[esvcmCos-msmsfes ÜXÜ* El H IVLLOS Wisselende resultaten Red Stars SPLINTER EEMLAND B.V. PAGINA derhoud BEIDEN eiliging Klusjes WOENSDAG 24 DECEMRFR -iqqc 6e Sylvesterloop in Soester Duinen internationaal SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 Gert de Ruygt en Henny Pot 2e in Rhoon SCHAATSEN Eemlandschaatsers halverwege seizoen ATLETIEK DAMMEN DVSB 2 kampioen BRIDGE Soester bridgeteams in de kompetitie verkeersschool Eemvogels 1 blijft koploper met ruime afstand KORFBAL FIETSCROSS King Road Riders in kerstcross Amsterdam Dames SoVoCo Stam 1 winterkampioen VOLLEYBAL Twintigste Red Stars scholierentoernooi van start SCHAKEN Soest 2 op voorsprong VOETBAL Selectie Snert toernooi ii SEC bij s.o.Soest Jeugd "aktiveert" door ESS Brouwer kerstzaalvoetbal- tournooi BASKETBAL Sportkopij D.V.S. Knollentuin herstelt zich! Damesvoetbal in sportzaal daarom die licht- >olitiebureau zeer i kennen wij hem oei voor schoon- met die verlichte aantal verlichte >rman Kuiphof Nederlanders NIET! lijk'e handicap. het NRF hun gelijke ineiëlesleun aan ederland. Voor informatie: F. KennedylaanlOl 398,1 GB BUNNIK ■tel.: 03405-63244 zijn 0 17085 epra bastrOdea >ehet nul iw bijdrage op giro 50500 of ro 70.70.70.929 traac 135,1097 ON m. Tel. 020-93 89 73 Lieftebbers v«n de attetieksport kun- uen woensdag 31 december, Oude jaarsdag. bun hart ophalen, want dan wordt in de Soester Duinen de zesde Sylvesterloop gehouden. Vijfjaar lang bad deze wedstrijd een nationale bete kenis maar met een steeds sterke deel name waaruit winnaars naar voren kwamen met klinkende namen zoals Martin ten Kate, Aart Stigter en Hans Koeleman. Dit jaar krijgt de organiserende vereni ging A.V. Pijnenburg voor het eerst een internationaal deelnemersveld aan de start. Naast een grote groep Belgen met als topper Ralf WIjns, komt ook een zestal Polen acte de présence ge ven. De Polen komen uit de plaats Bielsko-Biala. Drie heren starten op de de 3000 meter. Het parkoers van de Sylvesterloop ligt vlakbij de atletiekbaan van de A.V Pij nenburg. Uit het hele land komen die dag bekende en minder bekende atleten naar Soest, want de Sylvesterloop staat bij de atleten hoog aangeschreven. Het parkoers is zeer pittig en geldt dan ook als ééen der zwaarsten uit ons land. Al leen de allersterkste atleten zullen over eind blijven in de slijtageslag. Jeugd Om 10.00 uur begint het wedstrijdpro gramma met de verschillende lopen op van 1000 meter tot 4400 meter. Elke tien minuten is er een start voor een be paalde groep. De senioren dames star ten tegelijk met de meisjes A om 12.35 uur. Ze lopen 3200 meter. Soest zal on getwijfeld benieuwd zij hoe A.V. Pij nenburg-atlete Henny Pot zich zal we- Zaterdag j.1. hebben een aantal dames- en herentatleten van de A.V.Pijnen- burg lange-afstandsgroep nationale en persoonlijke successen geboekt. In de zwaar bezette traditionele Kerstloop over 15 km in Rhoon hadden de deel nemers ook af te rekenen met de verre van optimale omstandigheden. Desondanks waren de prestaties van prima gehalte, niet alleen in klassering maar ook in tijd. Bijzondere aandacht eiste Henny Pot voor zich op door met overtuiging op één na alle concurrenten bij de dames achter zich te laten. Zij liep naar een 2e plaats in de nieuwe per soonlijke recordtijd van 1 uur 1 min. 44 sec. Mart van Hal deed het in de dames- veteranenklasse minstens net zo goed. Geen tweede maar een zesde plaats was haar deel. Hierbij dient wel aangete kend te worden, dat de tegenstand in deze klasse aanzienlijk is. Zij liep even als Henny Pot maar liefst 4 min. sneller dan vorig jaar. Mart boekte een per soonlijk record met 1 uur 3 min. en 38 sec. Dinie van den Berg liep 1 uur 6 min. 12 sec. Gerry den oude 1 uur 8 min. 50 sec. Mieke Baars 1 uur 9 min. 45 sec., Nienke Alkema 1 uur 13 min. 34 se$, Adrie v.d. Zon 1 uur 13 min. 40 sec. en Gerda v.d. Veen 1 uur 14 min. 14 sec. Gert de Ruygt, wiens prestaties hem in middels nationale bekendheid hebben gegeven, behoorde ditmaal tot de favo rieten. Vorig jaar werd hij nog 12e. De ze keer bond hij rechtstreeks de strijd aan om de overwinning. De hoogste eer ontglipte hem. Het werd een mooie 2e plaats in een sterke tijd van 47 min. 47 sec. Erik Bos liep 50 min. en 57 sec. en leverde hiermee dezelfde prestatie als een week eerder. Dick den Oude kwam niet helemaal aan zijn niveau, 54 min. 24 sec., Willem van Hofslot 54 min. 52 sec. Kees Rietveld 1 uur 7 min. 15 sec., Henk van Hal 1 uur 8 min. 29 sec. De afgelopen week heeft het weer niet erg meegeholpen, zodat de Eemland schaatsers geen goede tijden konden realiseren, maar desondanks sneuvel den er toch enkele pers. rekords. Op de helft van het schaatsseizoen ziet het er veelbelovend uit. In alle categorieën is een stijgende lijn te zien. Edwin Groe- neveld heeft dinsdag j.1. in Alkmaar een 3000 m. gereden in 5.09.0 min. Deze door het slechte weer uitgestelde af stand, werd helaas nu ook niet onder optimale omstandigheden gehouden. In Utrecht werd dinsdag j.1. 2 maal een 500 m. gereden. Edwin Zijderveld reed een pers. rekord in 65.3 sec. vervolgens eindigde hij in 67.5 sec. Cora v.d. Berg noteerde 56.2 sec. en 56.4 sec. Peter v. Marle kwam tot 54.3 en 53.1 sec. Vrijdagavond reed Edwin Groeneveld een 1000 m. in 1.34.3 min. en een 1500 m. in 2.23.5 min. Linda v.d. Berg reed resp. 1.48.3 min. en 2.45.1 min. Peter v. Marle noteerde op beide afstanden 1.45.3 min. en 2.46.2 min. Robin Bal- tus reed op de 1000 m. een pers. rekord in 1.42.5 min. de 1500 m. eindigde hij in 2.40.0 min. Zondagmorgen stond een 1000 m. en 1500 m. op het programma. Rob Ad miraal reed de 1000 m. in 1.43.8 min. de 1500 m. ging in 2.48.6 min. André Bosboom noteerde resp. 1.35.1 min. en 2.35.7 min. Ruud Jansen 2 pers. rekords nl. de 1000 m. in 1.45.7 min. en de 1500 m. in 2.34.1 min. Zondagavond was er een 100 m, 300 m. en 500 m. Marcel v.d. Dijssel reed een pers. rekord op de 100 m. in 12.0 sec. en eveneens een pers. rekord op de 300 m. in 29.9 sec. De 500 m. beëndigde hij na een val in 64.4 sec. Robin Baltus reed de 100 m. in 11.9 sec., na een val op de 300 m. kwam hij tot 31.9 sec., de 500 m. ging in 47.9 sec. Arie v.d. Berg noteer de 11.5 sec. op de 100 m. De 300 m. werd een pers. rekord in 28.4 sec. De 500 m. eindigde hij in 44.9 sec. Edwin Groeneveld reed de 100 m. in 11.2 sec., de 300 m. in 28.3 sec. en de 500 m. in 44.8 sec. ren temidden van de top van ons land. Ook Mart van Hal en Diny v.d. Berg kunnen vooraan eindigen. Senioren Voor het eerst is voor de senioren-atle ten heren ook een korte cross over 2200 meter in het programma opgenomen. Deze loop, waarvan de start om 13.00 uur is, geldt speciaal voor de baanatle- ten die in de zomer de korte- en midde- nafctands lopen. Favoriet is hier de win naar van de bronzen medaille op de 1500 meter tijdens de dit jaar gehouden Europese atletiekkampioenschappen Hans Kulker. Hij moet echter wel eerst afrekenen met het kwartet sterke A.V. Pijnenburg middenafstandlopers Paul van de Brink, Dik Kamerbeek, Bas van Os en Dirk Smit. Deze zullen ongetwij feld trachten roet in het eten te gooien. De lange afstands-senioren moeten 8800 meter lopen (vier ronden). Zij be ginnen hun karwei om 14.00 uur. Grootste kanshebber is de Belg Ralf Wijns. Hij zal moeten strijden tegen on dermeer Martin ten Kate en A.V. Pij nenburg atleet Gert de Ruigt, die de laatste tijd goede uitslagen maakt. Ook de Soesters Erik Bos, Dik den Ouden, Harry van Brummelen en Joop Leijen- horst zllen zich in de strijd om de top- plaatsen mengen. Ook de winnaar van vorig jaar Aart Stigten zal bij de kans hebbers horen. Prestatielopen Tijdens de Sylvesterloop zijn er ook prestatielopen. De start hiervan is om 14.45 uur. Men heeft de keuze uit 2200 m, 4400 m, 6600 m en 8800 meter. El ke ronde is 2200 meter. De inschrijf kosten bedragen voor deze prestatielo pen 3,50 gulden. Inschrijven kan men op het parkoers. Voor iedereen die de gekozen afstand heeft volbracht ligt een prachtige herinnering te wachten. DVSB 2 moest dammen tegen het bijna onderaanstaande Driebergen2. Het uitgangspunt was een gelijkspel waar mee de titel binnen was. De wedstrijd was drie kwartier oud toen de Drieber ger L. Heus zich onwel voelde en in el kaar zakte. D. de Gier van DVSB ver leende de eerste hulp, totdat de zieken auto arriveerde. De wedstrijd werd ge staakt en het team van DVSB keerde ontdaan huiswaarts. In de nacht die daarop volgde, is de man in het zieken huis alsnog overleden. Austerlitz 1 speelde later in de week te gen NDG 2 en won overtuigend met 17-3. In de bondsvergadering van vrij dag j.1. kwam Driebergen en DVSB overeen om de wedstrijd niet meer te spelen en de neutrale uitslag van 10-10 te handhaven. Concurent Austerlizt stemde daar in toe en zo werd DVSB 2 kampioen van de tweede klasse. Op 5 januari volgt er een receptie, na een succesvol seizoen. Namens het be stuur van DVSB wordt iedere damlief hebber prettige feestdagen en een voor spoedig damjaar 1987 toegewenst... Tegen het einde van het jaar kan voor elk team in de bridgekompetitie (vier tallen) het totaal van de acht gespeelde wedstrijden worden opgemaakt. Nog gespeeld moeten worden zes wedstrij den. ONI Wat ONI betreft staan de drie eerste klasse-teams er, met uitzondering van ONI 1, slechts matig voor. ONI 2 deelt een derde en vierde plaats met Naarden 1 en een achterstand van 12 punten op no. 1 (Zuidvogels 2 uit Huizen). Toch behoort herovering van het vorig sei zoen verloren gegane hoofdklasse plaats nog tot de mogelijkheden. Voor ONI 3 (ook eerste klasse), dat onderaan bengelt, lijkt dat uitgesloten. Gelukkig staat Oni 1 er met 147 punten op de eer ste plaats kansrijker voor. Toch uitkij ken, want Groen-Wit 6 uit Hilversum staat maar 6 punten achter! In de tweede klasse spelen ONI 4,5 en 6. Ook ONI 4 staat onderaan, ONI 5 is een middenmoter (gedeelde 5de en 6de plaats: oppassen voor degradatie dus) en ONI 6 doet het weer prima: met slechts 2 punten achterstand op GBC 10 (Bussum) op de tweede plaats. Wie weet zit daar toch promotie in! In de derde klasse staat ONI 7 op een voorlaatste plaats, maar ONI 8 weer fraai tweede (7 punten achterstand op Slem 3 uit Naarden). Eemland Dan volgt Eemland: twee teams in de eerste klasse. Eemland 1 staat niet gek: derde, met 5 punten achterstand op no. 2 en 12 op no. 1. Eemland 2 daarente gen hangt onderaan: met liefst 42 pun ten achterstand op de voorlaatste. In de tweede klasse staat helaas ook Eemland vier onderaan: slechs 2 pun ten op Soest 2 overigens. Maar hier de graderen straks twee viertallen. Eem land 5 deelt een zesde en zevende plaats (van de acht) met Naarden 2: tien pun ten vóór no. 8, maar 25 punten achter no. 5. In de derde klasse staat Eemland 6 in de middenmoot (5de plaats) en staat Eemland 7 tweede met een flinke voorsprong op no. 3. En hier promove ren er straks twee. Soest Tenslotte Soest. Voor het eerst met drie viertallen in de tweede klasse, maar dat gaat niet best: Soest 2 en 3 elk op een ze vende (voorlaatste) plaats en Soest 1 gedeela zevende en achtste). In de derde klasse bereikte Soest 4 ook slechts een zevende plaats tot dusver, net als Soest 5. Dat wordt dus alle zeilen bijzetten om volgend seizoen weer een beetje behoorlijk voor den dag te kun nen komen. Maar vorig jaar redde Soest 1 zich ook op het allerlaatste moment. VERKEERS SCHOOL A.N.W.B. erkend VAN LENNEPLAAN 4 SOEST - TELEFOON 02155-16621 Zaterdag j.1. speelde Eemvogels 1 tegen Activitas 1 uit Mourik. Van afstand was het Marco Kuil die de Eemvogels op 1-0 bracht. Helaas was dit in de le helft het enige wapenfeit. Gelukkig zat het verdedigend bij de Eemvogels uitstekend in elkaar. Bij iedere schotpoging werd de bal di- rekt onderschept en vlot naar het aan- valsvak gespeeld. De rust brak aan met een minieme 1-0 score. Ook de tweede helft bleef het aanmod deren in het le aanvalsvak. In de 7e minuut wist wederom Marco Kuil 2-0 te scoren voor de Eemvogels. Activitas kwam nog wel terug tot 2-1 maar wist verder geen vuist te maken. In de 10e minuut was het Hildo Krop die resoluut 3-1 liet aantekenen. Vijf minuten voor tijd scoorde Marco Kuil de einduitslag 4-1. Eemvogels 2 was op bezoek bij Tiel en speelde een goede wedstrijd. Verdedigend zat het goed in elkaar. Na een 2-0 achterstand wist Paul v.d. Seys voor Eemvogels te scoren. Ad Middelkoop bracht de spanning weer terug door van afstand 2-2 aan te teke nen. Tiel had echter de langste adem en won met 3-2. Een goede wedstrijd spelen en toch ver liezen, dat overkwam Eemvogels 3 te gen Dindoa. Na een 3-0 voorsprong kwam Dindoa uitstekend terug. Na veel spanning en veel doelpunten won Dindoa uiteindelijk geflatteerd met 9-7. Eemvogels junioren 1 won van Vogel junioren uit Utrecht met 9-3. Door dit resultaat blijft de juniorenploeg de ranglijst aanvoeren. Eemvogels-junio- ren 2 wist te winnen van Zwaluwen-ju nioren 2. Einduitslag 6-4. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Computer beveiligingen Tel. (02155) 13014- 12577 Een aantal leden van de King Road Ri ders hebben afgelopen zaterdag deelge nomen aan een speciale kerstcross in de RAI in Amsterdam. Er deden 700 fiets- crossers mee aan dit nationale spekta kel op de fiets. Geen van de Soester fietscrossers won een beker. In de powder-klasse werden Ilona Luystenburg, Monique de Schif- fart en Jessica van de Wolk uitgescha keld in de manches. Sagar van Dijk en Mare de Schiffart en Dennis Krol moes ten eveneens voortijdig de strijd staken omdat ze zich niet kwalificeerden of in verband met blessures. Barry Luystenburg bereikte de kwartfi nale, maar werd daarin slechts vijfde. Erwin Morsé werd uitgeschakeld in de halve finale. Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in jonge gebruikte Ford-auto's Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven EEMNESSERWEG16-22 - SOEST BAARN TEL. 02155-12643 TEL. 02154-15555 Een emotievol weekend voor de vol leybalvereniging SoVoCo. Wist het eerste damesteam haar ongeslagen toppositie ten koste van Flamingo's in Gennep te handhaven, het tweede da mesteam van SoVoCo-Stam verloor in Doorwerth kostbare punten tegen het laaggeklasseerde DUNO. Het eer ste herenteam won op overtuigende wijze van hekkesluiter Armixtos uit Amsterdam maar lijkt toch als grote verliezer het jaar af te sluiten. Winst was er ook voor de beide teams die uit komen in de districtsklasse. Dames SoVoCo-Stam overtuigend winnaar Het eerste damesteam heeft ook de tiende wedstrijd van deze competitie winnend afgesloten tegen Flamingo's uit Gennep. De eerste set liep niet vlek keloos. Zwak was in die set het blokke ren en dat bleef het gedurende de gehe le wedstrijd. Zeer goed was daarente gen de veldverdediging van SoVoCo- Stam. De Limburgers kregen bijna geen bal direct op de grond. Het spelverde- len van Jeannette Hogehout was weer stukken beter. Flamingo had de groot ste moeite te ontdekken waar de set- sup's zouden aankomen. Een duidelijk 15-6 overwinning werd SoVoCo- Stam's deel. In de tweede set lukte het veel minder. De thuisploeg nam een on overbrugbare 13-1 voorsprong, maar toch kwam de Soester ploeg terug tot 13-6. Twee fouten beslisten de set in het voordeel van Flamingo's. Daarna was het SoVoCo-Stam dat de wedstrijd niet meer uit handen gaf. Met overtuiging in het spel werden de vol gende twee sets gewonnen met 15-4 en 15-11. Door deze winst staat het eerste team van SoVoCo-Stam nu met acht punten voorsprong opnummer twee, Orion uit Doetinchem en maar liefst elf punten op nummer drie, Flamingo's op de eerste plaats. Een waardige winter kampioen. Verlies voor SoVoCo-Stam 2 Duno zou geen probleem vormen voor het hoog op de ranglijst prijkende twee de dames team van SoVoCo-Stam 2. De eerste set gaf ook voedsel aan deze gedachte. Maar hoe anders zou het daarna lopen. Een 2-1 voorsprong werd omgezet in een 2-2 stand waarna de vijfde set ge heel onnodig verloren ging. DUNO won met 3-2. SoVoCo-Stam 2 raakte de eerste plaats kwijt aan Nivoc dat geen fout maakte en Leos uit Leusden resoluut versloeg. Ook Abcoude streef de de Soester ploeg voorbij door te win- nen van NVC. SoVoCo-Stam bezet nu de derde plaats in de derde divisie. Winst en verlies voor heren SoVoCo- Stam Het eerste herenteam won van hekke sluiter Armixtos in een aantrekkelijk duel. Toch lijken de heren de grote ver liezers van de eerste competitiehelft te worden. Trainer- en coachloos werden de laatste twee wedstrijden van SoVo- Co-Stam weliswaar winnend afgesloten maar het resultaat van deze problemen lijkt te zijn dat een aantal heren van het eerste herenteam in het volgend jaar niet meer zullen spelen voor de Soester ploeg. Dat een en ander consequenties zal hebben voor de samenstelling van het team zal duidelijk zijn. Winst in districtsklasse Hans Koekoek, trainer van SoVoCo 4 en Bert Leloux, trainer van SoVoCo 3 kunnen met voldoening terugkijken op de eerste helft van de competitie in de districtsklasse. Beide teams bezetten een prima positie in de regionale klasse en zijn respectie velijk vijfde en vierde. Het derde team won de laatste wedstrijd van dit jaar van Almére met 3-1. Het Puttense OMS kwam op bezoek bij SoVoCo 4 en moest in dat team ook haar meerdere erkennen, 3-1. Volleybal rond de jaarwisseling De competitie voor de SoVoCoteams begint pas weer op 8 januari. Voor de landelijk spelende teams op 10 januari. In de periode tussen nu en die datum wordt vooral door het eerste dames team een intensief trainingsprogramma afgewerkt. Zo zal het team op zaterdag 27 december en 3 januari een trainings stage hebben in sportzaal De Bunt van 10.00 -14.00 uur. De voorbereiding op het seizoen was, gezien het resultaat tot nu tot uitstekend. Trainer Werner Paans wil het niveau van het team mini maal vasthouden en zo mogelijk verbe teren zodat de tweede helft wellicht kan leiden tot promotie naar de eerste divi sie. De dames van het tweede team heb ben enige oefenwedstrijden gepland om de vorm vast te houden. Nieuwjaarsreceptie De volleybalvereniging SoVoCo, Soes ter Volleybal Combinatie, houdt ook dit jaar weer haar traditionele nieuw jaarsreceptie. Op zaterdag 3 januari 1987 worden leden en belangstellen den verwacht in sportzaal De Bunt, vanaf 16.00 uur, om elkaar en het be stuur een goed, gezond en probleem loos 1987 toe te wensen. In sporthal Beukendal is gistermorgen het twintigste bas ketbaltoernooi voor scholieren van start gegaan. De organi serende vereniging The Red Stars heeft een programma van zes dagen geprojecteerd voor de leerlingen van het basis- en middelbaar onderwijs uit Soest, Amersfoort en omstreken. Aan het traditionele basketbaltoernooi doen meer dan 1100 leerlingen van 33 scholen mee. Gisteren openden de basisscholen de basketbalweek. Dat ging zoals altijd gepaard met een laaiend enthousiasme en een oorverdovend lawaai. Bij het ter perse gaan van deze edi tie waren de resultaten van gisteren nog niet bekend Vandaag spelen scholieren van de middelbare scholen bas ketbal in Beukendal. Het toernooi duurt tot vanavond half acht. Op zaterdag 27 december worden de basketbalactivi teiten voortgezet, waarna op zondag andermaal een rustpe riode is ingelast. Volgende week maandag, dinsdag en woensdag Oudejaarsdag) krijgen de laatste drie toernooi- dagen zijn beslag. Foto: Goos van der Wilt. Het tweede achttal van Schaak Club Soest onmoette vrijdagavond 19 de cember jl. Nijkerk 2, dat net als Soest nog ongeslagen was. In deze belangrij ke thuiswedstrijden heeft Soest 2 een 3-2 voorsprong genomen met drie afge broken partijen. De partij van Weenrnk wordt gearbitreerd en gaat winst ople veren. Echter, de partijen van Paul van der Hammen en Cees Goes staan beide slecht, zodat een 4-4 gelijkspel in het verschiet lijkt te liggen. De drie punten voor Soest werden bij eengesprokkeld door Molenaar, Ro- sendal (winst), Boekhoff en De Haan (remise). De tot dusverre enige nul was voor Jan de Gier, wiens experiment mislukte. Intern In groep 1 werden er slechts twee partij en géspeeld, maar het waren dan ook schitterende overwinningen voor de beide koplopers. Eddie van de Velden speelde de als zeer gedegen bekend staande Van Tuinen in 23 zetten van het bord. Hij heeft voor geen enkele partij meer dan 30 zetten nodig gehad, hetgeen een uitzonderlijke prestatie mag heten. Titelverdediger Ivar Chavannes nam sportieve wraak op de man die hem vo rig jaar als enige versloeg: ladderkam pioen Braf. Ook in groep 2 werden twee wedstrij den gespeeld, met de volgende resulta ten: Schenderling - Zwiers 0-1, Th. v.d. Berg - Balvers 0-1. Voor de ladder- kompetitie versloeg Balvers Van Vliet en won Van Aurich van Nijman. De Schaak Club Soest wenst iedereen een prettige Kerst en een voorspoedig 1987. De schakers worden weer ver wacht op 2 januari in Credo. Zaterdag 27 december a.s. is er bij SEC weer het jaarlijkse toernooi voor gese lecteerde spelers, van de zondag-, za terdag- en jeugdafdeling (junioren A). Door een mix van deze spelers zijn er 8 gelijkwaardige teams ontstaan van 9 spelers. Er wordt op halve veldjes ge speeld 6 tegen 6. Boven de normale puntenverdeling bij winst of verlies, le vert ieder gescoord doelpunt nog eens bonuspunten op. Voor de spelers een goede gelegenheid, om de spieren na de kerst weer wat los te maken. Na afloop is er de bekende "Snertmaaltijd" waarbij het rogge brood met spek niet ontbreekt. Het toernooi begint om 12.00 uur, de snert zal om pl.m. 15.30 uur worden opge diend. Mocht er niet op het veld of het gravel gespeeld kunnen worden dan is er voor een alternatief gezorgd. Er wordt ondanks het weer op alle spelers In de komende winterstop zal het bij s.o.Soest "bol" staan van de aktivitei- ten. De gezellige bingo van afgelopen zaterdag was daar een goed begin van. De jeugdaktiviteitenkomissie had voor afgelopen zaterdag een bingo georgani seerd met schitterende prijzen, en een gezellige sfeer. Iedereen vermaakte zich prima, en iedereen ging met een prijs naar huis. Aanstaande zaterdag wordt de kantine tot filmzaal, en er zullen dan voor de verschillende leeftijdsgroepen films vertoond worden. De s.o.Soest- jeugdleden zullen ook verrast worden op fragmenten uit de film die tijdens het jubileum van s.o.Soest gemaakt werd. Dinsdag 30 december is er voor de jeugdleden een sjoelcompetitie en een tafeltenniskompetitie, zodat men zich ook tijdens de kerstvakantie niet hoeft te vervelen. Ook de normale aktiviteiten gaan door. Het zaalvoetbaltoernooi in de sportzaal van C-drie is ook dit jaar weer een suc ces en aanstaande zaterdag zijn de E-pupillen en B-junioren aan de beurt om hun "kreatieve" kunsten in C-drie tentoon te stellen. Heren 2 en 3 van de basketbalvereni ging The Red Stars zijn een stapje dichter bij elkaar gekomen. Het derde won in de laatste competitiewedstrijd voor de kerst met 75-57 van Irene Bilt- hoven, het tweede verloor voor de tweede keer in dit seizoen (70-76). Red Stars 2 staat nu vier punten achter het nog ongeslagen Sparta Nijkerk. Heren 3 heeft na een miserabele start met twaalf punten uit de laatste zeven wedstrijden een optie op de sub-top. Beide Red Stars-teams komen uit in de eerste klasse van de kern Amersfoort. Het zesde herenteam van Red Stars sloot 1986 met winst af. De heren be haalden een regelmatige overwinning op Irene. Na een ruststand van 25-15 werd het 57-32, waarmee Red Stars 6 zich nadrukkelijk op de tweede plaats (achter Red Stars 7) op de ranglijst van de vierde klasse heeft plaatst. Jeugd De jongens junioren zijn halverwege de competitie zo goed als zeker van hand having in de hoogste juniorenklasse van Nederland. Afgelopen zaterdag werd de zesde overwinning geboekt ten koste van Sparta. Het was de derde keer dat deze twee ploegen tegenover elkaar in het veld stonden, één keer voor de be ker en twee keer in competitieverband. Evenals de twee voorgaande ontmoe tingen trok Red Stars aan het langste eind. Erg soepel verliep dat niet, want in de eerste helft keek Red Stars nog tegen een verrassende 20-39 achterstand aan. Een kwartier basketbal later waren de rollen omgedraaid en had Red Stars de Zaterdagavond 27 december valt er in sporthal Beukendal veel zaalvoetbal- plezier te beleven. Het ESS Brouwer organiseert voor de vierde keer het in middels bijna traditionele kerstzaal- voetbaltournooi. Ook dit jaar is de organisatiecommissie er weer in geslaagd een aantrekkelijk deelnemersveld samen te stellen. Naast ESS Brouwer als enige, echte zaalvoetbalvereniging geven de selec tieteams van zes veldvoetbalverenigin- gen acte-de présence. In de eerste plaats is dat het Amersfoortse Quick. De bekerwinnaar van het vorige jaar zal zeker een poging wagen de "Eb Karei sen" wisseltrofee voor de tweede keer te veroveren. Soest is sterk vertegenwoordigd door de deelname van s.o.Soest, SEC en WZ'49. Het zevental wordt volgemaakt door de nieuwkomers BVC uit Bilthoven en WZA uit Amersfoort. De zeven deel nemers spelen in een halve competitie tegen elkaar; dus alle ploegen ontmoe ten elkaar één keer. De eerste wedstrijd start om 17.15 uur, terwijl het tournooi rond 23 uur zijn laatste wedstrijd afrondt. Wethouder van o.a. sportzaken, G. Plomp zal om 23.15 uur de naam van de winnaar van de "Eb Kareisen-wissel trofee" bekend maken. Het entreegeld is vastgesteld op 2,50. Het kerstzaalvoetbaltournooi heeft zijn bestaansrecht binnen Soest inmiddels wel bewezen. Er is een groeiende pu blieke belangstelling. De deelnemers zien een dergelijk tournooi veelal als een goede overbrugging van hun win terstop. De aanwezigheid van de voltal lige selectieteams bewijst dit wel. Dankzij de financiële steun van een aantal sponsors is het niet alleen moge lijk de entreeprijs laag te houden 2,50), maar tevens om een overzichte lijk, aantrekkelijk programmaboekje samen te stellen die bij de entree van de zaal zal worden uitgedeeld. Het Eerste Soester Schoonmaakbedrijf Brouwer, sporthuis Eb Kareisen, oud papierhandel R. Westra, automobiel bedrijf de Soester, aannemingsbedrijf R. Rodermond, auto-styling Jan van Zal, vishandel 't Hoekje en ijzerwaren- en gereedschappenhandel Hooyer le verden hun bijdrage. De ingrediënten voor het welslagen van het vierde ESS Brouwer kerstzaalvoet baltournooi zijn zeker aanwezig. De ervaring uit vorige jaren dat de deel nemende teams voor zaalvoetbalpro- paganda zorgen bezorgt de toeschou wers vast en zeker een plezierige avond. cijfers in haar voordeel gebracht (86- 72). De inhaalrace van Sparta wera la coniek opgevat, zodat de Nijkerkse te genstander mocht terugkrabbelen tot 90-86. Bij de jeugdteams werden over en weer flinke tikken uitgedeeld. De jongens ka- detten 2 schoten op niet misteverstane wijze uit hun slof door Woudenberg met 129-23 een nare dag te bezorgen. De meisjes kadetten 1 forceerden met 73- 39 ook een grote overwinning, terwijl de welpen voor de tweede keer binnen twee weken hun overmacht op de te genstander statistisch tot uiting brach ten: 70-16. Minder goed verging het de meisjes ka detten 2 (25-99 verlies) en de jongens kadetten 1 en aspiranten. De twee laat ste ploegen moesten erkennen dat Stoe- pie Shooters over betere ploegen be schikt. Kersttoernooi Ruim dertig medewerkers van Red Stars zijn tot en met Oudejaarsdag druk in de weer in verband met het zesdaagse basketbaltoernooi voor scholieren. Er doen meer dan llOOleerlingen van het basis- en middelbaar onderwijs mee aan de twintigste editie van dit toernooi, dat gisteren is begonnen en vandaag werd voortgezet. De overige speeldata zijn 27, 29, 30 en 31 december. Op vrijdag 26 december (Tweede Kerstdag) houdt Red Stars een onder ling basketbaltoernooi. Dit evenement, waaraan ook niet-leden deelnemen, vindt plaats in sporthal Beukendal van 12 tot 17 uur. Sportverslagen en -berichten uiter lijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed lees bare kopij heeft daarbij de voor keur. Redaktie Soester Courant. Het is "D.V.S. Knollentuin" gelukt na het afgetekende verlies van verleden week tegen plaatsgenoot E.S.S.Brou- wer (0-4) zich te herstellen. Vrijdag j.1. trad DVS aan tegen koploper S.W.M. Boys, dat nog niet had verloren, zonder doelman Gert Aalderink, Nico van Ginkel en Jhohan Staal maar met René Ribberink en Jan van der Wielen. Het werd een spannende partij voetbal. "DVS Knollentuin" nam de leiding toen Ronald de Rooy goed doorging en van afstand hard raak schoot, 1-0. Kort hierop scoorde René Ribberink zelfs 2-0 uit een moeilijke hoek.S.V.M. Boys scoorde nog wel tegen, maar Ronald de Rooy scoorde prachtig 3-1. Uit een vrije trap verkleinde S.V.M. Boys de stand bij rust tot 3-2. Na de rust een geconcentreerd voetbal lend DVS, dat weinig kansen weggaf, terwijl er veel kansen werden gecreëerd. Het werd 4-2 door Ronnie v.d. Wete ring na een goede combinatie met René Ribberink. René Ribberink bepaalde de eindstand op 5-2 na een voorzet van Jan van de Wielen. Wijnands Woonmode zaalvoetbal toernooi Zaterdag 3 januari zal voor de tweede keer in successie het Wijnands Woon mode zaalvoetbaltoernooi voor da- mes-junioren gehouden worden. Het toernooi wordt georganiseerd door s.o.Soest en zal m de sportzaal van C-drie ghouden worden. Deelnemen de team zijn naast s.o.Soest, het Baarase TOV en Barneveld. De 20 dames-junioren van s.o.Soest zullen, verdeeld over 3 teams, proberen het de kollega-voetbalstertjes van TOV en Barneveld zo moeilijk mogelijk te maken. Organisator Wim de Beer hoopt op een goede opkomst van het Soester publiek, zodat dit kan aanschouwen dat het voetbal voor "kleine dames" al een se rieuze tak in de voetbalsport wordt. Aanvangstijd van het Wijnands Woon mode zaalvoetbaltoernooi is 17.00 uur.

Soester Courant | 1986 | | pagina 15