Kerstconcert Apollo met gastkoor en soliste Bach-concert in Oude Kerk Speeldoos PAGINA 16 WOENSDAG 17 DECEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 17 I Nieuw cursusseizoen I Horeca Bowlingkastjes Open dag Expositie Diversen Pro memorie Vrijwilligers Vakature Bank Slachtofferhulp Morgenavond, 20.00 uur, Julianakerk: Zondag 21 december, 14.30 uur: Postzegel- en muntenbeurs Stichting Bentinck Fonds viert 15-jarig jubileum Tips rond nieuw verschenen boeken fin de 'elck wat wils' prijsklasse Fakkeloptocht voor de Vrede Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Gesloten Sociale Dienst DANSEN MOET JE DOEN!!! DANSCENTRUM NICO VAN MOURIK Theater-Agenda De Speeldoos De Babysitrevue Ka Theater speelt "Enrico" Kerstavond van "Groei en Bloei" Vereniging Artishock FC Artishock Ltd. Tentoonstelling Workshop Orkest Utrecht Filmhuis: 'The Cotton Club' Kerstconcert door The Messengers NCYB-Soestdijk f 1985 1985 d1984 1980 in1979 si1977 rs1983 Cultureel Creatief Centrum In de week van 19 januari start de twee de helft van het cursusseizoen bij C-drie. Opnieuw zijn er voor jong en oud, klein en groot, talrijke mogelijkhe den om hun creativiteit uit te leven: door dans en beweging of met potlood en papier. Er zijn diverse danscursus- sen, zoals beatballet, jazzballet, ball- roomdansen, Turks en Joegoslavisch volksdansen, maar ook cursussen hoe den en kinderkleding maken, boetse ren/vormgeven, houtbewerking, enz. Te veel om op te noemen. Alle cursussen staan vermeld in de nieuwe cursusfolder, die in de week van 5 januari huis-aan-huis wordt ver spreid. Oud-cursisten kunnen de folder nu al meenemen en rustig thuis bestu deren. Aanmelden kan men zich uit sluitend schriftelijk met het in de folder opgenomen inschrijfformulier. C-drie geeft de raad u bijtijds op te ge ven. In het afgelopen half jaar was er een record-aantal van 649 cursisten. Bij 650 geldt een absolute stop. Voor het inleveren van formulieren en voor na dere informatie kan men terecht bij de administratie van C-drie, tel. 22188, van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.00 uur. Het speciale kerst-arrangement van C-drie, samengesteld door horecama- nager Gert Brouwer, levert grandioze reacties op. Tweede Kerstdag kan men vanaf 14.00 uur het kerstdiner gebrui ken: heldere groentesoep, zalmsalade, gegrilde boerenham, gekookte casseler rib, kruidenmakreel en warme gehakt balletjes in pikante saus, dit alles met een uitgebreid broodgarnituur. Prijs per couvert, incl. twee glazen wijn: 30. Voor de snelle beslissers is er nog plaats. Voor of na het kerstdiner kan men ook nog gezellig bowlen in het bowlingcentrum. Reserveringen bij Gert Brouwer. De huishoudelijke en technische dienst van C-drie is druk bezig met de voorbe reidingen voor het plaatsen van bow- lingkasten in het bowlingcentrum, waarin vanaf 1 januari de vaste bowlers hun attributen kunnen opbergen. Per kast is er ruimte voor twee ballen en twee paar schoenen. Op deze wijze hoe ven de bowlers niet meer met hun spul len te sjouwen, maar zijn ze veilig opge borgen. Voor verhuur kan men zich wenden tot de administratie van C-drie. Om kennis te maken met de docenten en een kijkje te nemen in het cultureel centrum organiseert C-drie op 11 ja nuari 1987 weer een open dag voor ie der die belangstelling heeft. U kunt dan genieten van een heerlijk kopje koffie in het witte café, waar de bekende Soester jazzformatie "Stablemates" zal spelen, ditmaal met Frits Lansbergen als spe ciale gast. Noteer deze datum alvast in uw agenda: zondag 11 januari! Vanaf dinsdag 16 december exposeert de Soester kunstenares Ilse Blomen- stein in het witte café van C-drie. De tentoonstelling omvat recent werk uit 1986. Openingstijden tijdens kantoor uren: maandag-vrijdag 9.00-12.00, 13.00-17.00 en 19.00-23.00 uur, zater dag 19.00-23.00 uur en zondag 15.00- 18.00 uur. Bij het kantoor van de administratie heeft de technische dienst van C-drie «n prachtige informatiehoek gemaakt. Daar treft u alle informatie over cursus sen, horeca en culturele activiteiten n. Ook de informatie van de Vrij willi- jgers Vakature Bank kan men hier in zien of meenemen. >drie is telefonisch te bereiken onder nummer 22188. Het adres is: Willaer- straat 49, 3766 CP Soest, of postbus 347,3760 AH Soest. C-drie is geopend Van 8.00 tot 12.00,13.00 tot 17.00 en yan 19.00 tot 23.00 uur. De reacties van iemand die het slachtof fer is geworden van een misdrijf zijn doorgaans moeilijk te voorspellen. De ernst van de gevolgen is vaak afhanke lijk van de persoon en zijn of haar om standigheden. Zo kan een licht misdrijf toch een grote schok zijn en iemand da nig uit zijn evenwicht brengen. Lange tijd zijn de emoties die een mis drijf bij het slachtoffer teweegbrengt genegeerd. Behalve de emotionele ge volgen - een gevoel van onveiligheid, angst voor herhaling, schuldgevoel, spanningen in relaties, etc. waarvan het belangrijk is dat er in een vroeg stadium op wordt gereageerd - heeft een mis drijf meer gevolgen; het slachtoffer krijgt te maken met allerlei instanties: politie, justitie, de verzekeringsmaat schappij, en kan doodnormale zaken vaak niet meer aan. Meestal bekommert zich niemand om het slachtoffer, maar langzamerhand komen er - terecht - diverse projecten voor slachtofferhulp van de grond. Ook de Vrijwilligers-vakaturebank (WB) ziet het als een onderdeel van haar be leid om steun te verlenen aan een pro ject slachtofferhulp. Momenteel zijn er ca. 30 speciale pro jecten, de meeste in de steden. De ini tiatiefnemers komen uit diverse maat schappelijke sectoren. Zo is het in Utrecht het werkterrein van de "sociale afdeling" van de politie en in Breda een onderdeel van het algemeen maat schappelijk werk. Meestal echter gaat het om vrijwilligersorganisaties. De idee dat medemensen zich belangeloos inzetten betekent voor veel slachtoffers al een aanzet tot herstel van hun ge kwetste gevoelens. Voor meer informatie over het project slachtofferhulp kan men zich wenden tot de V.V.B. in Soest. Het doel is een aantal mensen te verenigen die zich wil len bezighouden met de bevordering en de verbetering van de hulp aan slachtof fers van misdrijven. Bij de start van een project ontvangt men hulp van het Lan delijk Buro Slachtofferhulp, waar men tevens terecht kan voor informatie over schadevergoedingsregelingen, rechts bijstand, reclassering, hulpverlenende instanties, verwijsmogelijkheden etc. Uiteindelijk zal iedereen in Nederland die het slachtoffer is geworden van een misdrijf een beroep moeten kunnen doen op een project in zijn of haar on middellijke omgeving. De V.V.B. wacht met grote belangstelling op reac ties uit Soest. Vakatures Wie wil samen met vrijwilligers kin deractiviteiten (bege)leiden binnen een jeugdclub?(7/613); Vrijwilliger m/v gevraagd voor peu- tergroep op dinsdag en vrijdag van 8.15 tot 13.00 uur(7/153); Oppas gevraagd bij peuters (0-4 jaar) waarvan de moeders lessen volgenf7/ 151); Vrijwilligster gevraagd in wooncen- trum om samen met supervisor te werken aan de zelfredzaamheid van de gahandicapte bewoners van het cen trum^ 1/83); Vrijwilligers gevraagd bij stichting ondersteuning stervensbegeleiding: fungeren als klankbord voor patiënt en verwanten, geen huishoudelijk werk of verpleging( 11/22); De stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest zoekt voor zo spoedig mo gelijk een gemotiveerde medewerker m/v; enige administratieve vaardigheid en ondernemingszin worden gewaar deerd^ 10/603); HAVO/VWO-school in Amersfoort zoekt twee vrijwilligers m/v voor het opzetten van een documentatiecen trum en het verder bijwerken van het archief(10/156). Inlichtingen over het project slachtof ferhulp en bovenstaande vakatures uit sluitend via de Vrijwilligers Vakature Bank, C-drie, Willaertstraat 49, tel. 12630. Openingstijden: maandag, dinsdag en donderdag 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur; vrijdag 11.00-12.30 uur. In verband met de feestdagen is de V.V.B. gesloten van 22 december t/m 2 januari! Tijdens het kerstconcert van het Soes ter mannenkoor Apollo, dat morgen avond (donderdag 18 december) wordt gegeven in de Julianakerk, tre den ook op het Luchtmacht-mannen- koor "Groot Soesterberg" en de so praan Mirjam Koster-Holtkamp. Theo Hes, organist en pianist, bege leidt de koren en de soliste. Het Luchtmacht-mannenkoor wordt sinds zijn "heroprichting" in september 1980 geleid door Hans C. Jansen en heeft als doel het verzorgen van concer ten en het begeleiden van gelegenheids vieringen, zoals herdenkingen, de ont hulling van monumenten, etc. Met veel inzet van zijn leden tracht het koor in- houd te geven aan de spreuk in het em bleem van de Koninklijke Luchtmacht: "Parvus Numero, Magnus Meriot - Klein in aantal, groot in daden". De sopraan Mirjam Koster-Holtkamp studeerde aan het Hilversums conser vatorium solozang en algemene mu- ziekvonning. Ze is werkzaam als zang pedagoge en muzieklerares en als dili gente van verschillende koren. Als so liste was ze al te gast bij diverse koren, o.a. in Italië. Ze is tevens lid van het Ne derlands Theaterkoor. De organist/pianist Theo Hes ging als jongen op school in Soest en is hier dus niet geheel en al onbekend. Hij studeer de aan het conservatorium in Utrecht. Het orgel heeft zijn grote voorliefde; hij Op zondag 21 december vindt in de Oude Kerk aan de Torenstraat weder om een concert plaats van het Neder lands Bach Ensemble. Het concert staat geheel in het teken van Johann Sebastian Bach, uiteraard met aan dacht voor Advent en Kerst. In 1983 is de Stichting Nederlands Bach Ensemble begonnen met het or ganiseren van concerten in Soest. Als "thuishaven" werd gekozen de Oude Kerk, met zijn aantrekkelijke akoes tiek. Per jaar wordt een aantal concer ten gegeven door zowel solisten als vo cale en/of instrumentale ensembles van wisselende grootte. Gestreefd wordt naar een zo gevarieerd mogelijk pro gramma met werken uit de 17e en 18e eeuw. Sinds kort bestaat de mogelijk heid een abonnement te kopen voor de concerten. Het concert van 21 december is het vierde en tevens laatste in de reeks van 1986. Het wordt verzorgd door het Ne derlands Kerkmuziek Ensemble (koor) en het orkest van de Stichting Neder lands Bach Ensemble (NBE). Mede werking wordt verleend door de so praan Monique Krüs, de contra-tenor Simon Schouten, de tenor Frank Ha- meleers, de bas Aijan Liesker en de or ganist Jan Jansen. Het geheel staat on der leiding van Krijn Koetsveld. Er worden uitsluitend werken uitge voerd van Johann Sebastian Bach. Niettemin wordt er een zeer gevarieerd programma geboden met de volgende werken: - cantate 151 "Süsser Trost", geschre ven voor Derde Kerstdag, voor soli, koor en orkest; - het dubbelkorig motet "Singet dem Herrn ein neues Lied"; - het Tweede Brandenburgs Concert voor trompet, viool, fluit, hobo en strijkorkest; - het koraalvoorspel "Nun komm' der Heiden Heiland" (orgel); - cantate 70 "Wacnet, betet, betet, wa- chet" voor soli, koor en orkest. Het concert - dat u uiteraard niet mag missen! - begint zondag 21 december om 14.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de "Gouden Snaar" aan de Steen- hoffstraat en vóór het concert aan de in gang van de Oude Kerk. De toegang kost 15,- (voor houders van CJP en Pas 65 12,50). Verdere inlichtingen over de concerten van het NBE: Stichting Nederlands Bach Ensemble, Albrachthof 29, 3581 WV Utrecht. De eerstvolgende postzegel- en mun tenbeurs in Zeist wordt op zaterdag 20 december als gebruikelijk gehouden in de kantine van de Zinzendorf-Mavo aan de Zinzendorflaan, vlak bij het Zeister Slot. De beurs duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De Stichting Bentinck Fonds viert haar vijftienjarig jubileum op zaterdag 20 december, 's morgens tussen 11.00 en 13.00 uur, tijdens de jaarlijkse Kerstbij eenkomst in restaurant Darthuizen. Onder meer zal die ochtend een video film van hetgeen het Bentinck Fonds doet worden vertoond. Voor de Kerstbijeenkomst wordt ie dere deelnemer van de door het Ben tinck Fonds georganiseerde aktiviteiten uitgenodigd. Daarnaast zijn vanzelf sprekend ook zij van harte welkom die er steeds voor zorgen dat het Fonds dat werk kan doen, waarmee het op 1 de cember 1971 gestart is. Titel: Schaats Almanak 1987 Uitgever: M&P -etterlijk alles over schaatsen is terug te inden in de Schaats Almanak 1987. Of het nu betrekking heeft op de toer tochten dan wel wedstrijdschaatsen, narathons, techniek, conditie en voor- •ereiding, U zult er niet tevergeefs naar «eken. Voor de ware liefhebbers van gladde ijzers een must. Titel: Autoboek 1987 Auteur: Ted Sluymer Uitgever: M&P Wie volledige, kant en klare informatie wenst over prijzen van auto's, caravans, accessoires, occasions, vouwwagens en campers doet er verstandig aan de acht ste editie van het Autoboek, jaargang 1987, te raadplegen. Daarin niet in de laatste plaats technische gegevens, rij- impressies en een grote hoeveelheid kritische beschouwingen. We de aan koop van een nieuwe auto overweegt kan niet om deze informatiebron heen. Titel: Film Almanak 1987 Samenstelling: Al Clark Uitgever: Loeb Als vanouds ook dit jaar weer een door Loeb zeer verzorgde uitgave van de jaarlijkse Film Almanak. De belang rijkste films van het jaar, nationaal en internationaal, worden er uitvoerig in besproken en uiteraard ontbreken bij passende illustraties niet. Daarnaast een schat aan informatie over sterren, hun uitspraken, en de kas- suksessen en fiasco's. Filmfans zullen ook deze derde editie van de Film Almanak zeker op hun verlanglijst plaatsen Titel: Koken met een ster Uitgever: M&P Koken als hobby is in. Uitgevers hebben daar de afgelopen jaren duidelijk op in geschoten. Met en zonder sukses. "Ko ken met een ster" behoort in de catego- rie suksesvolle uitgaven thuis. Hobbyis ten treffen er de recepten aan van een aantal internationale meesterkoks en kunnen met gevoel voor fantasie de me nu's die sterrenrestaurants serveren nu zelf thuis op tafel brengen. Een recep tenboek, waarbij het water je in de mond loopt Titel: Het station van Heeren veen Auteur: Jan Blokker Uitgever: De Harmonie De columnist Jan Blokker zal met "Het station van Heerenveen" vele van zijn bewonderaars aan zich ver plichten. Opnieuw is er een fraaie bundel verschenen met daarin een verzameling columns die eerder in De Volkskrant werden geplaatst. Het accent in deze bundei ligt op een aantal autobiologische stukken waarin Blokkers visie op zijn ver jaardag en schooldagen de hoogte punten zijn. Titel: O.L. Vrouw van de bloemen Auteur: Jean Genet Uitgever: Bezige Bij Een roman geschreven in de Franse ge vangenis van het plaatsje Fresnes. Jean Genet toont zich in zijn eerste roman een groot verteller. Zijn stijl, wisselend cynisch en lyrisch, doet denken aan die van Jean Paul Sartre. De achterflap van het boek vat dit werk van Genet samen met: Een verheerlijking van het leven in zwart proza. Daarmee is echter lang niet alles gezegd. O.L.Vrouw van de bloe men schetst een tijdbeeld van een we reld die steeds duisterder aan het wor den is. Titel: Voorbij dit leven Auteur: Hèléne Renard Uitgever: Bres "Wij sterven ongeveer van verlangen om te weten of er leven na de dood is" staat te lezen op de eerste pagina van dit geruchtmakende boek. Ook de Franse filosofe is niet in staat in haar boek op deze vraag antwoord te geven. Wel stel de ze een balans op van het wetenschap pelijk onderzoek, de bestaande feiten kennis, getuigenissen en ervaringen op het gebied van reïncarnatie en tal van andere zaken die met "Voorbij dit le ven" samenhangen. Er zijn in de uit werking van de onderwerpen zaken die frapperen, om er in te geloven is echter een ander hoofdstuk. Titel: Erfelijkheid en kinderen krijgen Auteur: Hansje Ausems Uitgever: Kosmos Hansje Ausems is vooral bekend ge worden als medewerkster aan het maandblad "Ouders van Nu" haar boek "Erfelijkheid en kinderen krijgen" is een gedegen stuk werk, tot stand geko men met een op dit terrein ter zake des kundige en Ouders- en Patiëntenorga- j nisaties. Degelijk, maar ook waardevol, omdat het afrekent met bakersprookjes en antwoord en uitzicht biedt over mo gelijkheden om erfelijke afwijkingen te voorkomen. Een openhartig boek ge schreven voor mensen die kinderen nog altijd als de uitkomst van een gelukkig huwelijk kunnen zien. Titel: Creatief met kalligrafie Auteurs: Lense Elzinga en Julius de Goede Uitgever: Kosmos Eindelijk weer eens aandacht voor de absolute kunst van het schoonschrijven. Dit boek is daarbij een zeer suggestieve gids. We leren de verschillende schriften schrijven en worden gemotiveerd om creatief met letters om te gaan. Schoon schrijven is in dit fraaie boek een am bachtelijk gebeuren van de eerste orde. De auteurs hebben terecht ook veel aandacht besteed aan de mogelijkhe den van tegenwoordige eigentijdse hulpmiddelen. Dit verdient een groot lezerspubliek. Titel: Genootschap van de steen Auteur: David Morrell Uitgever: Veen Na First Blood en Rambo opnieuw een thriller van formaat. In Genootschap van de Steen de belevenissen van een vroegere ex-geheim agent die in een klooster rust zoekt en boete doet voor zijn wandaden. Zijn contemplatieve le ven wordt verstoord wanneer hij ont dekt dat ook daar zijn toekomst niet vei lig is. Hij verlaat het klooster en de jacht naar iets wat op een samenzwering lijkt is begonnen. Een thriller om van te smullen. Het Luchtmacht-mannenkoor "Groot Soesterberg". slaagde voor het solo-examen orgel en speciaal voor moderne Franse orgel muziek. Hij houdt zich verder bezig met koren, beoefent gospelmuziek en is or ganist van de r.k. kerk in Soesterberg. Het programma omvat zowel Neder landse als buitenlandse kerstliederen. Er is ook gelegenheid voor samenzang. Kaarten voor dit concert, dat om 20.00 uur begint, zijn nog verkrijgbaar bij het VW-kantoor aan de Steenhoffstraat en morgen vanaf 19.30 uur aan de in gang van de kerk. Toegang slechts 4,-. Ook dit jaar, dat tot het jaar van de vre de werd uitgeroepen, organiseert de Yredesgroep-Baarn de langzamerhand traditionele fakkeloptocht in de ad ventstijd. Deze rondgang door het centrum van Baarn is een zwijgend protest tegen de voortdurende kernbewapening en de daarmee gepaard gaande honger en ar moede in de wereld. De start van de optocht is vrijdagavond 19 december om 8 uur. De rondgang duurt een half uur. Fakkels vanaf kwart voor acht voor 2,50 verkrijgbaar op de Brink. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 18 december Vandaag is Jan Klaassen voor het laatst op de kinderboerderij. Samen met zijn vrouw Katrijn sluit hij om half 6 de ten toonstelling af. Als u wilt komen kijken, kan dat dus nog. De toegang is gratis! Er worden vanmiddag ook nog twee ver jaardagen gevierd. Vrijdag 19 december De laatste dag voor de kerstvakantie! De peuter-ouder ochtend wordt nog gehouden bij een ouder thuis. Na de kerstvakantie, dinsdag 6 januari is de eerste peuter-ouder ochtend weer op de kinderboerderij, s' Middags zijn na tuurlijk alle kinderen weer welkom om te helpen met dieren voeren. Zaterdag 20 december Drie jarigen vieren vandaag hun ver jaardag. Er worden allerlei leuke activi teiten gedaan zoals ezelkar rijden, schminken, knutselen, koekjes bakken en nog veel meer. Alle kinderen tussen de vier en twaalf jaar kunnen hun ver jaardag op de Vrije Teugel komen vie ren. Bel wel tijdig want er zijn er al veel besproken! Dinsdag 23 december Vandaag is de boerderij gesloten. Het terrein is wel opengesteld voor bezoek. U kunt leuk wandelen en naar de dieren kijken. Woensdag 24 december Om 2 uur wordt er voor alle kinderen filmpjes gedraaid. Allerlei teken filmpjes voor jong en oud. Kom kijken. De kosten zijn f 1,per persoon en ie der krijgt natuurlijk limonade! Tot ziens. Donaters Helpt mee leuke speelobjekten bouwen op de kinderboerderij. Velen zijn u reeds voorgegaan en de nieuwe glijbaan staat er al. Stort uw bijdrage op girore kening: 4496858 t.n.v. de kinderboer derij. Gesloten De kinderboerderij is tijdens de feest dagen ook aan rust toe. U kunt altijd de dieren komen bekijken en voeren, maar er zijn weinig aktiviteiten. Open op za terdag 27 december en 3 januari. Ge sloten 23, 25, 26, 28,29, 30 en 31 dec. en verder 1,2 en 4 januari. Begin janua ri hopen wij u en uw kinderen weer te mogen begroeten. Tot ziens en alvast fijne feestdagen gewenst! De gemeentelijke Sociale Dienst, Lan ge Brinkweg, is op vrijdag 2 januari de gehele dag gesloten. In januari starten wij weer nieuwe kursussen voor jeugd, paren en echtparen. STIJLDANSEN; In 20 lessen leert u de quickstep, Engelse wals, Tango, Cha-cha-cha, Rumba en Jive. ROCK'NROLL; In 10 lessen leren wi] u de rock 'n roll. Voor inschrijving en/of informatie belt u 02154-13319 of kom even langs. LT. GEN. VAN HEUTSZLAAN 10 BAARN (erkend door het ministerie van wvc) Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Donderdag 18 december aanvang 20.15 uur Musical De Babysitrevue met o.a. Sylvia Millecam, Johnny Kraaykamp jr., Jan Mesdag, Maeve v.d. Steen, Carolien Somerwil. Kaarten f 18,50, CJP en Pas 65 f 10,-. Vrijdag 19 december aanvang 20.15 uur Mini Maxi in "Sprakeloos". Zaterdag 20 december aanvang 14.00 uur Jeugdtheater Ka met "Enrico". Kaarten f 4,—. Maandag 22 december aanvang 20.00 uur Kerstavond van "Groei en Bloei". Toegang gratis. In 'De Speeldoos' 18 december 20.15 uur. De Babysitrevue is een thriller, een mu sical en een komedie die gespeeld wordt door Sylvia Millecam, Johnny Kraay kamp jr., Jan Mesdag, Maeve van der Steen en Carolien Somerwil. De Babysitrevue gaat over mensen die uit elkaar gaan, bij elkaar blijven en mensen die iemand zoeken om bij te kruipen. En over wat er met een mens gebeurt als het van hogerhand bepaald wordt wanneer er gestorven wordt en wanneer er geleefd wordt. Het kind van overhoop-liggende ou ders wreekt zich op de babysits, ziet in hun haar moeder en richt de revolver. Er wordt geschoten, uiteindelijk, maar door wie? En wie gaat er eigenlijk dood? Echt dood? En wie blijft er eigenlijk leven? Echt leven? Fantasiëen, iedereen heeft ze. Dromen, iedereen doet het. Iedereen heeft een droomwereld, die meestal strikt ge scheiden wordt gehouden van de we reld van alledag. Maar wanneer die we relden bij elkaar komen en in elkaar overgaan, wanneer waan en werkelijk heid ééen worden, ontstaan er gedra gingen die bij de buitenwereld op z'n minst bevreemding oproepen. Over gek doen of gek zijn, over stom zijn of stom vinden gaat de voorstelling "Enrico". Ka Theater heeft een voor stelling gemaakt met de fantasie in de hoofdrol. Een voorstelling vol kleur, zang, dans en spel. Maandag 22 december, 20 uur, toe gang gratis. Evenals verleden jaar zal 'Groei en Bloei' in Baarn de kerstavond houden in de grote zaal van De Speeldoos. Zeer de moeite waard deze avond te bezoe ken en de datum van deze bijzondere avond in uw agenda (of op de kalender) te noteren, n.1. maandag 22 december. De heer Amesz, bekend bloemenarran- geur en de leidende kracht van de bloemschikkring van de Baarnse Groei en Bloei zal in samenwerking met deze kring kerstarrangementen tonen onder de titel 'Melange III.' De grote zaal biedt voor zo'n evenement met de mo gelijkheid van belichting en decors dat velen de kerstavond kunnen bijwonen en ook als niet-lid bent u van harte wel kom! De toegang van deze avond is gratis. Aanvang 20.00 uur. De Vereniging Artishock, Steenhoff straat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en ge niet je de voordelen van het lidmaat schap. De kosten bedragen 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en per sonen die tot dezelfde huishouding be horen 27,- per jaar. Kontakt adres le denadministratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. A.s. zondag geen voetbal; er wordt een kleine winterstop ingelast. Eind januari gaan we dan weer beginnen. Let op de persberichten. Gerrit van Lente, Corry Bloemen en Pieter Harkema drie leden van Artis hock exposeren van 13 t/m 28 dec. in de tentoonstellingszaal van Artishock. Zaterdag en zondag geopend van 15.00 uur tot 17.00 uur. Zondagmiddag 28 december, aanvang 15.00 uur, vindt er weer een uniek mu- ziekgebeuren plaats in Artishock. Het Workshop Orkest Utrecht o.l.v. Gijs Hendriks en Bert v. Erk gaat voor verrassingen zorgen. Entree: 7,50; leden/c.j.p./65+ 6,-. Donderdag 18december, 21.00 uur: "The Cotton Club" is de legendarische jazz- en showtempel uit de jaren '20 en '30, midden in de Newyorkse wijk Har- lem. Een club waar alleen maar zwarte artiesten konden optreden voor een uit sluitend blank publiek. The C.C., jaren lang de vaste stek voor big-bands als die van Duke Ellington en Cab Calloway, was niet alleen de meest beroemde ver zamelplaats voor artiesten, vocalisten, dansers en danseressen, jazzmusici, maar ook van de onderwereld. Gang sterleiders als Dutch Schulz en Charlie 'Lucky' Luciano waren geziene gasten in de club, evenals grootheden als Char lie Chaplin en James Cagney. De club werd ten tijde van de drooglegging in de jaren '20 opgericht door de biermag naat Owney Madden. Een geweldige manier om zo zijn illegale drankvoor raad te slijten. Zonder in gemakkelijke nostalgie te vervallen wordt hier een glorieuze jazz- periode herschapen. Het plezier, de in spanning en het zweet spatten van het doek. Net zoals in een band aan musici de gelegenheid wordt geboden te sole ren, zo krijgt elk personage, tot de bijfi guren toe, de kans te schitteren. Het re sultaat is een film die uit zijn voegen barst. Coppola benadrukt dit vooral in de decors en de belichting. Het geeft je de illusie in een droomwereld te verke ren, en daar gaat het toch eigenlijk om. Reserveren vanaf 20.00 uur, tel. 19577. Entree: 5,-; leden c.j.p./65 plus: 4,-. Let op: Donderdag 25 december géén film i.v.m. Kerst. Onder leiding van Jan Houtzagers en met begeleiding van zijn eigen combo geeft de Soester gospelgroup The Mes sengers op zondag 21 december een kerstconcert. Plaats van handeling is het dienstencentrum De Vijverhof aan de Klarinet. Het concert, dat om 12 uur begint, is helemaal gericht op kerst. The Messen gers zingen bekende en minder beken de spirituals, terwijl dirigent Houtza gers een aantal Nederlandse kerstliede ren gearrangeerd heeft in de stijl van The Messengers. De entree-kaarten kosten vijf gulden. Donderdag j.1. vierde de afd. Soestdijk van de NCVB haar Kerstavond. Presi dente mevr. D. Wijmenga sprak een hartelijk welkomstwoord tot de vele aanwezige dames. Hierna luisterden ze, onder begeleiding van de heer J. Hessels Mulder uit Vee- nendaal, naar het Oratorium "Der Messias" van de componist Handel. Dit beschrijft de terugkeer van het joodse volk uit de ballingschap in Babel naar het eigen land Israël, maar dat is ver scheurd en vertrapt. Dan komt echter de profeet Jesaja en hij legt a.h.w. een hand op hun schouder en spreekt na mens God woorden van troost en schuldvergeving. Prachtig wordt dit in de muziek ten ge hore gebracht: aarzelende tonen als de duisternis verbeeld wordt, tokkelende klanken bij het klapwieken der enge lenvleugels, een donkere bas die de woede der omringende volken laat ho ren, een jubelend koor: halleluja! Tenslotte het hele orkest met dreunend slagwerk als één grote lofzang aan het eind der tijden tot eer van God, weg stervend in een gefluisterd amen. De bezoekers hebben ademloos geluis terd; het was een goede voorbereiding op de Kerstdagen. mmMéNhhi

Soester Courant | 1986 | | pagina 17