ilgiil nonooR SVon k S&üüssSS SPLINTER EEMLAND B.V. KSStóNtóM PAGINA 33 SPORT SOESTER COURANT WOENSDAG 17 DECEMBER 1986 lllilll Tentoonstelling De Vriendschap DUIVENSPORT Edwin Groeneveld en Robin Baltus naar selektiewedstrijden Ned. Kampioenschap SCHAATSEN Filmavond P.Y. "De Vriendschap" Kerstbingo bij 'De Vriendschap' Telefoonnummer Beukendal gewijzigd! BADMINTON DAMMEN DVSB had succes volle week Tweede Kerstdag in Soestduinen 32e Kerstcross van RTV Tempo Rob de Winter wint in De Knollentuin SCHAKEN Badso 1 loopt niet gesmeerd WIELRENNEN wooninrichting voor exclusief wonen ér" baarn, brinkstraat 19-23, tel. 02154-12801^/ SoVoCo-Stam dams voeren ranglijst aan Eemvogels ongeslagen bovenaan NKS nieuwe sponsor van RTV 'Tempo' Kerst- en Nieuwjaarskaarten Van uw eigen negatief Springbokken oefenden in Utrecht 'W B! VOLLEYBAL Schakers winnen op drie fronten Oudejaars-viswed- strijd H.S. De Snoekbaars TAFELTENNIS Ook Shot 7 pakt kampioenschap Grote belangstelling voor basisscholentournooi tafeltennis T.T.V. Overhees-4 gepromoveerd Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in jonge gebruikte Ford-auto s Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven BEUKENLAAN 80 keukendal) SOEST - TEL. 02155-12643 EEMNESSERWEG16-22 - BAARN - TEL. 02154-15555 Het afgelopen weekeinde organiseerde de postduivenhoudersvereniging De Vriendschap een bijzonder geslaagde clubtentoonstelling. De deelnemende leden hadden ruim driehonderd duiven ingezonden, welke zaterdag door M. Mens (Den Dolder) en D. Drost (Utrecht) werden gekeurd. Doordat de beide keurmeesters erg nauwkeurig waren in hun beoordeling nam deze keuring bijna de gehele dag in beslag. Uiteidenlijk werd de schoonste duif van de gehele tentoonstelling aangewezen, welke eigendom was van de combinatie C.P. Jak zoon. Opmerkelijk is dat de ze duif twee jaar geleden eveneens werd bekroond als schoonste van het geheel. Een hele goede beoordeling was er voor de duiven van G. Rietveld, die dan ook de meeste prijzen behaalde. Vooral zijn overwinning bij de sterk bezette viertal len was overtuigend en het was ook de jonge duivin van dit viertal welke de schoonste jonge duivin van de tentoon stelling werd. Gedurende het gehele weekeinde was het erg druk en gezellig in het clubgebouw en nadat zondag middag alle deelnemende leden een pry^aaa^^ïtgëkozënwêrdêiidedin- ven weer mee naar huis genomen. Uitslag tentoonstelling: - schoonste van het geheel: C. Jak zoon, - schoonste oude doffer: C. Jak zoon, - schoonste oude duivin: J. Ka merbeek, - schoonste jonge doffer: Al- tenaar-Reijerse, - schoonste jonge dui vin: G. Rietveld. Eindstand viertallen: 1. G. Rietveld; 2. J. Kamerbeek; 3. W. Hoffman; 4. J. Koster; 5. C. Jak zoon; 6. C. Vaessen; 7. D. Bos; 8. J. Wijnands; 9. C. Vaessen; 10. W. Hoff man. Klase oude doffers: 1. W. Hoffman, 2. T. Duurland, 3. A. Stolker. Klasse oude duivinnen: 1. J. Kamer beek, 2. A. Stolker, 3. A. Stolker. Klasse jonge doffers: 1. Altenaar-Reij- erse, 2. J. Wijnands, 3. J. Kamerbeek. Klasse jonge duivinnen: 1. G. Rietveld, 2. B. Huizinga, 3. T. Kok. Eindklassement: 1. J. Kamerbeek, 2. G. Rietveld, 3. J. Wijnands, 4. W. Hoff man, 5. T. Duurland, 6. C. Vaessen, 7. C. Jak zoon, 8. B. Schimmel, 9. J. Koster, 10. D. Bos. 32 De prijswinnaars bij 'De Vriend schap'. Vrijdag 19 december a.s., aanvang 20.00 uur, wordt in het clubgebouw aan de Nachtegaalweg de duivenfilm van Duffel tot Barcelona gedraaid. Aan vang 20.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Op zaterdag 20 december organiseert de postduivenvereniging "De Vriend schap" een Kerstbingo in het clubge bouw aan de Nachtegaalweg, voor le den, donateurs en begunstigers. Aan vang 20.00 uur. Tijdens avond- en weekeindgebruik is de sporthal Beukendal telefonisch bereikbaar onder telefoonnummer 12007. Door hun goede prestaties van de afge lopen weken zijn Edwin Groeneveld bij de C-junioren en Robin Baltus bij de D-junioren uitgenodigd, deel te nemen aan de selektiewedstrijden voor het Ne derlands kampioenschap junioren. Ed win Groeneveld heeft zaterdagavond een 500 m. gereden in Alkmaar in een nieuw persoonüjk rekord van 44.1 sec. Er stond ook een 3000 m. op het pro gramma, maar vanwege het slechte weer, hagel en onweer is deze afstand verschoven naar dinsdag. Zondagavond jl. reed Robin Baltus bij de selektiewedstrijden een 500 m. in 46.7 sec., een prachtige tijd.Vaarmee hij zijn persoonlijk rekord op die af stand voor de 4e achtereenvolgende keer scherper wist te stellen. Robin Bal tus reed ook een 1500 m. in 2.34.6 min. waarbij hij zijn pers. rekord met 5 sec. verbeterde. Edwin Groeneveld reed ook een 1500 m. in 2.19.5 min. Verder zijn de afgelopen weken diverse wed strijden verreden waarbij de volgende tijden gerealiseerd werden: 2 x 500 m. werd gereden door Maijanne Lam in 60.3 sec. en 58.5 sec. een pers. rekord. Angelique v.d. Berg noteerde 61.5 en Het eerste tiental speelde zijn laatste thuiswedstrijd tegen Woudenberg 1. Deze spannende wedstrijd, waarbij bei den de punten nog konden gebruiken, eindigde in een 10-10 gelijkspel. Daar mee zijn ze op de veilige vijfde plaats geëndigd met 8 punten uit 9 wedstrij den. Het tweede tiental moest uit tegen NDG 2. Met spanning werd deze wed strijd tegemoet gezien. DVSB kon ei genlijk geen vuist maken. Maar liefst zes partijen eindigden in remise. E. v. t Klooster stond zelfs op verlies, maar zijn tegenstander had angst voor tijds overschrijding en bood remise aan M. Lambrechts en E. Veerman verloren hun partij. B. v. Brummelen won, zodat de stand na 9 partijen 10-8 was voor NDG T. v.d. Meer bracht zijn tegen stander zó van de kook, dat deze in tijd nood kwam en blunders maakte. Zo werd het 10-10 en kon het kampioens feest gevierd worden. In januari wordt voor de vierde keer het schooldamtoer- nooi gehouden. Maar liefst 230 leerlin gen van 19 scholen hebben zich daar voor ingeschreven, wat tevens een nieuw record is. 60.7 sec. Jolanda Los 500 m. in 50.6 sec. en een 1500 m. in 2.42.9 min. Ro bin Baltus pers. rekord op de 500 m. van 48.3 sec. De 1500 m. gingin 2.44.2 min. Edwin Groeneveld 500 m. in 45.2 en de 1500 m. in 2.29.6 min. Marcel Houtman pers. rekord op de 500 m. van 58.4 sec. en pers. rekord op de 1000 m. van 2.02.6 min. Michel Bosboom pers. rekord op de 300 m. en 500 m. in resp. 33.5 sec. en 53.7 sec. Margje Reiding pers. rekord op de 300 m. in 33.2 sec. De 500 m. ging in 53.6 sec. Bert v.d. Weerd 100 m. in 10.9 sec., 300 m. in 26.6 sec., een 500 m. in 42.1 sec. André Bosboom 100 m. in 11.7 sec., 300 m. in 29.6 sec., een 500 m. in 46.1 sec. Igor Zweers pers. rekord van 2.14.8 min. 5000 m. pers. rekord nu onder de 8 min. nl. 7.59.5 min. Dit was de snelste tijd van de ochtend. Tommy Versteeg pers. rekord op de 100 m. in 14.0 sec., 300 m., voor de le keer in 35.8 sec. Dennis Karssen pers. rekord op de 100 m. in 13.9 sec. De 300 m. in 37.0 sec. Rob de Winter uit Soest heeft een langlaufwedstrijd in het bar/eetcaf De Knollentuin op zijn naam geschreven. Hij werd eerste in zijn leeftijdscatego rie tot negen jaar en bleek tevens de snelste totaaltijd van de ruim vijftig deelnemers te hebben genoteerd. In de groep van 9 tot 13 jaar zette Stefan Grift de beste tijd neer over twee man ches. Marga de Jong toonde zich de bes te langlaufster in de categorie 13 jaar en ouder. De wedstrijd werd georganiseerd door Bob Sluis van de Knollentuin en sport- huis Eb. Kareisen. De laatste stelde de prijzen beschikbaar van 25, 50 en 75 gulden. Van Bob Sluis kreeg eindwin naar Rob de Winter een waardebon voor zes skilessen bij de school van Otto Zoetelief in Soesterberg. Het was de tweede keer dat de winter sportliefhebbers op de parkeerplaats achter De Knollentuin aan een lang laufwedstrijd konden deelnemen. He laas speelden de weersomstandigheden dit keer niet mee. Door de aanhouden de regen kwamen afgelopen zondag minder deelnemers dan aanvankelijk verwacht, terwijl hetaangebrachte schuim als sneeuw voor de regen ver dween. Het door ASI gesponsorde le team van Badso loopt op het ogenblik wat stroef. In de uitwedstrijd tegen het altijd sterke ABC 3 uit Amersfoort kwam de machi ne niet op gang. Nadat Rob Stomp door zijn tegenstander met 15-2 uit zijn droom was gewekt kon hij nog net het vege Üjf redden 14-18 16-18. De enkel spelen van Fred van Gestel 15-3 15-13, Claudine Schüssler 11-6 11-8 en Leo- nie WElting 11-17-1111-2 gingen ver loren. In het dubbelspel slaagden alleen de dames er in hun spel te winnen: 12- 15 11-15. De overige dubbels gingen verloren: Heren 15-4 15-4, Claudine en Fred 15-7 15-9 en Leonie en Rob 15-10 8-15 15-18. Door een blessure was Charly van Gestel deze keer niet van de partij. Uitslagen senioren: ABC Amersfoort 3 Badso 1 6-2 Badso 2 - OSM 2 3-5 Eemnes 4 - Badso 3 2-6 Badso 4 - ASV 3 4-4 't Gein 9 - Badso 5 4-4 Vollenhove 7 - Badso 6 8-0 Badso 7 - Sjeve Sjuttel 2-6 Uitslagen junioren: Badso 1 - Leusden 4 8-0 Badso 2 - Barneveld 3 2-6 Badso 3 - Renswouw 4 7-1 Leusden 6 - Badso 4 8-0 Selby 6 - Badso 5 5-3 Op vrijdag 26 december (Tweede Kerstdag) organiseert de Soester Ren en Touristenvereniging "Tempo" voor de 32e keer in successie de bekende wielerveldrit die bekend staat als de Kerstcross. De wedstrijden vinden we derom plaats in en om de bossen van de Soester duinen, met als start en finish de De Beaufortlaan in Soestduinen. Het Tempo-bestuur is er ook nu weer, met medewerking van de Soester mid denstand, in geslaagd een zeer sterk rennersveld naar Soest te halen. Zo zal de top van de Nederlandse veldritren- ners weer aan de start verschijnen met klinkende namen als Reinier Groenen- daal, Frank van Bakel, Peter Harings, Martin Hendriks, Wil Brouwers en vele anderen. Uit België komen o.m. Rudie de Bie en Noël Danneels. Ook zullen alle veldritrenners uit de re gio aanwezig zijn, mede omdat tijdens de Kerstcross ook de districtskam pioenschappen en de Tempo-clubkam pioenschappen worden verreden. Van Tempo zullen de volgende renners aan de wedstrijden deelnemen: Hans Bak ker, Theo Franken, Nico Oord, Jim van Overbeek, Hans Voorn, Frans Berrens en Auke Broex. Bij de junioren verschijnen o.a. Arno van Boeyen, Mare Krijger en Richard Westerhof aan de start; bij de nieuwe lingen Ard Jansen, Wibo Sefeld en An- gela v.d.Voort; bij de veteranen Kees Niehof en Willem Rijk; bij de liefheb bers Eddie Bleijenberg, Hans Stuart, Wim Visser, Mario v.d.Voort, Ruud Bon, Wim Hakvoort, Jan Springintveld en Charles Versnick - allen leden van de Ren- en Touristenvereniging Tempo te Soest. De verschillende wedstrijden hebben de volgende aanvangstijdstippen: 10.45 uur liefhebbers; 11.45 uur veteranen; 12.45 uur nieuwelingen; 13.45 uur junioren; 15.00 uur amateurs en beroeps. Voor de liefhebbers van de wielersport zal het een lust zijn om op Tweede Kerstdag naar Soestduinen te gaan om daar van een goed brok wielersport te genieten. Ook worden weer veel toe schouwers verwacht, die de combinatie van wielersport, ontspanning en een wandeling door de prachtige bossen en duinen weten te waarderen. „9 wAAknom; 1 geeft gratis intichtingsadvies aangepast aan uw smaak en inteneur Zaterdag moest Eemvogels 1 aantre- den in Maarssenbroek tegen de gelijk- namige vereniging. De Eemvogels kwamen moeilijk tot scoren. Jack Amersfoort bracht de 1-1 op het score bord waarna Marco Kuil en Marga van den Hoed een veüige marge van twee doelpunten aantekenden. Hildo Korp scoorde daarna 1-4, waarna Maarssen broek de ruststand op 2-4 bracht. In de tweede helft scoorde Marco Kuil twee maal. Margreet Wimmers verraste daarna haar dame onder de korf met een omdraaibal. Nog in dezelfde mi nuut scoorde Jack Amersfoort van af stand, daarmee de stand op 2-8 bren gend. Hierna wist Maarssenbroek weer te scoren. Kathja Rauch bracht van af stand de stand op 3-9. Jack Amersfom3 volgde toen van achter de korf, terwjl Claudia Touwslager het laatste Eemvo- geldoelpunt door de korf gooideDoor !en strafworp van Maarssenbroek werd de eindstand bepaald op 4-11. na de ruststand op 1-1. K°^ "f vikn 2-1 waarna Ad Miaaei kwam langs haar tegenstander. Deze stopte haar onreglementair en veroo zaakte daarmee ee" straf^°f?41ddel- Verschuren benutte deze. Ad Middel koop bracht kort voor tijd de emdstan op 4-4. So^rdoöSxPattihahuanen, Frans Wisse. Ingaande januari 1987 is er een belang rijke sponsor voor de Soester Ren- en Touristenvereniging "Tempo" bijgeko men: de Nederlandse Kunststofindus trie Soesterberg (NKS) Verkoop B.V. van de Veldmaarschalk Montgomery- weg. Het bedrijfleven volgend jaar een belangrijke financiële bijdrage aan Tempo. Mede daardoor zullen Tempo renners aan nog meer klassiekers in bin nen- en buitenland kunnen deelnemen. De directie van de NKS heeft er het vol ste vertrouwen in dat door haar steun het wielrennen bij Tempo een nog ho ger peil zal weten te bereiken. Ook in 1986 hebben Tempo-renners zeer vele overwinningen weten te beha len. Amateur-renner Frans Berrens plaatste zich maar liefst 13 keer als win naar, junior-renner Arno van Boeyen deed dat 12 keer, terwijl liefhebber renner Peter van Leeuwen eveneens 13 maal de bloemen mee naar huis mocht nemen. De resultaten waren in het afgelopen seizoen dus al met al bijzonder goed. Tempo heeft dikwijls kunnen deelne- men aan wedstrijden in het buitenland, vele daarvan op uitnodiging, vooral uit België. Ook in 1987 komen er weer goede ren ners bij, zodat Tempo met haar nieuwe sponsor NKS het nieuwe jaar met veel enthousiasme tegemoet gaat. Door eigen afwerking LEVERTIJD binnen 24pUürVafja/ Minimumafname 10 stuks met bijpas - v "JO sende enveloppen. J mj per stuk Soesterbergsestraat 57, Tel. 02155-13109 Zaterdag j.1. begon om 9 uur een oefen wedstrijd georganiseerd door de Utrechtse vereniging Sport Vereent en- de Springbokken. De wedstrijd was be stemd voor de jeugdturnsters ende turnsters junioren. De balkoefemng was bij de kleintjes niet zo'n geweldig succes, bijna alle meisjes vielen er een of meerdere malen af. Bij de turnsters-jun. ring het wel wat beter, maar voor alle meisjes geldt toch, dat er met de c-wed- strijden in het vooruitzicht harder ge traind zal moeten worden op dit onder deel Het kast- en paardspringen ging aanzienlijk beter en we zagen een paar prima handstandoverslagen. De vrije-oefeningen verliepen voor de meesten redelijk goed. De brug-onge- lijk kwam bij de kleine meisjes met hele maal uit de verf, de brug is erg hoog en sommige meisjes hadden zelfs moeite om bij de hoge legger te komen. De gro tere meisjes hebben minder moeite op dit onderdeel en de oefeningen werden redelijk netjes geturnd. De Springbok ken ploegen bestonden uit jeugdturn- sters: Springbokken I: Ester van Oest, Lucin- da v.d. Bos, Linda v. Willigen en Brenda Dorrestein. Springbokken II: Wendy de Haard, Marloes Neering, Floortje Glaser en Wendy de Haan. Turnsters-Junioren: Springbokken I: Mariska Brons, Mya- nou v. Dijk, Martine Nieberg en Marjo lein Brons. Springbokken II: Christel Wesels en Sa- scha de Raadt. Helaas moesten bij dit groepje Anneke Bosman en Saskia v.d. Hoeven, door een blessure en ziekte uit vallen. Hopenlijk zijn zij er met de C-wedstrijden in febr. 1987 weer bij. Bij de jeugd-turnsters was de uitslag als volgt: 1. Springbokken 172.10 pnt.; 2 Sport Vereent 169.20 pnt. Alle.deelnemende meisjes kregen een diploma. Tussen beide verenigingen is afgesproken om volgend jaar weer 2 oe fenwedstrijden te organiseren. Het was een bijzonder goed weekend voor de volleybalteams van SoVoCo. Het eerste herenteam won verrassend van het Zeister Cito. Het eerste da mesteam is na negen wedstrijden nog steeds ongeslagen en het tweede da mesteam van SoVoCo-Stam klom naar de eerste plaats door winst op Utrecht 2. De meisjesselectie van SoVoCo plaatste zich door winst op het Barne- veldse SSS in de districtsopklasse. SoVoCo-Stam heren winnen Ondanks het plotselinge vertrek van de trainer-coach Daaf Willig bij de heren selectie van SoVoCo-Stam heeft het eerste herenteam de kampioensaspira ties van Cito uit Zeist wreed verstoord. De felheid en snelheid waarmee het team startte verraste Cito zodanig dat in minder dan geen tijd een 1-14 score werd bereikt. 2-15 Werd de eindstand van de eerste set. De tweede en derde set verliepen voor Cito weliswaar min der dramatisch maar het attent blokke ren en de goede veldverdediging brach ten SoVoCo-Stam de verdiende winst beide keren met 12-15. Een tegenvaller voor Cito dat kans had op een promo tieplaats in de derde divisie. Dames SoVoCo-Stam 1 nog ongeslagen Het eerste damesteam van het Soester SoVoCo-Stam is na negen wedstrijden nog steeds ongeslagen. Ditmaal moest Shot uit Culemborg de kracht van het team ervaren. SoVoCo-Stam speelde weliswaar geen flitsende wedstrijd maar de kracht van het team schuilt vooral in het collectief. Daarnaast had het team in de wedstrijd tegen Shot een geweldi ge steun aan een zeer oplettend spelen de Jenneke van der Wal. Wat de wed strijd zo nu en dan aan kwaliteit miste werd ruimschoots vergoed door span ning. SoVoCo-Stam kwam nerveus spelend wel op voorsprong maar Shot bleef goed volgen en strafte onoplet tendheid direct af. Toch winst in de eerst set met 15-13. In de tweede set het SoVoCo-Stam even zien wat zij aan aanvalsvariatie in huis had en speelde een moment oogstrelend volleybal. Uiteindelijk was het Shot dat de set met 13-15 won. De derde set bracht vooral tegen het eind de meeste spanning maar een 13-14 voorsprong werd door de Soester dames omgezet in een 16-14 setwinst. In de vierde set was het vooral de verdediging die sterk speelde. Erna van Doorn en Inge Everts, de laatste de buterend in het eerste team waren de uitblinkers. Een 15-10 winst betekende de negende overwinning op rij. SoVo- Co-Stam staat nu 5 punten voor op con current Orion uit Doetinchem. Ook SoVoCo-Stam 2 op eerste plaats Het tweede team van SoVoCo-Stam le- verde eveneens een prima prestatie. Door Utrecht met 3-1 te verslaan be reikte de ploeg de eerste plaats in de derde divisie. Leverde de eerste set nog een 13-15 winst op voor de Domstede- lingen, SoVoCo-Stam sloeg onder aan voering van een zeer sterk spelende Nanda Westland goed terug, 15-5In de twee volgende sets werden bijna alle rally's winnend afgesloten 15-10 en 15- 11 winst. Omdat koploper Nivoc uit Nieuwegein een punt moest laten aan het Nijkerkse NVC bezet SoVoCo- Stam 2 nu samen met Nivoc de eerste plaats op één punt gevolgd door Ab coude. Puntendeling in districtsklasse SoVoCo 3 en 4, beide uitkomend in de districtklasse speelden een aantrekke lijke wedstrijd tegen elkaar. Het jeugdi ge derde team heeft vooral op conditie de wedstrijd tegen het meer gerouti neerde vierde team verdiend gewonnen met 3-2. Door deze uitslag bezet SoVo Co 3 de vierde- en SoVoCo 5 de zesde plaats in de districtsklasse. Het A-team van SoVoCo heeft de wedstrijd tegen de meisjes van SSS in Barneveld met 3-0 gewonnen. Hierdoor plaatst het team zich voor de District-jeugd topklasse. Volleybal deze week Deze week worden de laatste wedstrij den van dit jaar afgewerkt. Daarna be gint de winterstop tot 8 januari. Mor genavond in Sporthal Beukendal weer de ndige spanning. Negen maal een So VoCo team in actie. Met o.a. om 19.00 uur meisjes SoVoCo Al tegen SoVoCo A3. Direct daarna SoVoCo 4 tegen de dames van OMS uit Putten en van groot belang voor behoud van een plaats in de eerste klasse heren de wedstrijd tussen SoVoCo 3 tegen Set-up, aanvang 21.30 uur. Zaterdag in Sportzaal De Bunt ko men de herenselecties weer in actie. 14.30 uur: SoVoCo-Stam 2 - Almere, 16.30 uur SoVoCo-Stam 1 - Armixtos. Jeugdtoernooi in Beukendal en De Bunt Maandag 22 december komen een tien tal jeugdteams naar Sporthal Beuken dal om in een door SoVoCo georgani seerd toernooi te spelen. Bijna alle teams nemen begin januari deel aan de Nationale kampioenschappen voor clubteams. De kwaliteit van dit toer nooi zal dan ook zeer zeker op een hoog peil staan. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Op dinsdag 23 december spelen alle jeugdleden van SoVoCo een onderling toernooi in Sportzaal De Bunt. Dit toernooi dat om 15.30 uur be gint wordt afgesloten met een gezamen lijk boerenkoolmaaltijd waaraan dit toernooi ook zijn naam ontleent. Het gaat de schaakclub Soest voor de wind. Het derde team blijft winnen. Donderdag 11 december jl. werd het achtste team van het Hilversumse HSG verslagen. Daarmee zijn de Soester schakers herfstkampioen. Een avond later kwamen er nog twee suc cessen bij: Soest Al, het eerste jeugd- vijftal, won van de Pion Al met 31/2 - 1 1/2. Het eerste achttal won met 7 1/2 -1/2 van de tweede keus van la ren. HSG 8 - Soest 3 Door dit duel te winnen heeft de derde keus van Soest voorlopig haar grootste rivaal van zich afgeschud. De winstpar tijen kwamen op naam van Ben van Vlierden, Christian Vonk en voorzitter Jan Verrips. Remises voor Van de Berg, Rob Wolzak en Ben van Vliet. Jan Zwiers en Riël Voet waren ditmaal het minst productief. Einduitslag 3 1/2 4 1/2. Soest Al - De Pion Al Dit team was enigszins verzwakt, door dat eerste bordspeler Ivar Chavannes dezelfde avond uitkwam voor het eerste achttal. Invaller Patrick Reumerman sleepte een half punt in de wacht. Chris tian Vonk en Eric Swinkels kwamen beide goed uit de opening, zagen hun voordeel vervluchtigen, maar kregen later een stuk in de schoot geworpen. Daarmee was de stand 2 1/2 - 1/2. Voor het winnende punt zorgde Eric de Haan. Toen was het Jan de Gier die zijn partij verloor. 3 1/2 -11/2 voor Soest dus. Soest 1 - Laren 2 Deze wedstrijd zal beide teams nog lang heugen. Dergelijke resultaten zijn zeld zaam. Achtereenvolgens Gerrit Muis, Visser (vuurdoop), Paul van der Ham men, Ivar Chavannes, Van Tuinen, en Rob van Aurich bonden hun opponen ten aan de zegekar. Eddy van de Velden maakte een "schoonheidsfoutje" door remise te spelen. Maar 7 1/2 -1/2 mag er ook zijn. Zaterdag 27 december organiseert De Snoekbaars voor haar leden een oude- jaars-viswedstrijd. Er wordt om7.15uur verzameld bij De Generaal en om 7.30 uur wordt er ver trokken naar het wedstrijdwater. Er wordt gevist tot 12.00 uur en er mag vanaf 9.30 uur worden verkast. De loting is per auto of per deelnemer afhankelijk van het wedstrijdwater. Verder is het wedstrijdreglement van De Snoekbaars van kracht, wat o.a. in houdt dat er geen gekleurd aas mag worden gebruikt. Het inschrijfgeld be draagt 10,- p.p. Voor inlichtingen en opgave kan men zich tot 20 december wenden tot W. v.d. Kraats, Laanstraat 72, Soest, tel. 16895. Op enkele inhaalwedstrijden na zit de herfstcomperitie tafeltennis er voor de vereniging Shot op. Naast de kam pioenschappen van Shot 1 en Shot 3, werd in de laatste competitieronde ook Shot 7 nog kampioen. Daarnaast eindigden nog 6 teams op de 2e plaats en degradeerde er geen enkele team, zodat van een zeer succesvolle compe titie kan worden gesproken. Shot 4 - Niké 4 8-2 Shot 4 heeft nog een heel klein kansje op het kampioenschap, maar is daarbij wel afhankelijk van een misstap van concurrent Victoria. Zelf won Shot 4 moeiteloos van het reeds gedegradeer de Niké uit Laren. Arjan Schuiling en Frans Mark Schut bleven beide onge slagen, Chris Sondaar won twee partij en. Het tweede verliespunt kwam op naam van het dubbelspel. Shot 7 - Hoogerheide 1 5-5 In een zeer spannende wedstrijd heeft Shot 7 het voor het kampioenschap be nodigde punt binnen weten te halen. De start was zonder meer goed, want hal verwege kende Shot een 4-1 voor sprong. Daarna kwam Hoogerheide sterkt terug, maar op 5-3 konden de kampioensbloemen toch uitgereikt worden. Grote man in dit duel was Ba rend van Lunteren die zijn drie enkel spelen won en tevens een groot aandeel had in de winst van het dubbel. Samen Het door de vereniging Shot georgani seerde basisscholentournooi mag zich E een stijgende belangstelling verheu gen. Zowel het aantal deelnemende teams als het aantal toeschouwers was dit jaar opvallend groot, zodat het za terdag 13 december een drukte van belang was in de Shotzaal aan de Hei deweg. Hierdoor werd het opnieuw een zeer gezellig en geslaagd tournooi. Dit reeds voor de 9e keer georganiseer de Soester Basisscholentournooi werd verspeeld in het kader van het Neder lands Kampioenschap voor basisscho len. Gespeeld werd om drie plaatsen in de regionale Gooise Ronde, die op 25 april in Huizen wordt gehouden. Volgens verwachting legde het le team van de Savornin Lohmanschool ook dit jaar beslag op de le plaats. Dit team won vorig jaar zowel de Soester ronde als de Gooise ronde en legde in de lan delijke finale beslag op de 10e plaats. Het kwartet Ruud v.d. Ley, Sander Burger, Dick Lam en David de Vries behaalde 26 punten uit een maximum van 28. Op slechts één punt achterstand eindig de het verrassend sterke team van de Achtbaan op de 2e plaat. Dit team werd gevormd door Maarten van Konings- brugge, Oscar Rigter, Michiel Krijne en Michiel Dorrestein. Op 1/2 punt daar achter werd de St. Ludgerusschool 3e, hetgeen wel bewijst hoe spannend het was. Ook Mark Streeter, Gijs Ammer- laan, Richard Dam en Kimberley van Meel plaatsten zich hierdoor voor de regionale ronde. Alle deelnemers ontvingen een herin neringsvaantje, terwijl er voor de drie hoogste teams prijzen waren. De top-tien: 1. Savornin Lohmanschool 1: 26 p. 2. De Achtbaan 1: 25 p. 3. St. Ludgerusschool 1: 24,5 p. 4. Savornin Lohmanschool 2: 21 p. 5. Savornin Lohmanschool 3: 19 p. 6. Ludgerusschool 4: 17 p. Savornin Lohmanschool 5: 17 p. 8. De Schakel 1: 14 p. Ludgerusschool 3: 14 p. 10. Savornin Lohmanschool 4:11,5 p. met George Demmenie en Jan Opmeer promoveert hij naar de 3e klasse. Nederlandse Kampioenschappen se nioren: Aanstaand weekend 20 en 21 decem ber vinden in Amsterdam de Neder landse Kampioenschappen tafeltennis plaats. Liefst 7 senioren van de vereni ging Shot ontvingen een invitatie om deel te nemen en zullen het komend weekend in actie komen. Overige uitslagen senioren: Bijmaat 2-Shot 5: 2-8, Shot 6-PF 4: 5-5, Hoogerheide 2-Shot 8: 6-4, Shot 9-Victoria 5: 2-8, Vitus 3-Shot 10:7-3, Shot 11-Good 8: 5-5, Shot 12-PF 9: 6-4, Tovo 8-Shot 13: 4-6, ATC 9-Shot 14: 7-3, Shot 15-UBTV 8: 3-7, Victo ria 18-Shot 16: 1-9. Het vierde team van de tafeltennisver eniging Overhees heeft ook zijn laatste wedstrijd, die gespeeld moest worden tegen UBTV, gewonnen met de set stand 6-4. Daardoor promoveert het naar de vijfde klasse van de afdeling. Het team bestaat uit Mike Lubbersen, Coen Kamphorst, Jos Wildenburg en Rod van der Spek. De wedstrijd werd gespeeld in de gym zaal aan de Paulus Potterlaan. Even zag het ernaar uit dat de bloemen van voor zitter C.v.d.Berg naar de tegenstander zouden gaan, aangezien Overhees-4 vrij snel met 0-2 achterstond. Na acht partijen stonden beide teams echter weer gelijk en de laatste twee partijen werden door Overhees gewonnen. De club heeft nu drie teams die gaan uitkomen in de vijfde klasse.

Soester Courant | 1986 | | pagina 33