■■i Niek en Willy Bakker uit Soest vormen produktief schrijversechtpaar Speeldoos BOS EN DUIN Vrijwilligers Vakature Bank Expositie oud-Soesters in Wijk bij Duurstede Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! wenst al zijn vrienden en bekenden PRETTIGE KERSTDAGEN en een VOORSPOEDIG 1987. Expositie Ilse Blommenstein in C-drie Libris verhaal-van-de-maand: 'Ik weet waarom gekooide vogels zingen7 Kerstexpositie in 'De Bereklauw' NPB-koor in kerstnacht Luchtvaartmuseum langer open Nieuwe roman en bundel kerstverhalen Woensdag 14 januari in 'De Flint', Amersfoort Filmhuis Artishock Workshop Orkest Utrecht Prettige feestdagen en voorspoedig 1987 Theater-Agenda De Speeldoos Vrijdag 30 januari, Theatershow Heddy Lester PAGINA 10 WOENSDAG 24 DECFMRfp 1986 SOESTER COURANT PAGINA 11 Cultureel Centrum Nieuwjaarsbijeenkomst Op vrijdag 9 januari nodigt C-drie alle bekenden en onbekenden van het cul tureel creatief centrum uit voor een ge zellige bijeenkomst. U kunt dan op ont spannen wijze bijpraten. De bijeen komst is van 19.30 tot 20.30 uur. Soes tand Diezelfde avond, 9 januari, né de nieuwjaarsbijeenkomst, presenteert C-drie een nieuwe aflevering van de talkshow "Soestand." Het thema is- "Kunst en cultuur in Soest." Er worden twee hoofdonderwerpen behandeld- het kunstbeleid in Soest (opdrachten- beleid, afschaffing BKR-regeling, nieu we geldstromen) en de lokale omroep De talkshow wordt opgeluisterd met al- lelei verrassende optredens en begint om 20.30 uur. De toegang is gratis. Open dag Was u altijd al van plan om een cursus te volgen of eens een andere cursus te pro beren? Op 11 januari houdt C-drie een open dag voor alle belangstellenden, van 13.00 tot 17.00 uur. U kunt er kennis maken met docenten en het werk van cursisten bekijken. Ook zijn er demon straties van de Joegoslavische en Turk se volksdansgroepen. In het witte café kunt u een kopje koffie gebruiken en ondertussen luisteren naar de Soester Jazzformatie de "Stablemates," o.l.v. Joop van Tol. Ditmaal is er een speciale gast: Frits Landesbergen. Expositie Vanaf 16 december exposeert de Soes ter kunstenares Ilse Blommenstein met recent werk in het witte café. Voor Ilse Blommenstein zijn als invloeden vooral Oud-Egyptische en Afrikaanse kunst van belang. Zij zoekt al experimente rend naar een manier om zich creatief te uiten en gebruikt daarbij een veelheid aan technieken. De expositie duurt tot eo met 9 januari. Nieuw cursusseizoen In de week van 19 januari start het nieu we cursusseizoen van Cultureel Crea tief Centrum C-drie. Alle cursussen staan in de nieuwe folder die in de week van 5 januari huis aan huis wordt be zorgd. U kunt de folder nu al bij C-drie ophalen en u ook reeds (schriftelijk) aanmelden. Theatervoorstelling 'Dylan Thomas' Het Wisseltheater, in co-productie met Theater Kikker, speelt op 22 januari de voorstelling "Dylan Thomas". Dit is het verhal van de dichter Dylan Thomas: "een innerlijk en uiterlijk gevecht van een creatieve geest." Aanvang van de voorstelling om 20.30 uur. Het stuk duurt pl.m. 70 minuten. Turkse volksdansgroep 'Ozan' In het kader van de promotie van Tur kije gaat de Soester volksdansgroep "Ozan" demonstraties van Turkse volksdansen geven. Van januari tot maart zal zij vele avonden het hele land doorreizen om twee keer per avond de ze demonstratie te geven. Tijdens de feestdagen is de ontmoe tingsruimte van de Vrijwilligers Vaka ture Bank Soest (WB) in C-drie aan de Willaertstraat gesloten. In de periode 22 december tot en met 2 januari 1987 worden geen vakatures aangeboden omdat de belangstelling voor vrijwilli gerswerk in de maand december over het algemeen gering is. De medewerkers van de vakaturebank wensen alle vrijwilligers, organisaties, sympathisanten, leden van de taak groep, sociaal-cultureel werk van de commissie welzijnsplanning alsmede de leden van de toetsingscommissie en al len waarmee zij in het afgelopen jaar kontakten heeft onderhouden mooie kerstdagen en een gezond en succesvol 1987. De stichting WB wil hierbij iedereen danken die op enigerlei wijze het afge lopen jaar zijn inzet heeft gegeven om het werk van de WB voortgang te laten vinden. In het vertrouwen dat ons werk in 1987 °°k gevolgd blijft worden gaan wij met volledige inzet het nieuwe jaar in. De stichting WB Soest aan de Wil laertstraat 49 is vanaf maandag maan dag 5 januari 1987 geopend op maan- dinsdag en donderdag van 10- 12.30 uur en 13.30-15.30 uur. Op vrij dag van 11-12.30 uur. Telefonisch be reikbaar onder nummer 02155-12630. In Wijk bij Duurstede worden tot en met 3 januari werken tentoongesteld van Anne Marie, Marian en Stef Stok- hof de Jong. De expostie is in galerie Kormiek. Anne Marie, Marian en Stef waren kun stenaars in hun leven. Ooit woonden ze in Soest, waar ze in het Witte Paard- straatje tegenover de Molenstraat hun atelier hadden. Van Anne Marie Stok- hof de Jong zijn onder meer aquarellen te bezichtigen, van Marian keramieken, en bronzen en marmeren plastieken van Stef Stokhof de Jong. De openingstijden van galerie Kormiek aan de Achterstraat in Wijk bij Duurste de: donderdag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur en iedere eerste zondag van de maand van 13.30 tot 17 uur. CAFÉ, BILJART- en ZALENCENTRUM BOSSTRAAT 80 - TELEFOON 22344 1 Kerstdag gesloten. 2e Kerstdag geopend vanaf 17.00 uur. NIEUWJAARSDAG geopend vanaf 18.00 uur (met live-muziek). Ilse Blommestein gaat in haar schilde rijen uit van één of enkele menselijke figuren. Deze worden in rust, liggend, zittend, staand, maar ook in bedacht zame of zelfs extatische activiteit afge beeld, tegen een vrijwel detailloze achtergrond. Daarbij is het kleurge bruik opvallend. Vaak worden op een onverwachte maar zeer effectieve manier harde, felle kleu ren tegen elkaar gezet, waardoor de schilderijen erg direct worden. In het la tere werk zijn de kleuren aardser en in getogener. Door de houding en gezicht suitdrukking van de figuren en door de kleuren hebben de schilderijen vaak een grote uitdrukkingskracht. Ze zijn dan ook meer bedoeld om een stem ming op te roepen dan om decoratief te zijn. Bij het schilderen wordt niet uitgegaan van theorieën, concepten of beproefde procedures, maar wordt al experimen terend steeds gezocht naar manieren om een schilderij beter te maken. Hier bij wordt een veelheid van technieken gebruikt: er wordt met verf, inkt en krijt gewerkt, er wordt vrijelijk met stukken gekleurd papier en rijstpapier geplakt, soms wordt een monotype als uitgangs punt genomen of over een omgekeerd schilderij heen geschilderd, waarbij de len van de oorspronkelijke voorstelling, waar dat voor de compositie te pas komt, in de nieuwe worden verwerkt. Hoewel de vellen papier waarop ge werkt wordt meestal tegen de muur worden gespijkerd, zijn enkel schilde rijen op de grond gemaakt, met de voorstelling ondersteboven. Tijdens het maken van een schilderij ligt op geen enkel moment vast wat er verder gaat gebeuren, zodat de schilderijen, hoewel er soms lang op wordt doorge werkt, heel spontaan blijven. Invloeden Voor Ilse Blommestein zijn als invloe den vooral oud-Egyptische en Afri kaanse kunst van belang, wat blijkt uit de zwarte contouren om bijna alle figu ren, en uit de gestileerde, soms masker- arhfiof nPTicliton Rnl-ala coKilJaninr, weerwil van hun uitgeteerde lichamen en hun perkamenten huid lijken de mummies van Dse nog wel te kunnen kijken en bewegen, alsof ze na hun dood als slaapwandelend zijn doorge gaan met leven. De bijna fluoriscerende kleuren versterken het onwerkelijke ef fect. De serie 'Bene Biombo' is het nieuwste werk op de expositie. In deze schilderij en, die met hun strakke, elementaire vormen en hun diepe kleuren van aarde en planten sterk Afrikaans geïnspireerd rijn, ligt de nadruk meer op de compo sitie en minder op de figuren dan in het andere werk. Vaak rijn er nog wel figu ren in te herkennen, hier behalve men sen ook dieren, maar ze rijn vooral als vlak van belang, en de schilderijen rijn dan ook bijna abstrakt. Dse Blommestein is geboren op 13 fe bruari 1958 te Soest, waar rij ook woont. In '81 studeerde rij af aan de Academie voor Beeldende Kunsten Artibus te Utrecht, op email en grafiek. Zij heeft in '82 dan ook meegedaan aan de Nationale Emailtentoontenstelling Nederland. Na de academie is rij pas goed begonnen met schilderijen. Sinds '82 rit rij in de Beeldende Kun stenaars Regeling, in het kader waarvan achtige gezichten. Enkele schilderijen zij aan enkele exposities heeft deelge- zijn op Afrikaanse riten gebaseerd. no 6 zijn op0 In het verlengde van de invloed van de Egyptische kunst ligt een serie schilde rijen naar aanleiding van foto's van mummies, waaruit er twee op deze ex positie hangen, 'Posthume dialoog' en 'Teje'. Dit rijn eigenlijk de enige aanwe zige portretten, in die zin dat ze als enige naar een voorbeeld rijn gemaakt. In nomen met schilderijen. Dit is de eerste keer dat ze alleen exposeert. Han van der Vegt De expositie duurt tot en met 9 januari en is te bezichtigen van maandag-vrij dag 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00 en 19.00 - 23.00 uur, zaterdag 19.00 - 23.00 en zondag 15.00 - 18.00 uur. "Ik weet waarom gekooid vogels zin gen", geschreven door Maya Angelou, verscheen deze maand in de serie Li bris verhaal-van-de-maand. Het com plete boek, uitgegeven door De Geus in Breda, is sinds medio december in de boekhandel verkijgbaar. De titel werd in Amerika voorgedragen voor de "The National Book Award". In Engeland werden al meer dan 90.000 exemplaren verkocht. "Ik weet waarom gekooide vogels zin gen" is een autobiografisch verhaal over de turbulente jeugd van Maya Angelou. Al vroeg kwam ze als kleurlinge, op groeiend in het racistische Zuiden, m aanraking met de vernederende hou ding van blanken tegenover de zwarten. Ze begint haar boek met deze woorden: "Ik spreek tot de zwarte ervaring, maar ik spreek altijd over de menselijke hoe danigheid - over wat we kunnen door staan, waar we over dromen, waar we falen en toch kunnen overleven." Maya Angelou is een veelzijdige vrouw; haar leven is als een kaleidoscoop, ze gelooft niet in beperkingen van het menselijk kunnen. Haar eigen carrière is daar een levend voorbeeld van. Zie ontwikkelde uiteenlopende talenten als actrice, auteur, dichteres, journaliste, producente en schrijfster van televisie- en filmstukken, liedsjesschrijfster, re gisseuse, zangeres, strijdster voor gelij ke burgerrechten naast Martin Luther King, etc. De schrijfster komt waarschijnlijk vol gend jaar naar Nederland. Het verhaal-van-de-maand is een frag ment uit een literair boek dat als extra lezersservice gratis verkrijgbaar is bij de 74 zelfstandige Libris-boekhandels in Nederland, waaronder Boekhandel Van de Ven aan de Zuidpromenade in Soest. De Friese kunstenares Hannie Maris exposeert tot en met vrijdag 30 januari in 'De Bereklauw', het Soester kunst winkeltje aan de Steenhoffstraat. De fraaie tentoonstelling ademt door het karakter van de sterk beeldende, tot de fantasie sprekende vormen, een me ditatieve sfeer. Hannie Maris: "Ik speel graag met natuurlijke, organische vor men. Je gaat er wat in zien. De kijker kan er van alles uithalen wat tot zijn ver beelding spreekt." De openingstijden van de expositie van de 49-jarige kunstenares zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 14 tot 18 uur, za terdag van 10 tot 17 uur. Op de beide kerstdagen en op Nieuwjaarsdag is 'De Bereklauw' gesloten. Tijdens de kerstnachtdienst van de Ne derlandse Protestanten Bond zal het NPB-koor enkele liederen ten gehore brengen. Dit gebeurt in het kerkge bouw aan de Rembrandtlaan. De kerstnachtdienst wordt gehouden op woensdag 24 december en begint om 23 uur. Ds. L.C. Kraak zal de dienst voorgaan, terwijl de heer A. Bax het or gel bespeelt. Hoewel het Militaire Luchtvaartmu seum op het Kamp van Zeist bij Soes- terberg elk jaar op 30 december dicht gaat, heeft de directie besloten de open stelling dit jaar met enige dagen te ver lengen, namelijk tot en met zondag 4 ja nuari. Dat geldt ook voor de expositie van kunstschilder Rob Hessels, die goed wordt bezocht. Met de langere openstelling wil de di rectie het publiek in de kerstvakantie tegemoetkomen. Er worden in de ko mende periode dan ook nog veel bezoe kers verwacht. De wintersluitingsperiode - van 5 ja nuari tot 1 april - wordt benut om het noodzakelijke onderhoud te plegen, het museum grondig schoon te maken, maar zeker ook om het te verfraaien. Men kan dus nog tot en met 4 januari bij het museum terecht, van dinsdag tot en met vrijdag (10.00-16.00 uur) en op zondag (13.00-17.00 uur). De toegang is gratis. N.B. Op de beide kerstdagen en op nieuwjaarsdag is het museum gesloten! Het gebeurt niet zo vaak dat inwoners van Soest die, al dan niet met succes, de pen ter hand nemen en een boek schrijven, hun inspanning ook be kroond zien met publikatie. Het ge beurt nog minder vaak dat die eer te beurt valt aan een echtpaar. Het in Soest wonende schrijvers-echtpaar Niek en Willy Bakker (van de Barto- lottilaan) smaakte dat genoegen al eerder en ook onlangs weer versche nen boeken van hun beider hand. Niek Bakker voltooide met "Toekomst voor Fairoglen" de trilogie die begon met "Terug naar Fairoglen" en vervolg werd met "Terreur rond Fairoglen". Zijn echtgenote Willy Bakker-Huizinga zag een herdruk verschijnen van haar in 1980 voor het eerst verschenen jeugd boek "Baboesjka blijft in Ivanovka" en kort geleden verscheen "Het licht schijnt overal", een bundel met kerst vertellingen van haar hand. Niek Bakker, in het dagelijks leven le raar aan een Amersfoortse scholenge meenschap, heeft in zijn Fairoglen-ro- mans een flink stukje eigen ervaringen verwerkt. Ooit voer hij zelf op een schip tussen Schotland en Ierland, zodat hij de streek waarin zijn verhalen zich af spelen uit eigen aanschouwing kent: Noord-Ierland. Veel mensen schrikken van tijd tot tijd op van de gruwelijke berichten uit dat land, waar protestanten en katholieken al jaren een burgeroorlog aan het uit vechten zijn, waarbij de meest grove middelen niet worden ontzien. Dat is ook het decor waartegen Niek Bakker zijn verhalen zich laat afspelen. De "held" van de verhalen is een Neder landse jongeman, Steef Matthijsse, die zich in het dorpje Fairoglen vestigt en daardoor ongewild wordt geconfron teerd met de gespleten samenleving van Noord-Ierland. Dat gebeurt vooral in het tweede deel, dat in zekere zin een "thriller" kan wor den genoemd. Het nu verschenen derde deel biedt in feite weer een geheel ander genre en kan worden gekenschetst als een "historische roman", waarin de schrijver "een duik heeft genomen in de voorgeschiedenis", zoals hij zelf vertelt. Het feit dat hij zich voor het schrijven van de Fairoglen-trilogie heeft bediend van een gevarieerde stijl hindert hem niet in het minst. "Zo blijft het boeiend en afwisselend." De titel "Toekomst voor Fairoglen" houdt een belofte in, geeft hij toe. "Maar méér ook niet, want het slot is open." Een vierde deel zal er echter niet komen, aldus Niek Bakker. "Ik heb er niet zoveel aardigheid aan. Als ik dat doe krijg ik vast te horen: daar heb je hem weer met z'n Noord Ierland en dat vind ik zelf ook wel." Detective Dat betekent overigens allerminst dat hij zijn pen definitief heeft opgeborgen, want hij is inmiddels begonnen aan de ruwe opzet voor een detective, die zich in Schotland gaat afspelen. De lokatie is gekozen vanwege het feit dat het nage noeg ondenkbaar is in Nederland een woest en verlaten gebied aan te treffen, en dat wordt in dit boek het decor voor de handeling. Daarnaast heeft hij een nog niet vol tooid spionageverhaal "op de plank lig gen", maar daar is het nog geenzins ze ker van dat het ooit tot een uitgave komt. Dat heeft te maken met het dui delijk "christelijke" karakter van zijn boeken. "Het is een poging tot een christelijke spionageroman, maar dat lijkt voorlopig een moeilijk verkoop baar genre." Niek Bakker zou als meelevend chris ten - hij is actief lid van de vrijgemaakt gereformeerde kerk in Soest - geen an der dan een christelijke roman kunnen schrijven, al geeft ook hij toe dat het niet eenvoudig is om daarvan een sluitende definitie te geven. "Je gaat uit van de Foto: Goos van der Wilt. bijbel en de waarden daarin, die nu een maal het hele leven bestrijken. Dat blijkt niet zozeer uit wat er in mijn boe ken gebeurt, als wel uit wat er niet ge beurt. Er wordt bijvoorbeeld niet ge vloekt en het 'slechte' wordt niet nor maal gevonden, maar duidelijk als zo danig genoemd. De hoofdpersoon treedt ook op vanuit die denkwereld." Niettemin zijn de boeken van Niek Bakker niet moraliserend, maar reëel. "De lezers moeten verder hun eigen conclusies trekken," vindt hij. "Ik geef geen lesjes, al speelt mijn eigen visie na tuurlijk wel een duidelijke rol." De Fairoglen-boeken van Niek Bakker zijn uitgegeven bij Wever, Franeker en verkrijgbaar in de boekhandel voor resp. 26,75. 26,50 en 26,50. Rusland Eerder dan haar echtgenoot was het Willy Bakker die destijds met "Baboesj ka blijft in Ivanovka" debuteerde, een jeugdverhaal over de belevenissen van de vervolgde christenen in Rusland. Wat voor het christelijke karakter van de boeken van haar echtgenoot geldt, geldt evenzeer voor haar pennevruch- ten. Zij is als medewerkster verbonden aan het Nederlands Dagblad, waarin ze heel wat artikelen heeft geschreven, vooral over de situatie in Rusland, die ze in middels met eigen ogen heeft gezien. Ze werkt momenteel aan een vervolg op "Baboesjka", dat al voor 3/4 af is. "Maar 't komt er niet van," vertelt ze. "Er gaat veel energie zitten in m'n gezin - we hebben zes kinderen - en als ik wil schrijven heb ik absolute stilte in huis nodig. Mijn man niet; die kan schrijven terwijl de kinderen aan zijn voeten spe len..." Van haar hand is nu een bundel kerst verhalen verschenen onder de titel "Het licht schijnt overal". Het bevat drie ver halen voor volwassenen en drie verha len voor de jeugd. Daaronder ook het allereerste verhaal dat ze ooit schreef en heel dikwijls vertelde tijdens kerstfeest vieringen. Nog heel vaak werd haar ge vraagd om dat verhaal en ze is blij dat ze de mensen nu naar het nieuwe boekje kan verwijzen. Wintercircus Martin Hanson presenteert twee voorstellingen van het staatscircus van de D.D.R. De circus-cultuur is in het oostblok hoog-ontwikkeld, met name in Oost- Duitsland. Terecht is direkteur Martin Hanson van het Nationaal Nederlands Wintercircus er trots op het komplete Staatscircus vanuit Oost-Duitsland te hebben kunnen kontrakteren. Eén der meest spektakulaire hoogtepunten zal ongetwijfeld het moment zijn waarop een volledige oerwoud-bevolking tege lijk de piste betreedt: panters, luipaar den, jaguars, poema's, leeuwen èn tij gers! De fameuze dompteur Francesco Capri blijkt niet voor niets winnaar van het Internationaal Circusfestival van Monte Carlo! Voor het eerst in Neder land nog zo'n hoog onderscheiden cir- cus-attraktie: de dressuur van zes koeien door Monika Georgi! Ook oli fanten, poedels, ponnies en slangen ge ven acte de presence... Verder hoog staand trapeze-werk, pyramide-bou- wers, wipplank-grappen en trampoli ne-stunts waarbij letterlijk de adem in de keel stokt! Een indianen-nummer met ongelooflijke tandenkracht door Die Turkanos; een levensgevaarlijke luchtattraktie door het Duo Kondo; Gisela Jochen Knie met levensechte marionetten en nog veel meer, waaron der natuurlijk een stel onhandige, grap pige clowns... Dit alles begeleid door een live-circus orkest! Een adembenemende show, die u nooit zult vergeten! 14.15 uur De Flint Theater, ingang Co- ninckstraat - én 19 uur De Flint Theater, ingang Co- ninckstraat. Prijs: 12,50; 10,- p65; 7, 50 cjp en kinderen t/m 12 jaar. Niek Bakker en Willy Bakker-Hui zinga. Het bevat de volgende verhalen: Het ti telverhaal "Het licht schijnt overal", waarin ze de Kerstviering van vroeger vergelijkt met die van nu; "Gered door het water"over Vietnamese vluchtelin gen; "Geen kaarten met Kerst", over een man die geen kerstkaarten meer kon schrijven en ze dus ook niet kreeg. Speciaal voor kinderen zijn geschreven: "Wanja, de kleine kerkganger", op fei ten gebaseerd verhaal over een een jon gen in Rusland; "Niet naar de kerk met Kerst", over een dochtertje van de schrijfster dat uitgerekend met het Kerstfeest ziek werd; en tenslotte "Wie heeft het gedaan?", een verhaal over een kind in de klas, dat iets gestolen heeft. "Het licht schijnt overal" is verschenen bij Kok en kost in de boekhandel 12,50. De Vereniging Artishock, Steenhoff straat 46, Soest, tel. 19577, stelt zich ten doel een bijdrage te leveren aan het so ciaal culturele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellin gen van de verenigingen en genietje de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen 54 gulden per jaar; voor jongeren tot en met 23 jaar en per sonen die tot dezelfde huishouding be horen 27 gulden per jaar. Kontaktadres ledenadministratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Let op! Donderdagavond 25 december geen film in verband met Kerstmis. Maar in januari 1987 gaat het filmhuis er weer flink tegenaan met maar liefst zes films. 01-01 'RumbleFish', Francis Coppola 08-01 'The Riverbed', Rachel Reichman 15-01 'Abel', A. van Wamerdam 22-01 'Belle de Jour', Louis Bunuel 23-01 'The Killing Fields', R. Joffe (extra voorstelling) 29-01 'Oberst Redl', F. Szabo Niet mis dus! De verwarming is weer gemaakt. Reden genoeg om het film huis weer eens met een bezoekje te ver eren. Artishock gaat swingend het oude jaar uit! Zondagmiddag 29 december treedt in het Artishockgebouw het Workshop Orkest Utrecht op. Dit orkest staat on der leiding van de bekende Gijs Hen driks en Bert van Erk. Deze tienmans formatie heeft zich toegelegd op het spelen van geïmproviseerde jazz. Geen piep-knoei-muziek, maar boeiende en moderne improvisaties die door de ech te muziekliefhebbers zeker zullen wor den gewaardeerd. Komt allen! Aanvang: 15.00. Toegang: fl. 7,50 leden cjp-65+ fl. 6, Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest. U en de Uwen toegewenst door de Vereniging Artishock. Let op! Het gebruikelijke Oud/Nieuwjaarsfeest gaat dit jaar in het kader van het gemeentelijk alcoholmatigingsbeleid niet door. Dus er is 31/12 en 1/1 niets te doen in het artishock-gebouw. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Donderdag 8 januari, aanvang 20.15 uur "NU OF NOOIT" Theaterprogramma met Heddy Lester en Frank Affolter Toegang 10,- Donderdag 15 januari, aanvang 20.15 uur "WILLEM NÜHOLT SHOW" aanvang 20.15 uur "HEMELSBREED" met Joke Bruys en het Salonorkest Pluche Kaarten 20,-, Pas 65/CJP 17,50 aanvang 20.15 uur "MAROL ANDERS" Theaterprogramma met Maijol Flore Kaarten 10,- "Zaterdag 31 januari, aanvang 20.00 uur Joegbslavisch Danstheater Kolo Kaarten /\7,50 "Nu OF NOOIT" is de titel van het nieuwe, gevarieerde theaterprogramma van Heddy Lester. Het programma is grotendeels gebaseerd op persoonlijke ervaringen van Heddy Lester en wordt door haar dan ook op een heel eigen wijze gebracht. Het is een kleurrijke schakering van verhalen, komische sketches en liedjes die, juist door het afwisselende karakter ervan geen moment zal vervelen. De teksten zijn geschreven door Rob Chrispijn, Frans Mulder en Heddy Les ter zelf. De muzikale begeleiding is in handen van Frank Affolter. De titel van het programma "NU OF NOOIT" is behalve de titel van een van de liedjes uit het programma ook be doeld als mideldewaarschuwing aan het publiek. Wordt er namelijk op een be paald moment geen keuze gemaakt dan zou het misschien wel eens te laat kun nen zijn of, zoals Heddy het zelf zegt: '"NU OF NOOIT' betekent bij mij dat je door iets uit te stellen, je kans voorbij laat gaan en ook dat wanneer wij er nu niet in slagen onszelf te veranderen er niets meer te veranderen valt." Al met al is "NU OF NOOIT" gewor den tot een programma dat door zijn sterke teksten en volledige inzet van alle medewerkers in staat is het publiek beurtelings schaterend te doen lachen en na te doen denken over zichzelf en vooral ook over zichzelf in relatie tot an- i deren.

Soester Courant | 1986 | | pagina 11