Collecties die sfeer scheppen PSORIASIS. rsfoort p -SILVER STAR VIDEO Film van de week c f vmofop Tegenwoordig is er veel te doen aan Speeldoos VIDEO TOP 10 Sfeervol combineren: AVENTURA RAVENS HUCKE BASLER Meningen ÉL van lezers THE HHCI IER pagina" woen_sdag1ödêcèmrfr^86 Mooiste kleurplaten bekroond bii Amrohank SOESTER COURANT PAGINA 17 Het ziet er hoogst onaangenaam uit' Ledenvergadering D66-Soest Eigen schuld, maar dan toch... Lieve buurtjongens Verkeersveiligheid Komend weekend 7e Antiekbeurs in 'Boschlust' Zeist Theater Agenda De Speeldoos ■Nieuws Open dag kamermuziek musici en ensembles Jan Prevoo. De algemene Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 k.lRD\/ (Ned.Bond van Psoriasis Patiënten- iNDi V verenigingen), Bouriciusstraat4, 6814CW Arnhem,Tel.085-432050. D66, afdeling Soest, die donderdag 11 december a.s. (morgenavond) wordt gehouden zal voor een groot deel in het teken staan van de provinciale verkie zingen. Gastspreker zal de heer Prevoo zijn. Jan Prevoo, universitair docent, verte genwoordigt D66 sinds 1982 in de Pro vinciale Staten van Utrecht. Zijn speci fieke deskundigheid en maatschappe lijke ervaring liggen op het gebied van financiën, economische zaken en juri dische zaken. In zijn inleiding zal de heer Prevoo het conceptprogramma van D66 voor de verkiezingen van de Provinciale Staten van Utrecht 1987-1991, "Een nieuw provinciebestuur", belichten. Het zich snel uitbreidende takenpakket van de provincie zal zeker ook onder werp van gesprek zijn. De provincie evolueert van een wat schimmige inter mediaire bestuurslaag tot een "doe"- provincie. De burger raakt, misschien soms tegen wil en dank, meer bij het provinciale gebeuren betrokken. De algemene afdelingsvergadering van D66 wordt gehouden in restaurant "De Soester Duinen", Soesterbergsestraat 188. Ieder is welkom vanaf 21.00 uur. Er zijn lifters die je beter kunt laten staan Lifters meenemen op de snelweg door de woestijn kan soms gevaarlijk zijnDe jonge Jim Halsey (C. Thomas Howell) on dervindt dat aan den lijve wanneer hij afremt om een eenza me lifter (Rutger Hauer) mee te nemen. Hoe kon Jim weten dat deze kleine gunst dood en verderf met zich mee zou bren gen? Z'n moeder had men nog zo gewaarschuwd. Had hij maar gas gegeven! 1. American Ninja 2. Brewstern millions 3. Commando 4. Delta Force (import) 5. Temple of doom 6. White nights 7. Wird Science (import) 8. Rocky IV 9. A. Nightmare on Elm Street 10. Re-animator n o.a. Loudi Nijhoff Truus te Selle. I De F1int. Soesterbergsestr. 49a - Soest - Tel. 02155-23584 I De Fl int. Repertoi re i Goren pel, 't Zand 37. igures in Movement. n de maskers 3 Molenkamp rook beperkt plaats. 3 Molenkamp 'ook beperkt plaats. :r beperkt plaats. >or het evenement 10 uur; telefonisch tel. 726091». T.ws/n. umouag was net voor veel Amro-klantjes een feestelijke dag. Op het Amro-kantoor aan de Smitsweg werden de prijzen uitgereikt voor de mooiste kleurplaten die de jeugd had ingeleverd ter gelegenheid van de We- reldspaarweek. De kinderen bleken al lemaal heel goed hun best te hebben ge daan en de jury had dan ook geen ge makkelijke taak om te bepalen wie de eerste prijs in ontvangst zou gaan ne men. Uiteindelijk werd besloten deze eer toe te kennen aan de 7-jarige Christa Beu- mer, die naar het oordeel van de jury overal de juiste kleuren had gebruikt, zodat haar kunstwerk er heel professio neel uitzag. Christa was reuze blij met de grote spellendoos, die haar werd overhandigd door de Amro-mede- werksters Birgit en Els. Ook de andere twaalf winnaars konden de prijzen wel waarderen, zodat ze na een glaasje limonade tevreden huis waarts keerden, maar natuurlijk niet voordat ze allemaal op de foto gingen. Buitenstaanders kunnen hun afkeer u -r i u - j heid. Zowel bij de patiënten als bij het publiek. Wel is zeker, dat psoriasis niet besmettelijk is en dat de aandoening veelal door erfelijke faktoren wordt be paald. N.B.P.V. De N.B.P.V., de Nederlandse Bond van Psoriasispatiënten Verenigingen, maakt zich sterk om zoveel mogelijk slachtoffers van psoriasis te helpen. Het behartigen van hun belangen en het ge ven van steun en advies staan voorop, maar ook het doorgeven van informatie over allerlei nieuwe behandelwijzen. De wereld telt maar liefst zo'n 80 mil joen psoriasispatiënten. Overal ter we reld zoekt men naar middelen en wegen om de kwaal afdoende te bestrijden. Met steeds meer sukses. De N.B.P.V. is goed geïnformeerd. Wie er meer over wil weten kan altijd terecht bij het N.B.P.V. - Bondsburo, Bouri- ciusstraat 4, 6814 CW Arnhem, tel. 085-432050. soms nauwelijks verbergen. Het gaat om een soms tot wanhoop drijvende huidaandoening. Maar liefst 300.00 mensen in Nederland hebber er in meer of mindere mate ernstig last van. Die huidaandoening heet "Psoriasis". Men noemt het ook wel de ziekte van de schaamte. Wanneer je huid voor een groot deel bedekt is met nare rode plekken, vol witte schilfers, die om de haverklap van je huid dwarrelen, dan ga je echt niet 's zomers in bikini of zwembroek lopen. Een buitenstaander vindt dat onsmake lijk en heeft de neiging iemand met die aandoening links te laten liggen. Is het verwonderlijk, dat psoriasispatiënten - en vooral zij die het vanaf jonge leeftijd en in hevige mate hebben - zich vaak verschrikkelijk eenzaam en alleen gela ten voelen? Dat ze uiteindelijk zelf het isolement zoeken? Rond psoriasis is nog veel onduidelijk- De gezamenlijke prijswinnaars wer den bij de Amrobank feestelijk ont haald. Inbraak Christinalaan Een onbekende dader heeft vorige week tijdens afwezigheid van de bewoners inge broken in de woning van de familie Van E. aan de Christinalaan. De achterdeur bleek te zijn geforceerd en de inventaris over hoop gehaald. Bij een eerste onderzoek kon nog niet worden vastgesteld wat er mogelijk ontvreemd is. Auto van de weg gehaald De politie heeft vorige week een perso nenauto van de weg gehaald. De be stuurder van de wagen, een 31-jarige inwoner van Amersfoort, werd op de Birkstraat gesommeerd te stoppen. De auto was niet verzekerd, terwijl de on derzijde verrot bleek te zijn. Eén van de banden was totaal glad. De man deed afstand van zijn wagen. We komen thuis van het werk en wor den begroet door de honden. We laten ze, zoals gewoonlijk, alvast door de keukendeur naar buiten om hun be hoefte te doen. Even later wordt er aan de deur gebeld. Ik doe open en er staat een mevrouw. Ze zegt: "Ik geloof dat uw hond is aan gereden". Ik ren naar de straat en daar ligt Bubba. Eerst reageert ze niet. Maar dan, als ik d'r naam roep en aai, kijkt ze me met grote, niet begrijpende ogen aan. Het verkeer raast langs me heen. Niemand stopt, niemand reageert. De mevrouw loopt langs me heen. Als ik haar vraag of ze iets van het gebeuren heeft gezien, trekt ze een beetje hulpe loos haar schouders op. Vlak voordat we bij de dichtstbijzijnde dierenarts zijn, sterft Bubba in m'n armen. Waarom we deze brief schrijven? We weten het eigenljk niet. Uit verdriet, uit boosheid, maar vooral uit onbegrip. Wij zijn ook automobilis ten en beseffen goed, dat een dergelijk ongeluk kan gebeuren. Maar dan door rijden? Nee, woorden schieten tekort. Bubba was een bijzonder dier en nam een zeer speciale plaats in ons gezin netje in. Nu is er een grote leegte... We maken ons zelfverwijten, omdat we niet genoeg hebben opgelet. Maar deze tra gedie geeft een extra bittere smaak, om dat het lijkt dat het "gewoon" is, wan neer een levend wezen langs de straat ligt en geen "beschaafd" mens de moei te neemt stil te staan bij het leven van al le dag. Fam. W. van Grondelle Voor ons waren er verschillende rede nen om geen Sinterklaas te vieren. Zo kon het gebeuren dat we 's avonds ston den te afwassen toen er plotseling op de ramen werd gebonkt. In eerste instantie wilde ik niet reageren omdat ik met vandalen te maken dacht te hebben. Het bonken bleef echter aanhouden. Toen we de deur openden, werd er snoepgoed naar binnen gegooid door drie Pieten die vroegen of ze binnen mochten komen. Onze oudste dochter van 2,5 jaar danste van plezier, maar toen de Pieten tegen haar praatten werd ze verlegen. Ze kreeg een cadeau van zwarte Piet, en ook de jongste dochter van negen maanden werd niet vergeten. De ouders werden er stil van, want hier wisten ze niets van. Nu hadden de kin deren toch nog een cadeau gekregen op 5 december. Wat een leuk initiatief van kinderen die nog wat speelgoed over hadden. Hartelijk bedankt jongens! Annet Ros Geachte redaktie, Het tabelletje bij uw artikel geeft geen details in welke verkeersstromen van elk kruispunt zich de meeste ongeluk ken voordoen, maar het zou mij niet verwonderen indien voor het kruispunt Nassauplantsoen-Stadhouderslaan zou blijken dat verreweg de meeste onge lukken zich afspelen tussen de linksafs- laande stroom vanaf het Nassauplant- soen en de rechtdoorgaande stroom ko mende van de Stadhouderslaan. Indien dit vermoeden juist is lijkt me de volgende, desnoods tijdelijke, oplos sing het overwegen waard, temeer daar deze wel degelijk van f 15.000 bekos tigd kan worden (gebaseerd op mijn 20- jarige ervaring in projectwerk): Verander het linker stoplicht van de stroom komende van het Nassauplant- soen als volgt: ROOD: blijft; GEEL: krijgt pijlvorm naar links en wordt knipperlicht; GROEN: vervalt. Het naar links afslaande verkeer wordt nu gewaarschuwd op dezelfde manier zoals dit soms ook gebeurt bij rechtsafs- laand verkeer, wanneer het rechtsafs- laan toegestaan is op eigen risico. Het bestaande groene licht geeft, naar ik vrees, te veel rijders een onterecht ge voel van veiligheid. Ik pretendeer aller minst dat het bovenstaande de afdoen de oplossing is, maar het is allicht beter dan de bestaande situatie! Ir. J.B.Baurdoux Op vrijdag 12 december te 18.00 uur zal de opening plaatsvinden van de 7e Antiekbeurs Zeist/Utrecht in Cultu reel Centrum "Boschlust", Boslaan 16 te Zeist. De regionale antiekbeurs ein digt op zondag 14 december a.s. te 18.00 uur. Het gehele weekend zaLde nostalgische cultuurtempel aan de Bos laan te Zeist tot op de laatste vierkante meter in beslag worden genomen door een bont gezelschap van antiquairs, an tiquaren en kunsthandelaren afkomstig uit alle delen van Nederland. Alle te presenteren antiquiteiten en schilderijen dienen te voldoen aan de strenge eisen terzake van ouderdom en authenticiteit. Zo is het de exposanten verboden om replica of nieuw "antiek" ten verkoop aan te bieden. Als leeftijdsgrens wordt aangehouden de periode rond de eeuwwisseling. Bo vendien dienen de voorwerpen een ze kere mate van kunstzinnigheid tet be zitten en volstrekt origineel te zijn. Van alles wat Er zal een grote diversiteit in aanbod zijn, bestaande uit o.a.: schilderijen uit de romantische en Haagse School, vroeg-Russische ikonen, decoratieve prenten en topografie, antieke gouden en zilveren sier- en gebruiksvoorwer pen, ivoren siervoorwerpen, Chinees en Japans porselein, authentieke uur werken, 17é, 18e èn 19e ëeuwse meu belen, oude tinnen, koperen en ijzeren gebruiksvoorwerpen enz. enz. Consignatie-stand Bij voldoende belangstelling zal er een consignatie-stand worden ingericht waar door particulieren ten verkoop aangeboden schilderijen en antiquitei ten in opdracht verkocht worden. Mogelijkheid tot inbreng uitsluitend na telefonische aanmelding bij het secreta riaat van de beursorganisatie: 085- 456318 b.g.g. 085-611876. Openingstijden Vrijdag 12 december van 18.00-21.00 uur, zaterdag 13 december van 13.00- 21.00 uur, zondag 14 december van 11.00-18.00 uur. Toegang 6,50 p.p.; kinderen van 6 tot 16 jaar 2,- p.p. Donderdag 11 december: Aanvang 20.00 uur Speelfilm Carmen Kaarten f 6,—. Vrijdag 12 december: Aanvang 20.15 uur Cabaretgroep Purper Kaarten f 12,50 Pas 65/CJP f 10,-. Donderdag 18 december: Aanvang 20.15 uur De Babysitrevue met o.a. Johnny Kraaykamp jr., Silvia Millecam e.a. Kaarten f 18,50 Pas 65/CJP f 10 Vrijdag 19 december: Aanvang 20.15 uur Mini Maxi in "Sprakeloos" Kaarten f 25,- Pas 65/CJP f 22,50 Zaterdag 20 december:' Aanvang 14.00 uur Jeugdvoorstelling door het Ka Theater met "Enrico" Kaarten f 4,—. Maandag 22 december: Aanvang 20.00 uur Kerstavond van "Groei en Bloei" Toegang gratis. "AgneS Van God" indrukwekkend toneelgebeuren "Agnes van God," een indrukwekkend toneelgebeuren, was zaterdagavond jl. te zien in de Baarnse Speeldoos. Het ge geven is een niet alledaags thema. In een kloostergemeenschap wordt een dode baby gevonden. Agnes, een jonge non, heeft de baby gebaard en weet zich daarvan niets te herinneren. Een vrou welijke psychiater tracht de raadsels te ontwaren. Ze stuit daarbij aanvankelijk op tegenstand van "moeder Agnes" en de moeder-overste. Naarmate het on derzoek vordert ontstaan bij alle partij en twijfels over leven en wetenschap, geloof en ongeloof. Afgezien van niet door helderheid uitblinkende dialogen aan het slot is "Agnes van God" een boeiend toneelgegeven waarin Agnes (Marie-Louise Stheins) onwaarschijn lijk geloofwaardig haar subtiele rol ver tolkt, Henny Orri als moeder-overste wisselend domineert en in haar terug blik in het verleden een levenrecht mens ten tonele brengt. Linda van Dijk, de vrouwelijke psychiater, schittert in haar geloof en ongeloof. Haar duellis- tisch spel met Agnes en de moeder overste vormden een van de vele hoog tepunten die de opvoering karakteri seerde. De uitverkochte Speeldoos toonde aan het slot van de voorstelling langdurig waardering voor de opvallen de toneelprestatie. Lr. Theater Amsterdam: Carré: Circus Knie van 19 december t/m 4 januari (beh. 24 en 31 dec.) zowel matinee als avondvoorstellingen. Muziektheater: Het Nationaal Ballet met George Balanchine programma op 19, 21,24,25,26,27,28 en 30 decem ber. De Nederlandse Opera, L'Heure Es- pagnol van M. Ravel op 20, 23 en 26 december. RAI: A Chorus Line, 22,23,24,27,29, 30 en 31 december. Aanvang 20.00 uur. 26 en 28 december om 16.00 en 20.00 uur. Stadsschouwburg: Freek de Jonge, 16, 24, 26, 28 30 dec. en 1 jan. om 21.00 uur. Op 20 dec. een voorstelling om 21.00 en 24.00 uur. Op 27 dec. alleen om 24.00 uur. Oudejaarsavond 31 dec. voorstelling om 10.00 uur. Rotterdam: Ahoy: Eric Clapton op 16 januari 1987. Arhem: Rijnhal: Zangeres Zonder Naam, Va der Abraham, Corrie Konings op vrij dag 19 december. Prijs 15.00. Gooilander Busreizen Kerstmarkten: Düsseldorf of Essen op dinsdagen 16 en 23 december. Met koffie, gebak en diner. Thuiskomst ca. 22.00 uur. Aken of Mönchen-Gladbach op donderdag 18 december, le Kerstdag: Kerststemming, verzorgd met kerstkof fietafel, welkomstdrankje en feestelijk Kerstdiner. 2e Kerstdag: Feestelijk Brussel, verzorgd met koffie, gebak en feestelijk diner. VW-geschenkbon, uitkomst voor de Kerstman! Al lijkt deze niet het meest persoonlijke geschenk, er is eigenlijk geen verrassing te bedenken die zó di rect aansluit bij persoonlijke wensen van de ontvanger. De VW geschenk bon is ook een goed idee voor bedrijven en organisaties die zoeken naar een ge schikt geschenk voor relaties of perso neel. De bon is verkrijgbaar in waarden van 10,- tot 50,-. Het WV-kantoor is geopend alle werkdagen van 10.30 tot 15.30uur. Op 22 december en 23 december geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Vanaf 24 de cember tot 4 januari gesloten. Het telefoonnummer is 12075. Inbraakpoging Scalmeyerpad Een onbekende dader heeft in het afgelo pen weekeinde getracht in te breken in de woning van de familie K. aan het Scal meyerpad. Er bleek een bovenlicht te zijn geforceerd, waarna de sluiting van het keukenraam was geopend. Vermoedelijk is de dader gestoor door de thuiskomst van de bewoners, zodat er nog niets was ont vreemd. De Baarnse Muziekkring en kasteel Groeneveld organiseren op zondag 8 maart een 'open dag voor kamermu ziek'. Solisten en ensemblespelers kun nen die dag in een ongedwongen sfeer musiceren, terwijl muziekliefhebbers kunnen rondlopen langs en door de verschillende zalen waar wordt ge speeld. Vorig jaar werd dit muziekevenement voor de eerste keer gehouden. Toen leidde de opzet tot een ongekend suc ces. Uit alle delen van Nederland kwa men musici naar kasteel Groeneveld. Ze konden zelf hun programma samen stellen en waren niet gebonden aan re gels, behoudens een tijdslimiet van 45 minuten. Dezelfde structuur zal op 8 maart worden aangehouden. Musici of ensembles, die zich willen op geven voor de 'open dag voor kamer muziek', moeten dit vóór 1 januari 1987 doen. De inschrijving kost tien gulden per persoon met een maximum van 25 gulden per ensemble. Men kan zich aanmelden bij de Baarnse Muziek kring, Prof. Fockema Andrealaan 35 in Baarn, tel. 02154-14562.

Soester Courant | 1986 | | pagina 17