w" r uw Chemco-directeur Strcctcr ontvangt ondernemersprijs CAFE BAR THE QUEEN Muziek en sfeer uit de zestiger jaren. sa: BIJ ONS OP SOEST Surfend het sneeuwseizoen in met de Swingbo woensdagITdêcêmrfïï^" SOESTER COURANT PAGINA 25 Geopend woensdag t/m zondag vanaf 16.00 uur. 1e Kerstdag geopend vanaf 20.00 uur "HAPPY HOUR (werkdagen) 17.00-18.00 uur Op zaterdag 3 januari in Duivenzaaltje PvdA-nieuwjaarsbijeenkomst start van 'het politieke spel van 1987' Kerst- en Nieuwjaarskaarten Van uw eigen negatief 100 De Wiekslag 55-Plus jubileumprogramma Nu te koop en te huur bij Nic. van Dam: Aanstaande zaterdag bij fa. Rademaker: Kerst- en Rommelmarkt van A.V.Pijnenburg Pijnenburg massaal in 15 km-wedstrijd ATLETIEK SCRABBLE Hockeyclub Soest garant voor 100.000 BOWLING Soester Bowling Bond HANDBAL Z&JENS De ambassadeur van Denemarken, de heer P. Groot, heeft vorige week dins dagmiddag tijdens een feestelijke ont vangst bij Chemco Soestduinen de Prins Henrik-medaille en een oorkon de uitgereikt aan de heer WJ. Streeter van Chemco. De medaille is een on derscheiding van de Vereniging van Deense Ondernemers en wordt toege kend aan buitenlandse ondernemin gen die de export vanuit Denemarken helpen bevorderen. Chemco was in 1973 nauw betrokken bij de oprichting van de firma Glunz Jensen, die op speciaal verzoek begon met de produktie van ontwikkelmachi- nes voor fotografische materialen. Chemco heeft sindsdien zo'n 1000 ma chines per jaar weten te verkopen, in to taal zo'n 15.000 exemplaren. Vorige week berichtte de Soester Courant al over deze onderscheiding. Bij de overhandiging van de onder scheiding hielden zowel de Deense am- Ambassadeur Groot (m.) overhan digt de heer Streeter (r.) de medaille en de oorkonde. Links de heer Kejlhof. bassadeur als de heer Streeter een korte toespraak, waarin werd stilgestaan bij de kontakten tussen de beide onderne mingen en de inmiddels zeer hechte sa menwerking. Ook de heer Kejlhof, pre sident-directeur van Glunz Jensen, benadrukte die waardevolle relatie, die bovendien gepaard gaat met een uitste kend persoonlijk kontakt. De korte maar plechtige bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door de direc teuren van de Chemco-vestigigingen uit Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, de Bondsrepubliek en Italië. Na afloop overhandigde de heer Streeter aan de heren Groot en Kejlhof een affiche van de expositie in het Centre Pompidou, waarvan in de kantoor van Chemco in Soestduinen een tentoonstelling is inge richt. KONINGINNELAAN 42 TELEFOON 25316 In navolging van het grote succes van vorig jaar organiseert de Partij van de Arbeid in Soest weer een nieuwjaars bijeenkomst in het Duivenzaaltje aan Door eigen afwerking LEVERTIJD binnen 24 uur. Minimumafname Prijs vanaf 10 stuks met bijpas - <J> «4 -JQ sende enveloppen. J Ij per stuk van oosten fotografie Soesterbergsestraat 57. Tel. 02155-13109 De bo venmeester: "A Is je tegen woordig een kind een blaadje papier geeft en je zegt: schrijf eens op watje voelt, vraagt negentig procent aan je: meester wil je me helpen? De maatschappij verdient een negatiefstempel en heeft veel te wei nig aandacht voor het individuele kind. Het kind mag blijkbaar geen kind meer Inde tijd van Ot en Sien konden kinde ren zich nog verwonderen over een bok of over een steen die het water doet be wegen. Onze cultuur probeert zo snel mogelijk het kindz 'n kind-zijn te ontne men. Een kind bevindt zich altijd maar in een nog-niet-situatie. Het moet zo snel mogelijk volwassen worden. Een fatale vergissing. Het is niet vreemd, dal zo vaak van de kindertelefoon gebruik gemaakt wordt: vorig jaar 60.000 keer. Ik geloof in het kind, ik geloof in dro men en verwachtingen. Een kindis een uniek wezen, iets eigens, met talenten die opgespoord en ontwikkeld moeten worden. Daarin ligt een taak voor de school, die niet gemaakt wordt door me thodes en didactische regels, maar door het kind zelf Ik geloof ook dat alle mensen het goede willen. Daar ga ik vanuit. Er zijn ook slechterikken, maar die sturen hun kin- dern niet naar mij, want ze vallen zo door de mand. School, gezin en maatschappij horen bij elkaar. Een kind moet zich geborgen kunnen voelen in een school, ffvvelals in het gezin. Ze moeten zichzelf kunnen zijn en worden beschermd. Een kind is voor mij heilig in de zin, dat een kind zich nog niet zo goed kan ver weren. Hoe gekker ze doen, hoe meer mens ze worden. Je moet ze ve*ov?r De grootste etters zijn soms de meest briljante leerlingen. Kinderen zitten vol humor, maar dam een ondergesneeuwd gebied in het derwijs. Je krijgt geen tien voor humor op je rapport. De meeste onderw jz vinden humor bij kinderen brutaal en verdacht. Dat is onzin. Ik heb voor elk kind aandacht op het schoolplein. Na dertig jaar kenik ze nog bij naam en weet precies wie hij of zij ts. Als iemand zegt: mijn fijnste tijd was bi U op school, is dat het grootste compli ment dat ik kan krijgen. De school is er voor het kind, met ander som. Het Kind bestaat met. Al die dikke boeken over wat het Kind is, zj Net zo goed als er geen boeken kunnen Met dit HONDERDSTE interview verander ik de formule van mijn vraagge sprekken in de toekomst. Niet meer alleen oude mensen, maar ook anderen die een verhaal te vertellen hebben en zelden in de publiciteit komen. Vanaf heden hebben de mensen (jong en oud), naar wie ik geïnteresseerd luis ter, nog maar één ding gemeen: ze wonen, werken of leven "bij ons op Soest". Vandaag: de heer C. M. A. Bakker (60). J.V. grote uitdaging. Het was in de maand maart. Op 1 september moest de school open zijn. Ik stond hier met mijn laarzen in de modder en dacht: Allejezus, wat moet ik hier beginnen. Ik schrok me rot, het was een puin hoop! Ze moeten in Soest toch wel in de pu ree hebben gezeten om zo'n 43-jarige vent als ik te vragen. Ik begon te pio nieren op mijn eentje. Ik heb die lui, die mij hadden gevraagd, wel tegen el kaar opgejut. Ze moeten enorm de pest aan mij hebben gehad. Maar ik had ook de pest in. Ik was erin getuind, ik had gedacht dat ze al veel verder met de school waren. Het is gelukt, en een noodvoorziening, toch in septem ber te starten Ouders Met de Rinke Tolmanschool (open baar) en de Prof. Waterinkschool (prot.chr.) kon ik drie dingen doen. a) Net doen of ze niet bestonden, b) Een felle concurrentiestrijd voeren, c) Als vrienden met elkaar omgaan. We lopen bij elkaar in en uit. Achttien jaar heeft hier geen schoolstrijd ge woed en geen schoolruzie. We wilden er wat van maken metz'n drieën in de ze wijk, wat een ontzettend zware taak is geweest. Door al die nieuwe bewoners zat hier iets fris in de wijk, iets niet-Soesters. Het tintelde. In de jaren zeventig barstte het van de kinderen, voordat ze naar O verhees vertrokken en de buitenlanders kwamen. Toen heb ik een oudervereniging op gericht, niet om de gordijntjes te was sen, maar als een positieve bijdrage aan de opvoeding. Hun wijze van op voeden moet zich weerspiegelen in de school. Zo heb ik mijn ideeën over de integratie van school en gezin in prak tijk gebracht. Misschien werd ik daar om door mijn collega's hier in Soest gekozen tot voorzitter van het hoof denconvent. In Rotterdam richtte ik al in de vijftiger jaren de eerste ou dervereniging op van Nederland. Je moet je heel goed bewust zijn van de ouders van de kinderen. Zij geven je hun kind gedurende de mooiste uren van de dag, in het volste vertrouwen dat je er wat van maakt. Natuurlijk werd ik in het begin met een scheef oog aangekeken: Ondermijnen die ouders het gezag niet? vroegen velen zich af. Nou, laat die besturen maar worden ondermijnd! Wat heb ik met die regentenmentaliteit te maken! Een linkse rakker noemden ze me. Ik zie dat als een eretitel. Ik loop vaak op het randje. Eén zetje en ik lazer erin. Maar soms is het nodig ergens tegenaan te trappen. Onmoge lijk heb ik me nooit gemaakt, maar ik ben graag tegen de draad in. Ik zorg dat ik mijn zaken voor elkaar heb. Ik speel toneel, maar als het een keer botst lust ik ze rauw. Er is ook een zekere angst voor me en dat cultiveer ik bewust. Ik stik van de teleurstelling: "ik ben helemaal geen beste onderwijzer in mijn ogen. Ik blijft maar constant op zoek naar din gen om te verbeteren. Ik ben heel streng voor mezelf, maar blijf wel la chen. Voor mij is de aarde de hemel, heel dichtbij dus. En het kind is het laatste restje paradijs. JAN VISSER worden geschreven over De Mens. Ieder kind heeft zijn eigen individuali teit. Ik heb altijd gezocht naar het kind in de leerling. Scholen zijn veel te veel bezig met de leerling in het kind. Zo'n school is geen stimulans, maar eerder een rem; zo'n school bevestigt wat er is en hoe de maatschappij is. Daar verzet ik mij tegen. Smits veen Ik werd in 1926 in Gouda geboren, 't Liefst was ik journalist geworden, maar je deed toen wat je ouders van je ver wachtten. Ze konden niet geloven dat ik onderwijzer werd. Ikzelf ook niet. Ik was ook een dromer en een moeilijk kind. Ik had een bloedhekel aan school. Maar ik heb een fantastische opleiding genoten in Den Haag, waar ik in 1947 mijn hoofdakte haalde. Vanaf 1953 tot nu toe ben ik school hoofd geweest. Drie keer heb ik een school mogen opstarten en mijn eigen team van medewerkers mogen uitkie zen. Dat is het fijnste om te doen. Eerst in Rotterdam-Zuid, in de Wiele waal, een moeilijke buurt. Door een handtekeningenactie van de ouders werd ik met toestemming van de bis schop hoofd van een katholieke meis jesschool. Een unicum voor een man. Maar ze vonden me kennelijk toch een nette jongen om me zo'n school toe te vertrouwen. Daar ontmoette ik mijn vrouw. Ik 1959 werd ik benoemd in Baarn en vanaf 1969 ben ik schoolhoofd van de r. k. ba sisschool De Wiekslag in Soest. Vóór die tijd was het kerkbestuur hier tege lijkertijd schoolbestuur. In 1968 kwam er een stichting met een leken- bestuur, dat mij vroeg hier in een splinternieuwe wijk een school te be ginnen. Binnen een straal van honderd meter werden hier drie nieuwe scholen ge bouwd voor de verschillende "zuilen", met één gezamenlijk gymnastieklo kaal. Ik ben in hart en nieren katho liek, maar vanaf het begin heb ik ge zegd: anders dan jullie je voorstellen. De kleur vul ik op mijn eigen manier Daarom koos ik voor de naam De Wiekslag en geen heiligennaam. Mijn credo is: "Wat ge aan de minste doet, doet ge aan mij". Ik ben er voor dege nen die me nodig hebben, zoals de vo gels hun jongen beschermen met hun vleugels. In Soest moest in 1969 een school worden opgezet op r.k. beginsel. Een N.B. Deheer Bakker houdt op zater dag 20 december een open receptie in, de "Open Hof" (hoek Dalweg/Veen besstraat), van 14.30 uur tot 16.00 de Schrikslaan, waarvoor allerlei Soes ter instellingen, clubs en verenigingen - en dus ook alle politieke partijen - zijn uitgenodigd. De bijeenkomst vindt plaats op zaterdag 3 januari, van af 15.00 uur, en wordt geopend door burgemeester P. Scholten. Evenals vorig jaar, toen de bijeenkomst uitliep op een gezellige happening waar "tout Soest" zijn nieuwjaars-ei kon leg gen (en dat dikwijls met verve deed), heeft het gebeuren opnieuw een duide lijk maar vrolijk politiek tintje. Over de vorm waarin dat precies zal gaan plaats vinden betrachten de organisatoren nog veel geheimzinnigheid. Het PvdA-be- stuur heeft de politieke collega's alvast enigszins op de hoogte gesteld, uit over wegingen van sportiviteit. Het evene ment is bedoeld als de start van "het po litieke spel van 1987" en draagt het motto: "Dit is het spel, zo zijn de regels, en zo moet het gespeeld worden", van Freek de Jonge. Voorafgaande aan het "spel" zullen de partijen net als de andere uitgenodigde plaatselijke organisaties drie minuten de gelegenheid hebben om hun nieuw jaarswens uit te spreken, al dan niet in de richting van de PvdA. Er wordt gere kend op veel belangstelling. Stichting 55+ reizen bestaat 10 jaar: Het is deze maand 10 jaar geleden dat Stichting 55+ reizen werd opgericht en z'n intrek nam in het Baarnse VW kantoor, met als doelstelling het verzor gen van vakanties voor 55-plussers zonder winst-oogmerk. Een idee van de Baarnaar W. A. van Zanten, geen nieu weling in de reiswereld, hij was de man die bij de NCRV voor een belangrijk deel de reizen verzorgde. Het idee om voor de 55-plusser reizen te organise ren was echter wel nieuw, en kreeg dan ook ruime aandacht in de pers. De eer lijkheid gebiedt te zeggen dat die pers artikelen niet altijd even positief waren. Toch vroegen velen het eerste reispro gramma aan en in dat eerste jaar be spraken pl.m. 80C iets oudere vakantie gangers, hun reis bij Stichting 55+ rei zen. Dat de reizen kwalitatief goed wa ren en in een behoefte voorzagen bleek het volgende jaar. Men ging wéér met deze organisatie op stap en mond tot mond reklame zorgde voor meer deel nemers dan het jaar ervoor. En zo ging het eigenlijk jaar-in-jaar-uit: steeds meer 55-plus deelnemers. In de tien jaar die de Stichting nu be staat, is deze organisatie uitgegroeid tot een landelijke organisatie waarmee vele ouderen op reis gaan. Naar men ver wacht zullen in 1987 -het jubileum- jaar- wederom een groter aantal 55- plussers een reis bij de Stichting bespre ken. Het reisprogramma voorziet daar in door een groot aantal reizen. Zowel per trein, touringcar, vliegtuig, boot en eigen auto. Er staan ook een aantal bij zondere reizen in het programma, zoals de sport-actief-weken, de vakanties waarbij men tekenen kan leren en de rondreizen door Griekenland en Tur kije. Bijzonder zijn ook de cruises over de Donau (van Roemenië naar Wenen) en langs de Noorse Fjorden kust. Zij die de afgelopen jaren met Stichting 55+reizen op stap gingen, krijgen het boekje automatisch toegezonden. Is men nog nooit met 55-plus op stap ge weest dan kan men aan het boekje ko men door het af te halen bij het Soester VW kantoor of bij de Stichting 55+reizen, Brinkstraat 10 te Baarn. Sneeuwsurfen, nog geen twee jaar ge leden als een soort grap gelanceerd, is hard op weg een serieuze sport te wor den. Niet alleen duizenden toeristen, ook "beroepssurfers" en skiërs storten zich op het fenomeen. Het apparaat "Swingbo" is een afkorting van swing board. Sneeuwsurfen is een kruising tussen skiën, skateboarding en ge woon golfsurfen (zonder zeil dus), waarbij de golven zijn vervangen door berghellingen. Het gaat om een apparaat met twee heel korte, van voor en achter sterk rondlo pende ski's, met daarop een constructie die de ski's bij elkaar houdt en waarop voetbanden zijn aangebracht. Dit pla teau is beweegbaar en met het lichaams gewicht bestuurbaar, net als bij skate boarding en golfsurfen. Met name in diepe, verse sneeuw geeft de "Swingbo" het gevoel dat men echt aan het surfen is. Er zijn reeds vele nationale en interna tionale wedstrijden gehouden, waarbij het onderdeel "slalom" favoriet bleek. Er worden dan sneeuwwallen opgewor pen in het parcours voor het bochten werk. Niet zelden gebeurt het dan ook dat men via deze wallen gelanceerd kan worden en prachtige sprongen maakt. Snelheden zijn naar ieders voorkeur. Hoe gladder de piste, hoe harder men kan gaan. Bij het Europees Kampioen schap, afgelopen winter, kon men snel heden meten van boven de 80 kilometer per uur. Het leuke voor de echte sportieve re creant is dat men de "Swingbo" op de rug al skiënd kan meevoeren en dat men deze sport waar men zin heeft naar eigen behoefte kan beoefenen. Het is heel eenvoudig om, rechtop staand op de Swingbo, via de ski-liften naar boven te komen. Op nagenoeg alle skiliften in de wintersportgebieden zag men de afgelopen winter velen zich naar boven begeven om even later swingend af te dalen. Men heeft er géén ski schoenen voor nodig; niet te dikke moonboots of andere waterafstotende half hoge schoenen voldoen ideaal. Ook de Nederlandse windsurf en skate board-top houdt zich intensief met de Swingbo bezig. Afgelopen zomer wer den er spectaculaire televivisiebeelden vertoond van de eerste Nederlandse kampioenschappen, waaraan o.a. deel namen: RonWoud, skate-boardspecia- list, Stephan v.d. Berg, Olympisch kam pioen windsurfen, John v.d. Starre, ma rathon-recordhouder windsurfen, en vele andere topsporters. Robby Naish, wereldkampioen brandingsurfen, Charlie Messmer en vele andere inter nationale toppers zullen ook de komen de winter veelvuldig op de pistes te zien zijn. De Nederlandse Ski-Vereniging heeft het Swingbo-surfen als officiële sneeuwsport erkend, zodat haar leden automatisch ook op de Swingbo verze kerd zijn. Bij Nic. van Dam, Van Weedestraat 16, kan men de Swingbo kopen of huren. De enorme hal van de fima Rademaker op de hoek Kostverlorenweg./Indus trieweg op het Industrieterrein is aan staande zaterdag 20 december weer het decor voor de grote Kerst- en Rommel markt van de Atletiekvereniging Pij nenburg. Tientallen kramen zijn die dag tussen 9.00 en 14.00 uur beladen met allerlei artikelen. Er is weer een zeer grote voorraad spulletjes binnengekomen en men kan gerust stellen dat er voor een ieder wel wat te halen valt. Zo zijn er boeken, huishoudelijke artikelen, speelgoed, snuisterijen, kledingen hob by-artikelen zoals fototoestellen en ge reedschap. Ook is er een flink aanbod van stoelen, tafels, banken, vloerkleden en andere soorten meubilair. Op elektriciteitsge- bied staat er ook veel te wachten om in andere handen over te gaan. Er is een groot aantal radio's, televisies (alles speelt), bandrecorders, en staanae en hangende schemerlampen. Speciaal aandacht wordt gevraagd voor een ou derwetse trapnaaimachine en een in goede staat zijnde gitaar. Kerstmarkt Voor de Kerstmarkt zal ongetwijfeld ook veel belangstelling zijn. Voor slechts vijf gulden kan men al een kerst stukje kopen. Verder is het de atletiek vereniging gelukt om een flinke partij wijn en kerststollen in te kopen die voor een leuke prijs van de hand gaan. Wan neer men zelf kerststukjes wil maken, dan heeft men op de markt de keus uit een enorme sortering artikelen. De opbrengst van de Kerst- en Rom melmarkt wil de A.V.Pijnenburg ge bruiken voor de realisatie van een goe de kleedaccommodatie op haar com plex aan de Wieksloterweg. Zaterdag namen drie A.V.Pijnenbur gatleten deel aan een 15-km wedstrijd in het Kralingse Bos van Rotterdam. Na een zwaar seizoen en een periode van iets minder activiteit is thans weer be gonnen met het opbouwende werk voor het komende jaar. Erik Bos draaide lek ker en kon tevreden zijn met zijn 50 •min. 17 sec. Harry van Brummelen deed er precies anderhalve minuut lan ger over, 51 min. 47 sec. Eef van den Brink liep 52 min. 2 sec. In Baarn waren bij de tweede wedstrijd om de Bav-Wintercup maar liefst 19 A.V.Pijnenburgers. Bij de herensenio ren was Simon Schreur wederom veruit de sterkste Soest. Hij startte behoudend, maar ging kilometer na kilometer beter draaien, baande zich zodoende een weg naar de voorste gelederen en finishte in een keurige tijd van 51 min. 43 sec. Dick den Oude startte aanmerkelijk sneller, maar moest dit voordeel later weer inle veren, eindtijd 53 min. 28 sec. Voor Willem Hofslot staat de deur open naar snelle tijden in de nabije toekomst. Met betrekkelijk weinig ervaring liep hij toch al 54 min. 37 sec. Ook waren er goede prestaties van Marcel de Boer en Henk Wallet. Deze twee heren hielden elkaar precies in evenwicht. Met mi niem verschil wist Marcel de Boer als snelste over de meet te gaan. Hun tij den: resp. 55 min. 51 sec. en 55 min. 52 sec. Bert Vonk liep 56.20 sec., veteraan Jan Westerbeek 59 min. 26 sec. Wim van Dorresteijn 59 min. 53 sec., 2e ve teraan Carel Carton 1 uur en 13 sec., Kees Rietveld 1 uur 1 min. 46 sec., Rob Jansen 1 uur 5 min. en 49 sec. Henk van Hal 1 uur 9 min. 17 sec. Bij de dames was Henny Pot ook in de ze tweede wedstrijd weer oppermach tig. Van begin tot eind ging zij aan de leiding, liep ontspannen maar vooral ook gelijkmatig, hetgeen haar snelste tijd tot nu toe opleverde, 1 uur 1 min. 48 sec. Dinie van den Berg kwam laat op gang, maar verbeterde zich aanmerke lijk in het tweede gedeelte en kwam ook tot een sterke tijd van 1 uur 4 min. 3 sec. Mart van Hal deed het ook prima, deze veterane ondervind in haar klasse meer konkurrentie dan bij de senioren. Desondanks greep zij toch een ere plaats met 1 uur 5 min. Gerrie den Ou de, kersvers op deze afstand kwam tot 1 uur 8 min. 4 sec. Gerda van der Veen en Marieke Schreur, beiden weer lekker aktief na hun triathlon-inspanningen scoorden resp. 1 uur 13 min. 36 sec. en 1 uur 15 min. 25 sec. Bij Mieke Baars lieten de blessureperikelen het even af weten. Zij kon daardoor weer eens deze afstand overbruggen, 1 uur 9 min en 17 In de strijd om de Scrabble-Cup uit schieters in positieve en negatieve zin. Om met het eerste te beginnen: hekke- sluitster Maria Boom verbeterde haar gemiddelde aanzienlijk en heeft de laat ste plaats verlaten. Thea v.d. Berg en Joop v. Zijtveld zijn eveneens in op mars, en hetzelfde geldt voor Alida Luttik, Annie de Brèe en Diny Boele. Teleurstellende uitslagen voor Jan Leij- endekker, Klaas Keuter en Riet de Groot. Dit drietal speelde royaal bene den hun gemiddelde en zullen dus vele plaatsen zakken. Absoluut in topvorm weer Anneke Tak. Met 631 tegen 489 won ze fraai van Trudy Danvers. Laatstgenoemde zal allerminst treurig zijn met deze uitslag, want in de klasse menten punten en gemiddelde kwam ze daarmee in de lift. Uitslagen competitie: M. Boom - M. Klute 345-431 H. Reichenberger - T. v.d. Veer358-346 T. v.d. Berg - J. v. Zijtveld 467-472 A. de Bree - D. Boele 398-431 A. Nuysink - K. Keuter 501-347 A. Luttik - W. Klute 305-363 R. Druijff - J. Danvers 492-513 A. Tak - T. Danvers 631-489 W. Witkamp - J. Leijendekker493-316 J. Hekkenberg - R. de Groot 233-367 Niet uitgedeelde 5-december-geschen- ken vormden de "prijs van de week," die gewonnen werd door Maria Boom, waarmee weer eens werd aangetoond dat ook minder hoog scorende scrabbe- laars in de prijzen kunnen vallen. A.V.Pijnenburg-jeugd liep in Lelystad De A.V.Pijnenburg had voor zo'n kleine honderd atleten ingeschreven, met de junioren en de pupillen. De uitslagen waren als volgt: 5000 mtr. Jongens A: 3. Arnold Vonk. 6. Raymond Foekens. 7. Angelo v. Leyenhorst. 3000 mtr. Jongens B: 15. Jack Belt. 27 Jan Jaap v. Beest. 28 Joost Patunink. 33. Erik Jan v. Ransdorp. 38 Paul Schlebaum. 40 Ward Njio. 1500 mtr. Meisjes B: 18. Tessa Njio. 20. Anouk Haarsma. 1500 mtr. Jongens C: 5. Alex Grootveld. 7. Dylan Gruyl. 10. Abdes Belandi. 12. Brit Gijtenbeek. 22. Ajo Smedema. 44. Ronald Marsman. 48. Sander Koks. 1250 mtr. Meisjes C: 6. Andrea Davelaar. 9. Michelle Leys. 19 Chantal Ebbers. 21. Mirjam Pijpers. 31. Hermione Schapers. 41. Ivette Haring. 1250 mtr. Jongens D: 4. Ivar Smits. 6. Onno Foekens. 7. Mark Haarsema. 14. Bert Alfrink. 21. Frans v.d. Berg. 27. Justin Wuring. 41. Bert v. Arkel. 47. Jeroen Grootveld. 49. Wim Streeter. 59. Roland v. Straaten. 1100 mtr. Meisjes D: 6. Daphne v. Hal. 15. Monique v.'Leek. 18. Chantal Opmeer. 25. Mandy Visser. 31. Meta Berendsen. 32. Sanne v. Keeken. 41. Sabine Rossenberg. 1100 mtr. Jongens pup. A: 1. Christiaan Smits. 5. Christiaan Gijtenbeek. 16. Stephan Suiker. 17. Jeroen Alfrink. 28. Niels Renzenbrink. 31. Pepijn Majoor. 32. Tim v. Leek. 36. Gerrit de Graaf. 75. Pieter Wantenaar. 85. Robin Huisman. 95 Jan de Groot. 1000 mtr. Meisjes pup. A: 3. Marije. 13. Mirjam Haarsma. 14. Martine Kruiswijk. 1100 mtr. Jongens pup. B: 4. Bart in 't Hout. 9. Tom Kareisen. 13. Erik de Wildt. 33. Andres Streeter. 34. Paul Grift. 100 mtr. Meisjes pup. B: 4. Christel Akkermans. 5. Marinde Boissevain. 9. Ulrike v.d. Lee. 11. Jessica Boers. 14. Josine Versteeg. 1000 mtr. Jongens pup. C: 6. Thomas Ruiter. 11. Coen Wantenaar. De volgende cross is in Zeist op 24 januari. Tijdens de buitengewone algemene ledenvergadering van de Mixed Hockey club Soest heeft het bestuur de toestemming gekregen om de gemeente Soest een éénmalige bijdrage in 1987 te garanderen ten behoeve van twee lichtin stallaties. Deze garantie wordt als voorwaarde gesteld in het raadsvoorstel dat de Soes ter gemeenteraad op 18 december (morgenavond) zal behandelen. De MHC Soest verwacht dat de raad daarmee voldoende zekerheid heeft om de Sport stichting de ruimte te bieden het plan voor de realisatie van een honk/softbal- accommodatie en twee kunstgrasvelden op het sportpark Koningsweg inte graal te realiseren. De gemeenteraad heeft van het College van Burgemeester en Wethouders het voorstel voorgelegd gekregen om een krediet goed te keuren van f 970.000. Verwacht wordt dat de raad daarmee zal instemmen. Uitslagen van maandag 8 december en dinsdag 9 december j.1.: Maandag: Flushing Meadow - Tryers 0-5 Strijkbout - Queens Club I 0-5 SBR II - Silverstar Video 4-1 Turtles - Queens Club Star 3-2 W.A.B. - Tejoko 5-0 Toetanchamon - Prolébo 3-2 Dinsdag: Runners 'Up - C-drie I Bodrum - Pioniers Ketel I - Laatbloeiers Happy Hoekers - 't Juk Trio Bleeker - T.Z.N. Dexcrest - H.A.M. Bullseye - D.S.K. The Woeppies - C-drie II Het Bowling Bond Bestuur wil iedereen die gebruik maakt van het ballenhok er op attenderen dat dit per 1 januari 1987 niet meer mogelijk is. C-drie heeft deze ruimte hard nodig. Na 5 jaar lang ge bruik te hebben gemaakt van deze klei ne ruimte gaat de deur nu definitief op slot! 1-4 0-5 0-5 0-5 1-4 0-5 0-5 0-5 Meisjes-pupillen succesvol Het eerste meisjes-pupillenteam van Smeeing/BDC blijft het in deze compe titie voortreffelijk doen. Ook afgelopen zondag slaagden zij erin de eerste plaats op de ranglijst te behouden door met 10-5 van Limvio uit Baarn te winnen. Door deze overwinning blijft de voor sprong van vier punten op de nummer twee, Voice uit Nijkerk, gehandhaafd. Overige uitslagen: Jongens: Pupillen BSV-Smeeing/BDC 12-3 Aspiranten 1 Fortissimo-Smeeing/BDC 9-14 Junioren Fortissimo-Smeeing/BDC 6-17 Meisjes: Pupillen 1 Smeeing/BDC-Limvio 10-5 Pupillen 2 Celeritas-Smeeing/BDC 13-2 Aspiranten 2 Smeeing/BDC-BSV 10-5 Junioren 2 Fidelitas-Smeeing/BDC 4-12 Jongens/Meisjes: Welpen Smeeing/BDC-SDO 5-4 I,

Soester Courant | 1986 | | pagina 25