Sint Nicolaas bij MHC Soest Red Stars verliest aansluiting kop SPLINTER EEMLAND B.V. WOENSDAG 10 DËcImrfr iq»« SPORT SPORT SSS-Barneveld te zwak voor SoYoCo-Stam VOLLEYBAL KORFBAL Mooie overwinning Eemvogels Jeugdnieuws: Korfbalvereniging De Eemvogels! BOWLING Soester Bowling Bond TAFELTENNIS Shotheren grijpen naast promotie DAMMEN DVSB 2 gepromoveerd 2e Plaats voor Duinkikkers ZWEMMEN BASKETBAL HANDBAL Meisjes-aspiranten winnen DUIVENSPORT De Vriendschap stelt duiven ten toon Zaalsportprogramma Sportkopij Kerst-koppel-visc- oncours twinkelen waard Zwemdiploma's in de Turf ZWEMMEN 'Een pop met vlé-hechtjes in het Hair. SOESTER COURANT PAGINA 23 Evenals in voorgaande jaren heeft Sint Nicolaas dit keer een beroep gedaan op de MHC Soest. De hockeyclub stelde hem woensdagmiddag enkele velden ter beschik king ten behoeve van zijn PIO's (Pieten In Opleiding). V oor deze PIO's is dit een heerlijke onderbreking tijdens het drukke programma van pakjes inpakken en huis- en schoolbezoeken afleggen. Het was een kostelijk gezicht de Pieten te zien ronddraven op het veld, gewapend met een stick en een speelbal. Tot slot van dit festijn kwam Sint Nicolaas in hoogsteigen persoon naar de club om sa men met zijn PIO's te genieten van al datgene dat het Sinterklaascomité had georga niseerd, én van alle verrassingen die de Pietjes in alle stilte voor hem hadden voorbe reid. Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam oefende in dit competitieloze weekend tegen SSS uit Barneveld. Het \?erd een ruime 4-1 overwinning voor de volley halsters uit Soest. In dit weekend speelde het eerste da mesteam van SoVoCo-Stam tegen SSS. Ook in de voorbereiding van dit seizoen speelde het team tegen de dames uit Barneveld. Het werd toen een 3-2 over winning. In deze wedstrijd was het ver schil tussen de twee teams, die beiden in de tweede divisie uitkomen, echter veel groter. SoVoCo-Stam is koploper en dat werd gedurende de wedbtrijd dui delijk onderstreept. Verschillende speelsters kregen op drachten mee en speelden op steeds wisselende posities. Ondanks deze wis sels wist SSS geen moment SoVoCo- Stam te bedreigen. De grootste verras singvan dit weekend waren de wedstrij den die vooruit gespeeld moesten wor den in de tweede divisie. Nummer twee op de ranglijst, het Doetinchemse Orion verloor met 3-1 van Shot in Cu- lemborg terwijl de nummer drie, Thor- nax met 3-1 verloor van Sparta uit Zei- hem. Hierdoor bezet SoVoCo-Stam een riante eerste plaat. Volleybal deze week Morgenavond in de Soester Sporthal Beukendal komen niet minder dan tien teams van SoVoCo in actie. Meeste aandacht gaat uit naar de dameswed strijden in de eerste klasse A en B. In de eerste klasse A speelt SoVoCo 6 tegen SSS 2 uit Barneveld om 19.00 uur, di- reet daarna SoVoCo 5 tegen SSS 3, aanvang 20.15 uur. Om 14.30 uur speelt zaterdag in sport zaal De Bunt het eerste damesteam van SoVoCo-Stam tegen Shot uit Culem- borg. Het eerste damesteam voert on geslagen de ranglijst aan. Om 16.30 uur SoVoCo-Stam 2 tegen W Utrecht 2. Alsof het nog niet ge noeg is de zusterstrijd tussen SoVoCo 3 tegen SoVoCo 4, aanvang 18.30 uur. Het eerste herenteam speelt zaterdag in Zeist tegen Cito, de nummer twee in de derde divisie. Woensdagmiddag oefent het districts- team-meisjes A van Eemland tegen So VoCo 6 in Sportzaal De Bunt in Soest. De wedstrijd begint om 16.30 uur. Nationaal jeugdtoeroooi De jeugdcommissie van SoVoCo orga niseert op maandag 22 december een groot nationaal jeugdtoernooi in de Soester sporthal Beukendal. Aan dit toernooi nemen de sterkste B-teams van Nederland deel. Alle teams, behal ve dat van SoVoCo zelf, zijn doorge drongen tot de finalewedstrijden om het kampioenschap van Nederland. Er zal in twee leeftijdscategorieën worden gespeeld. De veertien tot zestienjari gen, B-teams en zestien- tot achttienja rigen, A-teams. Een dag later het jaarlijks terugkerende 'Boerenkooltoernooi' voor alle jeugd leden van SoVoCo, in Sportzaal De Bunt, aanvang 15.30 uur. Saskia Smelt scoorde 11-9. En zo ging de volle winst naar Soest. Eemvogels staan ongeslagen aan kop. Het tweede Eemvogelteam stond een zware wedstrijd tegen Hemur Enge 2 te wachten. Na een 0-1 achterstand wist Agnes Kraaikamp een strafworp te for ceren die door Reinoud Toonen goed benut werd. Hierna liep Hemur Enge uit tot 1-3 waarna Alie van Ginkel en Paul van der Sijs de stand weer gelijk trokken tot 3-3. Hemur Enge scoorde nog eens en voor de rust zorgde Ingrid Martens met een afstandsschot voor 4-4. In de tweede helft namen de gasten weer een voorsprong. Met een af standsschot van Agnes Kraaikamp en na 5-6 een doelpunt van Ingrid Martens werd het nog 6-6. Hierna hadden de Eemvogels niet meer de kracht om bij te blijven en Hemur Enge wist de wed strijd met 6-10 te winnen. Ook het derde seniorenteam van de Eemvogels speelde een thuiswedstrijd. Tegen Woudenberg 6 werden in de eer ste helft maar drie kansen benut door respectievelijk Henk Friebel, Bert Boom en Wim van Rheenen. Na deze 3-0 ruststand lukt het de Soestenaren beter en werd er uiteindelijk gewonnen met 10-2. In de eerste minuut begonnen de Soes tenaren heel voortvarend met een snel le doorloopbal van Erik van der Pol. Binnen twee minuten trok Ter Leede de stand gelijk. Ter Leede wist uit te lopen tot 2-4 en het volgende aanvalsvak creëerde verschillende kansen. Dankzij het goede paalwerk van Ton Kraaikamp kon er steeds een nieuwe aanval opgezet worden. Saskia Smelt en Marga van den Hoed zorgden voor de doelpunten. Vlak voor rust werd het 4-4. De rust ging in met 5-4. Vlak na de spelhervattting bracht een doorloopbal van Kathja Rauch de stand op 6-4. Na 6-5 lukte onder aanmoediging van het enthousiaste publiek, de Eemvogels alles. Binnen vier minuten liepen de Soester korfballers door doelpunten van Marco Kuil, Claudia Touwslager en Erik van der Pol uit tot 9-5, maar door verdedigingsfoutjes kwam Ter Leede weer terug tot 9-8. Jack Amersfoort scoorde 10-8. ler Leede kwam terug tot 10-9. Afgelopen zaterdag speelden 4jeugd ploegen thuis in sporthal Beuk??da alleen Eemvogels junioren 1 speelde uit tegen SRV te Utrecht. De pupfUeni had den het beslist niet gemakke^k tegen de HKC pupillen uit utrefkt „D|^0. re HKC pups wonnen met 3-0. Eemvo gels Dl (11-12 jaar) speelde eengoede wedstrijd tegen Meeuwen u Het bleef 0-0. EemvogelsBl de 3e wedsrijd ruim gewonnen met u Eemvogels junioren 2 Fortis uit Montfoort. Na een tydje sp len was de stand 2-2. Na de rust bleef het een aantrekkelijke wedstrijd met als eindstand Eemvogels junioren 1 speelde teg SKV. Steeds nam SKV een voorsprong, maar Eemvogels Het de teg—ta Voor meer inlichtingen kunt u tetecht bij Angnes Kraaikamp, Spinet Soest, tel. 12743. Uitslagen van maandag 1 dec. en dins- dag 2 dec. Maandag: Flushing Meadow-SBR II 4-1 Tryers-Strijkbout 4-1 Silverstar-Video-Queens Club I 1-4 Toetanchamon-T urtles 4-1 Prolebo-W.A.B. Queens Club Star-Tejoko 1-4 Dinsdag: Ketel I-Runners Up 5-0 Laatbloeiers-Bodrum 0-5 A-Team-Pioniers 3-2 Dexcrest-Happy Hoekers 0-5 H.A.M.-Trio Bleeker 3-2 •tJuk-T.Z.N. 5-0 Bullseye-Dessa 0-5 DSK-The Woeppies 2-3 Weet u het nog? De Soester Bowling Bond organiseert op 20 en 21 dec. a.s. het Kersttoernooi met daaraan gekop peld de Soester Kampioenschappen. Afgelopen zaterdag 6 december wer den in het Nationaal Tafeltenniscen- trum in Zoetermeer diverse promotie/ degradatiewedstrijden afgewerkt. Oolk het le herenteam van Shot was van de partij als kampioen van de 3e divisie. In twee wedstrijden kon Shot niet tot winst komen, hoewel men ze ker tegen Tempo Team heel dicht bij het sukses is geweest. Shot 1 - Noad 1: 1-6 Shot startte tegen het zeer sterke Noad uit Schiedam, dat al heel wat jaartjes 2e Divisie ervaring achter de rug heeft. Hun kopman Roy Boedram bleek on bespeelbaar, maar tegen de beide ande re Schiedammers lieten met name René Daselaar en Bart Lefel goede winstkan sen liggen. Men toonde zich te geïmpo neerd door de entourage en durfde op de spekgladde vloer te weinig risico's te nemen. Pas bij een 0-5 achterstand was het Dirk Schuiling die een ruime zege boekte op Jan Simons. Verder lieten de Schiedammers het niet komen en bij het bereiken van het 6e punt kon men gaan feestvieren. Shot 1 - Tempo Team 2: 4-5 Zeker achteraf kan gesteld worden dat Shot tegen het favoriete Tempo Team heel dicht bij een verrassing is geweest, maar dat de kansen in enkele partijen niet zijn benut. Na een regelmatige 1-2 achterstand (winst Bart Lefel) werd het dubel onnodig uit handen gegeven met 21-18 in de 3e game. Vanuit de 1-3 achterstand kwam Shot vervolgens te rug tot 3-3, waarbij vooral de winst van Dirk Schuiling op jeugdinternational en toekomstig eredivisionist Merijn de Bruin de vele Shotsupporters kon boeien. Groot was vervolgens de te leurstelling toen René Daselaar de sleu telpartij tegen de 3e man van Tempo Team nipt verloor. Via 3-5 werd het nog wel 4-5, maar de laatste partij hoef de niet meer uitgespeeld te worden. Tempo Team was in games niet meer te achterhalen. Door dit resultaat greep Shot naast de promotie en moet men proberen in de vooijaarscompetitie een nieuwe kans te pakken. Tafeltennissen bij Shot: Wie belangstelling heeft voor de tafel- tennissport is van harte welkom in de speelzaal van Shot aan de Heideweg (tussen nrs. 18 en 20). Shot is daar elke dag aktief en heeft nog enige ruimte voor nieuwe leden. Beginnende tafel tennissers kunnen voor het volgen van trainingen terecht op de volgende tij den: Senioren: maandag 20.30 - 21.45 uur Jeugd: maandag 17.15 - 18.30 uur dinsdag 17.00 - 18.15 uur vrijdag 17.00 - 18.15 uur Voor alle inlichtingen over de ttv Shot kan men terecht bij Bart van der Wal, tel.: 16261 en Jan van Asch, tel.: 19028. DVSB 2 speelde thuis tegen Leersum 2. De wedstrijd was eigenlijk gepland in de kerstweek, maar is op verzoek van Leersum verschoven, v. Brummelen verloor al gauw 2 schijven en ook zijn partij. Meyerink en Dassen kwamen niet verder dan remise. Veerman trok de stand gelijk en v.d. Meer maakte er eveneens met winst 6-4 van voor DVSB. v. 't Klooster leek te gaan verlie zen maar pakte toch heel knap een punt. Davelaar leek bijna z'n winst te verspelen, maar trok met v. Dasselaar de stand naar een veilige zege 11-5. Tenslotte kwamen Lambrechts en Ha- geman remise overheen met hun tegen stander en de einduitslag 13-7 werd vo- ro DVSB 2. Daarmee werd de promotie een feit. Tussenstand 2e klasse (met nog 2 wedstrijden): 1. DVSB 2 10-18 2. Austerlitz 10-15 3. Maarssen 2 10-13 4. O.G.Zeist 2 9-12 5. N.D.G. 2 9-11 De bovense twee promoveren. Morgen speelt DVSB uit tegen NDG 2, dat (met nog wedstrijden tegen Maarssen en Austerlitz) bij winst z'n promotiekan sen kan behouden. DVSB heeft aan een gelijkspel genoeg voor de titel. Volop spanning dus. Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in jonge gebruikte Ford-auto's Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven BEUKENLAAN 80 keukendal) SOEST EEMNESSERWEG16-22 - BAARN TEL. 02155-12643 TEL 02154-15555 De wedstrijdploeg van De Duinkikkers heeft zaterdag j.1. voor een leuke surpri se gezorgd. In Doorn werd er gezwom men om de "Annie van Alsem" trofee. Er deden 5 verenigingen mee uit Doorn, Amerongen, Scherpenzeel, Be neden Leeuwen en De Duinkikkers uit Soest. De ploeg uit Beneden Leeuwen zwom 2 competities hoger dan de rest, en was duidelijk favoriet. Toen na de wedstrijd de uitslag bekend werd, bleek dat De Duinkikkers op een keurige 2e plaats eindigde: De individuele resultaten waren als volgt: 100 meter Vrije Slag: Een nieuw per soonlijk rekord voor: René v. Walsem 1.00.8 en Caspar Ar- nold 1.29.4. Sonja Pappot zwom 1.21.6, Mary-Jane Beijer 1.29.2, Jorik Bremer 1.36.9 en Marco Brons liet 1.05.7 noteren. 100 meter Rugslag: Jorik Bremer 1.45.3 en Caspar Arnold 1.33.4. De overige tijden waren: Rena Kok 1.29.9, Mariska Brienen 1.25.6 (3e plaats), Sonja Pappot 1.40.1 en Mary- Jan Beijer 1.30.4. 100 meter Vlinderslag: Nieuw per soonlijk rekord voor Frits Wibbelink 1.7.1 (2), Mariska Brienen 1.33.3 (3) en Rena Kok 1.37.5. 100 meter Schoolslag: Nieuwe rekords voor Bas Dorresteijn 1.32.6, Xander Bremer 1.39.7, Annuska van Drie 1.34.0 (3), Nicolien de Zoete 1.32.6 'rits Wibbelink 1.18.8 (2) e v. Walsen 1.23.5, Janneke Wibbelink (2), Frits Wibbelink 1.18.8 (2) en René v. Walsen 1.23.5, Janneke Wibbelink 1.33.4, Maija de Zoete 1.31.5, Marco Brons 1.31.6. 100 meter Wisselslag: Persoonlijk re kord voor: Annuska van Drie 1.26.8 (3), Xander Bremer 1.22.6, Frits Wib belink 1.08.1 (2), Janneke Wibbelink 1.21.4, Maija de Zoete 1.20.5 en Nico lien de Zoete 1.27.9. De 4x50 meter wisselslag estafette le verde een 2e plaats op in 2.37.5 en op de 12x25 meter vrije slag estafette wer den De Duinkikkers 3e in 2.59.6. De ploeg heeft op 17 januari haar 3e be langrijke competitiewedstrijd. 'éf4$£$&Zt Het eerste herenteam van de basket balvereniging The Red Stars lijkt in competitieverband voor de rest van dit seizoen te zijn uitgerangeerd. Dat is de trieste balans die kan worden opge maakt na de verloren wedstrijd tegen ASV uit Vianen. Door deze nederlaag staat Red Stars respectievelijk zes en vier punten achter de twee beste ploe gen van de tweede klasse van West- Nederland. Na een nipte nederlaag tegen lijstaan voerder Veenland en de onnodige pun- ten-inlevering tegen het Hilversumse Dunckers had Red Stars uitgerekend te gen het als tweede geklasseerde ASV de marginale strijd om de twee promotie plaatsen open kunnen houden. Nu kan Red Stars slechts hopen op een misstap van de concurrentie, terwijl het zelf nog maar één opdracht heeft uit te voeren: winnen. In de eerste helft van de thuiswedstrijd tegen ASV had Red Stars nog de beste papieren in handen. Het team stond voortdurend op voorsprong, en sloeg op een gegeven moment zelfs een com fortabele bres van zes punten toen ASV voor een positieverdediging koos. De tegenstander uit Vianen herstelde zich door terug te schakelen op een persoon lijke verdediging, en was in de rust weer in de wedstrijd: 50-49. Daarna moest Red Stars deze minimaal voorsprong direct uit handen geven. Het solide ASV, met oud-eredivisiespe ler Gerrit van Buuren als uitblinker, bleek over een uitstekend afstandsschot te beschikken. Het zette, mede dankzij een niet optimale inzet van Red Stars zijde, het verdere verloop van de wed strijd naar de hand. Het werd 90-80 voor ASV. Red Stars lijkt daarmee (voorlopig) tot een subtopper te zijn ge- deklasseerd, en zal aan het einde van het seizoen hoogstwaarschijnlijk ge noegen moeten nemen met een niets opleverende derde plaats. Het heren team mag aanstaande zaterdag probe ren een succesje te boeken op een ander niveau, de nationale bekerstrijd (zie programma). De damesselectie van Red Stars was al eerder uitgeschakeld voor promotie naar de eerste divisie, waarin de ploeg vorig jaar nog uitkwam. De nederlaag die Red Stars zaterdag te gen Rotterdam-Zuid leed heeft als ge volg dat deze ploeg op dit moment in de bovenste regionen van de middenmoot vertoeft. In eigen hal ging Red Stars met 52-66 ten onder. Jeugd De jongens junioren konden tegen hek- kesluiter Rowic uit Dordrecht hun zelf vertrouwen een beetje opvijzelen. Al vanaf het begin kwam het klasseverschil tussen beide ploegen tot uiting. Red Stars sloot de wedstrijd met 84-54 win nend af. De andere vier jeugdploegen, die in het afgelopen weekeinde in actie kwamen, verloren hun wedstrijd. De jongens ad- spiranten hadden het het hardst te ver duren: 7-104. Programma De selecties van de heren en de dames alsmede de meisjes junioren hebben het komende weekeinde een zwaar pro gramma voor de boeg. De drie ploegen spelen op vrijdagavond alle een uitwed strijd. Het betreft de eerste wedstrijden in de derde ronde van de bekercompeti tie. Zaterdagmiddag wacht de meisjes ju nioren een zware uitwedstrijd tegen Stoepie Shooters in Bunschoten. Heren 1 en dames 1 ontvangen zondagavond Gunco Rotterdam en LUSV Leiden in sporthal Beukendal. De wedstrijd van de dames begint om 17.15 uur, die van de heren om 19 uur. Om 18.30 uur beginnen de jongens ju nioren aan de bekerwedstrijd tegen het Friese Celeritas. De wedstrijd wordt ge speeld in sporthal De Bunt. Telefoonnummer Beukendal gewijzigd! Tijdens avond- en weekeindgebruik is de sporthal Beukendal telefonisch bereikbaar onder telefoonnummer 12007. Handbal-jeugd Het eerste meisjes-aspiranten team van Smeeing/BDC won afgelopen zondag nipt met 10-9 van HMS/Achilles uit Utrecht. Met deze overwinning haal den de meisjes hun eerste twee punten in deze competitie. De ruststand van 4-4 gaf de krachtsverhouding goed weer. In de tweede periode lukte het Smeeing/BDC zelfs afstand te nemen van de tegenstanders. Zeven minuten voor het einde had men zelfs een 9-5 voorsprong bereikt. Slordig overspelen in de eindfase was de oorzaak dat HMS/Achilles noch angstig dichtbij kon komen. De eindoverwinning was tenslotte toch voor Smeeing/BDC. Overige uitslagen: Jongens: Pupillen vrij Aspiranten 1 Limvio - Smeeing/BDC 5-25 Aspiranten 2 L.H.V. - Smeeing/BDC 3-24 Junioren B.S.V. - Smeeing/BDC 15.30 Meisjes: Pupillen 1 Smeeing/BDC - Fidelitas n.o. Pupillen 2 Nijenrodes - Smeeing/BDC 8-1 Aspiranten 2 Voice - Smeeing/BDC 12-4 Junioren 1 Smeeing/BDC - Laren 16-6 Junioren 2 UDSV - Smeeing/BDC 2-16 Jongens/meisjes: Welpen Smeeing/BDC - BHC 7-10 De postduivenhoudersvereniging De Vriendschap houdt op zaterdag 13 en zondag 14 december een tentoonstel ling in het clubgebouw aan de Nachte- Programma sporthal Beukendal tijdens kerstvakantie periode 22 december tot en met 31 december 1986. Maandag 22 december: vanaf 10.00 uur SoVoCo, jeugdwedstrijden volley bal Dinsdag 23 december: van 08.30 - 17.30 uur The Red Stars, scholieren basketball-toernooi Woensdag 24 december: van 08.00 - 19.30 uur The Red Stars, idem Vrijdag 26 december: van 10.00 - 17.00 uur The Red Stars, idem Zaterdag 27 december: van 08.00 - 16.45 uur The Red Stars, idem Maandag 29 december: van 08.00 - 17.00 uur The Red Stars, idem Dinsdag 30 december: van 08.00 - 17.30 uur The Red Stars, idem Woensdag 31 december: van 08.00 - 16.30 uur The Red Stars, idem De duiven worden in vier klassen inge deeld: Oude doffers, oude duivinnen, jonge doffers en jonge duivinnen. Za terdagavond opent voorzitter J. Ka merbeek om 8 uur de tentoonstelling. Daarna maakt hij de prijswinnaars be kend. Zondag wordt de expositie om 10 uur weer opengesteld. Sportverslagen en -berichten uiter lijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed lees bare kopij heeft daarbij de voor keur. Redaktie Soester Courant. De visclub De Eemvissers houdt op zondag 21 december het jaarlijkse Kerst-koppel-visconcours aan de Eem bij Baarn. De deelnemers mogen hun hengel uitwerpen op de plaatsen Beste- vaer, Daatselaar, Draaikom en eventu eel de Peperbus. De wedstrijd duurt van 9 tot 12 uur. De Nederlandse visploeg heeft toege zegd te zullen deelnemen aan de wed strijd, die voor de achtste keer wordt georganiseerd. Onder hen bevindt zich de huidige wereldkampioen de heer Loet Wever. Vanaf 7 uur 's morgens kunnen de wed strijdvissers hun steknummers en loten afhalen bij café 't Wapen van Beerestein aan de Zandvoortweg. Tot nu toe zijn ruim 70 koppels ingeschreven. De toer- nooileiding laat maximaal 100 viskop- pels toe. Er is een prijzenpakket beschikbaar ter waarde van 3500 gulden. Bij het vorige week in de Turf gehou den examenzwemmen slaagden on derstaande plaatsgenoten voor het A- resp. B-diploma. Voor het diploma A: Daniëlla Aangeenbrug; Marcel van Amerongen; Astrid van Beek; Mar griet v.d. Bosch; Toco Bosson; Alexan- der Braithwaite; Michael Breeschoten; Arnoud Brinkman; Lex v.d. Bijl; Rob- bie v.d. Deyssel; Maaike Dorrestein; Stephan v. Geem; Annemarie Haman; Marjolein Hilhorst; Femke Hoekstra; Arjan Huisman; Vincent Hulshoff; Sander v. Lit; Janneke Nota; Axel Raadgever; Nailira Rasmijn; Semra Room; Marcel de Rooy; Nancy Sall; Floortje v. Santen; Jeroen Schalkx; Li- sette Schram; Ilona Sluis; Viktor Spar- naay; Wouter Speelman; Saskia Sulen- ta; Roy Tans; Manja Teinissen; Tim v. Tol; Diana Tolboom; Christa Verheij; Bonnie Wetting; Naemav. Wijhe; Niels v.d. Zeijst; Vincent Zwart; Rink Ger- kema; Lesley van Brederode; Olaf van Delden, Jethro van Eeten; Marjolein de Haan; David Jongsma; Linda van 't Klooster; Leonie Kok; Annet Lourens; David Neering; Albert Rensink; Simo- ne van Rouwendaal; Michiel Speel man; Vivian Spronk; Menno van Tien hoven; Menno Verwoert; Estelle Bos; Alexander Petruccelli; Susanne Pe- truccelli. Voor het diploma B: Jacqueline v. Beek; Arno Bons; Ger- ben Bons; Marcelle v.d. Breemer; Bas- tiaan Dijkgraaf; Rik v. Gerven; Ghan- dar Hanoeman; Vincent Hofman; Em- my Jansen; Philip v.d. Kuil; Sjoerd Lub; Vincent v. Os; Radbout Reyn; Chantal v. Roest; Michiel v. Schaffe- laar; Ellen Smeeing; Sonja Smeeing; Maarten Smedeman; Sywert v. Spijker; Thirza v. Deen; Linda Verwoerd; Kim v.d. Wal; Marchel Wijnhof; Jan Tol boom; Wieke Dij kink; Hiske Gerke- ma; Mare Hamburger; Julien van Bre derode; Alma de Groot; Mariëlle Nien- huis; Christa van Roest; Maryn Win ters. Niemand minder dan Z warte Piet hanteerde vorige week vrijdag - op de verjaardag van zijn chef- de kam, de schaar, de krultang en al die andere kappers-attributen bij Syllie Hair, de bekende kapsalon aan de Soesterbergsestraat. Ofschoon aan de uiter lijke verschijning van de Goedheiligman doorgaans niet valt te zien dat zijn knecht over de op dat gebied vereiste vaardigheden beschikt, waren de klanten bepaald niet ontevreden over zijn behandeling. Dat hij alleen vlechtjes kan maken in het haar van poppen die de Sint op 5 december weggeeft - naast snoezige jurkjes, kaatseballen en letters-van-banket - berust dus op een misverstand; zwarte Piet ontpopte zich als een ware kap-kunstenaar.

Soester Courant | 1986 | | pagina 23