Schoeman Bewoners Smitsveen zitten in koude kamers Soest 50 jaar geleden 22 januari 1937 kom eens met Schoeman praten! Halfharde velden SEC en WZ dringend aan renovatie toe \yx& de\,ruio- Zes jongens aangehouden na beschadigen politiewagens \d'Oude Enghe\ WOENSDAG 21 JANUAR11987 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST Boerkoel (PvdAdoet voorstel: SOEST De Soester Duinen vraagt uw aandacht voor V oorlichtingsdag NRV Amersfoort Te koop kleine hoekwoning Te koop vrijst. woonhuis G. van Rouwendaal Geringe gevolgen koersverandering WS adviseert radiatoren 24 uur per etmaal te laten branden f AANBIEDING BROEKEN (Emanuelle) dSdubbersfemow De feesten in onze gemeente VAN GOYENLAAN Een op de 3e woonlaag gelegen 3-kamer appartement (v.h. 4 kam.) m. een berging in de onder bouw. Hal, toilet, douche, woonkamer, 2 slaapkamers (v.h. 3), keuken, bij keuken. Balkonwoonkameropde zuidkant. Koopsom f 49.000,—. VAN GOYENLAAN Op de 2e woonlaag gel. 3-kam. flat m. berging in de onderbouw. De flat is recentelijk geh. gerenov., goede zonligging. Entree, gang m. toil., hal, douche- kam. metv.w. woonkam., keuk., bijkeuk.2 sl.kam. m. balkon (vrij). service kosten f 275,- p.m. Koopsom f 59.000,-. BAARN PRINS HENDRIKLAAN Riant gel. vrijst. villa m. c.v., rie ten dak, uitgeb. serre en keuk., bouwjr. ca. 1935, kavelgrootte ca. 406 m2. Vrij gel. voor-, zij- en ach tertuin m.terras. Hal, toil., kelder (ca 8 m2) luxe uitgeb. eiken keu ken, royale woonkam. (ca. 36 m2) (parket) m. serre en open haard, vrijst. berging. Metalen tuinber- ging en carport. Roy. trappenhuis naar 1 e verd. m. 2 gr.sl.kam. w.v. 1 m. v.w., kl. zijkam. en luxe bad- kam. m. 2e toil., v.w., dakterras, 2e verd. bereikbaar m. vaste trap naar zolder m. 2 sl.kam. en veel bergruimte. Parterre v.v. dubb. beglaz., kap geïsoleerd. Koopsom f 298.000,—. VAN HEEMSTRALAAN Prima gesit. en onderh. en onder architektuur uitgeb. halfvrijst. villa met vrijst. gar. en carport op 816 m2 grond. De woning is v.v. gas c.v. (1981), voll. v.v. dubb. beglaz. en dakisol. en in 1986 v. buiten geschilderd. Zeer ruime hal m. toil. en gard., kelder, ruime keuk. m. eetgel. en inb.app., zeer gr. living (7.50X6.50) m. deels verl. plat., open haard en parket, hardhouten achterpui m. schuifdeur naar gr. vrij terras m. flagstones; 1e verd.: videw.i. open hardhouten wentel trap, overloop, 2 ruime sl.kam. w.v, 1 m. v.w. en toegang tot zon neterras (7.50X2.40), 3 v.k., 3e sl.kam., badkam. m. ligbad, dou che, v.w. en 2e toil.; 2e verd.: 2 zeer redelijke sl.kam. m. ieder een v.w., 2 kasten en veel berging. Toepassing v. lichte granolwan- den in living, hal en vide. Aantrek kelijke en gerieflijke gezinswo ning m. tl. voortuin en gr. uitgehol de achtertuin. Koopsom f 379.000,-. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 13539 b.g.g. 16955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Hoofddorp. Leusden. Tiel en Veenendaal De PvdA-fractie in de Soester ge meenteraad is van mening dat bij de komende behandeling van de voor jaarsnota financiële middelen ter be schikking moeten worden gesteld voor ■de renovatie van de half-verharde vel den bij de voetbalverenigingen SEC en WZ '49. Door de slechte staat waarin deze velden zich bevinden zijn deze clubs gedwongen hun trainingen voor lopig op de grasvelden te laten plaats vinden. Het PvdA-raadslid Kees Boerkoel is van mening dat er in deze nijpende situatie beter een snelle in vestering kan worden gedaan. "An ders zijn we als gemeente straks mis schien dubbel geld kwijt," aldus Boer koel onlangs in de Sportstichting. Volgens Boerkoel is er een bedrag vrij te maken voor deze investering door het reeds goedgekeurde krediet voor de uitbreiding van de kleedkamers bij s.o. Soest 167.000 gulden) voor een deel te besteden aan de renovatie van de half harde velden bij SEC en WZ. De werkelijke kosten van de werkzaamhe den aan de kleedaccommodatie bij s.o. Soest zijn inmiddels vastgesteld op 129.000 gulden. De resterende bijna 40.000 gulden, plus het bedrag van 16.000 gulden dat al "geparkeerd" is voor het vernieuwen van de halfharde velden bij s.o. Soest, alsmede een nog te bepalen restbedrag, kunnen dan gebruikt worden om alvast - in afwachting van de definitieve rap portage, waaruit volgens Boerkoel zal blijken dat de velden bij SEC en WZ eerder aan renovatie toe zijn dan bij s.o. Soest - met de opknapbeurt bij de "an dere" voetbalclubs te beginnen. VAN GOYENLAAN Zeer goed onderhouden HOEK-APPARTEMENT op de vierde eta ge met uitzicht over de Engh. Indeling: woonkamer, keuken, bijkeuken, hal, toilet, douchecel en twee slaapkamers. Ruime berging op de begane grond. Gevraagde koopsom f 47.500,-. Bij een bruto inkomen van f 30.000,- hypotheek-kosten (rente aflossing) voor een hypotheek van f 47.500,-, netto per maand f 234,77. VAN GOYENLAAN Op de tweede woonlaag een DRIE-KAMER APPARTEMENT (v/h 4) met berging op de begane grond. Indeling: entree, toilet, douchecel, moderne keuken, bijkeuken, woonkamer en twee slaapkamers. Dit appartement verkeert in uit stekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van een nieuwe keuken, balkenplafond, nieuw sanitair en granolwanden. Gevraagde koopsom f 65.000,-. Bij een bruto inkomen van f 30.000,- hypotheek-kosten (rente aflossing) voor een hypotheek van f 65.000,-, netto per maand f 321'26' DRAAILIER Moderne MIDDENWONING met c.v., berging en vrije tuin. Indeling: woonkamer met parketvloer, open keuken met eetbar, toi let en hal. Etage: badkamer met ligbad en tweede toilet, drie ruime slaapka mers. Zolder met vaste trap en grote vierde slaapkamer. Deze woning verkeert in perfecte staat van onderhoud en wordt op geleverd inclusief stoffering. Gevraagde koopsom f 149.000,-. Inlichtingen A.A. VAN BREUKELEN Assurantiën Onroerend Goed Hypotheken Julianalaan 45 - 3761 DB Soest Telefoon 02155-17962 /U\ RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0EST0UINEN 02155-12739 Hinderwet ontwerp-beschikking Bij de milieudienst van de gemeente Soest, gebouw Gemeentewerken, ka mer 17 ligt vanaf heden op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage het ontwerp van de beschikking van: C. H. Wantenaar, Birkstraat 127 te Soest, voor het oprichten en in werking hebben van een agrarisch bedrijf be staande uit veehouderij en varkensmes- terij op het perceel Birkstraat 127 te Soest. De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: "Positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hin der naar buiten toe." Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tij dig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het ge meentebestuur worden ingediend vóór 11 februari 1987. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Nota Planning Beiaardenoorden De Nota ten behoeve van de Planning Bejaardenoorden in de Provincie Utrecht 1987" ligt vanaf heden ter inza ge in het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een woonhuis Van Goyenlaan, sectie K, nr. 2852; het aanbouwen van een bijkeuken en garage/berging, Soesterbergsestraat 103; het bouwen van twee woonhuizen Vondellaan/Birkstraat; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening en art. 50 lid 8 van de Wo ningwet); het bouwen van een woonhuis Fa zantpad, sectie G nr. 8345 ged.; (artikel 11 van de voorschriften bestem mingsplan 3e herziening bestemmings plan O verhees); het vergroten van een berging en plaatsen carport, Boekweitland 60; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening); het plaatsen van een berging en een tuinmuur Koninginnelaan 102, (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening en artikel 302, lid 6 van de bouwverordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 22 januari '87, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, kamer 23) ter inzage. Belastingverordeningen Bij Koninklijk Besluit van 22 december 1986, nr. 91, zijn de volgende belasting verordeningen goedgekeurd: 1. Legesverordening 1987; 2. Verordening brandweerrechten 1987; 3. Verordening rioolrecht 1987; 4. Ie wijziging verordening reinigings heffingen 1986. De verordeningen zijn daarmee in wer king getreden op 1 januari 1987. Vanaf heden liggen deze stukken ter in zage in het INFOrmatiecentrum. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). De afdeling Amersfoort van de Neder landse Reisvereniging (NRV) houdt op zaterdag 31 januari een voorlichtings dag in het dienstencentrum De Vijver hof aan de Klarinet. De aanvang is 14 uur. Middels een dia- en filmpresentatie van verschillende dagtochten en een afwis selend programma wil de NVR zoveel mogelijk inlichtingen verstrekken over haar werkzaamheden. Voor opgave: De heer Van Wijngaarden, Soest, tel. 11711 of 16669. De politie heeft in de afgelopen week zes jongens uit Soest aangehouden, die ervan worden verdacht drie politiewagens te hebben beschadigd. Eén van de knapen legde vorige week op het bureau een bekentenis af. Hij had met een sleutel krassen aangebracht op een surveillance-auto. Met vijf jongens is inmiddels een regeling getroffen voor de financiële vergoe ding. Het gaat om een bedrag van ongeveer 4500 gulden. De politiewagens werden in oktober vorig jaar beschadigd, toen tijdens een jeugdfeest bij de Lawn Tennis Club Soest aan de Schrikslaan een, naar later bleek loze, bom melding was binnengekomen. De politie, die in samenwerking met een bom- verkenner een onderzoek instelde, was toen met drie dienstauto's ter plekke. Gedurende het onderzoek werden enkele spiegels van de politiewagens afge broken. Ook zou men over de voertuigen hebben heengelopen, terwijl de au to's tevens bekrast werden. De jongens, die vorige week werden aangehouden, variëren in de leeftijd van 14 tot 18 jaar. Ind.: keuken, bijkeuken met kelder, woonkamer en toilet. 1e verd.: 2 slaapkamers. Uitbouwen mogelijk. Vraagprijs f 72.500,- k.k. Alexanderstraat 6, Baarn Ind.: woonkamer met serre, keuken (inbouw), ruime hal en toilet. 1e verd.: 3 slaapk. en badkamer, zolder met vlizotrap. Dubbele garage, grondopp. 900 m2. Vraagprijs f 315.000,- k.k. W. Pyrmontlaan 20, Soest Hypotheek nodig? Vraag bi] ons uitgebreide offerte, inclusief fiscaal voordeel. Burg. Grothestraat 11a Soest - Tel. 02155-16467 24810 Voorzitter L. Fokkema van de stichting Nederlandse Export Combinatie (NEC) in Soest verwacht slechts gerin ge naaelige gevolgen van de revaluatie voor de Nederlandse export. De opwaardering van de Duitse mark, de Belgische franc en de Nederlandse gulden zullen volgens hem weinig tot geen invloed hebben op de buitenland se handel. "Rond dertig procent van onze uitvoer gaat naar West-Duitsland en daarmee blijven we in de pas. De uit voer naar België en Luxemburg omvat circa vijftien procent, en het koersver schil komt daarmee op slechts één pro cent. Bovendien maakt een hardere gulden onze invoer goedkoper, hetgeen gunstig uitwerkt op onze kostprijs,ook voor de export," meent de heer Fokke ma van NEC, een bundeling van 550 Nederlandse exporterende onderne mingen. Overigens had hij liever gezien dat de Franse franc was gedevalueerd. Hij ziet de sociale onrust in Frankrijk als de di recte oorzaak van de spanningen in het E.M.S. Dader inbraak Rubenslaan aangehouden In de nacht van maandag op dinsdag j.1. heeft de politie de dader kunnen arres teren die even tevoren een inbraak had gepleegd in een garage aan de Rubens laan. Een buurtbewoner had de jonge man, de 15-jarige J.S. uit Soest, de gara ge zien openen en waarschuwde de po litie. Dez trof de verdachte even later aan op het perkeerterrein aan de Ru benslaan, voorzien van een plastic tasje, handschoenen en een aantal sleutels. Hij bekende de deur te hebben geopend en een paar schaatsen en wat gereed schap te hebben ontvreemd. Bij het ver hoor bekende hij in totaal vier inbra ken. Hij werd ingesloten. rr-r-r: feMKLV-» ■i sj&jplti «e£ ai» a. o aft mi 1MT- J29< J3SC- NU Automobilist onder invloed Op de Stadhouderslaan hield de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag bij een routinecontrole de 26-jarige F.P. uit Utrecht aan, die met zijn auto uit de richting Baarn kwam aanrijden. Hij moest blazen en bloeden, waarbij kwam vast te staan dat hij flink had "ingeno men". Zijn auto bleek bovendien scha de te vertonen aan de rechtervoorzijde. Uit onderzoek bleek dat de Utrechter in Baarn een bloembak en een lantaarn paal had aangereden. Hij was echter nauwelijks aanspreekbaar en werd ter ontnuchtering ingesloten. De volgende morgen kon hij zich van de bloembak nog wel iets, maar van de lantaarnpaal niets meer herinneren. Hij kreeg uiter aard een proces-verbaal. Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 In een brief aan de bewoners van de wijk het Smitsveen heeft directeur G.A.M. Snelder van de woningbouw vereniging Soest (WS) de mensen geadviseerd om de verwarming 24 uur per etmaal te laten branden. Alleen dan kan volgens de heer Snelder de woning goed verwarmd worden. Bij een temperatuur van -12 graden Cel sius kunnen de woonkamers van de flats in het Smitsveen maximaal op 19 graden gestookt worden. Voorwaarde daarvoor is dat alle radiatoren de volle dag open staan. Veel bewoners van het Smitsveen kun nen echter niet stoken tot 19 graden, en hebben het met name vorige week on der de last van de venijnige oostenwind moeten stellen met lagere temperatu ren. In zijn brief schrijft Snelder dat dit verholpen kan worden als alle bewo ners de radiatoren continue open laten staan. "De installatie is achttien jaar ge leden zo berekend dat alle woningen op ongeveer 19 graden Celsius gestookt kunnen worden bij een buitentempera tuur van -12 en een windsnelheid van 5 meter per seconde. Bij die berekenin gen werd en/an uitgegaan dat alle radia toren de gehele dag open staan." Onderhoudsplannen Omdat de huidige eisen die aan een BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu f 10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 22 januari Peen en uien (hutspot) met klapstuk Vrijdag 23 januari Geb. schol met worteltjes en aardappelpuree Maandag 26 januari Hondeportie met rijst en bloemkool Dinsdag 27 januari Wiener schnitzel met geb. aard. en doperwten Woensdag 28 januari Goulash met aardappelpuree en rode kool Zaterdag en zondag is er geen dagmenu centrale verwarming worden gesteld aanzienlijk zijn veranderd zal tijdens de voorbereidingen van de onderhouds plannen bekeken worden of de installa tie dusdanig verbeterd kan worden zo dat die wél aan de huidige eisen vol doet. Een groep bewoners kan de tempera tuur in de woonkamer niet tot 19 gra den stoken, ondanks dat de installatie op die temperatuur berekend is. Vol gens Snelder is dit voor een groot deel toe te schrijven aan het veranderde stookgedrag van de bewoners. "Door de hoge stookkosten zijn de bewoners zuiniger gaan stoken. De radiatoren worden vaak overdag uitgezet, omdat men toch weg is naar het werk. De ra diatoren staan vaak maximaal 8 uur per dag open en dan nog alleen in de woon kamer. Hierdoor wordt het moeilijk, of zelfs onmogelijk om 's avonds de wo ning op de gewenste temperatuur te krijgen. Dit geldt niet alleen voor uw woning, maar ook voor uw buren," al dus Snelder. Het gevolg van dit stookgedrag is dat er bij de mensen die wel de hele dag sto ken, veel warmte verloren gaat. Daar om roept de heer Snelder de bewoners op om in deze koude periode niet op verwarmingskosten te besparen. Het heeft volgens hem geen zin. "Stook be wust in het voor- en naseizoen, maar zet nu de radiator in de gehele woning de gehele dag aan," zo luidt het advies van de directeur van de woningbouwver eniging. De brief is geschreven naar aanleiding van een groot aantal tele foontjes aan de WS van bewoners van het Smitsveen. Ze klagen allemaal over het feit dat ze hun woning niet optimaal warm kunnen stoken. In veel woningen komt de temperatuur niet boven de 16 graden Celsius. Vooral vorige week toen de strenge vorst gepaard ging met een ijzige wind uit het oosten hebben veel mensen last gehad van de lage tem peratuur in hun huis. Auto weg bij inbraak Een onbekende dader heeft in het weekeinde ingebroken in het oude pompstation van de waterleiding aan de Van Weerden Poelmanweg. Met een valse sleutel wist hij het gebouw binnen te komen. Hij verdween met een be drijfsauto, een Toyota met het kente ken BJ-87-JH. Partij videobanden aangetroffen op vuilstortplaats De politie stelt een onderzoek in naar de herkomst van enkele dozen met vi deobanden, die maandag werden aan getroffen op de vuilstortplaats aan de Schans. Op het eerste gezicht bleken de banden - zgn. "studiobanden" - afkom stig te zijn van de Stichting Nutssemina- rium van de Universiteit van Amster dam. Waarom ze op de vuilstortplaats zijn gedeponeerd is vooralsnog raadsel achtig. Het feestcomité opgericht ter viering van het huwelijk en de a.s. vestiging van het Prinselijk Paar op het paleis Soestdijk doet bij dezen een beroep op de ge- heele burgerij der gemeente om ter gelegenheid van de groote feesten welke naar het comité zich voorstelt, dit voorjaar alhier zullen worden gehouden, de gemeente een zoo feestelijk mogelijk aanzien te geven. Teneinde een en ander - zoowel wat betreft de versiering als wel de verlichting - zooveel mogelijk te doen slagen zal, naar de meening van het comité, hierbij het beste de weg kunnen worden gevolgd, welke tot dit doel ook elders met veel succes werd bewandeld, n.1. dat de bewoners van verschillende straten zich vereenigen tot een zgn. wijkcomité, welk comité alsdan zoowel de finan ciering als de uitvoering van de versiering van deze straat (en) of wijk voor zijn rekening neemt. Als voorbeeld in dezen noemt zij de Koninginnelaan en de Nieuwerhoekstraat alwaar de aanwonenden zich reeds in een comité hebben vereenigd dat nu voor de versiering en verlichting van deze straten zal zorg dragen. Teneinde zoowel met de versiering als met de verlichting het grootst mogelijke effect voor de geheele gemeente te bereiken is door het comité een commissie ingesteld welke inzake deze versiering en verlichting van advies zal kunnen dienen. Van het gemeentebestuur werd de mededeeling ontvangen, dat zij er prijs op stelt, dat omtrent alle aanvragen tot het mogen aanbrengen van straatversie ring en straatverlichting welke bij haar worden ingediend, vooraf met de com missie als bovenbedoeld overleg wordt gepleegd in welk geval men zich gelieve te wenden tot een harer leden t.w. de heeren Th. v. Noesel, Th. Sukkel, Joh. Kraaijenbrink of M. Hornsveld. Het comité spreekt de hoop en de verwachting uit dat niemand in Soest zal wil len achterblijven om, een ieder naar haar of zijn vermogen, deze feestdagen ook op deze wijze voor Soest te maken tot dagen welke met gouden letters in het geschiedenisboek van Soest zullen worden geschreven. VRIJW. BRANDWEER TE SOEST In de groote zaal van Hotel Eemland hield Dinsdagavond de Brandweer z'n jaarlijksche feestavond. Onder vele genoodigden merkten we o.a. op: de Bur gemeester, de beide wethouders, de gemeente-secretaris en de raadsleden Hom, Helmus en Hilhorst. Er heerschte een gezellige vroolijkheid onder de met een bloempje getooide belangstellenden, toen om ruim 8 uur de heer Groart, commandant der brand weer, den avond opende. De heer Groart heette allen hartelijk welkom, speciaal de verschillende autori teiten. Hij betreurde het zeer, dat de voorzitter wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Echter sprak bij de hoop uit, dat ook onder zijn bescheiden leiding de feestvreugde niet minder zou zijn. Hierna was het woord aan 't gezelschap "Contran". De heer Louis Contran leidde den avond in met een proloog op rijm. Vervolgens werd een kort over zicht gegeven van hetgeen er in de laatste jaren door de leden van het Brand weercorps was meegemaakt. Het slot van deze proloog bestond uit een lied, dat door alle aanwezigen werd medegezongen. Hierna volgde in bonte afwisseling het verdere repertoire. Achtereenvolgens traden voor de pauze op: mej. Coba Zodekampf, de heeren van Houten en Contran. Mej. Zondekampf had al spoedig de harten van alle mannen veroverd met haar liedjes: "De bankjes in 't Plantsoen". De heer van Houten toonde eeinige van z'n vermaarde goocheltoeren. Hij deed het publiek versteld staan over z'n geweldige routine. AANRIJDING Donderdagavond had op de Vredehofstraat een aanrijding plaats. De heer B. alhier, reed, verblind door een tegenligger, met volle vaart op een parkeerende vrachtauto. De botsing geschiedde met zooveel kracht, dat de motorkap van de luxe auto geheel onder de vrachtauto schoof. Hierbij liep de heer B. eenige ernstige hoofdwonden op. Beiden auto's werden ernstig beschadigd en moesten door een voorbijkomen de auto van elkaar worden getrokken. De politie, die onmiddellijk ter plaatse was, had de handen vol met het regelen van het verkeer op dit smalle weggedeelte. Met veel succes werd hierbij ge bruik gemaakt van roode en witte seinlampen.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5