fes van [os-da pas fes DXL1 "orcC mmm ■MSS339I MoLÜS Geslaagd toernooi in De Vijverhof SPLINTER EEMLAND B.V. WOENSDAG 21 JANUAR11987 SoVoCo-Stam 2 verslaat koploper Abcoude SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 13 VOLLEYBAL Eerste thuiswinst voor heren Smeeing/BDC HANDBAL Dames Smeeing/BDC - Amsterdam 15-3 SCHAATSEN Clubkampioenschappen SY Eemland verkeersschool Selby verdedigt tweede plaats met succes BADMINTON Soester Bowling Bond Wedstrijdploeg Duinkikkers goed in vorm JEU DE BOULES BADMINTON Badso verwelkomt al twee kampioenen HANDBAL Handbal-jeugd VOETBAL SEC-Jeugdafdeling Dakwerken SCRABBLE YVZ'49 Jeugdnieuws s.o.Soest- Jeugdnieuws Klaverjassen bij s.o.Soest ^mVOETBAL- w PROGRAMMA lf staat, eier enl alen ze >t sinds r ander irc van Het eerste damesteam van Volleybal vereniging SoVoCo, sinds september 1986 ongeslagen, moest zaterdag haar meerdere erkennen in Sparta in Zei- hem. SoVoCo-Stam 2 deed het beter door koploper Abcoude in een span nende wedstrijd met 3-1 in eigen huis te verslaan. Het eerste herenteam ver loor van Brother Martinus 3 met 3-1. Onverwacht verlies voor eerste team Elf wedstrijden op rij toonden de dames van SoVoCo-Stam 1 zich de sterkste. Alle tegenstanders werden, tot zater dag, overwonnen. Sparta maakte in het Gelderse Zelhem een einde aan deze zege-reeks. SoVoCo-.Stam ging goed van start. Nam in minder dan geen tijd een 10-2 voorsprong, maar toen ging het mis. De acties werden onnauwkeu riger, de aanval scoorde minder makke lijk en de netverdediging liet het geheel afweten. Sparta kroop dichterbij. De Soester ploeg finishte met 15-10 voor Sparta. Maar de Achterhoekse ploeg had de mogelijkheden geproef. Met zeer opportunistisch volleybal trokken zij van leer en zetten SoVoCo-Stam op zo'n ruime achterstand dat de tweede set door hen met 15-9 werd gewonnen. Ook de twee volgende sets werden door Sparta gewonnen. Een 14-10 voor sprong ging uiteindelijk toch nog verlo ren, het werd 17-15 voor Sparta. De eerste nederlaag van SoVoCo-Stam was een feit. Knappe prestatie van tweede dames team Abcoude was de tegenstander van So- VoCo-Stam 2. De eerste plaats in de derde divisie was de inzet. Bij winst zou Abcoude, vorig jaar gedegradeerd uit de tweede divisie, haar positie verster ken en SoVoCo-Stam 2 in de wachtka mer naar promotiemogelijkheden zet ten. Het werd een zeer boeiende wed strijd. Onder leiding van aanvoerster Tineke Remmers waal, goed op dreef en vooral als middenspeelster vaak on grijpbaar, speelde het Soester team zeer attent. De aanval van Aboude, waarlijk niet het zwakste deel van de ploeg, had grote moeite de bal op de grond te krij gen. Ging de eerste set nog maar nipt verloren, de volgende drie sets waren voor SoVoCo-Stam. Maar het kostte wel steeds de nodige moeite. 13-15,14- 16 en dan de vierde set. Abcoude heeft de mogelijkheid een 2-2 stand te berei ken. 14-10, maar Soest geeft zich niet zomaar gewonnen. Na twee en een half uur volleybal wordt het winnende punt, 17-15 door SoVoCo-Stam gescoord. Een dik verdiende 3-1 overwinning op koploper Abcoude is een feit. SoVoCo- Stam is nog volop in de race naar een ti tel of promotieplaats. SoVoCo-Stam heren geven goed partij Brother Martinus uit Amstelveen was de tegenstander van de heren van So- VoCo-Stam. SoVoCo-Stam is eigenlijk nog een team in opbouw. De nieuwe spelers die samen met de oude kern het eerste herenteam vormen zijn nog lang niet ingespeeld. En de heren treffen het niet. Was vorige week nummer één de tegenstander, ditmaal de nummer vier. Toch heeft SoVoCo-Stam kans op een punt gehad. Niet in de eerste set. Die eindigde in een kansloze 6-15 neder laag, maar zoals zo vaak verslapte de concentratie bij de nog jeugdige ploeg uit Amstelveen en moesten zij toestaan dat SoVoCo-Stam een 10-0 voor sprong nam. De kwaliteit van de Am- stelveners werd aangesproken en punt voor punt werd het Soester team inge lopen. Tweemaal stonden de gasten op matchpoint, maar SoVoCo-Stam wist met 17-15 de tweede set te winnen. Als het team dezelfde spirit had kunnen op brengen als in de vorige wedstrijd dan zou ook winst in de derde set tot de mo gelijkheden hebben behoord, maar net dat beetje extra geloof in eigen kunnen ontbrak. Steeds wist Martinus een paar punten op rij te scoren, terwijl Soest daar niets of weinig tegenover stelde. Met tweemaal 9-15 werd verloren. Volleybal deze week Morgenavond gaat in Beukendal om 18.45 uur de topklasse meisjes van het district Eemland van start. Het selectie team van SoVoCo speelt dan tegen SDS uit Voorthuizen. Daarna spelen nog twaalf SoVoCo teams op de volley balavond in de Soester Sporthal Beu kendal. Zaterdag spelen de damesselecties van SoVoCo in de Sportzaal De Bunt. Om 14.30 uur het eerste damesteam tegen het de laatste tijd verrassend sterk spe lende Thor uit Bergambacht. Om 16.30 uur SoVoCo-Stam 2 tegen Trivos uit Wychen. De vollebalmiddag wordt om 18.30 uur besloten door het derde da mesteam, tegenstanders zijn de dames van Gemini uit Hilversum. Het eerste herenteam krijgt het op nieuw zeer moeilijk. De nummer 2 in de 3e divisie, het Culemborgse Shot, is de tegenstander. Misschien laten zij zich in tegenstelling tot Brother Martinus meer dan één set verrassen. Voor de eerste keer dit seizoen is Smeeing/BDC erin geslaagd de volle winst in Soest te behouden. Tegen hekkesluiter WN/Internos werd een ruime 22-14 overwinning behaald. In de aanvangsfase leek het er geenszins op dat Smeeing/BDC deze wedstrijd in winst om zou zetten, want Internos nam binnen 5 minuten een 1-3 voorsprong. De Soestenaren vochten zich weer te rug in de wedstrijd, kwamen langszij en namen daarna een 5-3 voorsprong. In ternos spartelde nog tegen en 10 minu ten voor de pauze won de voorsprong voor Smeeing/BDC nog slechts 1 doel punt: 6-5. Door collectief spel wist Smeeing/BDC steeds gebruik te ma ken van het matige aanvalsspel van In ternos en liep uit naar een comfortabele voorsprong van 12-5 bij rust. Smeeing/BDC startte de tweede helft in een overtalsituatie en wist daar gelijk van te profiteren en de voorsprong te vergroten tot 16-6. Hierna slopen er enige onvolkomenheden in het BDC spel, mede door het uitproberen van bepaalde systemen, waardoor Internos de achterstand kon terugbrengen tot 10 foals: 21-11. Mede door goed spel van meeing/BDC debutant Theo van Ful- :n (goed voor 3 treffers( konden de eren van WN/Internos niet verder terugkomen dan tot op 8 doelpunten. Eindstand 22-14 in het voordeel van Smeeing/BDC. Volgende week speelt Smeeing/BDC de belangrijke thuiswedstrijd tegen Arts/Meteoor uit Eindhoven. Winnen de Soester heren deze wedstrijd dan zijn de degratieperikelen voorlopig van de pei hei De Soester dames hebben er géén twij fel over laten bestaan wie de sterkste in deze wedstrijd was. De lijn omhoog is na 2 sterke wedstrijden tegen de koplo pers doorgetrokken tegen de dames uit A'dam. In het begin wilde het nog niet zo lukken, in de 3e min. 1-0, daarna een periode waarbij over en weer ballen op paal en lat werden gegooid. In de 16e min. het 2e Soester doelpunt uit een mooie combinatie tussen TTiea Brunt en Anke Pronk. Vanaf de 19e min. tot aan de rust liepen de Smeeing dames van 3-0 weg naar een stand van 7-2. Hier voor namen Ada v. Hal en Leontine Jansen beiden met 2 doelpunten en nog een mooi doelpunt van Astrid Wijnhof de score voor hun rekening. Door het vastzetten van de belangrijkste op- bouwspeelster van A'dam, was het ge vaar voor het grootste deel bezworen. In de 2e helft ging de Soester ploeg door en kon met de steun van de prima kee pende Anita Greefhorst de Amster damse dames overklassen. In de le min. direct raak door Leontine Jansen, kort daarop door Ada v. Hal (9-2). Hierna volgde een periode waar in de Soester ploeg tde gehaast speelde, met als gevolg slordigheden. Nadat de rust was hersteld liepen de Smeeing da mes vanaf de 13 min. verder weg via doelpunten van Ria Pothoven, Thea Brunt, en 3x na elkaar Anke Pronk. De stand 14-3 voor Smeeing/BDC was een uitstekende afspiegeling van de krachtsverhouding in deze wedstrijd. Nadat er nog 2 breaks niet werden be nut, bepaalde Leontine Jansen met haar 4e doelpunt de eindstand op 15-3. Met enig vertrouwen kan de Soester- ploeg volgende week op bezoek bij Ac tief in Rotterdam. Voor het derde achtereenvolgende jaar kon de schaatsvereniging Eem land het clubkampioenschap voor pu pillen op natuurijs laten verrijden. De titelstrijd, die in zes categorieën werd verreden, bestond uit twee disciplines: de sprint en een ronde. Opvallend was het grote aantal toeschouwers dat het clubkampioenschap op de Peters Baan trok. Bij de jongens A was Pieter van de Her ik de beste schaatsenrijder van Eem land. Hij dankte dat voornamelijk aan een goede ronde-tijd van 38.2 secon den. Eileen Hofman was verreweg de sterkste bij de meisjes A. Ze won beide afstanden op overtuigende wijze en fi nishte met een totale voorsprong van bijna zeven seconden op de nummer twee Wendy Hilhorst. Zeer spannend verliep de strijd bij de jongens B. Jeroen ten Kleij en Julien Smink gaven elkaar geen ruimte. Over de ronde deden bei de schaatsers exact 39 seconden. Om dat Jeroen ten Kleij een iets snellere sprint in zijn benen had (0,3 seconden sneller dan Smink) won hij het club kampioenschap van Eemland. Bianca van de Hoek bij de meisjes B, Kees Westeneng bij de jongens C en Marike Aukje Nolens bij de meisjes C waren de andere drie clubkampioenen van de schaatsvereniging Eemland. Op vrijdag 13 februari vinden de grote ppen m Utrecht plaats. Namens SV Eemland nemen acht pupillen deel aan deze kampioen schappen. Het zijn Pieter van de Herik, Roelof van IJken, Eileen Hofman, Wendy Hilhorst, Jeroen ten Kleij, Ju lien Smink, Bianca van de Hoek en Ag- nes Carton. Persoonlijke records De oudere rijders van Eemland vestig den vorige week een groot aantal per soonlijke records. Op de 500 en 1000 meter noteerde Peter van de Heuvel respectievelijk tijden van 53.8 en 1.55.7. Ad Moll reed de afstanden in 68.3 en 2.20.6, ook al twee persoonlijke records. Bert van de Weerd had 43.1 seconde nodig voor de 500 meter, ter wijl hij de 1500 meter in 2.12.4 voltooi de. Afgelopen zondagavond werden in Haarlem de laatste selectiewedstrijden voor het Nederlandse juniorenkam pioenschap gehouden. Edwin Groene- veld reed bij de C-junioren de 500 me ter in 44.7 en de 3000 meter in 4.54.0. Robin Baltus reed op de 1500 meter naar een persoonlijk van 2.34.0, terwijl hij 47 seconden over de 500 meter deed. Beide rijders maken een kans om uit te komen op de NK schaatsen voor junioren op 30 en 31 januari en 1 fe bruari. A.N.W.B. erkend VAN LENNEPLAAN 47 - SOEST TELEFOON 02155-16621 Badmintonvereniging Selby wachtte het Amersfoortse KBVA geladen op. Beide teams hadden evenveel competi- tiepunten, maar doordat Selby een ho ger set gemiddelde heeft bezet deze de tweede plaats. Het was voor de Soester badmintonners dus zaak tegen KBVA niet onderuit te gaan en deze fraaie klassering tijdens de voorlaatste com petitiewedstrijd niet te verspelen. Paul van Ginkel startte echter zeer on fortuinlijk. Tijdens het inslaan sloeg hij zijn racket stuk en aan het vervangende racket kon hij maar niet wennen. Voor al in de tweede game werkte dat zo op zijn gemoed, dat hij met 3-15 werd in- overgegaan zonder te scoren. De Selby- dames beschikten over de sterkste ze nuwen en konden deze uiteindelijk la chend ontspannen. De gemengde dub belspelen leverden éénmaal winst en verlies op, waardoor een 4-4 eindstand bereikt werd, waarmee Selby de tweede plaats op de ranglijst wist te behouden. Uitslagen junioren Eemnes 1-Selby 1 7-1 Selby 2-Eemnes 2 1-7 Hoevelaken 2-Selby 3 8-0 Selby 4-Leusden 3 1-7 Badso 4-Selby 5 2-6 Selby 6-Lukraak 4 3-5 In de uitwedstrijd verloor Henk van Woerkom met grote cijfers van John van Dijk. De op revanche beluste van Woerkom wist heel knap 1 game te winnen, maar de andere twee waren voor de Amers foortse "kei". Gerdie van Kooten zag in de derde ga me een kans het winnende punt te sco ren na met 10-4 te hebben voorgestaan, zodat Maria Riupassa de taak op zich nam het eerste winstpunt voor Selby binnen te slepen. Met 11-2 en 11-8 luk te dat ook prima. In het herendubbelspel stelde KBVA een derde heer op, die minder sterk was dan de heren uit het enkelspel. Selby maakte van deze zwakke plek met 15-7 en 15-8 dankbaar gebruik. De meest zenuwslopende partij van de ze ontmoeting bleek het damesdubbel spel. Nadat beide duo's één game ge wonnen hadden bereikten zij in de der de game een 16-16 tussenstand. Het beslissende punt werd pas gescoord, nadat de service meerdere keren was Uitslagen van maandag 12 januari en dinsdag 13 januari j.1. Maandag: Strijkbout - SBR 2 0-5 Queensclub 1 - Tryers 0-5 Silverstar 1 - Flushing Meadow 1-4 Tejoko - Prolebo 3-2 Toetanchamom - Queensclub 2 4-1 WAB - Turtles 4-1 Dinsdag: C-Drie 1 - Ketel 1 4-1 Bodrum - Runners Up 4-1 Pioniers - Laatbloeiers 4-1 't Juk-HAM 4-1 Trio Bleeker - Happy Hoekers 1-4 Bullseye - DSK 0-5 Silverstar 2 - C-drie 2 1-4 Voor Klaas Braaksma was het de eerste keer sedert driejaar waarin hij aktief lid is van de bowling bond dat hij een 200 game gooide. Hoogste game over de 2 avonden werden gegooid door Jan van den Blink. Uitslagen Jeugdbowling gespeeld op vrijdagavond 16 januari: Jeh Jeh - Puppies 5-0 Gemini - Lucky Strike 2-3 Stars - Spes 5-0 Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in jonge gebruikte Ford-auto's Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven BEUKENLAAN 80 keukéndal) SOEST EEMNESSERWEG16-22 - BAARN TEL. 02155-12643 TEL 02154-15555 Zaterdag j.1. was het een belangrijke dag voor de wedstrijdzwemmers van De Duinkikkers. De 3e landelijke com petitiewedstrijd werd in Doorn ge zwommen. De laatste competitiewed strijd had een keurige 7e plaats opgele verd, en de 8e plaats in het landelijke klassement biedt uitzicht op promotie. Het was dus belangrijk deze 8e plaats vast te houden of te verbeteren. Of dit is gelukt, is pas over 4 weken bekend, maar de hele ploeg heeft zich fantas tisch ingezet met als resultaat maar liefst 27 nieuwe persoonlijke records. 50 Meter Vrije slag: Willy van Ruitenbeek 31.2. Janneke Wibbelink 33.8. Rena Kok 32.6. Maija de Zoete 31.6. Tamara Tervoren 44.4. Janine Pothuizen 39.6. Corina Borsje 36.8. Sonja Pappot 36.5. Ronald van Ophoven 37.4. Bastiaan Marsman 38.5. Jorik Bremer 40.7. Xander Bre- mer 31.8. Bas van Dorrestein 33.0. An- tonio v.d. Hengel 32.4. Sebastian Bors je 35.4. Willy, Sonja en Ronald werden eerste, Bastiaan, Corina en Maija werden tweede en Jorik en Xander haalden een 3e plaats. 50 Meter Schoolslag: Xander Bremer 46.3. Bas van Dorre stein 40.3. Antonio v.d. Hengel 43.3. Sebastiaan Borsje 44.1. 50 meter Vlinderslag: Maija de Zoete 37.2. Mariska Brienen 38.9 en 39.9. Rena Kok 42.3. Annuska van Drie 42.1 en 44.1 MaryJane Beyer 46.3. Annelieke Druyff 48.6. Op deze afstand haalde Mariska een le en een 3e plaats en werd Marja 2e. 100 Meter Schoolslag: Ook dit onderdeel van de wedstrijd ging bijzonder goed, met als gevolg een nieuw persoonlijk record voor: Tamara Tervoren 1.53.3. Janine Pot huizen 1.51.4. Sonja Pappot 1.38.3. Ronald v. Ophoven 1.46.7. Jorik Bre mer 1.58.7. René v. Walsem 1.22.2. Ralph Hellebrand 1.19.8. Axel de Zoe te 1.23.6. De overige tijden waren: Corina Borsje 1.37.9, Bastiaan Mars man 1.41.2 (gediskwalificeerd), Frits Wibbelink 1.20.3 en 1.19.3, en Marco Brons 1.29.8 (diskwalificatie). Frits behaalde een le en een 2e plaats, Corina werd le, Sonja Ronald en René werden 2e en Ralph haalde met zijn pri ma tijd een 3e plaats bij de heren. 100 Meter Rugslag: Hierbij zwommen vooral de dames zeer goede tijden. Een nieuwe persoonlijk record voor: Willy van Ruitenbeek 1.22.4. Janneke Wibbelink 1.28.2. Mo nique v. Egdom 1.27.2. Anouschka Spelbos 1.25.3. Ralph Hellebrand 1.21. 6. De andere tijden waren: Steven Uyland 1.07.4, Axel de Zoete 1.07.8, Frits Wibbelink 1.12.4, René v. Walsem 1.09.9, Marco Brons 1.29.7. Een eerste plaats was er voor René en Steven, een tweede plaats voor Axel, Willy en Frits en Anouschka haalde een 3e plaats. 100 Meter Vrije slag: Op deze slag worden altijd goede pres taties geleverd. Ook nu waren er weer persoonlijke records voor: René v. Walsem 59.4(1). Anouschka Spelbos 1.16.1. Janneke Wibbelink 1.12.9. Wil ly v. Ruitenbeek 1.09.1. Ook waren er goede tijden voor: Frits Wibbelink 57.7. Marco Brons 1.08.2. Mary-Jane Beyer 1.30.3. An nelieke Druyff 1.15.5. Nicolien de Zoe te 1.17.0 en Monique v. Egdom 1.18.8. Willy, Annelieke en Frits werden le, René en Anouschka werden 2e en Jan neke behaalde een 3e plaats. 100 Meter Wisselslag: Dit is een onderdeel waarop de zwem mers steeds beter gaan presteren. Dit leidde weer tot nieuwe persoonlijke re cords voor: Annelieke Druyff 1.27.1. Anouschka Spelbos 1.29.2. Xander Bremer 1.21.6. Bas v. Dorrestein 1.22.3. Antonio v.d. hengel 1.21.9. Se bastian Borsje 1.27.3. De andere tijden waren: Nicolien de Zoete 1.27.0. Monique v. Egdom 1.27.0. (diskwalificatie) Nico lien en Xander werden 2e, Annelieke en Antonio eindigden op een 3e plaats. 200 Meter Wisselslag: Een zeer vermoeiend en moeilijk on derdeel, waar de zwemsters zich goed van af maakten. De tijden waren goed te noemen, want bijna iedereen zwom deze afstand voor de le keer: Maija de Zoete 2.54.5. Mariska Brienen 3.08.1. Rena Kok 3.09.8. Annuska v. Drie 3.00.9. Marja haalde een keurige eerste plaats en Annuska werd tweede. Tenslotte werden er nog 2 estafettes ge zwommen die beiden een eerste plaats voor de Duinkikkers opleverden.4 x 100 meter vrije slag: Willy, Maija, Rena en Janneke zwommen 4.48.4. 4 X 100 meter wisselslag: Steven, Ralph, Frits en René finishten in 4.44.7. Op 21 maart wordt de laatste competi tiewedstrijd gezwommen. Op 13 januari jl. werd door Jeu de Bou les Vereniging "De Gemshoorn" haar eerste Nieuwjaarstoernooi gehouden in de Vijverhof. Het is al weer sinds ruim 2 maanden dat de Jeu de Boulers in de Vijverhof terecht kunnen sinds het te koud is geworden om buiten te boulen. Iedere dinsdagavond vanaf 19.00 urn- wordt er gebould. Eerst werd er in de zaal gespeeld, omdat daar een vloerbe dekking ligt, die wel tegen een stootje kan. Maar de ondergrond was nogal hard en daarom kwam de beheerder op het idee om maar op het podium te gaan boulen, en dan op oude tapijten. Zo doende heeft iedereen eens op zijn zol der gekeken of er nog een oud kleed of stuk tapijt lag, dat groot genoeg was om op te kunnen boulen. Dit is heel goed gelukt en er is zelfs een hele houten rand omheen gemaakt, zodat de boules niet het hele podium overrollen. Op die ma nier zijn er 2 banen gemaakt, waarop toch maximaal per spel 12 mensen te gelijk kunnen spelen. Zodoende kwam het idee om ook binnen een toernooi te houden, nadat er al 2 toernooien ge speeld zijn op het terrein aan de Gems hoorn, tegen Amersfoort en Baarn. Nieuwjaar is natuurlijk een prachtige gelegenheid voor een gezellig toernooi en dit zal dan ook een jaarlijks terugke rend evenement gaan worden. Alleen heet het dan niet meer gewoon Nieuw jaarstoernooi, maar "Flappentoer- nooi," omdat er op overheerlijke eigen gemaakte appelflappen getrakteerd werd bij de koffie. Voor die gelegenheid is er ook een wis selbeker ingesteld, de zogenaamde Na de wedstrijden van dit weekeinde heeft Badso al twee teams die zich kam pioen mogen noemen. Badso zag de ti tel voor zich weggelegd na na de over winning op Irene 7 (6-2). Ook het eer ste jeugdteam mocht deze eer voor zich opeisen na een 6-2 zege op Badge. Het eerste team bij de senioren hand haafde de hoge positie in de 3e klasse van de landelijke competitie dankzij een 5-3 overwinning op OSM Maars- senbroek. De overwinning kwam tot stand door zeges van Rob Stomp en Claudia Schüssler in het enkelspel en het herendubbel en de beide mix-dub bels. Uitslagen: OSM - Badso 1 3-5 Inside - Badso 2 5-3 Badso 3 - Irene 6-2 6-2 4-4 2-6 3-5 6-2 8-0 8-0 2-6 4-4 ïerdam - Badso 4 Apollo - Badso 5 Badso 6 - Eagles Badso 7 - De Maten Junioren Badso 1 - Badge louten - Badso 2 Leusden - Badso 3 Badso 4 - Selby Badso 5 - 't Slot Het jongens-pupillen team van Smeeing/BDC won zondag afgetekend met 11-2 van Shot '73. Het eerste meis- jes—pupillenteam kon het in sporthal Beukendal niet bolwerken tegen Cor- bulo, de eindstand in die wedstrijd werd 2-10. Het jongensteam liet zien dat het in kor te tijd grote vorderingen heeft gemaakt. Er werd snel handbal gespeeld en on danks de over het algemeen grotere li chaamslengte van de tegenstanders, slaagden de jongens erin bij rust reeds een 5-2 voorsprong op te bouwen. Van die vijf doelpunten werden er zelfs twee uit een sprongschot gemaakt, een tech niek die voor die leeftijdsklasse als zeer opmerkelijk kan worden beschouwd. Ook na rust bleef het initiatief bij Smeeing/BDC, de eindstand van 11-2 was dan ook zeker niet geflatteerd. Het meisjesteam viel deze zondag enigszins tegen, zij het dat de tegenstan der Corbulo liet zien al een stuk verder te zijn in haar handbalontwikkeling. Regelmatig wisten zij de verdediging van Smeeing/BDC te verschalken. De pupillen van Soest konden daar weinig tegenover zetten. Via een 1-6 ruststand werd het dan ook een verdiende 2-10 overwinning voor Corbulo. Uitslagen Jongens: Pupillen - Shot '73 11-2 Aspiranten 1 - Shot '73 22-7 UDSV - Aspiranten 2 7-10 Junioren - HHC 16-8 Meisjes: Pupillen 1 - Corbulo 2-10 BHC - Pupillen 2 4-9 Junioren 2 - HVBS 22-9 Jongens/Meisjes: Welpen - HMS/Archilles 4-4 "Flappenbeker," die samen met de eer ste prijs is uitgereikt. Aan dit toernooi deden 16 deelnemers mee. Er werd in dividueel gespeeld, dat wil zeggen wel in doublettes, maar iedere keer met ie mand anders en ook weer tegen iemand anders. Iedereen moest 3x spelen. De punten van deze 3 keer spelen werden bij elkaar opgeteld en degene met het hoogste aantal punten was winnaar. Er werd alleen maar tot 9 punten gespeeld, in plaats van tot 13, omdat het anders wat lang ging duren voor de mensen die moesten wachten. Uiteindelijk is mevr. Atie van Lith met de eerste prijs èn de flappenbeker naar huis gegaan. De tweede prijs werd be haald door Arnoud Deelen en de derde prijs door de heer Daan Kercher. De poedelprijs werd behaald door Sylvia Deelen, die het minste aantal punten in de wacht sleepte! Het is een zeer geslaagd toernooi ge weest, voor de leden. Ook het afgelopen weekend zorgde de winter ervoor dat er niet op de velden kon worden gevoetbald. De SEC- jeugdleden bonden dan ook massaal de schaatsen onder om toch deze dag spor tief bezig te zijn. Alleen de selecties van de junioren hielden zich door een trai ning met voetballen bezig. Het ziet er naar uit dat ook het komende weekend niet gevoetbald zal worden. Mocht dit wel het geval zijn dan staan voor de ver schillende jeugdteams de volgende competitiewedstrijden op het program ma: Amersf. Boys A2-SEC A2 14.30 u. SEC B3-Soest B5 13.00 u. Baarn C2-SEC C2 11.45 u. Hoevelaken Dl-SEC Dl 10.30 u. SEC D2-Amersf. Boys D2 10.30 u. Roda El-SEC El 10.00 u. Spakenburg E2-SEC E2 10.45 u. SEC F1-Amersf. Boys F1 11.15 u. SEC F2-SEC F3 10.30 u. Het jeugdbestuur van SEC heeft i.v.m. de grote kans dat het voetballen niet doorgaat, wel voor een alternatief pro gramma gezorgd voor de jeugdleden. Bij niet voetballen zal ervoor de gehele jeugdafdeling een prestatieloop wor den gehouden. Nadat de jeugd de loop volbracht heeft zal er in het clubhuis van SEC voor de lopers soep met brood klaar staan. De goede contacten die SEC heeft met de atletiekvereniging Pijnenburg zorgen er voor dat Pijnen burg heeft toegezegd dat er een fraai parcours wordt uitgezet voor de ver schillende leeftijdsgroepen. Wanneer het voetballen dus niet door gaat dienen de E- en F-pupillen om 11.00 uur bij SEC aanwezig te zijn. De D-pupillen en C-pupillen en C-junio- ren om 11.30 uur en de A- en B-junio ren om 12.30 uur. In het clubhuis zullen die dag voor de jeugd ook doorlopend videofilms wor den gedraaid. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. c Tel. (02155)13014-12577 De Siberische januari-avonden zijn er de oorzaak van dat club- en vereni gingsmensen aan warmte voorrang ver lenen. Gelet op de geringe opkomst was daarvan donderdagavond ook sprake bij de Soester VanDalen. De 17e com petitie-ronde telde slechts zestien deel nemers, daarbij opnieuw een debutan te. Dieuweke Vastenburg opende be scheiden, maar liet met een score van 464 punten in haar tweede partij zien met letters raad te weten. Jan Leijen- dekker werd met 624 punten weliswaar topscorer van de avond, maar het was een productie die niet voor de competi tie meetelde. Terug van weggeweest (trainingskamp?) Tineke van Egdom. Met een score van 489 punten verbeter de zij haar positie in het klassement. Daverende scores ook van Maria Boom (451), Thea v.d. Berg (474), Diny Boe- Ie (490), Riet de Groot (454), Wille nden Witkamp (507) en Klaas Keuter (530). Absentie en hoge scores hussel den het algemeen klassement aardig door elkaar. Uitslagen 17e competitie-ronde: T. v. Egdom - J. Leijendekker489-427 T. Danvers - M. Klute 393-413 D. Vastenburg - M. Leijendekker 313-313 M. Boom - T. v.d. Berg 451-474 Diny Boele - Riet de Groot 490-454 W. Witkamp - W. Klute 507-438 K. Keuter - W. Bouman 530-443 J. Hekkenberg - T. v.d. Veer 273-288 De door juwelier v.d. Weerd, Soester- bergsestraat, beschikbaar gestelde waardebon voor "de prijs van de week" telde twee winaressen. Mick Leijendek ker en Riet de Groot eindigden met een gelijke score 333-333. Zeldzaam voor komende uitslag waarvoor veel vernuft nodig was om tot een acceptabele be slissing te komen. Mick Leijendekker werd tenslotte na "technisch advies" als winnares aangewezen. Donderdagavond komen de VanDalen opnieuw bijeen in café-restaurant v.d. Brink. Aanvang der partijen te 19.30 en 21.00 uur. Als steeds zijn beginners en gevorderden aldaar van harte welkom. Wedstrijdprogramma zaterdag 24 januari IJsselm.v. C5 - WZ'49 C2 13.00 uur IJsselm.v. D2 - WZ'49 Dl 11.45 uur WZ'49 El - WZA El 11.00 uur IJsselm.v. E3 - WZ'49 E2 12.30 uur WZ'49 F1 - Hoevelaken F111.00 uur WZ'49 F2 - Hoevelaken F210.00 uur Dit programma wordt voor de volledig heid gemeld, maar als het weer zo blijft is er het komende weekende geen voet bal. De schaatsliefhebbers kunnen dan hun hart ophalen. Aanstaande zaterdag wordt er in de kantine van WZ'49 een film gedraaid. Aanvang 11.00 uur voor F1 en F2, El en E2 en om 13.00 urn- voor de D-, C-, B- en A-elftallen. Voorlopig is iedereen even uitgevoet- bald. De velden liggen er verlaten, be vroren en koud bij. Dat betekent niet dat de leden van s.o.Soest zich hoeven te vervelen. Elke zaterdag staat weer bol van de aktiviteiten om de jeugdle den op een plezierige manier bezig te houden. Afgelopen zaterdag stroomde, on danks het goede schaatsweer, de kanti ne vol met jeugdleden, die genoten van de schitterende films die aan hen ver toond werden, 's Avonds was er specta culaire zaalvoetbal in de sportzaal van C-drie. Allereerst mochten zo'n 35 F-pupillen hun programma afwerken. Voor de liefhebber betekent dat genie ten, want F-pupillen voetbal is leuk, on bedorven en speels. Later op de avond waren de A-junioren aan de beurt, die samen met trainers, leiders en jeugdbe- stuursleden een boeiende kompetitie uitvochten. De stampvolle tribune zag goed voetbal en prachtige doelpunten, en in het jeugdbestuursteam een terech te winaar. Komende zaterdag is er ook weer veel te doen bij s.o.Soest. Zaal voetbal is er in de zaaltjes aan de Hart en Smitsweg, en natuurlijk 's avonds in C-drie waar C-junioren en D-pupillen onderling zullen spelen. De gebruikelij ke bosloop wordt ook niet vergeten. Al le jeugdleden en leiders houden weer een inspannende bosloop, met dit keer pannekoeken na afloop. De vertrektij den zijn als volgt: 11.00 uur E- en F-pupillen 12.00 uur D- en C-junioren 13.00 uur A- en B-junioren Naast al deze aktiviteiten blijft s.o.Soest jeugd natuurlijk ook gewoon door draaien met trainen. Elke week bij se- lektie en niet-selektie een goede op komst; natuurlijk dankzij de enthou siaste trainers die s.o.Soest rijk is. Infor matie over trainingen, aktiviteiten, klubblad en niet te vergeten het jeugd kamp dat in april bij s.o.Soest gehouden wordt, kunt u krijgen bij A. Aarts (tel. 23596) ofP. Beijer (16093). Dinsdag 27 januari a.s. vindt bij s.o.Soest werd de maandelijkse kaart avond plaats. Vanaf 20.00 uur wordt er in het Pavil joen aan de Bosstraat-Oost weer ge streden om de Troefboer-trofee en het Pittenklassement, waarbij iedere kaart- liefhebber weer welkom geheten wordt. Onder voorbehoud Zaterdag 24 januari: WZ '49 14.30 uur WZ 5 - Eemnes 6 HEES 11.30 uur Laren 4 - Hees 5 Zondag 25 januari: s.o. Soest 11.00 uur Soest 13 - Victoria 9 SOESTERBERG-zo 11.30 uur Soesterberg 4 - Bilthoven DAMESVOETBAL Zaterdag 24 januari: 10.30 uur Bloemenkwartier - WZ Zondag 25 januari: 11.00 uur Hoogland - Soest

Soester Courant | 1987 | | pagina 13