<\udi80. CAFE-BAR-DANCING CAFE-BAR-DANCING 'THE QUEEN" 57651. 't Zwaantje Gezellige Kerstdagen! ^j/ehannesl Pedicure houdt voet Restaurant Darthuizen Beide dagen sfeervol diner-dansant SOESTER COURANT PAGINA 13 Koninginnelaan 42 - Tel. 02155-25316 CAFE "THE QUEEN" DANCING "THE QUEEN" BAR "THE QUEEN" Vrijdag 12 december staat Uw gratis welkomstdrankje klaar! Heropening van het gezelligste trefpunt in Soest Muziek en sfeer uit de zestiger jaren POPULAIRE PRIJZEN Uw gastheer ("Dank U wel, Zeer beleefd") HELMUS KOK TOT ZIENS IN "THE QUEEN' (.OND^ [SOES'S te carrosserie. i velgen, stan- sktronische 3 Audi 80 tot s: wie er een tippen. - incl. kataly- igskosten. Af ïouden. ilisten. Verjaardag herhees Else van Mill met nieuwe salon aan de Beatrixlaan Peter Vinken nieuwe dirigent Muziekschool-orkesten Super-zwarte Flower-pieten 60 jaar Kinderpostzegels Koop ook dit jaar kinderzegels! Installatiebedrijf j. cornelisse bv. STEGAS Onderhoudscontract Zestiende kerststal 't Vaarderhoogt kantoor efficiency door techniek wmMm Geopend vanaf 16.00 uur woensdag t/m zondag "HAPPY HOUR" (werkdagen) 17.00 - 18.00 uur door Arie Wandelaar en flinke hap van de zondagmiddag esteed aan een verjaardagsvisite. In Overhees. kldaar woonachtige buurtjes uit een nog niet zo grijs verleden, waarvan ?,de zij" het heuglijke feit, dat ze in goede gezondheid weer een jaartje had bijgetekend, best wilde weten. In het van de tabaksrook blauw staan de vertrek had zich tijdens deze feeste lijke bijeenkomst een hoeveelheid bu ren verzameld. Tijdens het in ont vangst nemen van gelukwensen en de baarbij behorende geschenken liet de gastvrouw, Arie terzijde nemend, we ten dat de verjaardagsviering voor de nilie reeds een dag eerder had plaatsgevonden. Arie, informerend naar deze vorm van liscriminatie, kreeg te horen dat de pen-dags-viering in 1985 niet tot de suksesvolste verjaardagen mocht wor den gerekend. Weliswaar een nog vol ler huis dan afgelopen zondagmiddag, maar de gespreksstof in 1985 was van dien aard geweest, dat een meerder heid van de destijds vrijwillig opgeko men familieleden reeds voor het eerste rondje warme bitterballen de terug tocht naar ver afgelegen oorden had aanvaard, en later in de loop van het jaar duidelijk had gemaakt er de voor keur aan te geven dit soort verjaarda gen onder elkaar te willen vieren. Vandaar de absentie der bloedver- ^^pvanten. De solidaire aanpak van de niet aanwezigen intrigeerde, Arie het- - geen hem er toe bracht naar de inhoud en het karakter van de gesprekken, die in 1985 de scheiding der geesten te- weeg had gebracht, tactvol te informe ren. "Waar denk je waar het toen en ook vanmiddag weer over zal gaan?", vroeg de jarige met enige verbazing in haar stem. "Gewaagde grappen die liet voor kinderoren bestemd zijn?", probeerde Arie, om niet helemaal met zijn mond vol tanden te staan. "Je leest de kranten slecht", oordeel de de vroegere buurvrouw." Nooit ge hoord over pompen of verzuipen in Overhees. Wat hier vanmiddag in de ;amer bijeen is zit met nog een paar duizend bewoners van Overhees op dezelfde schuit. D'r gaat hier namelijk geen dag voorbij of de kosten en het ongemak van de ellende komen boven water. Neem 't ons maar niet kwalijk, er over spreken is het enige dat op lucht. Niet dat het wat helpt, want wat dat betreft heeft 't het effect van een pijnstiller. Als die is uitgewerkt ben je weer net zo ver." De warmte, en mogelijk ook enige drank, hadden de aan het gezelschap toebehorende hoofden met de kleuren rood, blauw en een enkel tintje paars verhit. Dit de gesprekken werd Arie duidelijk dat de meeste bewoners die met de overlast te Overhees te maken hebben één gemeenschappelijke vijand be strijden: De Gemeente Soest. Duidelijk werd die middag ook, dat de verdeeldheid binnen de strijdende wa- 'eroverlastpartijen had toegeslagen. Huurders, strijdend onder het vaandel van de woningbouwvereniging Sint Joseph, vreesden voor een capitulatie te staan, aangezien geruchten de ron de deden dat hun bestuur in de fooi, die de gemeente Soest als afgevleesd kluifje in het vooruitzicht had gesteld, zou hebben gehapt. Een mededeling die grote consternatie teweeg bracht bij strijders zonder be schermheilige, de W.S.-ers van de Woningbouwvereniging Soest. "Als het aan mij ligt laten we het op een proces aankomen", sprak een W.S.-huurder met veel overtuiging. Er volgde een instemmend gemompel van de niet vaandeldragers. "Wanneer je dat doet zijn jullie stapelgek", liet vervolgens iemand van Sint Joseph weten. "Je wordt met een proces zo aan het lijntje gehouden dat ze, als jij in je graf ligt, er nog mee bezig zijn." "In het water ligt zul je bedoelen", luidde de reactie van een slachtoffer in een poging het leven van de humoristi sche kant te blijven bekijken. Omdat Marie de aankondiging had gedaan iets te zullen klaarmaken waar Arie bij voorbaat het water van in de mond zou lopen, zat hij de gehele ver- jaarspartij niet uit. Bij het afscheid nemen keek hij tegen een allerminst vrolijk uitziende jarige gastvrouw aan. "Ik kom nog wel eens langs wanneer alle ellende achter de rug is", beloofde hij. "Dan zien we elkaar niet eerder dan in het jaar 2000", sprak zij somber. Duidelijk niet een van St. Joseph. ARIE WANDELAAR De vrees die sommige mensen hebben voor een pedicure is ongegrond, en het is een fabel dat de pedicure alleen be stemd is voor ouderen in het algemeen en vrouwen in het bijzonder. Else van Mill uit Soest beweert stellig dat er een verkeerd beeld bestaat over de voet- verzorgers. De vrouw, die onlangs een pedicuresalon in haar woning aan de Beatrixlaan opende, vertelt waarom. "De gedachte heerst dat de pedicure al leen oude mensen met zere voeten helpt. Natuurlijk behandel je als pedi cure veel ouderen, maar het is beslist niet zo datje alleen voor die groep men sen werkt. De meesten komen pas als ze sterven van de pijn in hun voeten. Dat komt denk ik omdat ze bang zijn. Men denkt dat een behandeling zeer doet, maar ook die veronderstelling heeft geen poot om op te staan. Af en toe moet je vanzelfsprekend de zere plek aanraken om de pijn te kunnen verhel pen, maar het is niet zo dat de mensen dan beven van de pijn. Bloed vloeit er ook niet, al wordt dat wel gedacht. Het zijn ingewortelde foute ideeën." Verzorging Een pedicure behandelt niet alleen mensen met voetklachten, maar draagt desgewenst ook zorg voor de verzor ging van de voeten. In dat kader heeft Else van Mill een origineel idee bedacht voor haar praktijk: Zwangere vrouwen kunnen bij haar terecht tegen aangepas- U woont in Soest en nog nooit in 't Zwaantje gedineerd? Nog nooit die voortreffelijke keuken geprobeerd o.l.v. onze chef-kok Joop Wesseling? Daar moet snel verandering in komen! Rademakerstraat 2 03463 -1423 3769 BD Soesterberg te tarieven, omdat net met een dikke buik nu eenmaal veel moeite kost om je voeten te verzorgen. Else van Mill streeft in haar pedicuresa lon aan de Beatrixlaan een secure ver zorging na, waarbij ze de 'patiënt' alle tijd geeft die daarvoor nodig is. "Ik heb geleerd datje vaak minstens een uur no dig hebt om een optimaal resultaat te bereiken. Daarom zal ik niet schuwen om die tijd er daadwerkelijk in te steken als dat nodig is," zegt de pedicure, die haar opleiding bij het Steutel Instituut voor Algemene Voetverzorging ge noot. "Een dure, maar gedegen cursus die je zeer goed op de praktijk voorbe reidt. Er hangt veel van af waar je je op leiding gevolgd hebt, want op de manier van de opleiding ga je vaker ook zelf te werk. Steutel was goed, ik heb daar veel aan gehad." Else van Mill zal haar klanten na een be handeling geen brielje in de handen stoppen, waarop ze aangeeft dat men na zes weken moet terugkomen voor een nieuwe afspraak. "Nee, zeer zeker niet. Het zijn hun voeten en het is hun portemonnee. Daar beslissen ze zelf over." Korte termijn Ouders kunnen hun kinderen gerust meenemen naar de salon van Else van Mill. Ze is gewend om kinderen over de vloer te hebben, en ze heeft speelgoed in haar salon. De pedicure heeft bewust gekozen voor een opzet met een salon in huis. Dit in tegenstelling tot veel am bulante pedicures die bij de klanten thuis komen. Afspraken maakt Else van Mill zoveel mogelijk op korte ter mijn, in elk geval binnen een periode van een week. Momenteel werkt Else van Mill in een opbouwfase. Ze heeft goede verwach tingen dat ze binnen afzienbare tijd een volwassen praktijk heeft. En dat lijkt niet overdreven gezegd, want Else van Mill houdt voet bij stuk. Inbraak Ereprijsstraat Een onbekende dader heeft zondag vermoedelijk op klaarlichte dag inge broken in de woning van de familie De J. aan de Ereprijsstraat. Door de deur van een slaapkamer op de benedenver dieping te vernielen wist hij het huis binnen te komen. De buit bestond uit een videorecorder, een horloge en een aantal kaschèques. Auto gestolen Mevrouw D.B. uit Soest deed maandag j.1. bij de politie aangifte van de diefstal van haar auto. Die had geparkeerd ge staan aan de Veenbesstraat. Het betreft een witte Suzuki met het kenteken LD- 45-LZ. Het bestuur van de Regionale Muziek school Amersfoort (RMA) heeft Peter Vinken per 1 januan benoemd als diri gent van de beide orkesten. Vinken volgt hiermee Qui van Woerdekom op, die zoals bekend afscheid heeft geno men van de RMA. De nieuwe dirigent is 29 jaar, komt uit Amsterdam, is van huis uit violist en is bijna afgestudeerd voor het hoofdvak orkestdirectie. Hij studeerde aan de conservatoria van Alkmaar, Amster dam en Zwolle. Vinkens werk als dirigent voor de RMA-orkesten begint na de kerst vakantie. Bestuur en directie van de Muziekschool hebben er het volste ver trouwen in dat hij de orkesten muzikaal en geïnspireerd zal gaan leiden. De voordracht voor deze benoeming werd gedaan door een selectiecommis sie waarin zowel de RMA als het be stuur van het Amersfoorts Jeugd Or kest (AJO) zitting hadden. Aangezien Qui van Woerdekom per 1 september 1987 eveneens afscheid zal nemen als dirigent van het AJO is het de bedoeling dat Peter Vinken hem ook in die functie zal opvolgen. Er bestaan uitstekende zakelijke kontakten tussen Super Flower, de bekende bloe- menzaakaan de Van Weedestraat in Soest, en Sint Nicolaas. Dat bleek wel uit het feit dat de consument- vriendelijke bisschop twee medewerkers uit zijn gevolg op zijn ver jaardag beschikbaar stelde om bij Super Flower de helpende hand te bieden voor een vlotte distributie van allerlei "bloemrijke" geschenken. A Is het de bedoeling van de Sint is geweest dat de bloemenpieten maar eens een dagje stage moesten lopen in een drukke bloemenzaak, dan heeft hij daarvan geen spijt ge had, want zijn knechtjes toonden een bekwaamheid die doet vermoeden dat ze het vak allang onder de knie hebben. Geen wonder ook: evenals bloemen houdt ook. Sint Nicolaas van (brave) mensen. Prins Hendriklaan 1 Voor informatie: telefoon 1 38 07 Eén van de prachtige wenskaarten uit de kinderpostzegelcollectie. Nu Sinterklaas terug is naar Spanje wordt het tijd om aan de naderende feestdagen te denken, en dus ook aan de goede wensen die u vast en zeker aan vrienden en bekenden verstuurt. Op het postkantoor aan de Steenhoff- straat 11 zitten vrijwilligers van het co mité voor kinderpostzegels klaar om u te helpen. Ze verkopen prachtige kaar ten, in alle soorten, formaten en prijs klassen, van 0,50 tot 2,kortom: voor elk wat wils. Natuurlijk verkopen ze ook kinder postzegels. Niet alleen om uw goede wensen mee te frankeren, maar ook om cadeau te geven aan verzamelaars en ij verige brievenschrijvers. En daarmee maakt u méér mensen blij dan alleen de ontvangers. Honderdduizenden kinde ren in Nederland en in het buitenland zullen blij zijn met uw aanschaf. Daar om: DOEN! Welkom in Hotel, Café, Restaurant Motel HET WITTE HUIS in Soest Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147* 14140 Telex 79479 nl Inbraak Ereprijsstraat In het afgelopen weekeinde heeft een in breker zijn slag kunnen slaan in de woning van de familie S. aan de Ereprijsstraat. De achterdeur bleek te zijn opengebroken en een aantal kasten in de woning doorzocht. Vermist worden een videorecorder en een horloge. Diefstal uit auto Uit de auto van de heer Van K. uit Soes terberg, die geparkeerd stond aan de Versteeghlaan, is in het afgelopen weekeinde de autoradio ontvreemd. Het portierslot werd vernield. De scha de bedraagt ca. 1200 gulden. Inbraak Mavo Soest In het afgelopen weekeinde is een in braak gepleegd in het schoolgebouw van de Mavo Soest aan de Valeriaan- straat. De buit bestond uit drie cassette recorders en een paar luidsprekers. Hoe de dader de school is binnengeko men kon nog niet worden vastgesteld. Telefooncel overleeft 'aanslag' Dat de kwaliteit van de ruiten van een tele fooncel tegenwoordig de toets der kritiek kan doorstaan ondervonden drie onbe kende knapen in het weekeinde, toen ze de ruiten van de telefooncel aan de Kerk straat aan een "duurzaamheidsonder- zoek" wilden onderwerpen. Een getuige zag de jongelui bezig en ging ze, toen ze op hun fietsen wegreden, nog even achterna, maar hij raakte het spoor bijster. Ook de politie kon de jongens niet meer vinden. De telefooncel liep geen noemenswaardi ge schade op. Tel. (02155)13014-12577 Sint Nicolaas heeft ons land nog niet de rug toegekeerd, of alles wat ademt richt de aandacht op Kerst. Bij het tuin-adviescentrum 't Vaarderhoogt aan de Dorrestein- weg heeft men inmiddels al ingespeeld op dit christelijke feest. Zoals ieder jaar heb ben medewerkers van het centrum een kerststal opgezet. De stal is samengesteld uit een ruime keuze van (kerst)bomen en versieringen. Het middelpunt wordt echter gevormd door de levende dieren. Dit jaar hebben de men sen die verantwoordelijk zijn voor de stal bewust gekozen voor een iets gewijzigde opzet. Door zoveel mogelijk jonge dieren te kiezen heeft de kerststal een nieuwe di mensie gekregen in vergelijking met andere jaren. Zo zijn onder andere twee lamme ren (geboren op 26 november), drie lammeren van de geit (30 november), een ezel veulen (17 oktober) alsmede een aantal bijzondere koeierassen te bezichtigen. Een aantal dieren is eigendom van het tuin-adviescentrum, andere beesten zijn via andere kanalen in de kerststal terechtgekomen. Dit jaar is rond de stal een woestijn landschap gecreeërd. Daardoor banen de drie wijze koningen zich een weg in de richting van de kribbe. De kerststal, die voor de zestiende keer is opgezet, is tijdens de openingstijden van 't Vaarderhoogt te bezichtigen. Destal wordt tot en met de eerste week van januari intact gehouden. Singterkloas is weer op huus an. Daat hewwe weer 'ehaad. Ik vin ut aaltied zukke zunige doage noa 5 december. Eerst bewwe un poar weke drok met de Singt en de paakkies, en as 't daan 6 de cember is, daan heur je d'r niks meer vaan. Eerst wouw ik nog noar 't Road- huus goan om te kieke as Singterkloas weer in de bus zou w staappe, waangt as- tie met daat ding 'ekomme is zaal-ie d'r ok wel weermeej weerom rieje, ok vaan- wege ut retourtje, doch ik, moar daat ge- leuf ik aallemoal zelluf niet, dus deej ik ut moar niet. Ik mos wel op ut postketoor weze en ik schrok me rot vaan daat koale uutzicht aachter ut VVV. Aal die mooje hoge poppeliere vurt! Daat mos vaanwegede nieuwe paarkeerploatse, die doaro an- gelege worde. 'kHettut aaltied jaammer 'evongde daattut Rosoarium doaro niet meer waas. Daat waas vrogger de eejnige ploats op Soest woardaajje nog us centroal iets kong uutvoere. 's Oaves speulde PVO wellus in de meziektent, die aachter an sting, en daan waas ut 'r haarstikke ge zellig. Wullie as jonges krope daan on- gder die meziektempel en daan kojje met un stokkie deur de goate in de vloerpor- re en prebere om un lessenoartje om te stote. Je heurt de leste tied niet zoveul meer vaan ongze haarremonie. Wel zaag ik zowoar un stel trommeloars vaan de PVO biedeankomst vaan de Singt. Joa- relaang haawwe doaro importmeziek bie, moar noeng woare ut weer eige me- zikaangte. Waat is un ploats zongder meziek? Toch heul niks. 't Rosoarium bestoat aal un heule tied uut aas faalt en daat greujt doaro ok niet best. 't Is meer gaat daan aasfaalt. En noeng mot die historische plek heule- moal paarkeerploats worre. Zeuvetig auto's motte d'r voortemeej op kenne. Zou we de klaangte vaan de supermaar te doar heulemoal met d'r kaarretje vol boodschaappe heejn schuve? Daat mok nog zien. En ajje daan met je auto d'r uut wil mojje moar zien daajje op de grote weg komt. Gelukkig ben de spoorbome vlaak bie. As die dichtgoan hejje daan nog un kaangs om an 't verkeer deejl te goan ne me, zo as daat heet. Zo zie je daat de NS toch moar best an daat verkeer meej- helpt. Weetje waat doaro un haarstikke mooje en rume paarkeerploats zouw weze? Op de plek vaan 't ouwe pliesiebero! En as daat om bepoalde reje niet kaang, wouw ik de gemeengte d'r toch effe op wieze daatter doaro maakkeluk zaat wel vier snaakbaarre op zo uwe kenne. En daan houw je ok nog ruumte over veur un Fraans of Bulgoars eethuus, waant daat hewwe nog niet op Soest. De mooje denneboom mojje daan loate stoan, waant ik vin ut toch wel zo baar jaammer daattut vaan 't joar de leste keer is daazze d'r un kaarstboom vaan moake. 't Is aal weer un poar joare 'eleje daazze ongder de neus vaan de pliesie zellufs nog prebeerde om die boom deur te zoage. As de pliesie doar niet meer woent, daan zaal d'r vaan de kaarst- laampies ok niet veul meer heejl blieve, denk'? En as die mooje boom vurt is bewwe ok de joarlukse braangdweer- oefening kwiet. Ajje 't ming vroagt, daan mok zeige, daa 'k d'r aallemoal niks meer an vin, zoveul as t'r veraangdert. Moar je kaang de tied toch n iet ho hou we. Toch zou w ik ut wel us wille doeng. Doar wouw ik best un aaksie veur voere. Hannes van de Neng Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-101 15 VERHUUR VAN Schrijfmachines Rekenmachines T elef oonbeant wo orders Inbindapparatuur Overheadprojectoren Plastificeermachines

Soester Courant | 1986 | | pagina 13