'Occasions SuriPAiriFN Ai wie helpt Vi handje? IN NUKERK: DE GEZELLIGSTE I iEMMglUM leningen van lezers %SSSOCN 'Vrienden van de Hartstichting' zoekt dringend collectanten in Soest er moet weer worden, voort hart! Dringen aan kop ranglijst iVQENSDAG 28 JANUARI 1QR7 SOESTER COURANT PAGINA 23 Leesbaar olenso-bosje Vuurwerk De Bron en het Baarns Lyceum winnen schooldamtoernooi «mdsspaarbank Nieuw comité organiseert ook reanimatiecursus Collectanten gevraagd DE 125 NWV WINKELIERS Kardinaal Alfrink Mavo voert aktie voor kinderen van Haïti Portefeuille gestolen Snelheidscontroles Betrapt bij winkeldiefstal Poging tot diefstal DAMMEN Schakers Griftland College regionaal kampioen SCHAKEN Rijksuniversiteit verrichtte studie in opdracht van provincie Eindrapport van studie naar invloed van mest op grondwater verschenen Beukendal fc (hockey) De Bunt C-3 Thuisvoordeel baatte Selby niet Soester Bowling Bond SCRABBLE Jaar aanleiding van het artikel betref- (ende de openin| van het gebouw 'Tre- na' in Soest (editie 21 januari) wilden ,e graag de volgende ingezonden brief ^plaatst hebben. fat heerlijk dat er nu een gebouw ge- ijopend is speciaal voor mensen die 'oeite hebben met lezen en schrijven' •uk dat er zoveel aandacht in de kran en aan gegeven is! fat jammer dat mensen voor wie het bouw is, het nog niet weten! Zij zullen et niet gelezen hebben, daarvoor ston- en er te veel moeilijke woorden in. Wij oemen er een aantal: animator, educa- eve, activiteiten, ludieke etc. 'at zeggen zij ervan? Wij doen zo hard ons best om beter en eer te kunnen lezen. Zouden woord eerdere en verslaggevers nu ook niet ,:ns beter hun best kunnen doen om et eenvoudiger te zeggen en te schrii- en?" Werkgroep Lezen en Schrijven Soest raag zou ik via dit ingezonden stukje pet publiek van Soest ergens attent op jvillen maken. Door omstandigheden laat ik de hond van de buren af en toe [vel eens uit in het Colenso-bosje. Wat mij nu tot mijn groot verdriet van- 'aag opviel is het volgende. Na een week van schaatsplezier op de Colenso Jjvers dooT de Soester-jeugd, lijkt ons -hamele bosje nu wel een vuilnisbelt! Overal plastic zakken, papierafval, lege garettenpakjes, peuken, snoeppapier, ege bierblikjes enz.enz. zult zeggen: "Maar er staan toch af- albakken!" Ja, precies! Eén was afge rukt, één in brana gestoken. Over dit er gerlijke feite denkende stuitte ik een eind verderop tegen een bank die daar afgelopen zomer nieuw geplaatst is. Hij was gesloopt! De zitting was er af. De bijbehorende afvalbak was spoorloos. Nog iets verder. Een hele bank weg! Met poten en al uit de grond gerukt. Ik vraag mij af "Wie zijn toch deze van dalen?" Ziet niemand dit? Of reageert niemand? Zijn het de kinderen of zijn het de ouders van die kinderen? Ik persoonlijk geloof in de kracht van sociale controle. Waar gaat dit heen? Zijn dit de wrange vruchten van de mo derne opvoeding? Zijn er geen volwas senen meer die de kinderen leren zuinig 00 ons milieu te zijn? Politie inschakelen heeft volgens mij to taal geen zin. Er moet een mentaliteits verandering aan de basis komen. Ouders, leraren, leraressen, jeugdlei ders en andere opvoeders, laten we er met elkaar a.u.b. iets aan gaan doen. Kom in actie. Want dit loopt de spuiga ten uit. Met bezorgdheid teken ik, Mevr. Klute Gaarne zou ik willen inhaken op uw ar tikel "Verkoop Vuurwerk aan ban den?" hetgeen werd voorgesteld door dhr. Visser. Ik heb begrepen dat deze het terug zou willen brengen op twee dagen verkoop. De reden hiervan is mij niet geheel duidelijk. Ik had zijn motief graag wat duidelijker omschreven wil len zien. Maar wat wil dhr. Visser hier mee bereiken? Meer moeilijkheden dan nu het geval is? Vroeger was het vijf da gen verkoop voor de bonafide hande laar. Dat is dus al behoorlijk terugge bracht. - De winkelier moest kluizen aanbren gen. - Het geluid in decibellen werd terugge bracht. - De leeftijd voor de verkoop vanaf 18 jaar, zeer belachelijk overigens want de veertienjarigen weten het meestal nog beter dan daarboven. De winkelier heeft zich aan al deze voorschriften te houden en ik ben er ook wel van overtuigd dat de zes erken de handelaren in Soest zich er wel aan zullen houden. Zo'n zeventig procent in het land steekt zeker vuurwerk af. Ook veertienjarigen (of nog jonger) krijgen het wel van Pa, Ma of een vriend. Hoe meer beknoptheid dhr. Visser voor wil stellen, des te meer zal de clandestiene handel er gebruik van maken. Genoeg van deze zijn mij bekend, maar ik ben politieagent om daarachter te vangen. Dhr. Visser noemt het terreur, maar be staan er geen grotere vormen van ter reur in Nederland? O.k., er gebeuren weieens dingen die niet leuk zijn. Hele huizen branden soms af met een on- schuldigde lucifer. Het was beter geweest, heer Visser, als u, vóór u die vraag aan de burgemeester stelde, eerst met de plaatselijke erkende handelaren om de tafel was gaan zitten en contact met hen had opgenomen. In de courant van 14 januari jl. las ik dat u goed met een bal om kan gaan. Maar van vuurwerk en alles wat daar omheen gebeurt, weet u geen bal. Misschien heeft u een hond of poes? De meeste dieren zullen het vuurwerk een paar dagen niet leuk vinden. Er staat te genover dat veel mensen soms met een paar honden op een flat zitten (en de hele dag werken). Vaak zit er van het hondje wat onder je schoenen wat er niet hoort. Het stikt van de katten in je tuin. De dieren zelf kunnen er niets aan doen. Daar hoort u mij niet over, maar het is wel een jaar meegenomen! en u zwijgt hierover. Het is uw goed recht tegenstander van vuurwerk te zijn, maar zie ook de keer zijde daarvan. Met wat u wilt, lost u het niet op. Ga uw gang, probeer het op één dag of een algeheel verbod te brengen, maar aanvaard dan ook de risico s die het met Zich meebrengt. Het is voor de winkelier onmogelijk om het in een paar dagen te verkopen (met de gevol gen reeds hierboven beschreven). Jaren geleden heb ik al eens geschreven: vuurwerk is niet meer weg te denken - en dat is nog zo! Daar kan dhr. Visser noch iemand anders verandering in brengen. U bent progressief, maar ik Wij %L\ hebben schitterende gouden armbanden, chokers, hangers, ringen, horloges e.d. tot wel 50% onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. DIAMANTAIRS-JUWELIER Van Weedestraat 145, Soest Tel. 02155 - 20670 Laanstraat 18, Baarn Tel. 02154 -15937 Afgelopen zaterdag vond het zevende schooldamtoernooi plaats in het Grift- land College. Het was tevens de vierde keer dat de Bondsspaarbank dit orga niseerde in samenwerking met de Damvereniging Soest-Baarn. Nadat wethouder G. Plomp de opening had verricht, konden de 230 leerlingen Sinds november vorig jaar heeft Soest, in navolging van tal van andere plaat sen in ons land, zijn eigen comité van de Vrienden van de Hartstichting. Daar was het langzamerhand ook hoog tijd voor, want in de afgelopen jaren is Soest zo'n beetje een "witte plek" geweest voor de activiteiten van deze organisatie, nauw verbonden met de Nederlandse Hartstichting, die elk jaar de "Nationale Hartweek" organi seert. Eén van de eerste doelstellingen van het comité is het goed op-poten- zetten van de jaarlijkse collecte, die in de Hartweek wordt gehouden (dit jaar in de week van 30 maart tot 4 april). Daarom wordt nu al een oproep ge daan aan vrijwilligers om zich als col lectant op te geven. Met enig kunst- en vliegwerk - al sinds 1980 werd er in onze plaats niet meer gecollecteerd - is de collecte vorig jaar in Soest een behoorlijk succes gewor den; slechts 50 collectanten haalden een bedrag van ruim 14.000 gulden binnen. "Maar de mensen hebben dan ook veel te hard gewerkt; sommigen zijn echt zes dagen lang in touw ge weest, en dat is veel te gek," aldus de heer J. Donkervoort, voorzitter van het comité en een van de initiatiefnemers. Bij zijn komst uit Hilversum naar Soest, enkele jaren terug, ontdekte hij dat de collecte voor de Hartstichting in Soest volledig plat lag. "Soest kwam helemaal niet voor op d« lijsten van de Hartstich ting; in 1980 bleek er voor het laatst ge collecteerd te zijn. Alleen in Soester- berg was een comité actief." Samen met de heer J. Kleijn - inmiddels secretaris van het comité - lukte het hem vorig jaar zo'n 50 Soesters per soonlijk of via-via te "strikken" voor de collecte, zodat Soest voor het eerst sinds jaren weer een behoorlijk bedrag opbracht voor de Hartstichting, die voor haar hoofddoelstelling - de bestrij ding van hart- en vaatziekten ("de grootste epidemie die Nederland kent") praktisch geheel afhankelijk is van het publiek. "Die 50 mensen heb ben veel te veel gelopen," aldus de he ren Donkervoort en Kleijn, "en ze ver dienen allemaal een aai over hun bol." Plaatselijke afdeling De ervaringen van vorig jaar gaven in elk geval de stoot tot de oprichting van een plaatselijke afdeling van de Vrien den van de Hartstichting. In het comité, dat als bestuur optreedt, hebben naast de heren Donkervoort en Kleijn zitting genomen mevrouw C. van Gasteren (penningmeester), mevrouw A. Bleu- mer en de heer K. van Noordwijk. Eén van de doelstellingen van het nieu we comité is het collectantenbestand zoveel mogelijk uit te breiden. "De wij ken waren vorig jaar veel te groot en we hopen dan ook minstens nóg eens 50 mensen te vinden. Hoe meer collectan ten, hoe kleiner de wijken uiteraard, hoe groter ook de kans dat men dicht bij huis kan blijven en hoe groter vanzelf sprekend ook de opbrengst." Vandaar de oproep die het comité doet aan de lezers van deze krant om zich nü al op te geven als collectant. "Het op zetten van een goeie wijkindeling is een Voor het welslagen van de collecte in de komende Nationale Hartweek (30 maart - 4 april) roept het Comité Vrienden van de Hartstichting Soest de medewerking in van zoveel mo gelijk inwoners van Soest. Men kan zich aanmelden bij: J. Donkervoort, Wilhelminalaan 16A, tel. 10487; J. Kleijn, Sophialaan 16, tel. 23509. In Soesterberg bij: Mevr. I. Vuursteen, Prof. Lo- rentzlaan 179, tel. 03463-2980. Bij bovenstaande adressen kan zich tevens opgeven voor de reanima- tiecursussen. ben mij er van bewust mede namens de collega-verkopers mij agressief te mo gen opstellen. Overigens ben ik genegen u te allen tij de persoonlijk te woord te staan, het liefst vanzelf met alle collega's erbij. F. Verwoerd en Zonen gigantische klus," aldus de heren Don kervoort en Kleijn. "We willen dat graag zo vroeg mogelijk rond hebben. En op dit moment zijn er nog heel wat wijken in Soest blanco..." Het comité laat het overigens niet bij de collecte alleen en ontwikkelt plannen voor nog meer activiteiten voor de pro motie van de Hartstichting in Soest. Om aan de weg te timmeren gaan de ge dachten o.m. uit naar speciale thema avonden en naar een presentie op bij voorbeeld de Oude Ambachtenmarkt. Reanimatiecursus Wat intussen wél al volledig op poten staat is de organisatie van reanimatie- cursussen. Het comité heeft daarvoor de medewerking verkregen van de heer G. van Gunst, die al sinds jaar en dag deze cursussen in Soest verzorgt. On langs is bij s.o. Soest al eens een cursus gegeven en het comité heeft zich verze kerd van de blijvende samenwerking met de voetbalvereniging aan de Bos straat, die de kantine hiervoor beschik baar stelt. Daardoor kan de cursusprijs ook laag worden gehouden: 25 gulden. De cursus omvat twee les-avonden. Na een halfjaar wordt, om "bij te blijven", een herhalingsavond gehouden, waar voor de deelnemers dan 10 gulden kwijt zijn. Elke reanimatiecursus kan tien deelne mers "herbergen". Zodra zich weer een dergelijk aantal cursisten heeft aange meld worden verdere afspraken ge maakt. Men kan zich opgeven bij de zelfde adressen als voor de collecte. Ieder jaar wordt bij de Kerstviering op de Kard. Alfrink Mavo een aktie voor een goed doel betrokken, bijvoor beeld een inzameling voor Polen of voor de slachtoffers van de aardbeving in Columbia. Deze keer reageerde de school op een oproep van de Stichting "Mensen in Nood," voor de aktie "Bonen voor Bohnen." Pater Bohnen is een Salesiaan, die met hulp van vele vrijwillige onderwijskrachten voedsel hulp verleent via allerlei schooltjes in de krottenwijken van Port-au-Prince, Haïti. De heer H. v.d.H. uit Soest ontdekte vo rige week na een bezoek aan het ge bouw Eltheto in Soest-Zuid dat hij was bestolen van zijn portefeuille. Daarin bevond zich een bedrag van 150 gulden, alsmede zijn autopapieren. Hij deed aangifte bij de politie. De politie voerde vorige week dinsdag een controle uit op de naleving van de maximum snelheid. Dat gebeurde eerst aan de Van Beuningenlaan, waar van de 86 passerende auto's er 12 te hard re den. De top lag op 73 km. per uur. Later werd een soortgelijke controle gehou den aan de Middelwijkstraat. Daar pas seerden 300 auto's en ook hier reden er 12 te hard, één zelfs 82 km. per uur. De politie maakte gebruik van de radar-ap- paratuur. De "foute" bestuurders horen er nog meer van... Een 39-jarige vrouw uit Soest is vorige week betrapt op het plegen van een winkeldiefstal in een supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat. Ze nam vier flessen wijn mee zonder die bij de kassa af te rekenen. De totale waarde van de wijn was 23 gulden. Besloten werd tot een eerste aanzet van de aktie in de week vóór Kerstmis. Via de godsdienst- of maatschappijles is de leerlingen toen een beeld geschetst van de toestand in Haïti: armoede, werk loosheid en honger. De eigenlijke aktie wordt meegevoerd. In de week van 26 tot 30 januari wordt er een aardrijks kunde- en een geschiedenisles over Haïti gegeven. Vrijdagavond 30 januari vindt de Haïti-avond plaats. De school aan de Di Lassostraat 65 staat dan van half acht tot elf uur open voor belang stellenden. In de hal is een krottenwijk weergege ven, er is een informatiestand en ver koopstand van houtsnijwerk en schil derijtjes afkomstig uit Haïti, een diapre sentatie en een film. De bezoeker krijgt daardoor een beeld van de behoeftige omstandigheden, waarin het overgrote deel van de bevolking verkeert. Het zijn voor pl.m. 90% negers, eeuwenlang uitgebuit door koloniale of corrupte re- Vervolgens kan men enkele aangename uurtjes doorbrengen in de aula, waar een fancy-fair is ingericht en in het res taurant. Veel belangstelling wordt ver wacht voor de veiling. Via de ouders worden daarvoor spullen ingebracht. En wellicht zal menigeen de kang grij pen -tegen een passende vergoeding!- leraren een "taart" in het gezicht te smijten of zullen velen deze happening niet willen missen. De school hoopt op een gezellige avond, met veel publiek en vooral op een grote opbrengst voor dit sympa thieke doel. De heer J.M. uit Soesterberg ontdekte in het weekeinde dat een onbekende dader een poging had ondernomen om spullen uit zijn auto weg te halen. Een van de ruiten was ingeslagen, maar er wordt niets vermist. De auto stond op het parkeerterrein aan de Brik hun wedstrijden beginnen, met als in zet het kampioenschap van Soest en Baarn. Er werd gespeeld in zes poules van zes teams. Als winnaars voor de finalepoule kwa men uit de bus de zesvoudige kampioen Overhees I, de Groen van Prinsterer- school, De Bron, K.B.S., De Wiekslag en De Bestevaer uit Baarn. De Bron be gon heel erg sterk, want ze haalde uit de voorronde 24 partijen met winst en ééen remise. In de finalepoule waren aller ogen ge richt op Overhees I, dat de favoriet was. Maar zij verloren daarin drie wedstrij den waardoor zij kansloos werden. Daarmee is een einde gekomen aan de hegomonie van Overhees I die zes jaar achter elkaar kampioen is geweest. De Bron, die zo grandioos uit de voorronde kwam, liet opnieuw van zich horen. Zij won in de finale alle wedstrijden met 10-0 en werd dus de grandioze winnaar. Tweede werd De Wiekslag met 7 pun ten, voor de Bestevaer uit Baarn met 6 punten, die daarmee Baarns kampioen werd. Overhees werd met 4 punten vierde voor de Gr. v. Prinstererschool met 3 en de K.B.S. I met 0 punten. Te vens werd de Bron 2 nog winnaar van de B-poule. Bij het voortgezet onderwijs was het op- nieuw het Baarns Lyceum I dat onge slagen winnaar werd. Tweede werd heel verrassend de Chr. Mavo, dat slechts één wedstrijd verloor van het Lyceum. Tevens werd deze school kampioen van Soest. Derde werd het Baarns Lyceum 2 met 13 punten, dat de laatste en be slissingwedstrijd won van de Kardinaal Alfrink Mavo I. Na jarenlang 2e te zijn geweest werd deze school met 4 punten nu vierde voor S.G. Eemland 2, Op. MAvo I, K.A. Mavo 2 en 3, S.G. Eem land I en K.A. Mavo 4. De prijzen wer den uitgereikt door de directeur van de Bondsspaarbank, de heer A. L. F. Trip- pers. Zowel de Soester als de Baarnse win naars mogen mee gaan doen met de Provinciale Schooldamkampioen- schappen. Voorzitter Davelaar van DVSB bedankte allen die aan deze voortreffelijke dag hebben meege werkt. Hij maakte de jeugd erop attent dat er morgenavond 29 januari een kennis makingsavond is met de damsport voor zowel ouders als kinderen in de Open Hof, aanvang 19.00 uur. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Het kampioenschap schoolschaak in de A-categorie van de Stichts-Gooise Schaakbond is na een periode van en kele jaren weer behaald door het team van het Chr. College Griftland. Aan een remise zou men voldoende heb ben maar het werd in de slotwedstrijd tegen het Baarnsch Lyceum een kleine zege, 3-2, dezelfde cijfers waarmee in de vorige wedstrijden werd gewonnen. Toch kwam deze overwinning moeiza mer tot stand. In de eerste plaats kreeg het Griftland een punt kado omdat de 2e-bordspeler van Baarn niet kwam op dagen; Patrick Reumerman kon zo doende vroeg huiswaarts keren. Verder had Ivar Chavannes aan bord 1 het ge makkelijk toen zijn tegenstander hem al op de 18e zet zijn dame aanbood. Christian Vonk zette zijn zegereeks voort; ditmaal was Guido Mascini het slachtoffer die vanuit het koningsam- biet eerst een licht stuk verloor en bij de dreiging van meer materiaalverlies de vlag streek. Daar stonden tegenover ne derlagen van Bron Vos (te passief spel in de opening) en Bob Galesloot (onno dig stukverlies). De overwinning was daarmee een feit en het Griftland plaatste zich zo voor de landelijke finalewedstrijden om daar met 15 andere teams in een knock-out- systeem de titel van nationaal school- schaakkampioen 1987 te bevechten. Het B-team had op papier dezelfde kansen als het A-team maar moest per sé winnen. Het feit dat de tegenstander, het Oosterlicht College uit Nieuwegein, de huidige jeugdkampioen van de S.G.S. in zijn team had zou een geducht obstakel vormen voor de kampioensas piraties van het Griftland. De genoem de kampioenen waren dan ook te sterk voor de Baarnse jeugdspelers Marco Meijer en Michel van Putten. Aan het derde bord had Eble Mink toen reeds zijn meerdere moeten erkennen in zijn tegenstander Khalid Oubaha, zodat de nederlaag al een feit was. Het enige punt aan de kant van het Griftland werd binnengehaald oor Peter Koopman, die met een persoonlijke score van 3 uit 3 zijn kandidatuur voor een hogere plaats in het B-team of zelfs in het A-team van volgend jaar uitdrukkelijk stelde. Aan het vijfde bord kon ook Cor Faber, die dit jaar voor het eerst in het B-team meespeelde, net aan de gehate nul ont komen. Een pleister op de wond bij deze neder laag vormt de tweede plaats in de eind rangschikking achter het Oosterlicht College. Het definitieve rapport, compleet met bijlagen en analyseresultaten, van de studie naar de invloed van mest op de kwaliteit van het ondiepe grondwater in de provincie Utrecht is onlangs ver schenen. De Rijksuniversiteit Utrecht heeft dit onderzoek uitgevoerd in op dracht van de provincie Utrecht. Het rapport kost f 14,50 gulden (exclusief verzendkosten) en is aan te vragen bij de centrale bibliotheek van de provin cie Utrecht (tel. 030-582278, Achter Sint Pieter 200, 3512 HT Utrecht). De resultaten van het onderzoek wer den afgelopen zomer al bekendge maakt. In grote delen van de provincie blijkt de kwaliteit van het ondiepe grondwater duidelijk beïnvloed door bemesting. In het water onder akkers op zandgrond zit gemiddeld vier tot vijfmaal zoveel nitraat als in drinkwater toelaatbaar is en onder grasland op zandgrond en onder bouwland op klei grond zijn de nitraatgehaltes gemiddeld tweemaal de drinkwaternorm. In drink water mag maximaal 50 milligram ni traat per liter water zitten. Onder klei- \t graslanden en natuurterreinen werd ge middeld minder dan 25 milligram ni traat per liter aangetroffen. Het onderzoek is uniek voor Nederland omdat nooit eerder in zo'n groot gebied als de provincie Utrecht een dergelijk onderzoek naar de grondwaterkwaliteit is uitgevoerd. Met het onderzoek was een bedrag van f 164.900,- gemoeid, waarvan de provincie de helft voor haar rekening heeft genomen. De andere helft werd bekostigd door de Inspectie Milieuhygiëne (30%), het Waterlei dingbedrijf Midden-Nederland (15%) en de gemeentewaterleiding-bedrijven van Amersfoort en Amsterdam (elk 2 1/2%). Op ruim driehonderd plaatsen ver spreid over de provincie hebben de on derzoekers van de vakgroep Fysische Geografie monsters uit de bovenste meter van het grondwater verzameld. In het laboratorium zijn die onderzocht I op onder andere nitraat- en fosfaatge halte, zuurgraad, kalium, kalk en sul faat. Zaterdag 31 januari 09.00-18.00 uur KVO/Eemvogels 18.00-23.00 uur The Red Stars (basketbal) Zondag 1 februari 10.00-15.00 uur BDC (handbal) 15.00-17.00 uur The Red Stars 17.00-22 (basketbal) >.00 uur MH< Zaterdag 31 januari 09.00-13.30 uur Badso (badminton) 13.30-21.00 uur NeVoBo (volleybal) Zondag 1 februari 10.00-18.00 uur Badso (badminton) Zaterdag 31 januari 09.00-17.00 uur Selby (badminton) 17.00-22.00 uur s.o.Soest (voetbal) Zondag 1 februari 12.00-15.00 uur Selby (badminton) Selby's laatste competitiewedstrijd le verde ondanks het thuisvoordeel een onverwachte tegenvaller op. De wed strijd tegen USS 3 werd in de sportzaal van C-drie gespeeld in plaats van in de Utrechtse sporthal, die door de vorst onbruikbaar geworden was. Met veel pijn en moeite sleepten de Soester badmintonners er een 4-4 gelijkspel uit, waarmee de tweede plaats op de ranglijst en een kleine kans op promo tie naar de vierde klas landelijk ver speeld werd. Van de 8 partijen werden er pas 6 beslist na een extra derde game en dat vergde zoveel tijd, dat de laatste slagenwisse lingen gepaard gingen met aanmoedi gingen van de s.o.Soest-jeugd, die stond te trappelen om het veld te betre den voor hun zaalvoetbalcompetitie. Paul van Ginkel was de eerste die drie games speelde, maar de eer was voor zijn tegenstander. Ook Henk van Woerkom had drie games nodig, alvo rens hij Selby's eerste winstpunt kon la ten noteren. Gerdie van Kooten zag evenals vorige week geen kans na een 10-4 voorsprong het winnende punt te scoren. Maria Riupassa speelde voor SElby vermoedelijk haar laatste wed strijd, omdat zij naar Den Haag ver huist. Zij wilde nog eenmaal vlammen en met 3-11 en 6-11 liet zij haar tegen speelster kansloos. De partij in het he rendubbelspel moet ook nog twee keer worden verlengd, voordat USS de winst pakte. Door verlies van het eerst ge mengde dubbelspel dreigde Selby bij een 4-3 tussenstand de wedstrijd nog te verliezen ook. Het gemengd duo Paul van Ginkel en Maria Riupassa redde echter de eer door de derde game met 11-15 te winnen en het gelijke spel bin nen te halen. Uitslagen senioren: Selby 1 - USS 3 4-4 Selby 5 - DVS 6 8-0 Selby 7 - Hoogland 5 6-2 Selby 8 - BVO 8 3-5 Junioren: Selby 1 - Inside 1 0-8 Putten 2 - Selby 2 8-0 Selby 3 - Inside 3 0-8 Selby 5 - Inside 9 1-7 Uitslagen: SBR 2-Flushing Meadow 1-4 Queens 1-Silverstart 1 3-2 Strijkbout-Tryers 4-1 WAB-Prolebo 1-4 Tejoko-Queens 2 3-2 Turtles-Toetanchamon 0-5 Happy Hoekers-Dexcrest 4-1 TZN-'t Juk 2-3 Trio Bleeker-HAM 4-1 Pioniers-C-drie 1 4-1 Runners Up-Ketel 1 0-5 Bodrum-Laatbloeiers 3-2 Silverstar 2-DSK 2-3 C-drie 2-Bullseye 5-0 In een nagenoeg volledige clubbezet ting werd donderdag jl. de 18e competi tie-avond door de VanDalen afge werkt. In de top van het klassement nauwelijks wijzigingen. Anneke Tak, voorlopig, nog onbereikbaar. Wel veel gedrang rond de bezetting van de overi ge ereplaatsen. Daarin spelen Klaas Keuter (2), Jan Leijendekker (3), Thea v.d. Berg (4), Renske Druijff (5) en Willemien Witkamp (6) de voornaam ste rollen. De verrassing in de 18e ronde was de overwinning van Meta Klute op Renske Druijff (545-507) en opvallen de scores van Annie de Bree (512), Jan Danvers (544) en Thea v.d. Berg (523) De uitslagen: A. Tak - M. Leijendekker 614-442 J. Leijendekker - W. Bouman577-396 K. Keuter - A. de Bree 525-512 M. Klute - R. Druijff 545-507 W. Witkamp - H. Reichenberger 490-474 J. Danvers - T. v.d. Berg 544-523 W. Klute - M. Boom 354-331 J. v. Zijtveld - T. Danvers 474-441 T. v. Egdom - D. Vastenburg 328-358 D. Boele - T. v.d. Veer 369-380 R. de Groot - A. Nuysink 434-423 De dames- en herenmodezaak Wort- man (v/h R. Borgts) zorgde deze week voor een klinkende cadeaubon die met een score van 622 punten door nieuw komer Dieuweke Vastenburg werd ge wonnen. Donderdag a.s. de 19e afleve ring in de strijd om de Srabble-Cup, ge volgd door een match om "de prijs van de week Aanvang der partijen te 19.30 en 21.00 uur. De wekelijkse "let- terslag" vindt plaats in café-restaurant v.d. Brink, Soesterbergsestraat 102.

Soester Courant | 1987 | | pagina 23