Camwum WILT U VOOR EEN VERZEKERING IN DE RIJ STAAN TOT JEANS BIJ «**»joats sZ van DOORN SUPER FLOWER GRATIS hrnupm Deining om gekapte populieren op pleintje naast postkantoor Super lekker extra voordeel dVtWp&l Werkgroep Bijltjesdag actief 5gS^MSMMê^aiMra^m» MODE wétzo gezien SUPER SIP ECU LAAS (speciaal gekruid) a 400 gram WOENSDAG 3 DECEMBER 1986 65e JAARGANG NO. 14 Van Weedestraat 46 - Soest - tel. 21310 Dan moet u niet bij een ei kantoor zijn. Daar verlenen ze persoonlijke en deskundige service. De kantoren in Soest zijn, NBk4 GLAS HANDEL Jeans mode JS®® Nieuweweg Loek Drijver overleden 'Doorrijder' valt door de mand 'O Denneboom...' Rijkswaterstaat doet toezeggingen over lawaaioverlast A28 2 ZWARTE PIETEN helpen alle klanten op 5 december aan BLOEMEN en PLANTEN! VAN WEEDESTRAAT 17 - Voor onze vele klanten hebben we donderdag, vrijdag en zater dag bij aankoop van ƒ35,- of meer aan boodschappen EEN PAK ^Vw&meiw Poepgoed Li2*S?J*' •■■-•rr- i ii«Ni ^^^^^^^^TTTi*iilliTTmiffiri^ ^Ti ïTlil«i i nM «n»n»—n- -É^a-^^ r ST^ Industrieweg 12. tel. 021! ^Ind.terrein, zie ANWB -borden) Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 lid garantie voor zekerheid Kleinegris Assurantiën, i Harrie Toonen Assurantiën. De Vesting Assurantiën. Adviesburo van Ginkel, Makelaar in Assurantiën. De Sint ging een weekje geleden ten onder vannacht ging het Piet niet zoveel gezonder. Hij viel door de erker de wit-zwarte werker Van Ede kwam snel en deed een klein wonder! Abonnement per halfjaar f 12,- I Buiten Soest per halfjaar f24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Op 49-jarige leeftijd is vorige week Loek Drijver uit Soest plotseling overleden. Tijdens een fietstochtje in de omgeving van Den Dolder werd hij donderdagmiddag getrof fen door een hartstilstand. De over brenging naar het ziekenhuis Berg en Bosch in Huis ter Heide heeft hem niet meer mogen baten. Drijver genoot in Soest o.m. be kendheid door zijn journalistieke werkzaamheden voor "Soest Nu", voorheen "Koerier Soest". Hij was ai jaren hoofd van de advertentie-ex ploitatie van uitgeverij Onnes te Amersfoort. Zijn loopbaan bij de plaatselijke en regionale pers begon hij destijds bij de Soester Courant. De politie heeft vrijdagmiddag de 18- jarige B.G. uit Soest aangehouden, die ervan verdacht wordt in de nacht van donderdag op vrijdag op het kruispunt Prins Hendriklaan/Nassauplantsoen een lichtmast omver te hebben gereden. Na de aanrijding ging hij er onmiddel lijk vandoor. Dè politie trof na de aan rijding weliswaar een spoor aan - ver oorzaakt door de weglekkende koel vloeistof - dat naar Overhees leidde, maar vond verder geen aanwijzingen. De volgende morgen werd in het zgn. "Gat van Tammer" bij de Amersfoort- sestraat een zwaar beschadigde auto aangetroffen, waarvan o.m. de lak overeenkwam met de sporen die men na de aanrijding had aangetroffen. De wagen werd overgebracht naar het bu reau. Juist voordat de politie aan de hand van het kenteken een nader on derzoek zou instellen op het adres van de eigenaar meldde zich de jongeman aan het bureau, met het voornemen aangifte te doen wegens diefstal van de bewuste auto, die hij de avond tevoren van zijn moeder had mogen gebruiken. De politie aarzelde niet en arresteerde de jongeman, die daarop een bekente nis aflegde. Als dienstplichtig militair werd hij overgedragen aan de Konink lijke Marechaussee. De kerstboom bij het politiebureau aan de Van "Weedestraat wordt dit jaar waarschijnlijk voor de laatste keer opgetuigd. De reden is de ver huizing van de politie naar het nieu we gebouw aan de Dalweg, medio volgend jaar. De politie wil alle personen die in de afgelopen 24 jaar hebben meegehol pen met het versieren van de boom verzamelen voor een bijeenkomst. Hiervoor is een oproep geplaatst in het verenigingsorgaan 'Nieuws' van de Soester Politie Sport Vereniging (SPSV). Alle medewerkers worden verzoent contact op te nemen met adjudant R. Meinema. Binnenkort zal. het personeel van de politie en de brandweer de denneboom voor de 25ste keer op tuigen. Als u aan een nieuwe keuken denkt, komt u dan eens naar onze keukens kijken. Keukens in moderne lichte tinten, maar ook klassiek eiken. 12. tel. 02155-10304 Ook zaterdags van 9 tot 16.30 uur. mper Specialistische versafdelingen. Voordelig spaarsysteem. Thuisbezorging op maandag t/m donderdag. En de Consumentengids bewijst het: ALTIJD SUPER VOORDELIG! WIARDIBECKMANSTRAAT 491 - SOEST - TELEFOON 10264 y dóór GerardPaul Er is vorige week nogal wat deining ontstaan over het kappen van het rijtje Italiaanse populieren op het voormali ge markterrein naast het postkantoor aan de Steenhoffstraat. De bomen werden gerooid in verband met de ver betering van het parkeerterrein, als onderdeel van de reconstructie van de Van Weedestraat. Het verdwijnen van de 41 populieren, die daar al sinds 25 of 26 jaar stonden, kwam voor de meeste omwonenden als een volko men verrassing. Enkelen gaven lucht aan hun verontwaardiging door de muur van het postkantoor te voorzien van de tekst: "Bedankt voor het hak ken. Afz. Moeder Natuur." Volgens gemeentevoorlichter Ben J. van'Os - die ook liever had gezien dat vanuit de afdeling Groen en Recreatie tevoren bekendheid zou zijn gegeven aan het voornemen om de bomen te kappen - zouden de omwonenden "ei genlijk" wel op de hoogte kunnen zijn geweest. De plannen voor de recon structie hangen al sinds dit voorjaar in het gemeentelijk INFO-centrum - vlak bij het voormalige marktpleintje - en daarop is duidelijk te zien dat ook deze parkeerplaats zou worden aangepast. Het detailplannetje heeft overigens wel enige tussentijdse wijziging ondergaan. Aanvankelijk zou er ruimte worden ge creëerd voor ca. 50 parkeerplaatsen, maar dat aantal wordt uitgebreid tot ca. 70. Dat kan door de toegang vanaf de Steenhoffstraat, nu nog erg smal, te ver breden tot ca. 6 meter, zodat in- en uit gaande auto's ongehinderd langs elkaar kunnen rijden. De grote boom aan het begin van het terrein blijft staan; het in- en uitgaande verkeer rijdt daaromheen. Midden op het parkeerterrein is trou wens de aanplant van een extra aantal bomen voorzien. Wortelstelsel De overweging van de gemeente om nu over te gaan tot het kappen van de po pulieren luidt aldus: de bomen zouden over enkele jaren toch het veld hebben moeten ruimen; hun maximale levens duur is hooguit 35 jaar. Omdat het par keerterrein wordt voorzien van een nieuwe asfaltlaag - het is nu een gebied vol kuilen - is het beter de populieren, die een wortelstelsel hebben dat zich horizontaal uitstrekt, nu al te rooien, omdat daarmee de ongetwijfeld optre dende beschadiging van het asfalt en een nieuwe reconstructie over enkele jaren worden voorkomen. De nieuwe bomen - een definitieve keus is nog niet gemaakt - zullen in elk geval beschik ken over een verticaal wortelstelsel, zo- Op maandag 1 december heeft er overleg plaatsgevonden met Rijkswa terstaat over de geluidproblematiek in Soesterberg ten gevolge van de inge bruikname van de A28. Bij eerdere berekeningen zijn de ge luidniveaus in Soesterberg bepaald en ook als zodanig door de minister van VROM vastgesteld. Dit overeenkom stig de zogenaamde Ilc-oplossing. Tijdens het gesprek is door Rijkswater staat toegezegd dat deze geluidbelas tingniveaus hoe dan ook niet zullen worden overschreden. Wanneer dit wel het geval zou zijn zullen aanvullende voorzieningen worden getroffen door Rijkswaterstaat. Om eventuele verschillen tussen de be rekende en gemeten geluidniveaus te kunnen bepalen zullen er op zo kort mogelijke termijn geluidmetingen wor den verricht. Deze metingen kunnen uitsluitend objectief worden verricht wanneer aan bepaalde weersomstan digheden wordt voldaan. Deze zijn glo baal: droog wegdek, geen vorst (in de grond), maximale windkracht 4 uit zuidelijke richtingen. De metingen zullen één dag in beslag nemen. Gelijktijdig zullen de intensi teit, de snelheid en de samenstelling van het verkeer worden gemeten. De resultaten van de metingen zullen na circa 1 maand bekend zijn. In aanslui ting daarop zal in samenwerking met Rijkswaterstaat een info-avond worden georganiseerd. Grote parkeergelegenheid. Alles onder één dak. Groot assortiment. Dit opschrift werd na het rooien van de populieren aangebracht op de muur van het postkantoor. dat het asfalt zo lang mogelijk intact blijft en niet binnen enkele jaren op nieuw een reconstructie van het terrein moet gaan plaatsvinden. Dat de omwonenden door de plotselin ge ingreep in het bomenbestand ter plaatse onaangenaam zijn verrast kan Van Os zich wel voorstellen. In perspu- blikaties is tot dusver aan dit "detail" van het grote reconstructieplan geen aandacht besteed. Kerkpad sluiproute? Bewoners van met name het Kerkpad zijn evenmin gerust op de ontwikkelin gen en vrezen toenemend autoverkeer vanaf het pleintje over het Kerkpad naar de Raadhuisstraat, als een soort "sluiproute" om het parkeerterrein te verlaten. Het feit dat men enige jaren terug de aanduiding "fietspad" heeft vervangen door verbodsborden met een uitzondering voor het "bestem mingsverkeer" heeft men als een veeg teken ervaren, aldus een bewoonsters van het Kerkpad. "Je moet nu maar af wachten wat de automobilisten gaan doen. De fietsende schooljeugd heeft geen uitwijkmogelijkheid. Als je ziet wat er nü allemaal al over het Kerkpad rijdt..." Volgens Van Os verandert er echter in de situatie waar het parkeer terrein op het Kerkpad uitmondt niets. De werkgroep Bijltjesdag heeft zater dag een begin gemaakt met het knot ten van wilgen langs de Stadhouders laan. Tien vrijwillige Soesters ontde den in een tijdsbestek van vier uur 49 wilgen van hun pruik. Onder leiding van Chris Uiterwijk zal de werkgroep de komende weken iedere zaterdag morgen actief zijn in de natuur van Soest. Eerder werden al 87 wilgen aan de Inspecteur Schreuderlaan geknot. De werkgroep Bijltjesdag maakt zich regelmatig nuttig met dergelijke activi teiten. Dit jaar houden de medewerkers zich voornamelijk bezig met de knot wilgen, een klus die één keer in de vier, vijfjaar nodig is ten behoeve van het be houd van deze markante bomen. Indien dit onderhoud niet plaatsvindt lopen de knotwilgen een groot risico de water merk-ziekte op te lopen. Dit is een bac terie, die de boom doet afsterven. De meeste knotwilgen zijn wat Soest be treft te vinden aan de Inspecteur Schreuderlaan, de Stadhouderslaan en bij het voormalige klooster in De Ker- kebuurt. Verder staan op verschillende plekken knotwilgen min of meer solitair opgesteld. Olifanten De afgelopen vier weken was de werk groep Bijltjesdag intensief aan het werk op de Inspecteur Schreuderlaan. In to taal haalde de groep 5.000 kilo hout van 87 bomen af. Dit hout is geschonken aan het Dierenpark Amersfoort, dat het goed kan gebruiken als voedsel voor bijvoorbeeld de olifanten en de zebra's. Vroeger werd het hout verbrand, maar tegenwoordig heeft men een goede be stemming gevonden bij de dieren. Het hout dat geschikt is voor in de open haard wordt verkocht. Van de op brengst schaft de werkgroep zich ge reedschap en andere benodigde mate ialen aan. De werkgroep Bijltjesdag, die uit 15 vrijwilligers bestaat, zal voorlopig nog vel even bezig zijn met het knotten van vilgen. Het werk zou sneller gedaan cunnen worden als zich meer mensen rouden aanmelden bij de groep. Vanuit Auto over de kop Waarschijnlijk ten gevolgde van de gladheid deed zich zondagavond een ongeluk voor op de Amersfoortsestraat in Soesterberg, ter hoogte van het BP- pompstation. De 82-jarige A. van G. uit Amersfoort raakte daar in een slip, waardoor zijn wagen ondersteboven in de berm tot stilstand kwam. De be stuurder werd per ambulance voor on derzoek overgebracht naar de Lichten berg in zijn woonplaats. Er zijn natuurlijk vele redenen om naar O' a te gaan. Sint gaat speciaal voor al zijn geurige zaken. SOESTERBERGSESTR. 55 SOEST - TEL. 12639 Schennis der eerbaarheid Het kille weer van afgelopen vrijdag heeft een tot dusver onbekende jonge man er niet van weerhouden fietsend en wel een doorgaans aan het oog onttrok ken lichaamsdeel te tonen aan een 19- jarig meisje, dat over de Peter van den Breemerweg naar huis fietste. In eerste instantie sprak hij het meisje aan, later ging hij achter haar rijden en nog weer later haalde hij haar in en gaf toe aan zijn aandrang. Het meisje was daarvan niet gediend en stelde de politie op de hoogte. Die kon hem niet meer vinden. Goos van der Wilt. Dirk Altena, één van de vrijwilligers van de werkgroep Bijltjesdag, knot met behulp van een motorzaag onder toe ziend oog van Chris Uiterwijk een wilg langs de Stadhouderslaan. dat oogpunt is de initiatiefnemer Chris Uiterwijk teleurgesteld dat er slechts vijftien vrijwilligers beschikbaar zijn. "Als ze, zoals vorige week, populieren wegzagen op het parkeerterrein naast het postkantoor is iedereen in rep en roer. Dat zijn de zogenaamde milieu liefhebbers. Die bomen waren al oud en moesten weg. De mensen die dan wat te zeggen hebben, kunnen beter helpen met knotten. Het is toch een droevige zaak dat op 40.000 inwoners slechts vijftien mensen willen helpen," aldus Uiterwijk. Hij noemt de omgeving van de Stad houderslaan het visitekaartje van Soest vanwege de smalle akkers met de knot wilgen. "Een uniek terrein," vindt Ui terwijk. U mag van mij weten dat er, vooral 'szo mers, bijna geen week voorbij gaat waarin ik niet de verleiding moet weer staan om een cursiefje over hondepoep te schrijven. Ik doe dat niet, omdat het niet leuk is - er wordt bovendien al zo veel over die vorm van overlast geschre ven - en omdat het toch niets uithaalt. Honden kunnen niet lezen, veel bazen willen het niet. De oorzaak van mijn ingehouden erger nis veeg ik tijdens het tuinieren met een stuk toiletpapier tussen mijn vingers vandaan, de rest gooi ik met eenzelfde schepje als waarmee elke hondebezitter uitgerust hoort te zijn in de goot en soms op het trottoir, in de hoop dat de verant woordelijke vervuiler zelf daarover on deruit gaat. Zo'n schepje is inderdaad heel handig; ik gebruik het bijvoorbeeld ook als ik voor het slapen gaan een straatje om glibber. Persoonlijke benadering van hondebe- zitters in de vorm van een vriendelijk verzoek om mij en mijn omgeving te verschonen van hondebezoek en derzel- ver uitwerpselen plus een in het uitzicht gestelde schadevergoeding - honden vernielen na hun afgang de beplanting door net te doen alsof ze hun stront be graven - leverden tot nu ook geen enkel resultaat op. U kunt van mij weten dat ik niet over de plaatselijke politiek schrijf, maar nu, ik citeer: de gemeente de hondepoep vol gendjaar echt gaat aanpakken zoals ik in mijn lijfblad lees, nu mag ik even mijn mond open doen. "Een poepgoeie motie," zei de wethou der. "Een poepgoeie wethouder,zei even later de indiener van de motie, die er vol gens insiders van uitgaat dat ook Car- thago eens werd verwoest, al was daar ook veel spraakwater en vasthoudend heid voor nodig. De vraag blijft hoe je zoiets praktisch aan moet pakken. Geldboetes geven is nauwelijks uitvoerbaar doordat aan zo'n loslopend schijtmonster geen naamkaartje hangt en er bij de politie geen tijd vrijgemaakt kan worden om ze netzo lang na te jagen totdat ze hun hon- debrokken weer opzoeken. Hier is ech ter een schone taak weggelegd voor de milieutechnische medewerkers van de vuilophaaldienst. Nee, niet door die worstmolen. Honden weten niet beter. Ik stel voor dat de mannen van de ge meentereiniging een niet al te krenterige aanbrengpremie in het vooruitzicht ge steld wordt voor het inleveren van loslo pende honden. In de cabine is vast wel plaats vrij voor wat lok-worsten en een comfortabel hondehok. Binnen een jaar is het aantal honden in Soest gedeci meerd, de straat weer begaanbaar en de tuin weer waarvoor hij aangelegd is: om van te genieten.

Soester Courant | 1986 | | pagina 1