ÜL vanaf morgen Stmp&i Rein Tupker: 'Wij doen alles op het gebied van ijzer, koper en messing' 'Ik zie steeds meer broodzakjes liggen' "Man Paard': kostelijke verhalen van Boudewijn Paans Fa. L. Kuyer PAGINA 8 WOENSDAG 17 DECEMBEr!986~ SOESTER COURANT rekening 1is! B.V. en 'De smid van Soest' aan de Veldweg PAGINA 9 Boomkwekerij Tuincentrum Tuinaanleg en onderhoud Gemeenteraadsvergadering donderdag 18 december Tijdens VVD-open huis in Dorpshuis Mistige discussie over laks politie-optreden in Soesterberg Januari: rattenbestrijding! Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Beste Volkskrant-stukken gebundeld Ook tijdens de kerst staat een make-up van DIOR LANCASTER J1L SANDER VwdtuwU Magnifiek wandkleed voor Luchtvaart Museum te Soesterberg ersfoort <er wordende win- Ipand met schitte- el per 1 juli 1987 te n vloeroppervlakte le tuin aan gracht, kamers, keuken en jr. excl. b.t.w. rsfoort rras. Grandioos i tuinieren houden wonen aan een nstad weten te mer van 50 m2, en- ustrade. Keuken n marmeren vloer, laapvertrek met ter geschikt voor 3 TEL: 02155-17185. Soest Soest ivé 21198 493 aken SOEST 1DERH0UD IADEN S MIRIPOOI JANKEN 15-18553 "Dit pand is gewoon voor ons gem££kt. Ja, ruimte kom je natuurlijk altijd tekort, maar we hebben nooit spijt gehad van onze verhuizing van de Dorresteinweg naar de Veldweg, nu bijna twee jaar geleden, en we blijven hier dan ook graag zitten." Dat zegt Rein Tupker, alom bekend als "de smid van Soest" en het prototype van een jonge Soester ondernemer die van aanpakken weet en zijn bedrijf in korte tijd een vooraanstaande plaats in de Soester samenleving heeft weten te geven. Dat blijkt ook al uit het feit dat de activiteiten van de smederij in de af gelopen jaren zo sterk zijn gegroeid, dat het personeelsbestand verdubbelde. "We begonnen destijds aan de Dorre steinweg met z'n tweeën en nu zijn we met z'n vieren", aldus Rein Tupker, doelend op zijn medewerkers Piet Schuurs, Aart Walet en Jos Zwaanen burg. De bedrijvigheid aan de Veldweg is over zo goed als alle terreinen sterk toegenomen, bevestigt hij. Zowel het siersmeedwerk als het reparatiewerk verheugen zich in een duidelijke groei. Met de winter voor de deur is er uiter aard ook meer vraag naar de kachels, de "allesbranders" die tegenwoordig bij steeds meer mensen gewild zijn om bij te dragen aan niet alleen een functione le, maar ook sfeervolle verwarming van hun huizen. Ook op dat terrein heeft Rein Tupker het nodige "in huis". Uiteraard ont werpt en bouwt hij zelf kachels en open haarden, maar daarnaast treedt hij op als dealer van bekende buitenlandse ka- chelmerken, zoals de gietijzeren Mor- so-kachels uit Denemarken en de ex clusieve Italiaan tegelkachels van het merk Piazzetta. In de showroom aan de Veldweg, die Rein Tupker vorig jaar in gebruik heeft genomen, is daarvan het nodige te zien. Ook voor de reparatie van oudere ka chels draaien Rein Tupker en zijn me dewerkers hun hand niet om en uiter aard kan men er uitstekend terecht voor onderdelen zoals pijpen en alles wat er verder bij komt kijken. Ook voor in- bouwhaarden is de smederij van Rein Tupker een prima adres. "IJzeren reputatie" Als de winter weer op zijn eind loopt valt de aandacht uiteraard wat minder op de kachels, en wat meer op het siers meedwerk waarmee Rein Tupker in Soest en wijde omtrek een - om in de termen te blijven spreken - "ijzeren" re putatie heeft opgebouwd. De show room zal dan wat meer ruimte bieden voor bijvoorbeeld zonnewijzers en al die andere vormen van ambachtelijk gemaakt siersmeedwerk, zoals wind wijzers, lampen en lantaarns, regenkap pen, kandelaars, raambeveiligingen, wand- en gevel-opschriften en -versie ringen en "uithangborden". Uiteraard kan men ook voor tuinmeubilair, trap pen en complete hekwerken bij "de smid van Soest" terecht. Vanzelfsprekend beoefent Rein Tup ker het oude smids-ambacht in al zijn onderdelen. Ook het beslaan van paar den komt nog vaker voor dan men wel licht zou vermoeden. Tupker is echter niet alleen een ambachtsman in de ou derwets-goede zin van het woord, maar ook een ware kunstenaar. Dat mag bij voorbeeld blijken uit de vormgeving van allerlei functionele werkstukken, maar zeker ook uit de decoratieve ob jecten die hij vervaardigt en verkoopt. "Wij doen alles op het gebied van ijzer, koper en messing," zo vat Rein Tupker de werkzaamheden samen. Wie zich daarvan wil overtuigen moet beslist een kijkje gaan nemen in het bedrijf aan de Veldweg 6A. Baby valt van koelkast De politie en de G.G.D. werden vrij dag j.1. gewaarschuwd door me vrouw W. uit Soesterberg. Zij was in de keuken aan het koken geweest en had haar vijf maanden oude baby tij delijk op de koelkast gelegd. In een onbewaakt ogenblik viel het jongetje daarvan af en kwam op de stenen vloer terecht. De baby werd per am bulance naar de Lichtenberg ge bracht, voor nader onderzoek. Vernieling aan auto Onbekenden hebben vorige week de achterruit vernield van de auto van de heer S. uit Soest. De wagen stond ge parkeerd aan de Haverweerd. S. stelde de politie op de hoogte. Wij verrichten alle tuinwerkzaamheden. Wij leveren alle materialen voor de tuin. Berkenweg 38 - Baarn Tel. 02154-16994 b.g.g. 13077 De gemeenteraad vergadert morgenavond (donderdag 18 december) zoals gebruikelijk in de aula van het Griftland College, Noorderweg 79. De ver gadering begint om 19.30 uur. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 23 oktober 1986. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorsteltot benoeming van de voorzitter van de commissie Welzijnsplan ning. 5. Voorsteltot verlaging van de gastarieven per 1 januari 1987. 6.Voorstel tot instemming met de intentie tot opheffing van de gemeen schappelijke regeling Kompost- en rioolwaterzuiveringsbedrijf Soest-Baarn (ex artikel 107 Wgr). 7.Voorstel tot het beschikbaar stellen van krediet voor de vervanging van beschoeiing van vijvers. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de vervanging van tractiemateriaal bij de dienst Gemeentewerken. 9. Voorstel tot het verlenen van medewerking als bedoeld in artikel 74 van de Wet op het basisonderwijs aan het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Soest voor het plaatsen van een hekwerk ten behoeve van de Groen van Prinsterer- school. 10. Voorstel tot het verlenen van medewerking als bedoeld in artikel 74 van de Wet op het basisonderwijs aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest voor het vervangen van de buitenriolering en het vervangen van de vloerbedekking in 3 lo kalen van de k.b.s. Soestdijk. 11. Voorstel tot wijziging van de IZA-regeling. 12. Voorstel tot verpachting van gronden voor het jaar 1987. 13. Voorstel tot aankoop van een perceel grond aan de Dorresteinweg van de heer L. A. Cavazzana te Soest. 14.Voorstel tot het vaststellen van het verslag activiteiten 1985 en het pro gramma 1987 minderhedenbeleid. 15. Voorstel tot het benoemen van een buitengewoon lid van de Welstands commissie. 16.Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de herindeling van het sportpark Koningsweg door de realisering van een honk bal-/ softbalaccommodatie van kunstgrasvelden. Behalve ongerustheid over de hoogte van de paaltjes waarmee de bomen langs de Soesterbergsestraat worden beschermd, maar die voor de auto's hin derlijk kort zijn, en verontwaardiging over de motivatie die gemeentevoor- lichter Van Os had gegeven voor het kappen van bomen op het voormalige marktplein naast het postkantoor aan de Steenhoffstraat ("omdat ze over vijf jaar tóch dood gaan - stel je voor dat we over Molenschot ook zo zouden pra ten!") werd tijdens het open huis van de WD in Soesterberg nog een andere "brandende kwestie" aan de orde gesteld. De discussie daarover bleef voor buitenstaanders overigens buitengewoon mistig, omdat met opzet "man en paard" niet werden genoemd. Eén van de in de zaal aanwezige WD-leden wendde zich tot wethouder Günther Plomp met een kritische opmerking over het politie-optreden tegen verkeersdelicten in Soesterberg. De vragensteller had zich kennelijk geërgerd aan een zekere mate van laksheid bij de politie. Hij trad niet in details maar verlangde wel een substantiële reactie van Plomp, die hij overigens tijdens het WD-forum in augustus jl. dezelfde kwestie had voorgelegd. Plomp reageerde met de opmerking dat hij een en ander zou doorgeven aan de portefeuillehouder (burgemeester Scholten). "Ik kan de politie geen op dracht geven. En anders moet u de fractievoorzitter maar vragen of hij het in de commissie ABZ aan de orde stelt." "Ja, dat hebt u in augustus óók al geantwoord, maar intussen weten we nog niks. Dat zit me helemaal niet lekker!" aldus het verontwaardigde WD-lid. "Blaam op politie?' Plomp paste wel op om de vragensteller gedetailleerd te antwoorden. "An ders wordt er een blaam gelegd op de politie en dat vind ik geen behandeling van zo'n kwestie." WD-fractievoorzitter Bert Krijger probeerde het lid van zijn achterban te sussen met de belofte dat hij in de commissie ABZ op 12 januari over de aan gelegenheid zou praten. "Maar burgemeester Scholten zal wel zeggen dat het alleen een zaak is van hemzelf en het driehoeksoverleg. We kunnen de kwestie alleen signaleren en tegen hem zeggen: 'Stel prioriteiten', maar als hij dat aan zijn laars lapt kunnen wij er óók niets aan doen," aldus de enigszins vertwijfel de fractievoorzitter van de Soester liberalen. Waarnemend voorzitter S. de Koning gaf de boze Soesterberger tenslotte de wijze raad de betreffende commissievergadering bij te wonen en gebruik te maken van het spreekrecht voor het publiek. Of dat voldoende zal zijn om de kritische WD-er tevreden te stellen zal nog moeten blijken. Tot Nederlander genationaliseerde Hongaar: 'Brood, daar zit wat in'. Deze slogan, waarmee we bijna dagelijks via de me dia worden geconfronteerd, wordt niet door iedereen serieus genomen. Nog steeds blijkt (met name) de schooljeugd zich niet te realiseren hoe (brood)nodig brood is. De heer F. Szabo komt'vrijwel dagelijks tot die conclusie. In de omgeving van zijn wo ning, op de grens van Klaarwater en het Smitsveen, treft hij niet zelden zakjes, gevuld met rijkelijk belegd brood aan. Op straat, in de struiken en zelfs in de tuin vinden de thuis ge smeerde lunchpakketten hun 'bestem ming'. Regelmatig belandt het brood in een op het eerste gezicht onzichtbaar plekje. Veel liever nuttigen scholieren in de pauze of in een vrij uur 'één met', een pak stroopwafels of een andere betaal bare tractatie. Het brood is dan overbo dig en wordt vaak heimelijk een plaatsje in de flora toebedeeld. De heer Szabo, een geboren Hongaar maar een getogen Amsterdammer zo als hij zegt, ergert zich aan dit gedrag van de schooljeugd. Voor hem hebben de 'broodsmijters' geen gevoel voor waarde. Huismoeders, die 's morgens met zorg de meeneem-maaltijd voor hun kinderen klaarmaken, zouden er volgens Szabo goed aan doen in het ver volg slechts de helft van de normale portie mee te geven. "Ze zouden dan zeker geld besparen," zegt de heer Sza bo ironisch, maar welgemeend. Epidemie "Het broodbeleg, meestal vleeswaren, is nog het duurste van alles. Het is dus een serieuze suggestie van mij aan moe ders om minder brood mee te geven. Ik zie steeds meer broodzakjes liggen. Overal langs de Dalweg en in de plant soenen achter de huizen. Er komen hier veel scholieren langs, en dat kun je mer ken aan de hoeveelheid brood die je her en der verspreidt aantreft. Ik kan niet begrijpen dat je je eigen milieu op een dergelijke manier schade toebrengt. Het is bovendien bijzonder onhygië nisch om brood weg te gooien. Honden, Evenals in voorgaande jaren wordt in de maand januari in de gemeente Soest weer een verscherpte aktie ter bestrij ding van de bruine rat gehouden. Juist in de wintermaanden trekken de ratten van het platteland naar de woonbebou wing, op zoek naar voedsel. Het platte land is bar en kaal in die tijd en de voed selvoorraden voor de rat zijn in het veld ook schaars. Ratten zijn niet alleen schadelijk door hun knagerij, maar zij zijn bovendien gevaarlijk omdat hun aanwezigheid een bedreiging vormt voor de volksgezond heid. Ratten (en ook) muizen kunnen op mens en dier gevaarlijke ziekten overbrengen zoals de ziekte van Weil en paratyfus. De meeste mensen realiseren zich nau welijks dat zij eraan mee werken om de ratten juist in stand te houden, ja zelfs om hun aantal te laten toenemen. Wan neer men onvoldoende maatregelen treft om ratten te weren en weinig of he lemaal geen aandacht schenkt aan orde en netheid in en rondom de woning en schuur, zal een bestrijding - hoe goed opgezet - weinig effekt hebben. Tot 1 december zijn dit jaar 294 uur be steed (in 1985: 265 uur) aan het bezoe ken van 42 adressen (in 1985:32 adres sen) waar ratten waren. Verder zijn 76 adressen bezocht waar muizen waren. Dat betekende 239 uur. Daarnaast werd 22 1 2 uur besteed aan het bezoe ken van 4 adressen met kakkerlakken,; 32 uur (47 adressen) voor insektenbe- strijding en 2 uur voor 3 adressen vlooi- en-bestrijding. Wanneer men ratten heeft gezien dient men zo snel mogelijk telefonisch kon- takt op te nemen met de Dienst Ge meentewerken, tel. 93643. De mel- deing wordt dan zorgvuldig nagegaan en indien noodzakelijk zal tot een ge richte bestrijding worden overgegaan. katten, vogels en andere dieren eten van de (bedorven) etenswaren. Ze kun nen er ziek van worden en een epidemie verspreiden." De heer Szabo schuift de schuld naar de ouders. Hij denkt dat ook veel ouders een gebrek aan gevoel voor waarde hebben, omdat ze in een welvaart-pe riode zijn opgegroeid. Het weggooien van brood, het vernietigen van (ander mans) spullen, het vandalisme. Volgens Szabo ligt de oorzaak hiervan in het feit dat de twee jongste generaties geen nood hebben meegemaakt, iets wat voor Szabo niet opgaat. Hij leefde on der moeilijke omstandigheden in Hon garije en vluchtte dertig jaar geleden tij dens de Russische invasie naar Neder land. Szabo vestigde zich in Amster dam en aanvaardde de Nederlandse na tionaliteit. "We hadden helemaal niets meer en moesten van onderafaan be ginnen. In de zestiger jaren hebben mijn kinderen geleerd dat ieder dubbeltje een dubbeltje is. Ze hebben nooit een boterham weggegooid. Ze zijn nu vol wassen en ik merk dat ze toen geleerd hebben. Ze respecteren de waardevolle dingen in het leven." Mentaliteitsverandering Szabo beseft terdege dat het moeilijk is om kinderen zover te krijgen dat ze geen etenswaren meer weggooien. Mis schien zal hij de afdeling onderwijs van de gemeente verzoeken om de school hoofden schriftelijk te wijzen op het ge drag van de leerlingen. Misschien dat dit onderwerp ter sprake komt in de klaslokalen, zodat de kinderen zich be wust worden van hun laakbare activitei ten. "Ik geloof niet dat het de kleintjes zijn, maar de jeugd van de middelbare Voor de feestdagen: Aantrekkelijk geprijsde party-kleding, accessoires en byoux Exclusieve1 damesmode, Byoux/Horlogerie, Leder- accessoires. Schoenen en Lingerie. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 24314 scholen. Ze gaan liever naar de patat- kraam, kopen snoep of krijgen teveel brood mee van huis. Het is een mentali- teitsverandering die ik niet kan begrij pen. Ik moet me, en nu spreekt de Hon gaar, steeds vaker schamen dat wij in het buitenland overkomen als de vuil nisbak van Europa. Je ziet dit nergens. Zelfs de straten in Napels zijn schoner dan in Amsterdam. Wij stonden be kend als een schoon wonderland, zoals ze in Oost-Europa zeggen, maar daar vindt je nu niets meer van terug. Ik reis veel, maar nergens zie ik zoveel rommel als in Nederland. De inzet van de men sen, die na de oorlog met tranen en zweet de welvaart hebben doen ople ven, wordt op deze manier vernietigd. Opbouwen is makkelijker dan behou den, nietwaar. De kinderen met een be wuste gemakzucht bewijzen dat." 'Brood, daar zit wat in.' Buspassagier maakt amok De politie heeft, na een telefoontje van de centrale meldkamer van de bus maatschappij Centraal Nederland, vrij dagavond bij het Amersfoortse station de 18-jarige A.C. uit Bunschoten aan gehouden, nadat deze in de bus van lijn 70 in Soest ruzie had gemaakt met de chauffeur. De onenigheid ontstond toen de bus over de spoorwegovergang Nieuweweg/Ossendamweg reed. Naar de smaak van de Bunschoter deed de chauffeur dat te hard, want hij kwam met zijn hoofd in onzachte aanraking met de ruit. In weinig parlementaire bewoordingen uitte C. zijn ongenoegen de chauffeur. Toen de bus de Zuipdpromenade had bereikt bood de 47-jarige chauffeur de Bunschoter zijn excuses aan, maar die wilde daarvan niet horen en bleef schel den. Zijn gemoed raakte zelfs zó verhit dat hij naar voren liep, de chauffeur in het gezicht sloeg en hem diverse bedrei gingen toevoegde. De gewaarschuwde politie haalde de jongeman in Amers foort uit de bus en onthaalde hem op een proces-verbaal. Schoorsteenbrandje De brandweer moest vrijdagmiddag in actie komen wegens een schoorsteen brandje in een horecabedrijf aan de Ra- demakerstraat in Soesterberg. De eige naars bleken het vuur al te hebben kun nen doven voordat de brandweer moest ingrijpen. Bij uitgeverij De Harmonie is onlangs de eerste druk verschenen van "Man Paard", een bundeling van een aan tal verhalen die de Soester Boudewijn Paans - in het dagelijks leven hoofdre dacteur van de VPRO-gids - in de af gelopen jaren heeft gepubliceerd in Het Vervolg, de zaterdagse bijlage van de Volkskrant. "Man Paard" bevat een selectie van twintig van de beste verhalen van zijn hand, geschreven in de jaren 1983 tot en met 1986. Wie Paans' schrijverswerk op de voet volgt - er zijn mensen die speciaal voor zijn verhaal elke zaterdag een los exemplaar van de Volkskrant aanschaffen - zal bepaald ingenomen zijn met de verschijning van deze overi gens vrij sober uitgevoerde "bloemle zing". De meestal toch aan de vergan kelijkheid die het lot is van alle krante papier - Quis non fleret? - prijs te geven uitgeknipte of uitgescheurde verhalen kunnen nu immers definitief naar de prullebak, waar ze bij de jaarlijkse voor jaarsschoonmaak - bestaat die nog? - als gevolg van de onoplettendheid van een al dan niet goedbedoelend gezinslid maar tot intense woede van de verza melaar mogelijk toch terecht zouden zijn gekomen. Verstokte niet-lezers van de Volks krant zullen de uitgave van harte be groeten omdat ze langs deze omweg tóch in het bezit komen van althans een aantal van Paans' beste verhalen, zon der zich daarvoor te moeten bezondi gen aan de aanschaf van de krant. Daarmee wil maar gezegd zijn dat een heleboel liefhebbers van Boudewijn Paans' ironische schrijfkunst met het boek uitstekend aan hun trekken kun nen komen. In zijn verhalen, waarin niet zelden ook een stukje "Soest" ten tonele wordt gevoerd, toont Paans zich onnavolgbaar, in een stijl die uitmunt door helderheid, directheid, een sterk gevoel voor humor en een scherpe waarneming. Opvallend is zijn zelfspot, op het randje van wat doorgaans bekend staat als "zwarte humor", met name over zijn handicap. Paans is spastisch en verre van deze handicap "uit te buiten" kan hij er op een uiterst ontwapenende ma nier over schrijven. Illustratief is daar voor de tekst die op het omslag staat af gedrukt en ook de introductie vormt tot het eerste verhaal: "Aangeschoten of gestoord? De lezer mag zelf kiezen. Aangeschoten is soms fout. En gek ook. Want normaal ben ik spastisch. Loop onbeholpen, beweeg de is het jubileum-reisprogram ma van Stichting 55+reizen, bij het VW kantoor af te ha len. Ook kunt u het boekje gratis krijgen bij de reis winkel van Stichting 55+reizen, Brink straat 10 te Baarn. Boudewijn Paans. hand omslachtig en praat of ik alle aan delen van Heineken op zak heb. Dat is nu al veertig jaar het geval. En veertig jaar probeer ik het te ontkennen. Of be ter: net te doen alsof het niet waar is. Eerst met m 'n ouders. Vervolgens met mijn broers en weer later met Anna en de kinderen. Maar ontkennen is een ho peloze zaak. De handicap blijft zicht baar en hoorbaar. Dus wat valt er nog te ontkennen?" "Man Paard", paperback, 184 blz., verkoopprijs 24,90, is verkrijgbaar in de boekhandel. Een prima kerstca deau. u uitstekend. SOESTERBERGSE STRAAT 55 SOEST - TEL. 12639 'Verdachte' bleek visser Een bewoner van de Johannes Post- straat belde in het afgelopen weekeinde de politie op, omdat hij een man op ver dachte wijze had zien rondscharrelen bij een langs de Koningsweg geparkeer de vrachtwagen. De politie ging een kijkje nemen en constateerde dat de man bij de vijver in de weer was met zijn hobby: vissen. Bestuurder onder invloed aangehouden Omdat zijn rijgedrag de aandacht trok werd de 39-jarige K.T. uit Amersfoort zaterdagavond door de politie aange houden, toen hij met zijn auto over de Birkstraat reed. De man moest blazen en bloeden, waarbij kwam vast te staan dat hij teveel alcohol naar binnen had gewerkt. Hij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Stoffelijke blijk van dank voor unieke samenwerking tussen de Amsterdamse Hogeschool van de Kunsten en het Luchtvaart Museum in Soesterberg. Eind 1985 werd in het Militaire Lucht vaart Museum op het Kamp van Zeist bij Soesterberg de tentoonstelling "Luchtvaart en Textiel" gehouden die bestond uit kunstwerken van de leerlin gen van de le graads lerarenopleiding Textiele Werkvormen van de Amster damse Academie voor Beeldende Vor ming "Tehatex" (tegenwoordig Hoge school van de Kunsten geheten). De textiele impressies waren gemaakt op het thema luchtvaart en de collectie van het luchtvaartmuseum in Soester berg diende als inspiratiebron. Als dank voor deze unieke samenwerking en de verleende gastvrijheid mocht de mu seumdirectie een werkstuk uitkiezen en de keus viel op een wandkleed vervaar digd door oud leerlinge Petra Zijlstra. Deze magnifieke textiel-impressie waarop een vliegende adelaar is ver beeld werd officieel overgedragen tij dens een kleine plechtigheid die plaats Petra Zijlstra legt uit hoe zij het wandkleed heeft gemaakt. vond 14 november j.1., voorafgaande aan de officiële opening van de exposi tie van de kunstschilder Rob Hessels. Ansje van Dijk, docente aan de Am sterdamse Hogeschool en promotor van dit project bracht op geestdriftige wijze deze unieke gebeurtenis nog eens in herinnering en legde uit dat zij en haar leerlingen een totaal andere visie hebben op diverse luchtvaartobjecten dan de gebruiker ervan hetgeen ook duidelijk terug te vinden was in de ver vaardigde werkstukken. Nadat het wandkleed was onthuld gaf Petra Zijlstra uitleg hoe zij dit kunst werk had vervaardigd en dat zij, welis waar niet voortdurend, er een halfjaar aan had gewerkt. Het museum is dit seizoen langer ge opend namelijk tot en met zondag 4 ja nuari 1987 van dinsdag t/m vriidap 10.00-16.00 uur en zondag van 13 00- 17.00 uur. Beide Kerstdagen en Nieuwjaarsdap gesloten: De toegang is gratis.

Soester Courant | 1986 | | pagina 9