1 'Drie-mans' expositie in Artishock WOENSDAGJODËCËMBÈR^ SOESTER COURANT PAGINA 19 Vrijwilligers Vakature Bank Vijf miljoen Gregorio Nardi in kasteel Groeneveld DANSEN MOET JE DOEN!!! DANSCENTRUM NICO VAN MOURIK Zaterdag 13 december, 20.00 uur: 'Merry Christmas, Mr. Lawrence' in C-drie Unicef-winkel doorlopend geopend dildubbers Kerstversiering-demonstratie: klassiek/anders! W GROEI BLOEI SOEST Bonsai-kursus voor 'Gevorderde' beginners Opening a.s. zaterdag om 21.00 uur Nieuw verschenen boeken Boekentips in de "elk wat wils" prijsklasse BOEKEN TOP TIEN VAN UW LIBRIS BOEKHANDEL Evan de ven Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Inleveradressen rommelmarkt Pijnenburg Cultureel CreatiëfF^^: Soestand Op vrijdag 9 januari presenteert C-drie een nieuwe aflevering van de talkshow Soestand. Het onderwerp ditmaal is Kunst en cultuur in Soest'. Vooraf gaand is er een nieuwjaarsreceptie van 19.30 tot 20.30 uur. Soestand Tj™ ei onderwerpen behandelen die met kunst en cultuur te maken hebben Daarbij zijn twee hoofdonderwerpen:' het kunstbeleid in Soest, waarbij op- drachtenbeleid, afschaffing BKR-reee- Img en nieuwe geldstromen aan de orde komen, en als tweede: de lokale om roep. Voor en tijdens de praatshow zijn er allerlei verrassende optredens zoals een waarzegster, een zangkoor uit Soest, Nederlandse liedjes van Renze Ferwerda, misschien een optreden van de dramagroep van C-drie en nog veel meer. Noteer deze datum vast in uw agenda, want het belooft een gezellige avond te worden. Toegang gratis! Salsa Y Sabor Vorig cursusseizoen stond creatief cen trum de Hof op een avond aan het einde van 't seizoen volledig op zijn kop. Ie dereen die daar danste, swingde en gil de, was kapot van de Surinaamse band Salsa Y Sabor. C-drie heeft deze fantas tische groep met tropische, warme mu ziek op vrijdagavond 12 december in huis gehaald. Alle cursisten, bowlers en vaste gebruiker van C-drie zijn hier voor uitgenodigd. De toegangsprijs is spotgoedkoop: 3,50. Het aantal plaatsen is beperkt, 250. Dus cursisten en bowlers, reserveer tijdig! Administratie De administratie van C-drie loopt on danks alle drukke werkzaamheden op rolletjes. Dat is niet op de laatste plaats te danken aan de nieuwe adminstratie- ve aanwinst van C-drie, Cora van de Sande, die sinds 1 november parttime bij C-drie in dienst is getreden. Zij wordt op zoveel mogelijk plekken inge zet en doet verschillende werkzaamhe den, om zo snel mogelijk te wennen en zich in te werken. C-drie heet haar van harte welkom en hoopt dat ze het naar haar zin zal hebben. Horeca De nieuwe horecafolder vermeldt alle mogelijkheden die C-drie u op horeca- en bowlinggebied, vergaderingen, fees ten, partijen en speciale arrangementen te bieden heeft. Een prijslijst voor het huren van bowlingbanen, zalen, audio visuele apparatuur enz. is in de folder opgenomen. C-drie, zo stelt de horecamanager Gert Brouwer, is geen chemische, maar een toverformule. Zijn lijfspreuk is: C-drie, daar kan bijna alles! Voor tweede kerstdag heeft hij een spe ciaal kerstbuffet gecreëerd dat eventu eel voor of na een bowlingpartij in een stemmige sfeer gebruikt kan worden. Graag reserveren vóór 16 december. C-drie-krant De drukpersen van C-drie draaien op het ogenblik op volle toeren. De hore cafolder, de C-drie-krant, de nieuwe cursuskrant en het maandelijkse activi teitenaffiche zijn allemaal gedrukt in de huisdrukkerij van C-drie. De C-drie- krant bevat informatie over allerlei as pecten van het cultureel creatief cen trum, uw eigen centrum in Soest: infor matie over nieuwe cursussen, zoals ta rot, over contactbowlen, de moeilijke ingang van C-drie, over samenwer kingsverbanden op cultureel gebied. JCortom, het eigenzinnige karakter van C-drie dat géén theater is, géén café-be drijf, maar een centrum met een eigen gezicht en een eigen stijl. Film Eén van de laatste culturele activiteiten in het bijna oudejaar 1986 is de prachti ge film: 'Merry Christmas Mr. Lawren- ce' met in de hoofdrol o.a. David Bo- wie. Deze film draait in het kader van de expositie over de Birmaspoorweg, 19 aquarellen die in het Witte Café van C-drie geëxposeerd worden (nog tot 15 december). De film draait op zaterdag 13 decemoer, aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie, zie elders in dit blad. Pro Memorie C-drie is telefonisch te bereiken onder nummer 22188. Het adres is Willaert- straat 49, 3766 CP Soest. De post kan ook naar postbus 347, 3760 AH Soest. C-drie is geopend van 8.00-12.00, 13.00-17.00 en 19.00-23.00 uur. Ongelofelijk maar waar: ruim vijf mij oen mensen in ons land zijn op de één of andere manier betrokken bij vrijwilli gerswerk. Velen in de sfeer van de sport, bij kleu- ter/peuteropvang, in het jeugd- en klubhuiswerk, vrouwengroepswerk, in bejaarden- en ziekenhuizen en in scho len. Bijna twee miljoen, voornamelijk vrouwelijke vrijwilligers, verlenen hun diensten bij de zorg aan zieken, gehan dicapten en bejaarden. Toch is er steeds een groot tekort! De Vakaturebank heeft volop vakatu res in haar bestand voor mensen die be reid zijn iets voor een ander te beteke nen. Toch is het denkbaar dat velen er niet voor voelen zich voor een bepaalde tijd te binden aan een organisatie of ver eniging in de verzorgende sektor. Wat dan te denken van het vormen van een groepje vrijwilligers die op gezette tij den hulp bieden waar dit nodig is? Bijna iedereen kent wel een adres waar geholpen moet worden. Het gaat dan niet om werkzaamheden die door ge zinszorg of wijkverpleging worden op gevangen. Maak bij toerbeurt eens 'n afspraakje met een bejaarde of gehan dicapte en ga daar op bezoek, een ge sprek, het zetten van een kopje thee, een ritje naar het winkelcentrum, in de auto of de rolstoel kan al veel betekenen voor iemand die aan huis gebonden is. Bij de bejaardenzorg, voor buren- en ziekenhulp, voor bezoek aan mensen die vereenzamen (ook in inrichtingen), voor hulp aan gehandicapten, buurt huizen enz. is vrijwilligerswerk vol strekt onmisbaar. Bedenk wel dat zón der de hulp van vrijwilligers uit de om geving vele duizenden hulpbehoeven den niet meer zelfstandig thuis kunnen wonen. In deze dagen voor de Kerst en Nieuw jaar, maar ook daarna, wil de WB het niet laten bij goede wensen en voorne mens; zij gaat de handen uit de mouwen steken en hulp bieden waar dit nodig is. Vakatures Aktiviteitenbegeleider m/v gevraagd door instituut voor moeilijk lerende kinderen (3/630); Wie wil zo nu en dan een zwaar ge handicapt kind mee uit wandelen ne men of in huis opnemen? (11/611); Heeft u wat tijd over en zoekt u gezel ligheid en afwisseling? In uw omgeving is vast wel een bejaardenhuis of dien stencentrum waar men u van harte wel kom heet. Informeer even bij de Vaka turebank (12/605); Verschillende scoutinggroepen (pad vinders, welpen en gidsen) zitten drin gend verlegen om leidsters en leiders (7/150); Centrale voor pleegzorg heeft plaats voor een aantal medewerkers m/v. Ta ken bestaan uit het verspreiden van in formatie over pleegzorg en voorlichting geven aan belangstellenden(ll/81); Opvang gevraagd van kinderen waar van de moeders deelnemen aan kursus- sen (7/611); Internaat voor geestelijk gehandicap te kinderen zoekt vrijwilligers m/v om de kinderen te begeleiden van het inter naat naar school v.v. (1/625). Heeft u belangstelling voor vrijwilli gerswerk in het algemeen, of voor één van bovenstaande vakatures, neem dan kontakt op met de Stichting Vrijwilli gers Vakature Bank Soest. Openingstijden: maandag, dinsdag en donderdag 10-12.30 en 13.30-15.30 uur; vrijdag 11-12.30 uur. De Stichting WB is gevestigd in C-drie, Willaertstraat 49, tel. 12630. De Italiaan Gregorio Nardi is de hoofd persoon in het zondagmiddagconcert op 14 december in kasteel Groeneveld. De jonge talentvolle pianist zal compo sities spelen van Liszt en Chopin. Het concert in de Hasselaerzaal begint om 16 uur. Nardi is 22 jaar, maar reeds op 19-jarige leeftijd liet hij van zich horen door als jongste finalist tweede te worden op het Rubinstein Concours in Tel Aviv. Afge lopen zomer viel hem ook een zilveren medaille ten deel bij het internationale Franz Liszt pianoconcours in Utrecht. Sindsdien geeft hij regelmatig concer ten met orkesten en in recitals. In januari starten wij weer nieuwe kursussen voor jeugd, paren en echtparen. STIJLDANSEN: In 20 lessen leert u de quickstep, Engelse wals, Tango, Cha-cha-cha, Rumba en Jive. ROCK 'N ROLL: In 10 lessen leren wij u de rock 'n roll. Voor inschrijving en/of informatie belt u 02154-13319 of kom even langs. LT. GEN. VAN HEUTSZLAAN 10 BAARN (erkend door het ministerie van wvc) Op zaterdag 13 december draait in C-drie de film: 'Merry Christmas, Mr. Lawrence', in het kader van de exposi tie en manifestatie over de Birmaspoor weg die onlangs in C-drie is gehouden. In het witte café van C-drie zijn de 19 aquarellen die e en beeld geven van de aanleg van de Birmaspoorlijn nog tot en met 14 december te bezichtigen. 'Merry Christmas, Mr Lawrence' speelt zich af in een Japans krijgsgevangen kamp. In de film schildert cineast Nagi- sa Oshima de onvermijdelijke botsing tussen de Japanse en de Europese cul tuur. Hij wil laten zien dat binnen het massale, onoverzichtelijke oorlogsge beuren de mens als individu blijft be staan. Waar 'grote' leiders het moeten laten afweten, zijn enkelingen in staat om tenminste nog wat respect af te dwingen bij de tegenstander. Zelfs tu- sen twee totaal verschillende, elkaar be strijdende beschavingen, blijkt toch nog enige dialoog mogelijk. Een samen spraak die aan beide kanten diepgaan de emoties teweeg brengt. 'Merry Christmas, Mr. Lawrence' is een imponerende film met opvallend ac teerwerk van o.a. David Bowie en Tom Conti. Aanvang 20.00 uur, toegang 7,50/ 6,-. Telefonisch reserveren: tel. 22188. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubi leum van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, zal de Unicef- winkel aan de Lange Brinkweg 62 (tel. 10466) tot aan de feestdagen doorlo pend geopend zijn voor informatie en verkoop van wenskaarten en andere ar tikelen, dus ook 's avonds en gedurende de weekeinden. Unicef werd in 1946 opgericht voor het werk in Europa, dat door de Tweede Wereldoorlog totaal ontredderd was. Behalve bij de winkel aan de Lange Brinkeweg kan men ook op onder staande adressen terecht voor Unicef- artikelen: Soest-Zuid: mevrouw L. Blok, Erica- weg 4, tel. 21572. Soestdijk: fa. De Ster Damesmode, Van Weedestraat 5A en mevrouw A. Weitzel, Van Straelenlaan 44, tel. 16182. Soest-Midden: Ned. Credietbank, To renstraat 47 en mevrouw E. de Wit, Boekweitland 30, tel. 12115. Soestduinen: Restaurant "De Soester Duinen". Unicef is spreekbuis van alle kinderen, ongeacht hun ras of herkomst, en houdt geen rekening met beschouwingen van politieke aard. Unicef vormt een unieke brug tussen arme en rijke landen en draagt op die manier bij tot hechtere banden tussen de mensheid. Na de hulp aan Europa na W.O.II wijdde Unicef zich vooral aan lange-termijnprogram- ma's met een duurzaam effect. Het kinderfonds groeide, deed ervaring op en stimuleerde deontwikkeling van nieuwe methoden voor ontwikkelings hulp in meer dan 110 landen. Toen de organisatie in 1965 de Nobelrpijs voor de Vrede won was haar reputatie geves tigd op het gebied van effectieve en effi ciënte hulpverlening aan honderden miljoenen kinderen in nood. Unicef in Soest Ook in Soest moet Unicef meer gestalte krijgen, vindt de plaatselijke werk groep. Men denkt aan een bestuur dat de taken kan verdelen voor wat betreft informatie in de pers, op scholen en aan het gemeentelijk apparaat, dat nu ook open staat voor de ontwikkelingspro blematiek. Andere taken zijn bijvoor beeld het organiseren van de "Loop voor Unicef' en het aanbevelen daar van bij scholen en sportverenigingen, of het organiseren van tentoonstellingen in de bibliotheek en het gemeentehuis. In de afgelopen driejaar heeft men jaar lijks een collecte georganiseerd met een totaal-opbrengst van zo'n 50.000 gul den. Voor alle activiteiten zijn dringend meer mensen nodig. In de Unicef-winkel zijn niet alleen Unicef-artikelen en -wenskaarten te koop, maar o.a. ook postzegels "Voor het kind". Op hetzelfde adres aan de Lange Brink- weg kan men tevens kaarten kopen voor het concert van het Nederlands Bach Ensemble op 21 december in de Oude Kerk. guwaou Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Voor we het weten is het zover: de Kerstdagen naderen en we willen ons huis die speciale sfeer geven die zozeer met het Kerstgebeuren samenhangt. Op traditioneel/klassieke wijze bete kent dit dat er meestal een kerstboom wordt gekocht, al dan niet met kluit, en dat deze gedurende één of meerde re weken in de huiskamer een stralend middelpunt vormt. De heer Peter van Bussel, bloemsier- kunstenaar en arrangeur, zal op don derdagavond 18 december in C-drie een demonstratie geven van de moge lijkheden die er zijn om (naast de kerst boom) óók op tafel, voordeur of in een trappenhuis een smaakvolle aantrekke lijke schikking in de Kerstsfeer te ma ken. De heer Van Bussel is een internatio naal bekend bloemartiest; hij verleent bijvoorbeeld al 25 jaar zijn medewer king an het tot stand komen van de Herfstflora in het Singer-Museum te Laren. Het thema van deze demon stratieavond geeft al een beetje aan wat men te verwachten heeft, al is wat be treft het tweede deel van de avond het verrassingselement duidelijk aanwezig. Vóór de pauze zal men voornamelijk klassieke schikkingen zien, dat wil zeg gen stukken met daarin de traditioneel bekende onderdelen verwerkt, zoals denne- en sparregroen, linten in diverse kleuren, kaarsen, mossen, gedroogde vruchten, grillig gevormde takken, etc. Iedereen zal in deze stukken eigen ideëen en smaak kunnen herkennen. Na de pauze wordt aan de inspiratie van de bloemsierkunstenaar 'De Vrije Teu gel' gegeven. Misschien wordt er een stuk gecreërd waarin een begrip als "be weging" is verwerkt. Misschien een stuk wat door gebruik van stenen en groen als landschap gerangschikt, iets weer geeft van de omgeving rond Bethlehem. Misschien ziet u iets ontstaan wat doet denken aan de welkomstkrans op de voordeur, maar dan nèt iets anders.... U moet het gewoon zélf zien! Belangrijk is dat men tijdens de demon stratie duidelijk uitleg krijgt over de ge- bruike materialen, de bindtechnieken etc. en dat men het merendeel van zeer dichtbij zal kunnen volgen. De demonstratieavond wordt afgeslo ten door een verloting, waarbij enkele van de vervaardigde stukken onder de aanwezigen worden verloot. Het Cultu reel Centrum C-drie (voorheen "De Borg") is makkelijk bereikbaar, heeft prima parkeergelegenheid en de thea terzaal vormt op 18 december de ach tergrond voor deze kerstdemonstratie. Niet-leden van Groei en Bloei zijn har telijk welkom tegen een vergoeding van 5,-. Menigeen zal, als hij een hobby of kunst wil gaan beoefenen, zich graag laten voorlichten of bijstaan door deskundi gen, Voor de (adpirant)-Bonsaikweker biedt Groei en Bloei een werkelijk unie ke, komplete kursus aan, die in februari 1987 van start gaat. De laatste van de plm. 6 kursusavonden zal zijn in no vember 1987, Voor wie is deze kursus bedoeld? In het algemeen voor mensen die de dy namiek en de levenskracht van de na tuur, gebundeld in een boom, bewon deren; over enige kennis van planten, bodem- en grondsoorten, groei-cyclus in de seizoenen én snoeien beschikken; bereid zijn veel geduld te oefenen om een Bonsai te "scheppen", hetgeen eni ge jaren duurt. Deze kursus is vooral op de praktijk en de praktische vaardigheden gericht. U kunt dat al zien aan het feit dat de kur sus bijna een heel jaar in beslag neemt waardoor u vrijwel de gehele groeicy- clus van de boom onder deskundige be geleiding meemaakt. U leert o.a. op potten, wortelsnoei (vroege voorjaar), bladsnoei en stimulatie van de hergroei van klein blad (vroege zomer), bedra den en vormgeven (nazomer), winter- berging, bescherming en andere verzor- gingsaspekten in de vroege winter. De handelingen gaat u verrichten op 2 boompjes, die u tijdens de kursus krijgt. Foto: Roos Weertink. (1 lootboom en 1 conifeer) De kosten daarvan zijn in het kursusgeld 130,- begrepen. In verband met de voorbereidende or ganisatie (o.a. inkoop van materialen, boompjes, potten etc.) is vroegtijdige inschrijving van belang. U kunt zich voor deze kursus opgeven bij: Irma Endendijk-Bongenaar, tel. 17383. (bij voorkeur tussen 19.30 en 20.30 uur). Zij kan u ook nadere informatie geven. Van zaterdag 13 tot en met zondag 28 december exposeren Gerrit van Len te, Corry Bloemen en Pieter Harkema in Artishock aan de Steenhoffstraat. De opening van de tentoonstelling vindt op de 13e plaats om 21.00 uur. Gerrit van Lente is in Zwolle geboren en woont sinds driejaar in Baarn. Hij is autodidact. Van Lente heeft reeds vele malen geëxposeerd, voornamelijk in zijn geboorteplaats. Van beroep is hij il lustrator bij een reclamebureau. Bij zijn schilderwerk maakt hij gebruik van alle technieken. De expositie omvat schil derijen in acryl en potlood. Van Lente omschrijft zijn werk zelf als realistisch, trendy, modern en modisch. Corry Bloemen woont in Soest en heeft schilderen geleerd bij Marjan Jansen en Vera Pouw. Vorig jaar exposeerde ze met vijf andere vrouwen ook al in Artis hock. Ze gebruikt verschillende tech nieken. Wat ze tijdens de expositie laat zien zijn abstracte aquarellen en por tretten met gemengde technieken: col lages. Haar werk loopt qua sfeer zeer uiteen; het is uitbundig en fel óf heel so ber, figuratief of abstract. Pieter Harkema uit Hilversum is gra fisch ontwerper. Ook hij bedient zich van diverse technieken, zoals olieverf, pentekeningen, gouaches en airbrus hes, en dat dat dikwijls ook nog door el kaar. De drie exposanten leggen in veel ge vallen dezelfde ideeën aan de dag en hun werk vertoont ook heel wat raak vlakken, maar ze leveren zeer verschil lende produkten. De tentoonstelling wordt om 21.00 uur officieel geopend en is daarna elke zaterdag- en zondag middag tot en met 28 december te be zichtigen tussen 15.00 en 17.00 uur in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46. Na de opening vindt een nacht-jazzcon cert plaats met medewerking van o.a. twee wereldberoemde jazzmuzikanten: Elton Dean en Hugh Hopper, ex-leden van de Soft Machine (zie de Artishock- kolom in deze krant). Titel: Geen dag, geen nacht, maar ook geen schemering Auteur: Wim Kayzer Uitgever: Veen Wim Kayzer geniet als vroegere mede werker van Vara-radio een redelijke be kendheid. Naast luisterdichtheid heeft hij sinds enkele jaren ook een groot aan tal kijkers als afnemers van zijn t.v.-pro- gramma's voor de VPRO. Dat hij ook eens als auteur zou debuteren lag daar om voor de hand. Met "Geen dag, geen nacht, maar ook geen schemering "le vert hij een eersteling af die door de veelheid van onderwerpen, de trefzeke re, soms cynische waarneming, meer dan het gemiddelde korte-verhalen- boek te zeggen heeft. Wim Kayzer, een verteller pur sang, zij 't met de aanteke ning dat hij de dagelijkse dingen van het leven zonder een gram humor aan de vork steekt. Titel: Een zenuwinzinking Auteur: Jan Willem v.d. Wetering Uitgever: Loeb De overstap die Jan Willem v.d. Wete ring naar uitgeverij Loeb maakte heeft o.a. tot gevolg gehad dat zijn mis daadthriller "Een zenuwinzinking", werd herdrukt en in een nieuwe presen tatie verscheen. In een voorbericht van de uitgever worden daarvoor een aantal verklaringen opgevoerd. Ze zijn, even als de inhoud en presentatie van het boek, nogal warrig en onduidelijk van snit. Het aantal niet met tekst gevulde pagina's is ongeveer gelijk aan de ruimte die wel aan drukwerk werd besteed. Kortom geen touw aan vast te knopen. Zo 't dediepere betekenis van schrijver en uitgever is, dan is de opzet volledig Titel: Poging om in de waarheid te leven Auteur: Vdclav Havel Uitgever: Van Gennep "Poging om in de waarheid te leven" is een essay over Charta 77. Een 100 pagi na's tellende geschreven aanklacht door de Tsjechische schrijver Vélav Havel. Deze Tsjechische schrijver, met zijn in waarheid gedoopte pen, weet waar hij 't over heeft. Als fervent aanhanger van vrijheid en verdediging van mensen rechten heeft hij vele gevangenissen in zijn geboorteland van binnen gezien. Zijn verhandeling baseert zich op twee uitgangspunten: doorbreken van de klassieke dictatuur, met als alternatief een onafhankelijke leven in een maat schappij waarin het leven een andere di mensie krijgt. Vdclav Havel, geen we reldhervormer, wel een schrijver die tot diep nadenken dwingt en wiens opvat tingen gelezen moeten worden. 1. Kees van Kooten/Wim de Bie Het grote Bescheurboek 29.90 2. Tessa de Loo - Meander 35.50 3. De mooiste kerstverhalen 6.90 4. Toon Hermans Verhalen uit mijn leven 24.50 5. Maarten 't Hart De Jabobsladder 26.90 6. Bill Cosby - Vaderschap 19.50 7. H.S. Kushner - Niets meer te wensen en toch niet gelukkig 20,— 8. Stephan King - Het 32.50 9. E. Heupers Soest in oude ansichten 19.90 10. Alistair MacLean Santorini 25,— Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Libris.De Complete Boekhandel. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Voor de rommelmarkt van de atletiek vereniging Pijnenburg, die op zaterdag 20 december wordt gehouden, kan men nog spulletjes kwijt bij de volgende inle veradressen: fam. Schlebaum, Eiken laan 2 (Soest-Zuid); fam. Van Os, Mid delwijkstraat 20 (Soest-Midden); fam. Boissevain, F.C.Kuyperstraat 9 (Soest dijk); fam. Mol, Willem Speelmanhof 43 (Soesterveen) en fam. Van Zee, Ere prijsstraat 209 (Soesterveen). Ook kan men elke zaterdagochtend tus sen 11.00 en 12.00 uur terecht bij de hal van de fa. Rademaker, hoek Kostverlo- renweg/Industrieweg. Wie zelf niet in de gelegenheid is de spullen te brengen kan ze ook laten op halen. Daarvoor kan men dagelijks na 19.00 uur bellen naar René van Zee, tel. 11525. Ze worden dan direct opge haald. Donderdag 11 december: Jan Klaassen valt nog steeds te bezich tigen op de kinderboerderij. Veel scho len hebben zich opgegeven en komen een dag langs. Voor alle belangstellen den is de tentoonstelling van 15.30 tot 17.30 uur open. Er wordt een film ge draaid, je kunt een rondleiding krijgen en nog veel meer. Tot 19 december blijft de tentoonstelling op de Vrije Teugel, 's Middags om 16.00 uur wor den er weer twee verjaardagen gevierd. Vrijdag 12 december Tijdens de Jan Klaassen tentoonstelling wordt de peuter ouder ochtend bij een moeder thuis gehouden i.v.m. de volle ruimtes op de kinderboerderij. De Jot- tumclub komt 's middags vanaf 16.00 uur bij elkaar om de laatste voorberei dingen te treffen voor de voorstelling op woensdag 10 december. Zaterdag 13 december: Vandaag worden er weer drie verjaar dagen gevierd. Er zijn al verjaardagen voor februari geboekt, dus als jullie je verjaardag ook op de boerderij willen vieren, bel dan op tijd, want vol is vol! Dinsdag 16 december: Dit is alweer de tweede en laatste week van de Jan Klaassen tentoonstelling. Als jullie nog willen komen kijken, kom dan vlug! Tot en met vrijdag wacht Jan Klaassen, dan vertrekt hij weer naar een andere plaats, 's Middags is er natuur lijk weer poppen maken! Woensdag 17 december: Vanmiddag treedt het circus op. De Jottumclub presenteerd een geweldige circusshow! Iedereen van jong tot oud is welkom. Om 14.10 uur gaan de deu ren dicht, dus kom op tijd! Tot ziens! Donateurs Wilt u ons helpen meebouwen aan nieuwe speelobjecten voor de kinderen buiten? Ja? Wordt donateur. Stort uw gift op girorekening 4496858 t.n.v. Kinderboerderij De Vrije Teugel. Bij voorbaat dank! Biologische tuin Er zijn nog steeds wintergroentes te koop in onze winkel. Kom snel, want op is op! We zijn open vrijdags van 11.00 tot 16.00 uur. Vereniging Artishock De vereniging Artishock, Steenhoff straat 46, Soest, tel. 19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het so ciaal-culturele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstel lingen van de vereniging en genietje de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen 54,per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding behoren 27,per jaar. Kontaktadres ledenad ministratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. FC Artishock Ltd. Iedere zondagmiddag vanaf 15.00 uur voetbalt de FC Artishock op de Eng. Ie dereen (leden zowel als niet-leden) is van harte welkom om een balletje te Ko men meetrappen. Donderdag 11 dec 21.00 uur: Filmhuis: 'De vogelmens' en 'Requiem' Dit keer twee Nederlandse films in het filmhuis van Artishock, van resp. 58 en 45 minuten. 'De vogelmens' van Casper Verbrugge (1983) schetst een cruciale belevenis in de ontwikkeling van een 11-jarige jon gen die op de drempel staat van een vol wassen leven en daarvoor zijn kinderlij ke fantasieën moet afzweren. Tijdens een logeerpartij bij familie ontdekt hij dat een persoonlijkheid die afwijkt van het gebruikelijke alleen respect kan af dwingen wanneer hij iets doet dat wei nig anderen doen. Voor zonderlingen zoals zijn oom Albert bestaat weinig er kenning. De jongen dwingt uiteindelijk zijn fantasie in de alom geaccepteerde vorm van een sprookje en vindt er op deze manier een plaats voor in de vol wassen wereld. Een soms ontroerende, meestal vertederende en vaak boeiende film! 'Requiem' van Sjef Lagro (1986): Twee broers ondernemen een wadlooptocht ter nagedachtenis aan hun vader, die een jaar eerder tijdens dezelfde bezig heid de dood vond. De broers staan in hun houding ten opzichte van hun va der tegenover elkaar en verschillen van mening over de oorzaak van zijn dood. Van een herdenking wordt de tocht een gevecht om het gelijk. Onder dreiging van de opkomende vloed komt het tus sen de broers tot een confrontatie. Deze krachtmeting heeft Sjef Lagro op strak ke, strenge wijze in beeld gebracht, zon der afleidende camerabewegingen. In de onmetelijke ruimte van de wadden komen de broers, afgezien van een en kele dode vis of zeemeeuw, slechts zich zelf tegen. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,le- den/cjp/65+ 4, Reserveren vanaf 20.00 uur: tel. 19577. Zaterdag 13 dec. 21.00 uur: Tentoonstelling met extra nacht-jazzconcert Aansluitend op de opening van de ten- - toonstelling (zie elders in deze krant) zal in Artishock een nacht-jazzconcert plaatsvinden door een uniek gezel schap: Equip Out. Deze groep bestaat uit vier rasmuzikanten: Elton Dean (sa xen), Hugh Hopper (bas), Pip Pyle (drums) en Sophia Domancich (piano). Elton Dean speelde in de legendarische Soft Machine en met Long John Baldry, Elton John, Juiie Driscoll, Georgie Fa- me, Carla Bley's Band en vele anderen. Hugh Hopper speelde ook in de Soft Machine en verder met het David Allen Trio, Jimi Hendrix, Stomu Yamash'ta, Isotope e.a. Pip Pyle speelde o.a. met Phil Miller, Lol Coxhill, Gong, Otis Span, B.B.King, Rapid Eye Movement, National Health e.a. en de jonge pianis te Sophia Domancich behaalde de eer ste prijs piano- en kamermuziek aan het conservatorium van Parijs; zij speelde met o.a. Laurent Cugny, Ann Ballester, Phil Mandounou, Steve Grossman e.a. Deze vier mensen staan garant voor een avond muziek die niet zo snel uit uw ge heugen te halen zal zijn. Aanvang: 24.00 uur. Entree: 7,50; leden/cjp 6, Zondag 14 dec: 14.30 uur: Open atelier Elke maand biedt de vereniging Artis hock gelegenheid naar model te teke nen. De toegang is gratis, ook voor niet- leden. Van tevoren opgeven is niet no dig. Tekenmateriaal moet wel door de deelnemers zelf worden meegebracht. Tijdens het open atelier is begeleiding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden of de deelnemers op weg te helpen. Het volgende open atelier wordt gehou den op zondag 14 december, van 14.30 tot 17.00 uur. Sander is het model van de maand (zie tekening). In de pauze is er gelegenheid voor een consumptie en voor een bezoek aan de maandelijkse tentoonstelling. Ook in het eerste halfjaar 1987 worden in Artishock weer open ateliers gehou den. In verband met de gewijzigde huis vestingssituatie worden de tijden gewij zigd: van 12.00 tot 14.30 uur. De data - elke tweede zondag van de maand - zijn: 11 januari, 8 februari, 8 maart, 12 april, 10 mei en 14 juni. Inlichtingen: M.J.D.Rasker, Eigen domweg 144, tel. 19085. 1

Soester Courant | 1986 | | pagina 19