Les van Cos -daspas fes bvmp&i O rd0| Mo LOS eSUMSSg Parfum I WOENSDAG 17 DECEMBER 1986 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 31 Eemnes in enerverende slotfase naast WZ'49 3-3 ZATERDAG VOETBAL verkeersschool Op zaterdag 20 december: WZ 3 organiseert groots koude-tenen-toernooi voor recreatieteams WZ'49 Jeugdnieuws Eerste nederlaag Hees tegen Maarssen 1-0 Technisch Bureau "Peterse" verrrast SEC F1 ZAALVOETBAL Verlies D.V.S.- Knollentuin Pwihuttme Hees-Jeugdvoetbal ZATERDAG VOETBAL Hees 2 onderuit tegen Altius 2 KLAVERJASSEN Kaarten bij Hees SEC wint met 2-1 van 's-Graveland s.o.Soest herstelt zich tegen Nijenrodes met 2-1 Altius 5 - WZ 5 5-1 DAMES VOETBAL WZ'49 - Jonathan 3-0 Licht- en Krachtinstallaties s.o.Soest Jeugdnieuws ZONDAG VOETBAL DAMES VOETBAL s.o.Soest-Sparta Loenen SEC-Jeugdnieuws ZONDAG VOETBAL Red Stars-teams succesvol in beker BASKETBAL BADMINTON Huzarenstukje van Selby 'twinkelen waard RUITERSPORT Programma "Eldorado" Na de zeer goede wedstrijd van vorige week tegen Hoevelaken, 2e op de rang lijst, was het de verwachting dat tegen Eemnes wederom een goed resultaat neergezet zou kunnen worden. In de eerste helft had het daar alle schijn van. Eemnes werd teruggedrongen op eigen helft. WZ zocht direkt de weg naar het doel van Eemnes. In de 7e minuut een afstandsschot van Willem de Vries, dat naast ging. Gedurende deze le helft had WZ een duidelijk veldoverwicht. In de 10e minuut kwam WZ op 1-0 voorsprong door een goed afstands schot van Van de Munt, waarop Gün- ther Buxtorff in de rebound scoorde. WZ bleef op zoek naar een tweede treffer. De verdediging speelde zeer so lide en gaf geen kans weg, waardoor doelman van der Pol niet in actie hoefde te komen. Pieter van de Broek kreeg nog een goede kans, alvorens Günther Buxtorff zijn tweede treffer. Marcel de Graaf opende op Willem de Vries die in ééen keer doorspeelde op Olivier Noordam. Deze wist na een in drukwekkende solo de achterlijn te ha len en uit zijn voorzet scoorde Günther Buxtorff. De tweede helft gaf een heel andere wedstrijd te zien. Eemnes pro beerde de achterstand weg te werken. Na een blunder van de scheidsrechter, die een goed, geldig doelpunt van Eem nes afkeurde, kwam Eemnes halverwe ge de tweede helft op 2-1 door een schitterend afstandschot. WZ leek rijp voor de genadeklap maar wist door rus tig door te voetballen nog snel op 3-1 te komen door Gert van de Munt. De wedstrijd leek gespeeld, maar Eemnes kwam verrassend terug. WZ speelde een bal over de zijlijn om een eigen spe ler te kunnen laten behandelen. In plaats van de bal sportief terug te spe len, ging Eemnes door, waarbij Willem Pothoven de bal ongelukkig raakte en de bal in het eigen doel werkte (3-2). Het duurde tot de laatste minuut, alvo rens Eemnes de gelijkmaker scoorde. Voor WZ een enigszins teleurstellend gelijkspel na een 2-0 ruststand. erkend VAN LENNEPLAAN 4 SOEST - TELEFOON 02155-16621 Het 3e elftal van WZ'49, dat bekend staat om de vele activiteiten die het elk jaar organiseert, heeft het idee geop perd om in deze koude maand een toer nooi te laten spelen door recreatie- teams, om de goede onderlinge band te bevorderen. Aan het toernooi nemen de volgende teams deel: SEC (zondag)5, Soest 5 en Soest 10, Hees 4 en Hees 5de Engtrap- Wedstrijden zaterdag 20 december vriendschappelijk Victoria Al - WZ'49 Al 14.30 uur F.Z.O. BI - WZ'49 12.00 uur F.Z.O. Cl - WZ'49 Cl 10.30 uur Victoria C2 - WZ'49 C2 14.30 uur WZ'49 F1 - WZ'49 F2 11.30 uur (onderling) Afgelopen zaterdag is er door de WZ'49 jeugd prima gevoetbald. Al speelde gelijk. BI heeft een regelmatig tempo van winnen en verliezen en moest deze week twee punten achterla ten in Hoogland. B2 en Cl kwamen al lebei met winst naar huis uit Amers foort. C2 was vrij omdat de wedstrijd tegen Spakenburg uitgesteld werd. Dl behaalde een monsteroverwinning van 9-3. F2 wonnen hun eerste wedstrijd met 9-1. El verloor van üsselmeervo- gels en E2 won. F1 verloor voor de eer ste maal. Uitslagen zaterdag 13 december: WZ'49 - TOV Al 2-2 Hoogland B2 - WZ'49 BI 3-0 WZ'49 B2 - Quick B2 4-2 APWC Cl - WZ'49 Cl 1-4 Spakenburg C2 - WZ'49 C2uitgesteld Spakenburg D2 - WZ'49 D2 3-9 LJsselm.v. El - WZ'49 El 1-0 Amersf. Boys El - WZ'49 E2 0-1 WZ'49 F1 - Roda'46 F1 1-2 WZ'49 F2 - Achterveld F3 9-1 Woensdag 17 december heeft WZ'49 een Zaaltournooi in sporthal Beuken dal. Dit onderlinge toernooi is bedoeld voor alle D- E- en F-pupillen. Dit toer nooi begint om 12.45 uur en is om 15.35 uur afgelopen. We hopen dat het een sportief en gezellig toernooi wordt. pers 1 en de Engtrappers 2 (deze jon gens spelen weer of geen weer elke za terdag hun wedstrijden op de Eng) en WZ 3, WZ 4 en WZ 5. Na het toernooi zal de prijsuitreiking plaatsvinden door een afgevaardigde van Cafe-bar De Kuil, dat de bekers ter beschikking stelde. Na de prijsuitreiking zal er door de teams erwtensoep genuttigd worden, waarna een grandioze feestavond zal volgen met medewerking van de Bijna Binnen Band. Iedereen is van harte welkom als sup porter van één van de teams, op de feestavond of tijdens de wedstrijden. Het unieke 3e elftal van WZ wenst ie dereen een sportief en gezellig toernooi toe. Het toernooi begint op zaterdag 20 december om 11.30 uur. Na dertien wedstrijden ongeslagen te zijn gebleven moest de Heesploeg afge lopen zaterdag de eerste nederlaag ver werken. De wedstrijd tegen Maarssen werd op een zeer slecht veld onder slechte weersomstandigheden gespeeld. Hees had wel een duidelijk veldoverwicht maar wist zich weinig kansen te creëren. Ook de ploeg van Maarssen kwam ei genlijk nauwelijks tot goed uitgespeel de kansen en het spel speelde zich voor namelijk op het middenveld af. Toch zou Maarssen voor rust nog op een 1-0 voorsprong komen nadat het Hees- Middenveld te traag reageerde. De spits van Maarssen kreeg de bal en kon in alle rust de hoek uitzoeken. Tegen de lage schuiver was doelman Uit den Boogaard kansloos. Na rust een enorm Hees-overwicht en Maarssen beperkte zich tot incidentele uitvallen. Afgelopen vrijdag kwamen de Soester verenigingen D.V.S.-Knollentuin en E.S.S. Brouwer voor de competitie te gen elkaar uit In het sportcentrum van de K.N.V.B. te Zeist is deze sportieve wedstrijd in het voordeel van E.S.S. Brouwer uitgevallen. Beide teams gin gen geconcentreerd van start. Mede hierdoor en het belang van de wed strijd, wenste geen van beide partijen een snelle tegengoal te incasseren. Van uit een gesloten verdediging probeer' den beide de clubs via de counter tot een snelle aanval te komen. Hierdoor creërden zowel D.V.S. als E.S.S. Brou wer maar enkele kleine kansen. De eer ste 15 minuten van de wedstrijd was een gelijk opgaande strijd. Het meeste ge vaar kwam uit dode spelmomenten; maar de vrije trappen van J. Staal en R. de Rooy leverden voor D.V.S.-Knol lentuin niets op. Na verloop van tijd kreeg E.S.S. Brouwer een vnje trap te nemen, die door E. Brouwer hard en zuiver werd ingeschoten 0-1. Na rust hetzelfde spelbeeld. D.V.S. bleef aandringen om zo snel mogelijk de gelijkmaker te forceren. Hierdoor moesten er risico's worden genomen. Dit resulteerde voor E.S.S. Brouwer in hachelijke situaties voor het doel van G Aalderink, die met al z n gotóe werk niet kon voorkomen dat E.S.S. Brou wer, wederom ut een vrije trap, door een doelpunt van C. Struyk op 0-2 kwam D.V.S.-Knollentuin heeft hier na werkelijk van alles geprobeerd, maar schoten op doel werden door de uitste kend keepende J. Nachtegaal gestopt. Doordat het doelpunt u^lee^ D V S man tegen man spelen. De te ste fluitsignaal kon C. Struyli de eind heeft D.V.S.-Knollentuin de airnsta- n 't de top moeten prijsgeven, tmg met d P 19 december een maar kan a.s. vrijaag j. go^resuftnat^e 'tehidS tegen koplo per S.V.M. Boys. een vleugje geluk CHANEL DIOR DIVA JIL SANDER ROCHAS ETIENNE AIGNER NINA RICCI e.v.a. SOESTERBERGSE- STRAAT 55 SOEST - TEL. 12639 WZA F3 - Hees F2 1-0 In de stromende regen werd op een slecht veld goed gevoetbald. Helaas voor Hees scoorde WZA in de tweede helft het winnende doelpunt. Spakenburg E2 - Hees El 0-2 Een schitterende wedstrijd, die ver diend door deze jongens werd gewon nen. Met de wind tegen, scoorde Jaap Davelaar na een prachtige aanval over links 0-1. Het was Marco Kraaij, die de bal doorspeelde naar Duncan Stanton, die zorgde voor 0-2. Hees BI - WZA B4 Hees begon goed. Eric Looysen pas seerde de keeper en scoorde 1-0. WZA zorgde even later voor de gelijk maker. Marco Hagelen zorgde voor 2-1, daarna kwam WZA weer gelijk. Vlak voor rust was het Eric die voor 3-2 zorgde. Na de rust werd het door een hoekschop 3-3 even later maakte WZA 3-4. Eric Looysen maakte gelijk 4-4. Marco Hagelen scoorde het win nende doelpunt. Het laatste kwartier, toen Hees alle risi co's nam, was er van enige opbouw bij Maarssen geen sprake meer. Er ont stonden een aantal chaotische taferelen voor het doel van Maarssen maar de verdiende gelijkmaker kwam niet. Na het laatste fluitsignaal verliet een uiter mate teleurgestelde Hees-ploeg het veld en werd de eerste nederlaag ver werkt. De ploeg heeft dit seizoen echter al zoveel goeds laten zien dat er gerust van uitgegaan kan worden dat de ploeg weer het oude niveau zal bereiken. Voorlopig een paar weken rust die door Hees gebruikt zal worden om een aantal oefenwedstrijden te spelen. Het is de ploeg van Altius uit Hilversum gelukt de Hees 2 trein te laten ontspo ren. In de beginfase van de wedstrijd waren beide ploegen even sterk en het was Hees, dat de score opende, in de zestiende minuut via Erwin Meerding. Een leuke opsteker voor Hees 2, maar het was juist de ploeg van Altius dat het spel naar zich toetrok en de aanval zocht. Tien minuten voor de rust mocht Altius een vrije trap nemen op de rand van het strafschopgebied van Hees welk door een middenvelder van Altius werd ingeschoten. 1-1. Na de thee was het wederom Altius, dat het spel domineerde. De Hees defensie had het deze middag moeilijk en in de twintigste minuut in de tweede helft nam Altius de leiding in de wedstrijd. 2-1. Een slotoffensief van Hees volgde, maar Altius was de betere ploeg en voor de tweede maal dit seizoen liet Hees 2 de punten üggen. Toch blijft Hees 2 koploper in de competitie, met twee punten voorsprong op de naaste con currenten. De complete F-selektie werd zaterdag j.1. door Technisch Bureau Peterse, het adres voor zwembaden, sauna's, hot whirlpool en zonnebanken aan de Dor- resteinweg 29; een sporttas aangebo den. Dat de sport op zich bij de fa. Pe terse hoog in het vaandel staat, blijkt uit de produkten waar deze firma zich da gelijks mee bezig houdt. Niet alleen de zwemsport, maar ook het voetbal kreeg de aandacht van de heer en mevrouw Peterse, reden waarom zij zaterdag in alle vroegte naar de Bosstraat reden om' de F1 van de v.v. SEC deze sporttas aan te bieden. Op de foto staat de F1 met leider Wout de Bruin jr. samen met de hr. en mevr. Peterse, die door jeugdvoorzitter D. v.d. Bunt werden getrakteerd op een heerlijke fles wijn en een bos bloemen. De mini spelers bedankten het echter- paar Peterse in hun competitiewed strijd tegen Roda, die helaas met 1-5 werd verloren. Vrijdag a.s. 19 december wordt er in de Heeskantine aan de Kooiweg geklaver jast vanaf 20.00 uur. Leden en dona teurs zijn welkom op deze kaartavond die in het teken van de kerst zal staan. Peter den Otter bracht WZ vroeg in de wedstrijd op voorsprong, door een suc cesvolle solo. In de hierop volgende pe riode was WZ de betere ploeg, totdat Altius 20 minuten voor rust de gelijk maker scoorde. Concentratieverlies aan WZ-zijde gaf Altius de gelegen heid voor rust nog tweemaal te scoren. Na rust ging WZ furieus op jacht naar de aansluittreffer. Onder leiding van spelbepaler Andries Morren speelde het beter dan ooit. Door pech bleef de verdiende tegentreffer echter uit. Toen Altius een kwartier voor tijd 4-1 scoor de was de WZ-weerstand definitief gebroken. Het uiteindelijke resultaat was een 5-1 nederlaag. WZ startte erg sterk met Marja Brou wer, Robelin Noppen en Alet Verrips als goede middenvelders en via de vleu gelspitsen was WZ herhaaldelijk op de helft van Jonathan te vinden, maar het duurde tt de 26ste minuut voor Corien Verrips een rusch afrondde met een prachtig doelpunt. Door dit doelpunt leek het of WZ vleugels kreeg want het doel van Jonathan kwam onder grote druk te staan wat uitmondde in twee fraaie doelpunten van Willy Kranen burg 3-0. Na de rust blonken beide elftallen uit in gebrek aan schotvaardigheid Corrie v.d. Craats kreeg een opgelegde kans en tien minuten later werd een schitteren de vrije bal van Mimmie Overhand door de keepster van Jonathan afgesla gen. Jonathan rook zijn kansen en drong aan maar Monique Dergent, Marga Niemeyer en Ingrid v.d. Boven- kamp zijn al wekenlang een verdediging waar geen doorkomen aan isOf het nu door de koude regen kwam of door het in zicht komen van de winterstop. WZ kon het spel niet meer maken. Jonathan kreeg nog enkele kansen maar WZ behield zijn voorsprong en zo blijft de achterhoede de minst gepas seerde. Keepster Marleen v.d. Craats de laatste 5 wedstrijden haar doel schoon te houden. Doordat WZ geen punten verliest stevent het dameselftal van WZ recht op het kampioenschap af. i Onder slechte omstandigheden als re gen en een glibberig veld speelden Soest en Nijenrodes een goede wed strijd. Beide ploegen gaven elkaar de nodige ruimte, wat resulteerde in vele aanval len over en weer. De thuisclub wist de verkregen kansen beter te benutten en won verdiend. Met herinnering aan het verlies van vo rige week begon Soest behoudend. Na een kwartier loste Pronk een harde schuiver die door Paul Elberse goed werd gepareerd. Diverse schoten gingen aan beide zij den over en langs het doel. Bij een scrimmage voor het Soestdoel kon El berse opnieuw redden. Na 35 minuten kwamen Peter v.d. Berg op 25 meter van het doel in balbezit. De Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 Terwijl de regen gestaag viel, werden er op de koude s.o.Soest velden hart verwarmende wedstrijden gespeeld. Een schitterende pot van de A2, een magistrale overwinning van de Cl, en de eerste overwinning van de B4. Goed voetbal kan de regen doen ver geten, dat bewezen de s.o.Soest-voet- ballers afgelopen zaterdag. De A2 won in een schitterende wed strijd van de Al van SEC, een schitte rende wedstrijd, met een spannend sco re verloop. De punten bleven thuis. s.o.Soest B2 speelde ook een goede wedstrijd, na een 3-1 achterstand werd CJW toch aan de zegekar gebonden dankzij een goed slotoffensief. A-junioren Blauw-Wit 1-Soest 1 Soest 2-SEC 1 WZA 4-Soest 3 B-junioren Soestl-Bunnik 1 0-0 Soest 2-CJW 1 6-3 Soest 3-A'foortse Boysl 8-1 Soest 4-Roda'46 3 6-1 Soest 5 was vrij C-junioren Soest 1-SEC 1 4-1 Soest 2-WZA 2 2-1 Roda 6-Soest 3 3-3 D-pupillen SEC 1-Soest 1 0-4 Hees 1-Soest 2 8-2 Usselm.vog.3-Soest 3 4-1 E-pupiUen WZA 1-Soest 1 1-2 De Glind 1-Soest 2 1-0 Soest-KWA 2 2-0 F-pupillen Soest 1-Hoevelaken 1 3-3 Soest 2-Amersf.Boys 1 0-3 Soest 3-üsselm.vog. 4 4-1 Dames-junioren Maarssen-Soest 0-0 Aanstaande zaterdag zijn er enkele vriendschappelijke wedstrijden, en voor de pupillen is er een bingo georga niseerd. De Al zet gewoon z'n compe titie voort tegen Brederodes in Vianen. afgelast 5-4 2-3 Soestspits liet een volleyschot los dat over doelman v.d. Bosch in de boven hoek belandde. Met deze zeer fraaie treffer kreeg Soest zelfvertrouwen. Vooral over links waar Paul v.d. Grift een sterke partij speelde, kwam Soest goed opzetten. In een massale aanval, twee minuten la ter, kwam Marco Stalenhoef tot de ach terlijn. Zijn afgemeten lage voorzet bleef buiten bereik van de Nijenrodes doelman en werd door de aanstormen de Wilfried Janmaat verzilverd. 2-0. De ook nu weer teveel solerende Soest spits Gerard Becker forceerde na rust een corner, die hoog voor het Nijenro des doel kwam. De opspringende An- dré v.d. Dijssel werd onderuit gelopen, hetgeen een strafschop betekende. Wil fried Janmaat scoorde in de uiterste hoek. Tezelfdertijd constateerde scheidsrech ter Mulder een overtreding van Becker. Ten onrechte zoals hij later verklaarde, keurde Mulder de treffer af en gaf Nij enrodes een vrije trap. De rood-gelen uit Breukelen zochten hierna de aanval en schiepen zich diverse kansen. Na een half uur kwam Robert Roest in het veld voor Becker. Soest kreeg nog counterkansen, o.a.na een lange solo van Peter v.d. Berg, die op maat voor gaf naar Roest. Deze struikelde en mis te de fraaie kans. Een te zachte terugspeelbal vanuit het Soest middenveld bood Nijenrodes spits Pronk de gelegenheid de achter stand tot 2-1 terug te brengen. In de spannende slotfase kwam Jaap van Duivenbode nog voor Altenaar, maar het bleef 2-1. Afgelopen zondag was Sparta Loenen, de nummer 4 op de ranglijst, tegenstan der van de Soest-dames. De vorige wedstrijd werd met de stand 1-0 door Soest gewonnen. Soest liet blijken ster ker te zijn en toonde dat met een zwaar offensief. In de 8e minuut was er dan ook al een mooie kans die Mary Poppe- laars net naast schoolt. Ook de vrije trappen van Heide Koele- wijn en schoten van Berry Zwartkruis en Leni Elschot waren niet ongevaar lijk. Sparta zag kans een paar keer ge vaarlijk door te breken, maar keepster Belinda Kuyer stond op haar plaats. De tweede helft was Soest nog steeds de sterkere ploeg. In de le minuut was het gelijk al Berry Zwartkruis die het Loe- nense doel onder vuur nam. Vlak daar na was het Mary Poppelaars, die na een combinatie van Heide Koelewijn en Le ni Elschot, het net deed bollen en 1-0 aantekende. De dames van s.o.Soest speelden de wedstrijd professioneel uit en de 2 punten bleven wederom in Soest. Ondanks de kou en regen werden zater dag j.1. toch de jeugdwedstrijden ge speeld. Opvallend waren de vele afzeg gingen wegens griep. Toch werden de wedstrijden gespeeld met redelijke re sultaten. Zes maal werd verloren, drie maal gewonnen en ook driemaal gelijk De laatste wedstrijd voor de winter stop is voor SEC niet onverdienstelijk verlopen. Onder redelijke weersom standigheden zijn de groenwitten ver diend met de punten gaan strijken. Vooral Arie Postema heeft hard ge werkt evenals Mark Timmer die in de verdediging de 's-Graveland-spelers weinig kans gaf. De beginfase was aftas ten voor SEC. Het eerste scoringskans- je kwam bij 's-Graveland, Erik Janmaat kwam alleen voor Marcel van Essen maar faalde volkomen. De eerste kans voor SEC kwam pas na ruim twintig mi nuten toen Arie Postema een kopbal losüet die keeper Kamerman pakte. In dit stadium van de wedstrijd werd SEC wat sterker. Na een half uur viel het doelputen voor SEC enigszins verras send. Saban Aksit kreeg de bal op rechts, zette voor op Arie Postema die laag inschoot 0-1. Uit een voorzet van rechts plaatste Postema de bal op Ro nald de Rooij die ongeoorloofd werd belaagd. Scheidsrecter Smit floot en ie dereen dacht dat de bal op de stip ging maar tot verrassing van iedereen werd het een indirekte bal in het strafschop gebied. Ronald de Rooij schoot op hel De Al moest uit naar buurman s.o.Soest. In een zinderende wedstrijd waarin de groenwitten al na 5 minuten tegen een 2-0 achterstand aankeken werd de ruststand 3-3. Na rust nog steeds gelijkopgaand en vijf minuten voor het einde nog 4-4. Door een ver- dedigingsfout ging de volle winst (5-4) naar de buren. Bij de A2 groep in hun thuiswedstrijd tegen Hoevelaken A3 wilde het de eer ste helft niet lukken, waardoor zij tegen een 0-3 achterstand aankeken bij rust. Na rust weer een sterker SEC, dat op 1-3 kwam. De paal, lat en uistekend keeperswerk van de Hoevelaken-goalie bepaalden deze einduitslag. De regio nale BI groep speelde thuis om de tweede plaats tegen Argon BI. Onder uitstekende leiding van arbiter Arie Postema werd het 1-1. Door het ontbre ken van de spelers bij BI, begonnen de B2 junioren enigszins gehandicapt aan hun thuiswedstrijd tegen LJsselmeervo- gels. Gezien het vertoonde spel, was de uitslag van 1-1 acceptabel. B3 was vrij! Cl moest op bezoek bij buurman s.o.Soest en speelde met grote inzet maar verloor toch met 4-1. C2 behaalde in Hoogland voor rust een 2-1 voorsprong. Na rust wist Hoogland met 4-2 te zegevieren. Ook in de pupillen groep stond SEC D1 tegen buurman s.o.Soest Dl. s.o.Soest won in een sportieve wedstrijd met 0-4. De jongens D2 speelden tegen Post hoorn Dl. Na een 2-0 achterstand bij rust, werd met 2-4 gewonnen. El moest uit naar CJW en won met 0-1. E2 moest uit tegen Spakenburg en speelde met 2-2 gelijk. De F1 leden een 1-5 ne derlaag tegen Roda uit Leusden. De F2 won van Hoevelaken F3 met 7-0. De F3 was vrij. Voor de juniorengroepen zijn twee za terdagen winterstop, en voor de pupil len zelfs drie zaterdagen winterstop ge pland. Uiteraard maakt de jeugdafde ling hier op 27 december a.s. gebruik van. Ook worden er wat andere aktivi- teiten georganiseerd, zoals zaalvoetbal op zaterdagavonden voor junioren in C-drie. Voor pupillen in nauwe samen werking met VVZ'49 de zaalvoetbal- toernooien in Beukendal en De Bunt. Deze toernooien vinden plaats op de woensdagmiddagen: 7 januari, 21 ja nuari, 4 februari en 18 februari. Bij al gehele afgelastingen staan er zwem men, schaatsen, videofilms, snertcross en speldagen op het programma. Dit weekend wordt er bingo gespeeld. Vrij dagavond 19 december a.s. voor A B junioren en senioren de grote kerstbin go vanaf 20.30 uur. Zaterdagmorgen van 10.30 tot 12.00 uur voor F en E pu pillen en van 12.30 - 14.00 uur voor D pupillen en C junioren met vriend, vriendin, broer of zus. muurtje. Direkt hierop maakte 's-Gra- veland de gelijkmaker, de bal werd nog net op links voor getrokken op de twee de paal waar Holdinga Marcel van Es sen met een prachtige kopbal versloeg 1-1. Na de thee heeft SEC lange tijd de toon aangegeven. Na tien minuten in de tweede helft scoorde opnieuw Arie Pos tema it een dieptepass van Ronald de Rooij. Vijf minuten later loste Saban Aksit een kopbal die iets te zacht was. Het laatste kwartier trok alles wat 's- Graveland was naar het doel van Van Essen maar zonder resultaat. SEC paste goede de counter toe en had mogelijk heden tot scoren genoeg, maar de stand bleef ongewijzigd. A.s. zondag wordt er door de selectie getraind en na afloop wordt er naar de interland Cyprus-Ne- derland gekeken in de kantine waar de supporters natuurlijk ook bij mogen zijn. Met twee overwinningen in één week einde heeft het eerste herenteam van Red Stars goed geboerd. Zowel op be kerniveau als in de reguliere competi tie kwam de ploeg tot een zege. Vrij dagavond werd in Zwolle Python met de cijfers 95-63 uit de bekerstrijd ge wipt, zondagavond voltrokken de he ren in sporthal Beukendal het vonnis over LUSV Leiden: 70-62. Red Stars beleefde toch al een goed be- kerweekeinde. Ook de dames en de jongens junioren plaatsten zich voor de vierde ronde door duidelijk afstand te nemen van hun tegenstanders. De dames van Red Stars moesten met minimaal 21 punten verschil winnen om 'door te bekeren'. Omdat tegen stander Lely Amsterdam op een lager niveau acteert in competitieverband, kreeg deze club twintig punten voor sprong. Het was merkwaardig dat de dames pas in de rust van de wedstrijd op de hoogte werden gesteld van deze op nieuw ingevoerde regel. De voorsprong van Red Stars bedroeg op dat moment zestien punten. Red Stars zou met 24 punten verschil winnen en zich daar mee verzekeren van een ticket voor de volgende ronde. Zondagavond ging het de dames slech ter af tegen Gunco Rotterdam. Red Stars ondervond veel hinder van de press die de Maasstedelijke formatie hanteerde. De dames van Red Stars wa ren slordig in de aanvalsopzet, wacht ten te lang met passen of leverden de bal spontaan in bij de tegenstandsters die overigens ook niet tot een acceptabel Het eerste viertal van Badmintonver eniging SElby heeft zaterdag een schit terende prestatie geleverd. Tegen Bad ge werd in Scherpenzeel met 3-5 ge wonnen en dat betekende een tweede plaats op de ranglijst. De Selby-spelers moesten in Scherpenzeel wel eerst wen nen aan de plastic shuttle-Badge is nog één van de weinige verenigingen, die niet met veren shuttels speelt. Een rally afmaken was er niet bij en ver lies was dan ook niet verwonderlijk. Paul van Ginkel had zelfs een extra ga me nodig alvorens te zegevieren. Ger- die van Kooten had in deze uitwedstrijd moeite met haar erg lange tegenstand ster, toch wist zij te winnen. De tweede dame van Badge was voor Maria Riu- passa geen onbekende. Zij had van haar nog nooit verloren en Maria Riupassa zorgde dat dat zo bleef. Teleurstellend was het optreden van de Soester dub bels. Beide partijen gingen verloren, maar door winst van de gemengde dub belspelen wist Selby toch met 3-5 de volle winst te pakken. Zaterdag aan staande speelt Selby om 12 uur in de sportzaal van C-drie tegen Libra. Uitslagen senioren: Badge 2 - Selby 1 Selby 2 - ABCA 8 Selby 3 - Internos 3 Selby 6 - Maxi Shuttel 4 Selby 7 - Kwinkslag 11 Junioren: 't Slot 2 - Selby 1 Selby 2 - Treffers 1 Eemnes 3 - Selby 3 Inside 10 - Selby 5 Selby 6 - Badso 5 spel kwamen. Tot de rust (27-28) kon Red Stars de slechte vorm in de stand verbloemen, maar daarna nam Gunco onnodig afstand. Het werd 42-54 in het nadeel van Red Stars. De jongens junioren startten in de be kerwedstrijd tegen het Groningse Cele- ritas sterk voor eigen publiek. Binnen enkele minuten had de jeugdploeg de bezoekers op ruime afstand gezet dank zij een agressieve verdediging en indivi dueel sterke acties. Halverwege was de strijd in feite al beslist toen Red Stars met 50-30 leidde. Met zes punten op rij in twee minuten, en een falende aanval van Red Stars, kwam Celeritas nog even dichtbij, maar Red Stars hervond daarna spoedig het ritme en liep uit tot een voorsprong van 26 punten. Het was vervolgens een grote verslapping in de concentratie bij Red Stars die Celeritas in de gelegenheid stelde de eindstand een enigszins draaglijk aanzien te ge ven. Met 82-67 in Soester voordeel was de terugreis voor de Groningers echter extra lang. Uitslagen: Beker: Heren 1 - Python 95-63 dames 1 - Lely 65-41 jongens - Celeritas 82-67 Competitie: heren 1 - LUSV 70-62 heren 3 - Sparta 71-74 heren 6 - Crackeijacks 54-39 heren 7 - Woodpeckers 101-30 dames 1 - Gunco R'dam 42-54 dames 3 - Stoepie 41-27 meisjes - Stoepie 40-44 Zondag 21 december is er een vetera- nenconcours over zeer aparte hinder nissen, die aan de leeftijd aangepast zul len worden. Hierbij wordt een exclusie ve maaltijd verstrekt. 65 plussers krij gen 25% korting op vertoon van hun 65+ kaart. Dinsdag 23 december is geheel voor de jeugd. Iedereen kan deelnemen aan al lerlei spelletjes. 2e Kerstdag is er een springconcours over 40, 60, 80 en 100 cm. en een ver rassing parcours. Oudejaarsdag wordt gevierd met een gezellig borreluurtje vanaf 4 uur (aan gepaste prijzen) en een gratis hapje. Nieuwjaarsreceptie op 4 januari vanaf 4 uur. 11 januari dressuurwedstrijd. Rubrie ken B. L. M. 1 februari springwedstrijd 40, 60, 80 100 en 110 cm. til

Soester Courant | 1986 | | pagina 31