uiuiuiimi. Pol 't Zwaantje 'Gemeente roomser dan de paus' gehannes, 49 1987 De veranderingen in de sociale zekerheid - Soest EWER riten g 1987 1987 RIJF SEN wjaar met vis SLAGERIJ DUWEL gezond en voorspoedig 1987 PAGINA 8 iuwjaar or: ïdrijf ïuwjctar iwjaar ng Hees >RUF B.V. 1er vrienden EL bekenden 987 mings- ich jf ijssel en een WOENSDAG 31 DECEMRFR^qqc SOES** SOESTER COURANT PAGINA 9 TOCH MAAR PROOSTEN HET WITTE HUIS wenst al zijn cliënten en bekenden een Steenhoffstraat 58 - Soest Buurtbewoners hebben geen bezwaar tegen terras Knollentuin, maar: Luchtvaartmuseum Soesterberg volgende week dicht tot 1 april. Bijeenkomst van De Narre Knollen STEGAS Onderhoudscontract O super stip O 10 O 3 DON'T leave me this way communards i~M~\ Hal ren in 1986 ar te kunnen i Straatwerk -15316 SOEST i bekenden TEL. 12112 iURSen pporters elefoon 15416 Soest FOON 18402 ij U steeds el. 12472 □oor Arie Wandelaar Kerstmis 1986. Voorbij. Stelde 't iets voor, ol was 't alleen maar bet opgefokte gedoe van veel eten en drinken? Wat Arie betreft: hij heeft het een gedaan en het ander niet gela ten. Niets menselijks is hem vreemd maar dat had u na 250 "Rondjes Soest al begrepen. Met porties goede wil en gedachten gedoopt in goede voornemens schuife len we nu naar het eind van 1986 om op 31 december te middernacht 1987 te verwelkomen. Io stilte, omdat verdriet niet met de twaalf slagen van de klok kan worden uitgeluid? Met vreugde, om bij voorbeeld het overleven van Tsjernobyl te vieren? Vergaat het u zoals Arie de jaarwisse ling denkt te beleven? Gemengde gevoelens, gevoed en sa mengesteld door hetgeen er in 1986 gedurende 365 dagen aan lief en leed passeerde. Het is altijd Marie die met haar optimistische kijk op mensen en gebeurtenissen ervoor zorgt dat het achterom kijken op de laatste dag van het jaar niet teveel nadruk krijgt. Alhoewel... We hadden in 1986 nog vier dagen te gaan toen ze met iets triomfantelijks in haar stem de mededeling deed dat we in de toekomst het nuttigen van alco holische versnaperingen wel konden vergeten. Een mevrouw, toebehorend aan de PvdA, deelde 3e kerstdag tij dens een tv-gesprek mede het plan te steunen reclame voor alcoholische dranken op televisie te verbieden. Re clame voor alcohol, zeker op televisie, zou het misbruik ervan in de hand werken. Arie vond 't, zo vlak voor de jaarwisseling, een onnozele opmer king. Zo we onze slijter de schuld van drankmisbruik gaan aanpraten, dan lust Arie er nog wel een paar. Dan ook naar de slager toe en hem er de schuld van geven dat zijn carbona- des en worsten de oorzaak van onze hoge bloeddruk en hartinfarcten zijn. Geen stap meer bij de banketbakkers zetten. Al ben je geheelonthouder en vegetariër; met moorkoppen, lange Soesters en al dat andere verschrikke lijke spul zijn ze toch mooi verant woordelijk voor het teveel aan calo rieën dat we er dagelijks in proppen. Leveranciers van vuurwerk, vanaf he den de firma's Doof &-Blindde zijn immers verantwoordelijk voor de ver hoogde staat van paraatheid in zieken huizen gedurende de jaarwiseling. Onzin. Het is de onmatigheid, uitmondend in mis- en verkeerd gebruik, die we on szelf aandoen. Als we het dan toch over goede voornemens hebben, wel licht dat de matigheid er een is die in Uw levenspatroon 1987 zou kunnen passen. Hoe tegenstrijdig ook, ik drink er op, met Paul van Vliet die jaren ge leden eens een Nieuwjaarswens schreef waarmee we niet een jaar, maar een leven lang vooruit kunnen. Oordeelt u zelf: [Ik drink op de mensen die bergen verzetten, die door blijven gaan met hun kop in de wind Ik drink op de mensen die risico's nemen, die vol blijven houden met het geloof van een kind. Ik drink op de mensen die dingen beginnen waar niemand van weet wat de afloop zal zijn. Ik drink op de mensen die met vallen en opstaan niet willen weten van water in wijn Ik drink op de mensen die blijven vertrouwen, die van tevoren niet vragen voor hoeveel en waarom. Ik drink op de mensen die door blijven douwen: van doe het maar wel en kijk maar niet om. Ik drink op het beste van vandaag en morgen. Ik drink op het mooiste waar ik van hou. Ik drink op het maximum wat er nog inzit, in vandaag en in morgen, in mij en in jou. Daarop drinkt ook Arie met u. En mocht er 1 januari a.s. te 01.05 uur nog een vuurpijl te zien en te horen zijn, dan is het z'n bevestiging voor ge zondheid en geluk voor u allen. ARIE WANDELAAR Welkom in HotelCafé, Restaurant, Motel in Soest Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17X47* 14140 Telex 70479 nl Per 1 januari 1987 veranderen er een aantal dingen in het stelsel van sociale zekerheid. Dit is voor iedereen be langrijk. Hieronder de hoofdlijnen van de nieuwe wetten. Hoofdpunten van het nieuwe stel sel - Gehuwden en samenwonenden zullen in de sociale verzekeringswetten gelijk worden behandeld. Het maakt daarbij niet uit of het gaat om een man en een vrouw of twee mannen of twee vrou wen. Hun uitkering wordt volgens de zelfde regels vastgesteld als bij mensen die getrouwd zijn. Familieleden in de eerste en tweede graad (bijvoorbeeld vader-dochter en grootvader-klein dochter) worden niet als samenwonend behandeld. - In plaats van de bestaande Werkloos heidswet (WW) en de Wet Werkloos heidsvoorziening (WWV) komt een Nieuwe Werkloosheidswet (NWW). Wie werkloos wordt krijgt een uitke ring, die wat duur betreft afhangt van het aantal jaren dat gewerkt is. Dit is het zogenaamde arbeidWerleden. De uit kering bedraagt 70% van het laatstver diende loon (met een bepaald maxi mum). - Daarna hebben sommige werklozen nog recht op een vervolguitkering. De ze bedraagt 70% van het minimumloon en is niet afhankelijk van het eventuele, inkomen van een partner. Deze uitke ring duurt een jaar. - Voor mensen die onder het sociale mi nimum dreigen te komen, komt er een Toeslagenwet. - Sommige mensen die op het moment dat ze werkloos worden 50 jaar of ouder zijn en werklozen die gedeeltelijk ar beidsongeschikt zijn, komen niet langer in de Bijstandswet. Zij komen nu in aanmerking voor de Inkomensvoorzie ning voor Oudere en gedeeltelijk Ar beidsongeschikte Werkloze werkne mers (IOAW). - Voor nieuwe gevallen van gedeeltelij ke arbeidsongeschiktheid zal er geen rekening meer worden gehouden met een gedeeltelijke werkloosheid. Men sen onder de 35 jaar zullen in verband met het wegvallen van de werkloos heidscomponent binnenkort herkeurd worden. Nieuwe Werkloosheidswet De NWW geldt voor werknemers en binnenkort ook voor dienstplichtigen. In de toekomst zal deze wet ook voor ambtenaren gaan gelden. Werkloos is men als men minimaal vijf uur van de baan verliest. Bij een baan van minder dan tien uur moet men tenminste de helft van het aantal arbeidsuren verlie zen om als werkloos beschouwd te kun nen worden. De nieuwe wet kent twee soorten uitkeringen. In de eerste plaats een uitkering die gekoppeld is aan het laatstverdiende loon (70% daarvan). De duur van de uitkering hangt af van het arbeidsverleden en varieert van een half tot vijfjaar. Daarna volgt een zoge naamde vervolguitkering, die een jaar duurt. De hoogte hiervan bedraagt 70% van het minimum-loon, dus een vast bedrag. De vraag is nu: 'Aan welke eisen moet u voldoen om voor een uitkering van de Werkloosheidswet in aanmerking te komen?' U krijgt een basisuitkering van een half jaar als u 26 weken heeft ge werkt in het jaar voordat u werkloos werd. Om voor een langere uitkering in aanmerking te komen moet u van de vijf jaar die voorafgaan aan de werkloos heid, er tenminste drie in dienstbetrek king hebben gewerkt. Wordt aan deze belangrijke '3 uit 5-eis' voldaan, dan hangt het van het arbeidsverleden af hoe lang u de verlengde uitkering ont vangt. Daarna heeft uw recht op een vervolg uitkering. De vervolguitkering duurt doorgaans een jaar. Alleen voor werk lozen, die ouder zijn dan 57,5 jaar loopt de vervolguitkering tot zij 65 jaar zijn. Mensen die jonger zijn dan 50 jaar en de NWW hebben doorlopen, kunnen na de werkloosheidsuitkering een beroep doen op de bijstand. Een nieuwe regeling is ontworpen voor mensen die tussen de 50 en 57,5 jaar waren op het moment dat zij werkloos werden. Deze regeling is de Inkomens voorziening voor Oudere en gedeelte lijk Arbeidsongeschikte Werkloze werknemers (IOAW). IOAW Zoals de naam Inkomensvoorziening voor Oudere en gedeeltelijk Arbeids ongeschikte Werkloze werknemers al zegt, is de IOAW ontworpen voor ou dere werklozen en degenen die gedeel telijk arbeidsongeschikt zijn. De uitke ring bedraagt 70% van het bruto mini mumloon. Bij de IOAW wordt reke ning gehouden met het inkomen van de partner, maar niet met een eventueel vermogen. Hiermee wordt voorkomen dat mensen op latere leeftijd bijvoor beeld gedwongen worden hun 'huis op te eten'. Toeslagenwet Het is mogelijk dat een uitkering van 70% van het laatstverdiende loon on der het sociaal minimum blijft. De Toe slagenwet geeft dan een aanvulling op de volgende uitkeringen: Werkloos heidswet, WAO, AWW en Ziektewet. Zo wordt voorkomen dat uitkerings- rechtigden onder het sociaal minimum belanden. De Toeslagenwet houdt wel rekening met de inkomsten van de part ner. Het vermogen blijft, evenals bij de IOAW, buiten beschouwing. AAW/WAO Het werkloosheidsdeel in de arbeids ongeschiktheidsuitkeringen wordt af geschaft. Dat betekent dat voor mensen die na 1 januari 1987 een arbeidsonge schiktheidsuitkering zullen krijgen, geen rekening meer wordt gehouden met hun kansen op de arbeidsmarkt. Voor degenen die nu al een arbeidson geschiktheidsuitkering hebben waarin wel een gedeeltelijke werkloosheid is 'ingebouwd' verandert er niets. In de nieuwe regeling krijgt iemand die ge deeltelijk arbeidsongeschikt is en ge deeltelijk werkloos, twee uitkeringen: een gedeeltelijke arbeidsongeschikt heidsuitkering en een gedeeltelijke werkloosheidsuitkering. Deze laatste is tijdelijk. Na afloop van de werkloos heidsuitkering kan IOAW worden aan gevraagd. De regeling geldt zoals gezegd voor mensen die na 1 januari 1987 arbeids ongeschikt worden. Voor degenen die al voor die datum arbeidsongeschikt waren verandert er dus niets. De arbeidsongeschikte die nu jonger is dan 35 jaar wordt binnen twee jaar her keurd en valt dan ook onder de nieuwe regeling. Waar moet u naar toe? De bedrijfsvereniging voeren de Werk loosheidswet uit, evenals de arbeidson geschiktheidsuitkeringen en de Toesla genwet. De IOAW en de Bijstand wor den uitgevoerd door de gemeentelijke sociale diensten of de afdeling sociale zaken van de gemeente. In grote lijnen zijn dit de veranderingen in de sociale zekerheid. 'Dit is een publikatie van het Voorlich tingscentrum Sociale Verzekering) Guur weer buiten? Dan is het echt weer zo'n avondje om heerlijk te genieten van één van die uitgebreide winterkost- schotels (v.a. f 9.75). Rademakerstraat 2 03463 -1423 3769 BD Soesterberg De enquête die de eigenaar van het bar/eetcafé De Knollentuin onder achttien buurtbewoners heeft gehouden, hebben Burgemeester en Wethouders niet van gedachten doen veranderen. Hoewel zeventien omwonenden (één onthouding van het CDA-raadslid Besselien Gerritse) verklaarden geen hinder te verwach ten van de nieuwe situatie, blijven B. en W. bij hun standpunt dat het nieuwe ter ras met schuifdak achter De Knollentuin moet worden afgebroken. De heer J.P. Sluis van het bar eetcafé aan de Burgemeester Grothestraat heeft dit in de afgelo pen maanden laten bouwen, maar is nog steeds niet in het bezit van een vergun ning. Foto: Herman van Dam besluitvorming, omdat dit in het ver keerde keelgat van de gemeente zou zijn geschoten. Van 'onaanvaardbare consequenties voor het woonklimaat', waarover B. en W. spreken, is naar het oordeel van Van Loon geen sprake. Direct na de opening van De Tropen- tuin, zoals het terras is gedoopt, gaven B. en W. een dwangbevel uit. Het schuifdak moest open en verzegeld, zo stelde het College. Na een korte perio de, waarin de heer Sluis het al dan niet illegale gedeelte dichthield, stelde hij De Tropentuin op advies van zijn advo caat weer open. Die exploitatie gaat voorlopig verder, omdat de voorzitter van de afdeling van rechtspraak van de geschillen van bestuur in Den Haag een schorsingsverzoek van Sluis toewees. In februari komt deze zaak aan de orde in de gemeenteraad. Het is nog niet hele maal zeker of B. en W. de raad willen voorstellen De Tropentuin te sluiten. Een en ander kan afhangen van het ad vies dat zij van de beroepschriftencom missie krijgen. Kapitaalverlies Deze commissie, onder voorzitters- schap van mr. G.B. Spruit, behandelde vorige week het beroep dat Sluis had aangetekend tegen de afwijzende hou ding van het College. Volgens zijn zegs man is Sluis altijd te goeder trouw ge weest. Hij zou uit politieke (verschillen de raadsleden kennen de weg in De Knollentuin) en ambtelijke (Sluis komt ook wel eens in het gemeentehuis) krin gen vernomen hebben 'dat het wel goed zat met die vergunning'. Ondanks een opgelegde bouwstop liet Sluis de werk zaamheden na drie weken weer hervat ten, omdat anders de reeds gedane in vesteringen kapitaalverlies zouden kunnen beteken. "Het gaat om een be treurenswaardig misverstand. Mijn cliënt dacht de vergunning al te heb ben," aldus mr. D. van Loon, de zegs man van Sluis, "Hij gaat toch niet zo maar 160.000 gulden investeren?" Van Loon stelde voorts dat het College roomser dan de paus is door te beweren dat het nieuwe terras achter De Knol lentuin een aantasting van het woonkli maat zou zijn. "Het neemt mensen in bescherming die zelf geen bezwaar heb ben," merkte Van Loon op. Vier omwonenden hebben verklaard Zoals ieder jaar wordt het Militaire Luchtvaartmuseum op het Kamp van Zeist bij Soesterberg weer eni ge maanden gesloten voor het pu bliek. Deze wintersiuitingsperiode van 5 januari tot 1 april wordt niet alleen benut voor het plegen van het noodzakelijke onderhoud aan vliegtuigen, motoren, landingsge stellen en andere technische zaken, maar zeker ook om het museum weer gedeeltelijk te verfraaien. Tevens krijgt het hele museum een grondige schoonmaakbeurt en wordt het een en ander opgeknapt. De werkzaamheden worden, even als in het afgelopen jaar, geconcen treerd in de Ir. Vreeburghal. In de zelfde stijl als de "Fokkergalerij" en het eerste gedeelte van de construc tietechniek wordt nu het gedeelte met de rompconstructies en de lan dingsgestellen verbouwd. Ook zal de koffiekamer wat gezelli ger gemaakt worden en de verlich ting, die nu nog hinderlijk in het glas van het recent verkregen wandkleed wordt weerspiegeld, worden aangepast. Bij de koffieka mer, die in het hoogseizoen veel te De replica van de eerste Farman HF-20 (1913) van de Luchtvaart Afdeling (LVA) in het museum. klein is, zal buiten een terrasje wor den aangelegd, zodat bij mooi zo merweer de bezoeker daar even kan uitrusten onder het genot van een kopje koffie, thee, een glaasje fris of een ijsje. De video die regelmatig in de film zaal werd vertoond trok veel be langstelling en het videoprogramma zal worden aangepast en uitgebreid. De restauratiewerkzaamheden aan de Fokker D-VII zullen gestaag doorgaan en ook aan de bouw van de replica van de Fokker D-XXI, een gezamelijk project van Fokker en de Koninklijke Luchtmacht, dat wordt begeleid door het museum, zal hard doorgewerkt worden, aan gezien het in de bedoeling ligt dit vliegtuig in 1988, in het kader van de viering van het 75-jarig bestaan van de Militaire Luchtvaart, te pre senteren. Op 1 april a.s. zal de poort van het Kamp van Zeist weer worden open gesteld voor museumbezoekers. vóór het terras te zijn, tien buurtbewo ners achten de nieuwe situatie een ver betering ten opzichte van het oude ter ras en drie anderen zien zonder be zwaar geen verandering. Met deze cij fers en de opmerking dat Sluis een goe de naam heeft in de buurt (het is alge meen bekend dat Sluis veel doet om ge luidshinder te voorkomen) ageerde Van Loon tegen het standpunt van B. en W. Extra overlast Dit standpunt werd verdedigd door de heer J. Hullegie van de gemeente Soest: "Het lijkt er in eerste instantie op dat het beter wordt voor de omwonenden, maar dat is niet zo. Het oude terras werd incidenteel bij mooi weer gebruikt (volgens Sluis vier maanden per jaar). Het nieuwe terras kan het hele jaar door benut worden en er zal daarom extra overlast optreden. De lijst van de en quête heeft Burgemeester en Wethou ders niet tot andere gedachtengebracht. De huidige opvattingen van de bewo ners kunnen anders zijn over een jaar. Bovendien hebben we met verhuisbe- wegingen te maken." Ook zei Hullegie dat Sluis wel degelijk had kunnen weten dat hij eerst een bouwvergunning had moeten hebben. "Het beroep op de ge dane investering is wel aardig, maar de heer Sluis heeft zelf het risico geno men," constateerde Hullegie. Uit erva ringen elders is volgens B. en W. vaak gebleken dat uitbreidingen van een ho- reca-zaak problemen opleverden. Ze willen daarom geen medewerking ver lenen aan de Tropentuin, de achterdeur van De knollentuin. 'Een raadsel', zo noemde mr. Van Loon deze stellingname van het gemeentebe stuur. Hij denkt dat het feit dat De Tro pentuin al staat heeft meegespeeld in de Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest eltnency Telefoon 02155-10115 COPIESERVICE Vergroten Verkleinen Inbinden Plastificeren Als het nieuwe jaar maar net is begon nen, zitten de karnavalsgasten van De Narre Knollen al weer bij elkaar. Op maandag 5 januari zijn ze vanaf 20.30 uur in Bos en Duin aan de Bosstraat te vinden. Een gelegenheid om de goede voornemens met elkaar te bespreken. Maar ook een bijeenkomst die vooral is gewijd aan het kijken naar films en video's. Immers, over twee maanden is al de eerste grote optocht in Soest in 1987. De karnavalsoptocht. Voor iedereen die nog eens terug wil zien naar de pres taties in de wagenbouw in de afgelopen jaren is deze vertoning bedoeld. De optochtcommissie, bestaande uit Jeroen Visser en Gerard van 't Kloos ter, hebben voor mooi materiaal ge zorgd. Uitstekende beelden van wat er in Soest zo al heeft gereden. Zaken, die soms door de karnavalsbril bekeken, zelfs nog actueel zijn. Wat te denken van de wateroverlast in Overhees, het gemeentehuis aan de Steenhoffstraat, de deelname van Al bert Heyn in de op tocht, en het Oranje Hotel dat weggaat? Als het Oranje Hotel weggaat is het ge meentehuis het laatste nog historische pand. Het is goed onderhouden, maar behouden is een tweede. De grote vuilnisbak, de container, reed vorig jaar ook mee. Is die nog actueel? Er is praat- of kijkstof genoeg. Kom dus langs in Bos en Duin. Voor meer infor matie tel. 16959. Op de leste daag vaan 't joar ok ut leste Gehannes vaan 1986. Daat kaajje nog net effe leze veurdaattut vuurwaark be gint te knaalle. Ik vin ut dit joar oardig rustig op Soest met de rotjes die veur- tieds aafgoan. Net veur Kaarsmus kwaam ik aargus laangest woar d'r toch waat vaan die rotdinge per ongeluk aal lawwoai moakte. Toevallig kwaam d'r ok net un pliesiewoage veurbie en twee tule spronge d'r uut. Die haadde zo de jeugdige knaallers bie de klaadde. Ze schrokke zich te baarste! 'k Hetter geejn weet vaan veur hoeveul joare ze de baak in gonge, moar ik zaag wel daazze betraapt wiere deur tweej petloze Hermaandaatte. Niet daa'k doar noeng over strukelt, moar ik ziet aalsmoar aadvertenties woarin je kaan leze daat de pliesiepet iedereejn paast. En daan begint ik te twiefele of die slaagzin wel 'esloagd is. As ze ming nog ooit us aargus veur op de bon wille slingere daan zaa 'k ut wel ver diend hebbe, moar ze motte wel wete daa'k aallenig moar verboaliseerd wil worre deur pliesie met de pet op, aan- gders he'k d'r geejn oardigheid an. Ik vin utmoarpetmetdepette vaandoagde daag. Sjuffeurs, postbojes, gemeengte- waarkers, niemaangd wil de pet meer op. Ut gaas en 't woater en de PUEM ben ok aal aanti-pet, denk'? Ik leest ok wellus un aangdere kraangt daan de Soesder en in zo'n blaad vaan bute sting un gesprek met ongze baarre- gemeester. We moste aallemoal de groute hebbe en prettige kaarstdoage en ok nog un gelukkig Nieuw joar. Affing, de Kaarsmus waas heul prettig veur on- gs. Aallenig baar rot weer, moar doaro haad meneer Scholten niks over 'ewenst. In aalle gevaal ten hoogste bedaankt veur de goede wengse en un gelukkig Nieuw joar kaan 'k nog net vaandoag te- rugzeuge teuge de baarregemeester op me vaaste plekkie in de Soesder Kraangt. Temingste, as ut vaaoavend nog 'eleze wordt. As 't loater wordt meent ik ut nog, doar kaajje vaan op an. We moste vaan ongze baarregevoader lief weze veur de pliesie, zee die, en ok zunig t'r meej. Ik doch daa'k baar lief 'eweest waas veur de Hermaandaatte en -daatse. 'k Het me omtrent un laamme poot 'eschreve veur 't nieuwe bero. Tot verveles toe, doch ik, moar as 't nodig is doet ik ut weer, moar daan wil ik wel de pette op zien. En we moste dus ok zunig weze met de pliesie. Ik doch daat de plie sie aal baar zunig waas. Voortemeej goan ze ok nog zunig kieke en daat moe- we heulemoal niet hebbe op Soest. Aal- tied blieve laache met de pet op. Ok toevaallig daatter in de veurige Soesder un stukkier bie waas vaan un meneer, die ok de Kaarstboom bie 't ou we bero wil behouwe, net as Hannes. Aal weer iemaangd die veur de Soesder monumengte is. Ajje d'r ok veur bin, schrief daat daan effe an de redaaksie vaan dit blaad, daan kuwwe vaarder kieke. Awwe ut op Soest zunig houwe met de zure rege, daan hewwe kaangs daawwe de laadderwoage ok niet hoeve in te levere. Aangders hewwee voorte meej wel un koale boom, moarzongder laampies. Ajje 't ming vroagt, daan mo'k zeige, daa'k hoopt daatter in 1987 op Soest nog un heulezooi on verwaachtefinaan - cieele reserves veur de daag komme. Ik woral daat zunige gedoe zo zaat as waat. Soesders, de beste wengse veur ut nieu we joar. Gezongdheidj geluk, en lief weze veur de pliesie. 't Aalderbeste, ok noames de vrouw, Hannes van de Neng. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. m Tel. (02155)13014-12577 mem stip ook op 12" nationaal l product DE NEDERLANDSE TOP 40 IS SAMENGESTELD OOQR DE STICHTING NEDERLANDSE TOP 40 UtT-j# deze vorige Titel - Artiest - (Producer) - Componisl week week Label bestelnummer Platenmaatschappij O 1 WALK LIKE AN EGYPTIAN-bangles f (kahne) stemberg-cbs 650049 7-cbs deze I vorige I week week SUBURBIA-pet shop boys (mendelsohn) tennan/lowe - parlophone 2014637 emi bovema THROUGH THE BARRICADES spandau ballet (langan/spandau ballet) kemp - cbs 650103 7 cbs SHOWING OUT mei kim (stock/altken/waterman) Idem - rca 40989 rca 0 8 WAR -brucespringsteen theestreet band (springsteen/landau/plotkln) strong/whitf leid cbs 650193 7 - cbs 0 6 ROCK THE NIGHT-europe fa (joey tempest) Idem-eplc 650171 1-cbs |^b[ 7 DON'TGIVEUP-petergabriel katebush (d lanois/p gabriel) p gabriel - virgin 108 289 - virgln 13 CELEBRATION RAP m.c.miker'g' deejay •[rs] w sven - (wright) rogers/edwards/e.a. 5185 dureco |MN (m thome) gamble/huf f/gilbert - london 886 077 7 phon llril |#M 11 JIJ BENT ALLES-andréhazes FT] (t griek) orloff/kunze/hazes - eml 12 7395 7 emi bovema [MN 0 5 YOUCANCALLMEAL-paulsimon (p simon) idem - wamer bros 928 667 7 wea 0 17 OPEN YOURHEART-madonna |T| (madonna/p leonard) madonna/e.a. - sire 928 508 7 - wea ©22 LAND OF CONFUSION -genesis 2 (genesis/padgham) banks/collins/rutherf ord charisma 108 632 virgin 0 14 LATERALSJEGROOTBENThhuisman PT| 5 (h v eijck) v eijck/h huisman corduroy 616 - multidlsk/cnr |MN 21 RADAR LOVE-centerfold FT] 3 (vandelaak/meister)kooymans/hay-redbullitrb8-cnr [MN 24 ROCKAROUNDTHEclock-zzn normaal FT1 2 (kraamer/solleveld) freedman/de knight - ph 888 281 7 - phon. IMN 32 LIVIN' ON A PRAYER bonjovl rjl 2 (b lairbairn) bon jovi/sambora/child - mercury 888118 7 - phonj^PN 9 MEXICO-zangeres zonder naam FT] 9 (ad kraamer) lopez/raymond/hoes - phillps 888 073 7 - phon. |MN 0 12 GOIN'TO THE BANK commodores 7 (d lamben) lambertfgoldmark/golde polydor 885 377 7 - polydor 25 EACH TIME YOU break myheart-nick kamen 3 (madonna's bray) Idem - wea 248 527 7 wea ©16 YOU GIVELOVËA BAD NAME. bon jovi fffl (fairbain) bon jovi/sambora/child-RKti;cury884 9537-phon. I4^l ©15 RUMORS-timexsocialclub# (logan) marshall/thompson/hill - mercury888 032 7 phonogram 23 AMANDA-boston (scholz) idem - mca records 258 555 7 wea (24) 34 C'ESTLAVIE-robbienevil (alex sadkin) nevU/pain/holding manhattan 201476 7 - eml bovema 19 CONTROL-janetjackson (j jam/t lewls) harris/lewis/jackson - a&m 390 138 7- polydor 18 NOTORIOUS-duranduran [J] (rodgers/duran duran) tay lor'rhodes'e.a. - 2015127 - emi bov. 31 STAYWITH ME'til the morning-the new london chorale vicki brown - (t parker) - mozart rca 40977 - rca 0 36 JABDAHkoto (s cudari) a maiola/s cundari - rams hom tsr 1563 - g w productions 0 20 I WANT YOU- elvis costello [Tl (n lowe/c fairley) macmanus - ec ree. imp 008 sound prod. I4Sb[ 0 26 VICTORY kool S the gang (bayyan) Bayyan/taylor - mercury 888 074 7 - phonogram IS THIS LOVE?-alisonmoyet (jimmy lovlne) a moyet/j guiot cbs 650142 7 - cbs 0 30 HIP TO BE SQUARE- huey lewis the news [T (lewis the news)glbson/hopper/e.a.-chrys. 108 660-ariola I4£a| 0— FRENCH KISSIN-debbieharry (seth justman) chuck lorre - chrysatls 108 585 - ariola 27 GHOSTDANCING-simpleminds [W] (lovine/clearmountaln) simple minds virgin 108 633 virgin - FOR AMERICA - red box [T (david motion) simon toulson/clarke sire 248 584 7 wea 0 STRANGER IN ASTRANGE LAND iron maiden (martin birch) a smith - eml bovema 201552 7 - eml bovema BREAKOUT-swing out sister (p staveley o'duf ly) swing out sister - mercury 888 016 7 - phonogram 0 28 THIS IS THE WORLD CALLING - bob geldof (brothers of doom) geldof - mercury 8881177- phonogram - GEEF ONS VREDE - roberl long [rTj (john möring) robert long - eml 12 7390 7 emi bovema |MN 35 IK BEN TOCH zeker sinterklaas niet kinderen^» I l v kinderen (h westbroek/h temming) - vara gram 1030 dlsky [MN

Soester Courant | 1986 | | pagina 9