i KORTE DUINEN Verkiezingskoorts heeft politiek Soest nog niet bevangen Soest wenst zichzelf het beste voor 1987 op drukke PvdA-nieuwjaarsbijeenkomst 3U ter JW Keukenbrandje aan Rubenslaan scliocmsikcr SNEL EN GOED LEREN DANSEN? 'n Komplete, korte kursus kost maar F.135,- de enige erkende dansschool in Soest Vrolijk 'steekspel' tijdens PvdA-nieuwjaarsbijeenkomst aker Soest Ans Holleman 'provinciaalpolitica van het jaar' 'Frituurpan bleef op gas staan PAGINA 2 1925 EALERS tD. IC DE RKER Soest iroduk- uizen. lar een egelei- en een lardige eer dan Y WOENSDAG 7 JANUARI 1987 SOESTER COURANT PAGiNA 3 Al dan niet politiek georganiseerd Soest heeft 1987 zaterdagmiddag j.l. ingeluid met een geanimeerde bijeen komst in het Duivenzaaltje aan de Schrikslaan, waar de PvdA haar nieuwjaarsreceptie hield en een flink aantal plaatselijke politieke kopstuk ken en vertegenwoordigers van andere organisaties elkaar de beste wensen toevoegden. Evenals vorig jaar kreeg de PvdA van alle kanten lof toege zwaaid voor dit initiatief, dat het gemis van een "echte" nieuwjaarsreceptie behoorlijk goedmaakt. PvdA-voorzitter Jopie Broersma ver welkomde de gasten in het bijna te klei ne zaaltje en droeg de leiding vervol gens over aan gespreksleider Roel de Waard, die de sprekers elk drie minuten toestond voor het uitspreken van een nieuwjaarsboodschap. Burgemeester Scholten opende de rij en merkte op dat er wat hem betreft best eens goed nage dacht mag worden over het leven inbla zen van één gezamenlijk nieuwjaars evenement voor allerlei organisaties, eventueel wel "apart", maar dan bij voorbeeld op dezelfde dag en in hetzelf de gebouw. Hij sprak drie wensen uit. Ten eerste dat alle Soesters zich meer bij het bestuurlijk-politieke gebeuren be trokken zouden gaan voelen, omdat de tribune bij de raadsvergaderingen doorgaans "onderbezet" is; ten tweede dat de politieke partijen zich zouden be raden op hun rol en positie in de lokale samenleving, omdat zij elk nauwelijks meer dan "één-tiende procent" van de bevolking op de been weten te brengen. De derde wens van de burgemeester was gericht aan het "eigen personeel" van het gemeentehuis. Hij hoopte dat de afronding van de reorganisatie ook een einde zou maken aan de onzeker heid die bij veel medewerkers heerst. Tweede spreker was Chris Uiterwijk van de werkgroep Bijltjesdag. Hij drong aan op de totstandkoming van een land schappelijk beheersplan, door de be zuinigingen nooit gerealiseerd, al was het maar om het wilgenknotten in de toekomst veilig te stellen. Hij noemde de ruilverkaveling een bedreiging voor de rust in het poldergebied en hoopte dat Soest op alle mogelijke manieren zou proberen de bouw van meer boer derijen aan het Bremeentje te voorko men. Bremeentje De "twaalf-jarige oorlog" tussen Soest en Baarn om het Bremeentje lijkt met een "slag om de Praam" een beslissend stadium te bereiken nu de provincie zich aan de zijde van Baarn lijkt te scharen en ook veel Soesters geen bezwaar heb ben tegen de voorgestelde fietsverbin- ding, maar Uiterwijk pleitte voor een al ternatief fietspad langs de spoorlijn. Hij vond tenslotte dat het gebrek aan inte resse van het publiek voor het gemeen tebestuur hand in hand ging met de on verschilligheid voor de natuur ("Van de 40.000 Soesters heb ik er maar 15 op m'n lijstje staan") en wenste dat ook dat in 1987 beter zou worden. Namens het Turks Comité voerde Halil Sert het woord. Hij wilde het publiek niet lastig vallen met de problemen van de buitenlanders in Soest, maar vroeg wel de nodige aandacht voor zaken als werkloosheid, huisvesting, scholing etc. Hij onderstreepte de noodzaak van meer inzicht in andere culturen, om vooroordelen tegen te gaan. De heer Hoogstraten (ANBO Soester- berg) hield een pleidooi voor meer sa menwerking op het gebied van het ou derenbeleid, omdat de problemen daar dikwijls heel groot zijn en ouderen steeds meer "gepakt" worden. Onverschilligheid Ans Mann voerde namens de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs het woord en wees op de taak van het on derwijs: gestalte geven aan de democra tische vorming van de toekomstige bur gers. Onverschilligheid op dat gebied tast volgens haar de wortels van de de mocratie aan. Zij richtte tot de politici een dringend appèl om kritisch te zijn, omdat de maatschappelijke belangstel ling van veel jonge mensen aantoon baar afneemt en wenste hen een inspire rend 1987, waarbij ze de hoop uitsprak dat bij het ijveren voor een steeds betere samenleving het onderwijs de hoogste prioriteit zou krijgen. De heer Littooy wenste namens het Ni- von meer discipline van de ruiters in Soest, met name in Pijnenburg en aan de Bosstraat waar de opeenhoping van manéges heel wat andere "hopen" met zich meebrengt. Hij sprak ook de wens uit dat er in 1987 eens wat zou worden gedaan aan de fietspaden in Soest, waarvan de kwaliteit erbarmelijk is. De heer Lensink van Soesterbergs Be lang wenste alle burgers een "geruis- arm 1987" en liet weten dat veel Soes- terbergers zich met de A28 opgelicht voelen, nu een deel van het dorp nage noeg onleefbaar is geworden. Soester- berg heeft al lawaai zat, aldus Lensink, en mag niet een soort lawaai-vuilstort- plaats worden. Ook waarschuwde hij tegen andere "aanslagen" op Soester- berg, zoals een landelijk luchtvaartcen trum, een schietcentrum en een cros sterrein, wat hij ridicule plannen noem de. Verder pleitte hij o.m. voor de reali sering van een verzorgingseenheid voor bejaarden en artistieke verfraaiing van de nieuwe rijksweg. Molenschot Mevrouw Kaal, bewoonster van Mo lenschot, bracht in herinnering hoe moeilijk 1986 voor veel van haar mede bewoners was geweest door de onzalige sluitingsplannen. Velen wilden liever dood dan op hun hoge leeftijd uit hun huis verdreven te worden. Zij liet weten ondanks haar bijna 92 jaar nog veel te graag te leven en las haar wens in dicht vorm voor, die vorige week stond afge drukt in de Soester Courant. IVN-voorzitter Ad van den Herik waarschuwde tegen de ingrijpende ge volgen van het ruilverkavelingsplan en riep met name de politici op om alert te zijn op .de aanslagen op de weinige na tuur die Soest nog heeft. Verder pleitte hij ervoor geen vergunningen meer af te geven voor het jagen in de gemeente- bossen, omdat het financieel niet nodig is en omdat flora en fauna weer een be hoorlijke kans moeten krijgen. Ook hij drong aan op de realisering van een landschappelijk beheersplan. "Voor je 't weet is wat we nu nog hebben weg." Namens de Volksuniversiteit, die dit jaar haar 10-jarig bestaan gaat vieren, wenste Willy Köhlinger dat deze a-poli tieke instelling wat meer financiële on dersteuning krijgt van de gemeente, zo dat het kantoor inplaats van één voor taan twee ochtenden per week geopend zou kunnen worden. Saskia ten Hove stond namens de Am- In de nacht van donderdag op vrijdag heeft de brandweer een keukenbrand je moeten blussen aan de Rubenslaan, waar de bewoner, de 28-jarige R.H., naar bed was gegaan terwijl onder de frituurpan de gasvlam nog brandde. De man werd door de brandweerlie- tr.if Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-1 0344 den met persluchtapparatuur uit zijn bed gehaaid, nadat eerder de politie vergeefs had getracht de woning bin nen te gaan. Door de hevige rookont wikkeling was dat niet mogelijk. H. zelf werd met ademhalingsmoeilijkhe den en verschijnselen die duidden op een lichte rookvergiftiging per ambu lance naar Zonnegloren gebracht. Door oververhitting sloeg omstreeks half drie de vlam in de pan. De brand werd ontdekt door een buurtbewoner, die ijlings naar de telefooncel op de hoek van de Dalweg rende en de politie en de brandweer alarmeerde. Aanvankelijk forceerde de politie via een ingeslagen raam zich toegang tot de keuken, waar de meeste vlammen wer den gedoofd met behulp van de poe derblusser van de surveillance-auto. Door de hevige rook konden de politie mannen echter niet waarnemen of zich verder nog iemand in de flatwoning op drie hoog bevond. Brandweerlieden kwamen via de voordeur binnen en konden de slapende bewoner wekken en in veligheid brengen. Met één straal had de brandweer, die met drie wagens was uitgerukt, het vuur snel onder controle. De ingezette lad derwagen bleef buiten gebruik; de slang werd met een touw omhoog gehesen naar de derde verdieping. De schade aan het interieur van de keuken viel uit eindelijk nogal mee. nesty-groep even stil bij het 25-jarig be staan in 1986 en liet weten dat het de mensenrechtenorganisatie in Soest pri ma gaat. Zo zijn er momenteel 250 "abonnement-brievenschrijvers" actief en heeft Amnesty vorig jaar in Soest maar liefst 100 nieuwe leden kunnen noteren. Derde Wereld Leidje Tomassen voerde het woord na mens de Derde-Wereldgroep Soest en liet weten dat de bevolking van Soest "en bloc" achter het Rwanda-project had gestaan. De gehoopte 22.000 gul den, waarover men bij de start nog sla peloze nachten had gehad, is inmiddels verdubbeld tot 44.000 gulden! Tomas sen riep het publiek op te bedenken dat, nu de Nederlandse economie weer "aantrekt", de Derde Wereld die groei mogelijk maakt door het leveren van de grondstoffen. Ze hoopte op blijvende massale steun uit Soest. Oud-raadslid Joop van den Brakel, voorzitter van de postduivenvereniging De Zwaluw en als zodanig gastheer van het bonte gezelschap, vroeg de aan dacht voor de plannen met het Duiven- zaaltje, dat volgens de plannen zal wor den weggebestemd ten behoeve van woningbouw. Hij verzocht de politici een eventuele aanspraak op de ge- meentefinianciën voor een nieuw club gebouw - waarin veel verenigingen op nieuw goedkoop onderdak kunnen krijgen - met welwillendheid tegemoet te treden en hoopte op een "behoorlijke behandeling". Namens de Rooie Vrouwen hield Ma rijke Kingma een ironische toespraak, waarin vooral de zienswijze van kardi naal Simonis op de rol van de vrouw het moest ontgelden. Zè vond overigens dat de vrouwen het in Nederland en in Soest niet slecht doen en ze besloot haar bijdrage met de opmerking: "Het is aar dig om feministe te zijn, maar het is nog veel feministischer om aardig te zijn." Politica Roel de Waard sloot, nadat ook de poli tieke kopstukken van Soest hun spel hadden gespeeld, de toesprakenronde af met een bedankje en bloemen voor verschillende mensen en Carla v.d. Rest, gewestelijk voorzitter van de PvdA, hield een korte toespraak met het oog op de naderende Statenverkie zingen en riep daarin o.m. CDA en VVD op om de kiezers maar eens uit te leggen hoe het "Haagse" beleid te ver zoenen is met het provinciaal bejaar denbeleid. Naast Wim Kok als landelijk politicus van het jaar verdiende Ans Holleman, de uit Soest afkomstige voorzitter van de PvdA/PPR-ffactie in de Staten, volgens haar de titel "provin ciaal politica van het jaar", hetgeen door de PvdA-leden met applaus werd onderstreept. Jopie Broersma sloot daarop de bijeenkomst. Met uitzondering van "klein rechts" (GPV/SGP/RPF) en de CPN hebben alle politieke groeperingen van Soest zaterdag j.l. deelgenomen aan het "politieke spel" dat de PvdA had georganiseerd tijdens de nieuwjaars receptie in het Duivenzaaltje. Ónder het aan Freek de Jonge ontleende 15 lessen van 1* uur 1e iaars jeugd-jongeren/paren en gehuwden aanvang: 21 januari a.s. inl/inschrijven: tel. 02155-17954 DANSCENTRUM 8«j»Tno«i Roeide Waard (l.) liet de politici - hier Adriaan Pothuizen D66) - door het werpen van de dobbelsteen (hier helaas net niet zichtbaar) het onderwerp van hun speech je bepalen. Aandachtig luistert het PvdA-panel (v.l.n.r. Jan van Bergen, Ans Holleman en Kees Boerkoel) naar Ans Mann, één van de "wensen-spreeksters" tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst. hamerslag en in de sfeer van "ouwe jon gens krentenbrood" worden bezegeld. "Dét werkt door op de motivatie en de betrokkenheid van de mensen!" aldus Leeflang. De dobbelsteen wees "vrede en veilig heid" aan als Leeflangs "verplichte oe fening". Hij constateerde dat de rechtse partijen een actief vredesbeleid tegen werkten en vond dat zo'n beleid in Soest juist bijzonder op z'n plaast zou zijn, met z'n vliegbasis en talrijke kazer nes. Volgens hem kan de gemeente een aantal goede dingen doen, zoals vredes- onderwijs bevorderen, zich bemoeien met bestemmingsplannen om te voor komen dat landelijk gebied militair ge bied wordt en dat grond wordt uitgege ven aanbedrijven die betrokken zijn bij de militaire produktie, voorlichting ge ven over de consequenties van de wa penwedloop en informatie verstrekken voor dienstweigeraars. Ans Holleman wees op de poging van de PvdA/PPR-statenfractie om een vredesfonds in het leven te roepen voor de belastingweigeraars van de actie Be taal Niet Mee en sprak haar zorg uit over het nieuwe streekplan, waarin niet meer wordt aangedrongen op de ver wijdering van de vliegbasis uit het dicht bevolkte gebied. "Daarmee is de moge lijkheid tot inkrimpen van de basis zo goed als vervlogen." Vreedzame coëxistentie Adriaan Pothuizen voerde het woord namens D66 en constateerde dat de sa menwerking tussen zijn partij en de PvdA in 1986 "goed" was geweest. "In 1987 kan het dus nog beter," aldus Pot huizen, die een pleidooi hield voor in tensivering van het "progressief over leg", dat volgens hem nu nog zo'n beetje staat te sudderen. De dobbel steen verplichtte hem tot een anderhal- ve-minuut-verhaal over het sociaal cul tureel werk. Daarin pleitte hij voor een "vreedzame coëxistentie" in C-drie, waar de verschillende gebruikers elkaar nogal eens in de haren blijken te zitten, met namen rondom het gebruik van de sportzaal. Volgens hem kunnen C-drie (en het Dorpshuis in Soesterberg) al leen functioneren als alle gebruikers te vreden zijn met de oplossingen die nu snel tot stand moeten komen. Over het sociaal-culturele werk in het algemeen merkte hij op dat de rijksoverheid de gemeente weliswaar voor problemen stelt, maar dat het Soest niet zó slecht gaat dat er niets aan te doen zou zijn. Jan van Bergen merkte vanuit het panel op dat de kortingen door de rijksover heid de gemeenten voor afschuwelijke keuzes plaatsen. Hij verzette zich tegen de hier en daar aan de dag tredende minachting voor het sociaal culturele werk als "links hobbyisme" en vond dat de hogere overheid haar handen niet van deze voor de samenleving uiterst noodzakelijke activiteiten mag aftrek ken. 'Spannend' CDA-wethouder Jan Menne was de volgende politieke spreker. Zijn bood schap aan de menigte bleef beperkt, omdat hij niet verwachtte veel stemmen voor het CDA in het gezelschap te kun nen winnen. Wel zegde hij Joop van den Brakel de door deze gewenste "behoor lijke behandeling" van de aanvraag voor financiële steun voor een nieuw "Duivenzaaltje" toe. Dat de politieke belangstelling van jongeren te wensen overlaat beaamde hij. "Misschien is dat onze schuld en maken we de politiek niet 'spannend' genoeg." Desondanks meende hij dat het CDA bij de jongeren favoriet is en hij zag de Statenverkiezin gen dan ook met vertrouwen tegemoet. Hij wenste de PvdA een gezond politiek inzicht en herinnerde aan goede geza menlijke intiatieven, zoals het buurt huis in het Smitsveen en faciliteiten voör minderheden. De dobbelsteen bracht Menne te spre ken over het ouderenbeleid. Hij noem de het erg vervelend wat de bewoners van Molenschot hadden meegemaakt, maar wees erop dat de Haagse bezuini gingen bedoeld zijn ter wille van het herstel van de werkgelegenheid, waar mee het CDA het eens is. De wijze waarop het beleid gestalte krijgt moet echter zeer behoedzaam zijn jegens de ouderen. Als het aan het CDA in Soest ligt zullen de ouderen echter niet te lij den hebben en moeten de bezuinigin gen op andere terreinen worden gevon den. Jan van Bergen wees erop dat de staten leden in elk van de 35 bejaardenoorden in Utrecht die bij het sluitingsplan be trokken waren, dramatische verhalen hadden aangehoord. Hij wilde het pu bliek ook in Soest niet blij maken met een dode mus, want er is nog steed een bezuinigingstaakstelling van 35 pro cent. Hij deed via Soest een beroep op het CDA in Den Haag om in samen werking met de PvdA "dit afschuwelij ke plan" alsnog te keren. motto "Dit is het spel, zo zijn de regels en zo moet het gespeeld worden" tra den de plaatselijke kopstukken voor het voetlicht met "vrije" toespraakjes van maximaal drie minuten, gevolgd door een verhaaltje van maximaal an derhalve minuut, waarvan zowel het "verplichte" onderwerp als de volgor de werden bepaald door het lot, in de vorm van een reuze-dobbelsteen. Van PvdA-zijde werd daarop telkens ge reageerd door een panel, bestaande uit de Statenleden Ans Holleman en Jan van ^ergen en het raadslid Kees Boerkoel. De gesprekken hadden een vrolijke on dertoon en ondanks de nadere verkie zingen beperkte de discussie tot een lichtvoetig politiek steekspel. Ge spreksleider Roel de Waard introdu ceerde de onderwerpen iedere keer met een korte, ludieke "act" en het lot be paalde dat Jan Visser, fractievoorzitter van Progressief Soest, als eerste het woord tot de menigte mocht richten. Na zijn smartlap van vorig jaar had hij de PvdA willen verrassen met een striptea se, aldus Visser, maar daarvan had hij afgezien omdat hij bij de VARA-nacht- show had ontdekt dat de striptease in middels gemeengoed bij de socialisten is geworden. Hij beperkte zich nu tot het voorlezen van een fictief interview in de rubriek "Bij ons op Soest", met een 92-jarige oud-werkster in de VA- RA-studio, waarin de veranderingen in de "roode familie" op de hak werden genomen. Tien over rood De dobbelsteen zorgde ervoor dat Vis ser 1,5 minuut moest spreken over het onderwerp "sport". "Sport is rechts," begon Visser. ("Daar héb je 'm weer!" klonk het als antwoord uit de zaal.) Hij kende maar één sport die door de term "tien over rood" nog "een lekker-linkse klank" heeft, biljarten en maakte van de gelegenheid gebruik om de toehoor ders te attenderen op de nieuwjaarsbij eenkomst van Progressief Soest (6 ja nuari in café de Rode Haan aan de Birk- straat), waar Visser en Boerkoel het aan het 150 jaar oude biljart tegen elkaar zullen opnemen. Visser vond het overi gens hoog tijd worden dat er in de PvdA weer opnieuw, net als met "tien over rood" destijds, mensen opstaan om al lerlei dingen aan de kaak te stellen. Kees Boerkoel reageerde met een vurig pleidooi voor een "drastisch veran derd" sportbeleid in Soest. "De over legstructuur moet meer gericht zijn op de sport, en minder op de mannetjes." Hij wilde in het toekomstige sportbe leid meer aandacht voor o.m. miderhe- den en gehandicapten, duidelijker af spraken over de financiering, de positie van de kantines en de vrijwilligers en de aanpassing van de accommodaties. 'Voorgekookt' Het lot wees Gerrit Leeflang als tweede spreker aan, namens de (via Progressief Soest in de raad vertegenwoordigde) PSP. Hij ging eerst in op de opmerkin gen van burgemeester Scholten over de geringe belangstelling van de Soester bevolking voor de politiek. Leeflang hekelde in dat verband de talrijke be sloten vergaderingen waaraan het ge meentebestuur zich bezondigt. Volgens hem vergaderden bijvoorbeeld de com missies Ruimtelijke Ordening en Fi nanciën in het afgelopen jaar even vaak in het openbaar als in het geheim. Op die manier worden talrijke beslissingen al in beslotenheid "voorgekookt", die in de gemeenteraad vervolgens met een Wij willen met een nieuwe formule gaan starten. Daarvoor zoeken wij op de drukke momenten iemand die ons op part-time basis kan assisteren in ons restaurant. Bij voorkeur tussen 12.00-14.00 uur en 1700-20.00 uur. Eventueel ook tijdens J de vakanties van onze medewerksters. Wilt u mee helpen de Korte Duinen uit te bouwen tot een "internationaal" bedrijf en bent u niet ouder dan 25 jaar. Neem dan kontakt op met: dhr. R.G.M. Klinkhamer. Bij voorkeur bellen tussen 14.00-16.00 uur. RESTAURANT DE Birkstraat 108 Soest 02I55 - I3720 Gemeentehuis Raymond van Gelder maakte zijn drie minuten vol met de opsomming van een groot aantal grote en kleine wensen aan het adres van allerlei Soester instellin gen. Zo wenste hij o.m. zijn eigen partij een klinkende zege bij de verkiezingen van maart a.s., de burgemeester een nieuwe gemeentehuis "binnen de ruim te die ervoor is", de Molenschot-bewo ners een lang en gelukkig leven in hun eigen huis, de VVD veel "echte liberale activiteiten" in C-drie, de minderheden in de commissie Minderheden dat ze een meerderheid zouden worden, D66 veel creativiteit in het bedenken van voorstellen om de begrotingsvergade ring van de gemeenteraad aantrekkelij ker te maken en de Soester pers succes bij het waarmaken van haar eigen ver antwoordelijkheid, Baarn een goede fietsverbinding met Amersfoort, de vierjarige Soesters een prettige beste ding van de tijd die ze van Deetman niet op school mogen doorbrengen, Soes terberg een deugdelijke geluidsnorm en een College van B. en W. dat alert rea geert op negatieve uitkomsten; het CDA snelle besluitvorming, het Oranje Hotel een goed plan zonder gestapelde blokkendozen, de woningzoekenden die in Soest niet Terecht kunnen voor een goedkoop huurhuis veel plezier in Amersfoort, de hondenbezitters een "poepgoed" 1987 en de bevolking van Soest allerlei cadeautjes die onder een nieuwe kerstboom bij het nieuwe poli tiebureau gelegd zouden kunnen wor den. Via de dobbelsteen kwam Van Gelder terecht bij het onderwerp "verontreini ging". In dat verband sprak hij de hoop uit dat Soest het compostbedrijf kan be houden, eventueel in satnenwerking. Hij pleitte verder voor drastische maat regelen tegen veroorzakers van milieu vervuiling en verzette zich tegen uit breiding van mesterijen in natuurgebie den. Ook betwijfelde hij ernstig de noodzaak van de ruilverkaveling, voor al uit het oogpunt van de milieuproble matiek. Ans Holleman merkte op dat de ge meenten nog niet veel zelf hebben ge daan ten behoeve van het milieu. "De hinderwet wordt maar mondjesmaat toegepast, en de controle is nul." Ze riep het publiek op het chemisch afval niet bij het overige huisvuil mee te stop pen, al is er sprake van enige verbete ring. In de provincie werd vorig jaar zo'n 90.000 ton chemisch afval aange boden en vroeger was dat 100.000 ton Van de huishoudens komt 10.000 20.000 ton, en dat is nog veel te veel, gezien de gevaren voor de bodem en het grondwater. Grapje Bert Krijger, fractievoorzitter van de WD, sloot de politieke ronde af met een grapje: een kunstgras landingsbaan voor postduiven stond op zijn wensen- lijstje. Hij complimenteerde de PvdA als kleinste van de grote partijen met de organisatie van de bijeenkomst, al sug gereerde hij het volgend jaar maar in C-drie te doen, ofschoon het in het Dui venzaaltje volgens hem gezelliger is. Als stoffelijk blijk van waardering bood hij PvdA-voorzitter Jopie Broersma een boek aan met de veelzeggende titel "Al leen bij uiterste noodzaak", waarin de samenwerking tussen "rood" en "rooms" in de politieke geschiedenis wordt behandeld. De dobbelsteen verplichtte Krijger tot spreken over "wonen". In dat verband merkte hij op dat PvdA en WD maar eens duchtig met elkaar moeten gaan spreken, omdat de verschillen van in zicht op dit terrein te groot zijn. De WD wil zoveel mogelijk huizen bou wen voor zoveel mogelijk mensen, bin nen de gegeven mogelijkheden, in een sfeer die qua prijs vergelijkbaar is met die van woningwetwoningen. "Je moet niet wachten tot je alleen voor een be paalde groep kunt bouwen, want dan gaat het erg lang duren." Kees Boerkoel reageerde daarop door te verwijzen naar de discussie over de volkshuivestingsnota. Volgens hem streeft de WD vooral naar koopwo ningen, en de PvdA zet zich juist in voor mensen die niet uit eigen middelen een woning kunnen aanschaffen. Zo'n 66% van de nieuwbouwhuizen in Soest zijn nu koopwoningen en van de 3000 wo ningzoekenden zijn er 2000 aangewe zen op een huurwoning met een huur van minder dan 500 gulden. Ook hij vond dat PvdA en WD maar eens hard met elkaar moeten gaan praten.

Soester Courant | 1987 | | pagina 3