ANTIEKBEURS Sr FLIPFOTO ALBUM GRATIS INLIJSTEN J*otoshop Geen tevredenheid over bijdrage van gemeente wateroverlast kruipruimten TbiNNENhÜS Na doortrekking Koningsweg wordt Soest verkeers-veiliger scliociimkcB' Procar schenkt speciaal onderwijs computers Kleuters van Kleuterhuis naar KBS St. Joseph accoord met 50 procent :w. t WOENSDAG 10 DECEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 Maatregelen PTT voor poststroom KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. 15 auto's rijden te hard ONKYO 'En strooi dan wat lekkers' .-O =a v.-.-. te? 'Snoepdief' zocht onderdak bij politie Bewoners O verhees I en II vragen nieuw gesprek aan wethouder Bij het afhalen van uw KLEURENFOTO'S ontvangt U een GEHEEL (Zolang de voorraad strekt) «Tf VOOR MENSEN DIE ALLES AL HEBBEN 'T BESTE UIT BAARN Raadsleden geschrokken van ongevallencijfers Raadsleden zien wel wat in 'rood-licht-camera's' r Cultureel Centrum "Boschlust" Zeist rrijdag 12 december 18-21 uur zaterdag 13 december 13-21 uu zondag 14 december 11-18 uur De kleuters van Het Kleuterhuis aan de Mariastraat zijn maandagmorgen ingetrok ken in het gebouw van de Katholieke Basisschool Soestdijk (KBS). Dit was mogelijk nadat een interne verbouwing bij de basisschool aan de Theresiastraat gereed was ge komen. De kleuters gingen per wagen naar hun nieuwe onderkomen toe. Daar wer den de als indianen, cowboys, piraten en andere karakters verklede kleuters opge wacht door hun oudere schoolgenoten. De leerlingen van groep 7 en 8 voerden enkele sketches op voor de kleuters. Deze welkomstgeste ging vooraf aan de officiële ont vangst van de kleuters op zondag 11 januari. De Ouderraad heeft voor die dag ver schillende activiteiten georganiseerd. In 1982fuseerden de Mariaschool en de Sint Theresiaschool. Aan de kinderen werd toen onderdak geboden in het schoolgebouw aan de Theresiastraat, dat werd omge doopt tot KBS Soestdijk. Na de integratie van het kleuter- en lager onderwijs moesten de kleuters van Het Kleuterhuis door ruimtegebrek achterblijven. De noodzakelijke verbouwing is inmiddels afgerond, waardoor ook de kleuters voortaan in de KBS ge huisvest kunnen worden. De school telt 150 leerlingen. Door het nemen van verschillende maatregelen zal de PTT tijdens de ko mende feestdagen opnieuw zijn voor bereid op de extra poststroom. Naast de wenskaarten en andere feestelijke poststukken zal de aandacht van de PTT voor de tijdgevoelige post niet verslappen. Om de zakelijke correspondentie, of fertes, uitnodigingen en dergelijke bui ten de wenskaartenstroom te houden, wijst de PTT de afzenders op de moge lijkheid deze poststukken af te geven aan het loket van het postkantoor. Daar krijgt deze post een afzonderlijke be handeling die mogelijke, maar uiter aard ongewenste vertraging kan voor komen. Dit systeem voor de tijdgevoe lige post wordt door middel van mailing aan de geregelde postverzenders en via stickers op de brievenbussen in de post kantoren kenbaar gemaakt. In het postdistrict Utrecht is deze maat regel van toepassing. Verder zal extra personeel worden ingezet, wordt meer gebruik gemaakt van rollend materiaal en zullen de werkroosters worden aan gepast. Normaal gesproken worden op het expeditieknooppunt in Utrecht per dag 700.000 stuks losse post verwerkt. Tijdens de Kerst- en Nieuwjaarsperio de loopt dit aantal soms op tot boven de 2,5 miljoen. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-1 8747 Bij een mini-snelheidscontrole op de Soesterbergsestraat heeft de poltie 15 processen-verbaal opgemaakt tegen autobestuurders die te hard reden. In een tijdsbestek van één uur passeerden 216 auto's. De hoogst gemeten snelheid was 82 kilometer per uur, terwijl maxi maal 50 kilomter is toegestaan. Vakkundig gemaakt Zeer grote sortering Ook in standaardformaat op voorraad Snelle levertijd Inlijsten GRATIS Eigen lijstenmakerij Koninginnelaan 11 Soest tel. 23737 Bij zijn intocht in Soest zei Sint Nico- laas dat zijn portemonnee steeds smal ler en dunner wordt. Het waren woor den van de goedheiligman die in deze tijd passen. Jammergenoeg worden te genwoordig ook steeds meer diefstal len en inbraken gepleegd. Het is dat iedereen weet dat Sint Nicolaas zich niet met dergelijke minne streken in laat, anders zou wellicht de verden king op hem vallen. Vorige week werden namelijk uit een vrachtwagen 26 dozen met snoepgoed gestolen, een artikel dat vorige week nog 'in' was. In de dozen bevonden zich onder meer chocoladerepen en ver schillende soorten dropjes. De vracht wagen stond geparkeerd op het paral lelgedeelte van de Koningsweg. Twee dozen met snoep zijn inmiddels terecht. De politie vond ze na een tip van een buurtbewoner in een bosper ceel aan de Eigendomweg. De tipgever had daar jongelui zien rondstropen. De dozen werden door de politie meegeno men. De politie vermoedt dat de jonge lui de dozen hebben gevonden, waar schijnlijk omdat de daders van de dief stal de dozen verloren hebben. 'En strooi dan wat lekkers...' Compact Oisc Player en I. .cO*1 SSS VB'n v» Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 De diefstal van snoep uit een vrachtau to, die vorige week plaatsvond, kreeg zaterdag j.l. een opmerkelijk staartje toen de 19-jarige W.D. uit Soest telefo nisch kontakt zocht met de politie en meldde dat hij de dader was. Hij wilde zichzelf aangeven. De jongeman belde vanuit de telefooncel op de hoek van de Smitsweg en de Weegbreestraat, wachtte de komst van de politie keurig af en voerde om zijn mededelingen overtuigend te maken de politieman nen mee naar een kelderbox aan de Va renstraat, waar inderdaad 7 zakken Nuts en 5 pakken Rolo werden aange troffen. Het leek er dus op dat de politie weinig anders te doen had dan de jongeman aan te houden, ware het niet dat een kennis van hem, die plotseling ten to nele verscheen, wist te vertellen dat de "dader" door zijn broer het huis was uitgezet. Dat wierp een ander licht op de zaak en bij enig doorvragen vernam de politie dat D. zich had gemeld met een valse aangifte, om althans het weekeinde onderdak te zijn, naar hij hoopte in een politiecel. Hij gaf toe dat niet hij, maar énderen de diefstal op hun geweten hadden, maar weigerde de namen van de werkelijke daders los te laten. De recherche nam de kwestie verder in onderzoek en voor de nacht moest D. toch een ander on derkomen zien te vinden. Het is nog maar zeer de vraag of er een regeling voor de wateroverlast in Overhees I en II wordt gevonden die alle betrokken partijen tevreden stelt. Hoewel de ge meente en de bewoners overeenstemming hebben bereikt over de technische op lossing van het natte probleem, liggen zijtnog lang niet op één lijn als het gaat om de financiële invulling daarvan. Het gemeentebestuur is van oordeel dat het niet aansprakelijk kan worden ge steld voor de overlast, die zich in de kruipruimten van 515 woningen in Overhees voordoet. Toch wil de ge meente de bewoners tegemoetkomen door de helft van de onkosten op zich te nemen. De gemeente spreekt namelijk van een maatschappelijk probleem. Dit aanbod is vooralsnog niet officieel afgeslagen, maar gezien de huidige stand van zaken is een grote meerder heid van de bewoners geenszins van plan hierop in te gaan. Zij vinden dat de gemeente de hand in eigen boezem moet steken en het volle pond dient te betalen. Fifty/fifty De heer G. Roest verwoordde tijdens de vergadering van de commissie be drijven de opinie van de bewoners. "Onze inschatting is dat het fifty/fifty voorstel niet door de mensen zal wor den geaccepteerd. Om maar in voetbal termen te spreken wachten we op een betere voorzet van de wethouder (Ries van Logtenstein - red.). Van de reacties die we tot nu toe binnen hebben is tach tig procent tegen." Volgens Roest willen de bewoners een reactie krijgen op hun lijst van argu menten, waarin gesteld wordt dat de ge meente aansprakelijk is voor de over last. Tevens vroeg de woordvoerder van bewoners om een nieuw gesprek. De gemeente en de bewoners hebben reeds vijf keer met elkaar rond de tafel geze ten. Dat is in de ogen van Roest onder leiding van Van Logtenstein in een pri ma sfeer verlopen. Toch blijft er een verschil van mening bestaan over de hoogte van de subsidie die de gemeente wil/moet betalen. Het gesprek zal waarschijnlijk deze maand nog plaats vinden. In januari komt deze zaak in de gemeenteraad ter sprake. Willem Blaauw van de WD en D66-er Jan van Esseveld vroegen daarom aan de wethouder of hij het uiteindelijke College-voorstel wil aanpassen aan de wens van de meerderheid van de bewo ners. Van Logtenstein zei dat de ge meente al royaal over de brug komt door vijftig procent van de onkosten te subsidiëren, terwijl de gemeente tevens de ontwatering van het buitengebied (speelplaatsen en dergelijke) voor haar rekening neemt. Leidje Tomassen van Progressief Soest sprak haar waardering uit voor de ma nier waarop de besprekingen tussen de bewoners en de gemeente zijn verlopen. Toch stelde ze dat de gemeente verant woordelijk is voor de problemen, en dat ze meer, zo niet alles moet vergoeden. Ook memoreerde Leidje Tomassen boer de Groot, die vroeger namens de Boerenpartij in de raad gewaarschuwd had voor mogelijke overlast van water. Advies De heer S. Brunekreef, directeur van gemeentewerken, bracht aan de orde dat de gemeente destijds wel maatrege len heeft getroffen tegen de vochtige grond. Men had onder meer op een ho ger niveau gebouwd dan aanvankelijk de bedoeling was. Deze oplossing was wel een andere dan in het advies van de Grondmij naar voren was gehaald. Wiebe Meilof (klein rechts) wilde zijn oordeel af laten hangen van het feit of de maatregelen van de gemeente inder daad verantwoordelijk zijn geweest. Nu vond hij het nog te moeilijk om te bepa len hoe de situatie ligt. Een arbitrage commissie, zoals Meilo voorstelde in het leven te roepen, is volgens wethou der Van Logtenstein niet de juiste ma nier het vraagstuk over de financiële op te lossen. "Mijn ervaring is dat dergelij ke commissies meestal een tussen-op- lossing vinden, die voor geen van de partijen naar volle tevredenheid is. De gemeente voelt zich verder niet verant woordelijk, maar vindt dit een maat schappelijk probleem dat zo snel moge lijk moet worden opgelost." Het lijkt onwaarschijnlijk dat het Colle ge van plan is om nog meer geld be schikbaar te stellen voor de kosten van de drainage en het aanbrengen van een folie-laag in de woningen in Overhees I en II. Of het nieuwe gesprek tussen de bewoners en de wethouder deze stelling omver kunnen werpen zal mettertijd duidelijk worden. Van Weedestraat 85 Tel. 1 39 17 Opnieuw hebben twee basisscholen in Soest een computer in ontvangst mo gen nemen. De Kwikstaart en de Fritz Redlschool waren dit keer de gelukki gen dankzij het aan de Soester Zaken- kring ontsproten initiatief computers beschikbaar te stellen aan basisscho len. Voor de levering van de twee com puters was Procar verantwoordelijk. Directeur A. van de Dijssel overhan digde de apparatuur aan vertegen woordigers van de twee scholen. Negentien basisscholen in Soest en Soesterberg beschikken momenteel over een computer, die zij aan de Soes ter Zakenkring te danken hebben. Aan staande vrijdag krijgt de Desmond Tu- tuschool een computer van Koks Gesto. Daarna moeten nog 'leveranciers' wor den gevonden voor zes basisscholen. Het blijkt voor de scholen onhaalbaar om zelfstandig een computer aan te schaffen. De heer P. van den Hoven van de Fritz Redlschool: "Binnen het be schikbare budget is de computer nog steeds niet erkend als leermiddel. Het is te moeilijk om geld hiervoor uit de be groting te ritselen. Dat is toch raar om dat de computer goed inzetbaar is voor met name de saaie leerstof." Ook de heer G. van Lochem van De Kwikstaart was bij de overhandiging in het gebouw van Procar aan de Indus trieweg uitermate in zijn nopjes met de geste van de heer Van de Dijssel. Zijn school, die bij het Van Arkel Instituut hoort, stond in eerste instantie niet op de lijst, die de gemeente aan de Soester Zakenkring had gegeven. Toen de school hoorde van het initiatief van de gezamenlijke Soester bedrijven, trok De Kwikstaart aan de bel. Men vindt het belangrijk om met een computer te leren werken. De Kwikstaart is een school voor moeilijk lerende kinderen, en Van Lochem was blij met de compu ter, mede ook omdat met de traditione le leermiddelen vaak onvoldoende vor deringen worden gemaakt. Een compu ter wekt volgens hem altijd interesse op, en is daarom zeer geschikt om in het on derwijs te gebruiken. Directeur A. van de Dijssel (2e van links) van Procar overhandigde de com puters aan vertegenwoordigers van de Fritz Redlschool (links) en De Kwik staart (3e van rechts). Evenals De Kwikstaart is de Fritz Redl school opgericht voor speciaal onder wijs. In Soest telt deze zijtak van het Academisch Ziekenhuis in Utrecht 21 leerlingen. De kinderen hebben geen moeite met leren, maar hebben door verschillende oorzaken te kampen met (emotionele) problemen. Op de Fritz Redlschool (bij Vosseveld aan de Birk- straat) wordt gepoogd door middel van een persoonlijke benadering de jonge scholieren weer in het spoor te krijgen. Directeur Van den Hoven hoopt en ver wacht dat de Soester basisscholen erva ringen met elkaar kunnen uitwisselen omdat ze allemaal dezelfde computer hebben. In dat kader heeft hij al schrif telijk contact gezocht met directeur A. van der Zee van De Regentuuter. Het ligt in de bedoeling dat beide schoollei ders in januari met elkaar afspraken maken over een eventuele samenwer king op computergebied. Volgens een woordvoerder van St. Jo seph zal deze woningbouwvereniging accoord gaan met het voorstel over een gemeentelijke bijdrage van vijftig procent in de onkosten als gevolg van de wateroverlast in Overhees. Het be stuur zal naar de mening van de heer M. Westveld deze week een positief besluit nemen op het aanbod van wet houder Ries van Logtenstein. Westveld heeft namens de katholieke woningcorporatie deel uitgemaakt van de werkgroep die in de afgelopen maanden regelmatig besprekingen voerde met Van Logtenstein. Westveld zei maandag dat het accoord van de wo ningbouwvereniging in principe al rond is, maar dat het bestuur dit nog officieel moet bevestigen. Dit zal nog deze week gebeuren. St. Joseph heeft besloten tot overeen stemming te komen met de gemeente omdat het niet langer wil wachten. Men vreest dat verder onderhandelen met de gemeente geen zoden aan de dijk zal zetten, en dat de bewoners dan de dupe worden van een vastgelopen overleg. "We hebben 'ja' gezegd in verband met de tijd in deze procedure. We vragen ons af of het zin heeft om eerst te wach ten tot het overleg stukloopt en vervol gens juridische stappen te ondernemen. We hebben de knoop moeten doorhak ken," aldus Westveld. Dat de woning bouwvereniging St. Joseph vindt dat de gemeente eigenlijk honderd procent aansprakelijk is voor de wateroverlast is geen publiek geheim. Niettemin heeft men gekozen voor een snelle oplossing. Het wachten is nu op reacties van de woningbouwvereniging Soest en de particuliere huiseigenaren. St. Joseph is eigenaresse van 62 wonin gen in Overhees I en II, waarin sprake is van wateroverlast. Hiervan werden er vorig jaar al bij wijze van proef 14 drooggemaakt. Er resteren voor St. Jo seph nog 48 woningen die öf gedrai neerd moeten worden, öf moeten wor den voorzien van een schuimbetonlaag. Deze laatste oplossing kiest St. Joseph, omdat dit materiaal beter zou zijn dan de folielaag, waarmee de gemeente voor de dag kwam. In totaal wordt in 515 woningen hinder ondervonden van water of vocht in de kruipruimten. m oa Wat zal'ik Tra eens vragen? Wat kunnen we nu eens geven? Geen probleem meer in de toekomst. Bij 't H' Binnenhuis Baarn V Njfejj M, kiest u immers v'. uit een grote kollektie aardige, originele hebbedingen. 'A Passend bij interieur en smaak. Wordt bovendien het 'oh, wat leuk' weer echt gemeend! KDE BOEREN ZOON BV ADVISEURS VOOR INTERIEUR EN BINNENHUISARCHITECTUUR Dat het aantal verkeersongevallen in Soest, in tegenstelling tot de landelijke ontwikkeling, een stijgende lijn ver toont heeft vooral te maken met het feit dat de hoofdwegen voor een be langrijk deel door de zgn. "verblijfsge- bieden" lopen, zoals de winkelcentra. De gemeente gaat ervan uit dat na de voltooiing van de reconstructie van de Koningsweg - die een duidelijke "stroomfunctie" zal krijgen - de druk van het doorgaande verkeer wel zal af nemen, vooral als ook de inrichting van de wegen in die verblijfsgebieden zó wordt vormgegeven dat de "door- gangers" deze liever mijden. Dat verklaarde ir. J. van Gent, stede- bouwkundige van de gemeente Soest, vorige week in de commissie Ruimtelij ke Ordening, waar de "eerste aanzet" voor de nota over de verkeersveiligheid werd besproken. De commissie kon zich een duidelijk beeld vormen van de concentratie van verkeersongevallen op bepaalde lokaties in de gemeente aan de hand van de "speldenkaarten", die adjudant C. Jehee, hoofd van de af deling verkeer van de Soester politie, ter illustratie had meegebracht. De commissie bleek nogal geschrokken te zijn van de bevindingen in de nota. De noodzaak van een geïntegreerde aanpak - vanuit verschillende beleids terreinen - werd dan ook door geen van de commissieleden bestreden, al wer den er hier en daar wel wat kritische kanttekeningen gemaakt. Wil Stekelenburg (PvdA) merkte ove rigens op dat er voordat haar fractie "ja" gaat zeggen, eerst meer financiële duidelijkheid moet komen. Verder meende ze dat voor een verdere analyse van de ongevallenconcentraties - voor maatregelen is jaarlijks 15.000 gulden beschikbaar - in de eerste plaats een be roep moet worden gedaan op de des kundigheid die binnen het gemeentelijk apparaat aanwezig is. "Wij hebben alle vertrouwen in onze eigen ambtenaren; die prefereren we boven externe des kundigen." Jan Visser (Prog. Soest) was dat met haar eens. "Het is allemaal nog zo vaag, en 15.000 gulden is wel veel. Waarom zou iemand van buiten dat nu weer moeten gaan uitzoeken?" Hij had ver der twijfels over de rol van de politie in de integrale aanpak (controle fietsver lichting, autogordels, alcohol, etc.): "We horen steeds dat de politie geen geld, geen tijd en geen mankracht heeft. Hoe kan dat dan?" Hij juichte deze uit breiding van de politietaak overigens op zichzelf wel toe, "want het is op straat heus niet zo veilig in Soest." Vertekend beeld Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) drong aan op een uitsplitsing van de on gevallen in twee typen: de "toevalstref fers" en de ongelukken als gevolg van de verkeerssituatie. Volgens hem kan het simpel turven van aanrijdingen een vertekend beeld geven. Er is een duide lijk onderscheid tussen bijvoorbeeld ongevallen als gevolg van dronken schap of als gevolg van de verkeerssi tuatie, en dat moet volgens Meilof mak kelijk vastgesteld kunnen worden. Ook Adriaan Pothuizen (D66) meende dat de cijfers een betrekkelijke waarde hadden en vond dat niet te gering ge dacht moest worden over de "subjec tief' onveilige lokaties. Hij vond 15.000 gulden juist "bar weinig" en ver onderstelde dat de raad bij uitvoering van de nota nog wel met andere bedra gen geconfronteerd zou gaan worden. Ook hij drong aan op meer gegevens over de financiële consequenties en op een maximale bijdrage van het eigen ambtelijk apparaat, "mits dat natuurlijk niet tot onaanvaardbaar uitstel gaat lei den". Kwestie van gevoel Ans Greefhorst (CDA) sloot zich daar bij aan. Zij wees erop dat verkeersvelig- heid ook dikwijls een kwestie van "ge voel" is. In dat verband vroeg ze vooral aandacht voor de situatie bij Nieuwer- hoek (Mariënburg). Verder was ze blij met de politiecontrole op de fietsver lichting en vond ze het een goede ge dachte dat de politie bij elk ongeval na gaat of er alcohol in het spel is. Van Gent liet weten dat de enquête naar de oversteeksituaties bij de basis scholen nagenoeg voltooid is, zodat ook die gegevens in de nota verwerkt kunnen worden. Mogelijk leidt dat nog tot verandering van het lijstje van "sub- jectief-onveilige" situaties. De post van 15.000 gulden wordt gebruikt voor kleine ad-hoc verkeersmaatregelen. Wethouder Plomp zegde de commissie toe dat het College alleen als het echt nodig mocht blijken externe deskundi gen zou inschakelen en dan alleen nog na eerst met de commissie te hebben overlegd. Voor wat betreft de betrok kenheid van de politie beloofde hij zich te verstaan met de portefeuillehouder (burgemeester Scholten). Adriaan Pothuizen uitte zijn bezorgd heid over de toekomstige ontwikkelin gen, na de doortrekking van de Ko ningsweg, op de Ossendamweg en de Vondellaan, waar nu al een aanslag wordt gepleegd op de verkeersveilig heid door de geparkeerde auto's. In 1990 verwacht men daar dagelijks 20.000 doorgaande voertuigen. Hij pleitte voor parkeergelegenheid in de omgeving van de Ossendamweg en een ander onoverzichtelijk punt: de Burge meester Grothestraat bij Braamhage. Simpele oplossing Gert Beyen (WD) wees erop dat het kruispunt Beetzlaan/Beukenlaan wel iswaar qua aantal ongevallen "niet veel voorstelt," maar dat dat niet betekent dat er niets aan gedaan zou kunnen worden. "Als er één plek is in Soest waar je met een simpele oplossing de verkeersveiligheid kunt verhogen is het daar wel," aldus Beyen, die pleitte voor verbreding van de "uitmonding" van de Beetzlaan op de Beukenlaan, zodat er twee rijstroken ontstaan met voorsor- teer-mogelijkheid. De commissie boog zich tenslotte - on danks bezwaren van Wiebe Meilof, die sprak van "natte-vingerwerk" - over de prioriteitenlijstjes van kruispunten en wegvakken die als eerste moeten wor den aangepakt en besloot (vanwege de nog onlangs aangebrachte verbeterin gen) de "objectief-onveilige" kruispun ten Ossendamweg/Soesterbergse straat, Amersfoortsestraat/Montgo- meryweg en Beukenlaan/Dalweg een lagere prioriteit te geven, ten gunste van Middelwijkstraat/Molenstraat, Amersfoortsestraat/Van Weerden Poelmanweg/Richelleweg, Bannings- traat/Kampweg, Burg. Grothestraat/ Koninginnelaan en Dalweg/Kerkplein. Het lijstje wegvakken bleef vooralsnog staan, evenals de "subjectief-onveilige" kruispunten, zoals eerder gepubliceerd. Het raadslid Joop Ebbers (WD) stelde bij de bespreking van de nota ver keersveiligheid in de commissie R.O. tot zijn leedwezen vast dat de politie niet overal tegelijk kan zijn, zoals hij onderweg naar de vergadering nog had ondervonden: hij had zojuist drie auto's achter elkaar door het rode licht zien rijden en opperde de aanschaf van een "rood-licht-camera", eventueel ver plaatsbaar, om dergelijke verkeersdeelnemers aan te pakken. "Ze rijden je zó voor je donder," aldus de verontwaardigde WD-er. Adjudant Jehee was niet zo enthousiast over Ebbers' suggestie, omdat de po litie in de praktijk nogal wat moeite heeft met de bewijslast. "De eigenaar van het gefotografeerde kenteken is niet noodzakelijk ook de bestuurder, en dat geeft een heleboel uitzoekerij." Volgens Ebbers was dat in Amerika allemaal veel beter geregeld: "Daar hebben ze je zó!" Adriaan Pothuizen (D66) wist bovendien te vertellen dat hij op bevriende we's regelmatig foto's zag hangen die met zo'n camera zijn gemaakt en waar op het gezicht van de bestuurder duidelijk te herkennen is. Volgens hem was het een kwestie van opstelling van het toestel. Wethouder Plomp stelde lakoniek vast dat er tien twaalf jaar geleden ook al eens uitgebreid gesproken was over de camera's, "dus het werd wel weer eens tijd." Dat er bij veel ongevallen sprake is van drankmisbruik wilde hij onmid dellijk aannemen. Wel was het hem opgevallen dat het "omgekeerde" ook wel voorkomt, sinds hij op de Van Weedestraat de wagen van een drankleve rancier had zien aanrijden...

Soester Courant | 1986 | | pagina 3