TOT JEANS BIJ m m 139 5WW'V ?98 Brutale roofoverval in flatwoning aan Wiardi Beckmanstraat REEHORST Te l 14071 EERMARKT van Doorn KIP KARBONADE REEHORST ^EERMARKT herenmode B.&W.:Geen grote betonnen mestbakken in Soesterveen ONTBIJT SPEK SNIJ WITLOF 2 kilo rn^yZO gezien 65e JAARGANG NO. 19 WOENSDAG 7 JANUARI 1987 Politie zoekt eventuele getuigen Getuigen gezocht Jeans mode specialist Nieuweweg 60A Soest Groot nieuws - Groot nieuws OPENING POSTAGENTSCHAP Vanaf dinsdag 13 januari gaan wij u nog meer service verlenen. Die dag openen wij nl. een post agentschap in onze supermarkt. In 't vervolg kunt u dus in Soest-Zuid voor al uw postzaken en dagelijkse boodschappen terecht onder één dak. De openingstijden van het post agentschap zijn: maandag t/m vrijdag 9.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur. Dus graag tot ziens bij Soesterbergsestraat 51B Soest-Zuid GLAS HANDEL Bom-melding C-drie blijkt loos alarm Kleine vernielingen en overlast Rustige jaarwisseling in Soest Legaal vuurwerk bij Adama: Soesterbergsestraat 51 Soest Vanavond: kerstboomverbranding! 'Landschappelijke waarde niet aantasten' Honsbergen HONSBERGEN Honsbergen MSjwtiu JIJ EN IK 'Hulpverlener' neemt bontjas mee Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per half jaar f24 Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG IWBBWHBWWIIMiy Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152- Postgiro 126156 In een flatwoning aan de Wiardi Beck manstraat zijn vorige week twee vrou wen op uiterst brutale wijze overvallen en beroofd van een bedrag van in to taal 1900 gulden en enkele gouden sieraden. De slachtoffers, een 40-jari- ge vrouw en haar 78-jarige schoon moeder, werden door de daders vast gebonden en opgesloten, maar konden zich later bevrijden. De overval vond vorige week maandag al plaats, maar in verband met het onderzoek kon de politie niet eerder dan na de jaarwisse ling mededelingen verstrekken. Omstreeks half negen op die maandag avond werd er aangebeld aan de deur van de woning op de tweede etage van een flatgebouw aan de Wiardi Beck manstraat. De hoofdbewoonster was op dat moment alleen met haar schoon moeder; haar man en kinderen waren niet thuis. Toen de bel ging opende de vrouw de voordeur, aannemende dat de kinderen thuiskwamen. In plaats daarvan stond er een gemas kerde man voor de deur, die de vrouw onmiddellijk naar binnen duwde en haar een mes op de keel zette. Direct achter hem arriveerde een tweede ge maskerde man, die vermoedelijk gewa pend was met een pistool. De vrouw werd de woonkamer ingeduwd, waar zich haar schoonmoeder bevond. Met mes bedreigd De schoonmoeder werd vervolgens ge dwongen haar slaapkamer in te gaan, waar ze onder bedreiging met het mes een bedrag van 400 gulden moest afge ven. Daarna was de hoofdbewoonster aan de beurt, die eveneens onder be dreiging met het mes een bedrag van De politie verzoekt eventuele getuigen of buurtbewoners, die op maandag 29 december omstreeks 20.30 uur iets verdachts hebben opgemerkt, drin gend zich met haar in verbinding te stellen. Het is niet uitgesloten dat de da ders gezien zijn toen ze voor of na de overval met een auto arriveerden of vertrokken. Mogelijk zijn de beide mannen ook opgemerkt ruim vóórdat de overval plaatsvond. Wie enigerlei aanwijzing, hoe gering ook, meent te hebben doet er goed aan kontakt op te nemen met de politie. De politie beschikt over signalementen van de verdachten. Die luiden als volgt: De "kleinste" man was ongeveer 1.75 meter lang, gekleed in een donkere broek en een zwarte jas. Hij droeg een zwart masker van dikke stof, dat al leen de ogen en de mond zichtbaar liet. Hij sprak met een accent. De "grootste" overvaller ws ca. 1.85 meter lang en heeft een slank postuur. Hij droeg een zwarte broek en een zwarte trui en een soortgelijk masker als de andere overvaller. Chèquevervalsers door Soester politie aangehouden De Soester politie is er vorige week in geslaagd twee mannen aan te houden op verdenking van het vervalsen van chèques en andere zaken. Dat gebeurde kort nadat het tweetal in Baarn een zaak hadden bezocht, waar zij met gestolen chèques betaalden. De eigenaar van de zaak vertrouwde de chèques niet en lichtte de politie in zijn woonplaats in. Via het regionale mobilofoonnet wer den de signalementen van de beide mannen en hun auto verspreid. De aldus gewaarschuwde Soester poli tie ontdekte de bewuste wagen op het kruispunt Hilversumsestraatweg-Am- sterdamsestraatweg in Baarn. De be stuurder werd tot stoppen gedwongen en evenals zijn passagier gearresteerd. Het betrof een 21-jarige inwoner van Waverveen en een 33-jarige Amster dammer. De mannen hadden bij hun arrestatie niet alleen een aantal gestolen chèques bij zich, maar ook een groot bedrag aan contant geld en een kleine hoeveelheid heroïne. Op grond van een en ander wórdt hun o.m. diefstal, valsheid in ge schrifte en het bezit van verdovende middelen ten laste gelegd. Ik wens U een /aar vol geluk en tevreden dat breken van ruiten door U wordt vermeden. Bij schade niet blozen want U zit op rozen met de vlotste verhelper van ruitbreuk VAN EDE. vjH«ynTOP Beckeringstraat 50 - Soest L R IL (werkplaatswoonhuist Wfl 11 lalJTi BEL 160 55 0f 1 84 29 1 MSMSMJ en WIJ KOMEN! 1500 gulden uit een kast moest pakken en aap de overvallers afstaan, alsmede enkele gouden sieraden. Eén van de overvallers verzamelde de buit in een witte plastic tas, waarna de beide vrouwen in één slaapkamer wer den gebracht, waar ze werden gekne veld. Het touw waarmee dat gebeurde werd ook vastgemaakt aan de kruk van de slaapkamerdeur. Met een stropdas werd de mond van een van de vrouwen dichtgesnoerd. Éen van de daders uitte nog het dreige ment om de vrouwen te doden voordat zij de woning verlieten, maar legden dat dreigement niet ten uitvoer. Wel werd de kabel van de telefoon doorgesneden. Enige tijd later wisten de vrouwen zich op eigen kracht te bevrijden uit hun be narde positie, waarna ze de politie waarschuwden. De politie werd vrijdagavond rond 20.45 uur gealarmeerd door de be heerder van C-drie, het cultureel centrum aan de Willaertstraat. Deze had zojuist een telefoontje ontvan gen van een onbekende man, met de mededeling dat over een kwartier een bom in het centrum zou ontplof fen. De politie zette het speciale bom- team onder leiding van hoofdinspec teur B.H. de Blouw in, dat onmid dellijk een onderzoek instelde, nadat het personeel en de bezoekers het gebouw hadden ontruimd. Volgens een woordvoerder van de poütie was er op dat moment een familiefeest gaande. Het onderzoek leverde niets op. De mensen konden enige tijd later weer naar binnen gaan om hun bezighe den voort te zetten. De jaarwisseling in Soest is betrekke lijk rustig verlopen. De politiemannen die in de nacht van Oud op Nieuw de zorg voor de openbare orde en veilig heid droegen hebben nauwelijks in ac tie behoeven te komen. De meeste klachten betroffen het aanhoudend afsteken van vuurwerk, dat hier en daar voor veel lawaai-overlast zorgde. Vuurwerk was de oorzaak van de ver nieling van een ruit van het cultureel creatief centrum C-drie aan de Wil laertstraat in Overhees. Hetzelfde gold voor de ruit van een woning aan de Ru benslaan, die het moest ontgelden. Op de Dokter Rupertlaan werden aan een daar geparkeerde auto vernielingen aangericht en een dergelijk lot was ook een van deverkeerspaaltjes bij de weg versmalling aan de Smitsweg bescho ren. In Soesterberg trad de politie op tegen de eigenaar van een horeca-gelegen- heid, die 's nachts na het sluitingsuur nog open was gegaan. Gratis drank Buurtbewoners klaagden bij de politie kort na de twaalf klokslagen wel over overlast bij een café aan de Koningin- nelaan. Daar hing een bordje op de deur met de mededeling dat bezoekers via een brandtrap in de woning boven het établissement een feestje konden ko men meevieren, waar zij gratis van vic tualiën zouden worden voorzien. On gewenste bezoekers werden door een portier buiten de deur gehouden. Het feestje verliep dus bepaald niet zonder geluid, maar de organisatrice van het festijn belde tegen 05.00 uur de politie op om duidelijk te maken dat het vuurwerk, dat nog altijd in de omgeving werd afgestoken, niet van haar bezoe kers afkomstig was. Restanten overhemden grand coup, flanel, mouwlengte 7 35.00 en 45.00 t Pullovers en vesten van Arrow, Baileys, Torras, Pringle, Mc. Gregor, Paul en Shark, Schiesser 30% - 40% en 60% KORTING Kostuums, kolberts, blazers en winterjassen van Mc Gregor, Mill, Desch - t/m maat 65 50.00 - 100.00 - 150.00 en 250.00 KORTING Restanten schoenen - Mc. Gregor 100.00 KORTING. Restanten Italiaanse import van 159.00 voor 89.00 Jacks van Mc. Gregor, Skila, Luhta, Arrow e.d. met kortingen van 50.00 100.00 - 150.00 - 200.00 - 250.00 Op de gehele LEDERKOLLEKTIE 40% KORTING Restanten pantalons HALVE PRIJS Op twee plaatsen in Soest vindt van avond de traditionele kerstboomver branding plaats: op de hoek van de Koningsweg en de Dorpsstreek in Overhees en op de Schrikslaan, tegen over het tennispark aldaar. Om 19.00 uur worden de stapels aangestoken. De jeugd die zich in de afgelopen dagen al intensief heeft beziggehouden met het verzamelen van de afgedankte kerstversiering kan de bomen op de ge- Blauw oog na vechtpartij De 18-jarige G.M. uit Soest bewaart minder positieve herinneringen aan zijn bezoek aan een horeca-gelegenheid aan de Dillenburglaan, in de nacht van vrijdag op zaterdag j.1. Toen hij om streeks het sluitingsuur naar buiten stapte werd hij opgewacht door een stel onbekende jongeren, die op hem in be gonnen te meppen, zoals hij de politie mededeelde. Hij kreeg in elk geval een flinke dreun op het oog, dat vervolgens de gebruikelijke kleurverandering on- derging. De kerstboomverbranding in januari 1986 vormde ondanks de nattigheid een spectaculair schouwspel, dat heel wat volk op de been bracht. noemde plaatsen inleveren vanaf 17.00 uur. Voor elke ingeleverde boom ont vangen de kinderen een lot, dat kans geeft op een van de prijzen uit een aan trekkelijk pakket, waarin o.m. een crossfiets, een walkman en andere leu ke prijzen. Trekking en prijsuitreiking vinden plaats tijdens de verbranding, op beide plaatsen. De organisatie van het geheel is weer tot stand gekomen door de eendrachtige samenwerking van de brandweer, de politie, de afdeling Welzijn van de ge meente, de Stichting Jeugdzorg en de Hopman Masselmangroep. De verbranding vorig jaar was een aar dig succes, al duurde het door de voch tigheid van de brandstapel wel even voordat de bomen goed vlamvatten. Of dat vanavond beter gaat hangt mede af van het weer; de laatste dagen is het be hoorlijk nat geweest. Burgemeester en Wethouders voelen er niets voor om de landschappelijke waarden en het open karakter van het Soesterveen te laten aantasten door een mestopslag aan de Koningsweg en aan de Dorresteinweg. Dat blijkt uit het raasdvoorstel tot weigering van een ontheffing van de zoneverorde ning hinderwet aan de heren A. Kaats en A.G. van Doorn, die beide een der gelijk verzoek hebben ingediend. De heer Kaats wil een mestopslag aan de Koningsweg, ongeveer tegenover Centrilab (dat al bezwaar tegen deze plannen heeft aangetekend), op een terrein dat zijn eigendom is. Overigens wordt al mest - meestal afkomstig van andere bedrijven - opgeslagen, die ver handeld wordt. De opslag vindt plaats zonder enige voorziening om binnen dringen van de mest in de bodem te voorkomen. Datzelfde geldt voor de bestaande opslag van de heer Van Doorn aan de Dorresteinweg. De bouw van een betonnen mestbak van 8x12 meter aan de Koningsweg zal het open karakter van het Soesterveen weliswaar niet geheel verstoren, vinden B. W., omdat de hoogte maar gering is (20 centimeter), maar de visuele aan bidt ervan is zonder meer storend te noemen. Centrilab maakt bezwaar tegen de op slag van dierlijke meststoffen op een af stand van minder dan 100 meter, van wege de onverantwoord geachte "im- missie" (via ventilatie) in het gebouw, alsmede stank-, vliegen- en visuele hin der. 'Waardevolle elementen' B. W. merken op dat de vergunning wegens aantasting van de landschappe lijke waarden kan worden geweigerd en dat de voorgestane bestemming in het nieuwe bestemmingplan Soesterveen, in het belang van het behoud van be staande waardevolle elementen in het landschap, zodanig zwaarwegend is dat een mestopslag in dit "open landschap" onaanvaardbaar moet worden geacht. Voor wat betreft de aanvraag voor een betonnen mestbak van 12 x 30 meter, met een hoogte van maar liefst 5 meter aan de Dorresteinweg komen B. W. tot dezelfde conclusie. Overigens bestaat aan deze weg al een illegale op slag voor 700 kubieke meter vaste mest, zonder deugdelijke voorziening om de bodem te vrijwaren van het binnendrin gen van mestvocht. Naast de huidige wisselende opslag van ca. 80 kubieke meter vaste mest ligt in een tweetal door een aarden walletje omgeven "bassins" nog eens een hoeveelheid vloeibare mest opgeslagen. Daarnaast ligt er opslag van "al dan niet gekloofd hout, bladaarde, kuilvoer en gecreosoteerde palen", afkomstig van de zoon van de heer Van Doorn. Dat is al in strijd met de vigerende bestem ming en de betrokkenen is dan ook aan geschreven deze activiteit te staken. Daarover loopt echter nog een AROB- procedure. 'Gebouw' Een "gebouw" van de geplande om vang is volgens het ontwerp-bestem- mingsplan niet toegestaan, en boven dien vinden B. W. dat dit ook niet kan om landschappelijke redenen. De nieu we bak is overigens bestemd voor de handel. Een kleine opslag voor "eigen gebruik" zou planologisch gezien niet op bezwaren stuiten. Drie bewoners van de Dorresteinweg hebben al bezwaren tegen de mestop slag ingediend, wegens stankoverlast. De afstand tot de dichtstbijstaande wo ning bedraagt slechts 65 meter, en dat moet minstens 100 meter zijn. Burgemeester en Wethouders vinden bovendien dat het belang van het be houd van het Soesterveen-zoals-het-is, vér uitstijgt boven het belang van de beide aanvragers en stellen de gemeen teraad voor de gevraagde ontheffingen te weigeren. De raad besluit daarover op 22 januari. Alleen donderdag Mooi mager, nü 150 gram cjAJan? Alleen donderdag Alleen donderdag f&.fK - door GerardPuu! "Ik ben metz'n tweeën, "zeize. "Je bedoelt zoiets alsik wou dat ik twee aapjes was, dan konden we samen slin geren, zei ik. Ze lachte wat, maar kon het niet direct volgen. "Jij zegt dat jij metz'n tweeën bent. Dat klinkt heel erg leuk. Taalkundig denk ik echter dat je zou moeten zeggen dat 'wij' met z 'n tweeën zijn; 'ikis nooi met z 'n tweeën,lichtte ik toe. Aan haar ogen te zien luisterde ze amper of was ze met iets heel anders bezig. Toch was dat niet zo, want zei ze: "Ik be doel daar eigenlijk niets mee, maar nu je het zo zegt, is het geloof ik wel veelzeg gend. A Is ik het o ver mijzelf heb gebruik ik wel de ik-vorm, maar dat doe ik net zo gemakkelijk als ik mijn man en mij sa men bedoel. Zouden andere mensen dat net eender doen Het is misschien min der vreemd als je bedenkt dat ik inmid dels langer samen ben dan dat ik ooit al leen was, dus voordat ik hem kende. Op de lange duur neem je veel van elkaar over en vraag je je soms af wie je zelf bent. Wie was ik ook weer voor hij er was? Je gaat steeds meer op elkaar lij ken. Nee, niet van buiten, maar inner lijk. Dat zal wel iets te maken hebben met het pek waar je mee besmet wordt als je er mee omgaat. "Zoals je het nuformuliert verlies je dus je eigen identiteit?" "Nee hoor, dat hoeft helemaal niet. Be paalde faccetten zullen beter uit de verf komen in de behoefte elkaar te helpen en aan te vullen. Andere karaktertrek ken zullen daarentegen wat meer in de schaduw blijven omdat ze niet nuttig zijn voor het in stand houden van de re latie. Dat klinkt heel planmatig en theo retisch, maar ik geloof zeker dat het zo werkt. Je gedraagt je toch ook niet te genover iedereen op precies dezelfde manier, terwijl dat niet persé betekent dat je toneel loopt te spelen. Jij blijft ge woon jij, als het goed is, maar andere mensen roepen telkens verschillende dingen in je wakker. Gelukkig denken we daar ongeveer gelijk over, anders blijft er van mijn hele verhaal natuurlijk niets overeind. Ze knikte en keek nadenkend voor haar uit: "Alleen dat praten in de ik-vorm heeft hij geloof ik niet zo. Als hij 'ik zegt, bedoelt hij dat ook ge woon. Oh ja, hij spreekt wel altijd in de wij-vorm als ik behang. Een 65-jarige bewoonster van de Van Weedestraat deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een bontjas ter waarde van ca. 4200 gulden. Zij miste het kleding stuk nadat zij bij haar thuis iets had gedronken met een onbekend geble ven man, die haar even tevoren had thuisgebracht nadat ze op straat ge vallen wat;. De man hielp haar daar bij weer op de been. Uit erkentelijkheid nodigde ze de onbekende uit voor een drankje. Onder het genot daarvan vertelde de man een aantal zaken uit zijn privé- leven. Na het afscheid ontdekte de vrouw de vermissing van haar bont jas en het vermoeden bestaat dat de bezoeker deze heeft weggenomen. Het signalement van de man luidt: ongeveer 30 jaar, 1.70 m. lang, don- kergetinte huid, zwart golvend haar. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Irtl. 033-72 90 97 EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Grandioze opruiming 10 tot 40% korting! Exclusieve damesmode. Byoux/Horlogerie, Leder- accessoires. Schoenen en Lingerie ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 24314 KETTING FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812PZ Amersfoort Telefoon 033-18747

Soester Courant | 1987 | | pagina 1