i Schoeman ■JU ion buis baarn Soest 50 jaar geleden ,v. kom eens met Schoeman praten! Id'Oude Enghel Meerderheid Overhees-bewoners eens met tegemoetkoming kosten wateroverlast \\k NU WD: 'College moet oplossing zoeken voor conflict sporters-C-drie' dSdubberstauw PAGINA 4 WOENSDAG 7 JANUAR11987 SOESTER COURANT PAGINA 5 C DOP •EST >477 SOEST SOESTERBERG BAARN Schoorsteenbrandje Wilhelminalaan vraagt; uw aandacht voor Beschikking Hinderwet Raadsvergadering BLOUSES in verschillen de kleuren vrijetijdskleding INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Oudejaarstractatie voor Soester politie Cursussen in Annie's Boetiek (8) januari 1937 OM TE LACHEN idkamer -ruimte, n uitste- «.anvaar- jel eer- itsoen, allt van d) met !.5) v.v. onnige anitair) i2 met nderne kelder- auken- aapka- id (ge- trapen it pand onder- jbbele 9- orden. pen kring, tntoor. ren ouw- ur en camer mo- ipara- n wa- apka- kas- J met 'uime c.k. R I DRAAILIER Royale eengezinswoning, bouwjaar 1978, met voor- en ach tertuin, vrijstaande berging en achterom. Indeling: hal met plavuizen vloer, toilet, meterkast, trapkast, open luxe eiken keuken met inbouwap- paratuur bestaande uit diepvries, koelkast, gaskookplaat, oven, af zuigkap en veel kastruimte. Doorzonkamer met parketvloer, balkenplafond en gedeeltelijk voorzien van dubbel glas. Verdie ping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, vaste wastafel en aan- sluitingsmog. 2e toilet, vaste trap naar zolder met 4e slaapkamer met dakraam en veel bergruimte. Oplevering in overleg. Koopsom: f 145.000,-. VAN DE GRIENDTLAAN Zeer gunstig gelegen tussen woning met voor- en achtertuin en schuur met blijvend vrij uit zicht. Evt. overdekte stalling voor 1 auto beschikbaar a f15,- per maand. Indeling: opvallend ruime entree, ruime woon/eetkamer met par ket, open keuken met alle Miele inbouwapparatuur. Eerste ver dieping: luxe badkamer, twee grote en een kleinere slaapkamer. Tweede verdieping: grote ouder slaapkamer. Geheel is perfect onderhouden. V.v. gas-c.v. Koopsom f 159.000,- k.k. PR. HENDRIKLAAN W. BECKMANSTRAAT Riant autovrij en rustig gel. hoek woning m. vrijst. berging, c.v., roy. voor-, zij- en achtertuin. Grenzend aan openbaar groen. Ruime entree, toil.keuk. (ca. 9 ma), doorzonkam. (ca. 30 m2), verd.: 3 sl.kam. (resp. ca. 15, 16 en 9 m2), komplete badkam. m. 2e toil., v.w. en douche. Vaste trap naar zolder m. 4e gr. sl.kam. (ca. 25 m2) m. tuimelraam en veel bergruimte. Het pand is v.v. kapi- solatie en ged. van dubb. beglaz. Koopsom f 169.000,—. Een bijzonder gunstig geleden appartement, in een perfecte staat van onderhoud. Het is gele gen in het flatgebouw Baarnstein nabij het station, de bossen, bus haltes en het winkelcentrum. Indeling: entree, royale L-vormige woonkamer, geheel voorzien van parket, badkamer, mooie slaapka mer met een vaste kastenwand. Onder het appartement bevindt zich een afzonderlijk gelegen ga rage, welke ook geheel verwarmd is, voorzien van elektra. Servicekosten f 379,— p.m. Koopsom f 250.000,—. k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Hel adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heelt ook kantoren m Amersfoort. Hoofddorp, Leusden, Tiel en Veenendaal De brandweer kwam vrijdagavond met groot materieel - o.a. de ladderwagen - in actie om een schoorsteenbrandje te blussen in de woning van de familie Z. Met de snel genomen vereiste maatregelen wisten de brandweerlieden de vlammen snel te doven. Diefstal uit auto Uit een auto die vorige week op het ter rein van Zonnegloren geparkeerd stond heeft een onbekende dader een tas met autopapieren en andere be scheiden, waaronder enkele chèques, gestolen. De eigenaar was op bezoek in het ziekenhuis. De dader sloeg een van de ruiten in en haalde de tas weg. Vernieling aan auto Een inwoner van Huis ter Heide deed vorige week bij de politie aangifte weg- ns vernielingen aan zijn auto, die gepar keerd stond aan de Rademakerstraat in Soesterberg. De dader moet een aantal malen tegen het koetswerk hebben staan trappen, waardoor aanzienlijke schade ontstond. Bij besluit van 30 december 1986 heeft het College van B. en W. een beslissing genomen op verzoeken om een oprich- tings- c.q. revisie- c.q. uitbreidingsver gunning van: A.J.H. Plekkepoel, Parklaan 20 te Soest, voor een verkooppunt van mo torbrandstoffen en service-station op het perceel Parklaan 20 te Soest; Kroondruk B.V., Postweg 46 te Soes terberg, voor een handelsdrukkerij op het perceel Postweg 46 te Soesterberg (ligt ook in hulpsecretarie); J. de Ridder, Veldmaarschalk Mont- gomeryweg 61 te Soesterberg, voor een autoherstelinrichting op het perceel Batenburgweg 1 te Soesterberg (ligt ook in hulpsecretarie); Arepa Benelux B.V., Industrieweg 38 te Soest, voor een inrichting voor het reconditioneren van elektrische en fijn- mechanische apparatuur op het perceel Industrieweg 38 te Soest; B.V. Centropa I.E.C., Birkstraat 143 te Soest, voor een herstelinrichting voor bedrijfsmotorvoertuigen, een spuitin- richting en een bedrijfsautowasplaats op het perceel Birkstraat 143 te Soest; Th.G. Hendriksen, Wieksloterweg OZ 5 te Soest, voor een varkensfokkerij op het perceel Wieksloterweg OZ 5 te Soest. De strekking van de beschikking luidt: "Positieve beslissing op aanvraag, on der voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe". Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 7 januari 1987 ter inzage bij de milieudienst, gebouw Gemeentewer ken [9 en 12 uur), en in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de ope ningsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid of 28 eerste lid onder c van de Wet Al gemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren heb ben ingebracht; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig artikel 20, 21, 22 tweede lid of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzagelegging van de beschik king. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden inge diend bij de Raad van State, afdeling voor de ge schillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt inge steld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. De eerstvolgende openbare raadsver gadering vindt plaats op donderdag 22 januari, 's avonds om 19.30 uur, in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg. In het gemeentelijk IN- FOcentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld zullen worden. De agenda hangt op het publikatiebord van het INFOcentrum en bij de hulpsecretarie Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFO centrum informeren welke agendapun ten aan de orde komen. Enkele belangrijke agendapunten zijn: beschikbaar stellen van een krediet voor het opheffen van de wateroverlast Overhees; het inrichten van het gebied rondom het nieuwe politiebureau; uitvoeren herbeplantingsplan Soes- terbergsestraat; vervanging verzamelcontainers en aanschaf cocons; aanschaf van een hoge-druk rioolrei- nigingswagen; vaststellen bestemmingsplannen Amersfoortsestraat en Soesterveen. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/mvrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a f 10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 8 januari Boerenkool met worst Vrijdag 9 januari Forel, aardappelkroketjes en worteltjes, diepvries Maandag 12 januari Kippepoot met geb. aard.en geb. vruchten Dinsdag 13 januari Spare rib met salade en frites Woensdag 14 januari Zuurkool met worst Zaterdag en zondag is er geen dagmenu Vernielingen aan auto Onbekenden hebben vorige week ver nielingen aangericht aan de auto van D.R. uit Soesterberg, die geparkeerd stond aan de Oude Tempellaan. Twee portieren werden flink beschadigd. Mogelijk heeft de dader de auto willen openbreken, maar dat is mislukt. Fles 'overlast-water' voor wethouder Een ruime meerderheid van de huisei genaren in Overhees I en II/2, die sinds hun vestiging in de nieuwe woonwijk te kampen hebben met wa ter- en vochtoverlast, gaat akkoord met de door de gemeente in het voor uitzicht gestelde tegemoetkoming van 50 procent van de kosten. Dat deelde één van de woordvoerders, de heer G.M. Roest, maandagmiddag j.1. mee nadat hij wethouder Ries van Logten- stein de akkoordverklaringen van de betrokkenen had aangeboden. Volgens Roest heeft deze "score" de verwachting overtroffen. Van de 41 be trokken eigenaars van koopwoningen in Overhees I reageerden er 32 instem mend (78 procent). Van de 85 eigen huis-bewoners in Overhees II gaan er 55 akkoord met het voorstel van de ge meente (65 procent). De heer Roest liet weten dat het bewonerscomité, waar mee het gemeentebestuur in de afgelo pen maanden heeft onderhandeld, zijn best heeft gedaan om zoveel mogelijk betrokkenen over de streep te krijgen. Sommigen blijven weigeren, deels op principiële, deels op financiële gron den. De bewoners die in het geheel niet hebben gereageerd worden vooralsnog beschouwd als definitieve nee-zeggers, al koesterde de wethouder de hoop dat te gelegener tijd nog een aantal mensen kan worden overtuigd dat dit het beste resultaat is dat men redelijkerwijs kan verwachten. De wethouder aanvaardde de akkoord verklaringen met kennelijke vreugde, omdat een definitief einde aan de pro blemen (en het getouwtrek) nu in het verschiet is komen te liggen. Hij wees erop dat ook de woningbouwvereni ging Sint Joseph inmiddels heeft laten weten positief te staan tegenover de door de gemeente voorgestelde rege ling; het standpunt van de woning bouwvereniging Soest is momenteel weliswaar nog niet bekend, maar wet houder Van Logtenstein toonde zich ook in dat opzicht optimistisch. Regen van invloed? Van Logtenstein liet weten niet verant woordelijk gehouden te kunnen wor den voor de overvloedige regenval van de afgelopen weken, die mogelijk van invloed is geweest op de beslissing van heel wat huis-eigenaren. Hij sprak de hoop uit de nog resterende problemen in eendrachtige samenwerking met de betrokkenen te kunnen oplossen. Het betreffende raadsvoorstel komt volgende week 14 januari) aan de orde in de (openbare) vergadering van de commissie Bedrijven, en vervolgens in de gemeenteraadsvergadering van 22 De heer Roest (r.) overhandigt wethouder Ries van Logtenstein de enveloppen met\ de akkoordverklaringen van de meeste huiseigenaars. I januari. Als ook de politiek besluitvor ming geen roet meer in het eten gooit zal, zoals de wethouder verwachtte, het werk in Overhees omstreeks eind maart of begin april kunnen beginnen. De heer Roest verraste de wethouder tenslotte nog met een symbolisch ge schenk; een fles onvervalst Overhees kruipkelderwater, dat er overigens niet bijster drinkbaar uitzag. Het etiket ver meldde "Overhees water. Appellation Soest controlée. December 1986." m van 37.90 - 45.- v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Jongetje (7) bij oversteken aangereden Nadat hij op de Dorresteinwegweg bij het oversteken was aangereden door een bromfiets werd een 7-jarig jongetje uit Soest vrijdag j.1. met onbekend letsel overgebracht naar Zonnegloren. Het knaapje stak achter een vuilnisauto plotseling de weg over, waar op dat mo ment juist een 18-jarige bromfietser reed, die het kind niet meer kon ontwij ken. Anderhalf jaar lang genoeg voorwerkbare afspraken De probl'emen die sporters in C-drie ondervinden met betrekking tot de toegankelijkheid van de sportzaal du ren nu al anderhalf jaar. Dat is tijd ge noeg geweest om tot werkbare afspra ken te komen, vindt de Wd-fractie in de Soester gemeenteraad. "Wij ver wachten dat het College nu het initia tief neemt om tot een blijvende oplos sing te geraken, waar de sporters mee akkoord kunnen gaan," schrijft WD- fractievoorzitter Bert Krijger in een brief aan het College van Burgemees ter en Wethouders. In zijn op 2 januari gedateerde brief laat Krijger het College weten dat de goede voornemens, nu het jaar 1987 begon nen is, ter hand genomen kunnen wor den. "Tot de goede voornemens rekent de WD-fractie een oplossing bieden voor de sporters die gebruik maken van de accommodatie in C-drie", aldus Krijger, die refereert aan de besluitvor- Automobilist onder invloed Op de Stadhouderslaan hield de politie vorige week een 21-jarige automobilist uit Baarn aan, nadat zijn rijgedrag de aandacht had getrokken. De Baarnaar moest blazen en bloeden en kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Na aanrijding doorgereden Een onbekend gebleven automobilist heeft vorige week aan de Van der Weij- denstraat een daar geparkeerde auto aangereden. Deze wagen werd aan de linkerzijde beschadigd. De eigenaar, D.V., deed aangifte bij de politie. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-12600 Traditiegetrouw maakten prins Bernard I en zijn gevolg op Oudejaarsavond hun opwachting bij de politie, om de mannen die de wacht hielden een kleine hartverster king (voor buiten de diensttijd) aan te bieden. Het gebaar werd door brigadier Rond hout en zijn mannen bijzonder op prijs gesteld. Annie Bleumer van Annie's Boetiek aan de Koninginnelaan start binnen kort met een aantal cursussen over hobbies. De deelnemers kunnen hier bij leren op welke manier ze het beste hun creativiteit in hun hobbies tot uit voer kunnen brengen. Op dit moment heeft Annie Bleumer al aanvragen binnen voor een cursus glasgraveren en droogbloemstukjes. Ook kan men bij haar terecht voor onder meer kaar sen schilderen en poppen maken. Voordat ze naar Soest kwam had Annie Bleumer al een winkeltje in Doesburg. Hier gaf ze met succes een groot aantal cursussen aan hobbyisten. "De mensen ontdekten hier nieuwe hobbies, en na afloop heb ik leuke reacties ontvan gen," zegt de cursusleidster. "Ik vind het ontzettend fijn om de cursussen te geven, te meer omdat het idee uit de mensen zelf is gekomen. Ze wilden pro beren om bepaalde voorwerpen uit mijn winkel zelf te maken. Ik verheug me daarom enorm op de nieuwe cursus sen," aldus Annie Bleumer, die in ver band met haar verhuizing naar Soest het geven van cursussen enige tijd moest staken. De drukste verhuisperikelen zijn inmiddels voorbij, dus Annie Bleu mer staat weer te popelen om te begin nen met haar hobby-onderwijs. In Annie's Boetiek aan de Koninginne laan zijn diverse materialen voor hob bies te verkrijgen. Deze zijn uiteraard ook bruikbaar bij de cursussen van An nie Bleumer. Informatie over de cursussen kan men verkrijgen bij Annie Bleumer, Konin ginnelaan 34, Soest, tel. 13153 (tussen 09.00 en 16.00 uur). De cursussen woraen in overleg met Annie Bleumer gegeven op de best ge schikte data. ming over de toenmalige wijkaccom- modatie De Borg, die o.m. was geba seerd op overleg vanuit het College. Daarbij werd aangegeven dat "voor het sportgebruik geen wijzigingen te ver wachten waren". Dat kon ook, aldus Krijger, omdat de stichting wijkdienstencentrum De Borg is omgevormd tot de stichting die de ac tiviteiten voortzet van de voormalige stichting Artishock. "In wezen dezelfde stichting dient dus de gemaakte afspra ken na te komen." De problemen met betrekking tot de toegankelijkheid deden zich al snel na de gewijzigde bestuurssamenstelling van het nu C-drie geheten centrum voor, constateert de WD-fractievoor- zitter. In de sindsdien verstreken ander half jaar had zo langzamerhand wel eens een oplossing gevonden kunnen worden en daarom dringt hij er bij het College op aan nu maar eens het initia tief te nemen voor een voor de sporters bevredigende oplossing. "Het zal voor C-drie een kwestie wor den van prioriteiten stellen, waarbij het College de helpende hand moet bieden. De besluitvorming rondom De Borg/ C-drie is gebaseerd op verwachtingen die moeten worden nagekomen," aldus Krijger De WDfractie verlangt van het Colle ge dat het nog deze maand een oplos sing formuleert, die in februari bespro ken kan worden in de betreffende raadscommissie. Krijger stelt daarbij direct al de voorwaarde dat de positie die het College gaat innemen zowel ten aanzien van de Sportstichting als ten aanzien van C-drie voldoende moet zijn Bert Krijger (VVD). om tot een werkbare oplossing te ko men, "die inhoudt dat de gebruikers van de sportzaal van C-drie niet zijn aangewezen op een minder aantrekke lijke accommodatie dan de andere door de Sportstichting ter beschikking ge stelde accommodaties." Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 't Was feest in Nederland In 't gansche land was feestgedruisch Ter eere van 't Oranjehuis Maar bovenal om 't jonge Paar Dat thans vereenigd met elkaar Zal samenwerken, hand in hand Tot heil van 't lieve vaderland Van Oost tot West, van Noord tot Zuid: De feestklok werd alom geluid Het daverde over bosch en hei En waterplas en huizenrij Ja tot aan 't overzeesche stand: 't Was feest, 't Was feest in Nederland Het dundoek wapperde overal En lichtjes brandden, zonder tal! Muziek weerklonk langs straat en plein 't Was feest, 't Was feest voor groot en klein De kinderen dansten, hand aan hand 't Was feest in heel het Vaderland! En hier zoowel als over zee, Slaakt men de zegewensch en béé: Moog' dit gelukkig Vorst'lijk Paar In voorspoed leven met elkaar Als hechte schakel in 't verband Van Volk, Oranje en Nederland Tegen het project voor den nieuwen rijksweg Zooals bekend, bestaat bij het Rijk het voornemen den grooten verkeersweg van Amsterdam naar het Oosten des lands, van Groeneveld nabij Baarn aan te leggen langs Baarn door de polders van Hoogland en Bunschoten naar het kruispunt Hoevelaken. De kosten aan den aanleg van dezen weg verbonden zijn zeer hoog,terwijl tenslotte de weg door een typisch mistdal zal loopen en zal worden aangelegd over grond in de veenachtige polders, waarvan de kans bestaat dat verzakking het gevolg zal zijn. Een drietal organisaties: 'Actie Comité Rijksweg Soest', 'Comité Wegenplan rondom Amersfoort' enComité Kruispunt Amersfoort' hebben vergaderd en besloten op korte termijn een krachtige actie te voeren, ten einde te komen tot meer economisch bruikbare plannen, welke beter zullen beantwoorden aan de algemeene verkeersbelangen. "Heb je pret gehad op Anny's verjaardag", vroeg moeder aan haar dochtertje toen zij van een kinderfeestje thuis kwam. "O ja moeder", antwoordde Anny, "Ik heb nog nergens trek in...!" Juffrouw op school: "En Kees, zou jouw broer om de aarde kunnen wandelen?" "Nee juffrouw." "Nee? En wij hebben toch al geleerd dat de aarde rond is?" "Ja juffrouw, maar m'n broer heeft gisteren zijn been gebroken..."

Soester Courant | 1987 | | pagina 5