DOE-HET-ZELF VERZEKEREN KeukenShowSoest Stteu|>e>i Larnóufm Kilo 85® Robert Plomp hoopt op snelle oplossingen voor lawaaioverlast A 28 HANDEL MEDE van Doorn van Doorn JONG BELEGEN KAAS mm, zo gezien moet kunnen VENDOME Maakt Oranje Hotel plaats voor gebouw met 50 appartementen? MODE VOOR EEN ECHTE JEANS De OPRUIMING begint MODE Kerstkoopavonden: vrijdag 19, maandag 22 en dinsdag 23 december 'Soesterbergse kwesties' tijdens VVD-open huis De rekening krijgt u bij een schade dan wei gepresenteerd. Bij een kantoor bent u echter zeker van uw zaak. Dat scheelt bij schade al gauw honderden guldens. EEN SFEERVOLLE KERST BEGINT BIJ VAN WEEDESTRAAT 17 - —.Vwéumw Verkoop mag alleen op 29, 30 en 31 december Vuurwerk afsteken: uitsluitend op oudejaarsavond tot 01.00 uur! Bouw kan volgend jaar al beginnen Van Weedestraat 46 - Soest - tel. 21310 Jeans mode specialist Nieuweweq 60A Soest op 27 december 1986 Nu reeds diverse aanbiedingen met kortingen van 10 tot 50% TELEFOON 23530 Kilo Schouder filetrollade iaoi: Kilo Lende filetrollade 1 yfl Q5 Kilo Runderrollade -a m qc Dus alle rollades 5.- per kilo korting HONSBERGEN HONSBERGEN Lachspiegel Volg de borden KOESTRAAT Vorige week donderdag heeft Rijks waterstaat in Soesterberg langs de nieuwe rijksweg A 28 een aantal ge- luidmetingen uitgevoerd. Dat gebeur de met het oog op de stortvloed van klachten over het sterk toegenomen verkeerslawaai, waarover het ge meentebestuur van Soest onlangs eens intensief met Rijkswaterstaat van ge dachten heeft gewisseld. Wethouder djs. Günther Plomp van Ruimtelijke Órdening deelde dit vorige week mee in Soesterberg tijdens het open huis van de WD. Hij zei daar er van uit te gaan dat Rijkswaterstaat de metingen zó zou uitvoeren dat een en ander voldoet aan de door de gemeente en talloze anderen naar voren gebrach te wensen. "We hopen op snelle oplos singen," aldus Plomp, "die gerealiseerd zullen zijn voordat het seizoen begint waarin de bewoners van Soesterberg weer buiten willen gaan zitten." Hij merkte op vragen van WD-leden en anderen in de zaal van het Dorpshuis op dat het gemeentebestuur bij Rijks waterstaat een "zeer compleet plaatje" had gedeponeerd over de klachten, en dat de rijksinstelling nu volledig op de hoogte was - "niet alleen van óns ver haal, maar ook van dat van anderen," aldus de wethouder. Volgens hem heeft Rijkswaterstaat volledig begrip ge toond voor de reacties uit Soesterberg. "Maar ja, daar moet natuurlijk wél geld bij komen," aldus de wethouder. Geen mooi weer spelen Plomp weigerde - daartoe min of meer uitgedaagd door een van de vragenstel lers - met zoveel woorden uit te spreken dat er ook volgens het gemeentebestuur asfalt moet komen in plaats van het om streden beton in het deel van de A 28 dat langs Soesterberg loopt. "U hoort mij dat in deze openbare bijeenkomst niet zeggen," aldus de wethouder. "Dat zou wel sympathiek overkomen, maar ik kan het zelf niet aanleggen. Ik ga geen mooi weer spelen. Zoiets kan alleen in overleg tot stand worden gebracht en het is me wat te goedkoop om hier aller lei beloften te doen." Hij herinnerde er wel aan dat in het overleg met Rijkswaterstaat, dat ook voor de opening van de weg regelmatig had plaatsgevonden, de keuze voor de betonstructuur altijd gerelateerd was aan de geluidwerende maatregelen, waarvan men aanvankelijk dacht dat deze voldoende zouden zijn om geen problemen te hebben. "De beslissing om te kiezen voor het be ton is echter genomen op een moment dat ook het gemeentebestuur van Soest daaraan niets meer kon veranderen," aldus de wethouder in antwoord op de vraag hoe het kon dat er, ofschoon er sind 1976 inspraakprocedures zijn af gewerkt, kennelijk tijdens de uitvoering van het werk zulke drastische verande ringen in de plannen zijn aangebracht. De "tussentijdse" verhoging van de ge luidsnorm bij de weg (5 decibel) - net onder het maximaal toegestane - vond geen genade in de ogen van de vragen steller. ""Zo'n norm is toch een maxi mum waar je zo ver mogelijk ónder moet blijven? Nu lijkt het of er een acht- baans-verkeersweg is aangelegd." De wethouder antwoordde dat hij dit punt in het overleg met Rijkswaterstaat expliciet had meegegeven om "er nog eens over na te denken". Als de metin gen inderdaad uitwijzen dat de lawaai overlast verkeerd is ingeschat zal Rijks waterstaat ook zijn best doen om de fi nanciën voor verbeteringsmaatregelen op tafel te krijgen, aldus Plomp. Soesterbergse kwesties Plomp ging verder ook nog kort in op een aantal Soesterbergse kwesties, me de naar aanleiding van het WD-forum dat enige tijd geleden in Soesterberg was opgetreden. Zo deelde hij mee dat de omstreden bouwval aan het eind van de Rademakerstraat zijn langste tijd heeft gehad; het nieuwbouwplan komt binnenkort in het College ter sprake. De werkgroep die voor 1 januari a.s. zou rapporteren over de situatie met betrekking tot het Dorpshuis zal niet op tijd klaar zijn, aldus de wethouder. Hij verwachtte dat de gemeenteraad zich pas in maart over een definitief voorstel zou kunnen buigen, maar deelde tevens mee dat het interim-bestuur van het Dorphuis bereid is tot eind maart aan te blijven. Over de Soesterbergse sporthal kon hij mededelen dat de gemeente rond de NBk4 De H Kantoren in Soest zijn: Adviesburo van Ginkel, Makelaar in Assurantiën. Kleinegris Assurantiën. Harrie Toonen Assurantiën. De Vesting Assurantiën. ZIE PAGINA 16 Als u aan een nieuwe keuken denkt, komt u dan eens naar onze keukens kijken. Keukens in moderne lichte tinten, maar ook klassiek eiken. Industrieweg 12. tel. 02155-10304 ^(Ind.terrein, zie ANWB-borden) Ook zaterdags van 9 tot 16.30 uur. 1 Sleutel vergeten en buurman, hulpvaardig slaat deurruit kapot, U vindt dat niet aardig stuk hout in't gat en wat denkt U wat? Van Ede komt snel, is bijzonder slagvaardig! Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 16055 Of 184 29 EN WIJ KOMEN! jaarwisseling de verklaring van geen be zwaar van Gedeputeerde Staten en de goedkeuring van het krediet verwacht te. Hij hoopte dat het bouwschema als nog aangehouden zou kunnen worden. De gemeente zal de conclusies van het KNOV-rapport over de winkelsituatie in Soesterberg betrekken bij het be stemmingsplan "Soesterberg-kom", dat volgend jaar in de inspraak komt. De belangrijkste conclusie van het rap port is dat er in Soesterberg sprake is van een stukje overbewinkeling, waar door in elk geval geen ruimte is voor nieuwe winkelvestigingen. Eén van de voorgestelde verbeteringen is de gelei delijke verplaatsing van winkels van met name het Dorpsplein naar de Ra demakerstraat. Méér huizen voor YS-militairen Over de woningbouwsituatie in Soes terberg deelde Plomp mee dat diezelfde week de eerste sleutel zou worden uit gereikt van het plan Wostok. Voor de komende jaren staan nog 350 woningen in Mercury op de rol, waaronder 50 voor Amerikaanse militairen. Overi gens liet de wethouder weten dat De fensie inmiddels per brief heeft meege deeld nóg eens 90 woningen voor Ame rikaanse militairen te wensen. De uitkomsten van het in november ge houden overleg met de belanghebben den bij de reconstructie van de Rade makerstraat worden momenteel ook geïnventariseerd. "Daar moet langza merhand iets zichtbaar worden," aldus de wethouder, die erop wees dat de planning uitgaat van realisering vanaf maart a.s. Over het bestemmingsplan Amers- foortsestraat merkte de wethouder op dat de diverse meningen momenteel worden geïnventariseerd. In januari volgt behandeling in de commissie Ruimtelijke Ordening en de gemeente raad. Over de suggestie voor de aanleg van een fietspad aan de noordzijde van de Amersfoortsestraat merkte hij op dat dit een goed idee lijkt, maar dat nog wordt bekeken of realisering haalbaar Le byou Ie plus élégant SOESTERBERGSE- STRAAT 55 SOEST - TEL. 12639 is. Ook deze zaak komt in de commissie R.O. op tafel. In de gemeenteraad van februari ver wacht de wethouder de behandeling van het gevraagde krediet voor de aan leg van de "spottersplaats" bij de vlieg basis, waar Defensie inmiddels is be gonnen met werkzaamheden. Hij hoopte dan de nodige helderheid in de materie te kunnen verschaffen. Vuurwerk mag in de gemeente Soest alleen op maandag 29, dinsdag 30 en woensdag 31 december verkocht worden en wel aan personen boven de acht tienjaar. Verkoopt men buiten die periode vuurwerk, of verkoopt men vuur werk aan personen onder de achttien jaar, dan riskeert men een bekeuring. Uitgezonderd hierop is de verkoop van de zogenaamde klappertjes, die het gehele jaar verkocht mogen worden aan mensen van alle leeftijden. Het afsteken van vuurwerk mag in Soest en Soesterberg alleen tussen 18.00 uur op 31 december en 01.00 uur op 1 januari. De politie zal er weer streng op toezien dat buiten die periode geen vuurwerk wordt afgestoken. De strenge voorschriften en het strenge toezicht zijn wel nodig, daar vuurwerk levensgevaarlijk kan zijn. Wie desondanks toch vuurwerk wil afsteken moet goed letten op de gebruiksaanwijzing, die op de verpakking vermeld staat. Let echter ook op de omgeving en streek geen vuurwerk af in de buurt van au to's; de benzinedamp rond de auto kan enorme ontploffingen veroorzaken, met levensgevaarlijke gevolgen. Bedenk wel dat brandwonden tot de pijnlijk ste en gevaarlijkste verwondingen behoren. Schiet verder geen pijlen en raket ten af in de omgeving van rieten daken. Eén vonk is voldoende om een heel huis in de as te leggen. Rotje door brievenbus: vloerbedekking vernield Mevrouw S. de B. van de Generaal Spoorstraat in Soesterberg deed in het afgelopen weekeinde bij de politie aan gifte wegens de vernieling van de vloer bedekking in de hal van haar woning. Die was beschadigd doordat onbekend gebleven jongelui een rotje door de brievenbus naar binnen gooiden, waar het explodeerde. Mogelijk al volgend jaar zal een begin worden gemaakt met de sloop van het eertijds vermaarde Oranje Hotel aan de Burgemeester Grothestraat, waar dan ruimte vrijkomt voor de bouw van een gebouw met 50 appartementen. Een en ander blijkt uit mededelingen van wethouder Günther Plomp (WD) van Ruimtelijke Ordening, vo- Winkeldievegge 'opgelucht' na arrestatie De politie heeft vorige week de 56- jarige mevrouw B.K. uit Soest aan gehouden op verdenking van het plegen van een aantal winkeldief stallen. Zij werd betrapt in de super markt van de firma Van D. aan de Wiardi Beckmanstraat, waar ze een aantal artikelen ter waarde van ca. 65 gulden zonder betalen wilde meenemen. Bij haar aanhouding be kende ze even tevoren hetzelfde te hebben gedaan bij de supermarkt van de fa. A.H. aan de Smitshof. De buit was daar 84 gulden waard. De vrouw gaf tegenover de politie te kennen dat ze afgelopen jaren regel matig winkeldiefstallen had ge pleegd. Meestal betrof het levens middelen, soms ook ondergoed. Ze liet weten dat ze opgelucht was nu ze eindelijk in de kraag was gegrepen. De politie maakte proces-verbaal op. Feestdagen beginnen bij naar rige week. Half januari worden de plannen daarvoor van een Utrechtse project-ontwikkelaar openbaar ge maakt. Volgens de wethouder staat het inmid dels wel vast dat het gebouw, dat intus sen meer dan een eeuw oud is, gesloopt zal worden. De grond is al verkocht en er zijn verder geen belemmeringen voor het bouwplan. Het hotel geldt welis waar als een "beeldbepalend" pand maar komt niet voor op de Monumen tenlijst. Restauratie van het op zichzelf ooit fraaie hotel - nu een schoolvoorbeeld van "vergane glorie" - lijkt bovendien nauwelijks financieel te realiseren, om dat de tand des tijds zich hier uitermate hevig heeft doen gevoelen. Daar komt nog bij dat vanuit de bevolking nimmer initiatieven zijn ontplooid om het hotel te behouden. Het Oranje Hotel is nog altijd een "mo numentaal" pand en begon zijn roem rijke bestaan als de buitenplaats "Groenhof' en werd later vooral ge bruikt voor het onderbrengen van "In- dië-gangers", onder de naam Java Ho tel Soest. Na de oorlog veranderden de toenmalige eigenaars de naam in Oran je Hotel en werd het van tijd tot tijd het decor van "vorstelijke" evenementen, o.m. van de Koninklijke Familie. Het ziet ernaar uit dat het Oranje Hotel zijn langste tijd nu heeft gehad. Op de grond rust overigens een horecabe- stemming, die bij realisering van het ap- paratementengebouw gewijzigd zal moeten worden in een woonbestem ming. Koffertje uit auto gestolen Uit de auto van de heer De B. uit Soest, die zijn wagen had geparkeerd aan de Kamperfoeliestraat, heeft een onbe kende dader in het weekeinde een atta chékoffertje ontvreemd. Daarin zat naast een aantal papieren ook een paar sportschoenen. De dader heeft ver moedelijk gebruik gemaakt van een val se sleutel. De heer G. V. uit Soest meldde de poli tie een mislukte poging om zijn auto te kraken. Het portierslot bleek gefor ceerd te zijn, maar de wagen was kenne lijk niet open gekregen. De auto stond geparkeerd aan de Christinalaan. ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID Alleen donderdag Koop nu reeds een Kerst-rollade. 15.95 voor XV 19.95 voor11? 19.95 voorX*X; Alleen donderdag fin door GerardPaul In Frankrijk denken ze dat wij in Neder land belasting moeten betalen op vitra ges. Nu is onze regering vindingrijk ge noeg om zoiets dols te bedenken en wij zijn zuinig genoeg om ze dan niet meer op te hangen, maar wij weten dat onze Franse broeders er naast zitten. Anderen mogen bij ons gerust naar binnen kijken en volgens Wim Sonneveld graag zelfs. De man die het mij vertelde kan het we ten; hij is met een Francaise getrouwd. En omdat de liefde alles gelooft, neemt ze nu ook aan dat boerenkool echt door mensen gegeten en niet voor de konijn tjes verbouwd wordt. Zoals wij een karikatuur maken van mensen uit vreemde landen, zo hebben zij een vertekend beeld van ons. De 'Ne- therlands Universities Foundation For International Education', beter bekend als NUFFIC, stelde voor buitenlandse gasten een boekje samen waarin in kort bestek wordt weergegeven wat zij in grote lijnen hier kunnen verwachten. Geba seerd op gegevens van eerdere bezoekers waarschuwt het boekje dat "Nederland se automobilisten niet bekend staan om hun beleefdheid; een zekere agressiviteit maakt zich meester van de anders zo ge matigde Hollanders, zodra zij achter het stuur van een auto plaats nemen. Het is dus aan te bevelen om hun verkeersre gels te bestuderen en dan toch maar uit de buurt te blijven. Automobilisten moeten voorrang verlenen aan voetgan gers als ze op een zebrapad lopen of als de wagen naar rechts afbuigt, maar blijf zelfs dan op uw hoede en wees voorzich tig" Na een lofzang op de talloze mogelijk heden van de fiets, waarvan er zo'n slor dige 10 miljoen rondcrossen, adviseert de NUFFIC haar gasten geen "flitsen de" fiets te kopen, maar een eenvoudig tweedehandsje. "Hollanders zijn over het algemeen heel eerlijk en er is relatief weinig criminaliteit maar om één of andere reden is fietsen stelen haast tot een nationale sport verheven. Een dege lijk kettingslot wil wel eens helpen. Waar wij in het buitenland wel eens iets missen zonder precies te weten wat, valt bezoekers in ons land "de jungle"achter de ramen van de woningen direkt op, "niet zelden aangevuld met vazen vol snijbloemen. "Iedereen, van professor tot eenvoudige kantoorbediende, draagt de kleding die hij zelf lekker vindt zitten; dat loopt uit een van een elegant kostuum tot een spij kerbroek met slobbertrui. Hóewei er juist de laatste tijd een neiging bestaat om zich wat conservatiever te kleden, kun je iemands welstand of status niet aflezen van wat hij draagt. We zijn allemaal verschillend, maar hier en daar schijnen we toch wat op elkaar te lijken. dames/herenkapsalon Een coupe is niet aan leeftijd gebonden. Kleding en stijl veranderen, en uw kapsel hoort daarbij Zaterdag na de kerst en maandag voor oud en nieuw zijn we geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Ook voor heren. Probeer ook eens zonder afspraak. Kerkstraat 44, 3764 CT Soest Tel. 02155-12175 Parkeren in het centrum van Amersfoort in de Parkeergarage Koestraat. IÊI Tarief: f 0,50 per 20 minuten. Open op koopavonden tot 22.00 uur.

Soester Courant | 1986 | | pagina 1