Tentoonstelling Kerkelijke Kunst De Narre Knollen onderscheiden twee Soester levenredders pagina ft WOENSDAG 3 DECEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 9 i al t et ive en ;n !g Herstel ikature Bank van oosten In de Oudheidkamer aan de Ferdinand Huycklaan: BELEEF 2 HEERLIJKE AVONDJES Vrijdagavond 5 december pakjes-avond. Zaterdagavond 6 december foto- avond. EIGEN KLEURENLABORA T0RIUM MET v^~ PILD rTTTTTTTTT 'Blij met gekneusde ribben Nieuw bij Soester uitgeverij Kairos 'Ervaren is zien met je hart': aforismen van Paul v.d. Bergh Kerstversiering-demonstratie: klassiek/anders! Va GROEI BLOEI SOEST Bejaarden-kerstfeest Leger des Heils 'Huisvrouwen' bezoeken Keulse Kerstmarkt Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Personeelschef gemeente neemt afscheid Tentoonstelling F.C. Artishock Ltd. Vereniging Artishock Soester musici in winkelcentrum ar dit of als ik nu t je juist veel eerde Zijn voor alles wat en fijne dingen. En f, 0 echt gelukkig, dat*' spreken glimlachend 'kunt er toch weer wat e 's morgens bedenk ar fijn is. Al zijn hé vanzelfsprekende dia met aan denken of dé" m het hart, als die 2 zijn. r t een prettig gesprek iet ook een grapje er lm dat zij in het tele nmer te laag had »e -n elkaar tot ziens Jij ntje van haar tongom eens een keer samen 1 kop koffie. Zij deed 'n sou het dan. omdat tan was, niet zo goed heeft hij er behoefte 'g blij dat ze met een jonger was dan zij zo Met een opgelucht u haar vriendin en ie nummer. De uit. lank aangenomen, sfeest van de vereni. de man van de tele. dronken chocolade, ■swijn en spraken af e praten over het al- er het beste van kan Cultureel Creatief Centrum Salsa y Sabor I Het is in C-drie inmiddels een traditie om het eerste deel van het cursussei zoen op feestelijke wijze af te sluiten. Alle cursisten worden dan uitgenodigd voor een gezellige, informele avond met meestal swingende jazzmuziek. Ook dit jaar organiseert C-drie zo'n avond vlak voor de kerstdagen, waar ditmaal alle vaste gebruikers ven het centrum welkom zijn: cursisten, docen ten, seniorenbowlers, leden van de Soester Bowling Bond, bowlers van de wijkvereniging, medewerkers van de Vrijwilligers Vakaturebank, vrijwilli gers en alle andere georganiseerde vas te bezoekers. Het belooft een speciale avond te wor den. C-drie heeft voor deze avond een swingende Surinaamse band uitgeno digd: Salsa y Sabor, bestaande uit twee trompettisten, saxofonist, trombonist, drummer, bassist, pianist, drie percus sionisten en twee zangers - dus maar liefst 12 mensen die de bezoekers een show van het hoogste niveau zullen voorschotelen. De avond heeft een be sloten karakter. De toegangsprijs is laag: 3,50. Men kan nu al reserveren: tel. 22188. Bestuur Het bestuur van C-drie is bijzonder blij met de toetreding van Boudewijn Paans. Hij is voor velen geen onbeken de: al enige jaren is hij eindredacteur van de Vpro-gids en daarnaast heeft hij een wekelijkse column in de Volskrant, waarin kleine en grote Soester gebeur tenissen regelmatig de revue passeren. Onlangs maakte hij in de kinderboe kenweek deel uit van de jury voor de "Boevenverhalenwedstrijd", uitge schreven door de Soester Courant, de Openbare Bibliotheek Overhees, Boekhandel Van de Ven en C-drie. Boudewijn Paans zal zich in het bestuur van C-drie belasten met taken op het gebied van public relations en cultu- reel-creatieve activiteiten. Groei en Bloei Op donderdag 18 december, aanvang 20.00 uur, verzorgt Groei en Bloei - de afdeling Soest van de Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde - een demonstratie-avond over kerst- werk-bloemsierkunst in C-drie. Voor deze avond is de heer Peter van Bussel, bloemsierkunstenaar en arrangeur, aangetrokken. Van Bussel is een internationaal be kend bloemsierkunstenaar en verleent al 25 jaar zijn medewerking aan de Herfstflora in Singer, Laren. Naast klassieke schikkingen zal hij die avond ook een uniek werkstuk creëren, ont sproten aan zijn fantasie en inventivi teit. Er is ruimschoots gelegenheid om zich op de hoogte te stellen van materia len, bindtechnieken, enz. De avond wordt afgesloten met de verloting van enkele kerststukken. Niet-leden van Groei en Bloei zijn ook van harte wel kom tegen een entree van 5, Film In het kader van de manifestatie over de Birmaspoorweg draait op zaterdag 13 december om 20.00 uur in C-drie de bekende film "Merry Christmas, Mr. Lawrence", met in de hoofdrol David Bowie. Tot 14 december zijn in het Wit te Café de aquarellen over de Birmas poorweg van Tom Ingelse nog te be zichtigen, n.a.v. de verschijning van het boek "De zon werd rood" van Joop Hulsbus. Openingstijden expositie: tij dens kantooruren, maandag-zaterdag 19.00-23.00 en zondag 15.00-18.00 uur. Diversen Het sleutelprobleem van de sportzaal is nog niet ten einde. Staf en directie van C-drie wachten met ongeduld op de ex tra nieuwe sleutels van de toegangs deur, zodat de vaste gebruikers van de sportzaal zelf kunnen bepalen wanneer ze naar binnen willen. De nieuwe horecamanager gaat meer tijd besteden aan zijn gastheerfunctie, het bezoeken van bedrijven i.v.m. ac quisitie en het aanbieden van arrange menten. Het is zaak tijdig te reserveren - weken van tevoren - want het loopt storm. Voor Sinterklaasavond (5 de cember) is er een speciale Sinterklaas- bowling en op dit moment legt Gert Brouwer de laatste hand aan een spe ciaal kerstgebeuren in C-drie. Nadere informatie volgt. C-drie komt wederom met een nieuwe cursus. Ditmaal voor jongeren van 8 tot 12 jaar. De zeer ervaren docente Elly van Ooijen zal in het nieuwe cursusdeel een speciale tapdanscursus geven op de maandag van 16.30-17.30 uur. Het maandelijkse activiteiten-affiche van vier (sociaal) culturele instellingen in Soest voor december is verschenen. Ook nu is er weer van alles te beleven: muziek, film, sinterklaas-activiteiten, bingo, enz. Meer informatie bij C-drie, tel. 22188, of bij de betreffende instel ling. Pro memorie C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 22188/postbus 247, 3760 AH Soest; open 8.00-12.00, 13.00- 17.00 en 19.00-23.00 uur. In het artikel over de beraadslagingen in de gemeenteraad met betrekking tot de toekenning van een garantie aan het Comité Landjuweel Soest 1987 is vori ge week een fout gemaakt. Gemeld werd dat WD-fractievoorzitter Bert Krijger lid is van dit comité. Dat blijkt een misverstand. Krijger maakt als lid van de Historische Vereniging deel uit van de commissie die (op verzoek van het comité Landju weel etc.) de Historische Optocht - één van de onderdelen van het Landjuweel - volgend jaar augustus organiseert. Dat is inderdaad heel wat anders. Excuses! Redaktie De vakaturebank is er voor iedereen. Ook voor de gehandicapten bijvoor beeld. In dit verband willen we even stilstaan bij het werk van een organisa tie die zich ten doel stelt om te zoeken naar mogelijkheden tot arbeidsver- vangende, niet loonvormende werk zaamheden. Ook wil de WB streven naar vergroting van de inpasbaarheid van gehandicapten in het arbeidspro ces en de acceptatie van gehandicap ten in het maatschappelijk verkeer bevorderen. De stichting A.P.W. (Arbeidsvervan- gend en Passend Werk voor gehandi capten) is in 1984 opgericht en geves tigd in Utrecht. De stichting wil voor mensen met een handicap alternatieve arbeidsmogelijkheden bevorderen en er in bemiddelen. Mensen met een handicap worden vaak buiten het arbeidsproces gesteld en ra ken maatschappelijk geïsoleerd. Zij worden niet gelijkwaardig behandeld met hen die economisch belangrijk zijn. Zij worden afhankelijk van uitkeringen en hulp van anderen. Maar mensen met een handicap behoren tot de gemeen schap en hebben recht op waardering en zijn medeverantwoordelijk. De VVB wil graag met genoemde stichting sa menwerken om te komen tot een betere integratie van de gehandicapte mede mens. Meer informatie over het werk van de stichting A.P.W. is te verkrijgen onder telefoonnnumer 12630 in Soest. Men kan ook bij het WB-kantoor in C-drie aan de Willaertstraat terecht. Voor de volgende vakatures willen we belangstelling vragen: Pastoraal werker (part-time) gezocht bij sociaal maatschappelijke instelling. Gerdacht wordt aan theologie-student. Groepsmentor gevraagd bij stichting opvang en herstel alcoholici. Dagverblijf voor kinderen van 0 tot en met 4 jaar vraagt enkele medewer kers m/v. Werkzaamheden bestaan uit het verzorgen, begeleiden en bezig zijn met kinderen. Directiesecretaris m/v gevraagd bij maatschappelijke instelling in Leusden. Stichting sporten voor verstandelijk gehandicapten heeft plaats voor enkele vrijwilligers m/v. Taken bestaan onder meer uit: het helpen bij het sporten één maal per week 1 uur; begeleiden van stagiaires; deelnemen en meedenken in het bestuur. Hulpdienst in Amersfoort zoekt vrij willigers m/v voor het verrichten van tuinwerkzaamheden bij ouderen, zie ken en andere mensen die daartoe zelf niet in staat zijn. Gastvrouwen en gastheren gevraagd in diverse dienstencentra in Soest. Wilt u een gehandicapt kind eens een dag een plezier doen? Neem hem of haar dan eens mee om te wandelen of neem het kind mee naar huis en bouw er een relatie mee op. Het gaat om zwaar gehandicapte kinderen die in een aan gepaste rolstoel zitten. StichtingVrouwen voor Vrouwen zoekt medewerksters om gezinnen van buitenlandse werknemers te bezoeken. Stichting ondersteuning bij stervens begeleiding zoekt nog enkele medewer kers m/v. Openbare bibliotheek zoekt mensen voor 20 of 16 uur per week om in perio den van 3 maanden werkervaring op te doen. Door het ontwikkelen van admi nistratieve vaardigheden zult u in staat zijn om zelfstandig te kunnen werken en daardoor uw kansen bij het vinden van een baan vergroten. Bezoekouders gezocht binnen inrich ting voor geestelijk gehanddicapten. Hebt u belangstelling voor één van bo venstaande vakatures, neem dan con tact op met de stichting Vrijwilligers Va- kature Bank, Willaertstraat 49, tel. 02155-12630. De openingstijden van de vakaturebank zijn op maandag, dinsdag en donderdag van 10-12.30 en 13.30-15.30 uur. Vrij dags van 11-12.30 uur. Uw pakiesavondfoto's zaterdag 6 december. voor 10 00 uur gebracht. Diezelfde dag nog klaar Dit kan alleen door ons 1 Betere kwaliteil kleurenfoto s 2 Veilig Films bli|ven in huis worden niet opgestuurd 3 Voor 10 uur brengen dezelfde dag gereed ook op zaterdag ■t Weekendservice Uw Mm vOór zondag 24 00 uur in onze briev alléén grafie legenover contkxi NtrWtUK Soeslerbergseslraal SOESTERBERGSESTRAAT 57. 3768 EB SOEST, TELEFOON 02155-13109 Van oudsher is de mens bezig met grondstoffen en materialen. Van deze grondstoffen worden weer allerlei ru we materialen gemaakt, die uiteinde lijk dienen voor de vervaardiging van de vele voorwerpen die er rondom ons heen zijn. Afhankelijk van verschillende factoren kunnen er uiteindelijk diverse vormen ontstaan van eenzelfde soort voorwerp met eenzelfde soort gebruiksdoel. Zelfs dit gebruiksdoel kan later nog wijzigen, zoals oude melkbussen die dienen als paraplubak. In de Oudheidkamer is deze tendens goed waar te nemen. Kijken we bij de koperslager, dan zien we dat uitgaande van een koperen plaat er voorwerpen ontstaan die steeds verschillend van vorm zijn. Dit afhankelijk van de wijze waarop de koperslager zijn gereed schap gebruikt heeft. Hierbij dient de koperslager te weten wat hij met zijn materiaal kan doen en waar hij de juiste klap moet geven. Dit zal niet altijd luk ken. Veel van de uiteiondelijke vorm hangt af van het vakmanschap van de maker. Geen enkel voorwerp is gelijk aan een ander. Ook in de industrie niet, waar alles machinaal gemaakt wordt, al zijn daar de verschillen klein door de massaproductie. Foto: Goos van der Wilt. De carnavalsvereniging De Narre,., van dein het,.léven geroepen Knollen- Knollen heef1 afgelopen zaterdag twej! Jiokaal met bijbehorende oorkonde Soesters gehuldigd. Het betrof Frifed Werd uitgereikt door niemand minder van de Breemer en Jan Kok, beiden dan John Kroon. Voor de twee spelers spelers van s.o. Soest 15. Tijdens een voetbalwedstrijd tegen Victoria 11 in Hilversum werd de scheidsrechter, John Kroon, plotseling onwel. Er werd een hartaanval geconstateerd. De twee spelers van s.o. Soest brachten in praktijk, hetgeen eigenlijk iedereen moet kunnen doen. Ogenblikkelijk ging het tweetal over tot mond-op- mond-beademing en reanimatie. Hoe wel de verpleger van de inmiddels ge waarschuwde ziekenwagen meende dat men wel kon ophouden, gingen Kok en Van de Breemer door met de eerste hulp. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek de inzet van beide Soesters het le ven gered te hebben van scheidsrechter John Kroon. De karnavalsvereniging De Narre Knollen vond dat Kok en Van de Bree mer de eersten in Soest moesten zijn, die de ere-onderscheiding van de ver eniging zouden krijgen. De uitreiking Bij de bekende Soester uitgeverij Kai ros aan de Irenelaan 53 verscheen on langs een tweede aforismenbundel van Paul van den Bergh, onder de titel: "Er varen is zien met je hart". Aforismen zijn korte, kernachtige spreuken waarin een bepaald, meestal wijs inzicht onder woorden wordt gebracht. Volgens de schrijver dienen ze te worden be schouwd als "aanzetjes" om dichter bij "onze eigen waarheid" te komen. Als een rode draad loopt door deze bundel de gedachte dat de mens zijn ge voel te veel laat domineren door het verstand. Een menswaardiger samenle ving zal - alle nieuwe inzichten en ver worvenheden ten spijt - pas ontstaan wanneer we zien hoe kwetsbaar we in alle opzichten zijn. "Dan worden we toegankelijk voor de ander en geven we ook de ander de mogelijkheid zich open te stellen. Er ontstaat ruimte voor de een én de ander. Je gaat beseffen hoe ie der van ons op zijn manier met het leven worstelt - het geeft een gevoel van saamhorigheid en nieuwe kracht," al dus de omslagtekst van deze opnieuw precieus uitgevoerde bundel. "Ervaren is zien met je hart" is al de tweede aforismenverzameling van Paul van den Bergh. Enige jaren geleden verscheen van zijn hand "Stil zijn is ont moeten", dat intussen al een vijfde druk beleefde. Ook de spreuken in deze nieuwste uitgave hebben betrekking op allerlei aspecten van het leven. De bundel is venucftt met opinerKeiijK fraaie illustraties van de Dordtse kun stenaar Gerhard Lensink, die hier en daar doen denken aan het werk van Escher. "Ervaren is zien met je hart" kost 13,95 en is behalve bij de uitgeverij ook verkrijgbaar in de boekhandel. en de scheidsrechter was dit een emo tioneel moment. Ondanks het verloop van de karnavalsavond praatten de drie voetbalmensen een groot deel van de avond met elkaar. John Kroon toonde zich overigens bij zonder verheugd over de gekneusde ribben die hij had opgelopen bij de ge slaagde reddingspoging van de twee spelers. Zachtzinnig hadden zij de rea nimatie niet toegepast. Ook brak Kroon een tand, maar het feit dat zijn leven gered was telde natuurlijk veel meer. De karnavalsvereniging De Narre Knollen streeft er naar elk jaar de Knol- lenbokaal uit te reiken aan één of meer Soesters, die zich op bijzondere wijze hebben onderscheiden. De vereniging wil daarmee tevens aangeven dat een karnavalsvereniging naast de tijd die wordt uitgetrokken om flink te feesten, ook veel aandacht heeft voor het Soes ter gebeuren; dat karnaval ook aan- 'Qnder ^ifnstemmende blikken van,,, prins Karnaval overhandigt scheids rechter John Kroon de Knollenbokaal aan Jan Kok (l.). dacht betekent voor serieuze zaken, waarna er weer tijd is voor luchtiger on derwerpen. o Ervaren is zien, met je hart Inbraken kelderboxen Haverweerd Mevrouw J.P. van de Haverweerd deed vorige week bij de politie aangifte we gens een inbraak in de kelderbox van haar woning. De dader bleek de toe gangsdeur te hebben vernield en was er vandoor gegaan met een platenspeler, een campinggasstel, een weekendtas, kleding en een flinke hoeveelheid inge blikt eten. Ook mevrouw I. van E. deed een derge lijke aangifte. Uit haar kelderbox - waarvan de deur was ingetrapt - ver dwenen een videorecorder, een dop- sleutelset, een belichtingsparaplu en wat los gereedschap. Voor we het weten is het zover: de Kerstdagen naderen en we willen ons huis die speciale sfeer geven die zozeer met het Kerstgebeuren samenhangt. Op traditioneel/klassieke wijze bete kent dit dat er meestal een kerstboom wordt gekocht, al dan niet met kluit, en dat deze gedurende één of meerde re weken in de huiskamer een stralend middelpunt vormj. De heer Peter van Bussel, bloemsier kunstenaar en arrangeur, zal op don derdagavond 18 dëcember in C-drie een demonstratie geven van de moge lijkheden die er zijn om (naast de kerst boom) öök op tafel, voordeur of in een trappenhuis een smaakvolle aantrekke lijke schikking in de Kerstsfeer te ma ken. De heer Van Bussel is een internatio naal bekend bloemartiest; hij verleent bijvoorbeeld al 25 jaar zijn medewer king an het tot stand komen van de Herfstflora in het Singer-Museum te Laren. Het thema van deze demon stratieavond geeft al een beetje aan wat men te verwachten heeft, al is wat be treft het tweede deel van de avond het verrassingselement duidelijk aanwezig. Vóór de pauze zal men voornamelijk klassieke schikkingen zien, dat wil zeg gen stukken met daarin de traditioneel bekende onderdelen verwerkt, zoals denne- en sparregroen, linten in diverse kleuren, kaarsen, mossen, gedroogde vruchten, grillig gevormde takken, etc. Iedereen zal in deze stukken eigen ideëen en smaak kunnen herkennen. Na de pauze wordt aan de inspiratie van de bloemsierkunstenaar 'De Vrije Teu gel' gegeven. Misschien wordt er een stuk gecreërd waarin een begrip als "be weging" is verwerkt. Misschien een stuk wat door gebruik van stenen en groen als landschap gerangschikt, iets weer geeft van de omgeving rond Bethlehem. Misschien ziet u iets ontstaan wat doet denken aan de welkomstkrans op de voordeur, maar dan nèt iets anders.... U 4 PLANTKUNDE moet het gewoon zélf zien! Belangrijk is dat men tijdens de demon stratie duidelijk uitleg krijgt over de ge- bruike materialen, de bindtechnieken etc. en dat men het merendeel van zëer dichtbij zal kunnen volgen. De demonstratieavond wordt afgeslo ten door een verloting, waarbij enkele van de vervaardigde stukken onder de aanwezigen worden verloot. Het Cultu reel Centrum C-drie (voorheen "De Borg") is makkelijk bereikbaar, heeft prima parkeergelegenheid en de thea terzaal vormt op 18 december de ach tergrond voor deze kerstdemonstratie. Niet-leden van Groei en Bloei zijn har telijk welkom tegen een vergoeding van Op woensdag 17 december wordt het traditionele kerstfeest voor ouderen (boven de 65 jaar), georganiseerd door het Leger des Heils, gevierd in de grote zaal van Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. De bijeenkomst - die vroeger altijd werd gehouden in De Rank - begint om 17.00 uur. Er wordt een programma geboden van o.m. samenzang, koorzang (door het Leger des Heilskoor uit Baarn), een tamboerijngroep, een kerstverhaal, etc. Uiteraard is er koffie en een broodje. De bijeenkomst duurt tot ongeveer 19.00 uur. Kaarten zijn vanaf a.s. vrijdag 5 decem ber gratis af te halen bij Honsbergen en bij de heer J. van Santwijk, Molenstraat 91, op beide adressen tussen 10.00 en 12.00 en tussen 14.00 en 16.00 uur, tel kens op werkdagen. Ook bij de huidige expositie 'Kerkelijke Kunst' met de door Herman Walstra geschilderde 'kruiswegstaties' is dit het geval. Er is verschil te zien tussen de schetsen en de 14 schilderijen, die in een tijdsverloop van vier jaar ontstaan zijn. Deze staties zijn in kontour gete kend op multiplex, waarbij de houtnerf als achtergrond zichtbaar is. De kon- touren zijn ingekleurd. Deze platen van 1 bij 1,5 meter zijn achter glas ingelijst, vermoedelijk om het wegvegen van de kleurstoffen te voorkomen. De keuze van deze materialen kan een financiële reden hebben. Samen met het vakmanschap van de schilder zijn uiteindelijk deze staties tot stand geko men. De expositie 'Kerkelijke Kunst' is tot half december in de Oudheidkamer aan de Ferdinand Huycklaan te zien. De openingstijden van de Oudheidkamer zijn: zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. De dames van de afdeling Soest-Baarn van de Ned. Ver. van Huisvrouwen ma ken op woensdag 10 december een uit stapje naar de Kerstmarkt in Keulen. De bussen verwachten de deelneem sters op de volgende opstapplaatsen in Soest: 7.00 uur Honsbergen; 7.05 uur Soest-Zuid; 7.10 uur gemeentehuis; 7.15 uur Nieuwerhoek. Op vrijdag 12 december wordt er geza menlijk gewandeld door de bossen rondom Groeneveld. Vertrek: om 10.00 uur voor het kasteel. Bij twijfel achtig weer bellen tel. 17418. De kerstfeestviering vindt plaats op donderdag 18 december, vanaflO.OO uur, in het Brandpunt aan de Oude Utrechtseweg in Baarn. De kosten zijn 15,-, inclusief de lunch. Dat bedrag moet uiterlijk 10 december binnen zijn op giro 420469 t.n.v. Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Baarn-Soest. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Van 9.30 uur tot 11.30 uur is iedereen welkom op het doe-clubje. Dit clubje is op creatief gebied aan het werk. U mag altijd een keertje komen kijken, mis schien is het iets voor u. De kosten zijn 3,— per ochtend inclusief koffie, 's Middags is er gitaarles voor kinderen. De kosten zijn 25,— per tien lessen en er kunnen nog altijd kinderen bij. Vrijdag 5 december 's Ochtends is het weer peuter/ouder ochtend. van 9.30 tot 11.30 uur spelen de peuters met allerlei speelgoed terwijl ze hun verhalen kwijt kunnen onder het genot van een kop koffie of thee. Voor de kinderen is er natuurlijk altijd limo nade. De kosten per ochtend zijn 3,-. Zaterdag 6 december Natuurlijk is Sinterklaas ook bij de me dewerkers van de kinderboerderij ge weest. Deze willen vandaag dan ook met hun gekregen kadootjes spelen. Net zoals alle andere kinderen genieten zij vandaag van een vrije dag. Dus zijn er vandaag geen aktiviteiten. Dinsdag 9 december Vanaf vandaag tot en met vrijdag 19 de cember is de tentoonstelling over Jan Klaassen op de Kinderboerderij te be zichtigen. Iedere dag komen groepen kinderen van basisscholen op bezoek om te kijken en te luisteren naar de di verse aktiviteiten die aangeboden wor den. Van 15.30 - 17.30 uur is de ten toonstelling geopend voor ouderen. Ook zijn vanaf vandaag de poppen te bewonderen die de kinderen van de poppenkursus gemaakt hebben. Deze aktiviteit gaat na schooltijd gewoon door. Nieuwe kinderen van harte wel kom. Woensdag 10 december Vanmiddag om 14.00 uur geeft Jan Klaassen een voorstelling. Hierbij mo gen de kinderen van 4 tot 10 jaar mee spelen, waartoe zij uitgenodigd worden door Jan. Na dit toneelstuk kunnen de kinderen knutselen en spelletjes doen. De toegang kost slechts 1 gulden, inclu sief de limonade. Donateurs Het aantal donateurs dat de kinder boerderij gaat steunen, groeit gestaag. Steeds komen er nieuwe mensen bij die ons financieel helpen. Dit stellen wij zeer op prijs. De nieuwe glijbaan is geïnstalleerd en deze is mede mogelijk gemaakt door uw financiële hulp. Helpt u mee verder bouwen? Stort uw gift op gironummer 4496858 t.n.v., 'De Vrije Teugel.' Graag met vermelding van naam en adres zodat wij u persoonlijk op de hoogte kunnen houden van ons reilen en zeilen. Biologische tuin Nog steeds groenten te koop in het win keltje. Alleen nog vrijdags geopend van 11.00 tot 16.00 uur. Kom eens langs en bezoek dan gelijk de dieren. U kunt uw oud brood kwijt en verse groenten mee naar huis nemen. Tot ziens! De heer J.A. Kampen, chef van de af deling personeelszaken van de gemeen tesecretarie, neemt op donderdag 18 december afscheid in verband met zijn "vervroegde uittreding" per 1 januari, na 40 jaar werkzaam te zijn geweest in overheidsdienst. Het afscheid vindt plaats in de kantine van de brandweer kazerne aan de Lange Brinkweg. De re ceptie wordt gehouden van 16.45 tot 17.30 uur. Zaterdagavond 13 december, 21.00 uur, opening tentoonstelling van Gerrit van Lente, Corry Bloemen en Pieter Harkema. Deze tentoonstelling is van 13 t/m 28 december zaterdag- en zon dagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. Iedere zondagmiddag aanvang 15.00 uur voetbalt de F.C. Artishock op de Eng. Ondanks regen, wind, sneeuw en andere ongemakken, de harde kern blijft doorvoetballen Iedereen die mee wil doen is van harte welkom (lid of geen lid). De Vereniging Artishock, gevestigd aan de Steenhoffstraat 46 te Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bij drage te leveren aan het sociaal-cultu rele leven in Soest. Door je op te geven als lid, steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je van de voorde len die het lidmaatschap biedt. De kosten van het lidmaatschap bedra gen 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding behoren 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadministratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest. Tel. 02155-12689. Filmhuis Artishock jSienema Soes Donderdag 21.00 uur: Filmhuis: 'The Lightship' De Poolse regisseur Skolimowski woonde enige jaren in Engeland, waar hij twee films maakte: 'Moonlightning' en 'Succes is the best Revenge'; beide gingen over Poolse emigranten in En geland. "The Lightship" is de eerste film die Skolimowski maakte na zijn verhuizing naar de Verenigde Staten en deze laatste film heeft niets meer met Polen te maken. "The Lightship" is ge baseerd op een roman van Siegfried Lenz. Het verhaal is gesitueerd in de ja ren vijftig en speelt zich af op een licht baken schip, dat gegijzeld wordt. Robert Duvall speelt een schitterende rol als dandy-achtige gangster, waar voor hij dan ook de akteurs-prijs kreeg in Venetië. Verteller van het verhaal is Alex, de zoon van kapitein Miller, die aan het begin van de film door de pölitië op zijn vaders schip wordt afgeleverd. Een tijdje isolatie, onder toezicht van zijn vader, moet de oplossing zijn voor zijn rebelse neigingen. Alex verveelt zich op het schip totdat er een bootje met motorpech verschijnt. De inzitten den worden aan boord genomen, maar blijken gangsters te zijn: Dr. Caspary en zijn twee helpers Eddy en Gene. Zij vernietigen de kommunikatie-appara- tuur en nemen de macht op het schip over. Dr. Caspary wil dat de kapitein naar de rendez-vous plaats vaart waarnaar zij opweg waren voor de motorpech. De kapitein weigert: een bakenschip mag zich niet verplaatsen. Verder onder neemt hij echter niets, hij wil het leven van de bemanning niet in gevaar bren gen. Alex vindt hem een lafaard, wan neer hij van de bemanning een gerucht hoort over een eerdere laffe daad van zijn vader tijdens de Tweede Wereld oorlog, sluit hij zich aan bij de beman ning, die de gangsters onschadelijk wil maken. De strijd wordt voornamelijk gevoerd tegen Eddy en Gene. Kapitein Miller en Caspary houden zich er hele maal buiten en spiegelen zich in elkaar. Er ontstaat een vreemd soort relatie tussen die twee, waar de bemanning en Alex niets van begrijpen. Caspary, die zich van advokaat ontwikkeld heeft tot krimineel en Miller, de zeeman die ge kozen heeft voor een schip dat nooit van zijn plaats zal wegvaren. Hun on derlinge vertrouwelijkheid voedt het verhaal van Millers vermeende lafheid en sterkt de bemanning in hun plannen om aktie te ondernemen. Aktie waarbij aan beide zijden een dode valt zonder dat het tot een oplossing leidt. Het schip Hatteras vormt een perfekte lokatie die Skolimowski uitstekend weet uit te buiten. De ingewanden van het schip vormen een, in het genre van de aktiefilm, pas send dekor, dat in kontrast staat met de beslotenheid van de kapiteinshut, waar de ontmoetingen tussen Caspary en Miller zich afspelen. Plaats reserveren vanaf 20.00 uur, tel. 19577. Entree: 5,-, leden/cjp/65 plus 4,-. Het Soester Muziekgezelschap luistert aanstaande donderdagavond de win kelkring Van Weedestraat op. Tijdens de speciale koopavond zullen de musici gezellige meezingers ten gehore bren gen, waarbij aanspraak gemaakt zal worden op het uitgebreide Sint Nico- laas-reportoire. Het idee van de leden om met het har monieorkest de straat op te gaan is met enthousiasme begroet. In eerste instan tie willen de leden een extra gezellige sfeer kweken met hun muziek. Daar naast grijpen zij de gelegenheid aan om beter bekend te raken bij de Soester ge meenschap. Mensen met belangstelling voor het Soester Muziekgezelschap kunnen contact opnemen met Erik van der Steeg, Libel 70, tel. 23268.

Soester Courant | 1986 | | pagina 9