10.- Bia T HOEKJE Arbeidsbureau bezorgd over stagnerende werkloosheidsdaling in Eemlandgemeenten L U N C H R O O M III Kerstaanbieding: 'Alcohol in het verkeer? Dat kun je niet maken!' Progressief Soest reikt 'Gouden Oliebol' uit PAGINA 12 WOENSDAG 24 DECEMRfp i986 SOESTER COURANT Verlengde Kolonieweg 'vergroend PAGINA 13 kantoor- benodigdheden? KI/VIEK [WINKEL Diefstal uit auto Inbraak Grote Melmweg Motoren Dakota ronken in museum Soest telt nog 1346 werkzoekenden Inschrijvingsplicht WAO-ers en ouderen Arbeidsbureau ziet 'nieuwe' toevloed werkzoekenden met zorg tegemoet Tweede kerstdag 4 porties patat en 4 kroketten of 4 frikadellen voor Wegens verbouwing gesloten van 1 t/m 13 januari 1987 Ui'Éhql BERT EN LIA VAN DEN BROEK HOEK LAANSTRAAT-KOSTVERLORENWEG TELEFOON 14913 Jeugdherberg 'De Jenny Allard D66-kandidaat voor Provinciale Staten Evelien Korthuis-Elion uit Soest derde op de WD-lijst Jan Streuer (Quick) trekpleister 3e Kerst-zaalvoetbaltoernooi van ESS Brouwer VISSEN Willem van de Kraats onbetwist leider in wintercompetitie Soester Bowling Bond ZAALVOETBAL Sportkopij Autokraak in garage Aangepaste vakanties van het Rode Kruis Iets voor u? BOWLING Kersttoernooi Soester Bowling Bond Foto: Goos van der Wilt. Sinds enkele dagen heeft de Verleng de Kolonieweg vanaf de spoorweg overgang tot aan de Schoutenkamp weg een "groene gedaanteverwisseling ondergaan. De afd Groen en Recrea- Pr. Julianaplein 7, 8 en 9 Amersfoort 033 - 631824* tie van de Dienst Gemeentewerken heeft met de aanplant van een 17-tal essenbomen een groeneverbinding gemaakt tussen de Kolonieweg en het winkelcentrum aan de Zuidpromena- Het oorspronkelijke sobere straat beeld, gevormd door een brede ruige berm en een breed trottoir, is door de ze boombeplanting van essen van een flinke grootte aanzienlijk fraaier ge worden. De es (Lat. naam: Fraxinus holotricha 'Moraine') is oorspronkelijk afkom stig uit zuid-oost Europa. Kenmer kend zijn de heldergroene bladeren in het voorjaar en een goudgele herfstkleur. Uit een auto die op het erf van een wo ning aan de Lange Brinkweg stond ge parkeerd is vorige week de radio ont vreemd. Een van de ruiten van de auto was ingeslagen. S.L. uit Soest deed aan gifte bij de politie. Onbekenden hebben vorige week een lasapparaat buitgemaakt bij een in braak in een loods aan de Grote Melm weg. Het hangslot waarmee de loods was afgesloten bleek te zijn verbroken. De waarde van het lasapparaat is ca. 475 gulden. Dankzij de inzet van vrijwilligers heb ben de motoren van de C-47 Dakota van het Militaire Luchtvaart Museum weer even gedraaid. Het toestel, dat bij de hoofdingang van het museum op het kamp van Zeist staat, zal voortaan één tot twee keer per jaar aan de praat worden gebracht. Dit om de conditie van de vliegtuigmotoren zo optimaal mogelijk te houden. De Dakota werd in het kader van het militair hulpprogramma door de Ver enigde Staten in bruikleen afgestaan aan de Deense Luchtmacht tot augus tus 1982 toen de Dakota's werden ver vangen door C-130 Hercules vliegtui gen. Op verzoek van de museum-direc tie werd één van deze Amerikaanse Da kota's ter beschikking gesteld van het Militair Luchtvaart Museum in Soes- terberg. Het werd in 1982 door een be manning van de Deense Luchtmacht overgevlogen naar Soesterberg. Het toestel, dat nog voor de film 'A bridge too far' is gebruikt, werd op de vliegbasis overgespoten in de kleuren van de Koninklijke Luchtmacht en in maart 1983 overgebracht naar het kamp van Zeist. Het toestel werd zo goed mogelijk geconserveerd, waarbij ook de motoren werden onderhouden. Helaas beschikte het museum niet over personeel met voldoende technische ervaring op het gebied van zuigermoto ren en al ras bleek dat de linker motor vastzat. Dankzij de technische assisten tie van de gepensioneerde chef instruc- teur boordwerktuigkundige (BWK) DC-10 van de KLM, Henk van de Land uit Bilthoven, kwam alles toch weer goed. Van de Land meldde zich aan als vrijwilliger in het museum en hij ging di rect aan de slag met twee andere vrijwil ligers, de ex-luchtmachtvlieger Hans Onnen en de heer Geijssens. De linker en de rechter motor werden gerepa reerd en proefgestart. Onlangs werden beide motoren tegelijk proefgedraaid. Binnenkort zal dit op nieuw gebeuren, waarbij na twintig mi nuten 'warmdraaien' de motoren met speciale olie worden geconserveerd. Het is de bedoeling dat het nostalgische geluid van de Dakota één of twee keer per jaar te horen is. Het Militair Luchtvaart Museum in Soesterberg is geopend tot en met zon dag 4 januari van dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 16 uur, en op zondag van 13 tot 17 uur. Beide kerstdagen en Nieuwjaarsdag gesloten. De toegang is gratis. "Ik heb in toenemende mate het ge voel dat het niet goed gaat met de ont wikkeling. De daling van de werkloos heid is nauwelijks de moeite waard. De goede berichten uit het bedrijfsle ven vind ik in de cijfers niet terug, evenmin trouwens als de verhalen over al die geweldige personeelstekor ten. Als hef allemaal zo goed gaat, dan zou dat toch moeten leiden tot méér arbeidsplaatsen dan we tot dusver zien... Of het éne verhaal klopt niet, óf het andere." Directeur T.G.v.d.Bunt van het Ge westelijk Arbeidsbureau (GAB) Amersfoort - waaronder ook Soest res sorteert - reageerde vorige week met onverholen teleurstelling op de werk loosheidcijfers over de maand novem ber. Daaruit blijkt weliswaar enige da ling, maar naar de smaak van de heer V.d.Bunt valt het allemaal nogal tegen. Ook de gestadige toename van het aan tal werklozen dat al langer dan een jaar staat ingeschreven (mannen nu 44 vrouwen 39 noemt hij "een veeg te ken". Met name de ontwikkelingen in Amersfoort zélf baren hem zorgen. "Er zouden volgens de groeistad-plannen duizenden arbeidsplaatsen bij moeten komen, maar ik zie ze nog niet." Het nieuwe Amersfoort se bedrijfsterrein De Hoef wordt goed verkocht, maar helaas vooral aan bedrijven met een "extensieve" personeelsbezetting, al dus de heer V.d.Bunt. "De werkgele- genheidsslag moet gewonnen worden in het centraal stadsgebied, waar een combinatie van wonen en werken ge stalte moet krijgen. De angst voor Manhattan-achtige toestanden" vindt hij niet gerechtvaardigd. 'Werkhonger' De heer V.d.Bunt noemt als oorzaken voor de tegenvallende ontwikkelingen in het Amersfoortse o.m. de volgende factoren: 1. de werkgelegenheid neemt niinder snel toe dan werd verwacht; 2. door de woningbouw (groeistad!) stijgt de beroepsbevolking fors; 3. de toena me van het aantal vrouwen dat wil "her intreden". De heer V.d.Bunt: "Veel herintredende vrouwen hebben een duidelijke werkhonger, maar zijn wei nig selectief en nemen steeds vaker ar beidsplaatsen in die tot dusver door gaans toevielen aan jongeren. Ze ne men eerder genoegen met een deeltijd baan dan iemand die voor zijn inkomen volledig afhankelijk is van een vaste, fulltime baan." In de afgelopen maand heeft zich voor wat het gehele rayon Amersfoort be treft (Amersfoort, Soest, Baarn, Bun schoten, Eemnes, Leusden en Wou denberg) een geringe daling voorge daan. Het aantal werkloze mannen daalde van 4543 naar 4513 (-30), het aantal werkloze vrouwen van 3640 naar 3603 (-37). Vergeleken bij november vorig jaar zakte het aantal ingeschreven mannen met 371maar het aantal vrouwen steeg daarentegen met 186. In een jaar tijds levert dat een percentuele daling op van in totaal 11,7 naar 11,3 procent. In datzelfde jaar steeg de werkloos heid in Amersfoort van 15,0 naar 15,2 procent. De omliggende gemeenten realiseerden allemaal een daling: Baarn van 9,8 naar 9,2; Bunschoten van 6,3 naar 4,9; Eemnes van 9,6 naar 8,3; Leusden van 9,0 naar 8,3; Woudenberg van 6,6 naar 5,6 en tenslotte Soest van 10,6 naar 10,1 procent. Ter vergelijking de cijfers van de totale provincie: van 12,5 naar 12,0 en van het rijk: van 15,5 naar 14,3 Met zorg constateert de GAB-direc- teur dat er een zekere tweedeling aan het ontstaan is. "De werkloosheid in de regio-gemeenten daalt, maar in Amers foort - jarenlang de positieve marktlei der - neemt zij weer toe. Het proces is zich kennelijk enigszins aan het omke ren." Soest Ook de cijfers in Soest vertonen een vrij duidelijke stagnatie van de werkloos- heidsdaling. Het aantal ingeschreven werkzoekende mannen steeg in novem ber van 736 naar 737 (+i), het aantal vrouwen zelfs van 599 naar 609 (+10). Vorig jaar november stonden ze resp. op 795 (-58) en 608 (+1). In totaal stonden eind november j.1. dus nog 1346 inwoners van Soest als werk loos ingeschreven bij het GAB; eind oktober j.1. waren dat er 1335, maar vo rig jaar november nog 1403. De directie van het Gewestelijk Arbeidsbureau slaat niet zonder zorg de ont wikkelingen gaande met betrekking tot de inschrijving van gedeeltelijk ar beidsongeschikten. Als gevolg van de regeringsmaatregelen zullen WAO-ers in het vervolg nog uitsluitend een WAO-uitkering krijgen voor het percenta ge dat zij inderdaad arbeidsongeschikt zijn verklaard; voor het "restant" zijn zii aangewezen op een inkomen uit arbeid of de werkloosheidsuitkeringen. Dat betekent dat men zich zal moeten laten inschrijven als werkzoekende. Daarnaast is het Arbeidsbureau evenmin gerust op de geluiden van de zijde van de bedrijfsverenigingen, dat men de inschrijvingsverplichting voor oude re werklozen (57,5 tot 60 jaar) opnieuw wil uivoeren. Volgens directeur T.G.v.d.Bunt van het GAB beschikt het Arbeidsbureau niet over mogelijkheden en mankracht om daadwerkelijk iets voor toevloed van deze "nieuwe" categorieën werkzoekenden te doen. "We kunnen ze nau welijks helpen. Het gaat in feite om mensen die in het algemeen geen 'aanbod' Volgens V.d.Bunt wordt het Arbeidsbureau door deze maatregelen gecon fronteerd met beleidswijzigingen die op zichzelf beschouwd een ander doel hebben "maar die strijdig zijn met ónze doelstellingen". Niettemin heeft het Arbeidsbureau de wettelijke verplichting ook de "moeilijk bemiddelbare" categorieën werkzoekenden in te schrijven. "Maar het onvermijdelijke ge- volg is dat er opnieuw sprake zal zijn van een 'vervuiling' van het bestand," al dus de directeur. De uitslag van de prijsvraag van de jeugdherberg De Heidebloem aan de Bos straat laat nog even op zich wachten. De oorzaak is de ingrijpende maatregelen die nodig zijn om een bedrijfsnaam te veranderen. Dit in verband met het drukken van folders, briefpapier en dergelijke. Enkele maanden geleden loofden de medewerkers van de jeugdherberg een prijs uit voor degene die een passende naam zou bedenken ter vervanging van 'De HeidebloemBij de jeugdherberg zijn een groot aantal reacties binnen ge komen, ook van mensen van buiten Soest. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de uitslag in oktober bekend te maken, maar door de grote stroom inzendingen en de bijbehorende veranderingen hebben de medewerkers meer tijd nodig dan van te voren was bedacht. De me dewerkers bragen begrip voor deze situatie en zullen een en ander zo spoedig mogelijk bekend maken. Jenny Allard, oud-lid voor D66 van de Soester gemeenteraad, is door de afdelingen van haar partij in de provincie Utrecht bedeeld met een zesde plaats op de kandida tenlijst voor de veriaezingen van Provinciale Staten, in maart volgend jaar. Zij is daarmee de hoogste niet-zittende kandidaat en "alleszins verkiesbaar", zoals de voorzitter van de afdeling Soest van de democraten, Piet Kort, in het deze week ver schenen nummer van de "Soester Democraat" schrijft. De lijst wordt aangevoerd door Jan Preevoo, gevolgd door resp. Ineke du Marchie Sarvaas-Herweijer; Thea Horsmans; J.B. Jansen; H. Potman en Jenny Allard- Knol. Jenny Allard is overigens niet de enige Soester die op de D66-kandidatenlijst prijkt. Het oud-raadslid Henk Gerth staat op de 13e plaats en Adriaan Pothuizen, fractie voorzitter in de Soester raad, op de 22e plaats. Mevrouw mr. Evelien Korthuis-Elion uit Soest is als derde geplaatst op de WD-lijst van provinciale staten. De liberalen hebben afgelopen zaterdag de lijst samengesteld in verband met de verkiezingen op woensdag 18 maart. Evelien Korthuis is sinds 1982 lid van provinciale staten. Ze houdt zich voor namelijk bezig met ruimtelijke orde ning. Daarnaast is ze actief op velerlei bestuurlijk gebied. Evelien Korthuis is ook voorzitter van de WD-fractie in de gemeenteraad in Soest geweest. De WD-üjst van de provincie wordt aangevoerd door de gedeputeerde C.G.J. van den Oosten uit Maarssen. Hij heeft onder meer de portefeuille economische zaken. De gedeputeerde drs. G.C. de Haan, die op de groslijst al op een onverkies bare plaats was terechtgekomen (insi ders zagen daarin verband met zijn be moeienis met het plan tot sluiting van een groot aantal bejaardenoorden in de provincie, waaronder ook Molen schot), heeft zich teruggetrokken als kandidaat. Als officieel argument daar voor geeft de WD-kamercentrale dat er gestreefd wordt naar een verjonging van de fractie. De Haan is lange tijd ac tief geweest binnen de WD. Met de komende feestdagen voor de deur, waarbij de nodige alcoholica ge bruikt zullen worden, krijgt de cam pagne van Veilig Verkeer Nederland tegen het gebruik van alcohol in het verkeer extra aandacht. Ondanks het feit dat niemand graag aan zijn slechte gewoontes wordt herinnerd is deze campagne (helaas) verre van overbo dig. In 1985 bijvoorbeeld waren er maar liefst 215 dodelijke verkeersongeluk ken in Nederland waarbij alcohol in het spel was. Het aantal gewonden bedroeg 4700 personen. Uit onderzoek in Nederland en elders blijkt dertig procent van de verkeerson gevallen aan drank te wijten te zijn. Ste riele cijfers, totdat men zeifin zijn direc te omgeving met de gevolgen van ver keersongevallen wordt geconfronteerd. Niet leuk om over na te denken, maar wel keiharde realiteit. Uit diezelfde cij fers büjkt dat vooral jongeren m de leef tijd van 18 tot en met 23 jaar de grootste risico-groep vormt. Wat oerstom is wordt op deze leeftijd vaak als stoer aangemerkt: onder invloed achter het stuur kruipen. De gevolgen zijn, zoals bekend, vaak dramatisch. De campag ne van Veilig Verkeer Nederland richt zich omwille van deze houding niet al leen op de jongeren maar ook op hun ouders, school, werk etc. Terugdringen van het gebruik van alco hol in het verkeer is het belangrijkste doel van de WN-campagne. Het spreekt voor zich dat iedereen zich daarop aangesproken mag voelen, ze ker met de feestdagen voor de deur. Misschien een goed idee om een duide lijke afspraak met iedereen te maken. Geen alcohol meer in het verkeer! Het zou een prima voornemen zijn voor het nieuwe jaar, want alcohol in het verkeer kun je inderdaad niet maken! Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van Progressief Soest (PS) in het politieke café 'Proest' zal op dinsdag 6 januari door fractievoorzitter Jan Visser de 'Gouden Oliebol' worden uitgereikt. Dit gebeurt om 20 uur in café de Rode Haan aan de Birkstraat. De 'Gouden Oliebol' wordt toegekend aan een groepering, persoon of organi satie, die volgens PS in het afgelopen jaar het meest in de knoei heeft gezeten of het daarvoor heeft opgenomen. Pro gressief Soest heeft een lijstje samenge steld van nominaties die in aanmerking komen voor deze 'politieke troostprijs', zoals Jan Visser ae 'Gouden Oliebol' kenmerkt. De lijst ziet er als volgt uit: De omwonenden van het pleintje achter het VW-bureau, die plotseling 'hun' bomen zagen omgekapt. De bewoners van Overhees die moe ten meebetalen aan het opheffen van de wateroverlast in deze wijk. De heer J. Heerkens van de winke liersvereniging die 'zijn' M'87 niet ziet doorgaan. De redactie van de muurkrant 'Soes- terbij', die het sinds jaar en dag op neemt voor bepaalde mensen en bevol kingsgroepen. De medewerkers van 'Het Kruispunt' (stichting Jeugdzorg) dat gesloten moest worden door vandalisme. De bewoners van Soesterberg die te lijden hebben van hun 'nieuwe' ver keersader. De politie die volgend jaar de prachti ge kerstboom moet missen. De eigenaar van De Knollentuin die zonder bouwvergunning zijn restaurant uitbreidde. Het bestuur van Progressief Soest vormt de jury die gaat uitmaken wie de 'Gouden Oliebol' krijgt uitgereikt. Het is de eerste keer dat PS deze prijs be schikbaar stelt. Op zaterdag 27 december a.s. vindt in sporthal "Beukendal" voor de derde keer het Soester Kerst-zaalvoetbal- toernooi plaats. Dit toernooi wordt georganiseerd door de z.v.v. "ESS- Brouwer '81". De aanvang van het evenement is 17.15 uur, terwijl het toernooi wordt afgesloten rond 23.15 uur. Titelverdediger is het Amers foortse Quick. Ook dit jaar is deze vereniging weer van de partij. Bij Quick speelt o.a. Jan Streuer. Insiders kennen deze speler ongetwijfeld nog uit zijn"betaalde" tijd. Verder geniet hij de twijfelachtig eer drie keer in zijn carrière een been te hebben gebroken. Alle reden voor een gesprek. "Ik ben geboren in Losser. Dat ligt in de buurt van Enschede. Mijn vader werkte bij de douane. Via dat werk kwamen we in Hardenberg terecht. Ik voetbalde daar bij HHC. Deze vereniging speelde tweede klas zaterdag. Van m'n zestien de tot m'n achttiende heb ik gespeeld in het eerste van Germanicus. Dat was een hoofdklasser uit Coevorden. Op m'n achttiende ging ik naar FC Twente. Dat was in 1969, het jaar dat Dick van Dijk en Henk Houwaart vertrokken. Die Hongaar kwam in die tijd ook bij Twen te, eh... Antal Nagy. Ik heb eerst drie jaar bij Twente ge speeld. Daarna ging ik ik voor één sei zoen naar FC Groningen. Vervolgens speelde ik weer een jaar bij Twente, ik heb twee jaar bij MVV in Maastricht ge speeld, bij FC Utrecht heb ik vier jaar gevoetbald en tenslotte heb ik nog twee seizoenen bij Harelbeke in België ge speeld. Dat was het einde van het be taalde gedeelte." Trainers "In '69 was Kees Rijvers trainer van Twente. Als trainer vond ik hem prima, als mens had je weinig contact met hem. Verder heb ik Ron Groenewoud bij Groningen meegemaakt, Spitz Kohn bij Twente, Canjels bij MVV en Han Berger bij FC Utrecht. Berger is me het best bevallen. Trouwens, Canjels bij MW vond ik ook goed. Ik heb in het Nederlands jeugdelftal ge speeld en ook in Jong Oranje. Dat was in de tijd van Georg Kessler. In het Nederlands jeugdelftal heb ik ge speeld met Johan Neeskens, Wim Rijs- bergen, Karei Bonsink, Harry Lubse, Hugo Hovenkamp, Henk van Leeuwen en Joop Korevaar. Beenbreuken "Ik heb drie keer een been gebroken. De eerste keer was in januari '77 uit bij NEC in Nijmegen. Ben Gerritsen en ik namen allebei een sliding. Verschrikke lijk. Ik brak m'n scheenbeen. Dat is toen niet zo goed gezet. Ik ben toen weer te vroeg begonnen. In december '77 brak ik opnieuw m'n scheenbeen. Boven dien was nu ook m'n kuitbeen gebro ken. Ze hebben toen een pen in m'n been gezet van m'n enkel tot m'n knieën. Daarna ging het beter. Tot een arts me zei, dat ik meer op de pen liep dan op m'n been. Die pen is toen verwij derd en er werd een plaat opgezet. In oktober van m'n tweede contractjaar in België brak m'n andere been!. Via Eddy Achterberg, vertegenwoor diger van Adidas, kreeg ik kans een sportzaak te beginnen. Ik dacht: "ik kan toch beter niet teveel afhankelijk zijn van voetbal. Als je als voetballer een jaar of dertig bent, moetje toch wel wat anders hebben. Vanaf het begin loopt Zaterdag j.1. werd de 5e wedstrijd van de wintercompetitie van hsv. De Snoekbaars gevist. De strijd vond plaats onder erbarmelijke omstandigheden: een loeiende noordwesterstorm, verge zeld van hagel- en regenbuien. Helaas bleven óók de vangsten ver onder de maat, hetgeen blijkt uit het feit dat de winnaar - alweer Willem van de Kraats met 1,98 m. - slechts 3 cm. meer wist te vangen dan de laatstgeëindigde deelne mers uit de vorige wedstrijd. Als 2e eindigde Johnny Verwoerd met 1,61 m., op de voet gevolgd door Ton Hak met 1,47 m. Daar de wintercompetitie tot de helft gevorderd is volgt hieronder een over zicht van de 10 hoogstgeklasseerde deelnemers uit het algemeen klasse ment met dien verstande dat één aftrek- partij in mindering is gebracht. 1. Willem van de Kraats 4 pt. 2. Willem Hopman 13 pt. 3. Sietze van de Esschert 17 pt. 4. Johnny Verwoerd 25 pt. 5. Piet Limper 29 pt. 6. Peter de Rond 31 pt. 7. Jan Aertssen 35 pt. 8. John Kasius 35 pt. 9. Ton Hak 42 pt. 10. Gerrit van de Hoef 44 pt. De uitslagen van de Soester Bowling Bond van vorige week zien er als volgt uit: Flushing Meadow-Strijkbout 4-1 Queensclub I-SBR II 0-5 Tryers-Silver Stars Video 4-1 W.A.B.-Toetanchamon 2-3 Tejoko-Turtles 4-1 Prolébo-Queensclub II 2-3 Bodrun-Ketel I 5-0 Pioniers-Runners 'Up 1-4 Laatbloeiers-C-drie I 1-4 Trio Bleeker-Dexcrest 5-0 T.Z.N.-The Happy Hoekers 3-2 HAM-'t Juk 1-4 DSK-C-drie H 1,5-3,5 Woeppies- Bullseye 4-1 mijn zaak Jan Steuer aan de Lange- straat in Amersfoort goed, nu alweer viereneenhalf jaar. "Ik had ook trainer kunnen worden. Ik heb alle diploma's daarvoor, behalve hoofdcoach voor het betaalde voetbal. Bij FC Utrecht heb ik het C-team ge traind. Ik deed dat dus parttime. Werd toch teveel voor mij. Ik ben toen zelf weer gaan spelen. Ik speel nu bij de amateurs van Quick in Amersfoort. Be valt me prima. Ik sta er als laatste man. Zaalvoetbal Ik vind zaalvoetballen leuk werk. Voor al voor spelers die het van hun techniek moeten hebben. Zaalvoetbal is altijd gezellig, de temperatuur is altijd goed, de sfeer... Tweede Kerstdag speel ik in Nieuwegein in de zaal. Een 27 decem- i ber dus in Soest. Waar Jan Steuer ook terechtkomt, op met Quick aan in het door ËSS-Brou- wer georganiseerde Soester Kerst-zaal voetbaltoernooi in Beukendal. Het toernooi begint om kwart over vijf en zes uur later weten we of de Amers foortse vereniging de "Eb Karelsen"- trofee met succes verdedigd heeft. Mannes Schoppink Sportverslagen en -berichten uiter lijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant. Een onbekende dader heeft vorige week de radiocassetterecorder gestolen uit een auto die in een garage aan de Rubenslaan stond. De auto zelf was niet afgesloten. De garage is vermoedelijk opengemaakt met een valse sleutel. De waarde van de buit is 550 gulden. P. van E. uit Soest deed aangifte bij de politie. i Hei Rode ^jSSo» chron»*1 l plaatseHkealcKTO 63 63. I NRKkW1»"070 Zaterdag 20 en zondag 21 december organiseerde de Soester Bowling Bond het jaarlijkse kersttoernooi in het Soester culturele centrum C-drie. Het betreft een zogenaamd dubbel toernooi d.w.z. dat naast het kerst toernooi de Soester kampioenschap pen werden gehouden. Het kersttoer nooi is een duo-toernooi op handicap - basis terwijl de Soester kampioen schappen een scratchtoernooi is. Het is een jaarlijks terugkerend festijn waar duidelijk de nadruk ligt op het ge zellig onder elkaar zijn naast uiteraard het genoemde sportieve gebeuren. Het geheel werd gecompleteerd door een soepele horeca-begeleiding en de ui terst sfeervolle kerst-entourage. Voor het eerst was ook de jeugd present op dit toernooi en beslist niet onver dienstelijk hetgeen wordt geïllustreerd door een hoogste-game heren die door junior lid B. Bezemer werd behaald met 193 punten. Bij de dames was het wel een senior lid dat met deze eer en prijs ging strijken en wel een nieuw lid mevr. M. Spronk met een score van 190. De uitslagen zijn verder als volgt: 1. Team van Let 1322 p. 2. Team Westra/Bertus 1321 p. 3. Team v. Kleef/Ruizendaal 1307 p. 4. Team v.d. Blink/Karei 1291 p. 5. Team Taris 1283 p. 6. Team Bunk/Loog 1251 p. Soesterkampioenschappen Heren: 1. J. v.d. Blink Dames: 1. C. Taris beide worden uitgezonden naar de af delingskampioenschappen in maart. Bij de jeugd werd team Hogarth/de Wildt met een score van 1315 eerste. Naast de vele prijzen die de SBB ter be schikking stelde werden de finalisten aangenaam verrast door een buitenge wone royale geste van de zijde van C-drie. Zij werden getracteerd op een kerststol. De SBB wil van deze gelegenheid ge bruik maken om de Soester midden stand hartelijk te bedanken voor de gul le gaven voor de kerstloterij. Het bestuur van de SBB wenst al haar leden en diegenen die haar een warm hart toedragen gezellige dagen en een voorspoedig begin van 1987.

Soester Courant | 1986 | | pagina 13