Beste jan Visseï> De Soester Duinen 490, Waterproblemen Overhees naderen oplossing: raadsmeerderheid eens met voorstel B. W. scliocimikci* Met de Rabobank op vakantie Super Channel eind januari op Soester tv-schermen Record-omzet gasbedrijf Soest: 740.000 kuub op één dag COMPATIBEL MET. WEET U WEL 1B] tft&B Q//QD WOENSDAG 21 JANUAR11987 SOESTER COURANT PAGINA 3 2.490,- Alleen PvdA en Prog. Soest steunen bewoners ONKYO S5"a I M drukwerk? KI/I/IEK 'Bestuurskontakten' kostten uitwisseling Soest-Soest helft meer Gemeenteraadsvergadering donderdag 22 januari Minister Brinkman in Soest Groeiende variatie in reisaanbod voor toeristen van zo n progressieve man hadden we verwacht dat hij op de hoogte zou zijn van onze opening. Wij nodigen U van harte uit voor een diner voor twee om eens „bij te praten". SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 S0ESTDUINEN In plaats van Europa TV Boerkoel: kou in Smitsveenflats 'grote schande' Nieuw fietspad? Schneider PC 1512 zet computerend Nederland compleet op z'n kop. Niet eer der kreeg u zoveel PC-waar voor uw geld. Volledig IBM® compatibel PC-systeem met monochroom of kleurenmonitor, inclusief muis. Met monochrome monitorf QOfl 1x360Kbdiskdrive I .ÏIÏJU," met extra diskdrive 2.390,- met 10 Mb harddisk 3.390,- met 20 Mb harddisk 3.590,- meerpriis kleurenmonitor 500,- >4^ Met kleurenmonitor 1 x360Kb diskdrive f De pro's van de Schneider PC systeem met 8086 processor, kloksnelheid 8 MHz. 512Kb intern geheugen, uitbreidbaar tot 640Kb naar keuze 1 of 2 360Kb floppy diskdrives of 1 floppy diskdrive en een 10 Mb of 20 Mb harddisk monitorresolutie 640x200 pixels high-resolution graphics; 16 kleuren RS232C en parallelle poort real time clock ingebouwde luidspreker met volumerege laar joystick poort 3 vrije uitbreidingsslots GEM, GEM Desktop en GEM Paint MS DOS 3.2 DOS PLUS Locomotive Basic 2 netwerkondersteunend Boekhoudpakket Infas grootboek, debiteuren en crediteuren. Bij aankoop van een PC GEM Desktop software biedt een met de muis te besturen operating system voor ven sters en ikonen DOS PLUS voor compatibiliteit tussen CP/M 86 en MS DOS Basic 2 een krachtige nieuwe interpreter van Locomotive biedt belangrijke uitbrei dingen op BASIC Al de genoemde prijzen zijn exclusief b.t.w. u fbto-film-video j j computer/ CV Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Zuidpromenade 15 - Soest Telefoon 12874 IBMis een gedeponeerd handelsmerk en PC DOS is een MICROSOFT en MS DOS zi/n gedeponeerde handelsmer ken van Microsoll Corp. DOS PLUS. GEM. GEM Desktop. GEM Painl en CP/M 86 Z'/n handelsmerken van Digital Research Inc. Locomohc Basic is een handelsmerk van Locomotive Sottv/are Ltd Ondanks blijvende bezwaren van de betrokken huiseigenaars in Overhees I en n/i krijgt de door het College van B. W. voorgestelde oplossing voor de water- en vochtoverlastproblemen, die zich vanaf het begin voordoen in .een groot aantal woningen in deze wij ken, brede steun in de gemeenteraad. - Dat bleek vorige week in de vergade ring van de commissie Bedrijven, waar - alleen PvdA en Progressief Soest het voorstel afwezen. De heer A. Drop maakte bij het spreek recht duidelijk dat de bewoners nog he lemaal niet zo gelukkig zijn met het 50/ 50-bod van de gemeente. "Het is jam mer dat er, ondanks alle gesprekken die we hebben gevoerd, geen rek blijkt te zitten in het totaal-bedrag," aldus de heer Drop, erop wijzend dat de kosten voor individuele eigenaars nu eenmaal groter zijn dan voor de woningbouw verenigingen, die immers complete blokken aanmelden voor de werkzaam heden. Het hoge percentage eigenaars dat in tussen akkoord is gegaan met het laatste aanbod van de gemeente geeft een ver tekend beeld, aldus Drop: "Ze waren wel gedwongen ja te zeggen." Bij een royalere tegemoetkoming in de kosten zouden ook de nee-zeggers wel "om" te krijgen geweest, zodat er een 100 %-oplossing gevonden zou zijn, meen de hij. "Hoe denkt de wethouder dit probleem op te lossen? De bal ligt nu bij u." Volgens Drop staat vast dat de eige naars in elk geval géén schuld hebben aan de waterproblemen. Hij wees ver der op het feit dat het in de meeste ge vallen gaat om gezinnen met op groeiende kinderen, die met een krap budget een eigen huis hebben gekocht, terwijl de inkomens bevroren werden en de kosten stegen. De gezondheid van heel wat bewoners van Overhees heeft naar zijn overtuiging te lijden van de problemen en er is sprake van hoge energiekosten. '80-20-oplossing' Hij attendeerde de commissie op de 80/ 20-oplossing"zoals gevolgd bij o.m. de reconstructie van de Van Wee- destraat, waarbij de particuliere belang hebbenden (de winkeliers) 20 van de kosten voor hun rekening nemen. "Een extra 10.000 of20.000 gulden mag toch geen belemmering zijn om déze Soes- ters te verlossen van een al te lang be staand maatschappelijk probleem!" f Q En 3>*é o Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 Leidje Tomassen (Progressief Soest) ondersteunde het betoog van de heer Drop. Ze wees er nog eens op dat de Grondmij destijds al tot drainage had geadviseerd en hield vol dat het ge meentebestuur aansprakelijk is voor de oplossing van d.e prpblenjen. Dat Cen- trilab heèft vastgesteld dat er geen geva ren voor de volksgezondheid bestaan had haar niet overtuigd. "Waar halen ze 't vandadn?" Ze bestreed ook het argu ment van het gemeentebestuur dat in Nederland nu eenmaal een miljoen wo ningen water onder de vloer hebben staan. Romke Wijmenga (CDA) liet een ge heel ander geluid noren. Zijn fractie had nogal geaarzeld over de hoogte van de tegemnoetkoming van 50 procent. "Dat is nogal wat! Het College meet zich wel een grote vrijheid aan, dachten we." Volgens hem heeft de gemeente geen schuld aan de problemen en is het aanbod aan de bewoners "genereus". "Het budget hoeft ook niet op; het gaat om een oplossing die goed, verant woord en reëel is." Ondanks aarzeling over de hoogte van het bedrag ging Wij menga akkoord met het voorstel. Dilemma Adriaan Pothuizen (D66) vond het voorstel "een aanvaardbare oplossing". Wel liet hij weten dat zijn fractie veel moeite had gehad om een definitief standpunt te bepalen. "We staan hier voor het dilemma dat we als gemeente raad tegelijk medebestuurders en volksvertegenwoordigers zijn." Hij had overigens alle begrip voor de bewoners die tot het laatste toe probeerden het "onderste uit de kan" te halen. Jan van Garderen (SGP/GPV/RPF) sloot zich eveneens aan bij het College voorstel en Willem Blaauw (WD) - die persoonlijk aanvankelijk wel op de lijn van Leidje Tomassen had gezeten, zoals hij toegaf - maakte duidelijk dat ook zijn fractie met het voorstel kon instem men. Hij had zich uiteindelijk door de deskundigen laten overtuigen: "We hebben destijds toch zoveel mogelijk gedaan om de problemen te voorko men." In juridische procedures zag hij geen heil. "De gemeente zal er geen problemen mee hebben, maar we gooi en geld weg aan iets dat toch geen op lossing biedt." Kees Boerkoel (PvdA) was het niet eens met het bedrag dat de gemeente nu heeft uitgetrokken. Volgens hem zou er 269.000 gulden op tafel moeten ko men, die alleen moeten worden besteed aan de voorzieningen onder de wonin gen. Voor maatregelen op openbaar terrein en in de infrastructuur zouden aparte bedragen beschikbaar moeten komen. Hij wees er overigens op dat de gemeente als het om het opruimen van "gifterreinen" gaat vaak wél de verant woordelijkheid op zich neemt. "Nu gaat het om water, endaazpudat nipt kun- nen?" |j 30 Niet uniek Wethouder Ries van Logtenstein merk te op dat hij zich niet durfde uit te laten over de gezondheidsaspecten van de wateroverlast, maar dat het verschijnsel zeker niet uniek is, ook niet in Soest. Volgens hem staan bijvoorbeeld de kruipkelders aan de Stadhouderslaan ook voortdurend onder water. "Er is destijds gedaan wat er gedaan kon wor den om de problemen te voorkomen. Zo is bijvoorbeeld het bouwniveau ver hoogd." De wethouder keerde zich ook tegen de door Leidje Tomassen bepleitte keuze voor schuimbeton in plaats van folie te gen de vochtproblemen, omdat die op lossing alleen maar duurder zou zijn. Hij liet verder weten dat de gemeente onmogelijk het onderhoud van het drainagesysteem voor haar rekening kan nemen, o.m. vanwege juridische as pecten. Volgens hem dienen de bewo ners dat zelf onderling te regelen. De cijfers die Boerkoel op tafel legde kende de wethouder niet. Volgens hem komen de kosten voor de gemeente uiteindelijk wel boven de 50 uit. "Ik schat zo'n 55 De heer Drop deed alsnog een beroep op de raadsleden om het "gelijke mon niken-gelijke kappen"-principe te handhaven. De eigenaars draaien ook op voor de doorvoer van het drainage systeem door huizen van niet-betrokke- nen. Volgens de wethouder gaat het maar om één perceel waarbij de leidin gen zouden moeten worden "omgebo gen". Hij stelde tenslotte vast dat een ruime meerderheid van de commissie (en in het verlengde daarvan de ge meenteraad) zich met het Collegevoor stel kon verenigen. centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824* "Kontakten op bestuurlijk niveau" zijn de oorzaak van de ruime over schrijding van de begroting voor de sportuitwisseling Soest-Soest in 1986. Die kontakten kostten de Sportstich ting maar liefst 6.500 gulden méér dan de begrote 12.500 gulden. Wethouder Günther Plomp van Sport zaken (WD) heeft dit vorige week la ten weten nadat het raadslid Kees Boer koel (PvdA) over een en ander kritische opmerkingen had gemaakt tijdens de vergadering van de commissie Algeme ne Bestuurszaken, vorige week. Zoals bekend is de wethouder tevens voorzit ter van de Sportstichting. Burgemeester Scholten reageerde op Boerkoels kritiek met de opmerking dat hij het zelf "ook een fors bedrag" vond. Volgens de wethouder heeft de over schrijding van de begroting "niets ge heimzinnigs". Bij de nadere uitwerking van het pro gramma was de suggestie gedaan om de sportieve kontakten uit te breiden met een ontmoeting "op bestuurlijk ni veau". Aan Duitse zijde gebeurde dat immers ook telkens, zodat de wens moeilijk genegeerd kon worden, aldus de wethouder. Volgens hem is in het College afgesproken dat daarvoor niet meer dan 8.500 gulden zou worden uit getrokken, die uit de begroting van de Sportstichting zouden moeten komen. Met voldoening stelde de wethouder vast dat de Sportstichting erin geslaagd is "deze onvoorziene uitgave" op te vangen. Morgenavond (donderdag 22 januari) vindt de maandelijkse vergadering plaats van de Soester gemeenteraad, in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg. Aanvang: 19.30 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Vragenhalfuurtje. 3. Voorstel 87-09:tot wijziging van de begroting 1986 van de algemene dienst. 4. Voorstel 87-02: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het op heffen van de wateroverlast Overhees. 5. Voorstel 87-16:tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de inrichting van een deel van het gebied Dalweg- Noord in verband met het in aanbouw zijnde politiebu reau. 6. Voorstel 87-07: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de uit voering van het herbeplantingsplan Soesterbergse- straat (le deel). 7. Voorstel 87-11:tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de ver vanging van verzamelcontainers en de aanschaf van co cons. 8. Voorstel 87-13:tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aan schaf van een hogedruk rioolreinigingswagen. 9. Voorstel 87-08:tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de automatisering van de leerplichtadministratie en het vergoedingsstelsel van het basisonderwijs (het zogenaamde Londo-stelsel). 0. Voorstel 87-01 :tot het wijzigen van de Bouwverordening. 1. Voorstel 87-14:tot het vaststellen van het bestemmingsplan "Amers- foortsestraat". Voorstel 87-15: tot het vaststellen van het bestemmingsplan "Soester- veen." Voorstel 87-13:tot het weigeren van een ontheffing als bedoeld in arti kel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een mestopslag op/in het perceel Dorre- steinweg ongenummerd. Voorstel 87-12:tot het weigeren van een ontheffing als bedoeld in arti kel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een mestopslag op/in het perceel Konings weg ongenummerd. 15. Voorstel 87-04:tot wijziging geldgever in lening met gemeentegarantie ten behoeve van tafeltennisvereniging "Shot". 16. Voorstel 87-05:tot verkoop van grond gelegen aan het Hazepad aan de heer L.P.M. de Beer te Soest. 17. Voorstel 87-06:tOt verkoop van grond gelegen achter Nieuweweg 29a aan de heren M. en S. Lenarduzzi te Soest. 12. 13. 14. Minister mr. Elco Brinkman van wel zijn, volksgezondheid en cultuur (wvc) zal op dinsdag 27 januari spreken in de Open Hof aan de Veenbesstraat in Soest. De poilitieke avond zal in het teken staan van de jongeren in de poli tiek. De aanvang is om 20 uur. Minister Brinkman is voor deze avond uitgenodigd omdat hij op een voor de politiek jeugdige leeftijd minister werd in het eerste kabinet Lubbers. Er mag dan ook verwacht worden dat hij uit ei gen ervaring kan aangeven wat de poli tiek voor jongeren kan betekenen en omgekeerd. Brinkman is als bewindsman in het hui dige kabinet verantwoordelijk voor een ^antnlzeer uiteenlopende zaken, waar onder de euthanasie, het jeugd- en jon gerenwerk, de bejaarden, maar bijvoor beeld ook het mediabeleid. Dit laatste is één van de onderwerpen die ongetwijfeld ter sprake zullen ko men tijdens de politieke avond in de Open Hof. De opvattingen die de mi nister namelijk ten aanzien van het nu geldende omroepbestel huldigt komen niet in alle opzichten overeen met de ei sen die veel jongeren met betrekking tot het mediabeleid zouden stellen. Eind 1986 deed Brinkman van zich spreken door zijn pleidooi voor een nieuw sociaal élan. Een opmerkelijk pleidooi, te meer daar het samenviel met de aankondiging van forse bezuini gingen op welzijn, volksgezondheid en cultuur. Velen konden zich niet aan de indruk onttrekken dat zijn pleidooi niet los stond van de bezuinigingen op de bejaardenzorg en het jeugd- en jonge renwerk. Het zal duidelijk zijn: Brinkman is een minister die nogal eens stof doet op waaien. Is het niet door de onderwer pen waar hij verantwoordelijk voor is, dan is het wel door zijn opvallende ei gen mening. Reisorganisatoren houden duidelijk rekening met de toenemende behoefte van de consument om de vakantie volgens individuele wensen door te brengen. Zo kan bij de Rabobank voor de komende zomer uit zo'n 1,5 miljoen verschillende vakantie-arrangementen worden gekozen. Een eerste hulpmiddel bij die keuze is de zijuist verschenen Vakantiekrant van de Rabobank. Hoewel nog steeds grote groepen werkers van de Rabobank, die het afge- vakantiegangers veel plezier beleven aan twee weken Spaanse zon, strand en vertier, wil een groeiend aantal toeris ten de zomervakantie op een andere manier doorbrengen. Zij zoeken nieu we bestemmingen (verder, exotischer, spannender), en zij vragen meer afwis seling (diverse bestemmingen tijdens één vakantie, een activiteitenprogram ma). De wensen van de consumenten vinden hun weerklank in de programma's die de reisorganisatoren aanbieden voor vakanties per vliegtuig, bus, trein, boot of eigen auto. De aanbiedingen worden minder strak, er zijn meer mogelijkhe den om tot individuele invulling van de vakantie te komen. Dit maatwerk in de reizen en de toene mende kwaliteitseisen van de toerist zorgen ervoor dat een nog groter be roep wordt gedaan op de deskundig heid van de reisadviseur. De reismede- lopen jaar bijna 700.000 vakantiegan gers 'op weg' hielpen, worden bij hun adviserende taak ondersteund door Toeristiek. Dit informatiesysteem geeft een actueel en gedetailleerd beeld van duizenden bestemmingen en accom modaties. Het lezen van de Rabobank Vakantie- krant, die zojuist in een oplage van meer dan één miljoen exemplaren is versche nen, kan een eerste stap zijn om tot een geslaagde vakantiekeuze te komen. Ook in die krant wordt ruime aandacht besteed aan exotische en verre bestem mingen (Indonesië, Egypte, Verenigde Staten en dergelijke), en minder voor de hand liggende vakantievormen (bij voorbeeld per houtvlot de rivier af in vergeten. Voor een stukje vakantie- voorpret is de krant gratis verkrijgbaar bij de kantoren van de Rabobank. RESTAURANT Met ingang van 31 januari a.s. kun nen de abonnees van het Soester cai-systeem hun televisietoestel af stemmen op een nieuwe zender: Super Channel. Dit Engelstalige station (nu nogMusic Box geheten) neemt de lege plaats in van Europa TV en verzorgt vanaf eind deze maand een programma dat de ge hele dag duurt, waarin veel BBC- en ITV-produkties worden opge nomen. Wethouder Ries van Logtenstein (CDA) deelde dit vorige week mee in de commissie Bedrijven, op vra gen van zijn partijgenoot Henk Strietman. Van Logtenstein tekende daarbij aan dat het gemeentebestuur deze keuze voorlopig heeft gemaakt, tot een definitieve invulling van het cai-net zal plaatsvinden. Hij zegde daarover een notitie toe in juni a.s. In oktober zal Nederland 3 in de ether verschijnen en het Soester cai-be- drijf is verplicht deze zender in het "pakket" op te nemen. Zowel Adriaan Pothuizen (D66) als Romke Wijmenga (CDA) vroegen zich, na deze mededeling van de wethouder, afin hoeverre het Colle ge van B. W. - dat kennelijk zelf standig een dergelijke keus bepaalt, zonder raadpleging van de gemeen teraad - eventuele alternatieven had overwogen. "Zo vanzelfsprekend vind ik deze keus niet," aldus Pot huizen, die liever een rechtstreekse "doorstraling" van de BBC had ge zien. "Hoe weet u dat zoveel burgers deze keuze op prijs zullen stellen?" vroeg Wijmenga. "Hebben ze eigen lijk wel invloed?" Cai-directeur B.M. Boneschansker wees erop dat het gemeentebestuur weinig keus heeft, in verband met auteursrechtelijke en andere kosten aspecten. "Er zijn maar drie zenders die we zonder problemen op het net kunnen krijgen: Sky Channel (die er al is), de Franse zender TV 5 en Mu- sic Box." Deze laatste zender wordt eind januari omgezet in Super Chan nel, waarbij de programmering ook een ingrijpende wijziging ondergaat. Music Box is vooral een amuse- ments-zender - dat geldt ook voor TV 5 - en Super Channel doet meer "cultuur" in zijn programma. De keuze tussen TV 5 en Super Channel is in de overwegingen van het College uitgevallen in het voor deel van de Engelstalige zender, die een dagprogramma vult. De Frans talige zender is in het algemeen al leen 's avonds actief. "De grootste gasleverantie in de Soes ter historie." Zo noemde de directeur van het Soester gasbedrijf, de heer B.M. Boneschansker vorige week woensdag de record-omzet die het be drijf diezelfde dag had gemaakt en die naar zijn verwachting aan het einde van de dag de 650.000 kubieke meter zou overschrijden. Nadere berekening leert dat de omzet deze verwachtingen zelfs nog ver overtrof: op woensdag 14 januari 1987 werd in totaal maar liefst 740.000 kubieke meter gas geleverd, zoals de heer Boneschansker maandag j.1. liet weten. Omdat woensdag zo ongeveer de koud ste dag was in de extreme vorstperiode van vorige week ziet het er niet naar uit dat dit record in de daaropvolgende da gen nog werd overtroffen, al had de heer Boneschansker daarover de cijfers nog niet beschikbaar. Hij deed zijn aan kondiging vorige week in de vergade ring van de raadscommissie Bedrijven en Personeel. Volgens de directeur is aan de uur-omzetten, die soms oplie pen tot 40.000 kubieke meter, duidelijk te zien geweest dat de bevolking de ver warming 's nachts niet of weinig lager zette. 'Des te schrijnender' De betrekkelijke voldoening in de com missie over het record kreeg overigens direct al een domper door de opmer king van het PvdA-raadslid Kees Boer koel, die liet weten dat deze wetenschap des te schrijnender was voor de talrijke bewoners van de flats in het Smitsveen, die ondanks de doordringende koude genoegen moesten nemen met een ma ximum binnentemperatuur van 16 gra den. "Een grote schande!", aldus de verontwaardigde Boerkoel, die in dit verband de beschuldigende vinger uit stak naar de woningbouwvereniging Soest. Zijn CDA-collega Wijmenga was niet zo onder de indruk van Boerkoels ex clamatie. Volgens hem had zijn dochter aan de Weegbreestraat het "lekker warm" en hij wilde van Boerkoel wel eens horen over welke flats het dan ging. Wethouder Ries van Logtenstein (CDA) verwees Boerkoel voor rijn kri tiek naar de woningbouwvereniging. "Daar rijn we al geweest," aldus Boer koel, "maar dat heeft niks geholpen." Desgevraagd liet Boerkoel later weten dat volgens hem zo'n 60 procent van de bewoners van de huurflats in het Smits veen het niet warmer kunnen stoken dan 16 graden. Hij bleef bij rijn om schrijving "schandelijk" voor het feit dat de woningbouwvereniging Soest - volgens een circulaire aan de bewoners - heeft laten weten dat cv-installatie be rekend is op een temperatuur van 19 graden in alle woningen. Daarbij is uit gegaan van een minimum buitentempe ratuur van -12 graden en een geringe windsnelheid, mits alle radiatoren open staan. Aansprakelijk Inmiddels heeft Boerkoel rijn licht op gestoken bij een jurist. Daaruit heeft hij de overtuiging opgedaan dat de wo ningbouwvereniging verplicht is vol doende temperatuur te "leveren". Kees Boerkoel (PvdA). Boerkoel is dan ook van mening dat de woningbouwvereniging door de bewo ners aansprakelijk gesteld kan worden voor de aanzienlijk lagere temperatuur in de woningen. "Ik denk dat de kosten van het elektrisch bijstoken - wat vijf maal zo duur is - dan ook op de woning bouwvereniging te verhalen moeten rijn. Als dat niet kan, dan moeten we zoeken naar mogelijkheden om die kos ten voor de minima via de Algemene Bijstandswet te vergoeden. Het is toch te gek om los te lopen dat mensen onder deze omstandigheden in de kou moeten ritten." Boerkoel zou zich dinsdagavond (giste ren) met de bewonerscommissie van het Smitsveen verstaan om te bekijken of er gezamenlijk iets te ondernemen is. Hij verklaarde vorige week dat hij daar over niet eerst kontakt had gezocht met rijn fractie. Diefstal uit auto Een bewoner van de Smitsweg ontdek te vorige week dat een onbekende da der de radio-cassetterecorder had weg gehaald uit rijn auto, die bij de woning geparkeerd stond. Een van de ruiten bleek te rijn ingeslagen. Het is mogelijk dat over een aantal jaren een nieuw fietspad langs de noordzijde van de Amersfoortsestraat wordt aan gelegd. De stedebouwkundige ir. J. van Gent van de gemeente Soest heeft dit meegedeeld. Nu ligt er alleen een fietspad langs de zuidzijde van de Amersfoortsestraat. Het langzame verkeer in beide richtin gen treft elkaar dus op hetzelfde rijge- deelte. Er is ambtelijk overleg geweest tussen de gemeente Soest en FÜjkswa terstaat waarbij de mogelijkheden voor een nieuw fietspad besproken rijn. Vol gens Van Gent zal Rijkswaterstaat in de begroting voor de komende jaren een post opnemen waarmee de realisatie van een tweede fietspad eventueel be kostigd kan worden.

Soester Courant | 1987 | | pagina 3