Schoeman Mi IN NIJKERK: OVERAL GRATIS Belangrijke onderscheidingen bij afscheid en jubileum mevrouw Beens FONDUÈ-RESTAÜRANT 't LUYKJE Soest 50 jaar geleden ..kom eens met Schoeman praten! MID PUP PAGINA 4 WOENSDAG 17 DECEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 Liberalen Soest: weinig waardering voor 'burgerlijke ongehoorzaamheid' Kerst- en Nieuwjaarskaarten Van uw eigen negatief vraagt uw aandacht voor Kampeerwet Zilveren medailles van EHBO en Oranje Kruis Héél véél afgeprijsd o.a. MEXX, NEWS, B.C. vrijetijdskleding DE 125 NWV WINKELIERS Opnemen gasmeterstanden Markt: twee keer op woensdag! le en 2e Kerstdag geopend Menu: f 55A 18 december 1936 Verbetering van den Rijksweg SOEST W. BECKMANSTRAAT Riant autovrij en rustig gel. hoek woning m. vrijst. berging, c.v., roy. voor-, zij- en achtertuin. Grenzend aan openbaar groen. Ruime entree, toil., keuk. (ca. 9 m2), doorzonkam. (ca. 30 m2), verd.: 3 si.kam. (resp. ca. 15, 16 en 9 m2), komplete badkam. m. 2e toil., v.w. en douche. Vaste trap naar zolder m. 4e gr. si.kam. (ca. 25 m2) m. tuimelraam en veel bergruimte. Het pand is v.v. kapi- solatie en ged. van dubb. beglaz. Koopsom f 169.000,—. dak, de spouwmuren en de be glazing Indeling: souterrain, te gebruiken als kantoor o.i.d. Parterre: riant entree, woonkamer van 45 m2 met open haard, vloerverwar ming en een afzonderlijke woon- eetkeuken. Verdieping: twee gro te en twee kleine slaapkamers. Prachtige badkamer voorzien van alle luxe sanitair, vliering. Het geheel is perfect onderhou den. Koopsom f 295.000,— k.k. VEENBESSTRAAT Op de tweede etage met vrij uit zicht, gelegen 4-kamerappar- tement met balkon (Zuid- Oost), lift en afzonderlijke grote berging in onderbouw. Indeling: entree, hal garderobe- kast, keuken, royale woonkamer (5.57 m x 4.95 m), 3 slaapkamers (resp. 3 x 4.85,2.95 X 4.30 en 2.10 x 4.30 m) badkamer met ligbad, vaste wastafel en wasmachine aansluiting, toilet, c.v. ketel inklu- sief warmwatervoorziening vijf jaar oud. Op de tweede etage, met vrij uit- Servicekosten f 220,— per maand. Oplevering in overleg. Koopsom f 135.000,— k.k. INSINGERSTRAAT Mooi gelegen helft van een dub bele villa, in 1978 geheel gere noveerd. Gelegen op 885 m2 eigen grond, met dubbele garage. Het pand is geïsoleerd ten aanzien van het Makelaars in onroerende goederen leden NVM Een NVM- taxatierapport. Een waardevol document voor elke bank! Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Hoofddorp, Leusden. Tiel en Veenendaal L VVD discussieert met 'Betaal Niet Mee-groep' "Burgers moeten zich niet onttrekken aan de consequenties van de gemeen schappelijke besluitvorming, zeker niet wanneer deze heeft plaatsgevon den nadat de meningsvorming door ie dereen beïnvloed heeft kunnen wor den. Elke afwijzing daarvan kan in on ze complexe samenleving leiden tot een begin van anarchie, en wie zal be palen hoe geldig de argumenten voor die afwijzing zijn? De VVD houdt het principe van de vrijheid van menings uiting hoog, maar als eenmaal een be sluit is gevallen moet men zich daaraan houden, ook als men het er niet mee eens is." Dat betoogde WD-fractievoorzitter Bert Krijger vorige week tijdens het goed bezochte open huis van de libera len in het Dorpshuis in Soesterberg, waar o.m. werd gediscussieerd over burgerlijke ongehoorzaamheid in het algemeen en de actie "Betaal Niet Mee" in het bijzonder. Namens de actiegroep - die uit protest tegen het zgn. rakettenbesluit 5,72 van de BTW op de gasnota apart betaalt (sommigen overwegen dat bedrag zelfs in te houden om het in een "vredes- i fonds" te storten) - zette dr. JJ. Ver donk de oogmerken van deze actie uit een. Hij maakte duidelijk dat de groep de discussie met de partijen zoekt om wegen te vinden waarlangs de politiek, uit respect voor de minderheid die het rakettenbesluit weliswaar gelegiti meerd ziet maar voor zichzelf niet kan aanvaarden, de actievoerders tegemoet kan komen zónder ze te behandelen als wanbetalers-zonder-meer. Dat laatste komt er immers op neer dat ze letterlijk en figuurlijk "in de kou" worden gezet. Krijger vond dat de gemeente niet het forum kan zijn dat moet oordelen over de argumenten van de actievoerders. Volgens hem kan dat beter worden overgelaten aan een a-politieke instan tie (bijv. de Hoge Raad), die het al dan niet behoorlijk gedrag van burgers kan toetsen. Verdonk refereerde o.m. aan de wet gewetensbezwaren militaire dienst als voorbeeld van een "regeling" die tegemoetkomt aan de opvattingen van een minderheid en aan de uitzonde ringsbepalingen bij de wet gelijke be handeling. Legitimiteit Op de vraag of de WD burgerlijke on gehoorzaamheid altijd als ongeoor loofd beschouwt antwoordde Krijger dat hij daarvoor alleen een rechtvaardi ging kon bedenken wanneer de over heid haar legitimiteit heeft verloren. Hij verwees in dat verband naar de toestand in Suriname. Voorzitter S. de Koning hield de daar opvolgende discussie met "de zaal" ui terst kort, al werd het duidelijk dat de WD-leden weinig waardering voor het standpunt van de actiegroep kunnen opbrengen. Het Statenlid drs. H. Hie- tink gaf vervolgens een verhandeling over de liberale beginselen en riep de VVD-leden op zich daar meer in te ver diepen. Hij maakte o.m. kritische kant tekeningen bij de heersende trend naar "verlinksing" van de maatschappij en de al te overvloedige aandacht voor wat soms onterecht de "zwakkere" in de sa menleving wordt genoemd. Ook hij toonde zich weinig gechar meerd van de ideeën over burgerlijke ongehoorzaamheid, waarin hij een mo gelijke ondergraving zag van de demo cratie - volgens hem misschien niet de meest ideale, maar dan toch de minst slechte maatschappijvorm. Minderhe den verdienen weliswaar respect, aldus het Statenlid, "maar er zijn zoveel groe pen die zich geestelijk onder druk gezet voelen omdat ze vinden dat wij het land niet goed besturen." Hij noemde als voorbeeld de bezwaren tegen de zon dagsontheiliging uit orthodox-protes tantse hoek, waar men echter niet zijn toevlucht zoekt in acties van ongehoor zaamheid. 'Ontsnappingswetgeving' Hietink hield de actievoerders ("met al le respect") voor dat hij hun streven niet alleen principieel, maar ook praktisch afwees: "U bent niet goed bezig want u bereikt er niets mee." Met sympathie reageerde hij op een suggestie uit de zaal om voor gevallen waar soms bur gerlijke ongehoorzaamheid de laatste uitweg is - met name waar burgers in de knoei komen als gevolg van onderling tegenstrijdige wetten - een soort "ont snappingswetgeving" te creëren. "Er zijn zoveel wetten dat we door de bo men het bos niet meer zien. Bij door voering van de liberale beginselen zul len veel wetten moeten verdwijnen. De overheidstaak moet aanzienlijk beperkt worden," aldus het Statenlid, dat de suggestie in Den Haag zou neerleggen. Uit de zaal kregen de actievoerders op verwijtende toon te horen dat ze het land hooguit met knotsen wilden verde digen ("Hou dan ülles in!") en dat hun keuze om elke eerste maandag van de maand - onder het geloei van de sirene - demonstratief naar het Gasbedrijf te gaan niet erg "passend" was, omdat dan een (oefen)alarm wordt gegeven voor een vijandelijke aanval. Op de opmerking dat de actievoerders niet in Soest, maar in Den Haag moeten zijn antwoordde Verdonk dat het intus sen wél de gemeente is die een besluit over de actie zal moeten nemen: of men beschouwt de actie inderdaad als een vorm van wanbetaling, of men dat doet niet. "Maar dan nog is het een beslissing van de gemeentelijke overheid." Door eigen afwerking LEVERTIJD binnen 24 uur. Minimumafname Prijs vanaf 10 stuks met bijpas - Mg. .Q sende enveloppen. J f j K;Jük van oosten fotografie Soesterbergsestraat 57, Tel. 02155-13109 Winkels mogen open op Tweede Kerstdag (Aanwijzing bijzondere dagen als be doeld in artikel 9, eerste lid van de Winkelsluitingswet 1976) Burgemeester en Wethouders van Soest maken hierbij bekend dat zij voor het jaar 1986 de volgende dag hebben aangewezen als dag, waarop de in de ar tikel 2, eerste lid onder b en 5 7 en 8 van de Winkelsluitingswet 1976 vervatte verboden niet gelden: Tweede Kerstdag, 26 december 1986. Het vorenstaande betekent dat in Soest en Soesterberg alle winkels alsmede de bedrijven, waar gewoonlijk goederen aan het publiek plegen te worden ver kocht dan wel te koop worden aange boden, op genoemde dag voor het pu bliek geopend mogen zijn. Tevens is de uitoefening van straathan del voor degenen, die daarvoor vergun ning van het college hebben, op ge noemde dag toegestaan. Uitwerkingsplan OVerhees I en II De burgemeester maakt bekend dat met ingang van 18 december 1986 ge durende 14 dagen ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken en stads ontwikkeling (geopend iedere werkdag van 9.00 -12.00 uur), in het gemeente lijk INFOrmatiecentrum, Steenhoff- straat 9a en in de plaatselijke bibliothe ken ter inzage ligt het door Gedepu teerde Staten van Utrecht bij besluit van 18 novemver 1986, afdeling R.O., bu reau R.O. 1759/5093 onherroepelijk goedgekeurde uitwerkingsplan Over- hees I en II. Thans bestaan geen mogelijkheden meer om bezwaren in te dienen. Na genoemde periode ligt het plan per manent ter inzage op genoemde afde ling van de gemeentesecretarie. Uitvoering Brandbeveiligingsverorden ing Soest Burgemeester en Wethouders maken hierbij bekend dat zij (onder het stellen van nadere eisen en gebruiksvoor schriften) voor de volgende inrichtin gen gebruikstoestemming als bedoeld in artikel 54 van de Brandbeveiligings verordening der gemeente Soest heb ben verleend: een manége aan de Bosstraat 79 te Soest. De gebruikstoestemming houdt in het in gebruik nemen en in gebruik houden van de desbetreffende inrichting met inachtneming van de eisen die Burge meester en Wethouders daarbij hebben gesteld tot het voorkomen en het beper ken van brand, het beperken van brandgevaar en het voorkomen en het beperken van ongevallen bij brand. Standplaatsvergunningen Burgemeester en Wethouders, gelet op artikel 5 j.o. de artikelen 153 en 12 van de Algemene Verordening der ge meente Soest; besluiten: 1. het verlenen van standplaatsvergun ningen - als bedoeld in artikel 153 - voor de duur van maximaal drie dagen, op te dragen aan de commissaris van politie; 2. het verlenen van ventvergunningen - als bedoeld in artikel 12 - voor de duur van maximaal drie dagen, op te dragen aan de commissaris van politie. Hinderwet Bij de milieudienst van de gemeente Soest, gebouw Gemeentewerken ka mer 17, de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan en de hulpsecretarie Soester berg, ligt ter inzage een verzoek om een uitbreiding- c.q. revisie- c.q. wijzigings vergunning van: Trio Transport, Merwedeweg 5 a te Breukelen, voor een transportbedrijf met pompinstallatie op het perceel Amersfoortsestraat 26 te Soesterberg. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schrif telijk bij het college van Burgemeester en Wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzageleg- ging van het verzoek d.d. 17 december 1986. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht (tel. 93458) kunnen tot 7 januari 1987 mondeling bezwaren worden in gebracht, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisse- ling over de aanvraag tussen gemeente bestuur, aanvrager en overige aanwezi gen. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben inge bracht tegen de aangevraagde beschik king kunnen later beroep instellen, ten zij wordt aangetoond dat men redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de in diener van schriftelijke bezwaren daar om verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit ver zoek moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het College van B. en W. worden ingediend. Burgemeester en Wethouders maken ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 10, tweede lid, van de Kampeerwet bekend dat de ontwerp-kampeerveror- dening met ingang van heden geduren de 30 dagen ter gemeente-secretarie, afdeling Algemene Zaken (geopend ie dere werkdag van 09.00-12.00 uur), het gemeentelijk INFOrmatiecentrum (gedurende de gebruikelijke openings tijden), de plaatselijke bibliotheken als mede ter hulpsecretarie te Soesterberg (geopend dinsdag- en donderdagmid dag van 13.30-15.30 uur) voor een ie der ter inzage ligt. Gedurende de termijn van tervisieleg- ging kan een ieder schriftelijk bij de ge meenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Tijdens de druk bezochte receptie die zaterdag j.1. te harer ere weid gehou den in het EHBO-gebouw aan de Pa rallelweg heeft mevrouw C. Beens- Maas twee zeer belangrijke onder scheidingen in ontvangst mogen ne men ter gelegenheid van haar afscheid als EHBO-docente en als kaderin- structrice van het Oranje Kruis. De zil veren dr.C.BJ.Tilanus Jr.-medaille werd haar uitgereikt door mevrouw J. Nieuwkoop namens het EHBO- hoofdbestuur; de zilveren medaille van het Oranje Kruis door mevrouw Grunberg, directeur van het Oranje Kruis. De uitreiking van de onderscheidingen vormde het hoogtepunt van de feestelij ke bijeenkomst, die tevens in het teken stond van het zilveren jubileum als lid van de Soester EHBO. Niet alleen veel EHBO-ers vulden de zaal, maar ook tal van vertegenwoordigers van instellin gen waarmee zij in de loop der jaren heeft samengewerkt. De heer H.E.J. Smit, voorzitter van de afdeling Soest van de EHBO, die me vrouw Beens dit glorieuze afscheid had bereid, stak in zijn welkomstwoord de algemene waardering voor de persoon en het werk van de jubilaresse niet on der stoelen of banken. Hij schetste haar als "een clevere tante", die vanaf haar eerste kontakt met de EHBO veel voor de eerste-hulp-organisatie zou gaan be tekenen en die als docente een uiterst belangrijke rol ging spelen in de oplei ding van zeer veel nieuwe EHBO-ers. Geen wonder dat zij ook al snel de eer ste gediplomeerde kaderinstructrice werd, en ook op aanverwante terreinen met veel succes in de weer was. De heer Smit wees er o.m. op dat me vrouw Beens destijds heel televisiekij kend Nederland versteld had doen staan door in een programma met Mies Bouwman zich - als LOTUS-"slachtof fer" - demonstratief flauw te laten val len, tot schrik en ontsteltenis, maar ook bewondering van de toeschouwers. Hij schetste haar slagvaardige humor, de kritiek die ze altijd in watten verpakte en haar deskundigheid. "Een duizend poot met een duizendvoudige inzet," aldus de heer Smit," en een echte rege laarster, die in het Soester kaderteam met verve de 'moederrol' op zich nam en ook buiten Soest enorm veel werk verzette." Rijk "Wij zijn ontzettend rijk met u ge weest," aldus de voorzitter, die liet we ten haar besluit om terug te treden "on gaarne" te moeten respecteren en niet vergat de heer Beens in de hulde te be trekken voor de tolerantie die hij al die jaren had opgebracht door zijn vrouws "hobby" te slikken. Van het bestuur kreegmevrouw Beens ëen aantal sierlij ke kristallen zwaantjes als afscheidsca deau. Mevrouw J. Nieuwkoop sprak de jubi laresse vervolgens toe namens het EH- BO-hoofdbestuur. Ook zij stond stil bij de "carrière" die mevrouw Beens in de loop der jaren had opgebouwd en noemde haar sociale bewogenheid - "de innerlijke drang om voor anderen iets te zijn" - als voornaamste motief. Mede door haar enthousiasme, waar mee zij een stempel heeft weten te druk ken op de EHBO-afdeling Soest, is de afdeling vaak als een lichtend voorbeeld genoemd, aldus mevrouw Nieuwkoop. Zij overhandigde mevrouw Beens de zilveren Tilanus-medaille, de hoogste onderscheiding die de Koninklijke Ver eniging aan personen uitreikt die "in lengte van jaren vele extra verdiensten hebben gehad voor de EHBO". v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Mevrouw J. Nieuwkoop (l.) overhan digt mevrouw Beens de dr. Tilanus-me daille namens het hoofdbestuur van de EHBO. De heer Smit wenste mevrouw Beens van harte geluk met deze onderschei ding. Hij bood haar namens de afdeling het bijbehorende insigne aan en sprak de hoop uit haar daarmee getooid nog vele malen op officiële EHBO-bijeen- komsten te ontmoeten. Vervolgens sprak de heer Van Charante namens het districtsbestuur woorden van lof aan het adres van zowel mevrouw als de heer Beens, die hij een fraaie plant over handigde. 'Instituut' Daarna was het woord aan mevrouw drs. H. Grünberg, directeur van het Oranje Kruis. Zij omschreef mevrouw Beens wat oneerbiedig, zoals ze zelf zei, als "een instituut", dat in de loop der ja ren van onschatbare betekenis is ge weest voor het Oranje Kruis. Ook zij noemde de humor als een van de sterk ste wapens waarmee mevrouw Beens als kaderinstructrice een uitstekende reputatie had opgebouwd, die "gekke" of "moeilijke" groepen cursisten ge makkelijk naar haar hand kon zetten. Zo wist mevrouw Grünberg o.m. te ver tellen dat ze mevrouw Beens ooit had aangetroffen terwijl ze met een aantal bouwvakkers "over de grond lag te rol len". Mevrouw Grünberg noemde de verdiensten van mevrouw Beens "heel bijzonder" en onderstréepte dat na mens het bestuur van het Oranje Kruis met dë overhandiging van de zilveren medaille, een onderscheiding die in zeldzame gevallen wordt uitgereikt. Namens het Rode Kruis Soest/Soester- berg sprak voorzitter G. Boelhouwer woorden van lof aan het adres van me vrouw Beens, die o.m. als instructrice ook de colonne onder haar hoede heeft gehad. "De colonneleden liepen met u weg," aldus de heer Boelhouwer, die haar bedankte voor de goede samen werking en haar een exemplaar van het Rode Kruis-kerstboek aanbood. EHBO-erelid mevrouw Van Herwaar den - het oudste lid van de afdeling (welke overigens volgend jaar het 60- jarig bestaan gaat vieren) - wenste de ju bilaresse daarna nog veel geluk en de heer Smit sloot daarna het officiële ge deelte af, zij het dat mevrouw Beens zelf nog een kort dankwoord uitsprak. Daarin liet zij weten zich ongelooflijk l Takel gestolen Uit een garage aan de Varenstraat is vo rige week een elektrische takel gesto len. De eigenaar, E.B. uit Soest, deed aangifte bij de politie. Commissie voor de Beroepschriften De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uitvoering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschriften, be kend, dat aan de reeds openbaar ge maakte agenda van de vergadering van de commissie van 23 december a.s., aanvang 16.30 uur, zal worden toege voegd het beroepschrift van de heer D. Scholten namens "Architectuur 3000", gevestigd te Amsterdam, gedateerd 9 december 1986 en gericht tegen het be sluit van burgemeester en Wethouders van Soest van 27 november 1986, hou dende de weigering om een vergunning te verlenen voor de bouw van een woonhuis op perceel Parklaan 53, ka dastraal bekend gem. Soest, sectie k. nr. 2388. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). In het afgelopen jaar heeft het ge meentelijk Gas- en Caibedrijf aan de gasverbruikers termijnnota's gezon den voor o.a. het geschatte gasver bruik. Om een jaarafrekening te kunnen maken moeten de gasmeter- standen worden opgenomen. Dit "meter-opnemen" zal plaatsvinden vanaf 27 december t/m 6 januari a.s. Wanneer men overdag niet thuis is zal de meteropnemer 's avonds tus sen 17.30 en 20.30 uur nogmaals proberen de gasmeterstand op te ne men. Wordt dan nog niemand thuis getroffen, dan zal een kaart in de brievenbus worden achtergelaten, waarop de bewoner zelf de meter stand kan invullen. Deze kaart kan portvrij aan het Gas- en Caibedrijf gezonden worden. Wanneer een gasverbruiker in de pe riode 27 december - 6 januari a.s. af wezig is, wordt hij/zij verzocht de gasmeterstand telefonisch aan het Gasbedrijf door te geven (tel. 93584). V vereerd te voelen met de hulde die haar ten deel was gevallen. "Ik wist wel dat de mensen me niet zo'n draak vonden, maar dit loopt de spuigaten uit." Het enige waarover ze zich zorgen maakte was de vraag waar ze nu heen moest met haar "sociale gewauwel", maar ze be loofde te proberen te voorkomen dat ze zich een vreemde-in-eigen-volk zou gaan voelen. Zij bedankte iedereen "honderd procent van harte" voor de gebeurtenis die zij als een gouden herin nering zou blijven koesteren. Tal van bezoekers maakten daarop van de gele genheid gebruik om mevrouw Beens persoonlijk de hand te drukken. Omdat zowel Eerste Kerstdag (25 december) als Nieuwjaarsdag (1 ja nuari) op een donderdag vallen wordt voor wat die weken betreft de weekmarkt aan de Weegbreestraat een dag eerder gehouden. Op woensdag 24 december en woens dag 31 december wordt dan tussen 9.00 en 13.00 uur de markt gehou den. Garnalencocktail of kip/vruchtencocktail Fondue speciaal Ijscoupe 't Luykje PVoor reservering: JTel. 02155 - 1 82 52 y Steenhoffstraat 47 Koffie Soest belangrijke vergadering onderleiding van den wethouder van openbare werken Op uitnoodiging van het gemeentebestuur werd in hotel "Eemland" een be langrijke vergadering gehouden onder voorzitterschap van Wethouder D. A. de Bruijn. Hhet dagelijksch bestuur der gemeente, gevormd door Mr. G. De- keth, Burgemeester, H. J. Gasille, Wethouder van sociale zaken, D. A. de Bruijn, Wethouder van openbare werken en J. Batenburg, Secretaris, was ge heel aanwezig. Voor deze bijeenkomst waren opgeroepen alle bewoners der Burg. Grothestraat. Het doel was om te komen tot afstand van 'n strook grond ter BREEDTE VAN 3 METER ACHTER DE BOOMENRUEN om alzoo te kunnen overgaan tot het aanleggen van een wandelpad. Men weet, dat thans de ruimten achter de boomen zeer ongelijk is. Hier en daar kan men loopen, maar over het geheel staan de boomen slechts centimeters van de tuinafschei- dingen. Het gevaar voor de voetgangers is hier niet klein. Zij moeten zich of op het rijwielpad of op den rijweg begeven, hetgeen beide, gezien het drukke ver keer, niet zonder gevaar in. De bijeenkomst werd geopend door Wethouder De Bruijn. Spr. legde er na druk op, dat zonder medewerking der bewoners de beoogde verbreeding niet tot stand kan komen en door hen afstand zou moeten worden gedaan van meer of minder belangrijke gedeelten,inritten, voortuinen e.d. Rijk en gemeente zullen financieel medewerken in belangrijke mate. Spr. wenschte eventueele vragen van de eigenaars dier gronden te voorkomen, door melding te maken van de artikelen, welke de machtiging van Ged. Staten behelst. Deze machtiging is aan het Gemeentebestuur verleend tot 1 jan. 1939, op de navolgende voorwaarden: le. dat de opmeting- en overdrachtkosten komen voor rekning der gemeente; 2e. dat evenzoo het verplaatsen der meterbakken en het verleggen van dienst leidingen van gas, electriciteit en water geregeld wordt; 3e. evenzoo het verplaatsen of zoo noodig vernieuwen van de hekken, hagen of andere afscheidingen; 4e. ook het in orde brengen van voortuinen geschiedt op kosten der gemeente. Voor den aanleg van het pad wordt Rijkssubsidie toegekend. Ir. Van Goor, directeur van Openbare Werken, verkreeg hierna het woord. Spr. deelde mede, dat hij een kaart had laten aanleggen op schaal 1:200, met bijbehoorende perceelsgewijze nummering en een legger met de namen der bewoners. Desgewenscht kan hij daardoor aan iederen bewoner inlichtingen verstrekken. Op de vraag, in hoeverre men zich kon vereenigen met den ge- wenschten afstand, verklaarden TWEE EN TWINTIG BEWONERS BE REID te zijn hun strook grond af te staan. Wethouder De Bruijn dankte voor de spontane medewerking namens het ge- heele gemeentebestuur. Spr. deelde mede dat iedere bewoner van het bedoel de gedeelte van den Rijksstraatweg dezer dagen nog apart bezocht zal worden, teneinde elke vraag beantwoord te krijgen. Spr. bracht vervolgens dank voor de verleende medewerking door den heer Bakker, hoofd-ing. bij den Rijkswaterstaat, die ook deze vergadering bij woonde. Gaarne werd de hoop uitgesproken, dat ook op den duur deze mede werking bestendigd zal blijven. In het bijzonder ontvingen een woord van war men dank de leden van het comité van actie, n.1. de heeren P. W. Duyn en G. K. Schuylenburg. Dit comité heeft zeer geijverd voor deze aangelegenheid! Ook op deze blijvende genegenheid zal zeer veel prijs worden gesteld. Het ligt in de bedoeling van het gemeentebestuur ook met de bewoners van de andere gedeelten van den Rijksweg, zooals die der Van Weedestraat, Steen- hoffstraat en Middelwijkstraat, op een manier als deze te vergaderen. Ook bij hen zal men trachten medewerking tot verbreeding van den Rijksstraatweg te verkrijgen.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5