KE*JE MEDE MUM Sy([ie/bfm van Doorn Overhees bijna in rustig vaarwater c?O Simpen VOOR EEN ECHTE JEANS HUTSPOT MAGERE R1BLAPPEN Echtpaar voor blok gezet De laatste ronde voor half geld zogezien 65e JAARGANG NO. 22 WOENSDAG 28 JANUAR11987 van Doorn Motie VVD/PvdA/D66 houdt gemoederen nog even bezig Controle hondenbelasting 22.000) wordt goedgemaakt door meer-opbrengst TRAI T EU R*C A TERING LET OP! Wijziging openingstijden vanaf 1-2-'87: dagelijks10.00-20.00 uur zondag15.00-20.00 uur woensdag gesloten. Tasjesrover verkijkt zich Politie moet ook 's nachts tegen geluidhinder kunnen optreden Oproep gemeente: beperk stoken open haarden! GLAS HANDEL Honsbergen Honsbergen HONSBERGEN KILO Nieuweweg 60A Soest Jeans mode specialist Politie rolt Soester 'jeugdbende' op UITVERKOOP!!! KAMER voor 6 maanden gezocht Bijna de gehele winterkollektie 86/87 NU met kortingen van 50% Twee daalders Veldweg 4 BOUWMARKT SHOWROOM KEUKENS, SANITAIR en TEGELS Soest - Tel. 02155-14878 bonnement per halfjaar 112,- Buiten Soest per half jaar f 24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. B000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 KILO ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID De bewoners van Overhees, die te kampen hebben met wateroverlast, zullen minder diep in hun buidel hoeven te tasten dan het College aanvankelijk had be dacht. Hoeveel geld de belanghebbenden precies moeten betalen is nog niet he lemaal zeker, maar het staat wel vast dat hun bijdragen minder hoog zullen uit vallen. Ze hebben dit te danken aan een motie, die de fracties van de WD, de PvdA en D66 tijdens de behandeling van dit sijpelende vraagstuk in de gemeen teraadsvergadering indienden. De belangrijkste voorwaarde in deze aangeno men motie is dat de gemeente de onkosten van werkzaamheden op openbaar ter rein zelf betaalt. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders hield in dat ook de bewoners hierin zouden deelnemen. Andere randvoorwaarden die de drie partijen stelden hebben onder meer be trekking op de technische uitvoering van de drainering. Deze moet zo wor den aangelegd dat alleen de 'meebeta- lers' ervan kunnen profiteren. De men sen, die zich niet hebben aangemeld (veelal om de principiële reden dat vol gens hun de gemeente voor het volle pond moet opdraaien), krijgen gedu rende een korte termijn de gelegenheid om alsnog te participeren in de collec tieve regeling. Indien zij dit blijven wei geren krijgen zij de consequenties op ei gen bord gepresenteerd. Ze mogen dan geen gebruik maken van de drainage en de gemeente is niet van plan om dan nog eens achter de gesprekstafel plaats te nemen. Abacadabra Naar alle waarschijnlijkheid zullen de bewoners tussen de 300 en 350 gulden moeten bijleggen om van de waterover last bevrijd te zijn. Dit bedrag lag eerst beduidend hoger, al zijn geen exacte cij fers te noemen. Alles hangt af van het aantal bewoners dat uiteindelijk letter lijk en figuurlijk met de gemeente in zee gaat, terwijl de gemeente voortdurend heeft zitten 'goochelen' met getallen. Ook de raadsleden konden geen munt slaan uit het abacadabra van de wet houders van bedrijven (Ries van Log- tenstein) en financiën (Jan Menne). Het raadslid Hans Oudemans van oe WD zei in een week tijd met drie ver schillende berekeningen te zijn gecon fronteerd. De WD, de PvdA en D66 wilden der halve niet instemmen met het College voorstel, waarin van een totaalbedrag gesproken wordt van 240.000 gulden. "Onduidelijk" was de beredenering van deze partijen ten aanzien van het voor stel. Vandaar de motie met de voor waarde dat de gemeente de kosten van de werkzaamheden voor eigen reke ning moet nemen. De motie werd met 14 tegen 11 stem men aangenomen, maar de WD en de PvdA moesten daarvoor wel de fractie discipline aan hun wethouders opleg gen. Dankzij de steun van de College- heren Günther Plomp en Frans Kingma zegevierde de motie van WD/PvdA/ D66. Het CDA en de fractie van klein rechts schaarden zich achter het oorspronke lijke voorstel van het College. Progres sief Soest gaf de motie evenmin een duwtje in de rug, omdat men vindt dat de gemeente alle kosten moet betalen, zeker gezien de financieel rooskleurige situatie, zoals Jan Visser er aan toe voegde. Enig rumoer De motie heeft als gevolg dat de voor waarden, hierboven weergegeven, van toepassing zullen zijn op de definitieve bestrijding van de waterproblemen. Over de hoogte van het beschikbaar te stellen krediet wordt pas in de raadsver gadering van februari beslist. Dit houdt in dat burgemeester Paul Scholten en zijn wethouders zeer snel te werk moe ten gaan om nog vóór de commissiever gaderingen van begin februari alles uit gewerkt op papier te krijgen, dat wil zeggen: kloppende getallen, cijfers en bedragen. In de wandelgangen werd na afloop van de raadsvergadering overi gens wel duidelijk dat over dit laatste enig rumoer ontstond binnen het Colle ge (rancune?). Kennelijk was men on plezierig verrast door het uitstel dat de motie teweegbracht. Toch zal het vijftal zich moeten houden aan de opdracht die de meerderheid van de raad hen op legde. Zo wil de democratie dat nu een maal. Bovendien zou wethouder Ries van Logtenstein behoorlijk gezichts- verllies lijden als hij de aanpak van de wateroverlast nog langer zou uitstellen V/ethouder Ries van Logtenstein (CDA). na al zijn uitspraken over een zo spoe dig mogelijke oplossing van het jare noude probleem. Hij is er ook de man niet naar om de zaak te vertragen. En: Als het probleem snel wordt opge lost, verwatert de onenigheid in politie ke kringen vanzelf. Politie pakt 'doorrijder' De politie is er in het afgelopen week einde in geslaagd de veroorzaker op te sporen van een aanrijding die donder dag j.l. in Soesterberg plaatsvond. Het bleek te gaan om de 21-jarige N.B. uit Soesterberg, die bij zijn aanhouding toegaf dat hij een andere auto had be schadigd. Hij had het echter niet nodig gevonden om zich bij de gedupeerde of de politie te melden. Hij ontving een proces-verbaal. "Wij hebben sterk de indruk dat ook in Soest het aantal honden hoger is dan uit de administratie van de hon denbelasting blijkt. Evenals dit het ge val is geweest in andere gemeenten verwachten wij dat een intensieve con trolecampagne zeker vruchten zal af werpen." Dat schrijft het College van B. W. in het voorstel aan de ge meenteraad "tot-het-verlenen-van- een-krediet-voor-het-uitvoeren-van- een-controle-op-de-naleving-van-de- Verordening-Hondenbelasting-en- Tevens komt onze nieuwe folder in deze maand uit. Ook tijdens deze sombere winterdagen kunnen wij u „culinair" opmonteren. Openingstijden: di t/m za 10.00-20.00 uur - zo 10.00-12.00 uur en 17.00-20.00 uur - maandag gesloten F.C Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel:02155-24664 tot-vaststelling-van-aangiftebiljetten- Steeds meer gemeenten organiseren re gelmatig controles, aldus B. W. "Controle is niet alleen noodzakelijk om de belastingopbrengst op het juiste peil te brengen, maar ook uit een oog punt van rechtvaardigheid ten opzichte van degenen die wél de verschuldigde belasting betalen. Het is bovendien een bekend feit dat de burgerij duidelijk overlast ondervindt van de aanwezig heid van honden. We behoeven alleen maar te denken aan de vervuiling van openbare terreinen." Het College geeft - ook uit het oogpunt van kosten - de voorkeur aan die vorm van controle waarbij aan alle gezins hoofden en alleenstaanden geadres seerde enquêteformulieren worden verzonden. Die moeten ingevuld wor den retourgezonden, ook indien men geen hond(en) houdt. Wie het formu lier binnen de gestelde termijn niet te rugzendt krijgt bezoek aan huis; de ove rigen worden steekproefgewijs gecon troleerd. De kosten van deze vorm van controle raamt het College op 22.000 gulden, maar het verwacht dat die kosten wel worden goedgemaakt door de meer opbrengst in het eerste jaar. Tenslotte is het ook nodig dat de aangiftebiljetten voor de hondenbelasting een nieuwe tekst krijgen; die moet ook worden vastgesteld in de raad. Veel plezier kan de tot dusver onbe kende jongeman, die vorige week op de Braamweg de tas roofde van de 56-jarige mevrouw G.V. uit Soest, van zijn misdaad nauwelijks hebben gehad. In de tas bevond zich een toi lettasje, dat qua uiterlijk sterk deed denken aan een portemonnee. Buit!, moet de dief hebben gedacht. De tas en de rest van de inhoud liet hij achter op het plaveisel van de Oude Utrechtseweg, waar voorbijgangers de spullen later aantroffen. De dief had de tas in het voorbijgaan van de schouder van mevrouw V. ge rukt en was er daarna snel vandoor gegaan. Ze kon hem niet meer inha len. De "echte" portemonnee van mevrouw V. was overigens in de tas blijven zitten. Het is niet bekend of die er soms uitzag als een toilettasje. 'Vergeten' bepaling in verordening: Voor het toezicht op de naleving van de Verordening Geluidhinder (die de gemeenteraad in 1983 heeft vastge steld) is het regelmatig nodig dat de met dit toezicht belaste ambtenaren ruimten en plaatsen - woningen daar onder begrepen - betreden, desnoods tegen de wil van de rechthebbende." Dat schrijft het College van B. W. in het raadsvoorstel om deze verordening zó te wijzigen dat het de politie voor taan ook mogelijk is om - zónder toe stemming van de bewoner - tussen zonsondergang en zonsopgang een wo ning binnen te gaan om een einde te ma ken aan eventuele geluidsoverlast, die vanuit die woning wordt veroorzaakt. Tot dusver kan de politie dat niet, om dat in de verordening geen bepaling is opgenomen die deze bevoegdheid ver leent (die in de wet van 1853 overigens wél is geregeld!. In een brief heeft com missaris J.K. Adema, kennelijk omdat de politie hiermee enige malen is ge confronteerd, op deze wijziging aange drongen. De gemeente is in de afgelopen dagen overstelpt met telefoontjes van o.a. astmapatiënten, die aanzienlijke hin der ondervinden van het stoken van de open haarden. De afdeling voor lichting roept bezitters van open haarden op hun stookgedrag zoveel mogelijk aan te passen aan de weers omstandigheden: bij mist en weinig wind verdient het aanbeveling zo wei nig mogelijk gebruik te maken van de open haard. Man gewond bij ongeval De 44-jarige J.L. uit Kampen raakte za terdag gewond bij het uitladen van de door hem bestuurde vrachtwagen, die geparkeerd stond aan de Lange Brink- weg. De Kampenaar stond op de laadklep van de wagen én viel daaraf. Hij liep daarbij een hoofdwond en een hersenschudding op en moest per am bulance naar Zonnegloren worden af gevoerd. naar In spiegels en -tjes is Van Ede zeer groot! Zonder veel moeite geeft hij zich bloot en plakt, schroeft zo'n ding voor weinig ping-ping en als U 't wilt ook nog in glas in lood! Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 Of 1 8429 EN WIJ KOMEN! Kapsalon/Zonnestudio - Zonnecentrum Weet U dat U al voor f8,50 bij ons terecht kunt. En met 5 behandelingen al lekker bruin bent. Volgens afspraak. Soester- UttD bergsestraat 39A Tel. 02155-10706 Alleen donderdag Gesneden Alleen donderdag Met de aanhouding van twaalf jongeren, op één na allen afkomstig uit Soest, heeft de politie klaarheid kunnen brengen in een serie van maar liefst 38 dief stallen en een flink aantal vernielingen. De jongelui, in leeftijd variërend van 14 tot 19 jaar, pleegden hun euveldaden merendeels eind vorig jaar. Op 20 december hield de politie al de 18-jarige F.S. uit Soest aan op verden king van joyriding met een jeep en het vernielen van lampen op verschillende flatgalerijen in Soest. Met deze arrestatie kwam de zaak aan het rollen, al heeft het onderzoek al met al nog enige weken in beslag genomen. In de afgelopen periode wérden de elf andere jongelui aan de tand gevoeld. Vast staat inmiddels dat de "bende" zich schuldig heeft gemaakt aan maar liefst 30 fietsendiefstallen bij het NS-station Soest-Zuid. De jongelui verniel den verder o.m. lampen aan de Korte Hartweg, stalen daar ook een aantal langspeelplaten uit een auto, twee dozen champagne uit een auto aan de Hel- lingweg, een handcirkelzaag uit een auto aan de Van Burenlaan, een acculader uit een auto aan de Beukenlaan, autopapieren aan de Johannes Poststraat als mede een radio-cassetterecorder, snoep uit een vrachtauto aan de Konings weg, een kist met stukken voor de waterleiding aan de Smitsweg. Daar werd tevens een poging ondernomen om een auto te stelen. Aan de Johannes Post straat werden bovendien nog enkele brievenbussen vernield. Het is niet uitgesloten dat de groep jongelui nog meer op de kerfstok heeft, maar daarvoor heeft de politie niet voldoende aanwijzingen. De betrokkenen zijn na verhoor weer in vrijheid gesteld. Tegen allen is proces-verbaal opge maakt. Poidumme Soesterbergsestraat 55 ^^Telefoo^263^^^^ Een vreemde taal leren? TALEMPRAKTIKUM AMERSFOORT Start direkt! Inl. 033-729097 POSTERS POSTERS POSTERS POSTERS VOOR AL UW KADO'S 3 p ZUID-PROMENADE 11 - TEL. 10098 POSTERS POSTERS POSTERS POSTERS Wij zoeken voor onze doch ter (20 jaar), welke een hotelstage loopt, een zit- slaapkamer per 1 februari a.s. tot en met 30 juni. Aanbiedingen: 02968-3638 De 25-jarige Soester Dick 'DuckWesteneng en zijn kersverse gemalin Jannie van de Hazel, afkomstig uit Zwartebroek, hebben bergen werk moeten ver richten al vorens zij hun eerste hu welijksnacht konden ingaan. Vriendenvan het vorige week woensdag in het echt verbonden paar hadden voor een surprise gezorgd. De zich in de anonimiteit hullende kennissen plaatsten ongeveer vijftig olieva ten van 200 liter op het oprijpad en bij de voor- en achterdeur. De tanks werden bovendien met behulp van een gierwagen gevuld met water. Het moge duidelijk zijn dat het echtpaardat in Nijkerk trouwde, de nodige in spanningen moest leveren, maar gelukkig had het elkaar kort voor de thuis komst trouw beloofd in voorspoedige én slechte tijden. Toen Dick en Jannie (22) zich eenmaal een weg naar binnen hadden gebaand konden zij zich rustig van de meedogenloze buitenwereld afzonderen. Hun vrienden hadden namelijk ook de twaalf ramen van de woning aan de Dorre- steinweg gewit... Voor al uw VERBOUWINGEN, METSELWERK en TIMMERWERK, groot of klein tegen een scherpe prijs, bent u bij ons aan het goede adres. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij: BOUW- EN AANNEMINGSBEDRIJF p. j. van Rouwendaal b.v. Tel. 02155-17390 hsff MODE f£.K door Gerand Paul Zoals dat onder vrienden gebruikelijk is had ik hem duidelijk gemaakt dat ik on - der geen voorwaarde voor de aan hem verleende dienst betaald wilde worden. Het etentje voor vier personen dat hij daarop aanbood viel naar mijn smaak buiten mijn richtlijn: hij genoot er zelj het meeste van. Nu wil ik er achteraf niet om strijden wie van ons vieren het meeste plezier heeft gehad, vast staat dat mijn gastheer een voorsprong had doordat hij nog iets in petto bleek te hebben waarover hij hei melijk plezier had. Toen we ons buikje rond hadden gegeten en we elkaar met zichtbaar genoegen aankeken, zag ik een bekende twinkeling in zijn ogen, duidend op binnenpret. "Betalen mocht ik niet, maar daar wilde ik me deze keer toch eigenlijk niks van aantrekken," zei hij plompverloren. Ik keek vreemd op, want na zo'n vorstelijk onthaal past zulke aardse praat niet. Als er genoeg geld is om het diner te betalen, dan blijft er voorlopig niets meer te wen sen over. Hij haalde een doosje uit zijn zak en overhandigde mij dat in geopende toestand. Ik zag een zilveren en een gou den gedenkpenning in een cassette en hoorde hem zeggen: "Hetzijn maar twee daalders. Voor ae aardigheid, want echt betalen mocht niet. "Hij genoot van mijn verbouwereerdheid. Ik kon weinig an ders doen dan hem hartelijk bedanken voor de aardige attentie. De cassette met de beide Soester daal ders is daarna van de schoorsteen naar het buffet en weer terug verhuisd, en ver dween na verloop van de tijd in de kast. Toen ik het doosje terugvond heb ik er een hele tijd mee in mijn handen ge staan, niet wetend wat er mee aan te van gen. Het doosje verdween opnieuw en zou inmiddels al lang met inhoud en al vergeten zijn als op een goede dag een bevriende juwelier niet aangeboden had het spul in zijn etalage te leggen. De prijs van het goud was in die dagen hoog. Er ging geruime tijd overheen en de munten verdwenen opnieuw in de vergetelheid, totdat ik vernam dat ze in andere handen overgegaan waren. Daar ik de juwelier beloofd had de opbrengst in zijn toko te besteden, kon ik zonder echt te betalen naar hartelust winkelen en werden twee Soester daalders van gedenkpenning tot wettig betaalmiddel. De 'zilvervloot'be stond uit een zilveren collier, een zil veren armband en een zilveren ring. Daarmee heb ik, net als wijlen Piet Hein, thuis goede sier gemaakt.

Soester Courant | 1987 | | pagina 1