De Soester Duinen Strater Gerucht over verkoop Natuurbad aan Centre Parks 3LLEGE iG scliociiinlccr 'Spottersplaats' bij vliegbasis gaat dik twee ton kosten Beste r v ujt Soest 'Spartamet' - de fiets met iets - een nieuwe manier van fietsen! is vergissing Akk^mi; mevrouw u* Huis goed 9 verkop?!7 PAGINA WOENSDAG 4 FEBRUARI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 3 'Gemeentelijke kampeerders' willen permanente vergunning van DUBBEL Soest-Zuid gse IH ig 15 febr. U GERTH UT MEER Excuses aan kampeerders Dekens moeten begraafplaatsen vrijwaren van vorst-in-de-grond 'Lantaarns gestolen Bang&Olufsen:§] van Schoemaker Vechtpartij in C-drie Predikant Emmakerk gaat Soest verlaten Dr. L J.v.d.Brom wordt docent aan theologische faculteit Utrecht Autodief(?) na achtervolging gegrepen Situatie nu beslist onveilig Overleg C-drie - sporters mislukt SOESTERBERGSESTRAAT188 02155-12739 SOESTDUINEN Parkeerhavens in Wostok SOESTER COURANT Exclusief voor Soest bij fa. Grift, Schrikslaan Dutch for foreigners J Talenpraktikum Amersfoort Kunstkubus vernield Oproep uit Canada Gewichtigdoenerij of angst? Bijstandsvrouwen komen bijeen Bel Strater 02155-16151 D-VWO Tel. 02155-11715 et Griftland College 3n hun ouders. ivolgens een rond- istratie talenpracti- Jgebeuren. g- arte welkom in ons ïlkom tussen 10.00 H5 maart 1987, bij sisscholen. Het gerucht dat het Soester Natuur bad zou zijn verkocht aan Centre ■Parks (voorheen Sporthuis Centrum) amer, balkenplafond, bijkeuken, toilet lig- tamers, dakterras, theid kamertje ber- of 05964-1818 ingen bellen ten en •- 'ooo-oranje ïrsfoort. savonds en dat er in mei of juni al met de bouw werkzaamheden zou worden begon nen berust op een vergissing. Wethou der drs. G. Plomp deelde dat maan dagavond mee vanaf de publieke tri bune in de vergadering van de com missie Algemene Bestuurszaken on der voorzitterschap van burgemeester P. Scholten. De wethouder had daar als geïnteres seerde toeschouwer plaatsgenomen om de discussie over de nieuwe kampeer- verordening van dichtbij te kunnen vol gen. In de commissie ABZ kwamen de juridische aspecten daarvan aan de or de; in Plomps "eigen" commissie (Ruimtelijke Ordening) zou dinsdag avond over de inhoudelijke aspecten worden gesproken. Dat weerhield het bestuur van de kam peervereniging "Soestduinen", de ge bruikers van het gemeentelijk kam peerterrein, er niet van om al maandag avond duidelijk te maken dat ze geens zins gelukkig zijn met de koppeling die in het raadsvoorstel wordt gelegd tus sen de nieuwe kampeerverordening en de toekomst van het kampeerterrein, "in relatie met het moment waarop de voorzieningen bij het Soester Natuur bad gerealiseerd zijn". Het komt erop neer dat B. W., hoewel het gemeente lijk kampeerterrein voldoet aan alle ei- i sen van de nieuwe verordening, toch slechts een tijdelijke vergunning wil af geven. Aanvaardbaar Voorzitter C. Schuring van de kam peerders maakte dan ook enkele kriti sche kanttekeningen en pleitte juist voor een permanente vergunning. Hij bracht ook het gerucht over de verkoop van het Natuurbad ter sprake. De kam peerders vinden dat er nu eindelijk eens een aanvaardbare beslissing over het kampeerterrein genomen moet wor den. De uitbreiding van de camping 't Nest, waar de "gemeentelijke kampeer ders" t.z.t. een onderkomen zouden moeten vinden, is voor de kampeerver eniging geen aanvaardbaar alternatief en bovendien heeft het toegezegde overleg nog niet plaatsgevonden. De kampeerders wezen er ook op dat alle plannen nog steeds de mogelijkheid open laten om het gemeentelijk kam peerterrein te laten voortbestaan en on- derstreepten nog eens dat zij zelf andere oplossingen hebben aangedragen, waardoor de gemeente financieel niet wordt belast. "We zouden daarover praten als er meer zicht zou zijn op de si tuatie rond het natuurbad, en volgens ons is dat nu het geval," aldus de heer Schuring, die zijn betoog afsloot met een enigszins dramatische oproep: "Geef ons na 25 jaar nu eindelijk eens de zekerheid dat we hier kunnen blijven kamperen, en maak ons niet uitgere kend in het jaar van de daklozen hier in Soest dakloos!" Loskoppelen De fracties van Progressief Soest en de Partij van de Arbeid steunden het be toog van de heer Schuring, zoals uit de discussie bleek. Jan Visser (Prog. Soest) vond dat de kwestie van het kampeer terrein losgekoppeld moest worden van de nieuwe verordening en kon zich de "aversie" van de kampeerders tegen de geschetste ontwikkelingen heel goed voorstellen. "Schrap die passages over het kampeerterrein. We moeten dat niet even tussen de regels door ophef fen." Raymond van Gelder (PvdA) wees er nog eens op dat zijn fractie zien al bijna twintig jaar verzet tegen de opheffing van het parkeerterrein. "Dit alles sterkt ons in die gedachte. Wij zien ook geen termen voor een tijdelijke vergunning. Maak daar maar een permanente van." Adriaan Pothuizen (D66), Wiebe Mei lof (GPV), Kees Verheus (CDA) en Bert Krijger (WD) hadden geen be zwaren tegen het raadsvoorstel. Wel liet Ans Greefhorst (CDA) weten dat ook wat haar betreft alleen de verordening als zodanig aan de orde was. "Dat moe ten we niet koppelen aan het Natuur bad. Die discussie is hier niet op z'n plaats, al hoor je natuurlijk nog eens wat op die manier." Met dat laatste doelde ze op de verkoop-geruchten die even later door wethouder Plomp werden ontzenuwd. Vergissing Volgens de wethouder, die op voorstel van burgemeester Scholten en met toe stemming van de commissie bij uitzon dering aan de discussie mocht deelne men, berust het gerucht op een vergis sing. Het Soester Natuurbad is met ver kocht!" De kwestie van het gemeente lijk kampeerterrein is opgenomen in de door de raad aangenomen recreatieno ta, stelde Plomp vast. De gebruikers kunnen hun invloed ook nog aanwen den bij de inspraak over het bestem mingsplan "Landelijk Gebied", aldus de wethouder, die zich overigens de be zwaren van de kampeerders tegen de "koppeling" wel kon voorstellen. "Maar we moeten hen niet op het ver keerde been zetten; het enige waar zij mee zitten is de vraag om duidelijkheid. Als we meer weten over de verkoop van het Natuurbad zullen we, zoals beloofd, tijdig inspringen op de problemen voor het gemeentelijk kampeerterrein, maar dat stadium hebben we nü nog niet be reikt." De bestuursleden van de kampeer- dersvereniging "Soestduinen" wa ren maandagavond al ruimschoots voor het aanvangstijdstip van de commissievergadering ABZ in het gebouw van Gemeentewerken. Zij wisten niet dat de bijeenkomst pas om acht uur begon en waren door burgemeester Scholten uitgenodigd om half acht. Een pijnlijk foutje, waarvoor Ans Greefhorst (CDA) eiste dat verontschuldigingen wer den aangeboden, omdat de be stuursleden van ver waren gekomen, o.a. Utrecht en Amsterdam. Burgemeester Scholten bood zijn excuses aan, die door de kampeer ders soepeitjes werden aanvaard. Hij wees de heren er verder op dat in de commissie Ruimtelijke Ordening (gisteravond) eigenlijk pas echt over ae inhoudelijk kanten van het raads voorstel zou worden gesproken en dat de bestuursleden daar dan ook beter bij konden zijn. Dat was wel zo, vonden ook de kam peerders, maar gezien de weersvoor spellingen (ijzel en ander ongerief) hielden ze er rekening mee dat ze dinsdagavond Soest misschien wel helemaal niet zouden kunnen berei ken. Daarom wilden ze hun opmer kingen nu alvast wel kwijt. Burgemeester Scholten toonde daarvoor begrip, zodat de voorzitter van de kampeerdersvereniging toch gebruik kon maken van het spreek recht voor het publiek. "Op de algemene begraafplaatsen moeten wekelijks gemiddeld enkele nieuwe graven worden gemaakt. In de winterperioden ontstaat dan de moei lijkheid van vorst-in-de-grond. Om dat te voorkomen wordt de bodem waar nieuwe graven komen met blad afgedekt. Afgezien van de tijd die daarmee gemoeid is biedt die voor zorg onvoldoende soelaas." Dat schrijft het College van Burge meester en Wethouders aan de ge meenteraad, bij het voorstel om voor een bedrag van 13.000 gulden "vorst- afdekdekens" aan te schaffen. "Bij aan houdende vorst moet nu meer dan eens de grond worden opengebroken met een pneumatische hamer." De vorst-afdeken is een effectiever en efficiënter hulpmiddel, aldus het Colle ge, dat 25 exemplaren wil aanschaffen om de nieuwe graven te bedekken. In het algemeen is dat voldoende om een vorstperiode te overbruggen. Voor het krediet is een bedrag van 13.000 gulden gereserveerd in de in vesteringsplanning 1987-1990. Het voorstel wordt behandeld in de ge meenteraadsvergadering van 19 fe bruari a.s. Uit een tuin aan de Pieter de Hooghlaan hebben onbekende daders vorige week twee gietijzeren buitenlantaarns wegge haald. Ze werden met grof geweld van hun voetstuk getrokken. De schade be draagt ca. 350 gulden. Mevrouw D.G. deed aangifte bij de politie. De Deense vormgevere van beeld en geluid 'n klasse apparaat hij 'n topdealer B&O VHS met 3 jaar garantie' 2095.- Schoemaker is dealer van B&O y' voor Soest. Kleuren TV,i video en stereo apparatuur van topklasse met drie jaar garantie. Voor mensen die anders denken, kom en kijk bij: Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 De politie heeft maandagavond twee knapen uit Soest aangehouden nadat zij in het cultureel centrum C-drie een on derlinge vete hadden uitgevochten. De jongens, de 15-jarige M.H. en de 16-ja- rige G.V., gingen op de vuist en vielen tijdens hun worsteling door een ruit. Zij werden meegenomen naar het bureau, waarna hun ouders werden gewaar schuwd. Die beloofden de kapotte ruit te zullen vergoeden. Met een flinke schrobbering konden de jongens met hun ouders mee. Grieks SPECIALITEITEN RESTAURANT Steen hoff straat 59 SOEST Tel. 02155-13307 Ons Grieks specialiteiten restau rant Akropolis begroet iedere gast met een gratis glas Ouzo. In een kenmerkend Griekse sfeer worden bij ons de smakelijkste gerechten opgediend, daarbij kunt U een keus maken uit de meest voortreffelijke Griekse wij nen. Onze menukaart bevat meer dan honderd verschillende Griekse specialiteiten. Het reserveren van een "tafel voor uzelf" is ook mogelijk. U bent van harte welkom! De predikant van de hervormde Em makerk (Regentesselaan), dr. LJ.van den Brom, is onlangs benoemd tot do cent aan de theologische faculteit van de Rijksuniversiteit te Utrecht. De Soester predikant wordt verbonden aan de vakgroep godsdienstwijsbe geerte en ethiek. Dr. Van den Brom zal zich in zijn nieu we werkkring o.m. bezighouden met de inleiding in de filosofie voor theolo gische studenten, alsmede colleges ge ven over godsdienstwijsbegeerte en wijsgerige theologie. Daarnaast zal hij betrokken zijn bij het onderzoek naar de grondslagen van geloofsuitspraken in de christelijke traditie. Dr. Van den Brom zal tot na Paseri nog als predikant aan de Emmakerk verbonden blijven. De politie heeft vorige week de 27-jarige F.H. uit Groningen aangehouden op verdenking van joyriding of een poging tot diefstal. De Groninger had aan de Koninginnelaan de auto weggenomen van de heer H.B. uit Soest, die een boodschap deed bij een plaatselijke drogist en zijn auto, met draaiende motor, op het pad naast de winkel had geparkeerd. De eigenaar keek toevallig even naar buiten en zag op dat moment de hem on bekende H. met zijn auto wegrijden. Hij rende de winkel uit en zag zijn eigen auto in de richting Beckeringhstraat verdwijnen. Met de nodige tegenwoor digheid van geest hield de heer Been toevallig passerende automobilist aan en verzocht hem de achtervolging in te zetten. Dat gebeurde. Op de Koningsweg zagen de achtervolgers de gestolen auto het terrein van een garagebedrijf oprijden. Daar werd de bestuurder aangesproken, terwijl intus sen de politie werd gewaarschuwd. Die voelde de Groninger danig aan de tand, maar de man ontkende dat hij de auto had weggenomen om hem te ver kopen. Hij had alleen een ritje willen maken... Dat leverde hem in elk geval een proces-verbaal op. En meneer B. had tot zijn vreugde zijn auto weer terug. De nieuwe uitkijkplaats die voor be wonderaars van militaire vliegtuigen op de vliegbasis Soesterberg wordt in gericht gaat al met al 214.000 gulden kosten. Het ministerie van Defensie neemt daarvan het grootste deel voor haar rekening (170.000 gulden); de rest (44.000 gulden) moest de ge meente Soest opbrengen. Soest heeft overigens bij de provincie nog wel een subsidie-aanvraag lopen. Of dat wat oplevert is nog niet bekend. Burgemeester en Wethouders hebben de gemeenteraad gevraagd nu al een krediet vast te stellen, in afwachting van berichten van de provincie, omdat de nieuwe uitkijkplaats in het vooijaar al gereed moet zijn, met het oog op het plantseizoen. De definitieve beslissing ove de bijdrage van de provincie zal nog wel even op ach laten wachten, en dan is het misschien te laat. Er is overigens al een bedrag van 40.000 gulden gereser veerd voor de "spottersplaats" in de in vesteringsplanning 1987-1990. Er zijn tijdens de vliegoefeningen altijd veel belangstellenden rondom het vliegveld, meldt het College, dat wijst op de "spottersplaats" - "voor de (zeer) geïnteresseerde kijkers" - aan de Baten- burgweg in Soesterberg, waar de spot ters van dichtbij de vliegtuigen zien langsrijden en opstijgen en landen. Maar vanwege het papier en de stenen op de rol- en startbaan heeft Defensie het plan om deze plaats op te heffen. Het College noemt de bestaande "kijk plaats" aan de Van Weerden Poelman- weg - daar komen volgens B. W. de "meer toeristische kijkers" - beslist on veilig, omdat de auto's daar her en der langs de weg stoppen en door de aan wezigheid van het twee-richtingen fietspad. Verplaatsen "Voor het oplossen van deze onveilige situatie zijn verschillende mogelijkhe den," aldus B. W. "Bijvoorbeeld een stopverbod of het verdiept aanleggen van de weg. Alle veranderingen zullen niet kunnen voorkomen dat automobi listen zullen zoeken naar een plekje om even de auto neer te zetten. Gevolg daarvan zal zijn dat de onveilige situa ties zich verplaatsen." B. W. denken dat de meest veilige si tuatie ontstaat als enerzijds het kijken naar de vliegtuigen vanaf de weg moge lijk wordt gemaakt en anderzijds de au tomobilisten door middel van goede bewegwijzering op een speciale uitkijk plaats worden gewezen. Met dit uit gangspunt is in gezamenlijk overleg met Defensie het plan ontwikkeld voor de aanleg van een aarden wal (voor een deel al aangelegd) langs de westkant van de Van Weerden Poelmanweg, óp de vliegbasis, en het inrichten van een uitkijkplaats aan de oostkant. "Vanaf de weg en het fietspad kan men de landings- en startbaan niet meer zien, maar wel op de uitkijkplaats," al dus B. W. "Het heeft dan geen enkele zin meer om op de weg of het fietspad te stoppen of te parkeren." Het voorstel wordt behandeld in de ge meenteraadsvergadering van 19 fe bruari a.s. In de commissie Welzijn deelde wethouder Frans Kingma (PvdA) vorige week mee dat het initiatief van het bestuur van C-drie om de toegangspro blemen van het cultureel creatief centrum in een directe confrontatie met de betrokken sportclubs te bespreken is mislukt. De sportclubs lieten het be stuur van C-drie weten, dat alleen de huurder van de sportzaal, de Sport stichting, aanspreekbaar is en niet de onderhuurders. Wethouder Kingma kondigde aan in de volgende vergadering van de commis sie Welzijn met concrete voorstellen en varianten te komen, die thans door het College van B. W. worden voorbereid. Gemeenteraadslid Johan Baks (CDA) sprak zijn gebrek aan vertrouwen uit in de hele affaire, waarvan hij vreest dat het "een prestigeslag" dreigt te worden, verheven tot een partijpolitiek item. "Dat doet de zaak geen goed." De D66-er Jan van Esseveld pleitte voor een onafhankelijke groepering, die een bindend advies zou kunnen uitbrengen. Wethouder Kingma liet echter weten "dat het College er beslist wel uit zou ko- Om van de schrik te bekomen bieden wij u met z'n tweetjes een gezellig avondje Oostenrijk op zaterdag 14 februari aan. RESTAURA N T In het plan Wostok (Soesterberg) wor den aan het gedeelte Oude Tempellaan, tussen de toegang Wostok en Apollo, parkeerhavens aangelegd. Burgemees ter en Wethouders hebben hiertoe be sloten. De havens worden als 'langspar- keren' ingericht. Zo gauw het weer het toelaat zal met de werkzaamheden wor den begonnen. De nu nog aanwezige houtwal met grove dennen zal worden vervangen door een nieuwe houtwal met struiken en bomen. De dennen moeten helaas gekapt wor den, want wanneer ze bij het aanleggen van de parkeerhavens gehandhaafd zouden worden zou dit na verloop van tijd gevaar opleveren. De bomen zou den namelijk ondergraven worden; bij een kleine storm betekent dat een kans van omwaaien. In oktober vorig jaar is al een boom omgewaaid en bij de recen te stormen kwam ook al menige tak naar beneden. Burgemeester en Wethouders hebben nog gedacht om de parkeerhavens meer naar de noordelijke richting van de Ou de Tempellaan aan te leggen, maar dat zou een grotere loopafstand voor de be woners van de wijk Wostok betekenen en verder zou door de nieuwe lokatie van het parkeren een bosstrook aan het gezicht onttrokken worden. Daarom wordt de parkeerplaats aangelegd op de in het bestemmingsplan Wostok aangeduide plaats. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum hangen de teke ningen van de parkeerhavens. Redaktie-adres: Van Weedestraat 227. telefoon 14152 Een nieuwe manier van fietsen! Dat deze omschrijving niet overdreven is hebben in de afgelopen weken al enige klanten van de bekende rijwielhandel W. Grift aan de Schrikslaan 74 in Soest kunnen bevestigen. Zij zijn de gelukkige bezitters geworden van de nieuwe "Spartamet" - "de fiets met iets", zoals hij in de reclame is geïntro duceerd. Bij alle verbeteringen die in de loop der jaren zijn doorgevoerd in de fietstech- niek en het fiets-"comfort" ontbrak nog één element: de fiets die je ook kunt ge bruiken als je genoeg hebt van het trap pen, bij tegenwind, in heuvelachtig ter rein of gewoon als je geen zin meer in fietsen hebt... Sparta, de bekende rijwielenfabriek, heeft daarvoor de ideale oplossing ge vonden: de fiets met achternaafmotor, die alle goede eigenschappen van de Sparta-fiets in zich verenigt en die de fietser onder alle omstandigheden met plezier zal gebruiken. "Het gemak dient de mens..." en dat mag toch zeker ook gelden voor de fiets? De "Spartamet" is de vindingrijke op lossing voor alle fietsers - jong en oud - die méér willen dan alleen maar trap pen, soms omdat het nodig is, soms voor de ontspanning. De "Spartamet" vergroot de actieradius, het fietsplezier en de vrijheid van zijn berijder. En on danks de extra voorziening fietst de "Spartamet" even licht als alle andere Sparta-fietsen. Reeks voordelen De nieuwe "Spartamet" heeft een hele reeks voordelen. Zo kan er ook "nor maal" mee gefietst worden; het trapstel heeft de normale overbrenging en is volkomen onafhankelijk van de motor. De motor wordt gestart met een simpe le handstarter en is geluidsarm en bij zonder zuinig in het gebruik. De motor (een door de rijwind luchtge- koelde één-cylinder 2-takt) kan tijdens het rijden ook simpelweg worden in- of uitgeschakeld, bijvoorbeeld op plaat sen waar "brommen" of "snorren" ver boden is. De verlichting wordt gevoed door de gewone dynamo. In het donker - of als de tank leeg is - kan men dus zijn tocht gewoon-fietsend voortzetten. De benzinetank (1,5 liter) zit achterop de fiets onder de oagagedrager, dus het risico van verontreiniging van de kle ding is in feite nihil. De bagagedrager is bovendien geschikt voor dubbele fiets tassen, waarin extra brandstof kan wor den meegenomen. Exclusief voor Soest De nieuwe "Spartamet", die bij de fir ma Grift exclusief voor Soest verkrijg baar is, is leverbaar is drie types: heren frame, dames-mixframe en dames- diepe-instapframe, allemaal "uit één stuk". De standaarduitvoering beschikt over een pomp, jasbeschermers, een "montage-vriendelijke" kettingkast, een messing voorkroonkap en lam- phaak, een spieloos trapstel, een AS- SA-veiligheiasslot, IKU halogeen ver lichting, roestvrijstalen binnenkabels, reflecterende Vredestein banden, een verlengde drager met snelbinder, een spatlap en de nieuwe Sparta-midden- standaard en stuurblokkeringshevel. De prijs is dan 1395. De "Spartamet de luxe" heeft als extra een aluminium voorwiel met trommel- remmen en een elektronische kilome ter- en afstandsteller. De prijs daarvan is 1595. De fiets is leverbaar in drie kleuren: groen, bruin met bronskleurige spat borden, rood met zilverkleurige spat borden. Wie belangstelling heeft moet gauw eens een kijkje gaan nemen bij de firma Grift, Schrikslaan 74. Fietsen met de "Spartamet" - motortje aan... motortje uit.- wordt een heel nieuwe fiets-erva- ring! De heer Grift demonstreert de nieuwe fiets met achternaafmotor. Intensive course in the language laboratory Information: 033-729097 Le Néerlandais pour étrangers, Hollandisch für Auslander. Tevens voor Nederlands-sprekenden Engels. Duits, Frans, Spaans, Italiaans. I Beginners, gevorderden, ver-gevorderden Onbekenden hebben vorige week ver nielingen aangericht aan een kunst voorwerp in een tuin aan de Eigendom weg. Het betreft een kubus van 50 bij 50 centimeter. Mevrouw H.V. deed aan gifte bij de politie. Onlangs ontving de redactie van deze krant een brief van mevrouw Lena Coens-Vogel uit Canada. In haar brief, die gedateerd is in januari van dit jaar, vraagt ze ons al haar vrienden te groeten. De letterlijke tekst van de brief is: "Wilt u alstublieft al mijn vrienden in Holland bedanken voor de brieven en kaarten die ik heb ontvangen met Kerst en met mijn verjaardag. Zendal mijn liefde naar mijn oude vaderland, speciaal aan mijn dochter Patricia, Silvester en mijn twee kleinkinderen. God bless you all. Lena Coens-Vogel Victoria Ave Box 282 Marmora Ont. Canada Bijgevoegd in de envelop is een ge dicht van Corrie Huinek die, zover wij uit de brief kunnen opmaken, in 1952 naar Australië is geëmigreerd. Ze zou op de Ossendamweg hebben gewoond. Zonder nadere gegevens is het voor ons niet mogelijk Patricia en/of Sil vester te traceren. Wie dat wel kan wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de redactie van de Soester Courant. Het initiatief van de drie 'linkse' frac tievoorzitters in de Soester gemeente raad om met B. W. binnenkort eens te gaan praten over het toenemende verschijnsel van de besloten commis sievergaderingen verdient alle aan dacht. Wie het Soester politieke ge beuren van nabij volgt zonder er recht streeks bij betrokken te zijn heeft de laatste jaren inderdaad een toename kunnen bespeuren van het aantal com missievergaderingen waarbij de deu ren gesloten werden, pers en publiek werden geweerd, zodat de gemeente bestuurders zich in wat vroeger ge noemd werd "geheime vergadering" konden terugtrekken. Het fenomeen "beslotenheid" brengt met zich mee dat voor niet-betrokke- nen niet is vast te stellen aan de hand van welke criteria men besluit om een vergadering al dan niet een besloten karakter te geven. Toch doet het in on ze tijd, waarin het begrip"openbaar- heid van bestuur" langzamerhand ge meengoed is geworden - of het althans zou moeten zijn geworden - uiterst merkwaardig aan dat een gemeente bestuur steeds vaker naar dit "mid del" grijpt om te voorkomen dat be paalde informatie publiekelijk bekend wordt. Er is in feite maar één goede grond om politiek-bestuurlijke discussies achter gesloten deuren te voeren: wanneer het gesprek gaat over personen en het gevaar van schending van de "priva cy" van de betrokkenen bestaat. In het algemeen hanteert men nog een twee de reden voor geheimhouding: wan neer het (voortijdig) bekend worden van informatie eventueel grote zake lijke belangen van de gemeente zou kunnen schaden. Voor deze gedragscode bestaan goede argumenten. De vraag is echter of zij altijd op de juiste wijze wordt gehan teerd. AI eerder zijn in het politieke circuit zelf kritische geluiden te horen geweest over de opvallende toene ming van al die "geheimhouderij". Dat drie fracties tegelijk de gegroeide gang van zaken aan de kaak menen te moeten stellen is niet alleen een veeg teken, maar wijst erop dat er alle re den is voor twijfels over de zin, het nut en de noodzaak van al die besloten heid. Het vermoeden rijst dat de besloten heid steeds vaker niet zozeer de privé- sfeer van personen of grote zakelijke belangen van de gemeente moet be schermen, maar in de eerste plaats de bestuurders zélf. Naar wat daar achter zit kan men als buitenstaander alleen maar raden: gewichtigdoenerij of angst? Het zou in elk geval een goede zaak zijn als de gemeentebestuurders - col lege én raad - zich nog eens fundamen teel zouden gaan bezinnen op hun ver antwoordelijkheid voor de openbaar heid van het plaatselijk bestuur. De in geslepen gewoonte om bij zelfs nau welijks omstreden kwesties wat al te vlot naar het middel van de besloten heid te grijpen staat daarmee niet al leen op gespannen voet, maar komt op geïnteresseerde buitenstaanders soms irritant, soms ook alleen maar koddig over. De werkgroep Vrouwen in de Bijstand Soest/Soesterberg houdt op dinsdag 10 februari een bijeenkomst voor bij standsvrouwen. Het evenement begin om half twee 's middags en duurt tot ongeveer half vier. Nadere inlichtingen kan men verkrijgen onder telefoonnummer 17431. Makelaardij o.g.

Soester Courant | 1987 | | pagina 3