Natuur O Nabij Assertiviteitscursus in Soest Speeldoos WOENSDAG 21 JANUARI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 12 "Dylan Thomas" Jubilerende koorvereniging 'Sursum Corda' zoekt nieuwe leden Wie mee wil zingen, hoeft alleen maar zijn mond open te doen Nieuwjaarsbijeenkomst Soester Zakenkring V oorlichtingsavond over alcohol Freek de Jonge in De Flint Wintervoedering een belangrijke zaak Expositie over klei 'Heemtuinieren' bij IVN Vrijwilligers Vakature Bank Filmhuis Artishock Extru voorstelling Jeugd Theater-Agenda 'Wolfsklem' Cultureel Creatief Centrum Open dag Zondag 11 januari was er op C-drie een open dag. Naast het bezichtigen van werk van cursisten, kon men ook genie ten van diverse demonstraties, die gege ven werden door docenten en cursisten van C-drie. De Soester jazz-formatie De Stablemates gaf een swingende om lijsting aan de open dag. Ruim 500 mensen kwamen kijken, zich opgeven voor een cursus of fijn genieten van de warmte en gezelligheid. Het nieuwe cursusseizoen begint in de week van 19 januari. De cursisten heb ben reeds een bevestiging gehad, maar pas in de eerste week kan bekeken wor den of de cursus doorgaat. Het streefge tal is 15 cursisten per cursus. Nadere in formatie kunt u krijgen bij de admini stratie van C-drie. Tel. 22188. Expositie Vanaf 20 januari is in het 'Witte Café' een educatief tentoonstellingsproject over vormgeven in klei te bezichtigen. "Wat te doen met klei" is een reizend project van de Culturele Raad Zuid Holland, met werk van diverse kunste naars, door consulenten van de SSKVE aangevuld met een foto-expositie. Ba sisschoolleerlingen uit Soest en Amers foort zullen met thema's uit dit project gaan werken onder begeleiding van de consulenten. Voorstelling "Dylan Thomas" Op 22 januari zal het Wisseltheater in co-productie met theater Kikker de voorstelling "Dylan Thomas" spelen in het theater van C-drie. Dylan Thomas is een engelse dichter, die in de V.S. lezin gen gaat verzorgen. Tijdens dit lezing optreden komen heel duidelijk zijn pro vocaties, zijn alcoholisme, zijn drift om te schrijven, zijn angst voor de dood, de liefde voor Wales en de hang naar zijn jeugd naar voren. Sjef van der Linden maakt van Dylan Thomas een levens echte gestalte, o.a. door zich herhaalde lijk rechtstreeks tot het publiek te wen den. Dylan Thomas komt naar voren als een aandoenlijk personage, rijk geta lenteerd, maar desondanks vol onze kerheden en angsten. Aanvang van de vooorstelling: 20.30 uur. Toegangsprijs f 7,50 of f 6,— voor houders van C.J.R Kunstreizen C-drie organiseert samen met Kreatief Centrum De Hof te Amersfoort kunst reizen naar Parijs, Berlijn, Keulen en Kassei. Dat deze reizen populair zijn is te merken aan de inschrijvingen. Voor de reis naar Parijs zijn al 20 mensen op gegeven, voor Berlijn zijn er al 26 plaat sen bezet, de reis naar Keulen is hele maal vol. Voor de reis naar Kassei kunt u zich nog opgeven. Voor opgave kunt u zich wenden tot Kreatief Centrum De Hof, tel. 033-729094. Inloopatelier tekenen Bij voldoende belangstelling is er voor lopig op iedere maandagavond een in loopatelier tekenen in Cultureel Crea tief Centrum C-drie, onder begeleiding van docente Julia van Raamsdonk. Pro memorie C-drie is telefonisch te bereiken onder nr. 22188. Het adres is: Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, of postbus 347, 3760 AH Soest. C-drie is geopend van 8.00 - 12.00 uur, van 13.00 - 17.00 uur en van 18.30 - 23.00 uur. Dichter Dyland Thomas overleed vie rendertigjaar geleden. Hij werd slechts negendertig jaar oud. De enorme hoe veelheid alcohol, die hij in zijn leven nuttigde, bleek hem noodlottig. Dich ters en dronkaards hebben in elk geval een opvallende eigenschap gemeen: de voortdurende drang om te zeggen waar het op staat. Deze drang schijnt Dylan Thomas in hoge mate te hebben gehad. Het oorspronkelijk 22 rollen tellende toneelstuk van Sidney Michaels (in een vertaling van Bert Voeten) werd door Sjef van der Linden (acteur) en Ragn- hild van den Reek (regie en vormge ving) bewerkt tot een monoloog. De voorstelling kreeg een derde prijs op het festival Le Grand Prix du Theatre in Amsterdam in 1985. Sjef van der Linden maakt van Dylan Thomas een levensechte gestalte, onder andere door zich herhaaldelijk recht streeks vragend tot het publiek te wen sen. Dyland Thomas komt nar voren als een aandoenlijk personage, rijk geta lenteerd, maar desondanks vol onze kerheden en angsten. In de vorm van een lezing-optreden krijgen de laatste drie - Amerikaanse - jaren van Thomas vorm. Onmisken baar komen zijn provocaties, zijn alco holisme, zijn drift om te schrijven, zijn angst voor de dood, de liefde voor Wa les en de hang naar zijn eigen jeugd naar voren. Een innerlijk en uiterlijk gevecht van een creatieve geest. "Dylan Thomas" van het Wisselthea ter, in co-productie met Theater Kikker uit Utrecht, komt op 22 januari in Cul tureel Creatief Centrum C-drie. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: f 7.50/ f6,-(CJP). Sursum Corda in 1988 30 jaar De Christelijke Koorvereniging 'Sur sum Corda' in Soest zal in 1988 haar 30- jarig jubileum vieren. Het lijkt vroeg daar nu al publiciteit aan te geven; toch vergt een succesvol jubileumconcert, dat in principe al in januari van het vol gend jaar zal plaatsvinden, een ruime tijd van degelijke voorbereiding. De huidige bezetting van het koor telt 64 leden, waarvan 15 mannen. Een rijke lijk 'overschot' aan vrouwen bepaalt op een wat onevenwichtige wijze het ka rakter van het geheel. Dirigent van het koor, de heer L.J. Meijer, zou daar op korte termijn graag wat aan veranderd zien. Dat wil overigens geenszins zeg gen dat 'Sursum Corda,' als het om nieuwe leden gaat, uitsluitend op zoek is naar mannen. Ook vrouwen zijn van harte welkom, want het gaat a priori om het beoefenen van de zangkunst, een ui terst zinvolle wijze van vrijetijdsbeste ding, die velen een groot genoegen ver schaft. De leden-werfaktie is met name gericht op tidige aanvulling van het aan tal leden in verband met de op korte ter mijn te starten repetities voor het op handen zijnde jubileum-concert. "Het is prettig wanneer bij de aanvang het koor op de juiste sterkte zou kunnen zijn," aldus de heer Meijer. Voor iedereen In een gesprek met de dirigent en de voorzitster van de vereniging, mevrouw C.C. van Zijtveld, komt overduidelijk tot uiting, dat 'meedoen' in een koor in principe mogelijk is voor wie kan zin gen. De heer Meijer: "Wij zoeken nieu we leden, die wat ons betreft niet met een de sterren uit de hemel hoeven te zingen, maar die zich goed genoeg voe len om samen met anderen tot een col lectieve, aangenaam klinkende presta tie te komen. Daarvoor hoef je direct geen noten te kunnen lezen; dat is een niet uit de roeien misverstand. Wij zor gen ervoor, dat elk lid prima past in zijf of haar te zingen partij. Speciaal voor degenen die dat graag willen is er bij voorbeeld, zo mogelijk elke maandag avond, voorafgaand aan de repetities, een half uurtje gratis les in zangtech niek." Kerk- en koorzang 'Sursum Corda' beweegt zich in hoofd zaak op het terrein van de kerkmuziek en verleent regelmatig medewerking aan kerkelijke en andere evenementen. De repetitie-avonden zijn wekelijks - op maandagavond - en worden gehouden in de grote zaal van de Emma-kerk aan de Regentesselaan, dat is vlakbij Park Vredehof, in Soest. Mevrouw Van Zijt veld, die zelf ook enthousiast koorlid is, omschrijft die avonden als uitermate gezellige bijeenkomsten, die niet alleen zorgen voor een goed stuk koorzang, maar de leden vooral een aangenaam aantal uurtjes afleiding verschaft: "Er wordt nog teveel gedacht, dat mensen die in koren zingen zich wat stijfjes en formeel gedragen, maar al tijdens je eerste avondje kom je er achter, dat daar niet veel van klopt. En dat het al leen weggelegd zou zijn voor de wat ou deren onder ons, is evenmin waar: er is volop jeugd aanwezig in de talloze ko ren, die ons land telt. Dat is regelmatig op T.V. te constateren." Trouwen, de voorzitster zelf getuigt er in levende lijve van, dat jong en zingen- in-een-koor, uitstekend samengaan. 'Open' repetitie-avond Mevrouw Van Zijtveld legt uit, waarom ernaar wordt gestreefd om op korte ter mijn in bepaalde partijen over een gro ter aantal leden te kunnen beschikken: "Het koor moet tijdig op een ideale sterkte worden gebracht, zodat het pro gramma voor het jubileumconcert, dat ons voor volgend jaar voor ogen staat, goed kan worden voorbereid en gerepe teerd. Het voorziet in een avond vol prachtige koormuziek voor de liefheb bers en gelooft u mij, dat zijn er zéér ve len. Wij zijn ons ervan bewust, dat het werven van nieuwe leden niet gemak kelijk is, maar we proberen de drempel om lid van het koor te worden, te verla gen door geïnteresseerden in de gele- De traditionele Nieuwjaarsbijeenkomst van de Soester Zakenkring voor leden en genodigden vindt dit jaar plaats op vrijdag 23 januari a.s., vanaf 20.30 uur in Restaurant De Soester Duinen, Soes- terbergsestraat 188, Soestduinen. Vanaf donderdag 5 februari start in Soest een assertiviteitscursus bestaan de uit 16 wekelijkse bijeenkomsten. Iedere donderdag tussen 19 tot 21.30 uur worden de lessen gehouden. De cursus is bedoeld voor mensen die: - zich onzeker voelen, - gebrek hebben aan zelfvertrouwen, - moeilijkheden ondervinden in de om gang met anderen, te aggressief of te verlegen zijn en soms ook arrogant overkomen, In De Bundeling 'Drank maakt meer kapot dan je lief is.' Bijna iedereen zal deze zin ergens gele zen hebben de laatste tijd. Problemen met alcohol komen meer voor dan men denkt. Iedereen kan er mee te maken krijgen. Daarom is het heel belangrijk te weten hoe men ze voorkomt of wat men kan doen als men het gevoel heeft dat het bij zichzelf of iemand anders uit de hand loopt met alcohol. Op dinsdag 3 februari wordt in het ge zondheidscentrum De Bundeling aan de Schoutenkampweg 4 in Soest-Zuid een voorlichtingsavond gehouden, waar mensen aanwezig zullen zijn van CAD (Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs), AA (Anonieme Alcoholis ten)) en Al Anon (mensen die te maken hebben met iemand die drinkt). Zij zullen iets vertellen over de proble men, die voor een ander soms maar zo klein lijken, maar voor de betreffende persoon onoplosbaar kunnen worden. Aan het einde van de avond is er gele genheid tot het stellen van vragen en in ae pauze en na afloop kan men iemand van de genoemde organisaties persoon lijk spreken. Extra ingelaste voorstelling Op vrijdag 23 januari brengt Freek de Jonge zijn succesvolle voorstelling 'Het Damestasje' in De Flint. De one- man-show begint om 20.15 uur. Met 'Het Damestasje' brengt Freek de Jonge een aantal verhalen uit zijn pas verschenen bundel met dezelfde titel. Daarnaast zingt hij oude en nieuwe liedjes, waarbij hij zichzelf aan de piano begeleidt. Het programma wordt ge completeerd met enkele bizarre acts. Aanvankelijk was het de bedoeling dat dit gelegenheidsprogramma niet meer dan een voorleesavond zou worden. Het programma heeft zich echter ont wikkeld tot een volwaardige avond voorstelling, waarover positieve recen sies zijn geschreven. De belangstelling voor het programma van Freek de Jon ge is zo overweldigend dat hij veertig extra voorstellingen geeft. De toegangsprijs bedraagt 25 gulden, voor 65+ houders 22 gulden en voor qp-houders 20 gulden. Kaartverkoop vanaf 16 januari via de kassa van De Flint, maandag van 12 tot 14 uur en 16.30 tot 17.30 uur. Telefonisch reser veren is mogelijk via tel. 033-726094 van 12.30 tot 14 uur en van 16.30 uur tot 17.30 uur. - zich makkelijk omver laten kletsen, - tegen anderen opkijken, - hun mening niet durven geven, - bang zijn afgewezen te worden, - bang zijn anderen te kwetsen en daar door niet zeggen wat hun dwars zit, - zich gespannen voelen, hetgeen soms gepaard gaat met hyperventilatie - geen nee kunnen zeggen en daardoor vaak teveel hooi op hun vork nemen. In de cursus kan men leren te zeggen wat men denkt en voelt zonder een an der daarbij nodeloos te kwetsen. In de cursus wordt ook aandacht besteed aan oefeningen met elkaar op het gebied van kritiek geven, het oplossen van con flicten. grenzen stellen, waardering ge ven, een gesprek beginnen, afbreken enz. Ook persoonlijke dingen kunnen als men dat wilt aan de orde komen. De groep is geen praat-groep, maar een doe-groep, bedoeld om vastgeroeste patronen te veranderen, inzicht te krij gen in je eigen gedrag en dat van ande ren. Met elke cursist vindt van te voren een kennismakings-gesprek plaats. Voor mensen met een problematiek die bui ten de cursus valt bestaat de mogelijk heid van individuele of groepstherapie. Inlichtingen en aanmeldingen: me vrouw drs. A. Niemeijer, tel. 18870, liefst bellen tussen 8 en 9 uur of tussen 18 en 19.30 uur. Nu koning Winter in ons land regeert en mens en dier bibberen van de kou, houdt boswachter André Wiersma zijn 'koffie drinken met de boswachter' in het teken van de wintervoedering. Op zondag 25 januari wordt onder het mot to 'wintervoedering een zaak met vele kanten' de voor- en nadelen besproken van het bijvoederen van dieren. Over het nut hiervan lopen de menin gen nogal uiteen. De groep dierenbe schermers stellen zich ten doel het leed van het dier te verzachten en te bestrij den. Deze mensen zijn dan ook vaak de grote motor achter het voeren van die ren in het wild. De natuurbeschermers spreekt de hulp in nood ook wel aan, maar maakt die hulp tenslotte toch ondergeschikt aan de wens dat de natuur zichzelf zoveel mogelijk moet bedruipen. Deze groep zal net bijvoeren van dieren niet gauw toepassen. Het bijvoeren komt uitgebreid aan de orde tijdens het koffiedrinken met de boswachter in kasteel Groeneveld. De bijeenkomst begint om 10.30 uur. De kosten bedragen 2,50 gulden. genheid te stellen eerst eens geheel vrij blijvend kennis te komen maken. Daar om organiseren wij maandagavond 26 januari a.s. in de grote zaal van de Em- ma-kerk aan de Regentesselaan een "Open" repetitie-.avond. Daar kan ie dereen vrij binnen komen lopen en met ons praten en luisteren en kijken naar de manier waarop er gerepeteerd wordt. Een kop koffie met wat lekkers erbij hebben we klaar staan!" Die avond in de grote zaal van de Em ma-kerk begint om 20.00 uur. Wie bij 'Sursum Corda' zijn of haar stem wil verheffen, hoeft alleen maar een mond open te doen. Telefonische informatie of aanmelding kan geschieden bij Me vrouw C.C. van Zijtveld, 02155-12732 in Soest. In Soesterberg kunt u terecht bij Mevrouw E. van Woudenberg, tel. 03463-2998. In Cultureel Centrum C-drie is van 20 januari tot en met 15 februari een ten toonstelling te bezichtigen over klei. Deze tentoonstelling "Wat te doen met klei" is samengesteld uit een reizende educatieve tentoonstelling van de Cul turele Raad Zuid Holland, aangevuld met en foto-expositie van hedendaagse keramiek. Het tentoonstellingsproject is opge deeld in een aantal inhoudelijke the ma's. Thema's die gaan over vormge ven. Thema's die verbindingen leggen tussen klei en vormgeving, klei en kunst. Het eerste thema gaat over kunste naars, die werken vanuit de geaardheid van klei, over de eigenschappen van klei, het maken van holle en massieve vormen en het bewerken van opper vlakken. Het tweede thema gaat over kunstenaars/vormgevers, die werken vanuit een idee en klei gebruiken om dat idee uit te beelden, kunstenaars die hun inspiratie opdoen in hun omgeving, de literatuur, muziek en geschiedenis, vormgevers die gebruiksgoed ontwer pen, waarbij de vormgeving bepaald wordt door de functie van het voor- weip. Het derde thema gaat over ver schillend georiënteerde kunstenaars (een schilder, een performer, een beeldhouwer), die klei als medium ge bruiken. Onder begeleiding van de consulenten beeldende vorming van Cultureel Creatief Centrum C-drie, zullen leer lingen van basisscholen uit Soest en Amersfoort de tentoonstelling bezoe ken. Ook in de klas zal aan de hand van lesbrieven met de thema's van de ten toonstelling gewerkt worden. Door het samenvoegen van deze rei zende educatieve tentoonstelling met de foto-expositie en het vervolg op de basisscholen, krijgt dit tentoonstel lingsproject ook voor de individuele be zoeker een uniek karakter. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Op dinsdag 3 februari a.s organiseert het IVN-Eemland een diashow met le zing over het onderwerp "heemtuinie ren". De avond wordt gehouden in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg 14 en begint om 20.00 uur. Spreker is de fotograaf Feiko van der Woord. De avond belooft leerzaam te worden voor natuurliefhebbers, fotografen en tuin-enthousiasten, want natuur-tui- nieren is "in". Er zijn al veel heemtui- nen, natuurtuinen en wilde-plantentui- nen voor het publiek opengesteld, vaak van verscheidene hectaren groot. Maar ook kleinere oppervlakten zijn geschikt te maken voor natuurbeleving: een tuin bij een school voor middelbaar onder wijs, een specifieke instructietuin bij "groene" bezoekerscentra of zomaar een geniet-tuin rondom uw huis, voor studie en fotografie. Feiko v.d. Woord herschiep zijn gras veldje met nette bordertjes in een 200 vierkante meter grote plantentuin, met een heideveldje, moeras, kalkarm bos- gedeelte, kalkiijke Zuidlimburgse holle weg, heuvels, dalen en vijvers. Het ge heel is natuurlijk wel kleinschalig, maar biedt toch ruimte aan een paar honderd algemene en minder algemene inheem se planten. Tussen het aanleggen, onderhouden, determineren en rubriceren door vond hij nog tijd om van zijn werkzaamheden en de resultaten daarvan een groot aan tal dia's te maken. Deze vertoont hij bij zijn lezing "Scheppend door de heem- tuin". Aan de orde komen o.m. de op bouw van een natuurtuin, het gebruik van kalkarme en kalkrijke grondsoor ten, pH-meting, het al of niet bemesten, het verkrijgen van diverse soorten plan ten zonder in conflict te komen met de Natuurbeschermingswet of natuurbe scherming in het algemeen, en vooral natuurlijk hoe men van het bezit van een dergelijke tuin kan genieten. Deze en dergelijke onderwerpen wor den afgewisseld met voorbeelden van vele wilde kruidachtigen, struiken en bomen, plus de padedestoelen, vogels, insekten en zoogdieren die "vanzelf' zo'n tuin gaan bevolken. De toegang is voor IVN-leden en dona teurs gratis; andere belangstellenden betalen 2,50. Inlichtingen: G. van Wandelen, tel. 13519. Vrijwilligerswerk is het werk dat ge daan wordt vanuit een vrijwillige keuze en dat ten goede komt aan bredere kring dan het eigen privéleven of dat van de persoonlijke omgeving, voor zover men voor dat werk geen loon of salaris ontvangt. Vrijwilligerswerk is zowel voor de men sen die het doen als voor de samenle ving een belangrijke zaak. Ieder mens heeft de behoefte om zijn kapaciteiten te gebruiken. Dit kan in een baan, in opvoeding van kinderen, in het huishouden en ook in vrijwilligers werk. Vrijwilligerswerk heeft invloed op de ontwikkeling in de samenleving. Werk waarvan wij het nu normaal vinden dat het in betaalde funkties wordt gedaan, werd vroeger vaak niet betaald, maar door vrijwilligers gedaan. Hierbij valt te denken aan de ziekenverpleging, vak bondswerk. Ook het omgekeerde kan gebeuren: als vrijwilligers op grote schaal bereid zijn werk te doen dat vol gens de opvattingen in de samenleving betaald dient te worden, wordt voorko men dat nieuwe betaalde arbeidsplaat sen ontstaan. Zeker in tijd van bezuini gingen is het risico groot dat bezuinigd wordt op betaalde arbeidsplaatsen en een beroep gedaan wordt op onbetaal de krachten. Voor wie vrijwilligerswerk gaat doen is het van belang van tevoren te weten wat het werk zal inhouden. Vrijwilligerswerk via een organisatie vereist goede afspraken tussen de orga nisatie en de vrijwilliger. Deze afspra- kenkunnen betreffen: - de inhoud van het werk - de tijden dat men als vrijwilliger be schikbaar is - de verantwoordelijkheden van de vrij williger - de begeleiding bij het inwerken en de steun bij het uitvoeren van het werk - de inspraakmogelijkheden in het be leid van de organisatie - de mogelijkheden die de vrijwilliger heeft om bij meningsverschillende tot een goede oplossing daarvan te komen etc. etc. Voor mensen met een uitkering worden nog enkele algemene eisen gesteld. Wilt u meer weten over de mogelijkhe den binnen het vrijwilligerswerk kom dan eens praten met één van de mede werkers van de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest. U kunt ons berei ken in gebouw C-drie aan de Willaert straat 49,. Ons telefoonnummer is 02155-12630. Openingstijden: maan dag, dinsdag en donderdag van 10.00- 12.30 en 13.30-15.30 uur. Vrijdags van 11.00-12.30 uur. Onderstaande vakatures kwamen afge lopen week bij ons binnen. Vrijwillger gevraagd om thuis het se- kretariaat bij te houden van de Vrien den van de Hartstichting. (9/625) Telefoon ep reiskosten worden ver goed. Om de leiding op zich te nemen van de biologische groentetuin en aktief mee te werken aan de verkoop van groenten (opbrengst t.b.v. de organisatie) zoekt de kinderboerderij voor enkele dagen per week een vrijwilliger m/v. (7/614) De R.etourboer in Baarn heeft plaats voor iemand die van aanpakken weet. Werkzaamheden bestaan uit het inza melen van schillen, papier, kleding, bat terijen, plastis glas. (8/620' Verzekering plus vergoeding. Medewerkster gevraagd bij Vrouwen voor Vrouwen. Bij voorkeur iemand met opleiding secretaresse en typerva- ring. (10/621) Informatie over bovenstaande vakatu res bij de Stichting Vrijwilligers Vaka ture Bank Soest. doelstellingen van de vereniging en ge niet je de voordelen van het lidmaat schap. De kosten bedragen 54,- per De Vereniging Artishock, Steenhoff- jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en per straat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt sonen die tot dezelfde huishouding be- zich als doel een bijdrage te leveren aan horen 27,- per jaar. Kontakt adres le- het sociaal-culturele leven in Soest, denadministralie: Parklaan 98, 3765 Door je op te geven als lid steun je de GK Soest, tel. 12689. In de komende week worden in de film zaal van Artishock drie films vertoond. Op donderdag 22 januari begint om 21.00 uur 'Belle de Jour' van regisseur Luis Bunuel. In deze Franse film wisse len droom en werkelijkheid elkaar in een soms onnavolgbaar tempo af. Het verhaal gaat over een huwelijk, waarbij de vrouw haar sensuele verlangens als prostituee probeert te verwezenlijken. Ze wil overweldigd worden, iets waar haar man Pierre niet toe in staat is. In een bordeel komt ze in contact met een jonge gangster, die haar voor zich op eist. Als de gangster achter het bestaan van Pierre komt schiet hij hem neer. Pierre raakt invalide, terwijl de gangster wordt gedood door de politie. De vrouw wijdt nu al haar aandacht aan haar gehandicapte man. Als ze hem op een dag gaat vertellen over haar gehei me leven als prostituee vertrekt Pierre. De vrouw loopt naar haar huilende man, die dan ineens opstaat en weer ge zond blijkt te zijn. De vrouw gaat bij het raam staan, waarna haar masochisti sche droomfantasie weer terugkeert, maar... De hoofdrollen worden ge speeld door Cathérine Deneuve, Jean Sorel en Michel Piccoli. Op vrijdag 23 januari worat in de film zaal om 21.00 uur 'The Killing Fields' vertoond. Deze extra voorstelling gaat over de bittere strijd tussen de door de VS gesteunde Cambodjaanse regering van Lon Nol en de communistische Ro de Khmer. Een Amerikaanse verslag gever en een Cambodjaanse tolk raken bevriend met elkaar. De journalist doet verschillende onderzoeken, waaruit blijkt dat de Amerikaanse regering han delt tegen de wil van het Congres in. Op een gegeven moment worden alle Eu ropeanen en Amerikanen geadviseerd Cambodja te verlaten, maar de journa list blijft. Als de Rode Khmer de over hand krijgt in de st6ad Phnom Penh worden de journalist en de tolk van el kaar gescheiden. De Amerikaan weet met de vrouw en de kinderen van de tolk naar Amerika te vluchten. Zullen zij hun vriend, man en vader ooit weer zien? Voor de jeugd wordt op zondag 25 ja nuari een leuke Walt Disney-film ge draaid. Het is een spannende film met Robin Hood, die tal van spannende avonturen beleeft voordat hij zijn ge liefde Marianne in zijn armen kan slui ten. Want natuurlijk werkt Prins Jan hem tegen. Na de pauze komt de clown Benno zijn opwachting maken. Zoals de kinderen van hem gewend zijn, zal hij weer een groot aantal grappen en grollen maken. Clown Benno kent ook veel goochel trucs en is muzikaal ook een groot ar tiest. Ook is er feest in Arti-Skoop, omdat er weer verjaardagspartijtjes zullen plaatsvinden. Voor de ouders is er gele genheid om de foto's van het Sint Nico- laasfeést te bekijken. De foto's kunnen ook worden nabesteld. Het dient aanbeveling om de plaatsen voor de kinderen in Arti-Skoop te re serveren. Regelmatig is de kinderbio scoop uitverkocht, hetgeen de nodige teleurstellingen met zich meebrengt. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Zaterdag 24 januari Aanvang 20.15 uur "Hemelsbreed" Joke Bruys en het Salonorkest Pluche. Kaarten f 20,—/Pas 65/CJP F 17,50. Dinsdag 27 januari Aanvang 20.15 uur "Wolfsklem" Theaterprogramma met Jan Decleir Kaarten f 17,50/CJP/Pas 65 f 15, Vrijdag 30 januari Aanvang 20.15 uur "Maijol Flore... anders" Chansonprogramma met Maijol Flore Kaarten f 10,— Zaterdag 31 januari Aanvang 20.15 uur "Kolo" Joegoslavisch Danstheater Kaarten f 7,50 Jan Decleir In 1980 ging Jan Decleir solo. Hugo Claus schreef voor hem 'Jan zonder vrees.' Later volgden twee solopro gramma's met "De Tijger en andere Verhalen" en "Obscene Fabels." In al die verhalen stonden mensen cen traal; goddelijke en wereldlijke heer sers werden via soms venijnige humor tot normale proporties herleid. Op scè ne sond alleen Jan Decleir, zonder re kwisieten of decor. Acteur en tekst wa ren de voorstelling. In '84 startte de sa menwerking met de Gentse schilder en schrijver Pjeroo Roobjee. Naar motie ven van Jan Decleir schreef Roobjee 'Het Offer is te kort,' een theaterstuk met als centraal thema: de dood. Jan Decleir speelde alle rollen in het stuk zelf, de drieste toneelknecht, een filo soof, een doodgraver, een mancho... Jan Decleir vindt dat theater pas begint waar de werkelijkheid eindigt, waar de verbeelding een hoge vlucht neemt. Zo ontwikkelden auteur en acteur samen met authentieke theatertaal, niet te vangen onder het label van één of ande re mode of trend. 'Wolfsklem' is een nieuw theaterex ploot. Al draagt 'Wolfsklem' sporen van an dere zieners uit onze contreien, toch is het een theaterstuk dat op zichzelf staat. Zoals u al merkte, leven Decleier en] Roobjee vandaag; uit 1987 halen z3 hun inspiratie. 'Wolfsklem,' met voor het eerst sinds jaren een Decleir omringd door ander talent: Els Dottermans en Mare van Eeghem.

Soester Courant | 1987 | | pagina 12