kitchen, roy. woonkam. (ca. 32 m2), 3 sl.kam., badkam. m. ligbad en toil. Tot. ca. 110 m2. Serv.kosten f 195,- p.m. Koopsom: f 155.000,-. BAARN INSINGERSTRAAT Mooi gelegen helft van een dub bele VILLA, in 1978 geheel ge renoveerd. Gelegen op 885 m2 eigen grond, met dubbele garage. Het pand is geïsoleerd ten aanzien van het dak, de spouwmuren en de be glazing. Indeling: souterrain, te gebruiken als kantoor o.i.d. Parterre: riant entree, woonkamer van 45 m2 met open haard, vloerverwar ming en een afzonderlijke woon- eetkeuken. Verdieping: twee gro te en twee kleine slaapkamers. Prachtige badkamer voorzien van alle luxe sanitair, vliering. Het geheel is perfect onderhou den. Vraagprijs f 295.000,- k.k. VAN HEEMSTRALAAN Prima gesit. en onderh. en onder architektuur uitgeb. halfvrijst. villa met vrijst. gar. en carport op 816 m2 grond. De woning is v.v. gas c.v. (1981), voll. v.v. dubb. beglaz. en dakisol. en in 1986 v. buiten geschilderd. Zeer ruime hal m. toil. en gard., kelder, ruime keuk. m. eetgel. en inb.app,, zeer gr. living (7,50X6.50) m. deels verl. plaf., open haard en parket, hardhouten achterpui m. schuifdeur naar gr. vrij terras m. flagstones; 1 e verd. vide w. i. open hardhouten wentel trap, overloop, 2 ruime sl.kam. w.v. 1 m. v.w. en toegang tot zon neterras (7.50X2.40), 3 v.k., 3e sl.kam., badkam. m. ligbad, dou che, v.w. en 2e toil.; 2e verd.: 2 zeer redelijke sl.kam. m, ieder een v.w., 2 kasten en veel berging. Toepassing v. lichte granolwan- den in living, hal en vide. Aantrek kelijke en gerieflijke gezinswo ning m. fl. voortuin en gr. uitgehol de achtertuin. Koopsom f 379.000,-. Een NVM- taxatierapport. Een waardevol document voor elke PR. HENDRIKLAAN Een bjzonder gunstig gelegen appartement, in een perfecte staat van onderhoud. Het is gele gen in het flatgebouw Baarnstein nabij het station, de bossen, bus haltes en het winkelcentrum. Indeling: entree, royaleL-vormige woonkamer, geheel voorzien van parket, badkamer, mooie slaapka mers met een vaste kastenwand. Onder het appartement bevindt zich een afzonderlijk gelegen ga rage, welke ook geheel verwarmd is, voorzien van elektra. Servicekosten 1395,- p.m. Koopprijs 1275.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Mïg&J I Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54. Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heelt ook kantoren m Amersfoort, Hoofddorp Leusden, lie. en Veenendaal Door het plaatsen van een hek tussen het schoolplein van de Groen van Prinstererschool aan de Groen van Prinstererstraat en de toegangsweg naar het gymanstieklokaal aan de Hartweg wil het College van Burge meester en Wethouders tegemoet ko men aan het verzoek van het schoolbe stuur. Dat vindt deze afscheiding van beide terreinen noodzakelijk uit het oogpunt van veiligheid en vandalisme bestrijding. Het schoolplein vormt met het toegang spad naar de gymzaal één ononderbro ken terrein. Door de open structuur van het gebied en de toegankelijkheid vanaf de openbare weg komt het regelmatig voor dat er met fietsen en bromfietsen op het schoolplein wordt gecrosst. Daarnaast wordt de school steeds vaker het doelwit van vernielingen. B. W. stellen de gemeenteraad voor een krediet beschikbaar te stellen van 5.900 gulden uit het fonds reserverin gen ten behoeve van het basisonder wijs. Uit datzelfde fonds moet ook een flinke investering worden gedaan om voorzie ningen te taffen in het gebouw van de Katholieke Basisschool Soestdijk. Daar gaat het o,m. om het vervangen van het buitenriool, dat nu nog bestaat uit gres- buizen, een septictank en een zakput. "Verouderd, ondoelmatig en milieu vervuilend," aldus B. W. De veron derstelde natuurlijke afbraak van faeca- liën in de tank wordt verstoord door het gebruik van synthetische reinigings middelen, waardoor de tank en het riool dichtslibben. Tevens dienen op de verdieping van de bijna 30 jaar oude school in drie lokalen de versleten en verbrokkelde vinylte- gels vervangen te worden. De werkzaamheden in de KBS gaan de gemeente rond 33.750 gulden kosten. Onbekenden hebben in het afgelopen weekeinde met een viltstift een deel van de muur en een raam beklad van de houten uitbouw achter het gemeente huis. De tekst was nagenoeg onlees baar, hoewel er met enige fantasie de letters I.R.A. in te lezen waren. De poli tie werd op de hoogte gesteld. Burgemeester en Wethouders maken hierbij bekend dat zij (onder het stellen van nadere eisen en gebruiksvoor schriften) voor de volgende inrichtin gen gebruikstoestemming als bedoeld in artikel 54 van de Brandbeveiligings verordening der gemeente Soest heb ben verleend: - een jeugdsociëteit aan de Molenstraat 142 te Soest: - een horecainrichting in de sportzaal aan de Oude Utrechtseweg 10 te Soest. De gebruikstoestemming houdt in het in gebruik nemen en in gebruik houden van de desbetreffende inrichting met inachtneming van de eisen die Burge meester en Wethouders daarbij hebben gesteld tot het voorkomen en het beper ken van brand, het beperken van brandgevaar en het voorkomen en be perken van ongevallen bij brand. Burgemeester en Wethouders hebben besloten de Raad voor te stellen het gas- tarief voor kleinverbruikers per 1 ja nuari met 11,7 ct/m3 (excl. B.T.W.) te verlagen. Deze prijsverlaging is het ge volg van de gesloten overeenkomst tus sen de VEGIN en de Gasunie. Dit hangt samen met de daling van de gaso- lieprijzen, waaraan de gasprijs voorlo pig is gekoppeld. Het kleinverbruikerstarief ziet er met ingang van 1 januari 1987 als volgt uit. (Ter vergelijking zijn ook de huidige ta rieven vermeld.) per 1 jan. 1987 Prijs per m3 voor het verbruik tot 170.000 m3 (excl. milieuheffing) excl.BTW. 38.4 ct., incl.BTW. 46.1 ct. huidig tarief excl. BTW. 50.1 ct., incl. BTW. 60.1 ct. Vastrecht per aansluiting excl.BTW. 57,-, incl.BTW. 68,40 excl.BTW. 57,-, incl.BTW. 68,40 De abonnementstarieven zijn dien overeenkomstig aangepast. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij hebben besloten een ge deelte van het verbindingspad tussen de Parklaan en de Nieuweweg als verplicht fietspad aan te wijzen. Verder is beslo ten een gedeelte van het pad vanaf de Parklaan naar de Eng aan te wijzen als voetpad. Tenslotte is het pad vanaf de Parklaan naar de Eng (langs het kada strale perceel 2372) aangewezen als on verplicht fietspad. Dit pad is derhalve verboden voor bromfietsen. In het informatiecentrum is een teke ning ter inzage gelegd. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen dat gericht moet zijn aan Hare Majesteit de Koningin en dat binnen 30 dagen na he den moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin van de Provincie Utrecht, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van het bepaal de in artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen voor: het verbouwen van een veestal tot woonhuis, Kerkpad ZZ 99; Tevens zijn Burgemeester en Wethou ders voornemens op een daartoe strek kend verzoek met toepassing van het daarbij genoemde voorschrift vergun ning te verlenen voor: het bouwen van een woonhuis, Rees- poor, sectie G, nr. 8193; (artikel 11 van de voorschriften be stemmingsplan 3e herziening bestem mingsplan Overhees). het wijzigen van gevels, Van Goyen- laan 156; (artikel 18A Wet op de Ruimtelijke Ordening). Woensdag 26 november, 19.30 uur: commissie Onderwijs, agenda o.a.: bespreking notitie gods dienstige- en levensbeschouwelijke vorming openbare scholen; program ma/werkplan 1987 minderhedenbe leid voor wat betreft onderwijs en vol wassenen educatie. Donderdag 27 november, 19.30 uur: commissie Welzijnsplanning. agenda o.a. aanpassing subsidieveror dening. Maandag 1 december, 19.30 uur: commissie Algemeen Bestuur. Dinsdag 2 december, 19.30 uur: commissie Ruimtelijke Ordening. agenda o.a.: aanpak verkeersveilig- heidsbeleid en instelling van 30 km-zó- nes. Woensdag 2 december, 19.30 uur: commissie Milieubeheer. Woensdag 2 december, 19.30 uur: commissie Bedrijven, agenda o.a.: wateroverlast Overhees; onkruidbestrijding; vervanging be schoeiing vijvers; verlaging gastarieven en vervanging materiaal gemeentewer ken. Donderdag 3 december, 19,30 uur: commissie Financiën. De vergaderingen zijn openbaar en worden gehou den in de commissiekamers, gebouw gemeente werken. De agenda's en de stukken die op de ver gadering betrekking hebben liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het pu bliek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een w=m De grootste filantroop ter wereld, Sint Nicolaas, is weer in ons land. De goedheiligman deed gewoontegetrouw ook Soest aan tijdens zijn drukke programma afgelopen zaterdag. Het was dit keer een moderne intocht, want de Sint kwam met een twintigtal Pieten per touringcar naar het ge meentehuis aan de Steenhoffstraat. De hoogbejaarde kindervriend zette zich daarna even op zijn trouwe schimmel, maar vervolgde zijn weg naar de winkelcentra Overhees en Hartje-Zuid in de bus. De Sint lijkt einde lijk met zijn tijd mee te gaan. Uit verschillende reacties kon echter worden opgemaakt dat deze manier van transport niet goed viel bij een grote groep mensen, die uiteraard met een kloppend hart stonden te wachten op de bisschop uit Myra. De van Klein-Azië naar Spanje geëmi greerde heilige liet de kinderen weten dat hij voor de bus had gekozen omdat hij zich anders niet aan het strakke sche ma had kunnen houden. Hij moest ook nog naar andere winkelkernen, waar ook de middenstanders met kloppend hart enz... Het eerste tussenstation voor de Sint en zijn gevolg was het gemeentehuis. Bur gemeester mr. Paul Scholten en het me rendeel van de wethouders ontvingen Varilux glazen hebben zowel een leessterkte als verte sterkte èn een geleidelijk oplopende sterkte daar tussenin. Met uiterste precisie geslepen tot één ononderbroken geheel. Op elke kijkafstand krijgen uw ogen dus de juiste correctie. Dank zij Varilux van Essilor hebt u goed zicht op elke afstand. En lost u met één bril uw kijkproblemen op. 0SSILOR ZUIDPROMENADE TELEFOON 12874 toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegen heid hun opmerkingen kort en bondig aan de com missie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschou wingen betrekken. 4. Degenen, die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede be sprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissieleden in eerste instantie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00-17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Uit de auto van A.S. uit Bilthoven, die in het weekeinde geparkeerd stond aan de Kerkstraat, heeft een onbekende da der de radiocassetterecorder gestolen. Er bleek een ruit te zijn vernield. S. deed aangifte bij de politie. Zondagmiddag ontdekte de heer C.M. uit Zutphen, die zijn auto had gepar keerd aan de Rembrandtlaan, dat een onbekend gebleven automobilist zijn wagen had aangereden. Het linker voorportier was flink beschadigd. Maandagmiddag kwam mevrouw E.S. uit Soest tot een soortgelijke ontdek- j king, toen ze terugkwam bij haar auto die ze had neergezet aan de Insinger- straal. hem daar. Tijdens ontvangst, die werd opgeluisterd door de drumband en de majorettes van PVO, deed de Sint een beroep op de kinderen die meer krijgen dan een ander. "Als je dat merkt, geef dan ook iets van jezelf, al is het maar een stukje chocola. Daar wordt ik altijd zo blij van," sprak Sint Nicolaas, wiens portemonnee naar zijn zeggen steeds smaller en dunner wordt. Dat was ook enigszins te merken aan de houding van de Pieten. Erg kwistig met het strooi- goed waren ze niet. Drukte van belang De Sint schrijdde langs de dranghek ken, waarachter ouders met kinderen stonden opgesteld, wachtend op een glimp van dichtbij en uiteraard iets lek kers. De Steenhoffstraat was minder bezaaid met mensen dan in voorgaande jaren, maar dat kwam omdat de Sint ook nog naar Overhees zou gaan. Hier was het een drukte van belang. De Sint reikte prijzen uit aan de winnaars van een kleurwedstrijd, de NCRV-presen- tator Frank Masmeyer uit Soest presen teerde het kinderfeest en de boeren- v.Weedestr.59 tel.12424 Soest blaaskapel Eemland zorgde voor de muziek. Ook maakte de goedheiligman zijn op wachting in Hartje-Zuid. Honderdder tig kinderen hadden hier eerst naar films zitten kijken. Daarna was het "Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht," waarop de oude bisschop zich in een geanimeerd gesprek voegde met zijn jeugdige vrienden.. De kelen wer den schor geschreeuwd, of liever ge zegd gezongen. Duidelijk was dat de kinderen het spannend en leuk vonden. Zoals ieder jaar te doen gebruikelijk be zocht Sint Nicolaas tot slot de kinderen in ziekenhuis Zonnegloren, alsmede enkele bejaardentehuizen. Daarna kwam een einde aan de door de stich ting Manifestaties Soest georganiseerde intocht van Sint Nicolaas. Hij ging zich opmaken voor de lange tocht op de Ne derlandse daken. Of hij dat ook per au tobus doe lijkt onwaarschijnlijk. Mis schien dat hij daarom volgend jaar ge woon weer gebruik maakt van zijn vier voeter in plaats van een 'zoveelwielige- voeter'. Aan de burgerij van Soest Op verzoek van het Plaatselijk Comité voor de inzameling van gelden voor het Nationaal Huwelijksgeschenk schrijf ik met zeer veel genoegen een enkel woord van opwekking. Heel het Nederlandsche Volk juicht en is blijde. Onze geliefde Prinses Juliana gaat trouwen. En Haar geluk is óns geluk!. Daarom wenscht het Nederlandse Volk aan dat geluk uiting te geven door één, nationaal geschenk aan te bieden. Voor een ie der bestaat thans geledenheid daarvoor een kleine gave af te zonderen. Alle deze kleine gaven maken tezamen ééne, groote gave, en deze wil het Neder landsche Volk stellen in handen van Haar, die dat Volk zoo dierbaar is. Gij, Soester, geef ook gij Uwe gave. Geef uit blijheid van Uw gemoed, geef uit liefde voor onze Prinses. Bij de verloving gaaft gij spontaan uiting aan Uwe vreugde en aan Uwe liefde, loont dit ook bij het huwelijk en geeft, geeft opdat onze geliefde Prinses uit handen van het Nederlandsche Volk, dat Haar op de handen draagt, een Haar waardig geschenk ontvangt. Soest, 25 November 1936. G. Deketh, Burgemeester van Soest. Een verrassend slot in de zaak A. Deze week zijn er verrassende dingen geschied in de onverkwikkelijke zaak welke hangende was tegen Hoofdagent A. in verband met het zedendelict een half jaar geleden in deze gemeente gepleegd» Met het oog op t feit dat Vrijdag (heden) de zaak, nadat de heer A. hooger be roep aangeteekend had, opnieuw zou voorkomen, vervoegde zich in het begin dezer week het betrokken meisje, dat inmiddels gehuwd is, bij de inspecteur van politie. Zij deelde in nerveuze toestand mede, dat al haar verklaringen en beschuldigingen tegen Hoofdagent A. door haar uitgebracht, gelogen waren. Zooals begrijpelijk verwekte dit bericht niet weinig opschudding. De Burge meester ondervroeg haar, doch zij bleef bij de gedane ontkenning. Vanzelfsprekend wierp deze verklaring een geheel ander licht op de hangende zaak, daar dit algeheele vrijspraak zou inhouden. De volgende dag echter kwam de echtgenoot van het meisje op het politiebu reau met de ontstellende mededeeling dat de verklaring, door zijn jonge vrouw afgelegd, geheel geschied was onder dwang en bedreiging van vrienden en be langhebbenden van de verdachte. Met naam en toenaam werden de aansto kers genoemd. Het meisje had eerst toegestemd, doch gewetens-wroeging plaagde haar thans. 6 De politie stelde onmiddellijk een scherp onderzoek in. Ten huize van een der verdachten, de heer v. H., Hoofdinspecteur eener welbekende verzekerings maatschappij, vernam de politie, dat deze heer naar Brabant was. In de drie plaatsen, welke door hem bezocht zouden worden, werden rechercheurs ge waarschuwd. Bij zijn vertrek uit een dezer plaatsen werd de heer v. H. aange houden en gearresteerd. De andere verdachte, een zekere van A. uit de Mo lenstraat, is voortvluchtig, doch de politie meent hem reeds op het spoor te Oer hef feit waaraan de heren v. H. en v. A. zich hebben schuldig gemaakt wordt door de Justitie zeer zwaar geoordeeld, en met langdurige straf gestraft. Voor verdachte A. is thans alle hoop de bodem ingeslagen. Bij de behandeling van zijn zaak zal geen pleit meer baten.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5