l 'Bij ons op Soest' Meningen Lvan lezers Nog steeds actie voor 'Windhond' Studio harla karwocziK PAGINA 16! WOENSDAG 4 FËBrTjariTqp^ SOESTER COURANT PAGINA 17 103 568 Soesterbergsestraat Jan Prevoo leidt D'66-statenfractie In de kou Vuurwerk (2) Geen Shocking Blue Snelkraak in naaimachinehandel Soester Courant, goede informatiebron voor alle Soesters! SOESTER COURANT Soester betrapt bij bromfietsdiefstal VHLTEIDO Maria Galland Bondscoach Pang vindt aandachtig gehoor s.o.Soest-Jeugdnieu- AMAC-winterrit AUTOCROSS ws s.o.Soest Al oefent verdienstelijk A.V.Pijnenburg in voorste gelederen ATLETIEK Verlies Smeeing/ BDC-heren HANDBAL Clubkampioen schappen Cross A.Y .Pijnenburg Zegereeks Soest blijft voortduren SCHAKEN SEC-jeugdnieuws V, Smeeing-dames verliezen Meisjes-junioren BDC verliezen Soester Bowling Bond Vandaag: Je heer H. J. Meijering (68) vrijdagavond De winkelier: "Een busabonnement kostte toen één gulden in de maand. Achter op de bus, waarmee we van de Kerkstraat naar de christelijke school op de Prins Bernhardlaan reden, be vond zich een open balkon. Van thuis mocht je nooit op dat balkon staan, want dat was te gevaarlijk. Je deed het toch en prompt woei je pet van je hoofd. Dan stopte de bus even, je raapte je pet op en we reden weer verder. Peter Koppen en Kees Geerenstein wa ren bekende conducteurs in die tijd. Ze vroegen nooit naar je abonnement, want ze kenden ons wel. Alleen meteen nieu we conducteur viel je door de mand, want als hij erom vroeg, bleek dat we he lemaal geen abonnement hadden. Ik ben geboren aan de Nieuweweg. Moeder had daar een levensmiddelen winkeltje in dat gat bij station Soest- Zuid tegen de spoorlijn aan. Het huisje staat er niet meer. Vader was melkboer en ging later over op brandstof. Mijn ou ders verhuisden naar de Kerkstraat waar ze een kolenzaak begonnen. Van wege zijn gezondheid verkocht vader in 1928 de zaak aan een Urker viser, die ander werk zocht, omdat de Zuiderzee werd drooggelegd. Hij wees naar een wandtegel, dat bij ons boven de schoorsteenmantel hing met de tekst RECHT DOOR ZEE. "Dat is mijn stijl ook", zei hij, maar vader heeft nooit de rijkssubsidie gekregen, die de man opstreek om een nieuw bestaan op te bouwen. We verhuisden naar de Molenstraat en vandaar naar de Ferdinand Huycklaan. Op mijn dertiende verdiende ik twee gulden in de week bij Legemaat waar ik de kolenzakken moest ophouden. De politie kwam er achter, want je mocht pas werken als je veertien jaar was. Een jaar later werd ik melkboer en na het behalen van mijn rijbewijs kwam ik bij Luyben de autosloperij terecht aan de Eigendomweg. Chevrolet In 1940 werd ik chauffeur bij van Mil aan de Klein Engendaalweg. Hij had een garage achter het huis waar twee au to's in stonden. Dat gebouwtje staat er nog. Ik reed voor hem naar Soesterberg in zo 'n auto met een gasgenerator. Tot dol le dinsdag reed ik voor brouwerij Phoe- nix in Amersfoort overal kratten bier naar toe. Je mocht niet met een lege wa gen rijden, zodat ik met asperges of met een melktank terug kwam. Toen hield het open werd ik chef-kok bij de centrale keuken. Tot ik juni 1945 weer met de auto mocht rijden. Elk weekend moest ik naar Zeeland evacués wegbrengen. Daar heb ik mijn vrouw ontmoet. In Goes laadde ik fruit voor Leiden en reed helemaal over Nij megen terug naar de plaats van bestem ming. Vaak stond ik langs de kant van de weg met motorpech en zo reed op een donke re avond a vond in volle vaart een Cana dees zich te pletter tegen mijn Chevrolet. Hij was op slag dood. Na mijn ontslag ais chauffeur kwam ik weer bij Luyben in dienst waar ik twin tigjaar gewerkt heb ik in de autosloperij. Op 18 januari 1964fietste ik op de Soes terbergsestraat en zag op nummer elf een sigarenzaak te koop staan. Die heb ben we overgenomen en drieëntwintig jaar lang ben ik winkelier geweest. Vo rig jaar bestond de zaak zestig jaar en deze maand hebben we een koper ge vonden en zijn we er mee gestopt. Na die prijsverhoging in 1978 werd de verkoop minder. Het effect daarvan op het rookgedrag was groter dan de anti rookacties van dokter Meinsma. Toen we pas begonnen kostte een pakje Caballero van 25 stuks één gulden. Voor een sigaar, die nu 89 cent kost, be taalde je 29 cent. Maar behalve in de prijzen is er ook veel veranderd in de kwaliteit. Sigaren, die gemaakt zijn van bandtabak, bevatten chemische prepa raten. Dat ruik je onmiddellijk aan de geur. De reuk is anders. We hebben altijd plezierige klanten ge had. Nooit hebben ze achter de toon bank een chagrijnig eezicht gezien. Ik heb me ook nooit verheven gevoeld bo ven de klanten. Ik was altijd mezelf en het maakte me niet uit wie er binnen kwam. Ik toonde me ook nooit nieuwsgierig. Dat is de fout van winkeliers, die alles graag willen weten. Soms beginnen de mensen uit zichzelf te praten en leggen dan hun hele ziel bloot. Daarna scha men ze zich er kennelijk over en je ziet ze nooit meer terug. De Soesterbergsestraat was altijd een leuke, gezellige winkelstraat. Maar veel winkeliers zijn vertrokken naar de Zuidpromenade. Een prima winkel centrum, maar de Soesterbergsestraat is niet meer wat het vroeger was. Mijn grappigste ervaring? Dat was toen Piet de Geus, een bekende dorpsfiguur, binnenkwam (ik was even naar achterenen hij aan mijn vrouw vroeg: is Uw zoon niet thuis?" JAN VISSER Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de Inhoud instemt. Hartverwarmend, het stukje van Arie Wandelaar op 28 januari, over de kou in het Smitsveen. Mijn allergrootste vraag is hoe het kan bestaan in onze waterdichte juridische maatschappij dat een huisbaas jaren lang nalaat om te zorgen voor warmte, en dat een huurder dan toch niet mag weigeren om extreem hoge rekeningen f 250,- per maand) voor die kou Ï4 C) te betalen. In de hele consumptieve wereld is het zo dat niemand een cent betaalt voor iets dat hij niet ontvangt. Maar hier staan wij machteloos en kan de WS ons dwin gen om te betalen voor gas dat in de lucht verdwijnt. Prettige bijkomstigheid: het gemeente lijk gasbedrijf vaart er wél bij, al jéren! Zó zelfs, dat er uit de mééropbrengst van het gas door de Gemeente een noodfonds ingesteld kon worden voor noodlijdende burgers. Maar toen ik vorig jaar als bijstands moeder bij het noodfonds aanklopte vanwege de verwarmingsrekening, kon ik niet geholpen worden. Dit terzijde. In het brandpunt staat: een al jarenlang falende verwarming die je nog betalen moet ook! Een ijskoude misstand bij onze sociale Woningbouw vereniging Soest, die niet genoeg aan de kaak gesteld kan worden. Een Smitsveenbewoonster die zich in de kou voelt staan. Mevr. F. van Otichem Het was beter geweest als de heer F. Verwoerd Zonen eerst even met mij of de secretaris van de commissie ABZ contact had opgenomen vóór hij zo agressief reageert in de Soester Courant van de vorige week. Ik heb niet voorgesteld de verkoop van vuurwerk te beperken tot twee dagen. Het was burgemeester Scholten, die m een vergadering vertelde dat er plannen bestaan de verkoop te beperken tot twee dagen! Een kwestie van lezen. Een tweede misvatting van de ingezon den-briefschrijver is, dat ik geen bal verstand zou hebben van vuurwerk. Toevallig weet ik alles wat er gebeurt rond om bloemregenfonteinen, ro- meinse kaarsen, signal rockets, kanon slagen, paradijsvogels, ground bloom flowers, dansende tollen, kangeroe- springers, starballs, rode lantaarns, jade flowers, vonkenspel, delights, starry skies, draaizonnen, bengaalse potten, lilliput pijlen, sterraketten, pauwenre gen, hurricanes, pretfonteinen, diamant zonnen, kobolds, titans, goudlibets, zil- verflams, teufels, vlinders fluitjes, pi- rats, bengaalse lucifers, ladycrackers, sterrenbloemen, etc. Ik vind siervuurwerk enig. Ik ben ook gek van voetballen, maar ik houd niet van voetbalvandalisme. Verder heeft de heer Verwoerd opval lende ideeën over mijn "zwijgzaam heid'^?) t.a.v. huisdieren, over illegale vuurwerkverkopers (hij kent ze, schrijft hij, maar de politie moet ze zelf maar vangen), over de maatschappij en over opvoeding. Ik daag de heer Verwoerd, zijn zes bo nafide collega's, alle illegale verkopers en mensen die (on)plezierige ervarin gen hebben met vuurwerk uit voor een openbaar, niet-agressief debat in de Rode Haan over de stelling: "Is vuur werk terreur of niet". Onder één voorwaarde: dat de brief schrijver zijn beide, bovengenoemde beschuldigingen openlijk als onjuist in deze krant terugneemt. JAN VISSER In het jaarboekje "Uit in Amersfoort 86/87" en in de maandagenda februari '87 staat voor vrijdag 13 februari een popconcert van Shocking Blue aange kondigd. Helaas kregen wij bericht, dat deze groep afgelopen week uit elkaar is ge gaan. Het aangekondigde concert kan hier door geen doorgang vinden. Gezien de korte termijn is een vervan gend popconcert niet te realiseren. Onbekende daders hebben in de nacht van zaterdag op zondag vijf elektrische naaimachines buitgemaakt bij een "snelkraak" aan de Van Weedestraat. Daar werd de etalageruit van de firma Van H. met twee korte halterstangen ingeslagen, zodat het glas door de hele zaak werd verspreid. De waarde van de naaimachines bedraagt zo'n 6750 gul den. De politie zette aan de hand van getuigenverklaringen nog een zoekac tie in, maar die had geen resultaat. Zo (zie foto) zag 'De Windhond' er in zijn glorietijd uit, en zo zien vele Soes ters en andere molenliefhebbers deze molen graag weer terug. 'De Windhond' is de naam van de stel lingkorenmolen, die vanaf 1737 in Soest aan de Molenstraat stond. Op de zelfde plaats stond daarvóór, vanaf 1474, een standerdmolen. Daar lieten alle boeren uit de omtrek hun rogge en boekweit malen. Dit punt was en is nog steeds het hoog ste punt van Soest. Het is ook nog steeds omgeven door prachtige akkers. Het verdwijnen van deze prachtige molen uit het Soester landschap werd toen, maar ook nü nog betreurd. En wie zou de molen niet terug willen? De stichting tot herbouw van de stellingkorenmolen De Windhond' well De stichting is nog steeds actief om voldoende geld bij el kaar te verzamelen om de molen te her bouwen. Daarom zoekt men medewer kers en donateurs om de stichting een i financieel) handje te helpen. Ook is 1 iet boekje 'De stenen reus op de Zoes- ter Engh' te koop voor 20 gulden. Voor tien gulden komt men in het bezit van de gouache-reproductie van Rien Poortvliet (bij de boekhandel of bij de stichting) Het gironummer van de stichtmg is 44 03 522. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. De politie heeft maandagavond een 21- jarige Soester aangehouden toen hij on derdelen van een bromfiets meenam naar zijn kamer aan de Koninginnelaan. De zaak werd onderzocht en daarbij kwam aan het licht dat hij de bromfiets 's nachts had gestolen aan de Korte Hartweg. Jan Prevoo. D 66 heeft zojuist het verkiezingspro gramma vastgesteld op een regio-con gres in Amersfoort. Ook werd beslist over het lijsttrekkerschap en een even tuele lijstverbinding. Tijdens het congres spitste de discussie zich vooral toe op de agrarische situatie in de Utrechtse regio. De invloed van Europa, landschapsbescherming en de rol van waterschappen zijn hierbij van belang. Een traditioneel D'66-onder- werp als bestuurlijke hervormingen leidde eveneens tot een levendige dis cussie. Het regio-congres koos Jan Prevoo met ruime meerderheid tot haar lijsttrekker. Jan Prevoo is momenteel statenlid voor D'66 en heeft financiën, werkgelegen heid, economische en juridische zaken in zijn portefeuille. Tijdens het congres kwam tevens een mogelijke lijstverbinding met PvdA/ PPR/CPN/PSP aan de orde. Met zeer ruime meerderheid besloot het congres ook nu weer geheel onafhankelijk de Provinciale Statenverkiezing op 18 maart a.s. in te gaan. Burg. Grothestraat 25 3761 CK Soest Telefoon 02155 - 2 04 88 gediplomeerd schoonheidsspecialiste gezichts- en lichaamsverzorging De volleybalvereniging SoVoCo was er, dankzij de bemiddeling van de Ne derlandse Vereniging van Volleybal Oefenmeesters, de NWO, in ge slaagd de Nederlandse bondstrainer Pang naar Soest te halen voor een de monstratie training. Pang Wuqiang, in de jaren zeventig vaste spelverdeler van het Chinese na tionale team, maakte voor het eerst kennis met het Nederlandse volleybal in het kader van een culturele uitwiss- seling tussen Rotterdam en Sjanghai. In 1981 kwam hij een aantal gasttrai- ningen geven aan het districtsteam van Rotterdam. Hij maakte ook kennis met de toenmalige trainer van het Neder- lanse damesteam, de huidige technisch directeur van de NeVoBo, Peter Mur- phy. Deze vroeg Pang hem te assisteren bij de trainingen van het nationale da mesteam in de aanloop naar de Euro pese kampioenschappen die in 1985 in Nederland werden georganiseerd. Me de door de inbreng van Pang, die de da mes een uitstekende veldverdediging bijbracht, werd voor het eerst in de vol leybalgeschiedenis een bronzen me daille gehaald door een West-Europees team. Pang is sinds november '86 trai ner van het nationale damesteam en reist dagelijks door het land om bij ere divisieverenigingen gasttrainingen te geven. Vorige week was hij de gasttrainer bij SoVoCo. Hij demonstreerde zijn me thodes aan een massaal opgekomen Terwijl snelle schaatsen nog steeds over het gladde ijs glijden, ligt de voet balcompetitie nog steeds stil. De jeugdleden van s.o.Soest worden tij dens deze voetballoze periode ver maakt met boslopen, filmvoorstellin gen en zaalvoetbal. Aanstaande zater dag zullen alle jeugdleden deel kun nen nemen aan een puzzeltocht. Deze puzzeltocht, die door de jeugdac- tiviteitencommissie en het jeugdbe- stuur van s.o.Soest is uitgezet, zal door alle leden en leiders van de blauw-witte vereniging gedaan worden. Na afloop zal er voor de deelnemers patat geser veerd worden. Aanvangstijden voor deze tocht zijn als volgt: 10.30 uur E- en F-pupillen 11.15 uur C- en D-junioren 12.00 uur A- en B-junioren Natuurlijk is er een kans dat de grote s.o.Soest puzzeltocht niet doorgaat, en dat zal het geval zijn als het voetbalpro gramma gewoon doorgaat. De teams zullen dan als volgt het veld inkomen: A-junioren 'zo 8/2) Vitesse 1 - Soest 1 12.00 uur soest 2 is vrij Amersf. Boys 2 - Soest 3 14.30 uur B-Junioren Elinkwijk 1 - Soest 1 13.00 uur WZA 2 - Soest 2 13.00 uur CJVV 2 - Soest 3 11.15 urn- Soest 4 - Baara 2 13.00 uur Roda 3 - Soest 5 11.15 uur C-Junioren Soest 1 is vrij Soest 2 - WZ'49 1 11.45 uur Soest 3 is vrij D-Pupillen Roda 1 - Soest 1 11.00 uur Soest 2 - De Glind 1 10.30 uur Soest 3-Roda 4 11.00 uur E-Pupillen SEC 1 - Soest 1 10.00 uur WZA 3 - Soest 2 9.45 uur Amersf. Boys 1 - Soest 3 10.00 uur F-Pupillen IJsselm.v. 2 - Soest 1 9.45 uur Soest 2 - Roda 6 10.00 uur Soest 3 - Hoevelaken 2 10.00 uur Dames-Junioren Soest - Barneveld 11.00 uur De Al van s.o.Soest heeft afgelopen zondag de kans om de voetbalspieren wat te strekken goed aangegrepen. Dit succesvolle team, dat moeiteloos de ranglijst anvoert in de interregionale Jeugdcompetitie, speelde een vriend schappelijke wedstrijd in en tegen Maarssen op een kunstgrasveld. De Al, spelend met twee debutanten, won met 2-1 dankzij goals van Robert Roest en Peter Wolfsen. s.o.Soest Al begon deze wedstrijd met twee B-junioren. Daniël Hilhorst ver dedigde bij afwezigheid van Arie van der Wiel het doel, en hij deed dit uitste kend. Middenvelder Martijn Stalen hoef begon onwennig, maar liet toch over de hele wedstrijd gezien een goede indruk achter. Een succesvol experi ment van trainer Paul Muller dus. s.o.Soest was de gehele wedstrijd een stuk sterker dan het ook op interregio naal niveau spelende Maarssen Al. Di verse kansen waren er voor de Soester voorwaartsen, maar onnauwkeurigheid en gehaast spel waren de belangrijkste oorzaken van het niet omzetten in doel punten. Na een kwartier spelen wist Pe ter Wolfsen de score te openen. Een snel genomen vrije trap schoot hij be heerst in de bovenhoek. Maarssen kreeg de eerste helft ook nog een hand vol kansen, goalie Hilhorst wist deze echter voortreffelijk te keren. In de tweede helft bleef Soest het beste van het spel houden, maar de ploeg van Paul Muller had teveel kansen nodig om een tweede goal te maken. Na een overtreding in het strafschopgebied wist Robert Roest de toegewezen pe nalty te verzilveren. Kansen voor s.o.Soest (onder andere van Raymond Brandes voor een leeg doel) en een doelpunt van Maarssen waren de overi ge wapenfeiten uit deze nuttige oefen partij voor het vlaggeschip van de s.o.Soest-jeugd. In samenwerking met de RAC heeft de AMAC (Amersfoortse Motor- en Au tomobiel Club) voor woensdag 11 fe bruari a.s. een kaartleesrit georgani seerd. Deze rit heeft een lengte van 45 km. en wordt verreden in de gemeente 'Barneveld. De beginnende rittenrijders (C-klasse) moeten rijden volgens het simpele systeem "grensbenadering," de A- en B-klasse volgens een pijlensys teem. Na afloop is voor iedere deelne mer een schriftelijke uitleg beschikbaar. Inschrijving is mogelijk vanaf 19.30 uur in Café-Restaurant "De Faam," Ham- seweg 9 te Hoogland. De start vindt plaats om 20.00 uur vanuit dezelfde ge legenheid. Het inschrijfgeld bedraagt voor niet-le- den (ook van harte welkom!) f 12,-- per équipe. Informatie: H. Versluis, tel. 03499- 83106. Het handbalteam van de heren van Smeeing/BDC heeft in Utrecht tegen UDSV de punten laten liggen. In een wedstrijd, waarin BDC zeker niet de mindere was, verloren zij in de slotfase geflatteerd met 21-19. Na een snelle opening van UDSV waren het de heren van Smeeing/BDC die het heft in handen namen en via o.a. twee scores van Jan Bunt nam Smeeing/ BDC een 2-4 voorsprong. Een wat min dere periode van BDC-zijde gaf UDSV de kans om wat terug te doen en dat re sulteerde in een 6-4 tussenstand na zo'n 20 minuten spelen. BDC vocht echter goed terug en door scores van Remy Grob, Peter Stoelinga (2x), Richard v.d. Hoef (2x) en Arjan Roest nam BDC nog voor rust de leiding: 9-10. UDSV startte de tweede helft met zijn wisselkeeper, daar ex-BDC-keeper Gert Stavast niet goed op dreef was. Toch ving Smeeing/BDC de tweede helft goed aan, want de voorsprong werd al snel opgeschroefd tot 9-12. Doordat de Soester opbouwrij een off day had, resulteerden 3 snelle aanvallen van UDSV in evenzoveel doelpunten. Wederom nam Smeeing/BDC het heft in handen en wist via dit lichte over wicht 10 minuten voor tijd op een 16-18 voorsprong te komen, mede door enke le goede acties van keeper Edwin Zoe telief. In de slotfase was het UDSV dat naar een 21-18 voorsprong wist uit te lopen, hetgeen voor de Soester heren niet meer in te halen was. Via Richard van de Hoef zijn vijfde doelpunt werd de uitslag bepaald op 21-19. Volgende week moet Smeeing/BDC naar het Limburgse Panningen om de strijd aan te binden met koploper Fancom BE- VO. Zaterdag deden twee A.V.Pijnenburg- atleten mee aan de Duincrossloop over precies 10 km. in het duingebied nabij Den Helder. In deze wedstrijd, gewon nen door Gerard Huynen in 33 min. 40 sec., gevolgd door Klaas Pelgrim in 33 min. 52 sec. werd Joop van Leijenhorst 2e veteraan op een 7e plaats in de alge mene rangschikking in 35 min. 10 sec. Harry van Brummelen liep hier ook een van zijn betere crosswedstrijden, hij werd 9e in 36 min. en 7 sec. Beiden maakten een sterke indruk, hetgeen goede perspectieven biedt voor de nog komende crossen, met name Joop van Leijenhorst, die begin maart tijdens de Nederlandse Kampioenschappen kans heeft zich te plaatsen bij de veteranen top-10. De atletiekvereniging Pijnenburg orga- nissert op zondag 8 februari haar club kampioenschappen cross vanaf het at- letiefccomplex aan de Wieksloterweg. Vanaf 11.00 uur vinden tot en met 13.00 uur niet minder dan tien verschil lende starts plaats. De pupillen lopen één ronde van onge veer 1000 meter, terwijl de afstanden voor de andere groepen oplopen van 2200 meter (ééen grote ronde) tot 8800 meter (4 ronden). Om 14.00 uur vindt de prestatieloop plaats. Deelnemers hieraan hebben de keuze uit één, twee, drie of vier ronden van elk 2200 meter. Aan het deelne men zijn geen kosten verbonden. In schrijven kan men vanaf 13.00 uur tot de aanvang. De verschillende starts zijn: pupillen C 11.00 uur, pupillen meisjes AB 11.10 uur, pupillen jongens B 11.20 uur, pu pillen jongens A11.30 uur, meisjes CD 11.40 uur, jongens D 11.50 uur, jon gens C 12.00 uur, meisjes AB 12.15 uur, jongens AB 12.30 uur heren en da mes 13.00 uur en prestatielopen 14.00 uur. Het parkoers loopt vanaf de atletiek baan door het landgoed Pijnenburg. aantal trainers en andere volleyballief hebbers. De meisjesselectie van de am bitieuze Soester volleybalvereniging heeft kennis kunnen maken met de strenge, maar altijd glimlachende Chi nese toptrainer, die wanneer daar aan leiding toe was ook de speelsters com plimenteerde voor hun inzet. Een zeer leerzame avond waarmee de talrijke trainers zeker hun voordeel kunnen doen. Door de winterse omstandigheden wa ren het afgelopen weekend weer geen voetbalwedstrijden mogelijk. Toch hoefde de SEC-jeugd zich ook deze zaterdag niet te vervelen. Op zaterdag morgen kon de SEC-jeugd terecht op de Petersbaan, waar schaatswedstrij den waren georganiseerd. Velen bon den de schaatsen onder voor een mor gen schaatsplezier. Er werd tussen de deelnemers felle strijd geleverd voor een ereplaats. Bij de F-pupillengroep bleek Robin de Raadt de sterkste, gevolgd door Robert Scheerhoora en Sander van Veenen- daal. Bij de E-groep was de le plaats voor Christiaan Andriessen, de 2e plaats voor Robert van Schalkwijk en Remco van Veenendaal werd hier 3e. Bij de C- en D-groep eiste Ronald de Kruyf de le plaats voor zich op, gevolgd door Willem Mönich en Ad van Oos trum. De C- en D-groep reed ook nog een wedstrijd over 1500 meter. Deze werd gewonnen door Dennis van Vliet, terwijl Robin v.d. Klok 2e werd en Ro nald de Kruyf 3e. Het werd een ge slaagd schaatsfestijn, waarbij de weg blijvers wel wat gemist hebben. De A- en B-juniorenselecties hielden i deze dag hun conditie op peil door een fikse voetbaltraining. Op zaterdagavond waren de bowling banen afgehuurd in C-drie. Eerst kwam de C-juniorengroep aan de beurt. Met veel plezier werd er gestreden om het hoogste puntentotaal te bereiken. Bij het bekend maken van de uitslag bleek Dennis van Vliet de meeste punten te hebben behaald. De 2e plaats was voor Paul Vink, die in een barrage Jeffrey Pu- reveen naar de 3e plaats verwees. Ver volgens was de beurt aan de A-junio- rengroep en het damesteam. Zij hebben er ook een zeer gezellige avond van ge maakt. Zoals u ziet hoeft de SEC-jeugd zich op I een voetballoze zaterdag echt niet ver velen. Toch hopen de meesten dat we nu eindelijk weer eens kunnen voetbal len. Programma SEC Al vrij SEC A2-Roda A3 14.30 u. 't Gooi Bl-SEC BI 13.00 u. HVC B2-SEC B2 13.00 u. Achterveld B2-SEC B3 13.00 u. SEC Cl vrij IJsselm.vogels C5-SEC C2 11.45 u. WZA Dl-SEC Dl 11.45 u. SEC D2-Spakenburg D3 10.45 u. SEC El-Soest El 10.00 u SEC E2-WZ E2 10.45 u. SEC Fl-Roda F3 10.00 u. SEC F2-Hoogland F2 10.00 u. Roda F7-SEC F3 10.00 u. In de Bilt speelde Smeeing/BDC een slechte wedstrijd tegen Takt. Nadat in de 4e min. Ada v. Hal een strafworp be nut, duurt het tot de 16e minuut alvo rens Takt de gelijkmaker laat aanteke nen. In dit eerste kwartier laat Smeeing/BDC diverse mogelijkheden onbenut, omdat er te weinig druk wordt uitgeoefend en er niet wordt doorge gaan op de momenten dat er gaten in de Takt-verdediging zijn. Takt loopt dan ook verdiend met een 4-1 voorsprong weg van de Soester dames. In de 27e minuut scoort Leontine Jansen 4-2. Maar bij het begin van de 2e helft heeft Takt een 6-2 voorsprong. Heel even ziet het er naar uit dat Smeeing/BDC terug komt, en via een mooi doelpunt van Thea Brunt en een benutte strafworp van Ada v. Hal wordt het 6-4. Het ge heel wordt er in de 2e helft niet beter op, omdat de Biltse dames er nog al hard te genaan gaan. Een Takt-dame krijgt zelfs de rode kaart, na een grove over treding tegen Ada v. Hal. Nadat takt is uitgelopen naar een 9-4 voorsprong (11e min.) maakt Thea Brunt er nog 9-5 van, maar de Soester dames spelen een kansloze wedstrijd, en via het goed af maken van de kansen wordt de eind stand bepaald op een 12-5 overwinning voor Takt. Het eerste meisjes-junioren team van Smeeing/BDC moest afgelopen zon dag haar meerdere erkennen in het team van koploopster Nijenrodes. Hoewel de verwachtingen hoog ge spannen waren in de goede afloop van de wedstrijd, in de eerste ontmoeting was immers maar nipt verloren, kon Smeeing/BDC nimmer imponeren. Nijenrodes liep al in de eerste helft ver weg van de meisjes van coach Diny v.d. Heiden. Bij rust had de tegenstandster al een comfortabele voorsprong van 2-8 opgebouwd. Ook in de tweede pe riode keerde het tij niet. Via 4-11 werd het een te ruime overwinning van 6-16 voor Nijenrodes. Door deze overwin ning was het kampioenschap voor hen binnen. Voor Smeeing/BDC resteert nog de strijd om de tweede plaats in de competitie. Een plaats overigens die bij de start van de competitie niet voor mo gelijk werd gehouden. Overige uitslagen: Jongens: Pupillen - Voice 8- 5 Baara - Aspiranten 0-30 Voice - Aspiranten 2 10- 8 Junioren - BSV 17- 6 Meisjes: Pupillen 1 - Nijenrodes 10-13 BSV - pupillen 2 6-7 DWSM - Aspiranten 1 9-4 Corbulo - Aspiranten 2 3-7 Junioren 1 - Nijenrodes 6-16 DWSM - Junioren 2 9-12 Jongens/Meisjes: Baara - Welpen 5- o De Schaak Club Soest is in de "winning mood". Het vlaggeschip versloeg het Hilversumse HSG 5 met duidelijke cij fers, 7-1. Dit gebeurde in een uitwed strijd. De volgende dag ontvingen de A-junioren gasten uit Nieuwegein en bereidden deze een warm onthaal: 3 1/2-1 1/2 en de gastheren waren nog mild! Hiermee is de unieke situatie gehand haafd, dat alle vier de Soester teams promotiekansen behouden hebben. Drie van hen gaan zelfs aan de leiding in hun afdeling! HSG 5 - Soest 1 René Molenaar en Eddie v.d. Velden zorgden voor 2-0. Daarna bleef het een tijd "stil"; aan alle borden werd ge zwoegd. Chiel Vennik, die met wit zijn geliefde Catalaans speelde, zag zijn ruimtevoordeel steeds grote worden en drukte zijn opponent langzaam maar zeker van het bord. Ivar Chavannes zorgde voor 4-0 door met zwart in een Siciliaanse opening eerst een tijd zich stug te verdedigen en vervolgens in het middenspel een kwaliteitsoffer te bren gen, dat hem een gewonnen eindspel van loperpaar tegen toren oplevert. Vegter verdedigde zich Frans en stond na 11 zetten ruim voldoende. In een materieel gelijkstaand eindspel bleek zijn paard sterker dan de loper van de tegenstander. Eric de Haan en Gerrit Muis zorgden in een "zoetjes-aan-dan- breekt-het-lijntje-niet"-stijl voor 7-0, waarna Rob van Aurick enigszins uit de toon viel door zijn goede stelling te ver prutsen. Intern De koplopers hadden het zwaar te ver duren afgelopen vrijdag in Credo. René Boekhoff verloor in een Bird-opening van Eddie v.d. Velden, die zich nu defi nitief in de kopgroep schaarde. Hij staat nu vierde. Braf verloor van de laatste tijd zeer op dreef zijnde Paul van der Hammen. René Molenaar tenslotte ging in een zeer wilde partij tegen Gerrit Muis ten onder. Voor Rob van Aurich, die in het Hoog oventoernooi momenteel zijn groep aanvoert, kwam er geen revanche tegen Weenink: remise. Espeet en Smedema remiseerden eveneens. Haijo Schipper moest lang en geconcentreerd spelen om jeugspeler Nijman tot overgave te dwingen. De Boer scoorde zijn eerste ladderpun- ten tegen Schenderling, die het op zijn "Russisch' probeerde. In groep 2 van de interne competitie werden de volgende partijen ingehaald: Balvers - Verrips 1/2-1/2, Gerth - Su- lenta 0-1, Rosendal - Van Vliet 1-0, Van Bakel - Weenink 0-1, Nieuwelink - .Goes 0-1, Wolzak - Voet afgebroken. De uitslagen van de gespeelde wedstrij den zijn: De Oude Engerd-Strijkbout: 0-5 Silverstar 1-SBR 2: 1-4 Tryers-Flushing Meadow: 0-5 Tejoko-WAB: 3-2 De Oude Enghe-Turtles: 4-1 Prolebo-Toetanchamon: 0-5 C-drie 2-Wuppies: 5-0 C-drie I-Runners Up: 1-4 J.V.C.-Silverstar 2: 0-5 Pioniers-Bodrum: 2-3 Laatbloeiers-Ketel 1: 1 1/2-3 1/2 DSK-Bullseye: 2-3 _'t Juk-Happy Hoekers: 4-1 HAM-Dexcrest: 1.4 TZN-Trio Bleeker: 1-4

Soester Courant | 1987 | | pagina 17