tl BIJ ONS KOOPT U EEN COLBERT, niet het merk!!! leding Centre Indonesië centraal tijdens 'ontmoetingsdag' van hervormd en gereformeerd Soest Auto Yandermeer gaat met klanten naar België 'Kleding Centre': kwaliteitskleding tegen sterk gereduceerde (groothandels)prijzen VAN DONDERDAG 29 T/M ZATERDAG 31 JANUARI JUBILEUM SHOW BIJ AUTO VANDERMEER Werkloosheid vorig jaar (te) licht gedaald WOENSDAG 28 JANUARI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 13 Zondag 1 februari: Zending en Werelddiakonaat Portemonnee gestolen In kader van 12 1/2 jarig bestaan jubileumshow HERENKLEDING direct van fabrikant aan particulier COLBERTS 100% wol 248,- RIB PANTALONS (ruit) van m-NU 75.- TRUIENtot 75% KORTING Enkele stuks: Shirts - Pantalons - Kolberts - Truien van25.- tot 100.- Schoenen (model Docksteps) laatste paren50.- KWALITEIT VOOR DE LAAGSTE PRIJS! STEENHOFFSTRAAT16 SOEST TELEFOON 22657 Nieuw adres voor herenkleding in Soest CenterParcs II Auto Vandermeer AUTO VANDERMEER, EEN GULLE JUBILARIS!! Soest telt nog 1311 werkzoekenden L15,7J Zondag 1 februari a.s. is voor her vormd en gereformeerd Soest een bij zondere dag, die helemaal in het teken staat van Zending en Werelddiako naat. In de (gezamenlijke) kerkdien sten wordt daaraan uiteraard veel aan dacht besteed, maar daar blijft het niet bij- Heel wat kerkgangers zullen na de kerk hun schreden richten naar het Griftland College aan de Noorderweg, waar een speciale "Indonesië-dag" wordt georganiseerd. Indonesië staat min of meer "model" voor de Derde 'Wereld, waarmee de kerken zich langs de weg van Zending en Werelddiako naat intensief bezighouden. Ook vorig jaar werd deze vorm - een itmoetingsdag - gekozen om de ge- enteleden meer bij deze belangrijke iderdelen van het "kerkewerk" te be kken. De bijeenkomst was toen zo'n cces, dat de actieve werkgroep van de rvormde en de gereformeerde kerken est niet heeft geaarzeld om het nog eens over te doen. "Vorig jaar kwamen er 450 mensen, nu houden we rekening met 600," aldus de heer R.J. Stoelenga, -orzitter van de werkgroep. De bedoeling van de Indonesië-dag is, oewel het programma bijzonder speels in opzet is, dat de gemeenteleden in poest wat meer zicht krijgen op het werk van de zending en het werelddiakonaat. Het gaat er vooral om dat duidelijk ordt hoe men in de Derde Wereld - in 'dit geval met name in Indonesië - onze ntwikkelingshulp beleeft, wat men laar eigenlijk van ons verwacht," aldus de heer Stoelenga. formatie Is spreekster is uitgenodigd mevrouw Nike ad Matja uit Indonesië, die sinds nige jaren in Nederland verblijft voor n studie aan de Vrije Universiteit in sterdam en aan de Theologische ogeschool in Kampen. Uit haar eigen ennis een ervaring kan zij veel infor- atie - ook kritische - verschaffen over ^de relatie tussen het Westen en de Der de Wereld in het algemeen en de rol van de kerken daarin in het bijzonder, "let programma - met Jan Kleijn als centrale presentator - heeft overigens een speels en ontspannen karakter, met muziek (van de muziekgroep "Tropical Sound" en een zanggroep o.l.v. van me vrouw Nike ad Matja) en een gezamen lijke lunch - een eenvoudige rijstmaal- tijd die door een aantal gemeenteleden wordt bereid. Op de voorgrond staat echter de informatie en die wordt, be halve door de spreekster, ook per video overgebracht. De bezoekers kunnen kijken naar programma's die diverse as pecten van de Indonesisiche samenle ving belichten, zoals heden en verleden, de problematiek van de ontvolking en de transmigratie, de landbouw en de In donesische kunstschatten. 'Schokkend verhaal' Een ander belangrijk onderdeel is het kijkspel, aangeduid met het wat ouder wetse woord "klankbeeld", over de profeet Jona, bij velen bekend als de man die de wereldstad Ninevé van Godswege de ondergang moest gaan aanzeggen. De geschiedenis van Jona is in het klankbeeld overgezet in de mo derne tijd, de wereld van vandaag. "Jo na is daarin de man die het welvarende westen in feite dezelfde boodschap ver kondigt als destijds Ninevé," licht de heer Stoelenga toe. "Het is een nogal schokkend verhaal..." De bezoekers kunnen hun reacties op het kijkspel in elk geval kwijt op een "muurkrant", waarvan de gezamenlijke hervormde en gereformeerde jeugd zich met de organisatie heeft belast. "Wij denken dat er nogal wat reacties zullen komen," aldus de heer Stoelen ga, "en op die manier kan iedereen die dat wil ze uiten." De muurkrant wordt na afloop van de dag in het Griftland College niet wegge gooid. De werkgroep wil hem gebrui ken om eventueel op het onderwerp door te gaan, misschien in artikelen in Soestterkerk - het gezamenlijke kerk blad van hervormd en gereformeerd Soest - of tijdens praat-avonden. "Mo gelijk krijgt het geheel dan nog een ver volg in kleinere groepen, maar dat hangt natuurlijk ook af van de reacties," aldus de heer Stoelenga. Hij herinnert eraan dat de zondag voor het Werelddiakonaat elk jaar op de eer ste zondag van februari wordt gehou den. Dat houdt verband met de waters noodramp, die in 1953 met name de provincie Zeeland trof. "Toen hebben hervormden en gereformeerden voor het eerst de handen ineen geslagen bij de hulpverlening. Later is het accent verlegd van het binnen- naar het bui tenland." Stukje Samen op Weg De 30 leden tellende gezamenlijke werkgroep van de grote protestantse kerken in Soest heeft behalve deze zon dag - "weer een stukje verder Samen op Weg", aldus de heer Stoelenga - nog meer activiteiten op het programma staan, al staat de invulling daarvan nog niet helemaal vast. In elk geval zullen met Pinksteren (zendingsfeest!) en met Dankdag (in november) weer geza menlijke "evenementen" op touw wor den gezet, die waarschijnlijk allemaal samenhangen met het onderwerp "Ga ven delen wereldwijd", dat drie jaar lang het leidend thema is voor zending en werelddiakonaat. "Daarbij gaat het niet alleen om de vraag wat wij de ander geven, maar ook om wat wij bereid zijn terug te ontvan gen," aldus de heer Stoelenga. Als voorbeeld wijst hij op een speelgoedfa briekje in Semarang, waar men nogal tobt met afzetproblemen. "Wij zouden die misschien heel gemakkelijk kunnen afnemen." Verder noemt hij in dit ver band allerlei produkten uit de Derde Wereld, zoals koffie (zondag ook in het Griftland College verkrijgbaar) en de mogelijkheden om mensen uit de Der de Wereld hier hun studie te laten vol tooien, zoals ook geldt voor mevrouw Nike ad Matja. Bindingen De keus voor Indonesië is betrekkelijk toevallig, aldus de heer Stoelenga. "Het land spreekt veel mensen, ook in Soest, bijzonder aan. Er liggen zoveel oude bindingen. Tenslotte was het ook een van de eerste Nederlandse zendingsge- Nike ad Matja. bieden en er zijn veel mensen met een heleboel herinneringen aan het land." Bovendien wijst hij erop dat het een voordeel is dat de spreekster uit Indo nesië het Nederlands goed beheerst, zo dat ze veel informatie kan geven over de manier waarop men in de Derde Wereld de hulp uit Nederland beleeft en waar deert. "Dan wordt het echt een ontmoe ting waarvan we met z'n allen wat op steken, en waarvan we misschien iets meekrijgen om over na te denken..." Vanaf ongeveer half twaalf worden de bezoekers aanstaande zondag in het Griftland College verwacht, waar de koffie klaar staat. De meesten hebben er dan waarschijnlijk één van de drie ge zamenlijke kerkdiensten "op zitten" (in de Wilhelminakerk, de Julianakerk en de Open Hof, allemaal beginnend om 10.00 uur), maar de ontmoetingsdag staat uiteraard ook open voor andere belangstellenden. De toegang is in elk geval gratis, al wordt er aan het eind van de dag (ca 15.00 uur) een vrije bijdrage gevraagd voor de bestrijding van de kosten. Mevrouw E.L. uit Hilversum deed vori ge week bij de politie aangifte wegens de diefstal van haar portemonnee. Die was weggenomen uit haar jas, die in de garderobe hing van een manége aan de Bosstraat. In de portemonnee bevon den zich een geldbedrag van 70 gulden en een bankpasje. Ter gelegenheid van het koperen jubi leum van Auto Vandermeer - sinds 1975 gevestigd in Amersfoort - gaat Auto Vandermeer met haar klanten op reis. Het reisdoel is België alwaar zich één van de grootste Fordfabrieken van Europa bevindt. Dagelijks verlaten daar 1300 Ford Siërra's en 250 Ford Transits een nagenoeg geheel geroboti seerde fabriek. De kopers van een ge bruikte of nieuwe auto, die tijdens de komende jubileumshow (van 29 tot en met 31 januari wordt gehouden) krij gen van Auto Vandermeer een excursie aangeboden, die verder gaat dan een leerzame dag alleen. Want het bedrijf heeft met Ford België een speciale regeling getroffen, zodat alle klanten die meegaan als VIP's wor den behandeld. Zo is er een officiële ontvangst in de VIP-room van het be drijf, terwijl de Nederlandse gasten een diner krijgen aangeboden. Tijdens de busreis houdt Auto Vandermeer ook nog eens een fotowedstrijd waarvan de winnaar een weekeinde of midweek vakantie krijgt aangeboden in een luxe bungalow van Centre Parks. De camera waarmee het 'fotowerk' wordt gedaan, krijgt men cadeau, evenals een bijbeho rend kleurenrolletje. Voor de goede be dieningsinstructie van de camera is er de hele dag een professionele fotograaf beschikbaar. Auto Vandermeer startte in 1975 aan de Barchman Wuytierslaan, in het pand waar nu garage Kimman is gevestigd. Al na enkele jaren werd het pand te klein en betrok men een veel grotere be huizing aan de Fluorweg. De grotere ruimte gaf Auto Vandermeer meer mo gelijkheden voor service. De werk plaats werd gemoderniseerd met hoog waardige technische outillage, waaron der elektronisch gestuurde diagnose apparatuur. Voort kon het assortiment auto's enorm worden uitgebreid, zodat bij Auto Vandermeer elke dag alle Fordmodellen zijn te zien. Omdat erbij Auto Vandermeer veel 'omgaat', zijn er doorgaans zo'n 120 occasions beschik baar, die onder de zogenaamde Al-ca tegorie vallen. Dat zijn gebruikte auto's die van onder tot boven zijn gekeurd en getest en in optimale conditie verkeren. In de loop der jaren is de personeelsstaf uitgebreid, wat resulteerde in een pro fessionele lease-afdeling, bedrijfswa genafdeling en verzekeringsafdeling. Daarnaast ontwikkelde het bedrijf di verse opmerkelijke garantievormen, waarbij de gebruiker voor een relatief laag bedrag de nieuwgarantie van zijn auto tot drie jaar kan verlengen. De Al gebruikte wagenkopers kunnen de auto aanvullend op de Al garantie verzeke ren gedurende 9 maanden tegen grote technische gebreken. Reis naar België De fabriek te Genk in België, waar de kopers van een nieuwe of gebruikte wa gen naar toe gaan, is in 1962 gestart met de produktie van de indertijd zeer be kende Ford Taunus-serie. Daarvan werden er tot 1981 meer dan drie en een half miljoen gemaakt. Voorts be hoort een wielenfabriek tot het uitge breide complex van meer dan 320 hec tare. De laatste tijd is de fabriek dermate geautomatiseerd, dat er thans een jaar- produktie plaatsvindt van meer dan een miljoen auto's. Wat de wielen betreft: daarvan gingen er inmiddels meer dan vijftig miljoen over de toonbank. Een woordvoerder van Auto Vandermeer die vast poolshoogte is gaan nemen concludeert: 'Een fabriekbezoek is een zeer indrukwekkende belevenis, die een beeld geeft van de hedendaagse ul tramoderne technologie. Zo zijn er in de perserij van de fabriek 92 robots in bedrijf en worden er bij de assemblage 174 robots ingezet. Dat betekent dat een auto nagenoeg automatisch, per fect en zonder fouten wordt gecon strueerd.' RAI-effect in Amersfoort Naast de op het 'buitenland' gerichte activiteiten van ^i(to Vandermeer, krijgt de showroom de meeste aan dacht. Auto Vandermeer is er in ge slaagd om de meeste Ford-modellen die ook op de auto-RAI worden gepre senteerd in eigen showroom te krijgen. Dit onder het motto dat Amsterdam de RAI dan mag hebben, maar dat Amers foort de 'Auto Vandermeer-show' heeft. Daarnaast houdt het bedrijf van donderdag 29 januari tot en met zater dag 31 januari een show, die ook nog eens een extra RAI-effect geeft. Er zijn vele fraai uitgevoerde occasions te zien, speciaal 'aangeklede' gebruikte Fords en verder valt de gehele Ford-familie te bewonderen: Fiesta, Orion, Escort, Siërra en de Scorpio, die het vorig jaar nog tot 'Auto van het jaar' bracht. Veel belangstelling Volgens Auto Vandermeer is er op voorhand al veel belangstelling van de klanten om mee te gaan naar België. Wanneer de actie een succes wordt, kan het buitenlandse gebeuren worden ge prolongeerd. In eerste instantie gaat er dezer weken één bus naar onze zuider buren, maar Auto Vandermeer sluit niet uit dat de trip voor herhaling vat baar is. 'We houden er niet van om de mensen teleur te otellen, en daarom houden we de actie onder het motto dat wie het eerste komt, de grootste kans maakt.' Los daarvan blijven er natuur lijk voldoende smaakmakers over bij Auto Vandermeer, die voornamelijk in de verkoopprijzen zitten. Zo zijn er ook aantrekkelijk geprijsde auto's die nage noeg nieuw zijn, maar waar de 'top' vanaf is. Daarvoor betaalt men een be drag dat in de verste verte niet meer ver gelijkbaar is met de nieuwprijs. PANTALONS (diverse dessins) 95.- Donderdag, vrijdag, vrij dagavond en zaterdag ge opend voor particulieren. Groothandel of groepen telefonische afspraak gewenst. 1e kwaliteit confectie de beste fabrikanten lengte en kwartmaten adviesprijzen —50% scherpe prijzen deskundig advies Wij zijn ook op DONDERDAG geopend. Sinds enige tijd beschikt Soest over een nieuwe herenkledingzaak met een opmerkelijk karakter. Het betreft hier in feite een groothandel, die onder de naam "Kleding Centre" ook recht streeks kleding van hoge kwaliteit le vert aan particuliere afnemers. De zaak is sinds december gevestigd aan de Steenhoffstraat 16, in het voorma lige pand van Bosboom Elektra op de hoek van de Talmalaan. Particulieren kunnen hier uitstekend terecht voor kleding van de beste kwali teit tegen sterk gereduceerde prijzen. "Kleding Centre" koopt als groothan del de uitgebreide collectie rechtstreeks in bij gerenommeerde kledingfabrikan ten en weet daarbij zeer forse kortingen te bedingen, die uiteraard ten goede ko men aan de particuliere verkoopprij zen. Die liggen dan ook op zo'n 50 pro cent van de algemeen geldende advies- prijs! De collectie - die speciaal voor "Kle ding Centre" wordt samengesteld - om vat de eigentijdse "basiskleding" als pantalons, truien, jacks en colberts, al les vervaardigd uit eerste kwaliteit Eu ropese stoffen. Bovendien is er ook een uitgebreide collectie van meer klassieke blazers, kostuums en de bijbehorende accessoires. Trends De collectie is altijd "up to date". Zij wisselt snel en speelt ruimschoots in op de laatste trends. Wie niet graag bij de mode achterloopt komt bij "Kleding Centre" dus volop aan zijn trekken. De nieuwe kledingzaak is behalve op de verkoop aan particulieren volledig in- Het pand van 'Kleding Centre'aan de Steenhoffstraat. gesteld op de levering van bedrijfskle ding, met name aan bedrijven en instel lingen. Ook deze kunnen er uitstekend terecht voor kleding van hoge kwaliteit voor zeer redelijke prijzen. "Kleding Centre" is voor de particulie re verkoop uitsluitend geopend op don derdag (10.00-18.00 uur), vrijdag (10.00-21.00 uur) en zaterdag (10.00- 17.00 uur). De groothandel en instel lingen kunnen eventueel telefonische een afspraak maken op tel. 22657. Wie nu bij Auto Vandermeer van 29 tot en met 31 januari een gebruikte of nieuwe wagen koopt, kgrijgt een gratis excursie naar de Ford fabrieken in België. Niet zomaar een actie, maar een jubileumstunt van Auto Vandermeer. Want behalve een reis naar het buitenland, ont vangt u tijdens de excursie ook nog eens gratis een fraaie fotocamera. Om deze unieke dag op de gevoelige plaat vast te leggen. Wie de beste foto's inlevert bij Auto Vandermeer maakt kans op een weekend met het hele gezin in snfc'Se*! 4-.. ïMl zo'n fraaie Center Parcs bun galow. En dat alles ter gele genheid van het koperen jubi leum van Auto Vandermeer in Amersfoort. 120 occasions onder één dak Daarom organiseert Auto Vandermeer een fantasti sche jubileumshow met meer dan 120 occasions. Niet zomaar gebruikte wa gens. Maar A-1-occasions. Die optimaal getest en op timaal in technische condi- OFFICIAL FORD DEALER VOOR AMERSFOORT EN OMSTREKEN. FLUORWEG 49-51 AMERSFOORT TEL. 033-15548 - OPENINGSTIJ DEN 9.00-18.00 UUR. DONDER DAG KOOPAVOND TOT 21.00 UUR tie zijn...maar minimaal geprijsd. Kom langs en overtuig uzelf! Amsterdam heeft de RAI. Maar de nieuwste Fords ziet u ook op onze jubi leumshow. Nieuwsgierig naar de nieuwste Fords? Daarvoor kunt u naar Amsterdam. Maar in Amersfoort kunt u ook terecht. Want Auto Vandermeer heeft de Jubi leum Show. Waar de nieuwste modellen zijn te zien. Kom naar de Showroom. En val in de prijzen. Een gratis excursie. Een fotocamera met filmrolletje als u met de excursie meegaat. En kans op een geweldige hoofdprijs. En...de fraaiste A-1 occasions van allerlei merken, modellen en types. Alle (en de nieuwste) Fords onder één dak. Completer kan het niet. Val ook in de prijzen en kom direct naar onze jubileumshow. VANDERMEER AL 12 2 JAAR UW VERTROUWEN WAARD fers over 1986. "Onze verwachtingen zijn niet helemaal uitgekomen, met na me de ontwikkeling in de tweede helft van het jaar is ons nogal tegengevallen," aldus adjunct-directeur Leurs en ar beidsmarktonderzoeker Toussaint. Met name de ontwikkeling bij de vrouwen verliep teleurstellend. "Niettemin blij ven de vakaturemeldingen op peil (in 1986 in het rayon 3147), doen de uit zendbureaus goede zaken en kijkt een groot deel van het bedrijfsleven positief aan tegen de eigen ontwikkelingen. Het aantal ontlsagzaken in het rayon nam fors af (nog 1297 vorig jaar). Een duidelijk beeld van de werkloos heid wordt versluierd door de zgn. "be standsvervuiling" (veel werkenden blij ven ingeschreven staan) van ca. 25 en een toevloed van nieuwe "toetreders" op de arbeidsmarkt (vooral vrouwen). Het cijfermateriaal is dan ook minder dreigend dan drie-kwart jaar geleden, aldus de leiding van het GAB. Het aantal werkelijke vakatures in Eemland werd geschat op ruim 6200. 1 Daarvan zijn er bij het Arbeidsbureau 3147 aangemeld en in 1962 gevallen (58 heeft het GAB de vakature kun nen vervullen. Het merendeel van deze banen werd gevonden in de sectoren Handel en Kantoor. Bouw/Hout, Me taal en Algemene Dienst volgden op enige afstand. De werkloosheid in de regio Eemland is in de maand december van het afge lopen jaar licht ("té licht", volgens de leiding van het Arbeidsbureau) ge daald. In november waren nog 8116 werkzoekenden ingeschreven, in de cember zakte dat aantal naar 7987 personen, een verschil van 129. Daar van waren er 4476 mannen (-37) en 3511 vrouwen (-92). In Soest daalde het aantal werkloze mannen in december van 737 naar 719 (-18) en het aantal werkloze vrouwen van 609 naar 592 (-17). In totaal ston den eind december j.1. dus 1311 inwo ners van Soest als werkzoekenden inge schreven. Eind december 1985 (een jaar eerder dus) waren dat er nog resp. 809 en 586 (totaal 1395), zodat over het jaar 1986 gerekend de werkloosheid daalde van 1395 naar 1311 (-84). In percentages zakte de werkloosheid in Soest in dat jaar van 10,5 naar 9,8. Soest is overigens na Amersfoort (15 de gemeente met het hoogste per centage werklozen. Baarn telt 9,1 Bunschoten 4,8 Eemnes 8,3 Leusden eveneens 8,3 en Wouden berg 4,5 Voor het hele rayon Amersfoort (Eemland) geldt een per centage van 11,2 (vorig jaar nog 11,6), voor de provincie Utrecht 12,0 (12,3) en voor Nederland als geheel 14,5 De dirt lïrectie van het Gewestelijk Ar beidsbureau (GAB) reageerde vorige week enigszins teleurgesteld op de cij- SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 14152

Soester Courant | 1987 | | pagina 13