MET HET OOG OP UW BRIL. VjALVideotheek en Compact Disc speciaalzaak Ibrilmode Kerstsfeer in 't Hart Gemeente wil helft kosten voor rekening nemen Voordeelweek na kerst bij Auto Yandermeer WOENSDAG 24 DECEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 7 Kerstgeschenk voor de Soester missionarissen 1986 Bewoners moeten tot hun grote spijt kinderen voor de eerste keer van ijs weren Niet meer schaatsen op de vijver achter bejaardenflat Water- en vochtoverlast Overhees: Markt Sociale Dienst INFO-centrum en VW Huisvuil Kerstbomen Nieuw: Levenslange garantie op reparatie van Fords KOM MET KERST EN OUD NIEUW IK at appartement in het fraai o». tark met o.a. bospark tuiT lurant. nkamer (plm. 32 nF), slaan. 3.27 met kasten, badkameï uken, provisiekast en hal ekosten voor 2 personen maand. lerhouden middenwoning i) met achtertuin grenzend ize waterpartij waardoor j uitzicht is ontstaan. Een i hier zeker op zijn plaats Dilet, woonkamer met open keuken. 1 e verdieping: 2 tere slaapkamer, badka- Vaste trap naar 2e verdie- >op en ruime kamer. Voor- chtverwarming en ther- ïing. 26 ndergebouwde garage en n op het zuid-westen die goed onderhouden plant- Aantrekkelijk ingerichte :open haard en parket. Een geert toegang tot het bal- irscholen gaat in het groen, n, toilet. 2e verdieping: 3 badkamer met ligbad en 2e egane grond de garage lobbykamer. Een huis dat chte indeling, lage onder ligging de moeite van het waard is! 211 i met c v.-gas en prachti- le voorzijde een boom- :hterzijde een plantsoen. Hes wit en strak, en goed amer met glazen schuif- i en toilet. lichte en goed onderhou- badkamer met ligbad, iche en 2e toilet. tudeer-/kantoorruimte gescheiden. Garage. onhuis met garage op en prachtige en grote geschakeerde flora en tuin een fraaie afschei- n beuken. e woonkamer, keuken, hal. 1e Verdieping: 3 kamer en overloop. 2e ^aste trap naar open g onderhoud. lerhouden middenwo- c.v.-gas, thermopane outen kozijnen. Ge- 79 m2 grond met tuin itree, hal, toilet, ruime ner en open eiken in- ieping: overloop, 4 Ikamer met ligbad, verdieping met ruime ,r groot zonnig, vrij ge- gezinshuis. VAN WEEDESTRAAT 82 TEL. 02155-22339 Grote keuze in films (VHS) en CD's. En heeft U geen afspeelapparatuur, geen nood, deze kunt U bij ons huren, zowel Moviebox en CD-speler. Openingstijden: ma. t/m do. 12.30-20.00 uur. Vrijdag 12.30-21.00 uur. Zaterdag 10.30-18.00 uur. Zondag 14.00-18.00 uur. Het wordt weer kerstmis, het feest van Christus geboorte. Gods zoon die in de wereld kwam om aan ons de blijde boodschap te brengen van de verlos sing. Hij kwam op de wereld voor de mensen van goede wil, met de zending en opdracht van de Vader om het heil te verkondigen. En Christus op Zijn beurt gaf aan Zijn apostelen de op dracht Zijn werk voort te zetten aan allen die na hen kwamen. Tweeduizend jaar hebben mensen aan die oproep beantwoord, en nog steeds brengen missionarissen en zendelingen de blijde boodschap aan hen die Chris tus nog niet kennen. Meerdere malen mochten zij gulle giften ontvangen van de Soester bevolking om daarmee hun werk ten dienste van hun volk uit te breiden of te verbeteren. Ook dit jaar rekenen ze weer op de gulle gave van de parochianen van Soest. Hier volgen delen uit hun schrijven, zo dat men weet wat er met de gaven ge realiseerd is of gaat worden. Koos Houdijk Irian Jaya Pater Houdijk is nu overgeplaatst naar Timika. Timika ligt aan de voet van een groot bergmassief, waar een koper maatschappij bezig is erts te delven. Hier wordt nu een stad gebouwd. Bij die nieuwe stad komt een kerk, een be scheiden pastorie, scholen etc. Hier zul len namelijk meer dan 6.000 emigran tengezinnen zich vestigen. Pater Hou dijk, 63 jaar, hoopt werkelijk op een steuntje van de Soester gemeenschap. Piet Majoor Joa Pessoa Brazilië Pater Majoor werkt in Brazilië en heeft' de zorg voor de blinde, gehandicapte en Verwaarloosde jeugd. Een grote zorg voorwaar, maar waar liefde is, is alles mogelijk. Ook en vooral met de liefde en de gulheid van de Soester bevolking, en er kunnen weer velen blij worden ge maakt. Zo zien zij ook dat kleurlingen eb blanke kinderen van één Vader zijn in wederzijdse zorg voor elkaar, want dat is het Evangelie van Christus. Kees Smeele Lubumbashi Zaïre Broeder Smeele werkt in Zaïre en heeft de zorg voor de jeugdige gevangenen en ook de zorg ze gedurende die tijd een vak te leren. Hiervoor zijn extra gebou wen nodig, werk en lesmaterialen voor zestig kinderen. Maar de jaarlijkse kerstgave van de parochies van Soest zullen weer een grote bijdrage leveren, zodat ook broeder Smeele op dit gebied zijn belangrijk werk kan voortzetten. Gerard Smeele Caratinga Brazilië Pater Smeele werkt in Brazilië in een groot gebied en heeft behalve zijn zorg voor de parochie ook de zorg voor ne gen kapellen, de zorg voor blinden en gehandicapten en voor de opleiding van catecheten die ook weer van cate- chetenmateriaal moeten worden voor zien. Door de hulpactie van Soest hoopt hij dit jaar speciaal voor de kinderen ex tra lesmateriaal te kunnen aanschaffen. Magdaleen Westerveld Belem Brazilië Ook zuster Westerveld werkt in Brazi lië. Zij werkt vooral in de opbouw van een goede gemeenschap. Ook wil ze dat doen op cultureel gebied. De samen werking onder de bevolking is goed en ze willen zelf het gemeenschapshuis vernieuwen. Voor boeken en studiema teriaal is geld nodig. De inzet van haar zelf en de bevolking van Belem is niet groot, maar zeer groot. Ze rekent een beetje op de solidariteit van de Soester bevolking. Serafina Wantenaarayeux Brazilië Zuster Wantenaar werkt in Bayeux, een Pater Piet Majoor houdt zich in Brazi lië voornamelijk bezig met de opvang van in moeilijkheden verkerende jeugd. fabrieksstadje waar veel mensen uit het binnenland naar toe komen om te pro beren iets te verdienen. Soms lukt dat, maar er komt ook weer een slappe tijd waarin veel armoe wordt geleden. Voor de kinderen heeft ze een schooltje waar ze na hun werk als boodschapper of schoenpoetser kunnen leren lezen en schrijven. Lezen en schrijven is een voorwaarde voor de eerste aanzet van de verbeteringen van de wantoestanden in dit land. Collecteren Tijdens de nachtmissen en op Eerste Kerstdag wordt in de Soester R.K. ker ken voor deze goede doelen gecollec teerd. Een giro-biljet wordt bij 'Kruis punt' gevoegd voor degenen die de kerstdagen niet in de gelegenheid zijn, ofwel de voorkeur geven per giro of per bank hun deel bij te dragen. De girokaart kan dan als voorbeeld die nen bij het invullen van een eigen giro- overschrijvingskaart. Ook kan men de kaart meenemen naar het postkantoor om een gift te storten en/of als op dracht-formulier af te geven bij de eigen bank. Ze vinden het ontzettend jammer, maar ze zijn ertoe genoodzaakt. De bewoners van de serviceflat De Soes ter Duinen aan de Soesterbergsestraat moeten deze winter voor de eerste keer de jeugd verbieden om op de vij ver achter het gebouw te schaatsen. De reden daarvan is dat de randen van fle kunstmatige vijver ernstig zijn be schadigd. Rondom de vijver zijn bor den geplaatst waarop de bewoners wijzen op dit feit. Ze hopen dat de ou ders van de kinderen zullen meewer ken aan het behoud van de vijver, zo dat in de toekomst de vijver weer ge bruikt kan worden. Mevrouw J. van der Dussen-Biegel van De Soester Duinen is eerder bedroefd dan gelukkig met de maatregel: "Al ve le jaren lang is het de gewoonte dat na een paar dagen vorst, als nog nergens betrouwbaar ijs is te vinden, de jeugd van Soest-Zuid naar de grote vijver in de tuin van het flatgebouw komt om te schaatsen. We hebben dat altijd een plezierig spektakel gevonden en van harte met de kinderen meegeleefd. Tot onze grote spijt is dat nu niet meer mo gelijk. Onze vijver is niet natuurlijk, maar bestaat als het ware uit een grote, zware plastic zak waarvan de uiteinden op de grond eromheen rusten. Die rand was altijd beschermd door cotoneas- ters, maar in de laatste twee winters is deze begroeiing doodgevroren." Naar de bodem "De kinderen binden op het gras rond de vijver hun schaatsen onder en rijden vervolgens over de cotoneasters de vij ver op. De planten konden daar wel te gen, maar nu ze dood zijn wordt de plastic vijverrand beschadigd. Er ko men scheuren in en de reële kans be staat dat bij nieuwe beschadiging de t een oppervlakte van gekoppeld een goed Jls. De bedrijfshal is toor, een garage met om, gasverwarming vloer. ïl, toilet, kelder, keu- JCheruimte, woonka- kamers en luxe bad- toilet. Totaal grond- 02154-22122 87, 02155-16251 Winkeldiefstallen Een 52-jarige inwoonster van Soest werd vorige week betrapt op winkel diefstal bij een supermarkt aan de Wiar- di Beckmanstraat. Ze had voor 103 gul den aan boodschappen ingeslagen maar "vergat" dat bedrag bij de kassa af te rekenen. De politie werd ingescha keld. Dat was ook het gevolg voor een 56-jarige Soester die bij een supermarkt aan de Smitshof twee pakjes sigaretten zonder te betalen wilde meenemen. Controle fietsverlichting: zes bekeuringen De politie is niet ontevreden over de staat waarin de fietsverlichting van heel wat Soesters zich bevindt. Dat bleek vo rige week donderdagavond, toen op verschillende plaatsen controle werd gehouden op dat belangrijke maar vaak' veronachtzaamde onderdeel van de uit rusting van de rijwielen. Slechts zesmaal werd een fietser "opgeschreven". "Het gaat beter," aldus een woordvoerder van de politie. Op deze vijver achter de bejaardenflat kan voorlopig niet meer geschaatst wor den, hoe jammer de bewoners en de buurtkinderen dat ook vinden. De ran den van de kunstmatige vijver zijn ern stig beschadigd, waardoor het behoud van de vijver in gevaar zou komen plastic zak naar de bodem zakt, waar door de vijver zou leeglopen. Daarom moeten wij, nogmaals tot onze grote spijt, beslist verbieden dat er geschaatst wordt," aldus mevrouw Van der Dus- sen. Bij de ingang van de tuin en bij de vijver hebben de bewoners van De Soester Duinen met behulp van borden aange geven dat er bij ijs niet op de vijver ge schaatst mag worden. Tevens willen ze een dringend beroep doen op de ouders van de k -'deren om erop toe te zien dat de kinderen niet achter de serviceflat gaan schaatsen. "Wij zouden het naar vinden als we iemand moesten wegstu ren en wij kunnen noch van onze bewo ners, noch van het personeel verwach ten dat ze de hele dag op wacht staan bij de vijvers," zegt de woordvoerster van de bewoners. In de afgelopen zomer zijn de cotoneas ters aardig bijgekomen. Op de nog res terende kale plekken willen de bewo ners nieuwe planten aanbrengen, zodat wellicht binnen een paar jaar de jeugd weer de vijver op kan. "We hopen daar om op een paar zachte winters," klinkt het hoopvol uit de mond van mevrouw Van der Dussen. De vijver achter de bejaardenflat is on diep, en daarom uitermate geschikt voor de kleinsten onder de kleinen. Het water is altijd snel betrouwbaar om op te schaatsen, en daarom erg in trek bij de jeugd. De sneeuwbui boven ons land van zondagavond is voor de winkelgroep 't Hart anderhalve dag te laat gearriveerd. Zaterdagmiddag zorgden de verenigde winkeliers van 't Hart namelijk voor een kerstpresentje voor de bewoners in deze wijk. Twee kerstmannen reden in een getrokken arreslee door de straten van 't Hart. Ze deelden kaarsen uit aan voorbijgangers, terwijl op goed geluk links en rechts aan de deurbel werd getrokken om de mensen thuis aangenaam te ver rassen. De winkelgroep 't Hart wilde op deze manier de bewoners prettige kerstdagen en alvast een gelukkig 1987 toewensen. De arreslee van de kerstmannen werd bij gebrek aan sneeuw voortgetrokken door een auto. De mini-stoet was versierd met een kerstboom, ander groen en enkele borden van de winkelgroep 't Hart. De kerstmannen deelden enkele honderden kaarsen uit aan de bewoners van 't Hart. Burgemeester en Wethouders van Soest willen de door water- en voch toverlast getroffen bewoners van Overhees 1 en 11/2 in aanzienlijk rui mere mate tegemoet komen in de kos ten van de maatregelen die bedoeld zijn om de klachten weg te nemen en ook in de toekomst te voorkomen. In plaats van de aanvankelijke 20 pro cent wordt de bewoners nu een ver goeding van 50 procent in het vooruit zicht gesteld. Daarmee is in totaal een bedrag van 212.000 gulden gemoeid. B. W. hebben de gemeenteraad voor gesteld een krediet van 240.000 gulden beschikbaar te stellen om de gewenste voorzieningen te laten aanbrengen. Bij de 212.000 gulden komen namelijk nog een bedrag van 15.000 gulden voor de drainage van de openbare plantsoenen in de wijk, plus een bedrag van 15.000 gulden "onvoorzien", omdat nog niet helemaal duidelijk is in hoeverre alle Omdat nieuwjaarsdag volgende week op een donderdag valt, wordt de weekmarkt aan de Weegbree- straat net als deze week naar de voorafgaande dag verplaatst. De markt van 1 januari wordt dus ge houden op woensdag 31 december, tussen 9.00 en 13.00 uur. Het kantoor van de Gemeentelijke Sociale Dienst aan de Lange Brink- weg is op vrijdag 2 januari de gehele dag gesloten. Het gemeentelijk INFO-centrum aan de Steenhoffstraat is volgende week alléén geopend op maandag 29 en dinsdag 30 december, en wel tussen 13.00 en 17.00 uur. De overi ge dagen is het centrum gesloten. Het VVV-kantoor is volgende week helemaal gesloten. Op beide Kerstdagen en op Nieuw jaarsdag wordt er geen huisvuil op gehaald. Daarvoor in de plaats zijn andere dagen aangewezen: Het huisvuil van donderdag 25 de cember wordt opgehaald op woens dag 24 december. Het huisvuil van vrijdag 26 decem ber wordt opgehaald op maandag 29 december. Het huisvuil van donderdag 1 janua ri wordt opgehaald op woensdag 31 december (Soest) en op vrijdag 2 ja nuari (Soesterberg). Afgedankte kerstbomen kunnen in de periode van donderdag 8 januari tot en met vrijdag 23 januari tegelijk met het huisvuil worden aangeboden aan de reinigingsdienst. Op woensdag 7 januari vindt op twee plaatsen een georganiseerde kerstbomenverbanding plaats, on der toezicht van politie en brand weer: zowel aan de Koningsweg 'hoek Dorpsstreek) als aan de ichrikslaan (tegenover het tennis park). De verbranding begint om 19.00 uur. huiseigenaren zullen ingaan op het defi nitieve bod van de gemeente. Het voorstel wordt in de gemeente raadsvergadering van 22 januari be handeld. Naar verwachting zal in maart of april volgend jaar worden begonnen met de werkzaamheden aan de in totaal 496 woningen. In 232 daarvan klagen de bewoners over wateroverlast; in de andere 264 gaat het "slechts" om voch toverlast. De aanpak verschilt dan ook: wateroverlast wordt bestreden met drainage, vochtoverlast met folie of schuimbeton. De gemeente blijft overigens op het standpunt staan dat zij geen verant woordelijkheid draagt in deze kwestie. Onder leiding van de nieuwe wethou der van Openbare Werken, Ries van Logtenstein, is in het overleg met de vertegenwoordigers van de getroffen bewoners intensief gezocht naar een andere en snellere oplossing dan de ju ridische weg, die alleen tot een patstel ling zou leiden. Daaruit is tenslotte het aanbod Van 50 procent van de te maken kosten voortgevloeid. Overstekende haas: auto in de sloot In de haakse bocht van de Peter van den Breemerweg raakte vrijdagavond de 27-jarige R.S. uit Amersfoort met zijn auto in de sloot. Dat was de schuld van een haas, verklaarde hij later aan de po litie, want toen dat beestje plotseling de weg overstak moest hij op de rem gaan staan, met als gevolg dat hij slipte en de neus van zijn auto zich in de sloot boor de. De wagen liep flinke schade op en moest worden weggesleept. S. had ge lukkig geen verwondingen. Hoe het met de haas is afgelopen is niet bekend. Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van veifijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. VAN ESSEN BRILMODE WENST U PRETTIGE FEESTDAGEN EN EEN GEZOND EN GOED OGEND 1987 uono//Gn KJ ZUIDPROMENADE KJ TELFFOON 12874 Volgend jaar worden alle auto's duur der, omdat de bijzondere verbruiksbe lasting omhoog gaat. Daarop inha kend heeft Auto Vandermeer aan de Fluorweg 49-51 te Amersfoort een waar kerstspektakel ontketend, waar bij als belangrijkste troeven een aantal nieuwe uitvoeringen tegen lage prijzen worden ingezet. Zo biedt Auto Vandermeer zogenaam de Ford Fiesta's, Escorts en Siërra's aan met een supersport-pakket. Daartoe behoren onder meer extra brede ban den, spoilers, striping, mistlampen en andere attributen waar men normaal veel meer voor moet betalen. Het kerst/ nieuwjaarsgebeuren duurt van 'derde kerstdag' zaterdag 27 december tot en met zaterdag 3 januari 1987. Levenslange garantie op reparatie Een van de sterke punten van Auto Vandermeer, waarvoor de komende week veel belangstelling zal bestaan is een onlangs geïntroduceerde nieuwe garantie. Het gaat hier om levenslange gratis garantie op reparatie. Een woord voerder van Auto Vandermeer: 'De le venslange garantie op reparatie is een extra zekerheid boven de bestaande garanties. Dit houdt in dat men nooit een tweede keer voor dezelfde reparatie behoeft te betalen, ook al blijft men z'n hele leven in èèn en dezelfde Ford rij den. Mocht dus na een reparatie het be treffende onderdeel opnieuw defect ra ken, dan repareren of vervangen wij het gratis. Ook na vijf of tien jaar nog. Net zolang als men eigenaar blijft van de au to.' Geen cent Voor het werk dat komt kijken bij repa ratie of vervanging van onderdelen voor 'n tweede keer, betaalt de klant niets. Niet voor de onderdelen noch voor de reparatie. Ook de levenslange garantie zelf is helemaal gratis. De garantie geldt voor alle Fordautomobielen, nieuw of gebruikt. Inmiddels heeft Auto Van dermeer een half jaar ervaring opge daan met deze garantie. 'Als Ford-dea ler weten we als geen ander hoe we een Ford moeten onderhouden en aan wel ke technische normen een auto moet voldoen. Uit die ervaring hebben we ge leerd dat we deze garantie rustig kun nen bieden. Onze slogan luidt niet voor niets: 'De auto is zo goed als de dealer 'm maakt.' Met andere woorden: wij hebben niet alleen vertrouwen in ons merk, maar ook in onze werkplaats,' al dus Auto Vandermeer. Extra uitvoeringen De showroom van Auto Vandermeer biedt, dankzij vele verschillend uitge voerde modellen, een feestelijke aan blik. Alle Fords zijn vertegenwoordigd, de Fiesta, Orion, Escort, Siërra en de Scorpio, de auto van het jaar 1986. Op vallend zijn de vele verschijningsvor men van de Fords. Alleen al van de Es cort zijn er drie modellen waarop zoge naamde 'extra's' worden aangeboden in een pakket. Voorbeelden daarvan zijn de RS (Rally Sport) uitvoering, Sport sman (Al-gebruikte wagen met tal van accessoires) en de eerder genoemde Su persport. Ook de Ford Siërra en de Ford Fiesta zijn in de laatste uitvoering ver krijgbaar. Compleetheid Het afgelopen jaar heeft Auto Vander meer veel geïnvesteerd in de 'compleet heid' en service van het bedrijf. Zo zijn er thans mogelijkheden om makkelijk en snel te financieren via Ford Credit. Voorts sluit Auto Vandermeer ook ver zekeringen voor de auto's af, warbij er nogal wat assurantievormen denkbaar zijn. Daarnaast is het bedrijf'Keurings station' inzake de Algemene Periodieke Autokeuring, die alle auto's die ouder zijn dan drie jaar moeten ondergaan. Hoe compleet Auto Vandermeer is, zal men met eigen ogen kunnen zien tijdens de Kerst- en Nieuwjaarsshow in de laat ste week van dit jaar en de eerste van het volgende jaar. KOM NA KERST Eindejaars-show 27 december t/m 3 januari a.s. Kom nu naar Auto Vandermeer voor veel voordeelfeest. De gezellige sfeer met een hapje en een drankje, de oliebollen en appelflappen. En de fraaiste en meest bijzondere modellen die in de showroom te zien zijn: De fraaie Ford Fiësta Supersport, voor weinig geld extra aangekleed. De A-1 gebruikte Ford Escort Sportsman met vele extra accessoires De Ford Escort Supersport met veel sportieve extra's voor de laagste prijs De klassieke Ford Orion De Ford Siërra, nu ook in een supersportuitvoering Speciale RS Rally Sport uitvoering op de Ford Escort. Maar lieft f 1200.- voordeliger dan anders! KOM in onze showroom op de Fluorweg te Amersfoort van 9.00-18.00 uur. En mocht u onverhoopt verhinderd zijn dan wensen wij u prettige feestdagen en veel wijsheid, gezondheid en geluk in het nieuwe Fordjaar 1987! Kom naar onze eindejaars-show van 27 december tot en met 3 januari. Zaterdag 27 december zijn wij ook geopend. Beide kerstdagen en 1 januari gesloten. De Auto van het Jaar in volle glorie bij Auto Vandermeer. De Ford Scorpio. Speciale lease-aanbieding op de Ford Transit: vanaf f 648.- per maand (excl. BTW) De service van Auto Vandermeer met o.a.: vele garantievormen, verzekering en financiering. Daar zult u geen spijt van hebben. Als u in onze showroom komt, dat ziet u wel waarom. Tot ziens VANDERMEER OFFICIAL DEALER VOOR AMERSFOORT EN OMSTREKEN Fluorweg 49-51 - Amersfoort - Telefoon 033-15548 - Openingstijden: 9.00-18.U0 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Volop parkeergelegenheid.

Soester Courant | 1986 | | pagina 7