Diamant. de geheime liefde van velen ACCU'S zeer scherpe prijzen Accu 36 AH f79.- Accu 45 AH f85.- (^Qjehannes^ Koks Gesto bezorgt Desmond Tutuschool twintigste school-computer in Soest «oesï SLAGERIJ DUWEL ZWIERS JURRIËNS B.V. EEN WEEK VOOR V, door Arie KERSTMIS^ w^de,aar Loodgieterswerk Feestelijk vlees van uw slager de basis voor uw kerstmenu GOURMET- en FONDUESCHOTELS ROSBIEF - VARKENSHAAS - KALFSFRICANDEAU - OSSEHAAS - FRICANDEAU - KALFSOESTERS WILD en GEVOGELTE Wij wensen u prettige feestdagen. Soest trekt 18.000 gulden uit voor software SHELL STATIONS Klanten Silver Star Video stellen top 100 aller tijden samen WOENSDAG 17 DECEMBER 1986 ^ONO.7^, SOESTER COURANT PAGINA 21 Het juiste jaartal weet Arie zich niet meer te herinneren, maar het moet er gens tegen het eind van de dertiger ja ren zijn geweest. Crisistijd, duidelijk zichtbaar in de ar beidersbuurt waar Arie met z'n ouders en zijn twee broers woonde en op- groeide. Pogingen om het ware warme kerstge voel voor werklozen met een schamele uitkering op te roepen vonden een week voor 25 december plaats. Op de preekstoel van de wijkkerk stond een jonge idealistische priester, zijn tijd in alle opzichten ver vooruit, de jaarlijkse traditionele bedelpreek voor de armen van de parochie te hou den. Wie niet werkloos was werd geacht te dokken, anders kon het voor gevers en ontvangers immers nooit een Vrolijk, laat staan Zalig Kerstfeest worden. De priester die aan het woord was had de gave van het woord en zou zeker een suksesvol politicus geworden zijn wanneer zijn wieg in een anders ge kleurde omgeving had gestaan. Na zijn indrukwekkende oproep te ge ven wat er redelijkerwijs te geven viel, en liefst nog meer, gingen in het zwart geklede collectanten gebukt onder het gewicht van tinnen schalen waarop zich, afgezien van enkele knopen, hal ve centen, centen 2 1/2 cent stukken, stuivers, dubbeltjes, kwartjes en een enkele glimmende zilveren gulden en rijksdaalder bevonden. Het zou, zo op het eerste gezicht, de armen van de pa rochie op 25 en 26 december van dat jaar aan niets ontbreken. Pakjes margarine, een half pond Ma- riabiscuits, een fles limonade-siroop, een rookworst van Anton Hunnink, huishoudzeep, bruine bonen, splite- rerwten, een reep chocolade met nootjes, een Kerstbrood en een kaars, ze maakten er opnieuw voor de armen een Zalig Kerstfeest van, terwijl de schenkers van deze naastenliefde het gevoel hadden met goed fatsoen een wild of tam konijn te kunnen bestel len. Dat jaar liep de besteding van de op brengst van de collecte echter iets an ders. Toen de dienst teneinde was beklom de dienstdoende priester, in tegenstel ling tot de gewoonte, nogmaals de preekstoel. "Er worden", deelde hij mede, "aan de armen van de parochie dit jaar geen kerstpakketten ver strekt." De stilte in de afgeladen kerk was hoorbaar. "Ik heb mij", vervolgde hij, "er altijd aan geërgerd dat wij door het samen stellen van een Kerstpakket uitmaken wat deze mensen met de Kerstdagen wel of niet zullen eten en drinken. Daarom is op mijn verzoek besloten aan iedereen die er voor in aanmer king komt een bedrag in geld uit te ke ren. Het streefbedrag is 12,50 per gezin." Afgaande op de verbaasde gezichten en het achterdehandse gemompel leek dit revolutionaire besluit bij het me rendeel van de gevers niet in goede aarde te vallen. Een mogelijkheid fraarmee de man op de preekstoel wel degelijk rekening had gehouden toen hij zijn epiloog afsloot met de medede ling: "En waar deze mensen dit bedrag aan willen besteden gaat ons niet aan. Al brengen ze 't naar een café, een bio scoop, van mijn part naar wijk zeven, dat is hun zaak. Ik zeg U: Kerstmis is doe wel en zie niet om." Hij verdween zonder een Amen er op te laten vol gen. U vraagt zich, net als Arie destijds deed, waarschijnlijk af wat wijk zeven met de eventuele 12,50 te maken had. Arie's vader weigerde daarover informatie te verstrekken, en ook zijn moeder hield zich op de vlakte. Nog voor het begin van de Kerstvakantie vernam hij van zijn buurman op school dat daarmee "de rose buurt", wat dat ook betekenen mocht, werd bedoeld. "Ik breek je je benen als je daar ooit naar toegaat", beloofde Arie's vader toen hij hem van zijn ontdekking op de hoogte stelde. Het is er, mede door dit vooruitzicht, nooit van gekomen. Vandaag, bijna 50 jaar later, Kerst feest 1986. We zitten met de moeilijkheid dat de 3e Wereld zo veraf is, en dat in tegen stelling tot al het andere, armoede in de etalages en afdelingen van winkels en warenhuizen niet te koop is. En toch. Misschien kan Arie een oplossing aan dragen, zij 't dat hij de eerste is om toe te geven dat iedere vergelijking met vroeger, wat armen betreft, mank gaat. Er voor in de plaats kwamen de echter absolute minima. Zo U overweegt aan deze categorie voor de a.s. feestdagen in financieel opzicht aandacht te besteden, dan kan wellicht de opvatting daarover, bijna vijftig jaar geleden in praktijk ge bracht, daarbij helpen. Kunnen de echter minima voor een keer ook eens iets doen waarin ze zin hebben. Voor U rest een Vrolijk, misschien wel Zalig Kerstfeest. arie wandelaar Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Onze kerstspecialiteiten: EENDEPATÉSOEZEN GEVULDE VARKENSHAAS GEVULDE KALKOENBORST RUNDER- of VARKENSROLLADE naar uw wens op ambachtelijke wijze opge bonden (dus geen net) Fijne vleeswaren o.a.: rosbief, fricandeau, runder rollade, gevulde kalfsborst, gekookte tong. Eigen fabrikaat sauzen, salades en paté's, saucij- zekrans of staaf. Om teleurstelling te voorkomen raden wij u aan tijdig uw kerstbestelling op te geven. STEENHOFFSTRAAT 58 - SOEST TELEFOON 02155-12377 Ruime parkeergelegenheid Sedert 1931 Uw slager! Inderdaad het is géén geheim dat vele vrouwen en tegenwoordig ook steeds meer mannen in hun hart een soort stille liefde vormen voor de koning der edel stenen, nl. DIAMANT. En het is waar, de diamant met zijn prachtige schittering, zijn grote hard heid en vooral zijn duurzaamheid heb ben dit "steentje" tot een begerens waardig bezit gemaakt. Vooral zijn duurzaamheid heeft er toe geleid dat diamant een symbool van eeuwigheid is geworden. Wie kent niet de uitspraak "Diamonds are forever"? Vandaar dat menige echtgenoot zijn eeuwige liefde voor zijn levenspartner wil onderstrepen met een diamanten sieraad. Volgens de boeken werd de eerste dia manten verlovingsring geschonken op 17 augustus 1477. Maximiliaan van Oostenrijk schoof toen zijn verloofde Maria van Bourgondië een solitair aan de vinger. Daarmee startte hij een tradi tie die thans al zo'n 500jaar voortduurt. Nog steeds zie ik in mijn zaken dat de gouden verlovingsringen worden opge sierd met het bijplaatsen van een dia mant, een mogelijkheid trouwens die ook op een later tijdstip kan plaatsvin den (misschien een leuk idee voor een speciale gelegenheid/). Sieraden die vroeger alleen bestemd waren voor een bevoorrechte categorie, zijn nu veel sportiever, draagbaarder voor elke vrouw en vooral ook bereik baar voor elke vrouw. Er moet echter door de handel veel meer ingespeeld worden op snél wisselende mode trends. Zoals nu sterk het twee- of driekleurig goud mode is, waarin ver werkt een diamant die ook fantasie ge slepen kan zijn zoals het rechthoekige émeraude-slijpsel of de ovaal of de langwerpige Baguette. De juwelier, die inhaakt op nieuwe ten- denzen en een moderne collectie dia mant-sieraden weet te brengen, zal in toenemende mate afsteken tegenover de klassieke conservatieve vakzaak. De tijd is voorbij dat men een sieraad kocht, éénof twee keer in zijn leven en dat dan generaties lang mee moest gaan. De vrouw is veelal modebewuster geworden en wil liever een modern ont werp sieraad hebben. Dit heeft tot ge volg gehad, dat het gemiddelde prijsni veau van een diamant sieraad is ge daald, maar het aantal verkochte stuks is toegenomen. Opvallend is, dat de mystieke schoon heid van diamant, zijn blijvende waarde en het beste geschenk om zijn liefde uit te drukken, waarden zijn, die zélfs in een crisistijd belangrijk zijn gebleven. In Nederland is de markt voor diamanten sieraden de laatste jaren toch steeds vooruitgegaan. Ondanks moeilijker ja ren koopt vooral het jongere publiek tot 40 jaar een diamanten sieraad. Het per centage vrouwen dat een diamantensie raad bezit bedroeg in 1973 nog 18%, in 1979 22%, terwijl dit percentage zich nu rond de 25% beweegt. Voor meer dan de helft betreft dit rin gen en dan voor tweederde daarvan de zg. solitaires, een enkele diamant op een ring. Oook de introduktie van de zg. groeibriljanten heeft voor veel vrou wen de weg geopend om uiteindelijk een "grote" diamant te bezitten. Dit groeisysteem is mogelijk doordat diamant vanwege zijn bijzondere hard heid nagenoeg niet slijt, waardoor de steen als nieuw blijft en de juwelier daardoor de steen weer kan innemen als de kliënt een grotere steen wil aan schaffen. Toch wil ik ook wel een waarschuwen de opmerking maken, nl. deze: bij de aankoop van een diamant of briljant zijn vele facetten betrokken. Zowel let terlijk is figuurlijk. Wat ik hiermee be doel? Wel zoals een letterlijke briljant 57 of 58 slijpfacetten heeft, zo moet men bij de aanschaf van een steen letten op verschillende facetten die grote in vloed op de prijs hebben. Het is zaak om niet alleen maar te letten (of te vergelijken) op de grootte van de steen, of zoals men het vaak zegt: het aantal puntjes van de steen. De zuiverheid, de kleur, de verhoudin gen, het slijpsel zijn bv. enkele van de faktoren die eveneens bepalen of het steentje een juiste prijs heeft. Over deze facetten van de aankoop kan echter al léén de vakman U een juiste voorlich ting geven. Kwaliteit maakt nu eenmaal onder scheid. Oók bij diamanten. Vooral bij de wat grote stenen van b.v. 0,50 of 1,00 Karaat of méér wordt dit van steeds groter belang. Wanneer tot in de perfectie geslepen, geeft zo'n diamant zijn buitengewone zuiverheid en kleur prijs en gezet in een sieraad wordt ze tot het meest exclusieve geschenk ter we reld gerekend. Gezien al deze verschil lende kwaliteiten van diamant geef ik u het advies diamant altijd te kopen in de vakzaak waar de verkoper U persoon lijk de specifieke kenmerken van Uw steentje kan vertellen. Wel, U zult inmiddels wel bemerkt heb ben dat mijn liefde voor diamant geen geheime liefde meer is, maar dat ik er nauwelijks mijn mond over kan hou den. U kunt daarom als U eens vrijblij vend over diamant wil praten altijd bij ons terecht. U bent van harte welkom! Aaron Sossoon Diamantair v. Weedestraat 145, Soest Laanstraat 18, Baarn Portemonnee gestolen Mevrouw M. uit Soest deed bij de poli tie aangifte van de diefstal van haar por temonnee, met een inhoud van c. 130 gulden. De beurs bleek uit haar tas te zijn gestolen, die ze even naast zich op de grond had gezet tijdens een bezoek aan een speelgoedwinkel aan de Smits hof. De Desmond Tutuschool aan de Mo lenstraat beschikt sinds vorige week, net als een groot aantal andere basis scholen in Soest, over een complete MSX-computer. Dat is te danken aan de firma Koks Gesto van de Industrie weg in Soest, die zich schaarde achter het initiatief van de Soester Zaken- kring waardoor al eerder 19 van de 26 basisscholen van de moderne appara tuur werden voorzien. De Desmond Tutuschool heeft dus de twintigste in huis. De computer werd vorige week vrijdag morgen door Koks Gesto-directeur H.G.C. Koks en bedrijfsleider W. Lek- kerkerker officieel aangeboden aan di recteur mevrouw A. Mann van de school, in gezelschap van een van de leerkrachten, de heer R. Bakker, die zich in het gebruik van het apparaat had bekwaamd. Ook onderwijswethouder drs. Jan Menne was namens het ge meentebestuur aanwezig. Twee Desmond Tutu-leerlingen, Mar- co Roskam en Heidi Visser, namen de computer onmiddellijk in gebruik en maakten daarmee duidelijk dat de schooljeugd zich binnen de kortste ke ren thuis zal gaan voelen op de appara tuur. Mevrouw Mann liet weten zeer in genomen te zijn tnet dit gebaar van de leermiddelenfirma Kok Gesto, die van ouds al een goede bekende van het on derwijs in Soest is, zeker sinds het be drijf zich 15 jaar geleden in Soest vestig de. 'Te trappelen' Twee leerkrachten van de school heb ben onlangs met goed gevolg de com putercursus doorlopen, die de Zaken- kring als voorwaarde voor de levering van de apparaten stelde. "De anderen staan te trappelen om hetzelfde te doen," aldus mevrouw Mann. De heer Koks merkte op dat de firma met veel genoegen als sponsor optrad voor de Desmond Tutuschool, omdat hier veel kinderen verblijven met een andere culturele achtergrond, die extra begeleiding noodzakelijk maakt. Als enige van de vier gespecialiseerde "schoolleveranciers" is Koks Gesto al jaren actief in het computer-gebeuren in het onderwijs, aldus de heer Koks, en het bedrijft onderkent dan ook niet al leen de mogelijkheden, maar ook de problemen die daarbij om de hoek kun nen komen kijken. "We moeten de computer niet over schatten," aldus de heer Koks, "want hij kan de leerkracht niet vervangen, al is het wel een bijzonder hulpmiddel." Drie aspecten noemde hij in dat verband van belang: Het realisme van de heden daagse maatschappij, waardoor kinde ren moeten leren omgaan met de com puter; het gebruik van de apparatuur bij "remedial teaching"-opdrachten, waar mee fouten-analyses getrokken kunnen worden; en het gebruik van het appa raat voor algemene en administratieve doeleinden, zoals tekstverwerking, de leerlingenadministratie etc. Software-achterstand Helemaal tevreden over de (gezamen lijke) keus van de scholen voor de MSX-computer leek hij niet, omdat Weegbreestraat 54 Soesterbergsestraat 76 - Telefoon 15416 Telefoon 17658 V.r.n.l. de heren Koks, Menne, Bak ker, mevrouw Mann en de heer Lekker- kerker; op de voorgrond Marco Roskam en Heidi Visser. hiervoor relatief nog weinig software beschikbaar is, in tegenstelling tot de Commodore. Hij verwachtte overigens dat die achterstand met enkele jaren wel zou zijn ingelopen. Koks Gesto werkt zelf aan een nieuw programma voor de MSX-2: "Op reis door Computerra", waarmee de kinderen als het ware een reis maken door vier landen, met elk hun eigen onderwijsthema. Ze voeren daarbij opdrachten uit die tot doel heb ben hen op didactisch verantwoorde wijze - op drie niveaus - te leren zelf standig met de computer om te gaan. Dat is belangrijk uit het oogpunt van de taakverlichting van de leerkracht. De heer Koks onderstreepte dat de computer in het onderwijs een steeds belangrijker rol gaan spelen. "Nu staat er op elke school nog maar één 'confi guratie', maar in de toekomst zullen we er in elk klaslokaal een aantreffen." Hij deed tenslotte een beroep op de ge meentelijke overheid om een budget beschikbaar te stellen voor de aanschaf van programma's, temeer daar de scho len in Soest allemaal hetzelfde type computer hebben aangeschaft. Bij ge zamenlijke inkoop zou een aantrekke lijke korting in de wacht kunnen wor den gesleept, aldus de Koks Gesto-di- recteur, die mevrouw Mann nog een bloemetje aanbood als een teken van "zon en vreugde", in de hoop dat dat ook zou gelden voor het gebruik van de computer in de school. Mevrouw Mann sprak een kort dank woord en maakte duidelijk blij te zijn met het feit dat juist het Soester leer- middelenbedrijf als sponsor was opge treden, zodat er bij eventuele proble men als het ware "om de hoek" oplos singen gevonden kunnen worden. Van de computer zelf verwachtte ze dat daarmee de "vijfeneenhalfjes" in elk geval "zes-minnetjes" konden worden. 18.000 gulden Wethouder Menne benadrukte nog eens dat het initiatief van de Soester Za- kenkring uniek is in het land, een voor beeld dat navolging verdient. Hij twij felde er niet aan dat de zes scholen die het vooralsnog zónder computer moe ten stellen, binnen afzienbare tijd ook over dergelijke apparatuur zullen be schikken. Menne liet ook weten dat het gemeentebestuur inmiddels op de be groting 1987 een bedrag van 18.000 gulden heeft uitgetrokken voor de aan schaf van softwareprogramma's, zodat de scholen die al over een computer be schikken daarmee ook behoorlijk uit de voeten kunnen. De heer Koks hield in dat verband nog een pleidooi om het vak informatica als zodanig in elk geval ook in het lesrooster van de eerste leer jaren van het voortgezet onderwijs op te nemen. Ajje vrogger in Boare mos weze, daan gong je over de Nieuwe Steeg. Toeng d'r in de joare veur de leste oorlog mooie huze laangest ééjn kaangt wiere 'ebouwd, heette utdoaro veurtoan Stad houderslaan. En ajje noeng vaan de Korte Brink die loan inkiekt, daan is aallus an ééjn kaangt nog net utzellefde 'ebleve. Noa de oorlog kwaam an de Moatweg de riool-woaterzuvering. Ze groeve grote rioolbuze in de grongd moar d'r waas iets niet zo baar goed bekeke, waangt aaf en toe sting de heule loan haalfblaank. Deur dit riool mos aal ut aafvaalwoater vaan un heul stuk Soest, daat hier bie mekoar kwaam in het zo- genoamde moedderriool. En ut greujde aalsmoar groter op Soest, dus ut heule fietspaad kwaam weer overhoop veur nog grotere buze, daat waas daan ut grootmoederriool, zaa'k moar zeige. D 'r bleef moar woater vaalle en komme, dus gong aaf'elope zomer de loan weer ope en gong d'r nog uszo 'n rioolbuus in. Ik vin ut toch zo knaap daazze aaltied nog un ploats wete te vingde veur aal die buze en koabels en leidinge, moar 't lukt nog steeds. Met aal daat gemul in de Stadhouwers oarde waas ut aas faalt d'r niet bepoald vlaakker op 'eworde dus krege we un wegdek. En doargongeze me toch an 't groave jonges, heul baar. Toen 'k d'r us gong kieke, doch ik verdeed daawwe un echt kanoal op Soest krege. In Gronin gen hejje ut Eemskanoal, moar hier wier ut Eemkanoal uut 'egroave, leek ut wel. Un soort dwaarsvoart vaan de Proamgraacht. Moar neej, ze gooide de nieuwe woater weg netzo haard vol met aangder schoon zaangd. Daat waas veur ming omtrent met zoiets as ut groa ve vaan un kuulom zaangdkwiet te roa- ke, moar ze deeje ut om ut verzaakke vaan ut nieuwe aasfaaltdek te veurkom- me. Ik von 'Stadhouderslaan' aaltied een dure noam, moar zo wordt ie ut ok nog us un keer. Daat zaal waat koste, aal die vraachte zaangd d'r uut en d'r in. Bie de Noorderweg is ter un vluchtheuveltje 'ebore, daan kenne de scholiere vaan 't Griftlandcollege zogenoamd 'gefa seerd' oversteke omdaattut doaro zo evoarluk is. Daat stoepie kaajje veur ming paart wel un vlucht-euveltje neu- me, waant ajje je fiets doar niet over- d waars opzet, daan hejje kaangs daat je stoale ros 'gefaseerd' an de overkaangt terecht komt, zo smaal is daat moaduro- daamdingetje. As de loan over un poar joare weer us ope goat veur ut over grootmoederriool, daan maagge ze doar wel met grotere foases an 't waark goan. Laangest de hoofdweg vanaaf A via tot an de Molestroat hebbeze desteejne tus sen ut fietspaad en de weg d'r uut 'ehoald en d'r net zo weer ingetimmerd. Haadde ze zeker bie woaterstoataaf'ekeke vaan de gemeengte Soest. Ik het die stroate- moakers us 'evroege, woarom ze daat deeje, waant ut laag d'r volges ming nog haarstikke vlaak en straak in. "Daat sting nog op de begroting vaan dit joar" zeeje de maanne. Oftewel: daat geld mos nog op aangders krege ze volgend joar mingder. Kiek, daa's noeng bezu- nige vaan de overheid. Die ben d'r met aal die computers nog niet aachter 'ekomme daajjegeldok kaan overboeke op 't volgend joar ajje 't niet doaluk no dig het. Daat ben reserve's, die hewwe op Soest ok aaltied ineejns op 't end vaan 't joar. Ajje 't ming vroagt. daan mo'k zeige, daa'k soame met de vrouw groag un neutje drinkt, moar d'r komt geejn nieuw in huus veurdaat 'touwe op is. Ut stoat wel aaltied op de begroting en je kaan ut best bewoare tot volgend joar, moar daat komt d'r toch niet maakke- luk van. Hannes van de Neng Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-1 0115 kantoor effkieiKV VERKOOP VAN: Datasafes Inbouwkluizen Kluizen Brandkasten 'Raiders of the lost Ark' is de beste speelfilm aller tijden. Dat is althans de opinie van een groot aantal klanten van Silver Star Video. Tientallen gere gelde bezoekers van de videotheek aan de Dillenburglaan hebben in de afgelopen periode meegedaan aan een enquette van directeur Theo Voorbij. Ze leverden een lijst in met daarop de naar hun mening tien beste speelfilms die op een videoband zijn verschenen. Aan de hand daarvan heeft Voorbij de top 100 aller tijden samengesteld. Het film-publiek koos de Amerikaanse productie 'Raiders of the lost Ark' met onder anderen Harrison Ford als favo riete 'beeldbuis-vuiler'. Tweede werd de marathon-film 'Once Upon a Time' met Charles Bronson in de hoofdrol. Vier films van Sylvester Stallone staan genoteerd bij de beste twintig. 'Rambo, First Blood Part II' is als vierde geklas seerd, 'First Blood', 'Rocky' en 'Rocky IV' volgen op de respectievelijke tien de, veertiende en twintigste plaats. Ook de Oscar-verzamelaars Meryl Streep en Jack Nicolsen komen veel voor op de top 100 aller tijden. De actri ce en de acteur, die op het witte doek schijnbaar geen moeite hebben met welke karakterrol dan ook, staan zes en vier keer vermeld in de lijst van Silver Star Video. Kenmerkend voor de cliën ten is dat ze graag kijken naar actiefilms. De top van de ranglijst (zie onder) be wijst dat overduidelijk. Volgens Theo Voorbij van de video theek moet de top 100 gezien worden als een vrij persoonlijke weergave van zijn klanten. Hij vindt het overigens op vallend dat in de lijst ook enkele exlu- sieve speelfilms zijn opgenomen. Op de 32ste plaats staat 'Weird Science' van Aiithony Mie Hael Hall. 'Death Wish II' met Charles Bronson staat 48ste. Het betreft twee import-films, waarvan nog geen Nederlandse versie op de markt is. In Silver Star Video zijn ze al wel te huur. Aan de enquette van Silver Star Video was een loterij verbonden. Alle inzen ders van een favoriete top 10 kregen een nummer toebedeeld, waaruit de bekende Soester zanger Peter Koele- wijn drie prijswinnaars trok. Het zijn M. Ruttenberg, Talmalaan 26 (f 250); R. Brink, Lange Brinkweg 44 (f 150) en R. van Bemmelen (f 100). De top 100 aller tijden van Silver Star Video ziet er als volgt uit: 1. Raiders of the lost Ark 2. Once upon a time in the West 3. An officer and a gentlemen 4. Rambo, First Blood Part II 5. One flew over the cuckoo's nest 6. American Ninja 7. Invasion USA 8. Beverly Mills Cop 9. Once upon a time in America 10. First Blood 11. The Deerhunter 12. The Terminator 13. The good, the bad and the ugly 14. Rocky 15. The Goonies 16. The Killing Fields 17. The Karate Kid 59. Death Wish 18. Scarface 60. The Last Dragon 19. Terms of Endearment 61. Jaws 20. Rocky IV 62. Close Encouters of the 3rd Kind 21. The Godfather 63. Dirty Harry 22. White Nights 64. Mad Max II 23. Trading Places 65. Blade Runner 24. Top Secret 66. Gotcha! 25. Porky's Pikante Pretpark 67. Slapshot 26. Police Academy 68. Woman in Red 27. Year of the Dragon 69. Savage Street 28. Mama is boos 70. Silkwood 29. The Shinning 71. Gejaagd door de wind 30. Poltergeist 72. Bachelor Party 31. Kramer vs Kramer 73. Red Dawn 32. Weird Science 74. Plenty 33. Romancing the Stone 75. Hair 34. Cocoon 76. Screwballs II 35. Bad Boys 77. First of Fury 36. For your eyes only 78. Return of the living Dead 37. Sophie's Choice 79. Mausoleum 38. Witness 80. Jagged Edge 39. Ghostbusters 81. The Champ 40. Wargames 82. The Omen 41. Passage to India 83. Hihgroad to China 42. Final Mission 84. A Chorus Line 43. Missing in Action Part II 85. Missing in Action 44. Rocky III 86. Under the Vulcano 45. Stripes 87. Screwballs 46. Ghandi 88. Mad Max III 47. An Eye for an eye 89. Apocalypse Now 48. Death Wish III 90. Drum 49. Class 91. Pale Rider 50. Falling in Love 92. The Soldier 51. The Sting 93. Escape from New York 52. Le Proffessional 94. 48 hours 53. Spartacus 95. Commando 54. The Big Chili 96. The Natural 55. De kanonnen van Navaronne 97. De Ijssalon 56. Papilion 98. The Right Stuff 57. Temple of Doom 99. Prizzi's Honor 58. Enter the Dragon 100 Gremlins

Soester Courant | 1986 | | pagina 21