■995.- eüen imers ®n 449.- DARTHUIZEN SPAAR VOOR BAD-EN KEUKENLUXE. Q t Zwaantje In de kou STIJLVOL HUWELIJK Rotary-clubs voeren actie tegen polio ^Q)diann6S\ De veelzijdigheid van siergrassen Kapsalon Brakenhoff ook voor heren SLAGERIJ DUWEL TUIN-ADVIESCENTRUM 'tvaarcteriwoQt pagina 1 WOENSDAG 28 JANUARI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 15 pavond HET WITTE HUIS Restaurant Voor een goed verzorgd Van 1 tot en met 7 februari huis-aan-huis collecte voor Indonesische kinderen SHOARMABURGERS 5 halen 4 betalen Gehakt h.o.h. soo gram 49° Gekookte worst O00 Ajam pangang Internationaal programma van Amnesty-Soest Belastingverordeningen goedgekeurd Job Creation in herkansing SHELL STATION Centrale verwarming Het Gas- en C.A.I.- bedrijf in december vuiidïiïiüi voor doe-het-zelvers ai ogende draaifauteuil t voortreffelijke zit. stelbaar in vele iden. In zwart of grijs ir. Van 1345.- nu in de opruiming voor Als niet verstelbaar model 895.- door Ane Wandelaar uil waarin omfort en smak m. Uitgevoerd in undleer. Tijdelijk idere en kleuren) AMERSFOORT 55-11004. Afgezien van de pret die er voor de jeugd aan vast zit is de winter, zeker de eringen '86 en '87 geen prettig [etijde. oorsnee koude-klager en kleumer in een redelijk verwarmde woning snel weer op verhaal komen, zodat het frisse ongemak slechts voelbaar is wanneer we vrijwillig of gedwongen onze neuzen buiten de deur steken. Zo niet echter wanneer je het ongeluk hebt bewoner te zijn van een van de flats die door de Woningbouwvereni- Soest WS) in het Soesterveen zijn gezet. Een huisbaas die geen mo- ikheid onbenut laat om in het iws te komen. De winter, die in '87 al vroeg onbarm hartig heeft toegeslagen, leverde daar van weer eens het bewijs. Aanvankelijk nam Arie het verhaal dat de Soesterveenflats niet warmer dan vijftien graden te stoken waren met een pond zout. Anders werd het toen hij veertien da gen geleden door een bevriende rela tie, woonachtig in een van de meest be oken Soester flats op de koffie werd raagd. Met een stuk of wat "Lange ïsters" van Dogterom en een ther- meter er op af. loof 't of niet, maar die avond kwam het kwik in de huiskamer van zijn gast heer niet hoger dan veertien graden. Toegegeven, geen temperatuur waar bij een kop koffie bevriest, lekker be- laglijk onder deze omstandigheden nnen zitten is toch iets heel anders, lat het hier geen uitzonderlijk geval ïtrof werd duidelijk toen Arie op ver- lek van twee andere flatbewoners >k daar voor Sipkema speelde. Zes tien graden was in een huiskamer het iogst haalbare. Iet is een gegeven dat de wijk waar het in dit verhaal om draait geen deel uit maakt van de goudkust van Soest. Qua levensstandaard behoren de meeste bewoners tot de categorie die de maandelijkse puzzel "hoe knoop ik de te korte eindjes aan elkaar" als onvrij willige hobby kregen opgelegd. Open haarden als luxe en/of bij verwarming zijn er dan ook schaars. En aangezien de PUEM wat aanmaningen betreft in een aantal gevallen kind aan huis is bieden straalkachels, hoe verleidelijk ook in zo'n situatie, als 't op afrekenen aankomt meer na- dan voordelen. Tot nu toe, maar daarover straks meer, heeft WS de betrokkenen in de kou la ten staan. Alleen P.v.d.A.-raadslid Kees Boerkoel zag vorige week kans voor wat warmte te zorgen. Hij was het die luid aan de bel trok, en het lijkt niet onlogisch daaraan de conclusie te kop pelen dat daarmee wellicht werd be reikt dat bewoners van het Soesterveen die in financiële problemen zijn geko men, of straks zullen komen, een be roep kunnen doen op de gemeentelijke sociale dienst voor een tegemoetko ming in de kosten. Een goede zaak, zij 't dat er met twee maten wordt geme ten. De toegezegde maatregel geldt namelijk uitsluitend voor bewoners die qua inkomsten ongeveer op een uitke ringsniveau zitten. Zij die met veel kunst en vliegwerk zich zelf (nog) we ten te redden worden geacht daarmee te blijven doorgaan ondanks een aan zienlijke verzwaring, eveneens buiten hun schuld, van de extra stookkosten. I Mag Arie weer eens zo dom zijn dit nu niet helemaal te begrijpen. Ter voor koming van misverstand: de beschul digende vinger wijst niet in de richting van Kees Boerkoel of wethouder Frans Kingma. Zij deden in deze, voor zover Arie bekend is, wat zij moesten en vooral konden doen. De "Zwarte Piet van de maand" gaat wat Arie betreft zonder enig voorbe houd naar het bestuur van WS, dat de indruk wekt er sinds gisteren te zijn achtergekomen dat verbetering van de warmtevoorziening en isolatie wel eens voor rekening van de woning bouwvereniging zou kunnen komen. Wat betreft een bijdrage c.q. vergoe ding van de extra stookkosten blijft de knip dicht. De structuur van de vereni ging zou een dergelijke uitkering niet toelaten, zo heeft men laten weten. Wellicht dat 't dan eens tijd wordt dat WS zich er op gaat bezinnen de struc tuur van de vereniging voor dit soort exclusieve ongemakken te wijzigen. Een ander idee. Wie het bestaat een dergelijke wanprestatie te leveren zou zich toch eens moeten afvragen of het langzamerhand geen tijd wordt op te stappen. Met het warm houden van bestuursstoelen door dezelfde verant woordelijke bestuursleden worden de flatsbewoners van het Soesterveen na melijk niet uit de kou geholpen. ARIE WANDELAAR Welkom in Hotel, CaféRestaurant Motel Soest Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147* -14140 Telex 79479 nl Damessalon aan Nieuweweg breidt werkterrein uit Iceune- üAKENHOff Kapsalon Brakenhoff aan de Nieuwe weg 10 verzorgt sinds kort ook het haar van heren. Tot voor kort had de heer C.I.M. Brakenhoff alleen de zorg van dameskapsels onder zijn schaar, maar door de toenemende vraag naar een he rensalon in het bestaande bedrijf heeft hij onlangs zijn werkterrein uitgebreid door tevens de kam door herenhaar te halen. "Ik doe nu ook droog-knippen. De he ren hoeven hun haar dus niet persé te la ten wassen en föhnen, iets wat bij de da mes wel verplicht is. Er bestond duide lijk een behoefte bij mijn klanten dat ik ook mannen zou gaan knippen. Daar aan ben ik tegemoet gekomen, ook wat betreft een normale knipbeurt. Anders denk ik dat veel mensen hun budget zouden moeten overschrijden, en daar aan wil ik vanzelfsprekend niet mee werken," verklaart de heer Brakenhoff, die zijn beroep sinds 1979 aan de Nieu weweg uitoefent. De dameskapper is dus een gecombi neerde salon voor zowel heren als da mes begonnen. In zijn L-vormige zaak heeft hij een aparte hoek ingedeeld voor zijn nieuwe 'afnemers', ook al is dit in het interieur niet direct te constateren. "Dat is eventueel in de toekomst wel denkbaar, maar op dit moment bestaan de mogelijkheden nog niet voor een in grijpende metamorfose," laat de da mes- én herenkapper desgevraagd we ten. Van meer belang acht Brakenhoff momenteel dat hij in beide afdelingen aanwezig kan zijn, zodat zijn klanten niet de indruk zouden kunnen krijgen dat hij één van de twee gedeelten zou verwaarlozen. Daarvan is zelfs in laatste instantie geen sprake. Tot dusver heeft Brakenhoff via mond- reclame een aardige klantenkring kun nen opbouwen voor zijn herensalon. Hij verwacht dat de toeloop nog groter zal worden, mede omdat veel vrouwen kenbaar maken dat ze graag hun man meenemen voor een gekort kapsel. "En dat is nu mogelijk, per slot van rekening maakt het tegenwoordig niet meer uit of heren en dames bij elkaar bij de kapper zitten," aldus Brakenhoff Zonnegloren De heer Brakenhoff probeert in princi pe altijd bereikbaar te zijn voor zijn klanten. Elke maandagmorgen moet hij zich echter van die stelregel ontdoen, omdat hij dan in ziekenhuis Zonneglo ren patiënten kapt. Dit werk doet hij nu ongeveer een jaar. De in het ziekenhuis verblijvende mensen kunnen via het personeel of via Brakenhoff zelf een af spraak maken. Hij is iedere maandag morgen van 9 tot 12 uur aanwezig in de speciale salon van ziekenhuis Zonne gloren. Voor informatie: tel. 1 38 07 In de week van 1 tot en met 7 februari wordt een huis-aan-huis collecte ge houden ten behoeve van de poliobe- strijding. Het is de Rotary Internatio nal die gaat proberen om 125 miljoen Amerikaanse dollars bijeen te krijgen. Dit geld is nodig om een wereldwijd vaccinatieprogramma van de grond te krijgen. Nog steeds krijgen ieder jaar miljoenen kinderen polio, de kinderverlamming waaraan duizenden kinderen per jaar sterven. De Wereld Gezondheids Or ganisatie (WHO) zit dringend om geld verlegen om een bestrijdings-project te kunnen starten. De 1 miljoen leden van Rotary International gaan hiervoor vol gende week actie voeren met een col lecte. Adoptieland Rotary Nederland wil graag 15 miljoen gulden bijeenbrengen om 25 miljoen kinderen te vaccineren tegen polio. DEZE WEEK: Nu 750 gram 5?5 250 gram^2, D Gemak dient de mens! Probeert u daarom eens onze in combinatie met heerlijke verse SMdSI Of 031711. JOi. STEENHOFFSTRAAT 58 - SOEST TELEFOON 02155-12377 Uw specialist voor: SALADESCHOTELS - BITTER GARNITUREN en KOUDE BUFFETTEN Ruime parkeergelegenheid Sedert 1931 Uw slager! Op zondag 22 februari organiseert de Soester werkgroep van Amnesty In ternational een middag met een internationaal programma in de grote zaal van het dienstencentrum De Vijverhof aan de Klarinet. De middag wordt om 14.00 uur geopend door burgemeester P. Scholten. Daarna vindt de overhandiging plaats van een "reizende" tentoonstelling, die beschikbaar komt voor alle belangstellenden en wordt aangeboden door de firma Infoscan uit Soest. De expositie wordt ingericht door de heer H. Blok. Voor de pauze volgt dan een optreden van de Amnesty-theatergroep uit Pur- merend, met het liedjesprogramma "Amnesty 25 jaar! Hoezo verbaasd?" In de pauze vindt een rondleiding plaats langs elf grote kleurenfoto's, gemaakt van muurschilderingen in de sloppenwijken van Santiago de Chili door R. Kwant. Het programma wordt afgesloten met een optreden van een Chileense mu ziekgroep. De toegang is gratis. Bij Koninklijk Besluit van 22 december 1986, nr. 91, zijn de volgende belas tingverordeningen goedgekeurd: de Legesverordening 1987, de Verorde ning brandweerrechten 1987, de Ver ordening rioolrecht 1987 en de le Wij ziging Verordening reinigingsheffingen 1986. De verordeningen zijn daarmee in werking getreden op 1 januari 1987. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum kan men ze inzien. Hoewel hij verder geen toezeggin gen wilde geven, heeft wethouder drs. Günther Plomp van economi sche zaken namens het College be loofd dat het een mogelijke partici patie in het project Job Creation zal heroverwegen, In een eerder stadium hadden B. en W. aangekondigd geen interesse te hebben in Job Creation, een project ten behoeve van de werkgelegenheid in de regio Eemland. Ze vonden het niet wenselijk om hier geld aan te spenderen. Soest is de enige gemeente in het Eemlandse die niet wil deelnemen in het project. Dit heeft het PvdA- raadslid Kees Boerkoel tegen de borst gestuit. Hij heeft daarom het College nadrukkelijk gevraagd toch mee te doen. Plomp zal hierover met zijn collega's opnieuw in overleg tre den. Binnenkort komen zij met een definitief standpunt. De economi sche wethouder liet echter niet los of het College aan de wens van Boer koel kan voldoen. Job Creation heeft als doel in de regio Eemland vierhonderd banen te scheppen. Eén van de activiteiten van Job Creation is het ondersteunen van startende ondernemers. Wat begon als hand- j doekenaktie is uitgegroeid JÊ tot een uitgebreide collectie ^1 bad en keukenluxe. Helemaal gratis en erg simpel kunt u nu het hele assortiment bij elkaar sparen. Hoe makkelijk u deze pastelkleurige stapels in uw kast ziet groeien, merkt u als u regelmatig bij ons Shell station tankt. Daar liggen ze al klaar, j de washandjes, badhanddoeken, badlakens, badjassen, strandlakens, «j. keukenhand doeken en thee doeken. Alles van de beste kwaliteit, in modieuze tinten. Zwiers, Weegbreestraat 54, tel. 17658 Jurriëns B.V., Soesterbergsestraat 76, tel. 15416 Daarmee kan in het adoptieland Indo nesië bereikt worden dat tenminste 95 procent van alle kinderen tegen de ziek te wordt beschermd. Wellicht reeds vóór 1992. Ook de Rotary-clubs van Soest en Baarn participeren in de actie. In beide plaatsen heeft men de ondersteuning gevonden van een brede commissie van aanbeveling. Namens Soest hebben on der anderen oud-burgemeester mr. S.P. baron Bentinck, huisarts J. Borst, tv- journaliste Ria Bremer, burgemeester mr. Paul Scholten en de oud-gemeente- secretaris J.M. Kruitwagen hun aanbe veling gedaan. Besmettelijke ziekte Polio is één van de ergste besmettelijke ziekten in de ontwikkelingslanden. Het zijn veelal kinderen in de leeftijd van 2 tot 5 jaar die het slachtoffer worden van Poliomyelitis. Dit virus ontwikkelt zich snel en tast in de meeste gevallen het ruggemerg aan, waardoor verlam mingsverschijnselen ontstaan. Dit heeft meestal blijvende invaliditeit tot gevolg. Polio kan worden voorkomen door een injectie met het zogenaamde Salk-vac- cin of door toediening van twee drup pels van het Sabbin-vaccin. Polio is nu nog een ziekte die wereldwijd voor komt. Indonesië is daarvan een schrij nend voorbeeld. De regering in Indone sië heeft gekozen voor de oplossing van het Sabbin-vaccin. Dit is echter alleen mogelijk indien de Rotary Clubs finan cieel worden geholpen door de burgers. Van 15 miljoen gulden kan een grote hoeveelheid van het bestrijdings-mid- del worden gekocht. Hiermee zouden ontzettend veel kinderen immuun kun nen worden gemaakt tegen de gevrees de ziekte. Het vaccinatieprogramma moet voor 1992 zijn afgerond. Daarna zet de Indonesische regering het pro gramma voor eigen rekening voort in nauwe samenwerking met de WHO, Unicef en de Rotary-clubs in Indonesië. Collecte Voordat het zover is moet eerst in Ne derland en in andere landen voldoende geld bijeen worden gebracht. Daarom zijn in ons land een groot aantal regio nale- en plaatselijke acties georgani seerd door de Rotary-clubs. In Soest en Baarn wordt volgende week maandag tot en met zaterdag huis-aan-huis ge collecteerd. Deze fase van fondswer ving moet slagen met het oog op de noodzaak. De Rotary International is een wereld wijde organisatie van plaatselijk opge richte service-clubs met als voornaam ste doelstelling dienstvaardigheid ten opzichte van de medemens en bevorde ring van menswaardige verhoudingen. Deze actie ten bate van de Wereld Ge zondheids Organisatie wordt georgani seerd door de Rotary-clubs Soest en Baarn. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Een dineetje voor twee, vier of negentig personen? En dat in een gemoedelijke ambiance op nog geen 10 minuten van uw huis? Hoe komt 't toch dat het 20 ver lijkt van Soest naar Soesterberg. Jammer, want zo'n ritje is toch echt de moeite waard! Rademakerstraat 2 03463 -1423 3769 BD Soesterberg Nieuwe gasboiler in brand De familie Van D. van het Choristen- pad bewaart waarschijnlijk geen al te plezierige herinneringen aan de avond van afgelopen maandag. Diezelfde dag had personeel van het gasbedrijf een nieuwe gasboiler op de zolder van het huis geïnstalleerd. Toen mevrouw Van D. 's avonds na het eten de afwas had gedaan hoorde ze op zolder echter een vreemd geluid. Toen ze een kijkje ging nemen bleek het apparaat in brand te staan. De gewaarschuwde brandweer wist de vlammen snel te doven. Het gas bedrijf stelt een onderzoek in. In de maand december is 8.488.490 m3 gas dor het gas- en c.a.i.-bedrijf inge kocht. In december 1985 was dat 8.018.153 m3 en in december 1984 8.280.464 m3. Totaal is in 1986 67.223.685 m3 gas ingekocht. In 1985 was dat 69.942.158 m3 en in 1984 63.704.086 m3. Het aantal gasverbruikers steeg verge leken met de maand november in de cember naar 15.517. Het antal c.a.i.- abonnementen nam in dezelfde periode toe van 12.793 naar 12.864. Veurige week ben'k nog us wezeschoat- se op de Eem. Hoechtum, zuk goan op zuk mooi ies. 't V/aas zoglaadas un spie gel. Heul geejn baarste en moar un en- kelt waak en doar baadde ze nog doje struke omheejn 'elege. Daat waas veur ming nog us ouwerwets rieje. Eerst noar Oamersfoort en toeng haa'k de piep aal oardig leeg, moar toch de volgende mid- daag op zee an, zo as wullie vrogger de tocht noar de Eemmond noemde. A jje je eige niet hoast, dus kaallum an doeng teuge de wingd op, daan goaje weerom maakkeluk met de zelfde wingd aachter. Eerst kaajje joare laang niet op ongze Eem terecht en daan drie wingters aach ter mekoar wel, moar zo mooi as noeng he'k ut nooit 'ehaad En gezellig daattut waas, heul baar. Je komt aallemoal ouwe Soesders teuge en daan mojje effe ho houwe en zeige daat tut zuk mooi ies is en daattut nog meroa- kels best goat. Moar je kaan niet aalle doage an 't schoatse blieve, as 't weer aangder weer wordt vin'k ut ok weer best. En daat vongde de bewoonders vaan de Smitsveen flatte ok denk'! Die zoate met 19 groade in de kou w te kieke. En daan nog hoog ok. De woning- bouwklupkaan wel zeige, daat 19 groa de waarm zaat is, moar daat vin ik niet. Bie ming thuus mo 'k ut toch wel bove de twintig hebbe, aangders vin'k ut moar aarmoei. We zitte wel op de onbegoane grongd maag ik zeige, waant d'r kwaam omtrent niemaangd laangest, waant we moste thuusblieve, zee de kraangt. Ik ben nog wel effe in de kelder weze kie ke, waant d'r woare nog veul meer huze op Soest daan op O verhees, woar je naar mos krupe ajje un kruukie neut wouw hoale veur de kou. Moar bie ming haaw- we heul geejn laast. Loat ik noeng begre- pe hebbe, daat op O verhees aallus in kaanne en kruke waas met de betoaling vaan de reperoatie an ut woaterschaap. Ik zee ongderlest aal daat de O verhees- ders blie woare daazze de helft vaan de koste mochte biedroage, moar noeng leest ik, daat de gemeengte moar effetjes omtrent twee miljoen over het 'ehouwe en as ik daan un naatte kruupruumte on- gder me huus haad, daan zouw ik de zoak toch nog effe paappe en naat hou we. Daat klinkt in dit gevaal niet zo oardig, moar je mot ut zo naat houwe om ut droog te kriege, zouw ik hoas zeige. Woar zouwe ze die tweej miljoen hebben leige? In 'tgemeengtehuus? Of in de be- raakke? Zaa'k ut us goan vroage bie de gemeengteongtvaanger? Ak ter aachter komt, zaa'k ut jullie vertelle, moar ik denkt vaan niet. Ze houwe bie de ge meengte wellus waat meer veur d'r eige en doar hebbe ze veur ming ok nog un keer geliek an. Ze hebbe schole verkocht en doar kom- me de cengte vaandoan. Ajje 't ming vroagt, daan mo'k zeige, doet er nog un poar vaan de haangd. Hoe dommer voortemeej de mingse blieve, hoe meer we veur mekoar kriege. De flatte worde waarmer en de kruup- kelders dreuger. Nog un poar kleuter- schole verpaatse en dan kuwwe weer hu- ze bouwe op O ver hees. Die kriege daan weer naatte kelders en daan begint ut heule verhoal weer vaan veure af oan. Doar goa'k daan weer over schrieve, moar dan mot de Eem volgend joar ok dicht vrieze, aangders he'k geejn begin an me gehannes. Hannes van de Neng kfuitonr Steenhoflstraat 13 3764 BH Soest ËlHUBIhtV Telefoon 02155-10115 VERHUURVAN Schrijfmachines Rekenmachines T elef oonbeant wo orders Inbindapparatuur Overheadprojectoren Flastificeermachines Erik van Dorresteyn f/ medewerker'tVaarderhoogt Siergrassen, in hun grote verscheidenheid, kunnen voor een belangrijk gedeelte bijdragen tot het uiterlijk van de tuin. Ze worden de laatste jaren dan ook meer en meer ge bruikt en zeker niet ten onrechte. Een verkeerde keuze uit het assortiment leidt echter vaak tot teleurstelling. Erg jammer, omdat een goede keuze eventueel bijgestaan door de vakman enkel en alleen zorgt voor een verrijking van de tuin in kleur en groeivorm. Grassen zijn niet alleen voor wilde of heidetuinen, maar praktisch voor ieder tuin- type te gebruiken. Een vasteplantenborder in een wat ou derwetse tuin gaat extra leven door het gebruik van een flinke toef siergrassen. Ook in een boeren-bloementuin kan een goed gekozen siergras erg mooi uitkomen. Een erg algemeen siergras dat zijn bekoring nooit verliest is het pampasgras. De grote witte pluimen die in september ver schijnen zijn dan ook erg fraai en kunnen ook goed als droogbloemen worden benut. De afmetingen die de plant aan kan nemen worden over het algemeen onderschat, waardoor hij nog wel eens een te krappe standplaats toe gedacht krijgt. Het is een echte solitair en moet ook als zo danig uit kunnen komen. Papasgras kan in vrijwel iedere tuin worden gebruikt, als de tuin tenminste voldoende groot is. In een wilde tuin doet de plant naar mijn mening wat te gecultiveerd aan (natuurlijk ook een kwestie van smaak). Een siergras dat ook in dezelfde tijd in bloei staat is het sierlijke lampenpoetsergras met bolle vuil-beige pluimen die de gehele herfst de plant sieren (tot 80 cm. hoogte) en ook weer zeer goed te drogen zijn. Bij dit gras moet wel vermeld worden dat het pas laat in het voorjaar uitloopt en daardoor vrij lang onaantrekkelijk is. Erg ge schikt voor heide en/of wilde tuin. Ook in andere tuinen kan de plant veel plezier geven als er voor gezorgd wordt dat er in de voorzomer verschillende planten in de buurt staan, die dan door hun bloei de aandacht trekken. Een bijzonder mooi grasje voor vrijwel iedere tuin is het bont- bladig pijpestrootje dat niet hoger wordt dan 30-40 cm; een mooie en rijke bloeier die geen woekergroei te zien geeft. Ondanks het bonte blaadje doet de plant natuurlijk aan en zorgt toch voor de nodige kleur in de tuin. Voor een blauwige tint komen we bij het blauw schapengras terecht, een veel gebruikte plant die door zijn vooral zomers intent blauwe kleur zonder te bloeien al een frisse tint in de tuin brengt. De plant wordt met de bloeiaartjes mee zo'n 25- 30 cm. hoog en stoort in geen enkele tuin. Aanplanten in wat grotere groepen is het mooist. Een wat hoger blauw- bladig gras is blauwe sierhaver die vrij fors uitgroeit (zowel hoogte als breedte). De bloei valt in de voorzomer; de aren kunnen wel een hoogte van 1.50 m. halen. Een plant die dus de ruimte vraagt. Een andere solitair die ook een imperium wenst is het reuzen prachtriet, dat indien de plant een paar jaar vaststaat wel een hoogte van 2.5-3 m. kan halen. Dit is een greep uit het grote assortiment sier grassen, dat ons door kwekers en tuincentra wordt aange boden, een assortiment waar erg leuk mee te werken valt. Voordat tot aankoop en aanplant van siergrassen wordt overgegaan is het verstandig om goed geïnformeerd te ra ken omtrent de uitgroei en de bruikbaarheid van de ver schillende gewassen. Dit voorkomt teleurstelling en de verkopers-adviseurs op de tuincentra staan graag met raad en daad terzijde. t.

Soester Courant | 1987 | | pagina 15