IIOIPI'4101 HMKt I 'Trema '87' feestelijk in gebruik genomen Een retourtje Amersfoort op de ijzers rf' WOENSDAG 21 JANUARI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 7 Project Alfabetisering en Educatieve Activiteiten onder dak '^S m f Mede dankzij sponsoring van de Bondsspaarbank: Zevende schooldamtoernooi DVSB Pijnenburgdames sterk in BAV-wintercup ATLETIEK Veel winst basketballers Red Stars Geslaagde snertloop Hees Opnieuw winst voor schakers Griftland schooldamtoernooi Monsterzege tweede team SCS Beukendal De Bunt C-drie O e O Met de ingebruikneming van de voor malige noodschool naast "De Scha kel" aan de Klaarwaterweg, onder de naam "Trema '87", heeft het Project Alfabetisering en Educatieve Activi teiten van de gemeente Soest sinds za terdagmiddag j.1. de beschikking over een eigen, definitieve behuizing. De opening van het gebouwtje vond op feestelijke wijze plaats, in aanwezig heid van Onderwijs-wethouder Jan Menne (CDA), alsmede een groot aantal docenten, vrijwilligers, cursis ten, raadsleden en andere belangstel lenden. De coördinator van het project, Henny Visser-Dumoulin, die het project sinds ruim vijfjaar leidt, verwelkomde hen al len met een korte toespraak in de vol gens haar "met bescheiden middelen toch aardig ogende" ruimte, waarmee het Project "zichtbaar" is geworden. Zij wees erop dat de lessen tot dusver op vijf lokaties in Soest plaatsvinden en dat er vanaf nu veel doelmatiger kan wor den gewerkt. "Er hoeft niet meer met apparatuur te worden gesjouwd en alle boeken zijn bij de hand." Tussen neus en lippen door liet ze we ten dat een kopieer-apparaat nog een van de grote wensen van het project is. Ze bedankte overigens de scholen en instellingen, waar het project tot dusver gastvrijheid heeft ondervonden (o.m. de Desmond Tutuschool en 'Vrouwen voor Vrouwen') en die de cursussen al tijd met grote welwillendheid tegemoet zijn getreden. Lage drempel "Wij hopen dat de drempel van dit ge bouwtje laag genoeg zal zijn," aldus Henny Visser. "Dat mensen die lacunes hebben in hun kennis en vaardigheden hier naar binnen durven stappen en dat cursisten zich niet belemmerd voelen." Zij noemde in dat verband o.m. mensen die moeite hebben met het Nederlands, zoals buitenlandse mannen en vrou wen, maar ook Nederlanders. Ze hoopte verder dat cursisten die in ploegendienst werken in de toekomst ook individueel de lessen kunnen vol gen van docenten en vrijwilligers, zodat ze toch "bij" kunnen blijven, "een uit breiding van onze dienstverlening". Voor de docenten en de coördinator wordt het volgens Henny Visser straks een stuk makkelijker om als team te werken en bevordert het nieuwe onder komen ook het samenwerken van de subteams (een docent met een aantal vrijwilligers). Ze wees er verder op dat het "educatief werken" met volwassenen erkenning heeft gekregen door de Rijksregeling Basiseducatie, die per 1 augustus a.s. ook in Soest van kracht wordt. "Wij ho pen dat het gemeentebestuur op de lan ge termijn de waarde en het nut van de basiseducatie blijft onderschrijven en ook financieel vertalen. Als dat gebeurt kan iedere volwassene die wil leren en zijn of haar eventuele onzekerheid kwijt raken een mogelijkheid worden gebo den." In dat verband wees ze erop dat er mo menteel 24 groepen draaien met meer dan 40 vrijwilligers. Twee van deze groepen zouden eigenlijk gesplitst moeten worden, maar tot nu toe ont breken daarvoor de financiële midde len. Ze kondigde verder aan dat er in fe bruari wordt gestart met een naaldvak opleiding voor buitenlandse vrouwen en dat het Arbeidsbureau onlangs nog voor een jaar subsidie had toegezegd. 'Betekenisvol' '"In de afgelopen vijfjaar is er in dit ge meentelijke project heel hard gewerkt, door docenten en vrijwilligers," aldus Henny Visser, die hen daarvoor graag in het openbaar bedankte. Voor haar zelf noemde zij deze dag "betekenis vol", omdat het werk waarvoor zij staat erkend wordt door het gemeentebe stuur en nu letterlijk en figuurlijk "een eigen plaats" in Soest heeft gekregen. De officiële openingshandeling be stond uit het opplakken van stickertjes op een grote wereldkaart door cursisten uit allerlei landen van herkomst. Wet houder Menne sloot de rij met een stic kertje op Nederland. Mehmet Ünlü sprak een kort woord na mens de cursisten en wees op het grote belang van de cursussen voor de buiten landers, die door goed Nederlands te leren spreken hun kansen op de ar beidsmarkt vergroten. Hij bood uit naam van alle cursisten, docenten en vrijwilligers Henny Visser gelukwensen aan. Wethouder Menne herinnerde er in zijn toespraakje aan dat de lijsttrekkers het vorig jaar na de raadsverkiezingen una niem eens waren over het feit dat het project onder eventuele bezuinigingen niet zou mogen lijden. Gezien de finan ciële situatie op dit moment stelde hij vast dat het er voor het project ook in de nabije toekomst goed uitziet. Deson danks, aldus Menne, zijn de financiën altijd beperkt: "Anders krijg ik ook op m'n donder van de raadsleden..." 'Unieke trekken' Hij benadrukte eveneens het grote be lang van deze vorm van onderwijs. "De Nederlandse taal moet geen barrière zijn om werk te krijgen." Hij vond ove rigens wel dat de buitenlanders in Soest zich gelukkig mochten prijzen (zij ma ken 90 uit van de cursisten) omdat zij kunnen profiteren van een project met "unieke trekken", o.m. door de lessen in spreek- en vergadertechniek. Hij riep potentiële cursisten op toch vooral mee te doen. "Probeer 't eens. Ga eens vrij blijvend kijken. U zult zien dat 't mee valt."^ o o Tenslotte betuigde dë wethoudëjr d^ dank van het gemeentebestuur aan de docenten en de vrijwilligers en wees hij erop dat de nieuwe wet op de basisedu catie een forse verruiming biedt van de mogelijkheden. Hij bood namens het College een fraaie plant aan. Namens de docenten voerde Nelleke Wethouder Menne plakte de laatste sticker over Nederland heen op de we reldkaart. Streefkerk het woord. Zij bracht in her innering dat de eerste cursus al negen jaar geleden, op initiatief van de Volks universiteit, van start was gegaan. De grote verandering kwam met de aan stelling van een door de gemeente be taalde coördinator, waardoor het werk een grotere vlucht kon nemen. Binnen kort zal het project fungeren als een "volwaardige tak van onderwijs", aldus Nelleke Streefkerk, die Henny Visser lof toezwaaide voor haar persoonlijke overtuigingskracht, haar inspirerende en stimulerende werk ten behoeve van het project. Zij overhandigde haar een fraaie bos bloemen. Als "wijkbewoner" en "argeloze burger" bracht Jan Visser op zijn beurt met een taart veler waar dering tot uiting voor de vrijwilligers die het project al die jaren belangeloos heb ben ondersteund. In samenwerking met Sevki Ozkaya onthulde Henny Visser tenslotte de naam waaronder het project voortaan door het leven zal gaan. De letters daar van werden door enkele docenten en vrijwilligsters op speelse wijze aange reikt. De dames, gehuld in fraaie kle derdracht, narrenpak en rokkostuum droegen ze op ludieke of kwasi-plechti- ge wijze binnen, waaruit tenslotte de na^m "Trema '87" kon wordfen ge vormd, waarin de drie elementen van de basiseducatie zijn terug te vinden: de T van taal, de RE van rekenen en de MA van maatschappelijke vaardighe den. Sevki Ozkaya en Henny Visser 'ont hulden' de naam van het gebouwtje. Wat doe je als de gure, snijdende oosten wind eindelijk gekal meerd is, de temperatuur een aantal graden onder nul ver toeft en het water in de Eem bevroren is? Dan bindt je de schaatsen onder en ga je zwieren en zwaaien totdat de rode konen je wangen doen schitteren in de zon. Straks schuifje aan tafel voor een bord heerlijke snert, maar eerstglij je over het ijs, net als de stoere mannen van de marathon. Je stopt even als je moe bent, trekt de veters wat strakker aan en dan fa je weer, links, rechts, en nogmaals zwier, zwaai. Het is oud, maar toch krijg je het warm van de Hollandse winter met al zijn charme. Je neemt niet de bus, maar pakt een re tourtje Amersfoort op de ijzers. Met z 'n allen, met z 'n twee tjes of alleen, even een frisse neus halen. Tenslotte brengt ons klimaat niet echt vaak natuurijs met zich mee. Schroetsj, schjroetsj, tot de keistad en weer terug. Wat zal je lekker sla pen vanavond. De prentkaarten vanAnton Pieck komen tot leven met heel in de verte de kerktoren van Spakenburg, en iets dichterbij de toren van de Oude Kerk. De Eem in de win ter is mooi, maar toch blijft de politie waarschuwen voor de onbetrouwbaarheid van het ijs. Op verschillende plekken is de Eem gevaarlijk, omdat het ijs niet goed is. Dat kan ook het geval zijn op de vijvers in Soest. Voorzichtigheid blijft dus het parool voor de schaatsers. In het gebouw van het Griftland Colle ge aan de Noorderweg vindt zaterdag 24 januari het zevende schooldam toernooi plaats. Het denksportevene ment wordt georganiseerd door de Dam Vereniging Soest Baarn (DVSB), die zich opnieuw gesteund weet door de sponsoring van de Bondsspaar bank. Uit het steeds toenemende deelnemers veld blijkt dat het damtoernooi voor scholieren aanslaat bij de leerlingen. Dit jaar hebben zich 14 basisscholen en 5 scholen van het middelbaar onderwijs opgegeven voor het Bondsspaarbank damtoernooi. De wedstrijdduur is vast gesteld op twintig minuten. Het wordt zaterdag een vol programma met in to taal 230 deelnemers van 46 teams, maar de organiserende DVSB mag in middels bogen op een prima ervaring, niet alleen voor wat betreft schooldam- men, maar ook met betrekking tot pro fessionele toernooien met internationa le grootmeesters. Het schooldamtoernooi begint om 9.45 uur, terwijl de prijsuitreiking rond kwart voor vier 's middags is gepland. In aansluiting op het schooldamtoer- nooi houdt DVSB op donderdag 29 ja nuari een kennismakingsavond in De open Hof aan de Veenbesstraat. Vanaf 19 uur zijn jonge dammers en hun ou ders welkom voor het inwinnen van in lichtingen over de damsport in het alge meen en DVSB in het bijzonder. Nade re informatie over de jeugdafdeling van DVSB kan men verkrijgen bij de heer J. van Dasselaar, tel. 12435. Zondag j.1. kwam Henny Pot naar Baarn voor de derde wedstrijd om de BAV-wintercup slechts om haar le plaats in het klassement te consolide ren. De voorgaande twee wedstrijden over resp. 10 en 15 in schreef zij al overtuigend op haar naam. In deze derde wedstrijd over 20 km in de bossen nabij Paleis Soestdijk dicteer de zij samen met clubgenote Dinie v.d. Berg de wedstrijd van begin tot eind. Dinie v.d. Berg, die in haar voorberei ding naar de marathon van Apeldoorn begin februari een groeiende vorm be leeft, wist na een plaats in de midden moot in de le wedstrijd, zich in de 2e wedstrijd tot een 2e plaats in het klasse ment te verbeteren. Wel moest zij deze met twee concurrenten delen. Na afgelopen zondag, waarin zij zelfs tot een overwinning kwam, met Henny Pot vlak achter zich, legde zij definitief beslag op de tweede plaats in het eind klassement. Henny bleef ruimschoots eerste. Zij hepen hun wedstrijd in resp. 1 uur 26 min. 15 sec. en 1 uur 26 min. 20 sec. Gerry den Oude, nieuw talent bin nen de A.V.Pijnenburggelederen werd 5e in 1 uur 33 min. 16 sec. In de zwaarste klasse bij de dames, de veteranencategorie wist Mart van Hal een keurige 3e plaats in de wacht te sle pen. Bij de heren liep Simon Schreur naar een 10e plaats in 1 uur 12 min. 24 sec., Willem Hofslot 1 uur 14 min. 50 sec. en Dick den Oude 1 uur 15 min. 20 sec. Het is de vraag of het eerste heren- team van Red Stars zich tot en met het einde van het seizoen kan manifeste ren als subtopper. De basketbalploeg, die lange tijd aspiraties koesterde op promotie door de eerste zes wedstrij den te winnen, leed in de volgende reeks van zeven wedstrijden vier keer verlies. Afgelopen zaterdag liep het team van Hans de Rond voor de vijfde keer tegen een nederlaag op. In Giessendam kende Red Stars een trage start tegen het op papier zwakkere River Trotters. Pas toen coach De Rond zijn basisformatie van wissels voorzag kon Red Stars de achterstand, die op dat moment 15 punten bedroeg, aanzienlijk verkleinen. Bij de rust was het nog maar 44-41 voor de thuisspe- lende tegenstander. Met frank en vrij spel vond Red Stars na de spelhervat ting het juiste ritme om de nadelige stand om te gooien in een voorsprong van 59-52. Toch verlpor Red Stars nog de greep op de wedstrijd, en River Trot ters kon bij 81-73 juichen. De beschul digende vinger van de Red Stars-heren wees in de richting van het arbitrale duo, maar ze zakten daarmee wel naar de vijfde plaats op de ranglijst. Veel beter verging het dit keer de selec tie van de dames, dat de tweede opeen volgende overwinning behaalde. Gym- nova uit Leidschendam was niet echt een volwaardige tegenstander. Met na me in de eerste helft bleek de verdedi ging van Red Stars een bijna onneem- Om ook tijdens de winterperiode de betrokkenheid bij de vereniging op peil te houden organiseerde Hees een zeer geslaagde snertloop waaraan ca. 70 leden deelnamen. Zaterdag om 13.00 uur vertrokken eerst de "kleintjes" voor hun loop door het Pijnenburgerbos. Er werd voor hun een parkoers uitgezet van ruim 3 kilo meter. Om niet te verdwalen liepen er een aantal jeugdleiders mee die behoor lijke moeite hadden om het opgelegde tempo bij te houden. De jeugd maakte er een echte wedstrijd van en er werd fel strijd geleverd om de eerste plaatsen. De finish was bij het clubgebouw en als eerste kwam Duncan Stanton aan, op de voet gevolgd door Steven Walter, Huib de Korte, Peter Lamers en Johan Walen. Nadat ook de laatste lopers binnen wa ren werd er in de gezelüge Hees kantine gezamenlijk genoten van de overheer lijke, door kantinebaas Gerrit de Korte gemaakte erwtensoèp. Om 14.00 uur vertrok het peleton se niorenlopers voor een afstand van ruim 8 kilometer. Goed ingesmeerd met va seline en uitgedost in de meest fraaie pakken ter bescherming tegen de vries kou werd er vanaf het begin een be hoorlijk tempo op na gehouden. De pa den door het bos waren hier den daar spiegelglad hetgeen een aantal kleine valpartijen tot gevolg had, zonder dat iemand daar overigens letsel bij opliep. Er ontstonden al gauw grote verschillen tussen de lopers aan kop en de staart en aan de finish was het verschil tussen de eerste en laatste loper dan ook opgelo pen tot meer dan twintig minuten. Na felle strijd met zijn mede-koplopers wist uiteindelijk Tjeerd Altena als eer ste de finish te passeren gevolgd door Ton de Groot, Jaap v.d. Veer, Dave Leijenhorst en als eerste van de junio ren Eric Looysen. Ook de senioren lie ten zich daarna de erwtensoep goed smaken, waarna de rest van de middag er een gezellige drukte was in de kanti ne. Ook voor komend weekend heeft het Hees jeugdbestuur weer aktiviteiten ontwikkeld om de jeugd op een aange name wijze te vermaken, terwijl de se nioren iedere zaterdag om 13.30 uur de spieren los houden in wat lichte training en als het even kan in een onderlinge partij voetbal. Iedereen die geïnteresseerd is in de acti viteiten van Hees en/of zelf eens kennis wil maken met deze vereniging is van harte welkom op het complex aan de Kooiweg. bare vesting. De dames onder leiding van Harry van den Heuvel leidden toen al met 34-16. Twintig speelminuten la ter was het 73-42 voor Red Stars. Heren 2 en 3 vochten onderling een robbertje uit. Het derde, dat niets te verliezen had gezien de positie in de middenmoot, maakte het het tweede bijzonder moeilijk. Pas in de laatste mi nuut kon het op het kampioenschap azende heren 2 een besüssing forceren. Het verschil was echter klein, getuige de 53-48 eindstand. Hét verschil zit hem in het feit dat heren 3 in de eerste klasse uitkomt, terwijl het tweede in dezelfde klasse 'acteert'. Dit althans volgens he ren 2-coach Rinus Valk. Dames 2, dat onder coach Ernst Smink een geweldige opleving doormaakt, zorgde in Bilthoven voor een klein hu zarenstukje. Met nog zeven minuten te spelen keken de dames tegen een vrij wel hopeloze 34-24 achterstand aan. Een voorbeeldig slotoffensief bracht de zege echter toch naar Red Stars:35-34. Smink was later ook mede-verantwoor delijk voor de 13e overwinning op rij van heren 7. De nog ongeslagen basket ballers van Red Stars (het enige team zonder puntenverlies) haalden voor de vierde keer in dit seizoen de honderd- puntengrens. Het werd 102-46 tegen het Amersfoortse Crackerjacks. De meisjes kadetten, die over enkele weken de allesbeslissende wedstrijd om het kampioenschap moeten spelen, stelden nog eens nadrukkelijk hun kan didatuur voor de titel. De Red Stars meisjes wonnen met niet minder dan 189-1 van het kansloze Argon. Uitslagen: Heren: 1 - River Trotters 2-3 4 - Woudenberg 5 - Ring Stars 6 - Blue Arrows 7 - Crackerjacks dames: 1 - Gymnova 2 - Irene Jeugd: M. kad. 1 - Argon 73-81 53-48 90-35 37-73 70-33 102-46 73-42 35-34 189- 1 Ook de tweede ronde van de voorwed strijden voor het nationaal kampioen schap schoolschaak zijn de beide Griftlandteams met goed resultaat doorgekomen. De teams wonnen met 3-2. In de B-categorie trad het team van het Christelijk College Griftland aan tegen het Gemeentelijk Gymnasium uit Hil versum, de school waaraan veel scha kers van het Griftland geen goede her inneringen hebben. Maar tijden veran deren en dit jaar kon die school door 'natuurlijk verloop' zelfs geen redelijk A-team op de been brengen. Ook het B-team kon geen vuist maken. De Griftlander Peter Koopman won op simpele manier aan bord 5, maar bord 4 ging verloren voor Wouko van der Haar. Aan bord 3 bleek Eble Mink nu succesvol en behaalde door serieus spel de volle winst. Er was nog één punt nodig: hiervoor zorgde het Baarnse jeugdige talent Mi- chel van Putten die zijn tweede over winning op rij boekte. Marco Meijer was toen nog bezig met zijn partij tegen Thomas Niemeijer, die vanuit de Fran se verdediging een niet te stuiten aanval lanceerde op de witte koningsstelling. De Griftlandjunioren kunnen hun borst nat maken voor het spektakel tegen het Oosterlicht College uit Nieuwegein (waarin maar liefst twee jeugdkampioe nen) komende zaterdag. Bij de A-spelers was op dat moment nog in de verste verte geen beslissing in zicht. Bron Vos opende de score door met rustig doch beheerst spel zijn tegen stander te deklasseren. Eens te meer toonde hij aan dat de progressie nog steeds aanwezig is. Datzelfde kan ge zegd worden omtrent Christian Vonk, die voor de tweede maal in successie met de Hollandse verdediging zege vierde; voordat die zege een feit was had Christian de nodige verdedigende talenten moeten tonen tegen onder meer de twee witte torens op de open d-lijn. Eric de Haan (bord 2) kon zich heerlijk uitleven in het hem zo dierbare Op zaterdag 24 januari a.s. zal er voor de vierde keer een groot schooldam toernooi worden gehouden in het Griftland College. Het geheel zal door de Bondsspaarbank (tevens hoofd sponsor), in samenwerking met de Damvereniging Soest-Baarn, georga niseerd worden. Dit jaar hebben maar liefst 230 leerlin gen van 19 scholen zich laten inschrij ven voor dit toernooi. Dat zijn er dertig meer dan vorig jaar en twee keer zoveel als in het eerste jaar. Daaruit blijkt wel dat de damsport leeft onder de jeugd. Elk team bestaat uit vijf spelers. Bij het basis onderwijs hebben twee scholen zelfs vijf teams opgegeven nl. Min. de Visserschool en Overhees beiden uit Soest. Overhees 1 wist zich drie jaar kampioen te noemen. Vorig jaar moch ten zij de wisselbeker in bezit nemen. Bij het voortgezet onderwijs doen er dit jaar tien teams mee, waarvan vier van de Kard. Alfrink Mavo. Het Baarn Ly ceum doet dit jaar weer met twee teams mee. Het eerste heeft ook vorig jaar de wisselbeker in bezit genomen. Zowel de K.A. Mavo als het Lyceum zijn vorig jaar tot de halve finale doorgedrongen bij het landelijke schooldamtoernooi. Ook dit jaar zullen de winaar en de nummer twee meedoen in de kwartfi nale van de regio Utrecht. De opening zal worden verricht door wethouder G. Plomp om 9.45 uur. Iedere partij zal 20 minuten duren. De basisscholen spelen de voorronde tot twaalf uur en de fina leronde van één tot drie uur. Het voort gezet onderwijs speelt gewoon tot drie uur. De hoofdarbiter zal zijn H. de Waard uit Zeist. Hij zal worden bijge staan door de heren H. Schouten, D. de Gier en T. v.d. Meer, terwijl de heer Chr. Bakker het voortgezet onderwijs arbriteert. De prijsuitreiking zal plaats vinden om ca. 15.45 uur. Degenen die het toernooi willen bijwonen en hun kinderen willen aanmoedigen zijn van harte welkom in het Griftland College aan de Noorderweg. Siciliaans; zonder dat strikt aan de theorie werd vastgehouden (lange ro- chade voor Zwart!) hield Eric de touw tjes stevig in handen en won op beheer ste wijze. Inmiddels was het aan het eerste bord misgegaan voor het Griftland omdat de Soester kampioen Ivar Chavannes het moest afleggen tegen Johan Valkonet. Laatstgenoemde liet zien welke kracht er in twee verbonden pionnen in het centrum schuilt. De partij van Patrick Reumerman duurde het langst. Patricks kracht schuilt ongetwijfeld in het verdedigen (hoewel daarmee al in de opening met wit beginnen niet logisch lijkt) en toen hij zich in een late fase van de partij tot een aanvallende zet het verleiden (to ren 95) deed de dame van zwart kort daarop de stelling van wit ineenstorten. In de stand staat het Griftland College aan kop met vier punten uit twee partij en, gevolgd door de vier overige scho len met twee uit twee; theoretisch is ko mende zaterdag een gelijkspel voldoen de. Het tweede achttal van de Schaak Club Soest was 12 januari jl. op bezoek in Hoogland om daar tegen het tweede garnituur van die club te spelen. Een week eerder was de wedstrijd Hoogland 1 - Soest 1 in een nipte 3 1/2 - 4 1/2 voor de Soesters geëindigd. De Soesters presteerden iets was niet al te vaak lukt: zij stonden hun gastheren slechts één luttele remise toe en wonnen de match derhalve met de onthutsende cijfers 1/2-71/2. Alleen aan het eerste bord werden de Soesters in de persoon van hun kopman René Molenaar staan de gehouden. Eric de Haan, Jan de Gier, Gert Weenink, René Boekhoff, Paul van der Hammen, Cees Goes en Auke Rosendal konen een 1 op hun no tatiebiljetten bijschrijven. Hiermee blijft ht tweede team titelaspiraties koesteren. Intern In de laddercompetitie kon koploper René Boekhoff verder uitlopen door te winnen van Schipper en doordat de zwaarste concurrenten verplichtingen hadden in externe of interne competi tie. Reumerman bleef opnieuw onge slagen, ditmaal tegen Nieuwelink. Ed- die v.d. Velden versloeg Gerrit Muis en begint de top te naderen. Weenink won knap van Goes, die lange tijd in de kop heeft meegedraaid, maar nu lijkt te moeten afhaken. Van Tuinen versloeg de gelukkig weer herstelde Sulenta. In de interne competitie werden voor de eerste groep twee partijen gespeeld: Vennik en Braf scoorden tegen achter eenvolgens Van Aurich en Vegter hun eerste puntjes. Hartelijk felicitaties gaan naar eerder genoemde Fedde van Tuinen, die met een ingezonden schaakstudie de Kerstschaakpuzzel van de Telegraaf heeft gewonnen. Zaterdag 24 januari 09.00-14.00 uur The Red Stars, 14.00-23.00 uur^KVO/Eemvogels, korfbal Zondag 25 januari 10.00-17.00 uur B.D.C. handbal 17.00-23.00 uur The Red Stars basketbal Zaterdag 24 januari 09.00-13.30 uur Badso badminton 13.30-21 00 uur NeVoBo volleybal Zondag 25 januari 10.00-18.00 uur Badso badminton Zaterdag 24 januari 09.00-17.00 uur Selby badminton 17.00-22.00 uur s.o.Soest voetbal Zondag 25 januari 12.00-15.00 uur Selby badminton Q super stip DE NEDERLANDSE TOP 40 IS SAMENGESTELD DOOR DE STICHTING NEDERLANDSE TOP 40 UIT GEGEVENS VAN HANDEL EN INDUSTRIE nationaal product deze I vorige I week week Titel - Artiest - (Producer) Componist Label bestelnummer - Platenmaatschappii 10 O 3 12 SHOWING OUT- mei kim [M (stock/aitken/waterman) idem rca 40989 - rca l lT\ WALK LIKE AN EGYPTIAN - bangles [W (kahne) sternberg cbs 650049 7 cbs I ITx LIVIN' ON A PRAYER - bon jovi [j[ (b lairbairn) bon jovi/sambora/child mercury 888118 7 - phonjëjs DON'TGIVEUP-petergabriel katebush (d lanois/p gabriel) p gabriel virgln 108 289 - virgin FOR AMERICA red box [1 (david motion) simon toulson/clarke - sire 248 584 7 - wea THROUGH THE BARRICADES - spandau ballet (langan/spandau ballet) kemp cbs 650103 7 cbs SOMETlMES-erasure (f lood) clarke/bell - mute records 7 mute 51 - indisc 17 30 26 21 24 9 EACH TIMEYOU break myheart-nick kamen 6 (madonna/s bray) idem - wea 248 527 7 - wea 8 LAND OF CONFUSION -genesis 5 (genesis/padgham) banks/collins'rutherlord - charisma 108 632 - virgin 7 OPEN YOURHEART-madonna I I 6 (madonna/p leonard) madonna/e.a. - sire 928 508 7 - wea I^e^I 14 SOCOLDTHENIGHT-communards 3 (mark thorne) sommerville/coles - london 886105 7 - phonogram 18 SHAKE YOU DOWN - gregory abbott ffflj 3 (gregoryabbott) idem-cbs 7326-cbs 5 SUBURBIA -pet shop boys 9 (mendelsohn) tennan/lowe - parlophone 2014637 - emi bovema 17 ISTHISLOVE?-alisonmoyet 4 (jimmy lovine) a moyet/j guiot - cbs 650142 7 cbs 50 CARAVAN OF LOVE -the housemartins 2 (john williams) isley/jasper/isley - chrysalis 108 799 - ariola CRY WOLF-a-ha [SI 2 (alan tarney) mags/pal waaktar warner bros 928 500 7 wea [^ei YOU KEEP ME HANGIN' ON - kim wilde 3 (ricki wilde) holland/dozier - mca 258 565 7 - wea REETPETITE-jackiewilson 1 (t carlo/b gordy jr) idem br music 45095 - br music DANCEAROUND THE WORLD-richenel Ir. 3 (v tijn/j fluit sma) idem - epic 650214 7 - cbs C'EST LA VIE robbie nevil 5 (alex sadkin) nevil/pain/holding manhattan 201476 7 emi bovema deze I vorige I week v/eek 23 DIE LAAIELICHTER gerard cox F^l 3 (aad klaris) g mc lennan/g cox -12 7392 7 emi bovema l^3l 11 WAR-bruce springsteen thee street band 8 (springsteen/landau/plotkin) strong/whitf ield - cbs 650193 7 cbs 15 ROCKTHENIGHT-europe [S] 8 (joey tempest)idem -epic65017171 - cbs raea (2$) 29 LIKEFLAMES-berlin 2 (bob ezrin) brill - mercury 888134 7 - phonogram ©25 FRENCH KISSIN -debbie harry 4 (seth justman) chuck lorre chrysalis 108 585 - ariola 13 CELEBRATION RAP - m.c.miker'g' deejay •[Qx] 7 sven - (wright) rogers/edwards/e.a. 5185 dureco I 19 ROCKAROUNDTHEclock-zzn normaal IrVl 5 (kraamer/solleveld) freedman/de knight ph 888 281 7 phon. |H^| 20 RADAR LOVE-centerfold RH 6 (vandelaak/meister) kooymans/hay - red bullit rb 8 cnr I ^j| 34 THE BOY IN THE BUBBLE paul simon 2 (paul simon) idem warnes bros 928 509 7 - wea 31 LAISLABONITA-mica^ 2 (madonna/pat leonard/bruce gai '"m high fashion 5175 dureco 22 JIJ BENT ALLES -andréhaze* IrVl 7 (tgriek)orlolf/kunze/hazes-emi 1273957-emibo.- 1^31 32 DE VERZOENING -frank boeijen groep [rVl 3 (frank boeijen groep) idem - ariola 108 662 - ariola I ^31 36 EVERYBODY HAVE FUNtonight-wang chung 2 (peter woll) wang chung/peter wolf - geiten 928 562 7 - wea 28 STAYWITH ME'tilthemorning-thenewlondon 6 chorale vicki brown-(t parker) -mozarl- rca 40977 -rca RATINTHEKITCHEN-ub40 1 (ub 40) idem - dep international 108 782 - virgin WINDFORCEII - nadieh 1 (nadieh) nadieh/cees buenen - polydor 885 479 7 polydor HEARTACHEAWAY donjohnson 1 (c sandford) s cochran epic 650203 0 cbs 33 BREAKOUT-swingout sister 4 (p staveley o'duf (y) swing out sister - mercury 888 016 7 - phonogram TALK IT OVER-frizzlesizzle fK] 1 (vtijn/fluitsma)vtijn/fluitsma'vtol-touchdown221058-cnr HYMNTO HER the pretenders 1 (b clearmountain/j lovine) m keene - real records 248 502 7 - wea

Soester Courant | 1987 | | pagina 7