'n B&O van Schoemaker topkwaliteit bij uw klasse-dealer SClMHMIIIlkci Tm i«r 1 Eerste paal geslagen voor Mercedes-Benz Bedrijfswagencentrum in Amersfoort TblNINENhuis De nieuwe Seat Marbella bij Auto Van Doorn WD in Provinciale Staten zeer ingenomen met 'flexibel' streekplan WOENSDAG 17 DECEMBER 1986 Nieuwbouw voor autobedrijf Van Kooy: tMaaiassai MMiafliaiiKiawim ALLES AL HEBBEN Geniet nog deze kerst van zo'n topapparaat van Bang en Olufsen van Schoemaker voor jaren lang kijk- en luistergenot. Alleen Schoemaker is erkend B&O dealer VVD-statenlid mevrouw Korthuis: ENEN Visser (P.S.)daagt Boerkoel (PvdAuit 'Tien over rood' in Proest Jong en origineel rA I er 'J showroom keukens luykje vult gat in markt met nieuw fondue-restaurant SP 'ESTRAAT 90 LEFOON 12404 SOESTER COURANT PAGINA 13 Maandagmiddag is aan de Havenweg in het industrieterrein 'De Isselt' de eerste paal geslagen voor een Merce des-Benz Bedrijfswagencentrum, Deze paal werd geslagen door de heer Zimmerman, hoofd aftersales van Mercedes-Benz Nederland BV. Sinds 1981 is Van Kooy ook Mercedes- Benz Bedrijfswagen dealer. Een facet van het bedrijf dat het, mede door de in novatie van deze wagens, uitstekend ging doen en daardoor snel uit het be kende Van Kooy-pand aan de Nijver- heidsweg was gegroeid. Vandaar de be hoefte voor een eigen behuizing, het geen gerealiseerd kon worden op het terrein achter de huidige vestiging. De lokatie van deze twee Van Kooy bedrij- ven is vanaf de snelwegen uitstekend en wordt nog beter als de weg Bunscho ten/ Amersfoort gereed is. Het te bouwen projekt wordt een ty pisch bedrijfseconomisch gebouw met alle voorzieningen die een modern geoutilleerd autobedrijf, gespeciali- ceerd in de service van bedrijfswagens, nodig heeft. In de totale oppervlakte van 1000 m2 komen doorrijstraten met smeerputten voor wagens tot 50 ton, een APK-station, een speciale rem- menbank en wasplaats voor het groot- transport en nog een aantal voorzienin gen voor deze specifieke autobedrijf- Het magzijn, waarvan de voorraden computer gestuurd worden, is zó ruim dat alle onderdelen op voorraad zijn. Hierdoor zal de toch al korte servicetij den van Van Kooy voor bedrijfswagens nog scherper gesteld kunnen worden. Van Kooy hoopt medio mei 1987 de negen grote radiografisch bestuurde overheaddeuren te kunnen openen voor het verlenen van de beste service aan de huidige en nieuwe kliënten. Be drijfsleider van dit Bedrijfswagencen trum is Harry Weg, de werkplaats met speciaal geschoolde monteurs komt on der leiding van Henk de Lange en het magazijn wordt geleid door Bob van Wilgenburg. De architect van het ge bouw is Klijnstra en Partners, het wordt gebouwd door Gebr. Higler bouwbe drijf BV en de projektontwikkelaar is J. J. Molenaar BV. lelse collegesti er. Ook de zoo lenwerk zijn va' eciale voetster ort. En kijk een nde afwerking Wat zal ik nu eens vragen? Wat kunnen we nu eens geven? Geen probleem meer in de J M toekomst. Bij 't Binnenhuis Baarn kiest u immers uit een grote kollektie aardige, originele v' hebbedingen. 1 Passend bij interieur en smaak. Wordt bovendien het 'oh, wat leuk' weer echt gemeend! CO CO K DE BOER EN ZOON BV ADVISEURS VOOR INTERIEUR EN BINNENHUISARCHITECTUUR 'T BESTE UIT BAARN Beovision LX 2500 Het best getest 3450.- B&O-videorecorder VHS 91 HiFi stereo3525." B&O stereo combinatie Radio-cassette- compact disc met afstbed6950.- B&O luid sprekerboxen. Topklasse voor 445.- Alleen Schoemaker repareert videorecorders in eigen technische dienst en maakt videokoppen altijd gratis schoon. Zie het Schoemaker certificaat. Schoemaker heeft eigen service monteurs dus snelle service en garantie. VAN WEEDESTRAAT 78 TELEFOON 02155-17253 (Technische dienst tel. 10344) GARANTIE ivs: 155-13473. j Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van "Progressief Soest" zal P.S.-voorman Jan Visser de biljartkeu opnemen tegen het Pvda-raadslid Kees Boerkoel. In de pauze van het politieke café Proest van I de progressieven spelen beide gemeen- 1 tebestuurders op dinsdagavond 6 ja- I nuari 1987 het biljartspel "tien-over- n rood" tegen elkaar in "De Rode Haan", I Birkstraat 32. "In de wandelgangen discussiëren we uiteraard nog al eens over het sportge beuren en het sportbeleid in Soest. En iuj mag udai uaii veci verstand van iWo- ben, maar ik betwijfel of hij zelf een sportprestatie kan leveren. Daarom heb ik hem uitgedaagd met biljarten. 'Tien- over-rood' klinkt in ieder geval lekker links," aldus Jan Visser. "Ik heb de uitdaging aanvaard en tegen hem gezegd, dat hij elke tak van sport mag noemen om zich met mij te meten. Het is biljarten geworden. Hij maakt geen schijn van kans," aldus Kees Boer koel. Proest begint op 6 januari om 20.00 uur. De vierde modellenlijn bij Seat kondigt zich aan: een jeugdig en speels model voor een breed publiek, even aantrek kelijk als tweede auto in het gezin of als allereerste vervoermiddel voor een nieuwe generatie. De Seat Marbella vult het gamma aan in de laagste prijs klasse, met drie varianten die hun origi naliteit en een uitgebreid scala van praktische mogelijkheden gemeen heb ben. Een uiterst economische en betrouw bare auto die voor iedereen bereikbaar is. Juistde eigen persoonlijkheid is het sterkste punt van de Marbella, in een klasse waar het moeilijk is om je met be perkte middelen te onderscheiden. Wanneer voor een zo laag mogelijk be drag een volwaardige auto geboden moet worden gaat inventiviteit een ab solute hoofdrol spelen. Een jong pu bliek wil een produkt dat door en door modern is. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst zegt men, het ligt dus voor de hand dat er Seat veel aan gelegen is om juist van de Marbella een succes te maken. Doch ook een andere generatie, die de Mar bella als tweede auto overweegt, zal zich aangesproken voelen. Drie varianten, een motor Centraal in de economie en betrouw baarheid van een auto staat de aandrij ving. Maar ook in het rijplezier en de "volwaardigheid" speelt de aandrijving een belangrijke rol. Acceleratie en top snelheid bepalen de levendigheid en hebben grote invloed op het gemak waarmee een lange rit wordt volbracht. Vandaar dat alle varianten van de Mar bella dezelfde motor meekrijgen. Wie kiest voor de Marbella L hoeft niet achterop te raken in het verkeer, de GL biedt extra reiscomfort dankzij een vijf versnellingsbak, de GLX is luxueus maar even zuinig als de andere versies. Voor de aandrijving zorgt een 903 cm3 viercilinder. Geen nieuwe, maar wel een moderne motor door de zorg die de technici aan de verdere ontwikkeling besteedden, gesteund door de kennis die met de hoogmoderne System Por sche motoren is opgedaan. De motor werd voorzien van een nieuwe cilinder- kop en verbrandingsruimten in de zui gers, alsmede van een nieuw in- en uit laatsysteem. Koelsysteem en dynamo kregen een grotere capaciteit, de lage compressie- verhouding maakt het mogelijk op loodvrije normale benzine te rijden. Het maximum vermogen van 29 kW/ 40 pk bij slechts 5400 tpm maakt een topsnelheid van meer dan 130 km/h mogelijk. Natuurlijk ligt het verbruik gunstig: bij 90 km/h is dat slechts 4,9 1/100 km (volgens ECE-norm). Al even logisch is de aandacht voor gerin ge uitlaatgasemissies bij het herzien van de motor (de Marbella L valt in de cate gorie "schoon"). Seat koos versnellingsbakken die bij de grotere modellen al in gebruik zijn. Vanaf de Marbella GL is al een vijfver snellingsbak standaard, in de laagste klasse nog geen vanzelfsprekende zaak. Een carrosserie met veel mogelijkheden Kenmerkend aan het koetswerk van de Marbella zijn niet alleen de vele prakti sche mogelijkheden, maar ook de ver zorgde afwerking en het volwassen ui terlijk. De schuin aflopende neus en het eveneens schuine front, houden de luchtweerstand beperkt en geven aan datmet windtunnelproeven terdege re kening is gehouden. Rondom lopende kunststof beschermschilden. De instap door de ruime portieren is makkelijk, ook naar de achterbank dankzij het handige kantelmechanisme dat de stoe len naar voren doet wegklappen. Van de andere kant kunnen we de achter bank benaderen via een tot aan de bum per reikende achterklep, die toegang geeft tot een bagageruimte met een standaard-omvang van 272 liter. De achterbank zelf kent diverse mogelijk heden. Voorin vormt het dashboard een bijna over de volle breedte lopende pakjesplank, in het linker portier is er nog een opbergvak. Het onderstel: eenvoudig en effektief Wat betreft wielophanging, remmen en besturing hield Seat zich aan moderne systemen, die hun doeltreffendheid hebben bewezen. Tandheugel-besturing zorgt voor een goed contact met de weg. De voorwielen hebben een onafhanke lijke McPherson-ophanging met veer- poten, de achteras is een buisconstruc tie met bladveren die een maximale bin nenruimte garandeert. Het remsysteem bestaat uit schijven aan de voorwielen en trommels aan de achterwielen. Alle versies van de Marbella beschik ken over een gelaagde voorruit, achter ruitverwarming, een mistachterlicht, achteruitrijlamp, hoofdsteunen op de voorstoelen en zelfs een intervalstand op de voorruitwisser. Marbella GL Deze versie biedt al standaard een vijf- versnellingsbak en een aantal extra ver zorgde details. Striping op de carrosse rie en - in de kleur van de carrosserie - op de bumpers en zijschilden. Marbella GLX Zonder iets van de economie op te offe ren biedt deze versie de uitrusting van een middenklasse-auto. Het interieur is voorzien van slaapstoelen en tapijt op de vloer, de ruiten zijn getint en de ach terste zijruiten kunnen geopend wor den. Op de achterruit heeft deze versie ook een wis/wasinstallatie, vooraan vinden we halogeenkoplampen. Het sportieve karakter wordt geaccen tueerd door brede 145/70 R13 banden en luxe wieldoppen. De WD-fractie in Provinciale Staten heeft van harte ingestemd met het pro vinciale streekplan, vooral omdat daarin veel ruimte is gelaten voor fle xibiliteit en globaliteit, zodat het plan - dat voor tien jaar geldt - ook kan in spelen op de veranderingen die zich ongetwijfeld zullen gaan voordoen als gevolg van de technologische ontwik kelingen, waarbij tegelijkertijd de rechtszekerheid voor de burgers niet wordt aangetast. Dat deelde het Soester statenlid me vrouw E. Korthuis-Elion vorige week mee tijdens het WD-open huis in Soesterberg, waar zij een uiteenzetting gaf over diverse aspecten van het plan voor wat betreft de ruimtelijke orde ning. Het grote verschil met de linkse fracties in de Staten - die zich ertegen hebben uitgesproken - zag zij vooral in de mate waarin deze flexibliteit wordt nagestreefd, zowel voor wat betreft de woningbouw als de industriële bedrij vigheid. "Er is in de provincie een duidelijke restcapaciteit voor bedrijvigheid," al dus mevrouw Korthuis, die waarschuw de voor een "vlucht" van de bedrijven bij gebrek aan voldoende en soepele uitbreidingsmogelijkheden, ook al om dat de werkloosheid in Utrecht nog on aanvaardbaar hoog is. Het PvdA-ver- wijt dat dit geen provinciale taak, maar een Haagse is, beantwoordde mevrouw Korthuis met de opmerking "dat er op het Binnenhof geen fabrieken worden gebouwd". 'Niet droogleggen' De WD stemt weliswaar in met de concentratieplannen voor de woning bouw in de stadsgewesten Utrecht en Amersfoort, maar vindt dat andere plaatsen daarom nog niet moeten wor den "drooggelegd". Volgens mevrouw Korthuis wilde met name de PvdA in de Staten alsnog 15.000 lokaties schrap pen om de provincie "groen" te hou den, maar heeft de WD zich daartegen met succes verzet. Belangrijke criteria zijn voor de libera len de eigen verantwoordelijkheid van de burgers en het bedrijfsleven ("daar mógen en móeten we een beroep op doen"), de verkorting van allerlei be roepsprocedures, betaalbaarheid en een doeltreffende regelgeving ("niet zozeer deregulering als wel reregule- ring"), aldus mevrouw Korthuis, die vertelde dat op sommige terreinen in de provincie wel 70 verschillende regelin gen van toepassing zijn, zodat vereen voudiging dringend noodzakelijk is. "Wij moeten niet vanuit een ivoren to ren allerlei principes neerleggen bij de burgers of de gemeenten en hen voor de kosten laten opdraaien," aldus het sta tenlid, dat pleitte voor een overheid die minder als regelaar en meer als bemid delaar en adviseur zou optreden. Met name het provinciaal "groen" komt volgens haar niet in gevaar als de rand voorwaarden van het streekplan wor den nageleefd en er voldoende afwij kingsbevoegdheden zijn ingebouwd. Oefenterrein Ook over Soesterberg maakte zij enkele opmerkingen, met name over het Com pagnies Oefen Terrein (COT) op de Leusderhei. De WD verzet zich tegen de bestemming "militair gebied", maar houdt vast aan de bestemming "natuur met bijzonder gebruik", omdat de lage re overheid anders helemaal geen zeg- genschap meer zou hebben over het ee- bied. "De PvdA wilde dat die bestemming ook voor de vliegbasis zou gelden, maar dat ging ons te ver," aldus mevrouw Korthuis. "Zij willen de basis uiteinde lijk kwijt, maar als je in een vrij land woont en blij bent met de democratie, dan moetje ook de mogelijkheden heb ben om die te verdedigen. Daarvoor heb je een militair apparaat nodig. We kunnen niet zeggen: zet dat maar bij de buren neer." De "zaal" beloonde het statenlid voor deze opmerking met een gul applaus. Reorganisatie, interne verbouwing, alles moet weg! Rolgordijnstof van f 40,- per meter voorf 25.- Mutiplex, 18 mm, 122 X 244 voorf89.- Showroomkasten Showroomkeukens Vloertegels en wandtegels Wastafels en duoblocs Hïvfï»! BOUWMARKT lm SANITAIR en TEGELS T.o. B.P. benzinestation VELDWEG 4 - SOEST - TEL. 02155-14878 Onder grote belangstelling is gisteravond het nieu we fon due-restaurant van bar 't Luykje geopend. Het horeca-bedrijf aan de SteenhofJstraat heeft daarmee een grote uitbreiding ondergaan. Het interieur van het nieuwe gedeelte, dat plaats biedt aan tachtig personen, is geheel aangepast aan de oor spronkelijke sfeer van 't Luykje. De laatste weken is het pand volledig verbouwd. Het barge- deelteis vrijwel onveranderd gebleven, hoewel de toiletten nu meer de ruimte hebben gekregen. Om te fonduen in t Luykje is het aan te raden te reserveren. In verband met een langere tijdsduur van het fonduen ten op zichte van een normaal' diner, zijn de tijden in het fondue restaurant vastgesteld op 17.00 en 20.00 uur. Eigenaar Thijs van de Brakel kwam vorig jaar op het idee een fondue-restaurant te beginnen, toen hij het pand van zijn toenmalige buren overnam.

Soester Courant | 1986 | | pagina 13