Za 'brd El Mieke Havik onderneemt aanval op werelduurrecord MoLOS I Red Stars-dames in halve finale Nederlandse bekercompetitie uiÊUSjf Eemvogels nog steeds aan kop SPLINTER EEMLAND B.V. ESS Brouwer aan kop SoVoCo in race om kampioenschap PAGINA 18 WOENSDAG 4 FEBRUARI 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 mmmS Gienzen verleggen en doelen stellen stimulans Soester topwielrenster WIELRENNEN KORFBAL Springwedstrijden Eldorado RUITERSPORT YYZ'49 Jeugdniews Op dinsdag 17 februari start bij ons de cursus Beroeps Goederenvervoer voor het CCV-B diploma verkeersschool Zesde brengt zevende eerste verlies toe BASKETBAL ZAALVOETBAL Loodgieterswerk VOLLEYBAL Shot start competitie met wisselend succes TAFELTENNIS Nederlands Scrabble Kampioenschap voor vijftiende keer in De Rank Overmorgen, vrijdag 6 februari, doet Mieke Havik een aanval op het we relduurrecord overdekte laaglandbaan. De Soester wielrenster wil in zes tig minuten een gemiddelde snelheid van 45 kilometer ontwikkelen. Maandenlang is ze in de slag geweest om straks het record uit handen van de Fran^aise Jeannie Longo te ontfutselen. "Het heeft te maken met grenzen verleggen," verklaart de dertigjarige topsportster als we haar in haar woning om tekst en uitleg vragen. Op de baan in Wenen weet ze zich over twee nachtjes slapen gesterkt door een begeleidingsteam van zeven specialisten, geen overbodige luxe als het gaat om een wereldrecord, en ddér gaat het Mieke Havik om. "Het uurrecord is voor mij een grens. Topsport op zich is voor mij het verleggen van grenzen. Een uur- record spreekt mij enorm aan. Je moet je een uur lang inzetten, alles eruit halen wat er in zit, jezelf afbeu len. Prachtig vind ik dat. Sporters kennen dat gevoel wel; het zit niet echt mee, maar je doet het toch. Het is dan een heerlijk gevoel als je thuis onder de douche staat, en je hebt het toch gehaald. Topsport is doelen stellen. Als ik om zes uur wil op staan, moet ik dat ook doen. Als ik iets in mijn hoofd heb is dat de sti mulans om dat doel te bereiken." 44 kilometer en 718 meter "Natuurlijk denk ik dat mijn recordpo ging slaagt. De goede hoop is gevestigd op vrij reële gegevens van testen. Begin januari reed ik 44,5 kilometer in Rotter dam, terwijl de omstandigheden niet ideaal waren te noemen. Een wereldre cord is een wereldrecord. Ik moet in een uur meer dan 44 kilometer en 718 meter fietsen. Dat heeft nog nooit iemand ge presteerd. Het record ligt scherp. De kans dat ik het haal is net zo groot als dat het niet lukt. Je moet je echter niet bij het idee neerleggen dat je geen record 'rijdt, anders moetje niet gaan. Het hele team is ervan overtuigd dat de poging zal slagen," klonk de optimistische Mie ke Havik vorige week, een dag voor haar vertrek naar Oostenrijk, waar hét moet gebeuren. Dat Mieke Havik en haar zeven bege leiders geen halve maatregelen hebben getroffen, maar dat een gedegen voor bereiding aan de basis is gelegd voor een kansrijke poging wordt al enigszins duidelijk bij het maken van een af spraak met de succesrijke wielrenster. Na enig puzzelen vindt Mieke Havik een klein gaatje in haar overvolle agen da. Als we bij haar aan de ontbijttafel zitten gaan twee telefoons voortdurend. Echtgenoot Hans Hogendoorn, die als kok deel uitmaakt van het 'record team', beantwoordt de (over)bezette lij nen. Alleen als Mieke Havik tijdens haar relaas bemerkt dat haar trainer Eddy Verheyen aan de bel heeft getrok ken, onderbreekt ze op eigen initiatief even het gesprek om nog enkele sche ma's met Verheyen door te nemen. Groene trui Indien Mieke Havik in haar opzet slaagt is ze in het bezit van twee records. In 1983 fietste ze al een wereldrecord bij elkaar door de 100 kilometer af te leg gen in 2 uur, 31 minuten en 30 secon den. Grote internationale successen boekte ze vooral ook in 1984 tijdens de eerste Tour de Femme, de ronde van Frankrijk voor vrouwen. Als eerste vrouw werd ze na de proloog in de gele leiderstrui gehuld, waarna ze nog vijf dagoverwinningen haalde. In Parijs mocht ze in de groene trui (puntenklas sement) het erepodium op, terwijl ze in het algemeen klassement als elfde ein digde. Een jaar later kon ze niet deelne men aan de Tour de Femme vanwege een hersenschudding, die ze bij een val had opgelopen. Later zou ze nog wel een tevergeefse aanval plaatsen op het toenmalige werelduurrecord op de on overdekte laaglandbaan van Keetie van Oosten-Hage. Dit keer is de voorberei- ding echter optimaal en dusdanig pro fessioneel opgezet dat Jeannie Longo met recht mag vrezen haar record te ver liezen. De succesrijke renster uit Frank rijk heeft er dan nog wel twee over: de uurrecords op de onoverdekte laag- en hooglandbaan. Aan de inzet van Mieke Havik en haar zeven man sterke bege leidingsgroep zal het in elk geval niet liggen als de poging onverhoopt op een deceptie uitloopt. Zenuwachtig? "Nee. Soms, maar dan vangt mijn sportpsychiater Ferdi Oyen me geweldig op. Straks op de baan in Wenen zie ik alleen hem en mijn trainer Eddy Verheyen. Het maakt voor mij niets uit of de tribunes leeg zijn of dat er tienduizend mensen zitten. Ik zie ze toch niet. Het is dan oogkleppen voor en gaan. Niet kijken waar je uitkomt, maar gewoon gaan. Die instelling heb ik in acht jaar topsport geleerd. Zo'n pe riode is erg belangrijk om een wereldre cord te kunnen rijden. Na twee jaar lukt je zoiets niet, wantje lichaam moet leren om topprestaties te leveren. Ik heb nu een lange mentale en fysieke ervaring, en dat is een noodzaak." Mieke Havik had in eerste instantie ge pland om in Mexico op een hoogland- baan een record te vestigen. Het spon sorbedrag kon de kosten daarvan echter niet dekken. Dankzij Fiat en DA kan ze alsnog naar Wenen, een operatie die tienduizenden guldens kost. Alleen op de post materiaal staat al een bedrag van 50.000 gulden begroot. Voor de trip naar Mexico, die men in maart als nog hoopt te ondernemen, komt een bedrag van zes cijfers om de hoek kij ken. De inzet is het werelduurrecord op de hooglandbaan. Plaatsgenoten Grote sponsors zijn dus nodig, maar Mieke Havik wordt ook gesteund door plaatsgenoten. "Bij Rolf Leenders mocht ik altijd gratis aan Bodyrobic doen en in het Soester Natuurbad en De Turf kan ik me volledig ontspannen met zwemmen. Het lijkt misschien niets voor te stellen, maar je bent er wel af hankelijk van, voor mij is het erg waar devol dat dit mogelijk is. Trouwens, mijn sportmasseur René Grendel is ook een Soester," aldus Mieke Havik, die ook regelmatig traint met sporters uit Soest. "Het valt me op dat de sporters in Soest onderling een leuke band hebben. Dat stimuleert." Het wielrennen betekent voor Mieke Havik niet alleen topprestaties neerzet ten. Het plezier heeft bij haar wel dege lijk een plaatsje op de eerste rang. "Da- meswielrennen is nog een jonge sport, maar desalniettemin een topsport. Dat blijkt wel uit de Tour de France en het feit dat het een Olympische sport is. Je kunt je wel afvragen of rondjes om de kerktoren rijden ook topsport is. Ik be drijf deze sport zuiver en alleen voor mijzelf, en dat geldt ook voor het we relduurrecord. Het plezier telt dus zeker mee. Straks ga ik om elf uur lekker rus tig fietsen met Jaap van de Berg (de Soester thriatleet-red.) en in buiten landse etappe-wedstrijden kan ik ge nieten als ik met Monique de Bruin ga inrijden. De uitstapjes, de mensen die ik ontmoet, het maakt veel goed. Ik ben vrij veel met topsport bezig, ik train twee tot drie keer per dag. M'n sociale en maatschappelijke leven moet ik erop instellen. Alles moet je ondergeschikt maken om een doel te bereiken. Dat kan alleen als je een gericht doel hebt," weet Mieke Havik, die vorig jaar in 15 wedstrijden als eerste over de meet kwam. Doelen stellen en grenzen verleggen. Dat is haar stimulans om topsport te be drijven. Eén van haar doelen is om net zo lang te blijven wielrennen als ze er lol in heeft. Ze zal er ongetwijfeld alles aan doen om die grens te blijven verleggen. Eemvogels 1 speelde afgelopen zater dag een belangrijk duel tegen Ter Leede 1 in Leerdam. De inzet was het kampioenschap in de derde klasse. Gaudia Touwslager opende de score met haar befaamde omdraaibal. In de tiende minuut maakte Ter Leede gelijk en even later kwamen ze zelfs voor. Ge lukkig kon Jack Amersfoort vlak voor rust 2-2 scoren met een afstandsschot. In de tweede helft verschalkte Claudia Touwslager op dezelfde manier als voorheen haar tegenstandster. Eemvo gels ging door en de Soesters namen af stand door doelpunten van Hildo Krop en Jack Amersfoort, waardoor het 2-5 werd. Dit was Ter Leede teveel. Zij scoorde nog eenmaal, waarna de Eem vogels het spel naar zich toe trokken. De eindstand werd 3-7 na de laatste doelpunten van Hildo Krop en Claudia Touwslager. Het tweede seniorenteam was te gast bij het sterke Hemur Enge 2 in Ameron- gen. Agnes Kraaikamp scoorde al vlot uit een doorloopbal 0-1, maar een straf- worp betekende 1-1. Hierna nam He mur Enge een voorsprong en in de 14e minuut maakte Ad Middelkoop met een afstandsschot gelijk. In de tweede helft scoorde Hemur Enge binnen twee minuten 3-2. Even later zorgde Agnes Kraaikamp door een combinatie met Nanda Toonen voor 3-3. Weer nam de thuisploeg een voor sprong en nu was het Ingrid Martens die voor de gelijkmaker zorgde. Na 5-4 konden de Eemvogels het met een ver schot van Reinoud Toonen nog bijhou den, maar in de slotfase werd het 6-5. De Eemvogels namen risico's en dat re sulteerde in een strafworp: 7-5. Eemvogels 3 had moeite met Wouden berg. Na een 3-4 ruststand kwam Wou denberg 5-4 voor, maar de Soesters gin gen uiteindelijk toch met de winst naar huis. De doelpunten kwamen op n^m. van Henk en Netty Friebel (3x), Tim Martens en Wim van Rheenen (strat- worp). Het laatste seniorenteam stond een zware korfbalwedstrijd in Huizen te wachten. Na een 2-0 achterstand scoor de Frans Wisse 2-1. Huizen wist ook de korf te vinden en Wim van Rheenen hield met een doelpunt de spanning er in. De ruststand werd 4-4 door doel punten van Frans Wisse en Ad van den Hoed. Huizen opende weer de score, maar Ans Nieuwenhuis maakte met een ver schot 5-5. Iedere keer keken de Soesters tegen een achterstand aan, maar door doelpunten van Nel Koster en Wim van Rheenen werd het vlak voor tijd 8-7. In de laatste minuut wist Ad van den Hoed een strafworp te for ceren en Frans Wisse verzilverde deze kans op een gelijkspel, zodat de Eem vogels met een 8-8 stand naar Soest to gen. Eemvogels J2 ging in Woerden bij For- tis J2 op bezoek. Na een 0-2 voor sprong, nam Fortis het heft in handen. In de tweede helft scoorde de thuis ploeg liefst 4 maal en mede door het missen van drie strafworpen moesten de Eemvogels met een 4-2 verlies ge noegen nemen. De O-aspiranten moesten tegen Wou denberg C2 korfballen. Met rust was het 1-2 door doelpunten van Nicole Nieuwenhuis en Shane van de Kuil. In de tweede helft gingen de Eemvogels door, en door doelpunten van Nicole en Manon Nieuwenhuis en Ronald van Luytelaar werd de eindstand 2-5. De Eemvogelpupillen konden het niet bolwerken tegen H.K.C. Ql. Met slechts 6 spelers werd er met 7-0 verlo ren van de Utrechtse ploeg. 7 Februari worden in Beukendal de vol gende wedstrijden gekorfbald: 16.30 uur Eemvogels Dl - Spirit D2 17.15 uur Eemvogels Cl - Altius C2 18.00 uur Eemvogels J2 - Reflex J1 19.00 uur Eemvogels 4 - Altius 7 20.00 uur Eemvogels 3 - Dindoa 3 21.00 uur Eemvogels 2 - Viko 4 22.00 uur Eemvogels 1 - Victum 1 Voor meer informatie kan er gebeld worden naar Agnes Kraaikamp (tel. 12743). Onder grote belangstelling werd afge lopen zondag een springwedstrijd ge houden bij Ruitersportcentrum "Eldo rado". Uiteraard waren er tevens een aantal ruiters van Paardensportcen trum Soest aanwezig. Om 10.00 uur be gon men met het 0.40 cm. Na barrage was de uitslag: le Emiel van Dorrestein met Ballerina; 2e Agnes Carton met Foxy; 3e Renate van Es met Bianca. Hierna kwamen de ruiters/amazones voor het 0.60 cm. De uitslag hiervan: le Murthe Laus met Langarth; 2e Sasha van Ginkel met Snor; 3e Yvonne Butselaar met Ringo. Na de 0.60 cm. werd het parcours ver- jhoogd naar 0.80 cm. Na barrage: le Sandra van Breukelen met Uranus; 2e Marjan Stemman met Uranus; 3e Miranda van Voskuylen met Wen- dy. Voor de gevorderde springers werd het parcours verhoogd tot 1.00 mtr. en 1.10 mtr. Het 1 meter is gewonnen door Mare Küh met Vasco, het 1.10 mtr. door Yvonne Hartman met Yvanhoe H. De volgende wedstrijd bij Ruitersport centrum Eldorado is a.s. zondag 8 fe bruari 1987. Deze wedstrijd wordt georganiseerd door Ponyclub Eldora do. Wedstrijdprogramma zaterdag 7 februari Baarn BI - WZ'49 BI 13.00 uur WZ'49 B2 - TOV BI 13.00 uur s.o.Soest C2 - WZ'49 Cl 11.45 uur WZ'49 C2 - De Glind Cl 11.45 uur AmersfBoys D1 - WZ'49 D111.00 uur WZ'49 El is vrij SEC E2 - WZ'49 E2 10.45 uur WZ'49 F1 - IJsselm.vog. F110.00 uur WZ'49 F2 - T.O.V. F2 11.15 uur A.N.W.B. erkend VAN LENNEPLAAN 4 SOEST TELEFOON 02155-16621 De basketbalvereniging The Red Stars blijkt altijd in staat te zijn een voorna me rol te spelen in de strijd om de Ne derlandse beker. Het eerste dames team plaatste zich afgelopen zaterdag ten koste van Marathon Ylissingen voor de halve finale. Heren 1 kan bin nenkort dezelfde positieve daad ver richten. De jongens junioren werden uitgeschakeld door landskampioen Sportlife Canadians. In Vlissingen lieten de dames van Red Stars er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Vanaf het begin speelde de Soester ploeg furieus, en daartegen had Marathon weinig in te brengen. Het werd 88-46 voor Red Stars. Daarmee is het damesteam voor de tweede keer binnen vier jaar doorgedrongen tot de halve finale. In 1983 bereikte Red Stars al de finale. Toen werd in de laatste mi nuut een 'zekere' voorsprong uit han den gegeven. Voor sommige dames 1 speelsters bestaat de kans dat ze voor de derde maal sinds 1980 in een bekerfina le uitkomen. In dat jaar wonnen de meisjes junioren van Red Stars de be ker. De heren van Red Stars kunnen een succesje in de bekerstrijd best gebrui ken nu de reguliere competitie reeds als teleurstellend beschouwd kan worden. De thuiswedstrijd tegen het reserve team van MSV ontaardde in een blama ge voor de ploeg van Hans de Rond. Tijdens de wisseling van de baskets had Red Stars alle goede papieren nog in handen (53-33), maar acht minuten la ter waren de gasten uit Noordwijk weer terug in de wedstrijd, terwijl bij zeventig punten de teams weer op gelijke hoogte waren. Red Stars viel in de resterende tijd door de mand met een niets voor stellende persoonlijke verdediging, en mocht eigenlijk nog blij zijn dat MSV de overwinning in dé slotseconden op 78- 76 hield. Bijna hadden de jongens junioren tegen Sportlife Canadians voor een verras sing gezorgd. Tegen de Nederlandse kampioen werd de Soester ploeg weinig uitzicht op de halve finale toegespeeld, maar vrijwel de hele eerste helft leidde Red Stars de aantrekkelijke wedstrijd. Tot 37-40 konden de jongens junioren hun tegenstander voortreffelijk bijbe nen. Daarna moesten zij duidelijk aan kracht inboeten tegen het met veel lan ge spelers gezegende team uit Amster dam. Red Stars verloor met 50-66, maar bewees wel in staat te zijn tot goe de prestaties. In 1978 was het junioren team van Red Stars overigens nog be kerhouder van Nederland. De jongens junioren verloren in het af gelopen weekeinde ook de competitie wedstrijd tegen Rotterdam-Zuid met 66-78. Zes wint van zeven Sinds zaterdag heeft Red Stars geen team meer binnen de gelederen zonder puntenverlies. Het zevende herenteam verloor vrij onverwacht de ongeslagen- status. Verantwoordelijk voor deze ge voelige knauw was Red Stars 6, aat daarmee op gelijke hoogte kwam als het zevende, Beide ploegen voeren nu de ranglijst aan in de vierde klasse. 'Zes', dat de eerste wedstrijd tegen 'zeven' nog met 36-84 had verloren, startte on gekend met een serie van drie driepun ters binnen twee minuten. 'Zeven' had vervolgens de volledige tijd in de eerste helft nodig om die plotselinge achter stand om te buigen in een 24-20 voor sprong. De confrontatie tussen'zes' en 'zeven' was vooral spannend, waarbij het verschil tussen beide Red Stars teams nooit hoger opliep dan zes pun ten. Een dergelijke bres sloeg 'zes' in het laatste kwart van de wedstrijd. 'Ze ven' leidde aanvankelijk met 45-40, maar gaf het initiatief op dat moment onnodig uit handen. "Zes' benutte het slordige balverlies van 'zeven' steeds om met een counter toe te slaan. Vooral hierdoor werd het 45-51 voor de spe lers van 'zes', die na afloop last hadden van hun voeten omdat ze continue op hun tenen moesten lopen. In de twee laatste minuten gebeurde er van alles en nog wat, maar de 53-51 overwinning van 'zes' was verdiend te noemen. Naar alle waarschijnlijkheid ontmoeten de twee teams elkaar aan het einde van het seizoen voor de derde keer in een be slissingswedstrijd om het kampioen schap. Uitslagen: Heren 1 - MSV 76-78- Heren 4 - Green Giants 78-53 Heren 5 - Dunckers 49-61 Heren 6 - Heren 7 53-51 Dames 1 - Marathon 88-46 Dames 2 - Green Giants (n.v.) 56-48 Dames 3 - Sparta 31-71 Jongens - Rotterdam 66-78 Jongens - Canadians 50-66 Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in jonge gebruikte Ford-auto's Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven BEUKENLAAN 80 keukendal) SOEST - TEL 02155-12643 EEMNESSERWEG16-22 - BAARN - TEL. 02154-15555 ESS Brouwer 1 leverde een knappe prestatie door concurrent van de Post met 4-2 te verslaan. Brouwer kwam slecht uit de startblokken en keek bij de rust tegen een 0-2 achterstand aan. De uitstekend keepende Jack Nagtegaal stond meerdere treffers van de Biltho- venaren in de weg. Na de pauze pakten de Brouwer boys de zaken energieker aan. Er werd direct gestoord. Brouwer nam het heft in han den en beheerste steeds meer het spel. Dit leidde tot de bijna vanzelfsprekend volgende doelpunten. Een mooie com binatie tussen Bram v.d. Munt en Wil lem de Vries werd door laatstgenoe- mende beheerst afgerond. Een af standsschot van Chiel Struyk zorgde voor de gelijkmaker. De goed opko mende TTieo Zeyderveldt stelde Arie Postema in staat de 3-2 voorsprong in te knallen. Die stand bleef gehandhaafd tot vlak voor het eindsignaal. Willem de Vries speelde vlak voor het laatste fluit signaal enkele spelers knap uit en gaf Walter Daselaar een niet te missen kans. De beide Soester ploegen ESS Brouwer en DVS nemen de koppositie in de hoofdklasse in. Beide ploegen hebben veertien punten verzameld, waarbij ESS Brouwer één wedstrijd minder heeft gespeeld. Brouwer H Het tweede team van Brouwer is het nieuwe kalenderjaar goed gestart door de twee geprogrammeerde competitie wedstrijden in winst om te zetten. De SVM Boys uit Maartensdijk werden I 1 met 7-4 opzij gezet. De geblesseerde doelman Bert Lüschen werd knap ver vangen door Ed Brouwer. Bij de rust had Brouwer een 2-0 voorsprong door doelpunten van Joop Pouw en Hendrik Jan de Boer. In Driebergen won Brouwer II met 3-5 van CDN. Technisch was Brouwer de betere ploeg en knap en snel spelend werd een ruime 1-4 voorsprong geno men door doelpunten van Joop Pouw, Bert Huisman, Richard de Bruin en Theo Zeijderveldt. Daarna was het CDN dat met veel inzet het heft in han den nam. CDN kwam terug tot 3-4. Brouwer had het geluk aan zijn zijde dat de scheidsrechter een zuiver doelpunt van CDN over het hoofd zag. Een hard ingeschoten bal stuiterde via de staan der net zo hard het veld weer in. Even later zorgde Ed Brouwer met een knap pe lob voor 3-5. Programma: vr. 6 febr. 20.00 uur (KNVB sportcentrum Zeist) ESS Brouwer 2 - van de Post 2 ma. 9 febr. 21.00 uur SI winkelier - Bilthoven) vervest TCG - Brouwer 1 ma. 9 febr. 21.00 uur (Lindenhof - Odijk) ESS Brouwer 3 - Odijk 3 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam heeft de streekderby tegen Cito in Zeist met een duidelijke 3-0 over winning in haar voordeel beslist. Het tweede damesteam van de Soester vereniging liet geheel onverwacht winst liggen in Sliedrecht. Na een riant lijkende 2-0 voorsprong werd verlo ren met 3-2. Dankzij het verlies van koploper Nivoc uit Nieuwegein bleef de schade beperkt. Wel kwam Abcou de weer langszij zodat nu drie teams strijden om de promotie naar de twee de divisie. SoVoCo-Stam 1 raakt weer in vorm Niet alleen het verlies tegen Sparta maar vooral het minder overtuigende spel in de laatste wedstrijden baarde trainer Werner Paans zorgen. Het eer ste damesteam van SoVoCo-Stam draaide niet zo soepel als van een kop loper in de tweede divisie mocht wor den verwacht. Tegen Cito ging het er weer op lijken. Vooral verdedigend speelde het team een prima partij. Wel licht heeft de demonstratie van Bonds coach Pang de dames geïnspireerd. Ci to kreeg in elke geval bijna geen bal rechtstreeks op de grond. Maar ook aanvallend werden veel minder fouten gemaakt dan in voorgaande wedstrij den. Cito, gebrand op revanche voor het geleden verlies in de eerste wed strijd, deed er van alles aan om tot winst te komen, maar het kwam te veel te kort. Winst voor Soest in de eerste set met 15-5, gevolgd door een 15-4 over winning in de tweede set. In de derde set bracht Cito een sterke troef binnen de lijnen. Cito nam een 5-1 voor sprong en hield die vier punten vast tot 14-10. Pas toen hervond SoVoCo-Stam zich en maakte bekwaam de set uit. Inge Everts, ingevallen voor een overigens goed spelende Madeion Rosier, maakte met twee ferme klappen een eind aan de Cito-illusie, 16-14. SoVoCo-Stam blijft door deze overwinning lijstaan voerder in de tweede divisie. SoVoCo-Stam 2 verliest De dames van SoVoCo-Stam hebben de korte winterstop niet zo goed over brugd. Speelde SoVoCo-$tam 2 vorige week al geen beste wedstrijd, ook nu te gen Sliedrecht maakten zij geen al te beste indruk. Van meet af aan keek de ploeg tegen een flinke achterstand aan, wist bij te krabbelen en zelfs de eerste set winnend af te sluiten, 15-13. Toen ook de tweede set werd gewonnen leek er geen vuiltje aan de lucht. Maar Slie drecht dacht daar anders over en vocht voor de laatste kans op winst. Bij 13-11 in het voordeel van de Soester ploeg vluchtte Sliedrecht in de laatste time- out en dat werkt. SoVoCo-Stam maak te vier fouten op rij en moet de winst aan de thuisploeg laten. In de vierde set liet de aanval het geheel afweten en dat be tekende opnieuw winst voor de thuis ploeg. SoVoCo-Stam zag het in de 5e set niet meer zitten. De dames wissel den met een 8-4 achterstand van veld om daarna de set te verliezen met 15-7. SoVoCo-Stam hield slechts ééen punt over aan het duel en kwam daardoor op een derde plaats in de derde divisie op slechts twee punten achter nummer één. Volleybal deze week Morgenavond in Sporthal Beukendal staan weer enkele interessante wedstrij den op het programma. 18.45 uur meis jes SoVoCo A2 tegen Touché A2 en in de districtsklasse SoVoCo 4 tegen de dames van Surf uit Hoevelaken. Zaterdag spelen de heren van SoVoCo- Stam in Sporthal De Bunt. Om 14.30 uur het tweede team tegen Salvo uit Maartensdijk, om 16.30 uur het eerste herenteam van SoVoCo-Sttam tegen Harderwijk. De dames van SoVoCo- Stam 1 spelen in Gouda tegen Radius terwijl SoVoCo-Stam 2 naar Nijkerk gaat om daar een rekening te vereffe nen met NVC, de ploeg die het team thuis in Soest twee punten afhandig maakte. Shot is de voorjaarscompetitie iets min der flitsend gestart dan in voorgaande jaren. Blessures en ziekte zorgden er voor dat een aantal teams niet op volle sterkte kon spelen. Het le herenteam verloor met 3-7 van het sterke Feye- noord, het 2e herenteam won met 9-1 van Twenty one up. Het 3e herenteam dubuteerde in de landelijke klasse met 6-4 op streekgenoot Good Luck. Senioren: Shot 1 - FVT 1 3-7 Na 14 wedstrijden op rij ongeslagen te zijn gebleven in eigen zaal, verloor Shot direkt bij het begin van de vooijaars- competitie. Verrassend was dit zeker niet, aangezien Shot het de eerste wed strijden zonder een geblesseerde Bart Lefel zal moeten doen. Diens vervanger Aksel van Elteren kwam weliswaar niet tot winst, maar bewees met prima spel toch dit nivo al aardig te kunnen bena deren. René Daselaar won twee wed strijden, terwijl Dirk Schuiling 1 partij wist te winnen. Een gelijkspel had ove rigens tot de mogelijkheden behoord als Dirk Schuiling zowel in de le als in de laatste partij van de avond wat min der slordig met de winstmogelijkheden was omgesprongen. Twenty One Up 1 - Shot 2 1-9 Shot 2 behaalde in Rotterdam een zeer ruime overwinning op het zwakke Twenty One Up, dat haar naam weinig eer aandeed. Zonder tot het uiterste te hoeven gaan, bleven Hans den Blanken en Gerhard Busch ongeslagen. Berend Jonker moest zijn eerste partij laten lo pen, waarmee hij de Rotterdammers de eer liet redden. Shot 3 - Good Luck 1 6-4 Het 3e herenteam moest direkt al een zeer belangrijke wedstrijd spelen tegen één van de andere degradatiekandida ten. Ook dit team moest uitkomen met een invaller, maar dit werd prima opge vangen. Een zeer sterk spelende Aksel van Elteren bleef ongeslagen, door on der meer de sterke verdediger Wytze de Jong te kloppen. Edo Fransen scoorde met twee zeges ook een ruime voldoen de, twerijl beiden ook het dubbel wisten te winnen. Good Luck 2 - Shot 4 2-8 Shot 4 kwam voor de tweede keer op rij tot winst, dit keer werd Good Luck 2 opvallende ruim verslagen. Arjan Schuiling handhaafde zijn 100% score, terwijl Frans Mark Schut en Chris Son- daar ieder twee keer wonnen. Jeugd: De landelijke jeugdteams zijn de com petitie wel erg pover begonnen met lou ter nederlagen. Het le jeugdteam ver loor in Huizen met 7-3, na zelfs nog met 2-3 te hebben voorgestaan. Het 2e jeugdteam speelde een leuke wedstrijd tegen het sterke Tempo Team uit Am sterdam, maar kwam net iets tekort. Het 3e jeugdteam verloor met 2-8 van het toch niet al te sterke Gispen uit Cu- lemborg. Tafeltennis aanstaand weekend: Aanstaande zaterdag 7 februari speelt het 2e herenteam thuis tegen Tafelten- nishuis uit Amsterdam. Shot 2 is vast van plan deze competitie het kam pioenschap te pakken en verdient daar voor de steun van veel supporters. De wedstrijd start om 17.30 uur in de Shot zaal aan de Heideweg. Het le herenteam reist naar Harkstede om tegen Argus te spelen. De schade beperkt houden zal waarschijnlijk het maximale resultaat zijn. Voor alle in lichtingen over de ttv Shot kan men te recht bij Bart van der Wal, tel. 16261 en Jan van Asch, tel. 19028. Voor de 15e keer zal op zaterdag 25 april a.s. het Nederlands Scrabble Kampioenschap plaatsvinden. Dit unieke Nedelandse Kampioenschap wordt gespeeld in "De Rank", Soes- terbergsestraat 18, Soest-Zuid. De opening zal om 10.00 uur worden verricht, waarna de eerste ronde begint, terwijl de prijsuitreiking om ongeveer 17.00 uur zal plaatsvinden. Zoals elk jaar speelt elke deelnemer 3 ronden, zo dat iedereen gelijke kansen krijgt en de spanning er tot het laatste moment in- blijft. Aan de hand van de "dikke Van Dale" zullen diverse moeilijke en vreemde woorden door een deskundige jury worden beoordeeld. Na in 1973 te zijn begonnen met een zestigtal scrabble liefhebbers uit Soest en omgeving, is het kampioenschap uit gegroeid tot een waar Nederlands Kam pioenschap met deelnemers uit het hele land. Het kampioenschap wordt geor ganiseerd door het Jongeren Ontmoe- tings Centrum (J.O.C.) van de Gerefor meerde kerk in Soest-Zuid. Men kan zich in laten schrijven bij on derstaand adres, waarna men een be vestiging mt spelersnummer krijgt thuisgestuurd. Degene die zich in wil la ten schrijven dient dit per briefkaart te doen waarop naam, adres, postcode, woonplaats en telefoonnummer is ver meld. Deze briefkaart moet voor 4 april binnen zijn bij het inschrijfadres. Het in schrijfgeld bedraagt f 12,50. Het inschrijfadres is: Jeroen Dijkstra, Meidoornweg 9, 3768 CM Soest. Er moet zoiets als een klein scrabble- wonder geschieden wil iemand van de Soester VanDalen kans zien Anneke Tak van het Soester kampioenschap '87 af te houden. Tijdens de 19e competi tie-ronde was er weer geen houden aan. Haar partij tegen Thea v.d. Berg gaf een eindstand te zien van 647-485, waar door haar puntentotaal in 15 partijen op 8678 is gekomen, met het kapitale gemiddelde van 579 punten per match. Opvallend ook het gespartel in de on derste regionen. Geen enkele speelster of speler speelt halverwege het seizoen beneden een gemiddelde van 300 pun ten en dat accentueert weer eens dat de versleten kreet "alles door oefening" ook in scrabble nog steeds aktueel is. Een andere opvallende uitslag was de uitkomst van de partij tussen Klaas Keuter en Dieuweke Vastenburg. Nummer twee van de ranglijst sneuvel de met 455 tegen 524 punten. Persoon lijke records werden in deze boeiende ronde verbeterd door Anne Nuysink, Trudy Danvers, Riet de Groot, Dieu weke Vastenburg, Jan Hekkenberg, Jan Danvers, Hanna Reichenberg, Wout Klute, Jan Leijendekker, Annie de Bree, Wil Bouman, Truus v.d. Veer, Ti neke v. Egdom, Thea v.d. Berg, Anne ke Tak, Maria Boom, Bep Blom. Stuk voor stuk scoorden ze in hun partijen hoog waardoor gemiddelden in op waartse richting gingen. Uitslagen 19e ronde: T. Danvers - R. de Groot 482-461 K. Keuter - D. Vastenburg 455-524 R. Druijff - J. Hekkenberg 520-508 A. Luttik - J. Danvers 303-623 H. Reichenberg - W. Klute 479-373 M. Klute - J. v. Zijtveld 348-450 J. Leijendekker - A- de Bree 512-434 A. Nuysink - W. Bouman 503-413 T. v.d. Veer - T. v. Egdom 427-430 T. v.d. Berg - A. Tak 485-647 M. Boom - D. Boele 355-340 B. Blom - W. Witkamp 381-475 Meta Klute had in de wedstrijd om "de prijs van de week" slechts 301 punten nodig om zich eigenares te mogen noe men van de waardebom die de fa. J. ter Horst, electrotechnisch buro, Nieuwe- weg 99 te Soest beschikbaar had ge steld. Donderdag a.s. ronde 20 in café-res taurant Van den Brink, Soesterbergse- straat 102. Aanvang der partijen te 19.30 en 21.00 uur.

Soester Courant | 1987 | | pagina 19