Schoeman ^11 kom eens met Schoeman praten! Gasprijs in 1987 fors omlaag Buurtbewoners uiten ongenoegen over omkappen van 41 populieren TUIN BROEKEN! Bar 't Luykje opent fondue-gedeelte FONDUE-RESTAURANT ft LUYKJE Soest 50 jaar geleden EEN VREEMDELING KWAM WOENSDAG 10 DECEMBER 1986~ SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST SOEST LEUSDEN vraagt: uw aandacht voor wenskaarten? KI/I/JEK [WENS WINKEL Te gekke Heel wijd model vrijetijdskleding le en 2e Kerstdag geopend Menu: f 55,- 11 december 1936 CARLTON BIOSCOOP 41, MUSKETIERS Een raadsvergadering van 2 tot 7 uur DRAAILIER Royale eengezinswoning, bouwjaar 1978, met voor- en ach tertuin, vrijstaande berging en achterom. Indeling: hal met plavuizen vloer, toilet, meterkast, trapkast, open luxe eiken keuken met inbouwap- paratuur bestaande uit diepvries, koelkast, gaskookplaat, oven, af zuigkap en veel kastruimte. Doorzonkamer met parketvloer, balkenplafond en gedeeltelijk voorzien van dubbel glas. Verdie ping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, vaste wastafel en aan- sluitingsmog. 2e toilet, vaste trap naar zolder met 4e slaapkamer met dakraam en veel bergruimte. Oplevering in overleg. Koopsom: f 145.000,-. LANGE BRINKWEG Uniek gelegen helft van dubbel woonhuis met apartstaande diepe garage, perfect van bouw en isolatie. Entree, hal, toilet, grote kelder kast, ruime zit/eethoek, woonka mer met open haard, open keu ken met koelkast, vrieskast, inge bouwde kookplaat, vaatwas- machine. Verdieping: zeer grote badkamer met ligbad, aparte douche, 2e toilet, aansluiting was machine en droogtrommel, 2 grote slaapkamers, beide met vaste kasten en v.w., kleinere 3e slaapkamer. 2e verdieping: aparte c.v. ruimte, overloop met bergruimte, zeer grote zolderka mer met dakkapel, momenteel in gebruik als ouderslaapkarner Kwaliteitsbouw. Incl. volledige vloerbedekking. Koopsom: f 229.000,- k.k. SOEST LINDEN LAAN 3b Riant nabij het centrum, rustig ge legen helft van een dubbele vila (bouwjaar 1924) met rieten kap. In perfekte staat van onderhoud, ge heel gemoderniseerd, c.v., kap vernieuwd in 1982. Indeling: ruime hal met toilet en meterkast, grote L-vormige woonkamer 50 m2 met parket en open haard, grote luxe woon keuken voorzien van inbouwap- paratuurals koelkast, diepvriezer, elektrische oven, keramische kookplaat, vaatwasser, bijkeuken en schuur. 1e verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad en aparte douche, 2e toilet, vaste wastafel. Vast trap naar zolder met 1 slaap kamer met vaste wastafel en veel bergruimte. De kelder is ingericht als kantoor/televisie ruimte. Oplevering: in overleg. Koopsom: f 289.000,— k.k. Een NVM- taxatierapport Een waardevol document voor elke bank! Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 35 39 b.g.g 1 69 55 Schoeman Makelaars heelt ook kantoren in Amersfoort, Hoofddorp, Leusden. Tiel er Veenendaal De tarieven voor gas worden met in gang van 1987 fors verlaagd. De prijs per kubieke meter gas gaat volgend jaar met 14 cent omlaag. Nu betalen de gasverbruikers nog iets meer dan 60 cent per kubieke meter, per 1 ja nuari a.s. wordt dat 46 cent en een beetje. Naar mag worden aangeno men zal de gemeenteraad op 18 de cember zijn goedkeuring geven aan dit voorstel. 'De prijsverlaging is een gevolg van de daling van de gasolieprijs, de interna tionale huisbrandolie. De gasprijs voor de kleinverbruiker is hier tot eind 1988 aan gekoppeld. Omdat de olieprijs de laatste tijd gedaald is, moet ook de gas prijs worden aangepast. Op grond van de olieprijs zou de gas prijs eigenlijk 21 cent moeten zakken. De regering heeft hier echter een stokje voor gestoken. Men vindt een plotselin ge daling van 21 cent te rigoreus, en bo venal te nadelig voor de schatkist. De overheid zou dan extra accijns moeten heffen om toch de begroting sluitend te krijgen. Bovendien stelde de regering dat de verbruikers een te grote klap zouden kunnen krijgen indien de gas prijs ineens weer fors wordt verhoogd. Onder druk van de regering heeft de Vegin (Verenigde Gas Installateurs) in overleg met de Gasunie besloten slechts tweederde van de prijsverlaging door te voeren. De overige zeven cent per ku bieke meter gas wordt gereserveerd voor de kleinverbruikers. Dit geld krij gen ze terug door middel van een verre kening indien de gasprijs voor eind 1988 niet meer stijgt. Inbraak Alfrink-mavo Op Sinterklaasavond hebben onbekende daders ingebroken in de Kardinaal Al frink-mavo aan de Di Lassostraat. Een van de ramen bleek met een glassnijder te zijn bewerkt. Toen ze echter in het school gebouw binnen waren ging het alarm over, zodat ze het hazepad kozen. De politie trof hen in elk geval niet meer aan. Bij een eer ste onderzoek bleek er niets vermist te worden. Statiegeldverzamelaar De één verzamelt postzegels, de ander concentreert zich op oude munten. Sinds kort is gebleken dat sommige mensen ook statiegeld verzamelen. Dit lijkt in elk geval het geval na twee gevallen van diefstal van een krat met lege bierflesjes. Nu maar hopen dat de kratjes niet zijn gevallen. De diefstallen werden gepleegd aan de Ereprijsstraat en de Smitsweg. VAN GOYENLAAN Zeer goed onderhouden HOEK-APPARTEMENT op de vierde eta ge met uitzicht over de Engh. Indeling: woonkamer, keuken, bijkeuken, hal, toilet, douchecel en twee slaapkamers. Ruime berging op de begane grond. Gevraagde koopsom f47.500,-. VAN GOYENLAAN Op de tweede woonlaag een drie-kamer appartement (v/h 4) met ber ging op de begane grond. Indeling: entree, toilet, douchecel, moderne keuken, bijkeuken, woon kamer en twee slaapkamers. Dit appartement verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van een nieuwe keuken, balkenplafond, nieuw sanitair en gra- nolwanden. Gevraagde koopsom f 65.000,—. VAN BOETZELAERLAAN Moderne hoekwoning met fraai aangelegde tuin, c.v. en garage. Indeling: ruime hal, toilet, ruime woonkamer met open keuken. Etage: drie slaapkamers en badkamer. Zolder met slaapkamer. Deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en heeft vele ex tra's, waaronder een hobby-ruimte. Gevraagde koopsom f 147.500,—. A.A. VAN BREUKELEN Assurantiën Onroerend Goed Hypotheken Julianalaan 45 - 3761 DB Soest Telefoon 02155-17962 Commissie voor de Beroepschriften De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uitvoering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschriften, be kend, dat op dinsdag 23 december 1986 om 16.30 uur in de commissieka mer van de gemeentesecretarie, Steen hoffstraat 4 (bijgebouw achter gemeen tehuis) een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaak aan de orde komt: het beroepschrift van mr. D. van Loon, namens de heer J.P. Sluis d.d. 21 no vember 1986, gericht tegen de beschik king van burgemeester en wethouders van Soest d.d. 5 november 1986, hou dende de weigering een vergunning te verlenen voor de bouw van een over kapping over het terras dat achter het pand Burgemeester Grothestraat 37 ligt. Verleende bouwvergunningen (Niet gebonden besluiten) bouwen woonhuis, Veenzoom 7; plaatsen erfafscheiding. Clauslaan 51; plaatsten erfafscheiding, Pijperpad bouwen 32 woonhuizen, Fazantpad, sectie G, nrs. 7441, 8249, 8594; bouwen 130 woonhuizen, Hazepad, sectie G, nrs. 8249, 7441, 6237, 8155, 8295; bouwen 42 woonhuizen, Reespoor, sectie G, nrs. 6237, 7441, 8151, 8155, 8193; plaatsen twee abris, Soesterbergse- straat, sectie C, nr. 3898 en sectie D, nr. 4200; bouwen bankgebouw, Soesterbergse- straat 54. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen. Bouwzaken De burgemeester van Soest maakt be kend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het uitbreiden van een woonhuis en het plaatsen van een garage, Van Len- neplaan 64 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet); Tevens zijn Burgemeester en Wethou ders voornemens op een daartoe strek kend verzoek met toepassing van arti kel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen voor: het plaatsen van een schapenstal, na bij perceel Lange Brinkweg 61. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 11 december 1986 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Hinderwet ontwerp beschikking Bij de milieudienst van de gemeente Soest, gebouw Gemeentewerken, ka mer 17 liggen vanaf heden op werkda gen van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen van: Kroondruk B. V., Postweg 46 te Soes- terberg vor de uitbreiding/wijziging van de handelsdrukkerij op het perceel Postweg 46 te Soesterberg (ligt ook in hulpsecr.); A.J.H. Plekkepoel, Parklaan 20 te Soest, voor de uitbreiding/wijziging van een verkooppunt voor motor brandstoffen en service-station op het perceel Birkstraat 9 te Soest; Auto Rooy Soest B.V., Soesterberg- sestraat 2 te Soest, voor het uitbreiden/ wijzigen van een autoherstelinrichting, v.w.b. opslag annex verkoop motor brandstoffen op het perceel Soester- bergsestraat 2 te Soest; J. de Ridder B. V., Veld. Montgome- ryweg 61 te Soesterberg, voor het uit breiden/wijzigen van een autoherstel inrichting op het perceel Batenburgweg 1 te Soesterberg (ligt ook in hulpsecr.); B.V. Timmerfabriek 't Driftje 6 te Soest, voor het uitbreiden/wijzigen van een timmerfabriek/machinale houtbe werking op het perceel Driftje 6 te Soest. De strekking van de ontwerpen van de beschikkingen luidt: positieve beslis sing op aanvraag, onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen SCHRIFE- LLJK worden ingebracht door de aan vrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tij dig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het ge meentebestuur worden ingediend voor 24 december 1986. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gege vens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het ver zoek daartoe moet schriftelijk tegelij kertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. N.B. Vorige week is bij de bekendma king van de "Hinderwet ontwerp-be- schikking" abusievelijk de datum 6 no vember genoemd voor het indienen van bezwaarschriften bij het gemeentebe stuur. Dit moet zijn: 17 december 1986. Beschikking Hinderwet Bij besluit van 2 december 1986 heeft het College van B. en W. een beslissing genomen op het verzoek om een op- richtings- c.q. uitbreidingsvergunning van: •C.A. Kuijer, Kerkpad ZZ 99 te Soest, voor een rundvee- en varkenshouderij op het perceel Lange Brinkweg 109 (v/h Kerkpad ZZ 91 te Soest); Soesterbergs warenhuis, Radema- kerstraat 26 te Soesterberg, voor de op slag van klein vuurwerk op het perceel Rademakerstraat 26 te Soesterberg (ligt ook in De s strekking van de Seschikking luidt: 'positieve beslissing op aanvraag, onder voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade en hinder naar buiten toe.' Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 10 december a.s. ter inzage bij de milieudienst, gebouw gemeentewerken (9.00 tot 12.00 uur) en in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bezwaren hebben in gebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden inge diend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het be roepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch wor den ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van be stuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig ar tikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Hinderwet beschikking (art. 40 Wet ABM) In het gebouw van Gemeentewerken ligt bij de milieudienst (kamer 18) vanaf heden op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur, alsmede in de centrale bi bliotheek Alb. Cuyplaan, tijdens ope ningsuren, ter inzage de beschikking strekkende tot wijziging van de op 28 juni 1983 aan J.J. van der Eist te Die- men verleende vergunning ingevolgde de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor papierrecycling op/in het perceel van Weerden Poelman weg 23, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, num mer 2908. De strekking van de beschikking luidt: In de inrichting mogen tussen 19.00 en 07.00 uur, alsmede op zondagen en al gemeen erkende feestdagen geen werk zaamheden worden verricht; tevens mag, ter voorkoming van onevenredige geluidhinder voor de omwonenden, tij dens de bovengenoemde perioden geen aan- en afvoer van goederen plaatsvin den; Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. degene tot wie de beschikking is ge richt; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de bekend making van het voornemen; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Majesteit de Koningin en wor den ingediend binnen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat vezoek is beslist. Hinderwet Bij de milieudienst van de gemeente Soest, gebouw gemeentewerken kamer 17, en de bibliotheek aan de Alb. Cuyp laan ligt ter inzage een verzoek om een uitbreidings- c.q. revisie c.q. wijzigings vergunning van: •A.M. Jochem, Molenwiek 12 te Maartensdijk, voor een levensmidde len-supermarkt op het perceel Dalweg 75 te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen' het verlenen van de vergunning schrif telijk bij het College van Burgemeester en Wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzageleg- ging van het verzoek d.d. 10 december 1986. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht (tel. 93458) kunnen tot 5 januari 1987 mondeling bezwaren worden in gebracht, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisse- ling over de aanvraag tussen gemeente bestuur, aanvrager en overige aanwezi gen. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben inge bracht tegen de aangevraagde beschik ken kunnen later beroep instellen, ten zij wordt aangetoond dat men redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de in diener van schriftelijke bezwaren daar om verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit ver- Omwonenden van het marktplein naast het postkantoor aan de Steen- hoffstraat hebben in een brief aan het gemeentebestuur hun ongenoegen uitgesproken over de wijze waarop de renovatie van deze karakteristieke lo catie is begonnen. Op de plek waar vroeger de markt werd gehouden komt een nieuwe parkeerplaats voor zeventig auto's. Dit in verband met de reconstructieplannen voor de Van Weedestraat. Twee weken geleden heeft de afdeling Groen en Recreatie van de dienst gemeentewerken hier 41 Italiaanse populieren omgekapt. De buurtbewoners zeggen nooit geïn formeerd te zijn geweest over deze 'in grijpende verandering'. "Door het om zagen van de populieren veranderde het gezicht van het marktplein van dorpsgezicht in nagenoeg een achter buurt. Vooral het feit dat dit plaatshad zonder een waarschuwing vooraf heeft ons verontrust. Daarom willen wij u via deze brief laten weten dat wij graag zien dat de rest van het groen rond het plein, de grote boom bij de inrit en de populie ren achter het VVV-gebouw behouden blijven. Bovendien verzoeken wij u op de plaats van de omgehakte bomen voor een hoge en lage aanplant te zor gen," aldus de brief, die door tien buurtbewoners ondertekend is. De dienst gemeentewerken zal nieuwe beplanting aanbrengen op het markt plein. Dit heeft ook te maken met de nieuwe asfaltlaag die op het marktplein wordt aangebracht. In het midden van het plein komt ook een stuk groen. Feit is dat een aantal bomen heeft moeten wijken voor parkeergelegenheid. Leusderweg 7 Amersfoort 033 - 631824* Ruit ingegooid Onbekenden hebben zaterdagavond een ruit vernield van de woning van de familie Van H. aan de Van Hamelstraat. Het glas ging aan diggelen met een flesje bier. De bewoner zag nog drie jongens, die er op de fiets vandoor gingen, maar kon hen niet meer achterhalen. Hij deed aangifte bij de politie. Serie inbraken aan Colenso In de nacht van zaterdag op zondag j.1. werd ingebroken in de woning van de fa milie S. aan Colenso. De dader kwam het huis binnen via de achterdeur. Hij door zocht vrijwel alle vertrekken en haalde van alles overhoop. Er wordt, althans na het eerste onderzoek, echter niets vermist. Mogelijk dezelfde dader lukte het, met een valse sleutel, de keukendeur van de woning van de familie K., eveneens aan Colenso, te openen. Hier wordt een gou den trouwring vermist. Ook het huis van de familie V. aan Colen so kreeg bezoek van een inbreker. Die bleek de keukendeur te hebben gefor ceerd en er vandoor te zijn gegaan met een aantal sieraden, waaronder twee armban den, twee gouden ringen en oorbellen met briljantjes. Militair mag niet sturen Een jongeman, die nog niet in het bezit van een rijbewijs is, had pech toen de politie hem zag rijden op de Becke- ringhstraat. Iets na middernacht gaf de politie hem een stopteken. De jongen negeerde dat en reed door. Na een korte achtervolging kon de poli tie hem staande houden. De jongen moest blazen. De eerste test was posi tief, maar de tweede niet. Omdat hij dienstplichtig militair is, werd de niet onbevoegde autobestuurder aan de Koninklijke Marechaussee overgele verd. Deze zal een proces-verbaal ma ken. Vanwege slingerend rijgedrag werd een inwoner van Hilversum aangehouden op de Van Weedestraat. De man had teveel alcohol in zijn lichaam, waardoor hem het rijden werd ontzegd. Snorfiets van de weg gehaald Op de Oude Tempellaan in Soesterberg hield de politie zondag j.1. de 18-jarige H.V. uit die plaats aan, omdat hij op een snorfiets reed die niet verzekerd bleek te zijn. Hij kreeg een proces-verbaal. zoek moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het College van B. en W. worden ingediend. Uitvoering Brandveiligheids verordening Soest Burgemeester en Wethouders maken hierbij bekend dat zij (onder het stellen van nadere eisen en gebruiksvoor schriften) voor de volgende inrichtin gen gebruikstoestemming als bedoeld in artikel 54 van de Brandbeveiligings verordening der gemeente Soest heb ben verleend: een bar-dancing aan de Koninginne- laan 42 te Soest; een café/petit restaurant aan de Ra demakerstraat 4 te Soesterberg. De gebruikstoestemming houdt in het in gebruik nemen en in gebruik houden van de desbetreffende inrichting met inachtneming van de eisen die Burge meester en Wethouders daarbij hebben gesteld tot het voorkomen en het beper ken van brand, het beperken van brandgevaar en het voorkomen en het beperken van ongevallen bij brand. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Dit past in de reconstructie van de Van Weedestraat, waarbij het knelpunt van een te lage parkeercapaciteit verholpen moet worden. Het marktplein moet straks zeventig auto's kunnen herber gen. Daarvoor zal de ingang aan de Steenhoffstraat verbreed worden tot zes meter. Aan de kant van het Kerkpad verandert niets. Met deze operatie is een bedrag gemoeid van 80.000 gul den. Voor onder meer Progressief Soest was dit begin dit jaar al aanleiding om vraag tekens op te werpen. 'Moest er zoveel geld worden uitgetrokken voor een der gelijke voorziening?', zo klonk toen de stelling. Leidje Tomassen van deze par tij zei vorige week dat ze het liefst ziet dat de beplanting zo snel mogelijk wordt gerealiseerd. Ze vond het raar van de wethouder van voorlichting, Ries van Logtenstein, dat de mensen niet tijdig op de hoogte waren gesteld. De kapplannen stonden alleen vermeld in het volledige plan, dat in het VW- gebouw ter inzage heeft gelegen. "We hebben echt huilende mensen aan de lijn gehad," aldus Leidje Tomassen. v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Thijs van de Brakel van bar 't Luykje aan de Steenhoffstraat heeft zijn zaak uitgebreid. Aan de achterkant van zijn grill-bar heeft hij een fondue-restau rant toegevoegd. Het nieuwe gedeelte is geheel gebouwd in de sfeer die 't Luykje al jarenlang ademt. Het fon due-restaurant wordt op dinsdag 16 december geopend. Een dag later kan men voor de eerste keer terecht in het nieuwe gedeelte van 't Luykje. Van de Brakel heeft nu al een groot aantal reserveringen binnen voor de kerstdagen. Daaruit blijkt dat de be langstelling voor het fondue-restaurant groot is. Het biedt plaats aan tachtig personen. Voor de fondue-klanten geldt overigens dat ze gebonden zijn aan vaste tijden: 's Middags om 17 uur en 's avonds om 20 uur. "Normaal ge sproken gaat het verloop van de klanten in een restaurant redelijk snel, maar mensen die fonduen blijven over het al gemeen wat langer zitten, en daar moet ik dus rekening mee houden," zegt Van de Brakel. Ongeveer een jaar geleden kwam hij op het idee een fondue-restaurant bij zijn zaak te betrekken. "De buren en ik had den problemen in verband met geluid soverlast. Daaruit zijn enkele gesprek ken voortgekomen. De buren wilden het liefste weg, en ik kon toen het pand opkopem Ik heb het nu bij de zaak ge trokken. Het is een mooie ruimte, die ik helemaal heb laten aanpassen aan de oorspronkelijke sfeer van 't Luykje. Het is dus niet zo datje ineens in een andere zaak zou komen. De uitbreiding bete kent een verdubbeling van het aantal vierkante meters. De verbouwing heeft tevens als voordeel dat we nu vier in plaats van twee toiletten hebben, terwijl deze ruimtes veel makkelijker bereik baar zijn," aldus de eigenaar van 't Luykje. De fondue-stellen kunnen in de tafels worden ingelegd. Omdat ze demonta bel zijn is het ook mogelijk om voor een spare-rib of een maaltijd mosselen aan tafel te schuiven. Toch gelooft Van de Brakel dat veel mensen speciaal naar 't Luykje zullen komen voor een fondue maaltijd. In Soest bestaat ondanks het grote horeca-aanbod geen specifiek fondue-restaurant, en Van de Brakel ziet dan ook een markt open liggen. Het restaurant is zoals gezegd ingericht in de trant van het reeds bestaande ge deelte van 't Luykje. Dat betekent veel donker hout, balken en een open haard. Op dinsdag 16 december houdt Thijs van de Brakel tussen 19 en 22 uur een receptie ter gelegenheid van de opening van het fondue-restaurant. Voor beide kerstdagen is het nog moge lijk om te reserveren. Voor meer infor matie hierover kan men het nummer 18252 bellen. Garnalencocktail of kip/vruchtencocktail Fondue speciaal Ijscoupe 't Luykje Koffie Voor reservering: Tel. 02155 - 1 82 52 Steenhoffstraat 47 - Soest Burgemeester Grothestraat 38. Telefoon 125, Soestdyk Brengt vannl VRIJDAG 11 tot en met DONDERDAG 17 DECEMBER weer twee groote hoofdfims. CONRAD V EIDT te met RENfi RAY, ANNA LEB. FRANK CELLIER Gehuld tn een sfeer van gehelmrlnnlghekL geleld door een groot men>ehelljk hart, verschijnt de «Vreemdeling"..... Als tweede hoofdfilm I 'mfct U de hoofdrol eter ven Europa's gróótst» komieken, iaJ. SZöKB 5ZA- KALL, OTTO WALLBURG. FELIX BRBSSART «n BRNST VBREBE& t"Be» vóórwerk ven dolkomischs invallen va Ideeën. De agenda der in de vorige week gehouden raadsvergadering bevat tende 17 punten, waaraan nog een tweetal werd toegevoegd uit de in gekomen stukken en waarbij een massa kamerstukken, eischte toch 5 uur voor de behandeling. Mocht men nu daaruit concluderen, dat er zeker een grondige behandeling heeft plaatsgehad voor de aan de orde zijnde onderwerpen, dan zou die conclusie toch niet door allen worden beaamd. Het telkens te constateeren euvel van enkelen, om over alles en nog wat zeer breedsprakig te zijn, waarnaar tenslotte niemand meer luistert, omdat het meestal beschouwingen zijn met tentoonspreiding van veel wetskennis, met aanduiding van jaartal, staatsblad, koninklijke beslui ten enz. enz. maar overigens zonder veel zakelijken inhoud, dat euvel kon ook weer geconstateerd worden in deze vergadering. 't Zou aanbeveling verdienen als de raad eens een middel kon vinden om dat te belemmeren. Een ander uiterste is, het soms er maar op inhakken, hetgeen niet altijd te verdedigen en gemotiveerd is, maar in elk geval niet zonder inhoud en niet tijdroovend. Tusschen die beide kiezend, zouden wij dan toch aan het laatste de voorkeur geven. 0

Soester Courant | 1986 | | pagina 5