Natuur O Nabij edden at Bar-café 'The Queen' Collecte voor bestrijding polio OENSDAG 4 FEBRUARI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 13 OES^ 9 'Uit net zo gezellig als thuis... Diefstal uit auto Sporttas gestolen op ijsbaan Inbraak Koningsweg Diefstal uit auto Onze VOORJAARSCOLLECTIE voor dames en heren is zeer interessant! Laanstraat 65 - Tel. 02154-15418 Burg. Grothestraat 7 - Tel. 02155-14488 Raad van Kerken Soest in gesprek met Turks moskeecomité Infoscan/Amnesty-tentoonstelling 'De muren van La Victoria' Financieel goed jaar voor C-drie Heksen en demonen in de Flint Karnavalsoptocht krijgt gestalte Autodiefstal mislukt Huwelijksjubileum Juliana en Bernhard Kratten gestolen IVN-natuurwandeling in 'De Stulp' 'Groene cursus' van IVN en V. U. Baarn 'Leer de natuur in eigen Eemland beter kennen' Licht- en Krachtinstallaties door Arie Wandelaar et is volgens Arie lang geleden dat er sdagsavonds, op een verdwaalde t en een uit de koers geraakte kraai levende wezens zich in straten en en voortbewogen, ds Jos Brink, de veroorzaker van "Wedden dat?-virus" een week leden aankondigde tijdelijk even uit —ld te verdwijnen was het voor het rst sinds lange tijd dinsdagavond eer wat levendiger in de Soester dre- en. rie behoorde ook tot de aangesto- enen die slechts in geval van uitslaan- e brand bereid zou zijn geweest tij- ens deze uitzendingen ons pand te erlaten. Ze geloofde heilig in de uit- omst van de afgesloten wedden- happen, mede omdat de spelleider olgens haar zo'n uitstraling had en enigmaal liet zien in emotioneel op- 'cht ook maar een gewoon mens te 'jn. Arie, van nature gezegend met en gezond portie wantrouwen, heeft r alles aan gedaan Marie gedurende e serie van tien uitzendingen weer et beide benen op de grond te krij- en. Het is hem, hij bericht het u niet onder geknars der tanden, niet ge likt. Wat hij voor, tijdens en na afloop an iedere "Wedden dat?"-uitzending ook betoogde, een voet, laat staan een hele poot aan de grond krijgen, was en is er nog niet bij. 3os Brink, volgens Arie iemand die voor het produceren van tranen een automatische piloot in werking kan stellen, daarnaast iemand die, bijge staan door een schare slimmerikken de kunst verstaat een belangrijk deel van het kijkersvolk bij herhaling bij de neus te nemen. "Het geloof kan ik je niet geven," luidde Marie's verzuch ting als Arie's tegenwerpingen werden verworpen. Met een "niet kunnen en niet willen luisteren en begrijpen, dan sta ik machteloos" zorgde Arie voor een waardig evenwel niets uithalende repliek. "Dat hebben we gehad", con stateerde hij met oprechte vreugde toen de huilebalk van de AVRO aan kondigde met "Wedden dat?" een tijdje te zullen stoppen. Marie kon, u zult dat na het voorafgaande kunnen begrijpen, de opmerking niet waarde ren. Als alternatief gisteravond "Als je dit leest ben ik er niet meer." Een indrin gend programma over zelfdoding. Niet het type uitzending om een feest je omheen te bouwen, wel een waarin op basis van realiteit van vandaag veel overhoop werd gehaald. Geloofwa^r dig en zonder valse sentimenten. Vanachter een, wat de uitkomst be trof, nog wat onduidelijk breiwerk werd het door Marie met een half oog bekeken. Je hoorde haar bij wijze van spreken denken "Was Jos Brink er maar weer." Om dinsdag de 3e februari, de 34e dag van het jaar met enige opgewektheid af te sluiten, mede omdat euthanasie jn welke vorm ook nog niet op ons ver langlijstje staat, lanceerde Arie een gedachte die, een mens weet 't maar nooit, wellicht levensvatbaarheid heeft Architect van zijn hersenschim een burgemeester. Die van Oostelijk Fle voland. Drs. C. Dekker, hij is de held in wat nu gaat volgen, presteerde het onlangs om geheel vrijwillig als VIP- atleet 26 rondjes van ieder 400 meter op de sintelbaan van het sportpark in Swifterbant te draven. Ook hier lag een "Wedden dat?", maar dan een loep zuivere, buiten de studio en zon der tranendal, aan ten grondslag. De oorzaak van deze ongebruikelijke tijd spassering was gelegen in het feit dat de gemeenten in Oostelijk Flevoland de afgelopen jaren drie miljoen moes ten bezuinigen, waarvan vooral clubs en verenigingen in Dronten, Swifter- band en Biddinghuizen de dupe wer den. Dit verdriette de eerste burger zo zeer dat hij het bedrijfsleven belde en daarbij de vraag stelde hoeveel duka ten men op tafel wenste te leggen als hij tussen lokale cracks z'n martelgang van 10.400 meter zou uitlopen. Niet minder dan 248 sponsors brachten om en nabij een ton op tafel. Volgens Arie is deze opzienbarende prestatie aan de aandacht van onze burgemeester ont snapt. Hij heeft hem tenminste nog niet rond de Oude Kerk of elders in Soest in training gezien, hetgeen niet alleen door hem doch zeker ook door een groot aantal nooddruftige clubs, verenigingen en organisaties zal wor den betreurd. Arie prijst Jos Brink regelrecht de he mel in als de nawerking van z'n uitzen dingen mr. Paul Scholten ooit nog eens onsterfelijk zal maken. Wedden dat ARIE WANDELAAR P.S. Zo burgemeester mr. P. Scholten wegens dringende redenen verstek zou moeten laten gaan, dan brengt het de heren drs. G.A.W.G.A. Plomp, F.Kingma, drs. J.Th. Oudemans en drs. J.L. Menne wellicht op een idee. "Wat goed is komt snel naar voren". Uitspraak van een sportjournalist, ge daan in een zeer grijs verleden. Deson danks ook vandaag nog steeds van toepassing op hen die in de sport, maar ook in het zakenleven nadrukkelijk snel op de voorgrond treden. Helmus Kok (31) is er zo een. Een stuk Horeca binnen Soest is zijn "wedstrijdter rein". Een verhaal over een jonge Ho- reca-ondernemer die met "The Queen" een opvallendenieuwe start maakte. Suksesvol begin Ogen en oren open. Kunnen luisteren. Eigenschappen waarover iedere onder nemer dient te beschikken alvorens plannen en ambities vorm te geven. Ge duld hebben is eveneens een poot waar op niet zelden het sukses wordt ge bouwd. Om met het laatste te beginnen. Na een semi-professionele start, Hel mus Kok was enige tijd pachter van bar- dancing Fire, benutte hij z'n vrije tijd om uit te kijken naar een Horeca-vesti- ging, die hem in alle opzichten een pro fessioneel vertrekpunt zou bieden. Via, via kwam hij er achter dat de in Soest vroeger zo populair "Queens Club" in de aanbieding was. In november kregen de plannen gestalte. Nadat de bestaan de zaak met medewerking van archi tect-aannemer Evert Westerveld een zeer grondige face-lift had ondergaan vond 12 december j.1. de officiële ope ning plaats. Het volledig gewijzigde in terieur, de daarbij aangepaste sfeer, en naam en populariteit van de nieuwe ei genaar bleken even zovele schoten in de roos te zijni Na^st de interne metamor fose veranderde er nog iets. De naam "The Queens Club" wijzigde en maakte plaats voor "The Queen". Waarom de ze naamswijziging? Helmus Kok daar over: "De toevoeging Club klinkt mij niet lekker in de oren. Het gevaar be staat dat je daarmee over komt als een zeer exclusieve gelegenheid. Zoiets kan drempelvrees veroorzaken. Bovendien kan de benaming Club ook negatieve gedachten oproepen. De naam "The Queen" zonder de toevoeging Club staat voor een Bar-Café waar iedere be zoeker, in of buiten Soest, "een stekkie" vindt waar het op ieder uur van de dag en de avond dat we geopend zijn goed toeven is." Goed toeven, de voorwaarden waaraan moet worden voldaan zijn volop aan wezig. Gezellige bars, ingebouwd in een stijl die warm, bijna Oud-Hollands aan doet. De trend van vandaag, die in houdt dat bezoekers van dit soort gele genheden geluidsterreur meer dan beu zijn, wordt duidelijk gevolgd. Ontmoe tingsplaats voor vrienden en bekenden van alle leeftijden die na het werk en in de weekends een pilsje of een ander drankje pakken. Bijpraten, nieuwtjes uitwisselen of hun kunnen tonen op de twee officiële dartbanen die in "The Queen" voor liefhebbers zijn uitgezet. Daarnaast de mogelijkheid om naast snapjes ook smakelijke hapjes te consu meren. "The Queen"binnen zeven we ken heel nadrukkelijk als nieuw uit gaanscentrum in Soest aanwezig. Een suksesformule, mede veroorzaakt door het feit dat er ingebouwde zekerheden zijn getroffen om het bezoekers, Hel mus Kok spreekt liever over zijn gasten, zo gezellig en sfeervol mogelijk te ma ken. Het publiek waarop hij met deze formule mikt loopt er duidelijk warm voor. Niet zelden moeten op de zater dagavonden gasten met de opmerking "vol is vol" worden teleurgesteld, en ook de vrijdagavond is er een die bin nen "The Queen" meer dan normale belangstelling trekt. Zijn daarmee de ambitieuze plannen van Helmus Kok gerealiseerd? Vergeet 't maar! Half werk "Alléén een goed begin is maar half werk", is de filosofie van de nieuwe ei genaar. "Houden watje hebt, en inspe len op wensen van je gasten. Kijken naar andere mogelijkheden", vervolgt hij. En daarmee is o.a. verklaard dat er op korte termijn opnieuw aan "The Queen" gesleuteld gaat worden. Lief hebbers van biljarten worden binnen af zienbare tijd op hun wensen bediend, terwijl er daarnaast plannen bestaan in de regio bekende musici tijdens de zon dagavonden uit te nodigen voor een live optreden. Het sleutelen zal zich overigens niet be perken tot het beschikbaar komen van een biljartruimte. Plannen voor een buitenterras zijn in voorbereiding. De realisering er van is o.a. afhankelijk van de toestemming van de gemeente. Vast staat in ieder geval het creëren van een ruimte die voor tal van aktiviteiten ge schikt wordt gemaakt.. De toelichting van Helmus Kok daarop: "Soest telt nu meer dan 40.000 inwoners. Voor mij staat vast dat met dit aantal inwoners het tekort aan kleine geschikte zaalac commodaties eerder toe- dan afgeno men is. Met wat straks als nieuwe ruim te beschikbaar komt mik ik op een breed publiek. Mensen die tijdens de werkdagen iets te vieren hebben in de vorm van bruiloften en andere feestelij ke gebeurtenissen. Receptie-ruimte bij jubilea, ontvangstmogelijkheden voor personeelsverenigingen die iets te vie ren hebben, vergaderruimte, etc. etc. Mogelijkheden die op verzoek gecom bineerd kunnen worden met een koud buffet of andere keuze-gerechten. Be langrijk daarbij is dat ik, naast kwaliteit van het gebodene, er alles aan doe het voor iedereen betaalbaar te laten zijn" Is daarmee alles wat de toekomstplan nen van Helmus Kok en zijn medewer kers betreft gezegd? Waarschijnlijk niet. Er wordt duchtig geprakkizeerd om bekende, veel gevraagde merken Belgisch bier, binnen te laten. Een of ficieel darttournooi met fraaie prijzen is qua organisatie in voorbereiding. "Uit, net zo gezellig als thuis" is een in de Horeca vaak misbruikte kreet. In "The Queen", Koninginnelaan 42, buiten voorzien van vele parkeermo- gelijkheden, is men dagelijks in de weer dit motto met veel sukses waar te maken. Je bent jong, en je wilt immers wat! Lr. De Rotary-clubs van Soest en Baarn houden deze week een huis-aan-huis collecte voor Indonesische kinderen die aan polio lijden. De geldinzameling duurt tot en met zaterdag 7 februari. Hoewel polio in de Westerse wereld een bedwongen ziekte is dankzij vaccins, heerst deze vorm van kinderverlamming nog in hoge mate in de ontwikke lingslanden. In Indonesië wachten 25 miljoen kinderen op vaccinatie. Rotary Nederland heeft de taak op zich genomen voldoende geld te verzamelen om het uitvoer-programma daarvoor te bekostigen. Men heeft zeker 15 miljoen gulden nodig voor dit project van Rotary Nederland. Polio slaat over het algemeen toe bij kinderen in de leeftijd van twee tot vijf jaar. Rotary International heeft daarom in samenwerking met de Wereld Ge zondheids Organisatie (WHO) een actie op touw gezet. In veel landen wordt geld ingezameld ter bestrijding van polio, een ziekte waaraan jaarlijks nog al tijd duizenden kinderen sterven. Geld is daarom nodig om een vaccinatie-programma te starten. Die noodzaak onderkennen onder anderen ook de tv-journaliste Ria Bremer, burgemeester mr. Paul Scholten en mr. S.P. baron Bentinck. Zij maken deel uit van het com missie van aanbeveling voor de Rotary Soest. De heer E.H. uit Amersfoort, die zijn auto had geparkeerd aan de De Beau- fortlaan in Soestduinen, ontdekte zon dag j.1. dat een onbekende dader een handtas had weggenomen. Daarin za ten een portefeuille, een rijbewijs, een bankpasje en andere persoonlijke za ken. De auto was vermoedelijk met een valse sleutel opengemaakt. Tijdens zijn bezoek aan de Peters Baan is de 15-jartige E. van R. uit Soest be stolen van een sporttas. Daarin bevon den zich een paar sportschoenen en een paar zwarte motorhandschoenen. Hij deed aangifte bij de politie. Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in het garagebedrijf van de firma S. aan de Koningsweg. Hij kwam het pand binnen via de show room en maakte in de kantine de kassa leeg, alsmede de klok van het biljart, een flipperkast en een sigarettenauto maat. Uit de auto van O.T. uit Soest werd in het weekeinde de radio-cassetterecor der weggehaald. Vermoedelijk heeft de dief gebruik gemaakt van een valse sleutel. De wagen stond geparkeerd bij een bedrijf aan de Koningsweg. In februari vrijdagsavonds gesloten. A BAARN SOESTDIJK De Raad van Kerken Soest heeft vori ge week een afvaardiging ontvangen van het Turkse moskeecomité, onder leiding van de heer Ilbai en de imam, de heer Ertekin. Voor de Raad van Kerken was dit de eerste keer dat zo'n gesprek plaatsvond. Wel is de door de Raad ingestelde commissie Islam- Christendom al sinds jaar en dag zeer aktief bezig om de moslim-plaatsge noten te steunen en waar nodig te be geleiden - deze commissie heeft al et telijke gespreksavonden met moslims achter de rug - maar tot een recht streeks kontakt tussen Raad van Ker ken en moslims was het nog niet geko men. Na uitwisseling van de nodige informa tie legde het comité een aantal duidelij ke vragen op tafel, die eveneens werden verduidelijkt en onderschreven door de eveneens aanwezige vertegenwoordi ger van de commissie Islam-Christen- dom, de heer W.v.d.Bergh. De vragen hadden o.m. meer betrekking op het godsdienstonderwijs op de basisscho len, de geluidsoverlast bij de moskee en de broodnodige uitbreiding van dat ge bouw. De moslim-gemeenschap heeft nadrukkelijk met deze vraagstukken te maken. De Raad van Kerken heeft het moskee comité op zijn beurt toegezegd al het mogelijke te zullen doen om deze pun ten te helpen oplossen en een betere verstandhouding tussen de verschillen de bevolkingsgroepen in Soest te hel pen bevorderen. Van de kant van de commissie Islam- Christendom werd verder meegedeeld dat hard wordt gewerkt aan de voorbe reidingen voor een ontmoetingsdag voor de Soester gemeenschap. Nadere gegevens over deze dag worden t.z.t. gepubliceerd. De ontmoeting van de Raad van Ker ken en het Turkse moskeecomité werd aan beide zijden bijzonder gewaar deerd, zoals ook mag blijken uit de aan het slot uitgesproken wens de nu op gang gebrachte kontakten enkele malen per jaar te herhalen. Het moskeecomité heeft de Raad van Kerken inmiddels uitgenodigd voor een tegenbezoek. In samenwerking met de Soester firma Infoscan organiseert de werkgroep Soest van Amnesty International een tentoonstelling over de muurschilde ringen in Chili. Muurschilderingen zijn in Chili al tien tallen jaren een cultuuruiting met poli tieke motieven van het volk. Onder lei ding van een kunstschilder toveren schilderbrigades een grauwe muur om tot een pracht van kleuren met vaak af grijselijke politieke motieven. Afgezien van vele onderling verschil lende stijlen zijn de muurschilderingen herkenbaar door het gebruik van felle, vaak primaire kleuren, met zwaar aan gezette lijnen en symbolen, zoals lan den, vlaggen, duiven en bloemen. Ook treft men veel politiek gelardeerde spreuken en strofen van gedichten tus sen de beeltenissen aan. Het Pinochet-regime onderdrukt zo veel mogelijk deze vorm van verzet en met grote snelheid laat de overheid de "muurkunst" overschilderen. In februari en maart 1986 bezocht René Kwant uit Soest enkele imposante muurschilderingen om deze "kort le vende kunst" fotografisch vast te leg gen. De foto-expositie betreft muur schilderingen in La Victoria, een zeer arme maar hecht georganiseerde volks wijk van Santiago de Chile. Deze foto-tentoonstelling, die reeds te zien was in Utrecht en Amsterdam, is vanaf zondag 22 februari te bekijken in de grote zaal van het Dienstencentrum de Vijverhof te Soest. Aanvang alsme de opening door burgemeester P. Scholten om 14.00 uur. De toegang is gratis. Het cultureel creatief centrum C-drie kijkt met enige trots naar de voorlopi ge bedrijfsresultaten die behaald zijn in het jaar 1986. Het nieuwe experi ment om het voormalige dorpshuis te veranderen in een cultureel en creatief centrum mag gezien de ontwikkelin gen en de resultaten in 1986 geslaagd genoemd worden. "Wie alle ontwikkelingen van de "fu sie/reorganisatie" gevolgd heeft en wie de roerige geschie denis van het gebouw kent begrijpt dat het bestuur en de staf van C-drie een enorme hoeveelheid werk hebben ver zet om dit gunstige resultaat te berei ken," aldus de staf van het centrum. Wie de kranten volgt weet dat er nog wel een paar "rimpels" glad gestreken moet worden. Maar het bestuur van C-drie blijft erop vertrouwen dat in een goed overleg ook voor de nog resteren de problemen goede oplossingen be dacht kunnen worden. Financiën Uit de nog niet geheel definitieve jaar cijfers 1986 blijkt dat C-drie binnen zijn financiële grenzen (begroting) is geble ven. Dus géén onverwachte tegenval lers of gebeurtenissen die de kostenop- jaren. Het kostenaspect is door de nieuwe aanpak aanzienlijk voorspelbaarder en dus beheersbaarder geworden. De nieuwe visie op bedrijfsvoering en de nieuwe organisatie werpen hun vruch ten af. Sportstichting en leeszaal Deze gunstige financiële ontwikkelin gen blijken ook voor de grote perma nente huurders, de "Sportstichting" en de "Leeszaal", positieve resultaten op te leveren, aldus de staf van C-drie. "Vergelijken we de kosten voor 1985 en 1986, dan blijkt dat vooral op de post energie een grote besparing is verkre gen. Exclusief B.T.W. komt de Sport stichting ruim f 9.000,- lager uit en de Leeszaal ruim f 2.500,-. Financieel ge zien is de nieuwe formule van C-drie dus ook voor deze permanente huur ders een goede zaak." "Indien de gunstige bedrijfsmatige ont wikkelingen van C-drie op deze weg door mogen gaan, dan ziet C-drie een zonnige toekomst tegemoet. En mét haar de gemeentelijke overheid," vindt men bij het centrum. Zaterdag 7 februari dansen heksen en demonen op het toneel in de theaterzaal van de Flint. Deze kwade geesten, die gelukkig verdreven worden, zijn mede werkers van de volksdansgroep Terpsi- chore. Deze 23-jarige vereniging brengt een dansfestijn dat gebaseerd is op oude Hollandse verhalen. Niet voor niets is de naam "Waar blijft de tijd," voor dit programma gekozen. De sfeer van vroeger zal herleven, niet alleen door de gekozen onderwerpen, maar ook door de kostuums. Het zijn originele of zorg vuldig nagemaakte kostuums uit Volen- dam, Urk, Walcheren, Spakenburg en Amersfoort. Dansleider Frank Weenink heeft, heel elegant, historische danspatronen tot een heel modern geheel gemaakt. Bij- festaan door het orkest Zalaz staan de 4 dansers borg voor een gezellige, flonkerende show. Om voor iedereen deze avond bereik baar te houden is de toegangsprijs laag gehouden: f 8,— per persoon. Voorver koop aan de kassa van de Flint. Aan vang 20.15 uur. Op zaterdag 28 februari a.s. zal men in Soest kunnen zien hoe men denkt over aktuele onderwerpen. Hoe de Soester bevolking door de deelname aan de karnavalsoptocht, de Soester situaties 'over de hekel' kan halen. Het is nog maar een jaar geleden dat in de karnavalsoptocht de wagen van Albert Heyn door een Soester mid denstander gesleept moest worden. Het is alweer een jaar geleden dat men voor de wateroverlast in Over- hees een aantal 'kwakbollen' onder plastic mee liet rijden in de optocht. De wateroverlast lijkt in 1987 einde lijk te worden opgelost. Daarom kan men soms spreken van enige 'nare knolletjes' i.p.v. over de narre knol len die weten wat ze willen. En dat is een knal-optocht laten regelen. Bent u kreatief genoeg, vindt u dat de brandweer goed werkt, vindt u de vuilcontainers een goede uitvinding, vindt u politiemensen aardige men sen maar komt u ze altijd 'officieel' tegen, vindt u de politiek altijd even duidelijk of juist helemaal niet? Als u mee wilt doen aan de optocht, een onderwerp vast wil leggen, belt u dan met de coördinator, Jeroen Vis, Da Costalaan 3, tel. 18565. kantoor eHnencv v Steen hoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-10115 VERKOOP VAN: Datasafes Inbouwkluizen Kluizen Brandkasten Een onbekende dader heeft vorige week een poging ondernomen om de auto van L.S. uit Soest te stelen. De wa gen stond geparkeerd aan de Veenbes straat. De bedrading bleek te zijn losge trokken, maar kennelijk kon de dief de motor niet op gang krijgen. Ter gelegenheid van het gouden huwe lijksjubileum van prinses Juliana en prins Bernhard organiseert Museum Flehite een aparte expositie van herin neringsaardewerk e.d. betreffende prinses Juliana en haar verloving en hu welijk met prins Bernhard in 1936, res pectievelijk 1937. Hiervoor werd geput uit de rijke collec tie, die het museum op dit terrein zelf bezit. De expositie duurt van 14 fëbruari t/m 26 april 1987. Museum Flehite, Westsingel 50, Amersfoort, tel. 033-19987. Geopend: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.00 uur; zaterdag en zondag 14.00 - 17.00 uur; Goede vrijdag en beide Paasdagen gesloten. Bij een supermarkt aan de Soesterberg- sestraat zijn vorige week 20 lege groen tekratten gestolen. De schade bedraagt ca. 120 gulden. A.R. deed aangifte bij de politie. Nog ééjn keertje un aaflevering vaan ut fuijeton over de woateroverlaast op Overhees en daan wor ik ut zaat. Waant as de gemeengte telkus weer met daat verhoal deurgoat, daan kaan ik ter niet aafblieve. Daan mok ok weer, zaa'k moar zeige. In 't gemeengtehuus zitte goocheloars, hek 'ehoorcL Die goochele met getaalle. Ze hebbe aal drie verschillende bedroa- geuutd'r hoge hoed 'etoverd. Voortemee maagge de Overheesders komme op- droave om op ut gemeengtetoneel te kie- ke waat ovve ze maagge bie betoale om vaan de naatte kruupkelders aaf te roa- ke. As ik hullie waas, zouw ik toch moar niet aal te laang waachte om toe te haap- pe of beter: toe te drinke in dit gevaal, waant as ter voortemee nog us un goo- cheltruuk mislukt, daan mojje weer un heule tied waachte op de volgende veur- stelling. D'r ben in de boekhaangdel goochelboekies te koop. En doar stoan dus aallemoaltruuks in. Metsierduve en speulkoarte en ok met mungte. Wie weet waatter nog aallemoal uut de hoge hoed wordt 'egraabbeld. Un overschot an geld kwaam d'r ok aal uut, en daat bestoat toch ok veur un deejl uut mungte, doch ik. Moak daajje d'r bie komt, bie de ge meengte mojje wezel Ut wordt ok tieddaa'k degaange vaan de roadsleje us noagoat, waangt die liepe in de waangdelgaange, stingd'rin 'troads- verslaag en ik wis heul niet daawwe vaan die gaange haadde op Soest. Wel waang- delpoade en trottwoars. En doar mojje omtrent sloalom lope om de hongde- drolle te ontwieke. 't Is heul baar hier en doar. En niet aallenig hiero. Ongderlest woare de vrouw en ik te gaast in Doorn en daa's veul meer un vieloadorp as Soest, moar doar loage toch un zooi drolle op de stoepjongesdoar kongde ze d'r ok waat vaan! Niet om te telle. Daatdeeje wullieokniet, we woare veuls te drok met loavere en daan bejje doaluk de tel kwiet. Bie ongs op Soest krege ze in de goate daatter ok aal 'egoocheld waas met de aadministroasie vaan de hongdebelaas- ting en daat ken best zo weze, waangt d'r zite ok un zooi foute in de getaalle vaan de hongdeongtlaasting. Stop die daan us in de komputer. Ajje toch de hongde- poep wil anpaakke daan kaajje d'r zo maakkeluk zaat aachter komme, wie of ter geejn belaasting betoalt. Noengkrie- ge we aallemoal eerst un invulbiljet thuus in de bus en die mojje ok in 'evuld terugsture aajje geejn blaafbeest het. Daan kaang ik je wel effe vertelle, daat doar geejn baarst vaan terechtkomt. Aj je leest hoe loag of de laangdelukke res pons is op de anketteforremeliere, daan kaajje wel begriepe, daajje doar heul niet op aaf ken goan. Deuze drollecon- trolle goat effetjtes f 22.000,— koste. Daat komt maakkeluk uut, zeige ze vaan de gemeengte, mo'k nog zien! En daan zaal d'r ok nog un nieuwe tekst op ut angiftebiljet komme, laas ik. Daat wordt vaastun vies verhoaltjedoarkajje dongder op zeige. Daat werpt zeker vruchte aaf schrieft ut college vaan B. en W. Toch netjes daazze daat metzukke - woorde uutdrukke, vin ik. Ajje 't ming vroagt, daan mok zeige, daa'k denkt, daattut wel waat aangders zaal aafwerpe. Huus bezoek vaan de aamtenoare. As ze anbelle, zien ze un bordje op de deur stoan: "Paasop veur de hongd" en daan runne ze haard vurt. Wullie hebbe ok un hongd, daat weet zo zaachies an heul Soest wel, dus d'r vaalt veur ongs niks te goochele. HANNES VAN DE NENG. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Op zondag 8 februari organiseert IVN- Eemland een wandeling in het bos- en heidegebied van 'De Stulp'. Start om 14.00 uur vanaf de parkeerplaats van het recreatieterrein "Drakestein" van S.B.B., bij Lage Vuursche. De parkeerplaats is te bereiken vanaf de prov. weg Baarn-Hilversum door de af slag Lage Vuursche te nemen; vóór het dorp links is de afslag naar het parkeer terrein. Vanaf de prov. weg Soest-Bilt- hoven de afslag Lage Vuursche nemen, door het dorp rijden, de eerste weg rechts is de weg naar het parkeerterrein. Thema van de wandeling zal zijn: "Bos en heide in de winter." Dit gebied rond het Pluismeer is in alle seizoenen een fantastisch mooi gebied om uren in te vertoeven. Voor de liefhebbers van dit terrein die bang zijn te verdwalen is dit weer een goede gelegenheid om samen met onze natuurgidsen een zondagmid dag door te brengen. Als de bomen en bodem bedekt zijn met een sneeuwkleed is het voor kinderen aan trekkelijk om diersporen te zoeken. Bijv. van de vos, die er nu tweemaal zo dik uitziet als in de zomermaanden. Dat komt door zijn natuurlijke winterjas. De vacht bestaat uit twee soorten haren, een ondervacht van dons en de stuggere dekharen. In augustus neemt het aantal donsharen per vierkante centimeter "vos" toe van zeshonderd tot dertien honderd haren in hartje winter. Ook de haren groeien langer en zo ontstaat de winterjas, waardoor het dier een gevaar voor zichzelf wordt door de bonthan del. In de kale, soms grillige takken van de loofbomen zijn nu de vogels goed waar te nemen. De koolmezen laten al weer zeer nadrukkelijk horen dat ze aanwe zig zijn in tuinen en lanen. In het naald bos komt u zo af en toe een hele verza meling mezen tegen. Ze zwerven rond in rijk gesorteerde troepjes: de staart- kuif- en pimpelmezen soms vergezeld van de kleine goudhaantjes, als akroba- ten door de takken buitelend. Mis schien is te zien wat ze daar aan het doen zijn: spelen, voedsel zoeken of al lebei. Er is van alles te beleven op zo'n ont dekkingstocht. Aan kinderen wordt aangepaste aandacht gegeven. Warme kleding en warm schoeisel wordt warm aanbevolen! Een cursus voor mensen die gewoon iets meer willen weten van alles wat er in de natuur gebeurt, hoe het gebeurt en waarom het gebeurt. Vooral met het voorjaar voor de deur is het een goed moment om achter de schermen te kij ken en u samen met de verschillende docenten te verwonderen over de ont luikende natuur. Een praktisch gerichte cursus, waarin de een natuurliefhebber de andere helpt om samen meer van de natuur te kunnen genieten. Zeven maandag avonden in de Kennedyschool en twee zaterdagochtendexcursies zullen ge vuld zijn met de volgende onderwer pen: bodem, heide, insekten, bijen, bos en bosvogels, polder en poldervogels, sloot en plas. Start: Maandag 9 maart 1987. Tijd: Aanvang eerste avond 19.30 uur i.vm. kennismaking en uitleg; overige avonden 20.00 uur. Excursies in over leg met de docenten; tijd en plaats wor den tijdens de betreffende cursusavond geregeld. Kosten: f45,- voor niet-leden IVN; f 35,- voor leden IVN. Lidmaatschap IVN f 15,- (niet verplicht). Betaling: Op de eerste cursusavond. Inlichtingen aanmelding: Volksuni versiteit; Loeki Vlas. op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur, De Speeldoos, Rem- brandtlaan 39, Baarn, tel. 02154- 16033. IVN Eemland: Theo Kersten, tel. 02155-10298 (na 18.00 uur); Leende Niet, tel. 02155-10451 (na 18.00 uur). Installatiebedrijf j. cornelisse bv.IRjJè Tel. (02155)13014-12577

Soester Courant | 1987 | | pagina 13