1 2 3 H0 dekontaktiens G//GH KORTE DUINEN Sinterklaas en Kingma getuigen bij tekening huurcontract Smeeing-Artishock Soester schooljeugd rijdt vaak op fiets die niet 'oké' is m J scliociimlccB* ALS U EEN-TWEE-DRIE UW HUIS WlLT VERKOPEN KIEST U MAKELAARDIJ PETERS. lbrilmodef WOENSDAG 3 DECEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 Bij opening geslaagde Sintekraam CDA en VVD vragen Kingma opheldering Wrevel over uitlatingen ambtenaar in commissie Welzijnsplanning ONKYO Volg de borden KOESTRAAT Wajangpop Derde-W ereldgroep valt op lot 25 Fietsen weg na inbraak kelderbox Veel respons op gratis controle bij politie Een vast taxatïebedrag. Niet verkocht: geen kosten voor u. Maximale publiciteit. iSft 02155-16251 Peters Makelaardij o.g. Soest Baarn, Amersfoort en Hoevelaken KETTING FORMULIEREN Soester Courant, goede informatiebron voor alle Soesters! Restaurant van den Brink 'Doorrijder' verraadt zich door rijsporen 'Doorrijder' aangehouden Fietser gewond Beide' Kerstdagen Schutting vernield FotoGoos van der Wilt. Twee vooraanstaande welzijnsbevor- deraars - Sinterklaas en de Soester wethouder Frans Kingma - zijn vrij dagavond j.l. opgetreden als getuigen bij een in de Soester verhoudingen als historisch te beschouwen moment: de officiële ondertekening van het huur contract tussen de vereniging Artis- hock en de heer J. Smeeing, die het voormalige Sint Jozefklooster onlangs van de gemeente kocht. De plechtige ondertekening vond plaats aan het begin van de jaarlijkse Sintekraam, de bekende kunst- en kunstnijverheidsmarkt die Artishock al van oudsher in de week voor het feest van de Grote Kindervriend organiseert. Met zijn gevolg van Zwarte Pieten be trad de oude bisschop vrijdagavond de grote zaal, waar hij zijn zetel reeds klaar vond staan. Nadat de klanken van het "Zie ginds komt de stoomboot..." waren wegge storven en de eerste oogst van snoep goed tussen de kinderkiezen was ver malen wendde Sinterklaas zich aller eerst tot de verzamelde jeugd in het Ar- tishockgebouw, die hij het aloude "Sin terklaas Kapoentje" wist te ontlokken waarvan men zich altijd afvraagt of het nu een schimpvers of een loflied op de kindervriend is. De Sint nam het kenne lijk welwillend op en daarna nodigde hij ze - toch "bijna de hoogste baas van de gemeente"? - nu volgens de berichten zoveel geld over heeft - niet wat meer "pepernoten" beschikbaar stelde voor Artishock. Hij wees erop dat de soos van de vereniging een zeer groot deel van de uitgaven moet dekken. Warm hart Van de heer Smeeing wist de Sint te ver tellen dat deze Artishock een warm hart toedraagt en hij wenste de leden van de vereniging toe dat zij in het oude kloos ter nog een lange reeks van jaren net zo gelukkig zouden zijn als de "broeders en zusters" van de prelaat destijds. Van Vlierden wenste hij succes met diens voornemen om 8000 "pepernoten" per jaar op te brengen voor de huur van de soosruimte, de expositiezaal en de film zaal. Dat het onderdak van Artishock na een lange periode van grote verwarring ein delijk geregeld is leek hem een opluch ting voor zowel de vereniging als voor de gemeente. Namens hun chef boden de Zwarte Pieten kleine cadeautjes aan de heren Kingma (een leitje) en Smeeing (een bezempje) aan en toon den ook hunnerzijds hun erkentelijk heid tenslotte met een innige omhel zing, die op de wangen van de beide he- de andere "officials"..- Kingma, ..rQUOpyallenderoetzwarte en bloedrode. Smeeing en Artishock-voorzitter-Bensporen-achterliet. van Vlierden - bij~zich. In een korte toespraak maakte de Sint duidelijk dat hij weinig moeite had ge had om het Autishockgebouw - "het enige echte cultureel centrum van Soest" - te vinden. "Ik heb gewoon de bordjes van C-drie niet gevolgd." Hij toonde zich bijzonder verheugd met de ontwikkelingen, nu de vereniging haar verblijf in het oude kloostergebouw kan voortzetten. Wel legde de Goedheiligman Kingma de indringende vraag voor waarom de- Na dit plechtige onderdeel van het pro gramma maakte de Sint een ongedwon gen rondgang langs de kraampjes van de Sintekraam, die vrijdagavond heel wat belangstelling trok. Veel Soesters maakten ook nu weer gebruik van deze mogelijkheid om zich voor de feestda gen te voorzien van prettig geprijsde kunstnijverheidsprodukten. De belang stelling tijdens de zaterdag-openstelling viel wat tegen, maar de organisatoren waren desondanks tevreden met de ge slaagde markt-in-miniformaat. De bespreking in de commissie Wel zijnsplanning van het overleg tussen deze commissie enerzijds en de (raads)commissie Welzijn anderzijds, heeft in de laatstgenoemde commissie nogal wat wrevel gewekt. Dat bleek vorige week uit opmerkingen van de raadsleden Johan Baks (CDA) en Bert Krijger (WD), die wethouder Frans Kingma (PvdA) min of meer ter verantwoording riepen voor de uitla tingen die met name waren gedaan door de ambtelijk secretaris van de commissie Welzijnsplanning, Ad v.d. Haar. Baks distancieerde zich duidelijk van de interpretatie van zijn opmerkingen door V.d.Haar, zoals weergegeven in de Soester Courant van 19 november. Daarin kwam met name de houding van CDA en WD tegenover de commissie WP aan de orde en V.d. Haar had daar van gezegd dat hij deze "bedreigend" vond, omdat beide fracties waarschuw den voor "dubbel werk", nu de aan dachtsgebieden van de commissie WP deels ook worden bestreken door apar te commissies als die voor het Minder heden-, Ouderen- en Milieubeleid. Baks liet weten dat hij juist had gepleit voor zorgvuldigheid in de omgang met Ir"'ït ri Y Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-1 0344 burgers die zich op het terrein van het welzijnswerk inzetten en dóarom had gewaarschuwd voor dubbel werk, wat hij wezenlijk anders vond. Van een wens van "de politiek" om de commis sie WP te passeren was volgens hem geen sprake. Hij eiste van Kingma een verklaring. "Vertolkt de secretaris van de commissie Welzijnsplanning ook het standpunt van het College of de wet houder? Moet dat via de pers?" Hij noemde de gewraakte weergave van zijn woorden een "kwalijke zaak" en constateerde tevens dat de commissie Welzijnsplanning te veel "als een bok op de haverkist" zat. Spelletje Bert Krijger (WD) sloot zich bij Baks' kritiek aan. Hij had vastgesteld dat de citaten in de pers juist waren weergege ven en weersprak met zoveel woorden de veronderstelde snode bedoelingen van de WD-fractie. "Maar het is dui delijk dat het werkterrein van de com missie Welzijnsplanning wel wordt in gedamd, en daarover moeten we eens serieus met elkaar praten. Anders zijn we bezig met een spelletje, dat niet bevorderlijk is voor het beeld van de politiek." Kingma antwoordde door erop te wij zen dat de V.d.Haar had gesproken als secretaris van de commissie Welzijns planning en in die hoedanigheid geen spreekbuis van het College was. Hij vond dat de opmerkingen van Baks en Krijger via het verslag bij de commissie Welzijnsplanning wel op tafel zouden komen, die er dan haar "voordeel" mee zou kunnen doen. "Dan kunt u precies uitleggen wat u bedoeld hebt." De wethouder voelde er niet veel voor de commissie Welzijnsplanning schrif telijk om een uitleg en een oordeel te vragen over de uitlatingen van haar se cretaris, zoals Baks en Krijger wilden. "Dan wordt het pas écht vervelend en dat wil ik nu juist voorkomen." Hij zag meer brood in een gesprek, waaraan wat hem betreft Baks en Krijger wel mochten deelnemen. Baks verweet Kingma met een "ver schuilspelletje" bezig te zijn. "Als een ambtenaar secretariswerk verricht voor een commissie, is hij dan opeens géén ambtenaar meer voor wie het College aanspreekbaar is?" A rt is hoek- voorzitter Ben van Vlier den tekent het contract onder het toe ziend oog van Sinterklaas (l.) en de he ren Kingma en Smeeing. Parkeren in het centrum van Amersfoort in de Parkeergarage Koestraat. Tarief: f 0,50 per 20 minuten. Open op koopavonden tot 22.00 uur. De fraaie Wajangpop die tijdens de Sintekraam in Artishock in de stand van de Derde-Wereldgroep Soest werd verloot, blijkt te zijn gevallen op lot nummer 25. De gelukkige winnaar of winnares kan de pop op vertoon van het win nende lot afhalen bij de voorzitter van de Derde-Wereldgroep, Leidje Tomassen, Emmalaan 6, tel. 13452. Uit de kelderbox van een woning aan de Varenstraat zijn in het afgelopen week einde twee fietsen, waaronder een race fiets met 10 versnellingen, ontvreemd. De dader bleek de toegangsdeur te heb ben ingetrapt. C.E. deed aangifte bij de politie. 1?ntn ira r» Hap U/il Foto: Goos van der Wilt. De vrijwillige - en gratis! - controle die de politie zaterdag j.l. heeft uitgevoerd onder de fietsen van de Soester schooljeugd is een redelijk succes ge worden. Zo'n 70 jongelui kwamen - al dan niet in gezelschap van hun ouders - naar de werkplaats achter het politie bureau, waar hun "karretje" aan een kritische test werd onderworpen. De uitslag daarvan geeft de politie overi- Peters hanteert één laag tarief voor elke taxatie, ongeacht de waarde van uw huis. Dit in tegenstelling tot andere makelaars, die een percentage berekenen van de waarde van het huis. Peters bespaart u dus direct al honderden guldens. Als Makelaardij Peters na 6 maanden nog geen koper voor uw huis heeft gevonden en u trekt de opdrachten, dan betaalt u niets..Nog me^rvoordeel voor u dus, want andere makelaars berekenen u evengoed een stevig tarief. Uw huis komt volop in de publiciteit, kranten, huis-aan-huis bladen en showrooms brengen uw huis onder de aandacht van belangstellenden. Een voorbeeld hiervan is de Eekhoorn, die 7 keer per )aar in een oplage van 50,000 verschijnt Zo'n intensieve publiciteit verhoogt de kans op een snelle verkoop van het huis aanzienlijk. Drie ijzersterke argumenten om Makelaardij Peters voor de verkoop van uw huis te kiezen. 9 Na aanrijding doorgelopen... De heer H. uit Soest stelde zich vorige week met de politie in verbinding nadat hij op de spoorwegovergang bij het sta tion Soest-Zuid een hond had aangere den. Zijn auto liep weliswaar geen noe menswaardige schade op, maar van de hond - naar zijn zeggen een grijze bou vier - was geen spoor meer te bekennen. Voor de zorgvuldigheid meldde de au tomobilist een en ander toch maar even bij de politie. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Nooit in de hand "Nee... zo ligt dat niet," aarzelde King ma, die vervolgens een brede uiteenzet ting gaf over de gebruikelijke afspraken in dat verband. Ook secretaris Joop van Tol vond dat de zaak niet opgeblazen moest worden. "We moeten er geen kwestie van maken van wat wel of niet mag. Je hebt immers nooit in de hand wat iemand zegt..." Kingma kwam wel enigszins tegemoet aan de kritiek van Baks en Krijger door op te merken dat het ook hem verstan diger leek als voortaan alleen de voor zitter van de commissie Welzijnsplan ning verslag zou doen van gesprekken met het gemeentebestuur, in plaats van de ambtelijk secretaris. Volgens hem was een gesprekje voldoende om even tuele misverstanden uit de wereld te helpen. I Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155-1 2706 MENU DE CE MOIS f 50- menu voor de maand december CONSOMMÉ A U CHOU-FLEUR ET FINES HERBES bouillon met bloemkoolroosjes en fijne kruiden FILET DE SAUMON A U CITRON VERT gepocheerd zalmmootje met frisse limoensaus SORBET AU FRUIT verfrissend ijsje op vruchtenbasis SUPREME DE PINTADEA U NORMANDE gesauteerde parelhoenborst, calvadossaus met een keur aan verse groenten en gebakken aardappels FROMAGE DE HOLLANDE nederlandse kaas PARFAIT DE MELON ETS ON FRUIT meloenparfait met slagroom BEIDE KERSTDAGEN VANAF 17.00 UUR GEOPEND. ONS KERSTMENU ZENDEN WIJ U OP AANVRAAG GAARNE TOE. 1 JANUARI 1987 OM 17.00 UUR GEOPEND De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 34-jarige inwoner van Zeist aangehouden, die in Soesterberg de nodige brokken had veroorzaakt. De eerste melding kwam van de Radema- kerstraat, waar een geparkeerde auto zwaar beschadigd werd. De politie ont dekte op het enigszins opgevroren weg dek echter een duidelijk rijspoor en zet te de achtervolging in. Op de Montgo- meryweg werd ontdekt dat de toen nog onbekende automobilist daar een be stelwagen had aangereden, en wel zo hard dat dit voertuig op het trottoir te recht was gekomen. Ook daarna kon de onbekende bestuurder kennelijk nog doorrijden. Pas op de Beukbergenlaan werd de auto aangetroffen. Uit onder zoek kwam vast te staan dat de vermoe delijk bestuurder in de omgeving woon de. Hij werd aangehouden en overge bracht naar het bureau, waar hij moest blazen en bloeden. De auto werd in be slag genomen. De politie heeft maandagavond de 24- jarige G.v.d.B. uit Soest aangehouden op verdenking van het doorrijden na een aanrijding met een lantaarnpaal aan de Nieuwstraat. De lichtmast werd om vergereden en een getuige noteerde het kenteken. Aan de hand daarvan kon de politie het adres van de dader achterha len. Deze werd opgespoord, moest bla zen en bloeden en gaf toe de aanrijding op zijn geweten te hebben. Proces-ver baal werd opgemaakt. Bij een aanrijding op de Amersfoortse- straat in Soesterberg raakte vorige week de 17-jarige fietser E.H. uit Bunnik ge wond. Hij reed over het fietspad in de richting Utrecht, maar kreeg geen voor rang van mevrouw T.R. (26) uit Leus den, die een inrit wilde inrijden. De fiet ser knalde tegen haar auto, viel en moest per ambulance voor onderzoek naar ziekenhuis de Lichtenberg worden overgebracht. gens minder vreugde dan de respons op de oproep, want van de 70 gekeur de fietsen bleek slechts een tiental helemaal in orde te zijn en zonder meer voor het stickertje met de tekst "deze fiets is oké" in aanmerking te komen. Foto: Goos van der Wilt. Adjudant C. Jehee, hoofd van de afde ling Verkeer van de Soester politie, was zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur in touw, samen met de vrijwilligers van de afdeling Soest van Veilig Verkeer Ne derland (WN), de heren P. Taai, R.v.d.Vegt en R. Steenman. Zij voer den de controle uit aan de hand van een simpele checklist. Opvallend was dat de bel kennelijk één van de meest veronachtzaamde onder delen van de fiets is; in heel wat gevallen bleek het ding niet goed te werken. An dere onderdelen waaraan nogal wat fei len werden geconstateerd waren het achterlicht en de trapas, (de as die de trappers verbindt), die in te veel geval len te veel speling vertoonde. Uiteraard werd ook aandacht besteed aan de "zij reflectie", waarvan het overigens nog niet blijkt vast te staan dat deze per 1 ja nuari a.s. verplicht wordt gesteld. Bij nagenoeg alle fietsen stelden de con troleurs vast dat ze waren voorzien van veel te zachte banden. "Dat is op zich zelf geen fout, maar het is toch wel ge vaarlijk," aldus een van de "keurmees ters". Veel achterbanden bleken niet al leen te zacht, maar ook afgesleten of ge heel uitgedroogd. Ook de - al twee jaar wettelijke verplichte - reflector aan de "bagagedrager was nogal eens niet in or de. Geen crossfietsen Buiten de 70 "gewone" fietsen kwamen er ook nogal wat jeugdige berijders van crossfietsen naar de werkplaats achter het politiebureau. Die kwamen echter niet voor een controle in aanmerking. "Alles wat er aan zit is fout, en wat er wettelijk op moet zitten ontbreekt," al dus de controleurs. Als voorbeeld om 1530 uur en om 18.30 uur serveren wij ons kerstmenu f 47,50. Kindermenu f 1730. Ook met beide kerstdagen onze uitgebreide kinderhoek met kersttekenfilms Graag bijtijds reserveren. RESTAURANT DE Birkstraat 108 Soest 02155- 13720 De politie werd vorige week gewaar schuwd door de beheerder van het cara vanpark 't Nest aan de Soesterbergse- straat, die twee jongens had gesigna leerd die vermoedelijk probeerden in te breken in een daar gestalde caravan. Bij de nadering van de beheerder, de heer G. V., sloegen ze echter op de vlucht. De schutting die om het mobiele vakantie verblijf gebouwd was werd daarbij ver nield. De politie kon de knapen niet meer vinden. noemde hij het ontbreken van het voor- spatbord, maar vooral van het achter- spatbord, inclusief het reflecterende witte deel, en de reflector aan de baga gedrager. Doorgaans ontbreken ook de verlichting en hebben de fietsen meestal ook geen slot. "We zien ze ook liever niet in het verkeer," aldus de WN- mannen. Wie zijn of haar karretje met de nodige euvels terugkreeg kon overigens ter plaatse geholpen worden. De bekende Soester rijwielhandelaar De Bruin had met een aantal medewerkers ook tijde lijk domicilie gekozen in de politie werkplaats en de meeste klusjes werden daar dan ook in een handomdraai uit gevoerd. Bovendien kon de school jeugd daar ook de geboortedatum en de postcode kosteloos in het frame laten graveren, wat in de praktijk heeft bewe zen goed te helpen bij het terugvinden van gestolen fietsen. De meeste scholie ren maakten dankbaar gebruik van de- zé extra service; het blijkt dat heel wat fietsen nog niet gegraveerd zijn. Het succes van de actie geeft de politie aanleiding ook volgend jaar een derge lijke vrijwillige en gratis keuring op te zetten, waarschijnlijk zowel in het voor jaar als in het najaar. Ook in de politie post in Soesterberg wordt dan een fiet- sencontrole georganiseerd. Polycon kontaktlenzen zijn ,,Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen én laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud, Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. ZUIDPROMENADE TELEFOON 12874

Soester Courant | 1986 | | pagina 3