KIJKPLEZIER VAN GRUNDIG BIJ SCHOEMAKER scliociiinlcci* E2Z3 ^Qjehannes4^ W°ND% De verdwenen Windhond i Aangepaste vakanties van het Rode Kruis Iets voor u? WOENSDAG 3 DÈCEMBErIqrr' SOESTER COURANT PAGINA 13 Dat kan zo maar GRUNDIG. DAAR IS GRONDIG OVER NAGEDACHT. wam Oud-Soester John van Giesen promoveert morgen aan TU Delft Dakwerken Beschouwing over het boek: "De stenen reus op de Zoester Engh". Een bijdrage tot de turbulente geschiedenis van Soest, door Mr. Janzn. van Hees mm De Nieuwe Weg vraagt vrijwillig(st)er WD-Soest gaat praten over 'burgerlijke ongehoorzaamheid' Bij ons is het elke dag feest Kerstmenu 1986 Nieuwe envelop Militair Luchtvaart Museum ViltlllWJM door Arie Wandelaar Omdat de pret vooraf dikwijls groter is dan het feest zelf, was Arie de zater dagmiddag van de intocht van Sin terklaas vroeger van huis gegaan dan noodzakelijk. In de drukste winkelstraat van het dorp kwam hij, leunend tegen een pui van een winkel, na een stevige wande- ling wat op adem. Naast hem zat een wat oudere man op een versleten visstoeltje schijnbaar zeer berustend de gebeurtenissen van die zaterdagmiddag af te wachten. Arie keek opzij en zag dat de man zijn stoppelige baard ondersteunde met een hand. Hij droeg een soort vechtpet met een lange klep. Zijn gezicht had een uitdrukking van "het zal mijn tijd allemaal nog wel duren." Hij knikte vrijblijvend en informeerde met de ge zonde vrijpostigheid van iemand die toch niets meer te verliezen heeft: "Zeker ook niks meer te doen hè?" Arie lachte en antwoordde naar waar heid deze middag bezigheden te heb ben. "Wat doet meneer voor de kost?" wilde de vragensteller weten. "Op het ogenblik naar mensen kijken," ant woordde Arie opnieuw naar waar heid. "Toch niet van de politie of zoiets?", vroeg hij enigszins geschrokken, daar bij de klep van zijn vechtpet wat naar beneden duwend. "Geen sprake van," lichtte Arie toe, "ik schrijf af en toe stukjes voor de Soester Courant en dan zijn mensen en gebeurtenissen mijn modellen. Snapt U wat ik bedoel?" De aanvankelijke argwaan verdween. Met iets van minachting, Arie monste rend, sprak de man: "Zo meneer hier is zogezegd journalist, zeg maar duim zuiger, want waar jullie het altijd weer vandaan halen is mij een raadsel." Er volgden na dit zeer openhartige en onverbloemde oordeel enkele ogen blikken waarin Arie lucht voor de spreker leek te zijn. De man poetste met grote aandacht zijn brilleglazen en ging er vervolgens toe over op zeer luidruchtige wijze zijn beide neusga ten een grote schoonmaakbeurt te ge ven. Arie zag geen letter voor "Rondje Soest" in de man zitten, dacht er aan naar-plezieriger gezelschap te verkas sen, maar kwam op dit voornemeir te rug ojEfïèt moment dat devechtkfep van hem wilde horen of hij misschien op Sinterklaas stond te wachten. "Dat is de reden waarvoor ik hier sta," verduidelijkte Arie, vervolgens mede delend dat 5 december en de dagen er omheen voor hem de leukste gebeur tenissen van het jaar zijn. "Je mag dan misschien wel journalist zijn, verstand heb je niet," oordeelde de man, daarbij met zijn vinger wij zend in de richting van Arie's hoofd. Arie wist 't zeker. Geen prettig mens. Iemand bij wie de lichtjes van het ook voor volwassenen geldende principe: eens per jaar er toch aan geloven, reeds geruime tijd gedoofd waren. Toch wel ietwat geërgerd door 's mand opstelling probeerde Arie uit te vissen waarop de zittende persoon de dingen van de dag zat af te wachten. "Op de bus," liet hij laconiek weten. Of ziet u mij er voor aan dat ik straks Zie ginds gaat de stoomboot mee ga zitten zingen. Ik heb ze nog allemaal goed op een rijtje." Arie ondernam een laatste poging door zo veel onbegrip heen te breken. "Als je jong wilt blijven," probeerde hij," dan moet je juist aan dit soort dingen meedoen." De man leek water te zien branden en was kort en krach tig in zijn commentaar. "En dan zeker seniel worden verklaard. U bekijkt het maar meneer, maar ik heb jaren gele den voor die onzin al gepast." De maten rust die op deze mededeling volgden werden verstoord door flar den 5 december liederen die ons van uit de verte werden toegezongen. "Pijn in mijn kop krijg ik er van "liet hij bij wijze van toegift weten. Arie probeerde zich in de stemming en si tuatie van de man te verplaatsen. Ner gens een stuk streekvervoer te zien, daarvoor in de plaats een steeds groter wordende stoet, voorafgaande aan de goed-heilig-man en zijn gevolg. Plotseling sloeg de stemming van de niet gelovige om als een blad van een boom. Het hoopje ellende ontdooide op een moment toen een klein par mantig jongetje dat zich van zijn moe der had losgemaakt, hem vroeg: "Komt Sinterklaas hier nog langs?" Zijn toegesnelde moeder die de vraag had gehoord stond met grote overgave het antwoord NEE te souffleren. De aangesprokene ging even met zich zelf in beraad en sprak met een stem, alsof hij de Sint in hoogst eigen per soon was: "Ja, die moet hier nog langs komen. Meneer hier, en ik zitten op hem te wachten." "Hoe kan dat nou?" riep het manneke met enige twijfel in zijn stem. We hebben hem net nog op de televisie gezien." De vechtklep groeide in zijn rol. "Dat kan zo maar," liet hij met grote stellig heid weten. "Vraag het meneer hier maar." Het Sinterklaas Kapoentje vulde, steeds dichterbij komend onze oren, en ondersteunde de uitspraak en de toezegging van de vechtklep. Hij verhief zich van zijn visstoeltje en galmde mee. Broos maar verstaanbaar. Sinterklaas Kapoentje, GOOI WAT IN MIJN SCHOENTJE! DAT KAN ZO MAAR! ARIE WANDELAAR Grundig presenteert beeldtechniek en kijkplezier in aan trekkelijke tv/video combinaties. De nieuwste modellen perfect op elkaar afgestemd, in techniek en vorm. Die bewezen kwaliteit van Grundig koopt u tijdelijk voor 'n opmerkelijke prijs. In dit geval is haastige spoed heel goed, want...OP OP. tv/videocombinatie 63 TOONAANGEVENDE TECHNIEKEN: De Grundig tv videocombinaties 63 en 70 zijn niet alleen mooi om te zien. maar zij beschikken ook over tal van extra s. KLEURENTELEVISIE Memory Teletekst Flat Square Tube CTI Kleurenscheidings- systeem Synthesizer tuner 29 Voorkeuzezenders en 2 AV-kanalen Euro-AV-aansluitingen VHS VIDEORECORDER High Quality Supervision (HO) Step-by-Step kalender programmering Elektronisch cijferslot ATTS (Grundig patent) Picture Search Kleurentelevisie comb. 70 heeft bovenop alle vooraf genoem de extra's: 2 x 35 watt Hifi stereo Monitor look De VHS videorecorder uit combi natie 70 biedt eveneens opmer kelijke extra's: Stereo 40 Voorkeuzezenders Voorprogrammering: 10 programma's tot 365 dagen vooruit. Video Programma Systeem (VPS) Al deze Grundig extra's demonstreren wij u graag in onze $l§i winkel tv/videocombinatie 70 PUBBEL GEMAK EEN AFSTANDSBEDIENING (infra rood) VOOR ALLE FUNCTIES ZO- WEL VIDEO ALS TELEVISIE Kleurentelevisie! 63-2401899,- VHS videorecorder VS 300 1499,- Normale prijs 3398,- tijdelijk voordeel400,- tv/videocombinatie 63 L titiT-J WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 (Technische dienst tel. 10344) TEL. 17253 Kleurentelevisie 70-295a2799,- VHS videorecorder VS320 _1799,- Normale prijs 4598.- tijdelijk voordeel600,- tv/videocombinatie 70 Schoemaker heeft eigen service monteurs dus snelle service en garantie. Alleen Schoemaker repareert videorecorders in eigen technische dienst en maakt videokoppen altijd gratis schoon. Zie het Schoemaker certificaat. Ir. John van Giesen (30) promoveert op donderdag 4 december aan de Techni sche Universiteit te Delft tot doctor in de technische wiskunde. Zijn proef schrift draagt de titel "Longitudinal Emission Tomography of Thyroid and Heart" en behandelt drie afbeeldings technieken voor nucleair-geneeskundi- ge diagnostiek. Eén daarvan is ontwik keld voor het opsporen van afwijkingen in de linker hartspier, de beide andere voor het waarnemen van abnormalitei ten in de schildklier. Promotor is prof. Hermans. Het proefschrift heeft betrekking op de "vertaling" van signalen uit het lichaam in computerbeelden, wat met name van belang is voor het wetenschappelijk on derzoek van o.m. kankergezwellen. Van Giesen heeft een methode ontwik keld om uit tweedimensionale afbeel dingen van de betreffende organen de driedimensionale verdeling van radio activiteit in het orgaanweefsel te recon strueren. Door toepassing van een aan tal wiskundige vereenvoudigingen is apparatuur ontwikkeld, die de bereke ningstijden drastisch vermindert. De mogelijkhedeti en kwaliteiten van deze ij onderzocht aan de van proeven met "fantomen" (testobjecten) en patiëntenstudies. John van Giesen werd in 1956 in Soest geboren (in Mariënburg). Later ver huisde hij naar Leiden. In 1975 begon hij zijn studie wiskunde aan de (toen nog zo geheten) Technische Hoge school in Delft. Gedurende enige tijd studeerde hij ook natuurkunde. In 1982 behaalde hij de titel wiskundig in genieur met een afstudeeronderwerp over "tijdsgecodeerde emissie tomo grafie van de schildklier". Sindsdien is hij als onderzoeker verbonden aan de Delfste universiteit en is hij in 1984 eni ge tijd werkzaam geweest op het Brook- haven National Laboratory in New York (USA). Zijn ouders wonen aan de Oude Utrechtseweg in Soest. De bij zijn promotie door hem te verde digen stellingen hebben uiteraard me rendeels betrekking op het onderwerp van zijn proefschrift, maar enkele heb ben ook een wijdere strekking. Bijvoor beeld: "Ambtenarij leidt tot een werkomgeving waarin waardevolle ini tiatieven veelvuldig in de kiem worden gesmoord", "Vanuit de ruimte gezieji lijkt de aarde op een speelbal" en "Be ter één hoogleraar die tot tien kan tellen dan tien die een differentiaalvergelij king kunnen oplossen." Installatiebedrijf j. cornetisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Mr. van Hees heeft in de voetsporen van zijn vader, die destijds het pseudo niem aannam van Jan van Drumpt en die zo heerlijk vertellen kon over het Betuwse platteland, een boekje open gedaan over "De Windhond", een zo geheten ronde stellingkorenmolen, eens gezichtsbepalend voor het Soes ter panorama. Het is een open boek geworden, dat een schat van gegevens bevat omtrent het bewogen verleden en het trieste heden van zijn"geboor- tegrond". Een kleurrijk boekwerk met tal van beschrijvingen en foto's, af komstig uit diverse bronnen en invals hoeken, met liefde verzameld en ge sorteerd met het oog op de eventuele herbouw van deze stenen reus, maar vooral met het doel de bewogen ge schiedenis van die eens zo imposante molen, zijn molenaars en de vele an deren, die bij deze molen betrokken waren, vast te leggen voor het nage slacht. Het boek getuigt van veel enthousiasme en ambitie en evenveel kennis van za ken en legt een logisch verband tussen het verleden en heden, corrigeert wat vals te boek staat en vermeldt onbeken de feiten en gebeurtenissen. Echter vervalt de schrijver hier en daar ook in blijkbaar onvermijdelijke herha lingen, die weliswaar geen kwaad doen, maar toch de gang van het relaas enigs zins vertragen. Het wijdt zelfs uit tot een onnodig, maar aardig sprookje, eens verteld door- en waarschijnlijk uit- de duim van de zeilmaker van "De Wind hond". Evenwel verschaft het "vorsers en wroeters" in de geschiedenis boeiende lectuur omdat de informatie optimaal en uniek is samengebracht. Op zichzelf is het geen wonder dat er zoveel mate riaal voorradig bleek te zijn, gezien de lange levensloop van deze gewezen gi gant onder de malende molens. Immers, daar is: - zijn aanvankelijke opzet in hout in 1474, in 1640 in de archieven gememo reerd en met een koninklijk bezoek ver eerd in 1682; - zijn robuuste herbouw in steen in 1737 met zicht op de Dom van Utrecht en op de schepen in de Zuiderzee; - het beheer door de eeuwen heen door in feite twee molenaarsfamilies Vare kamp en Smits tot aan de laatste mole naar Mulders: - zijn uiteindelijke ondergang in 1930 en het wel een wee der nijvere bewo ners, boeren en burgers daaromheen; - zijn gastvrijheid aan Koningin Wilhel- mina en Prinses Juliana in 1911; i Zo zag 'De Windhond" er in zijn glo rietijd uit en zo zien vele Soesters en an dere molenliefhebbers deze molen graag weer terug. - zijn evolutie van wind- naar motor kracht en de oprichting van de electri- sche maalderij "De Soester Coöpera tie", die alle bezige boeren van Soest verbond en elk - en al of niet vermeend - onrecht bij de aflevering van het gema len graan uitsloot. Kortom, een boek dat een belangrijke folklorische bijdrage genoemd mag worden, die de geest voortdurend be zighoudt en de tijd aangenaam doet passeren. "Bouwen aan morgen is een beetje den ken aan gisteren" zou misschien een een aardige slogan zijn voor de schrij ver, de uitgeefster en de promotors van de - eventuele - herrijzenis van de ste nen kolos, al wordt dit streven in deze tijd, waarin gebrek aan geld als een mo lensteen om de nek van velen hangt, (nog) niet door iedereen begrepen en gewaardeerd. Een boek, dat in geen en kele boekenkast in Soest, maar ook vér daarbuiten mag ontbreken! Het boekje "De stenen reus op de Zoes ter Engh" is te koop bij de boekhandel in Soest of wordt u thuisbezorgd na overschrijving van 20,- op postgiro nummer 4403522 of bankrekening nummer 359940277, t.n.v. de Stichting "De Windhond" te Soest. Piet Ekel Hel Bode chronisch aangepaao^Sendre zonder zieken en „et meer zeil I verpleging en ""kennen Inlormalre l slandrgr®^' inooldbureau ptoatselilkealdelr 9 NBK leleloonOTO'»" De Nieuwe Weg, een internaat voor geestelijk gehandicapte kinderen/jon geren in Soest, zoekt een enthousiaste vrijwillig(st)er, die bereid is lx per 2 weken op dinsdagavond te assisteren bij de begeleiding van een schoolgroep in de leeftijd van 10 tot 21 jaar. Deze groep gaat dan zwemmen op Eeme- roord in Baarn. De reistijd meegere kend duurt deze qktiviteit van 18.30 uur tot 20.30 uur. Twee extra handen, die behulpzaam zijn bij het aan- en uitkleden zijn bijzon der welkom en ook in het water is het plezierig als extra begeleiding aanwezig is. Bent U geïnteresseerd, dan kunt U kon- takt opnemen met Marije van Rams- horst of met Anja van Diepen, Kolonie- weg 5, tel. 02155-12819. Bromfietser gewond bij val De 17-jarige J.C. uit Soest moest vorige week per ambulance naar Zonnegloren worden gebracht omdat hij op het fiets pad van de Birkstraat met zijn bromfiets gevallen was. Het ongeval werd veroor zaakt doordat een spatbordstang plot seling afbrak en in het voorwiel terecht kwam. De jongeman had flinke schaaf wonden aan armen en benen. Bromfietster gewond bij aanrijding Het 17-jarige meisje S.v.d.V. uit Soest raakte vorige week vrijdag licht gewond bij een aanrijding op het kruispunt Os- sendamweg/Schoutenkampweg. Zij kreeg met haar bromfiets geen voor rang van een auto, bestuurd door de 66- jarige H.B. uit Soest. Bij de botsing liep ze letsel aan haar knie op, zodat ze per ambulance naar Zonnegloren werd overgebracht. Inbraak Insingerstraat Een onbekende dader heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken in de woning van mevrouw B.D. aan de Insingerstraat. Hij kwam binnen nadat hij door een gaatje te boren in de kozij nen en de keukendeur een raam had kunnen openen. Vermist wordt een handtas. Minicontainer gestolen Bij het bankkantoor van de ABN in het flatgebouw Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat is in het afgelopen weekeinde een mini-afvalcontainer ontvreemd. B.C. deed aangifte bij de politie. Ruiten C-drie vernield Opnieuw hebben onverlaten toegesla gen bij het cultureel centrum C-drie aan de Willaertstraat in Overhees. Vorige week werd geconstateerd dat er drie glasruiten waren ingegooid. H.v.d.B. deed aangifte bij de politie wegens ver nieling. De WD-afdeling Soest-Soesterberg houdt op dinsdag 9 december a.s. een ledenvergadering in het Dorpshuis aan het Dorpsplein in Soesterberg, die tegelijk wordt omschreven als een "open huis-bijeenkomst". Dat houdt in dat de vergadering, die om 20.00 uur begint, ditmaal een openbaar ka rakter draagt. Op de agenda staan naast de bespreking van de voordracht van kandidaten voor de Eerste Kamer ook een aantal toe spraken over actuele onderwerpen. Zo zal Bert Krijger, fractievoorzitter in de gemeenteraad, aandacht besteden aan de lokale politiek en in het bijzonder aan de actie "Betaal Niet Mee", waar mee ook in Soest tegenstanders van kruisraketten door het inhouden van een bedrag op de BTW van de gasnota willen protesteren tegen het defensie beleid. Na het gesprek over deze vorm van "burgerlijke ongehoorzaamheid" zal drs. H. Hietink, lid van Provinciale Staten ingaan op enkele liberale uit gangspunten met betrekking tot dit item. Vervolgens doet wethouder Günther Plomp verslag van de behandeling van de vragen tijdens het WD-forum in Soesterberg in augustus j.1. en spreekt mevrouw C.S. Kormelink-Paulus, lid van Provinciale Staten, over de wegen bouw in de provincie en over de A 28 in het bijzonder. Mevrouw E. Korthuis- Elion, eveneens lid van de Staten, spreekt tenslotte over ruimtelijke orde ning en wat er op dat gebied intussen in Soest en Soesterberg is bereikt. Er is gelegenheid voor discussie met de sprekers. (behalve op de maandag) Beide Kerstdagen serveren wij U een 6 gangen diner incl. koffie f 80,- p.p. Er is ook een kindermenu Wildzwijnham met vijgen of Bouillon Tournedos met Flensje gevuld met crab oesterzwammensauce Sorbet ijs Bavarois Hazerugfilet Kopje koffie Dit kerstmenu serveren wij op le kerstdag om 19.00 uur en op 2e kerstdag om 16.30 uur tot 19.30 uur en om 20.30 uur tot sluitingstijd, (reserveer tijdig) Voor inlichtingen: Gasterije Peter Meijer - Burg. Grothestraat 16 3761 CM Soest - Telefoon 02155-17249 Het Militaire Luchtvaart Museum geeft een nieuwe envelop uit. Het is de vierde in een reeks, dit keer ter gele genheid van de Fokker C-X. Met dit type vliegtuig werd op 10 mei 1940 de eerste oorlogsmissie uitgevoerd. De uitgave van de envelop is tot stand ge komen dankzij de stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum en de Traditiekamer van de Marine- luchtvaartdienst. De Fokker C-X, met één voor- en één achtermitrailleur, was een tweeper soons verkenningsvliegtuig en lichte bommenwerper. Het gevechtsvliegtuig werd in eerste instantie ontworpen voor de militaire luchtvaart van het Konink lijk Nederlands-Indisch Leger (KNIL). Hoewel het type in de meidagen van 1940 sterk verouderd was, werd het in gezet in de strijd tegen de binnenvallen de Duitsers. Er werden tegenaanvallen uitgevoerd op Waalhaven en Valken burg. Het bombardement op het vlieg- park Valkenburg was succesvol, maar De Fokker C-X, het tweepersoons vliegtuig dat in de meidagen van 1940 werd ingezet. de missie van Waalhaven ging gepaard met flinke schade. Later zouden de Fokker C-X vliegtuigen nog eens inge zet worden. De met 400 kilogram bela den vliegtuigen vlogen zo laag mogelijk om de snelle Duitse jachtvliegtuigen, de Messerschmitts 109, van zich af te hou den. De gelegenheidsenvelop van het Mili taire Luchtvaart Museum kan worden besteld door f5,75 over te maken op postgiro 78599 of bankrekeningnum mer 50.55.10.081. De envelop met de Fokker C-X is vanaf 2 december bij het museum op het Kamp van Zeist te ver krijgen (in de winkel De Brik). Het mu seum is geopend tot en met 30 decem ber, van dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 16 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Op beide kerstdagen is het mu seum gesloten. As'topungezelligoavendjeloat wordt, daan droait ut feest voak uut op moppe taappe. Baakke vertelle, heetdaatopze Soesders. En daan zittutd'rdik in daajje ok nog schune of vieze baakke uut ie- maangds repertwoare kriegt an te hore. De Soesders zouwe omtrent goan denke daa 'k ter in 't Gehannes ok an meej goat doeng, waant noeng mo'k ut aalweer over hongdepoep hebbe. Moar daa's ming schuld niet. De gemeengte Soest is zelluf weer de angevert vaan vieze ver- hoaltjes. Mojje luustere. In ongze kraangt kojje leze, daat de gemeengte volgend joar de hongdepoep echt goat anpaakke. 't Is eerluk woar, daat sting d'r zo precies in!! Gaatver nog us an toe! Wie zouw daat vaarketje motte waasse? Zukke vies- laakke of vuulderikke. En waat un waark op deuze mannier. Ak de objecte zo us bekiekt daan geloof ik daazze daat nooit bie kenne houwe met haangd- waark. Ik ben baar veur ouwerwets vaakmaanschaap, moar dit wordt niks. En die maanne die daat motte opknaap- pemaagge veur ming paart best un vuul- waark toeslag kriege. En ongze wethou- wer vaan opeboarepoepwaarke stoat er nog positief noar te kieke ok! Daa 's un poepgoeie wethouwer, zee un roadslid Toe moarjonges, zo kaang die wel weer. Ik goat er meej hohouwe. Het wordt steeds viesder en doar zit ik daan nog an meej te doen ok! Voortemeej krieg ik ter nog un noam meej. D 'rben nogaangde- re poepgoeie zoake om me eige meej be zig te hou we. Zo as bevobbeld ut tunnel tje an de Dal weg. Daa 's weer ongtdoan vaan aalle aartestieke vule woorde en ploatjes. Ut ben noeng weer haarstikke schone schilderspaannele, die vroage om beklaaddering. Ut schoonspute het moar effetjes 12.000,- 'ekost. Daa's duuzend guldes per moangd. En doar komme ze laang niet meej uut, daat zaajjezieng! Gewoon dichtgooie, daa's veul goeiekoper, daan bejje vaan de traammelaangt aaf. En daan hejje ok geejn laast meer vaan de auto's, die d'r gewoon deurheejn rieje, netzo aas over ut fietspaad an de Taalmoalaan. Doar mojje heul niet lope, ze rieje je zo de kaangt op, zeker in 't donker. 't Het us un poar oavende uut'ekeke en daan ziet ik daat zeker de helluft vaan speciaol de jongelu zongder licht fietst. Doarom moewe zeker volgend joar vaan die lichtgevende hoepels an de fietswiele hebbe. Vroggerdeje wulliesi- goarette kaartonnetjes met un waask- nieper an de veurvork en die roatelde teugedespoakean. Daat vin 'kdaan nog veul beter, daan hoor je ze temingste an - komme. Zelluf hebbe ze doar niet zo- veul laast vaan, waant ze droage vaan die koptillefoons met discostaamp me- ziek. De gemeengte goat de gevoarlukke ver- keerspungte op Soest bekieke. En daa 's krek precies waat ze aallenig moar doeng kenne. Ik hettut aallaang bekeke. Ajje 't ming vroagt, daan mo'k zeige: Pliesie d'r bie met aachter mekoar dure bekeuringe! Moar we komme tute te kort, dus waat moewe daan f 15.000, - veur plaanne uuttrekke. Voortemeej op 31 december uuthule en opnieuw beginnen mettut tunneltje an de Daalweg en de gevoarlukke ver- keersploatse te bekieke. Hannes van de Neng efficiency Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-101 15 VERKOOP VAN OCCASIONS Schrijfmachines Rekenmachines Copieermachines Brutale tasjesroof in Soesterberg Twee onbekende jongens hebben za terdagmiddag op de Rademakerstraat in Soesterberg vanaf een bromfiets de 46-jarige mevrouw C. van R. uit Zeist overvallen en haar tas buitgemaakt. Zij liep nietsvermoedend met de tas in haar hand over het trottoir, toen de tas haar plotseling uit de hand werd gerukt. De daders maakten zich ijlings uit de voe ten. In de tas bevonden zich een bedrag van 14 gulden, een ansichtkaart en een sleutel. Bier van balkon gestolen Mevrouw A. van E. deed in het week einde bij de politie aangifte van de dief stal van een bierkratje van het balkon van haar woning aan de Smitsweg. De krat bevatte 18 volle en 6 lege flesjes. Inbraak Heideweg Op klaarlichte dag heeft een onbeken de dader zaterdag j.1. ingebroken in het huis van de familie Van L. aan de Hei deweg. Het huis bleek helemaal door zocht te zijn, maar er wordt niets ver mist. De keukendeur was opengebro ken. Diefstal uit auto Uit de auto van de heer Van K. uit Apl- hen aan den Rijn, die geparkeerd stond aan de De Beaufortlaan, is een tas met inhoud ontvreemd. Eén van de ramen bleek vernield te zijn. De eigenaar deed aangifte bij de politie. Serie ruiten vernield aan Middelwijkstraat Onbekenden hebben zondagavond aan de Middelwijkstraat een flink aantal ruiten vernield. Van een bloemenkas van de fa. S. sneuvelden maar liefst acht ruiten. Van het woonhuis werd aan de achterzijde een doucheraam vernield en ook van het huis ernaast moest een dubbelglasraam het ontgelden. Ver moedelijk hebben de daders geope reerd vahaf de spoorlijn achter de Mid delwijkstraat. IV.

Soester Courant | 1986 | | pagina 13