Schoeman ■Jll Strater Abonnement raadsstukken: van f 53,50 naar f 125! Soest 50 jaar geleden 5 februari 1937 I... kom eens met Schoeman praten! (wDeSoesfer Duinen In memoriam 'Opoe' Stad Café Koninginnelaan mag (tijdelijk) weer laat open Id'Oude Enghel NIEUW! NIEUW! Huis xeren Be! Strater 02155-16151 PAGÏNa^ WOENSDAG 4 FEBRUAR11987 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST 'Aan aandacht gemeenteraad ontsnapt' dSdubbers vraagt uw landacht voor Stamp de vorst de grond uit! 'Bestraft' wegens geluidsoverlast Grote Lions bridgedrive in de Vijverhof V DE VOORJAARS COLLECTIE IS BINNEN! (Emanuelle/ Moustache) vri jeti jdskleding Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Meer zwemmers in Natuurbad over plantsoen- ierne nvidden- met schuur en ïkamer, keuken, >/erd: 3slaapka- met 2e toilet. ?n mogelijkheid rand is voorzien voorzetramen ng. Incl. zonne- inwering Aan- k.k. irgaandeweg, "Kerkebuurt" ïhuismetga- ipe tuin 950 magazijn ca. zolder ca. 50 6 m2, kelder, ner, eetkeu- tuche, toilet. 1987., woon- I sis en N.S.- vrijstaan- asmetgro- pe zonnige der, royale 'uime keu- Ie slaapka- 1 kleinere 3r met lig- met vaste kheid voor bedrading Overigens smoderni- termijn. 'deren ntwee- ifzonder- Ind.: en- cer, keu- sanitair), kosten f oorschot k.k. ulsunet 85 m2) sn.ach- kelder; okamer. So*a| 17231 ol VAN GOYENLAAN Een op de 3e woonlaag gelegen 3-kamer appartement (v.h. 4 kam.) m. een berging in de onder bouw. Hal, toilet, douche, woonkamer, 2 slaapkamers (v.h. 3), keuken, bij keuken. Balkon woonkamer op de zuidkant. Koopsom (497)00,—. Een NVM-makelaar. Waarom zou u met minder doen? ingeb. gaskookplaat, electr. oven, koelkast en afz.kap, bijkeuk. m, wasmach.aansl. en luxe douche, inp. bereikbare gar. m. kantel- deur, woonkam. (ca. 35 m2), rui me droge kelder; verd.: 3 si.kam. w.v. 1 m. v.w. en balkon, vliering. Koopsom f 157.500,—. BAARN VAN GOYENLAAN Op de 2e woonlaag gel. 3-kam. flat m. berging in de onderbouw. De flat is recentelijk geh. gerenov., goede zonligging. Entree, gang m. toil., hal, douche- kam. met v.w. woonkam., keuk., ■bijkeuk., 2 sl.kam. m. balkon f(vrij). service kosten f 275,- p.m. Koopsom 759.000,-. NIEUWSTRAAT Geh. gerenoveerd zonnig hoek huis m. c.v., gar. en rondom tuin, gel. aan de Nieuwstraat hoek Schrikslaan. Bouwjr. ca. 1930. Hal m. toil., luxe eiken keuk. m. VAN HEEMSTRALAAN Prima gesit. en onderh. en onder architektuur uitgeb. halfvrijst. villa met vrijst. gar. en carport op 816 m2 grond. De woning is v.v. gas c.v. (1981), voll. v.v. dubb. beglaz. en dakisol. en in 1986 v. buiten geschilderd. Zeer ruime hal m. toil. en gard., kelder, ruime keuk. m. eetgel. en inb.app., zeer gr. living (7.50X6.50) m. deels verl. plaf. open haard en parket, hardhouten achterpui m. schuifdeur naar gr. vrij terras m. flagstones; 1e verd.: videw.i. open hardhouten wentel trap, overloop, 2 ruime sl.kam. w.v. 1 m. v.w. en toegang tot zon neterras (7.50X2.40), 3 v.k., 3e sl.kam., badkam. m. ligbad, dou che, v.w. en 2e toil.; 2e verd.: 2 zeer redelijke sl.kam. m. ieder een v.w.2 kasten en veel berging. Toepassing v. lichte granolwan- den in living, hal en vide. Aantrek kelijke en gerieflijke gezinswo ning m. fl. voortuin en gr. uitgehol de achtertuin. Koopsom f 379.000,-. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 16955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort. Hootddorp, Leusden, Tiel en Veenendaal AfllP flVOfVttJ A-C«L12739 gglvoor uit£ RESTAURANT SOESTERBEBGSESnWST 188 SOESTDUINEN 02155-12739 Inbraak skischool Soesterberg Onbekende daders hebben in het week einde ingebroken in de skischool aan de Kerklaan in Soesterberg. Zij kwamen het gebouw binnen door het vernielen van een ruit aan de achterkant. De buit bestond uit een versterker, een video recorder en een cassettedeck. Opoe Stad is overleden. Dit weekeinde is zij in Amsterdam op 88-jarige leeftijd nog vrij plotseling overleden aan een hersenbloeding. Deze markante vrouw uit de hoofdstedelij ke Kinkerbuurt woonde sinds' 1912 elke zomer in Soest. Ze was de oudste kampeerster in de Soester bossen waar zij 74 jaar lang met de hele familie haar vakantie doorbracht. Eerst in de Soester Duinen, daarna in de Paltz en sinds 68 jaar op het gemeentelijk kampeerterrein "Soesterduinen." Haar man werd in de zomer van 1961 begraven aan de Veldweg. Ze had twee kinderen, twaalf kleinkinderen en tien achterkleinkinderen, "die allemaal in Soest zijn geboren of zeker gemaakt," zei ze altijd. Haar kampeerplek (met tramhalte, papegaai, amsterdammertjes, varken-aan- het-spit en groentetuin) langs de spoorlijn was een plaatje van Amsterdamse humor en gezelligheid. Ze kende iedereen in Soest en iedereen kende haar, waardoor ze zich meer Soesterse voelde dan Amsterdamse. Jarenlang heeft ze gestreden voor het behoud van het kampeerterrein, dat in 1965 door een besluit van het gemeentebestuur moest worden opgeheven en wegbestemd. "Ik blijf hier tot mijn dood," zei ze. Het kampeerterrein voldoet aan alle elementare eisen en blijft voorlopig ge handhaafd, staat deze maand te lezen in een voorstel aan de Raad op 19 fe bruari. Te laat voor opoe Stad, die een lege plek achterlaat in Soest, in de harten van de kampeerders en van iedereen die haar gekend hebben. Zij ruste in vrede. Jan Visser. Het College van B. W. gaat zich bin nenkort nog eens beraden op de prijs die burgers moeten betalen voor het abonnement op de raadsstukken. Het bedrag dat men in Soest moet neertel len om kennis te kunnen nemen van de voorstellen van het College aan de raad, de notulen en andere zaken is sinds vorig jaar gestegen van f 53,50 naar f 125, "Dat is veel te gek," oordeelde PvdA- fractievoorzitter Raymond van Gelder maandagavond in de commissie Alge mene Bestuurszaken. Hij wees erop dat deze explosieve prijsstijging in feite aan de aandacht van de gemeenteraad was ontsnapt, omdat er alleen in de gede tailleerde uitwerking van de tarief- voorstellen melding van was gemaakt. Van Gelder nam dat het College wel kwalijk. "Zo moeten we niet met elkaar omgaan." Hij pleitte ervoor dat in het vervolg in de stukken niet zou worden afgeweken van de algemene lijn, of minstens dat dan duidelijk vermeld zou worden waar eventueel zo'n afwijking plaatsvindt. De PvdA-fractievoorzitter deed burge meester Scholten de suggestie aan de hand om in het College nog maar eens te bekijken of het raadsbesluit, waarin de prijsstijging is vastgelegd, alsnog kon worden teruggedraaid. "We moeten de belangstelling van de burger stimule ren, maar er geen 'penalty' op zetten," aldus Van Gelder. Alleen Wiebe Meilof (GPV/SGP/ RPF) was het niet met hem eens. Hij stelde het op prijs dat althans dit tarief "kostendekkend" is, zoals zijn fractie voortdurend bepleit. De andere com missieleden leken Van Gelder gelijk te geven. Ook burgemeester Scholten liet weten dat hij zich Van Gelders bezwaar goed kon voorstellen. Hij beloofde de zaak "mee te nemen" naar het College- overleg. Ruit kapot geschoten In het weekeinde hebben onbekenden een' ruit van het cultureel centrum C-drie aan de Willaertstraat vernield. Vermoedelijk werd hij met een lucht bukskogeltje kapot geschoten. H.v.d.B. deed namens C-drie aangifte bij de po litie. OMOE>tHOUD voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1 e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Raadsvergadering L De eerstvolgende openbare raadsver- gadering vindt plaats op donderdag 19 februari, 's avonds om half acht, in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- I trum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld wor den. De agenda hangt op het publika- tiebord van het Infocentrum en bij de Hulpsecretarie te Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFO- centrum informeren welke agendapun- ten aan de orde komen. Enkele belangrijke agendapunten zijn: uitvoeren kontröle op de naleving van de Verordening Hondenbelasting en vaststelling aangiftebiljetten; vaststellen artikel 10 van de Kam- ii peerwet; het nemen van een voorbereidingsbe- 1 sluit (Landelijk Gebied); Verordening Geluidhinder (binnen treding woningen); oversteekvoorzieningen; gemeentegarantie AROS; ontheffing Zöneverordening Hinder- j wet van een manége, Beckeringhstraat i 45, en van een machinale houtbewer kingsinrichting, Veldweg 2c; verhuur grond gymnastieklokaal Heideweg aan Tafeltennisver. "Shot"; overkappen terras Burg. Grothe- straat 37; bouwen woonhuis Parklaan 53; uitkijkplaats nabij Van Weerden Poelmanweg; Bestemmingsplan Winkelpool Soest-Zuid De burgemeester maakt ter uitvoering van het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat bij Koninklijk Besluit van 27 november 1986, nummer 16, onherroe pelijk is goedgekeurd het bestemmings plan Winkelpool Soest-Zuid, met uit zondering van het plangedeelte met de bestemmingen "kantoren in totaal 2 la gen (cat. K2)", "Tuin" en "Erf", nader op de plankaart aangegeven, betreffen de het perceel Soesterbergsestraat 74, waaraan goedkeuring is onthouden. Het bestemmingsplan ligt vanaf heden voor een ieder ter inzage op de gemeen tesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 -12.00 uur), alsme de in het gemeentelijke INFÓrmatie- centrum, Steenhoffstraat 9a, en in de plaatselijke bibliotheken (gedurende de gebruikelijke openingstijden). Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een woonhuis, Rees- poor, sectie G nrs. 7441 en 8193; het bouwen van een garage Hommel 2. (art. 11 van de voorschriften bestem mingsplan 3e herziening bestemmings plan Overhees). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 5 februari 1987, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afd. I (kamer 23) ter inzage. Bestemmingsplannen De burgemeester maakt bekend dat met ingang van heden ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur), in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a en in de plaatselijke bibliotheken de navolgende bestem mingsplannen ter inzage liggen: 1. Het uitwerkingsplan Winkelcentrum Overhees, zoals vastgesteld door Bur gemeester en Wethouders bij besluit van 8 april 1986 en ongewijzigd goed gekeurd door Gedeputeerde Staten bij besluit van 15 juli 1986, afdeling RO nummer 1557 RO/1471; 2. Het bestemmingsplan Wostok, zoals vastgesteld door de raad bij besluit van 18 september 1986, afdeling I, nummer 86-168 en ongewijzigd goedgekeurd door Gedeputeerde Staten bij besluit van 23 december 1986, afdeling RO nummer 1816/5401; 3. Het bestemmingsplan Jeneverbes- weg, zoals vastgesteld door de raad bij besluit van 18 september 1986, afdeling I, nummer 86-167 en ongewijzigd goedgekeurd door Gedeputeerde Sta ten bij besluit van 23 december 1986, afdeling RO nummer 1817 RO/5402; Aangezien noch in de vaststelling, noch in de goedkeuringsprocedure bezwaren zijn ingediend, zijn bovengenoemde plannen thans onherroepelijk gewor den. Verleende bouwvergunningen (Niet gebonden besluiten) bouwen woonhuis, Hazepad, sectie G, nrs. 6237 en 8345; aanleg parkeerplaatsen, Stadhou derslaan/Korte Brinkweg en Nassau- plantsoen; vergroten woonhuis, Kolonieweg 16; bouwen 8 woonhuizen, Reespoor, sectie G, nrs. 7441, 8193 en 8249; vernieuwen winkel/woonhuis, Gal- lenkamp Pelsweg 1; bouwen woonhuis, Van Straelenlaan, sectie K, nr. 961; bouwen woonhuis, Hazepad, sectie G, nrs. 6237 en 8295; plaatsen erfafscheiding, Eikenlaan 77; bouwen sporthal, Banningstraat; plaatsen schapenstal, Lange Brink- weg, sectie A, nr. 4477; bouwen woonhuis, Hazepad, sectie G, nr. 6237. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak OverheidsBeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen. Vergunning ingevolge Verordening Geluidhinder Burgemeester en Wethouders maken bekend dat bij besluit d.d. 13 januari 1987 vergunning is verleend ingevolge artikel 13 van de Verordening Geluid hinder gemeente Soest (muziekvergun- ning) t.b.v. het gebruik van een geluid- apparaat in de horeca-inrichting. 1. Pizzeria 'La Pergola', Steenhoffstraat 55; 2. Pizzeria "Ortobene', Steenhoffstraat 57; 3. Dansschool 'Rellum, Rademaker- straat 24; 4. Grillroom 'Toetanchamon', Dillen burglaan 16/18. De vergunningen liggen vanaf heden op de Milieudienst, Lange Brinkweg 77, op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur ter inzage en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de ope ningsuren. Ingevolge artikel 54, 2e lid van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne, staat tot één maand na datum bekendmaking voor iedere belanghebben de beroep open bij de Kroon. Het beroepschrift moet met redenen zijn omkleed. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van art. 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan H.M. de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Bin nenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Grondwaterwet Burgemeester en Wethoudersd maken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Grondwaterwet bekend dat bij het College van Gedeputeerde Staten van Utrecht een aanvraag is binnenge komen van Tauw lnfraconsult om ver gunning voor het onttrekken van grondwater ten behoeve van de bodem sanering ter plaatse van het Chemco- terrein te Soest. Bij de milieudienst van de gemeente Soest (gebouw gemeentewerken, ka mer 17) ligt vanaf heden op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, bovenvermeld verzoek ter inzage. Tot en met 4 maart kan een ieder schriftelijk bezwaren in brengen tegen het verlenen van de ver gunning bij het College van Burge meester en Wethouders van Soest. Als blijkt dat daaraan behoefte bestaat zal de in artikel 20 van genoemde wet bedoelde openbare zitting worden ge houden op 9 maart 1987 om 10.00 uur in het gemeentehuis van Soest, Steen hoffstraat 2-4. Tijdens die zitting zullen zij die tijdens de periode van ter inzage legging schriftelijk bezwaren hebben in gediend, gelegenheid krijgen een mon delinge toelichting op hun bezwaren te geven. Voorts kunnen zij die geen schriftelijke bezwaren hebben inge diend ter zitting mondeling van hun ge voelen omtrent de aanvraag blijk geven. Aan hen die van bovengenoemde gele genheid gebruik willen maken, wordt verzocht dit tenminste vijf werkdagen vóór de geplande zittingsdatum telefo nisch (02155-93457) te melden bij het gemeentebestuur van Soest. Openbare commissievergadering Donderdag 5 februari: commissie Min derheden. agenda o.a. tolkentelefoon politie; aan zet jongerenhulpverlening; evaluatie interculturele manifestatie; terugtreden CMD; wel/geen presentiegelden com missies; evaluatie functioneren com missie; werkafspraken/vergadersche ma 1987. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in de commissiekamer van het gebouw gemeentewerken. De aan vang is 20.00 uur. De stukken die be trekking hebben op de vergadering lig gen ter inzage in het INFOrmatiecen trum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het pu bliek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegen heid hun opmerkingen kort en bondig aan de com missie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschou wingen betrekken. 4. Degenen, die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede be sprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissieleden in eerste instantie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Bromfiets 'geruild' Een onbekende dader heeft vorige week een kelderbox aan de Smitsweg opengebroken en een daarin gestalde bromfiets "geruild" voor een ander ex emplaar van hetzelfde merk, met dien verstande dat de koplamp en de carbu rateur werden meegenomen. De deur van de kelderbox was geforceerd en het gehele cylinderslot was verwijderd. Me vrouw E.H. deed van een en ander aan gifte bij de politie. De "nieuwe" brom fiets werd door de politie meegenomen en voorlopig aan het bureau geplaatst. Daar bleek dat hij enige dagen tevoren gestolen was ten nadele van M.A. uit Soest. Inbraak in school Onbekenden hebben vorige week inge broken in de school aan de Christiaan Huygenslaan in Soesterberg. Er werd een ruit vernield. De buit bestond uit uit een bankschroef, een elektrische boor, twee stanleymessen, een tang en een soldeerbout. Namens de school deed J.H. uit Soesterberg aangifte bij de poli tie. Soester Karnavalsvereniging De Narre Knollen begint karnavals- maand februari met Kielenbal in de residentie Bos en Duin aan de Bos straat. Nog even en het karnavalsgeweld barst echt goed los. En of dat nu gaat over de behanger wiens rol veel lan ger is, of over de apen die pinda's pel len, de Narre Knollen in Soest zullen er bij zijn. Tijdens het grootse Kielen bal dat op zaterdag 7 februari a.s. wordt gehouden, zal duidelijk wor den hoe in Soest het karnaval gevierd kan worden. Karnaval is natuurlijk ook muziek. Tijdens dat Kielenbal zal dan ook de Eemlander Blaaskapel (P.V.O.) zijn goede partijtje mee blazen. Maar de in karnavalskringen welhaast even bekende Beetje Band zal ook duide lijk laten horen dat ze met muziek wel weg weten. De toegang is uiteraard voor de leden van de karnavalsvereniging gratis. Maar voor f 10,— kunt u ook even meemaken hoe de karnavalsvereni ging werkt. Daarbij bent u niet alleen te gast, want vele karnavalsverenigin- gen uit Utrecht en Amersfoort zullen ook aanwezig zijn. De Soester Karna valsvereniging heeft een goede naam. Feesten kunnen ze. Dus zaterdag 7 februari a.s. vanaf ca. 20.30 uur Bos en Duin Soest. De geluidsoverlast vanuit een café aan de Koninginnelaan, waar in het afge lopen jaar nogal wat over te doen is ge weest, is in de maanden november en december door het gemeentebestuur "bestraft" met een intrekking van de ontheffingsvergumimg voor het slui tingsuur. Het café (de Kater) moest de laatste maanden van het jaar dus elke avond om 24.00 uur de deuren sluiten. Dat deelde burgemeester Scholten maandagavond mee in de vergadering van de commissie Algemene Bestuurs zaken, op vragen van Jan Visser (Pro gressief Soest). Volgens de burgemees ter was het aantal klachten van omwo nenden in de loop der tijd zodanig toe genomen dat aan deze maatregel niet te ontkomen was. Op 1 januari is de kwestie opnieuw be keken. Toen werd vastgesteld dat er in november en december geen klachten meer waren vernomen. Na ambtelijk beraad is daarom besloten de onthef fing opnieuw te verlenen, onder scher- S BAREETCAFE o Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a f10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 5 februari Kalfslever Vrijdag 6 februari Kabeljauw Maandag 9 februari Varkensoester Dinsdag 10 februari Vleesspies Woensdag 11 februari Zuurkool met worst Zaterdag en zondag is er geen dagmenu Voor gehandicapte kind Op vrijdag 13 februari a.s. zal in "De Vijverhof' in Soest een grote bridgedri ve worden gehouden, waarvan de op brengst geheel ten goede komt aan het gehandicapte kind. De organiatie is, net als verleden jaar, toen de bridgedrive een groot succes opleverde, in handen van de Lions club Eemland. Wegens beperkte ruimte kunnen slechts 130 paren worden toegelaten. Het aanvangsuur is 19.30 uur. Het in schrijfgeld bedraagt f 25,— per jaar en dient bij inschrijving te worden vol daan. Wedstrijdleider H. de Jong, Steenhoff straat 17, Soest, bij wie men met con tant geld of per chèque kan betalen, wijst er nog op dat ook niet zeer gerouti neerde bridgers met succes kunnen deelnemen. Niet alleen om mee te din gen naar de vele mooie en vaak exclu sieve prijzen die te winnen zijn, maar ook omdat aan de beginners wordt te gemoet gekomen door niet 4 maar 3 spellen per avond te verspelen. Het tempo zal derhalve niet duizelingwek- kend-hoog liggen. pe voorwaarden, voorlopig voor één maand. In januari is er nog één keer een klacht genoteerd, maar niet van zo'n zwaar ka rakter dat niet opnieuw ontheffing voor een maand (februari) kon worden ge geven, aldus de burgemeester. "Maar dan moeten we ook geen tweede klacht meer horen. Het moet echt absoluut goed gaan!" Hij wees er verder op dat de hinderwetprocedure voor het café nog niet is afgerond. Raymond van Gelder (PvdA) begreep niet waarom er opnieuw zo'n procedure was aangespannen. "We hebben er toch al een achter de rug? De omwonenden zijn toch al in het gelijk gesteld? Waar om moeten ze nu weer door die martel gang heen?" Hij stelde dat de situatie feitelijk niet verbeterd was en constateerde dat het College kennelijk ook niet veel vertrou wen had in de gang van zaken. Waar om, vroeg hij zich af, dan toch een ver gunning? Hij meende dat het voordeel van de twijfel nu moest omslaan in het nadeel van het café. Burgemeester Scholten merkte op dat een en ander een kwestie van afweging was. Ook het belang van het café moet daarin een rol spelen, wil de gemeente niet bij de Raad van State tot de orde geroepen worden. "Wij dachten dat dit het beste was. We hanteren wel strenge, maar geen onmogelijke voorwaarden, die eventueel in de inspraak nog aange scherpt kunnen worden. Wij hebben in elk geval de indruk dat deze maatrege len goed hebben geholpen." v.Weedestr.59 tel.12424 Soest In 1986 hebben 73.232 mensen de poorten van het Soester Natuurbad ge passeerd. Het financieel noodlijdende zwembad noteerde daarmee een stij ging van ongeveer 12 procent in verge lijking met 1985. Daarentegen werden minder abonnementen verkocht. Vorig jaar werden 2.140 passepartouts van de hand gedaan, in 1985 2.893. Het aantal bezoekers van het overdekte zwembad De Turf aan de Waldeck Pyr- montlaan bleef nagenoeg gelijk. Er kwamen 9.952 zwemlustigen, in 1985 waren dat er 8 meer. Een stijging viel te constateren bij het verstrekken van 1.493 zwemleskaarten (was 801). Buiten het schoolzwemmen om werden 222 diploma's uitgereikt. Makelaardij o.g. De oudste inwoner overleden In den nacht van Vrijdag op Zaterdag alhier overleden de heer J. Geijtenbeek. De heer J. Geijtenbeek had de respectabele leeftijd van 102 jaar bereikt en was niet alleen de oudste inwoner van Soest maar ook van geheel Nederland. Hij werd geboren 20 Januari te Wormerveer. Al spoedig vestigde hij zich te Soest, en was gedurende vele jaren werkzaam op het landgoed „Eikenhorst." Later werd hij zetboer op de „Jacoba-hoeve." Tot op zeer hooge leeftijd ver richtte de overledene nog verschillende werkzaamheden. In aansluiting hiermee wijzen wij er op dat er dezen winter merkwaardig veel honderdjarigen zijn gestorven. In Soest waren het de heeren Geijtenbeek en Hilhorst. Ook Baarn moest z'n honderdjarigen inwoner, de heer Homsveld, ten grave dragen. Terwijl ook in Weesp en Naarden de beide hondeijarige in woners stierven. Woensdagmiddag had op de Ned. Herv. begraafplaats de begrafenis van de heer Geijtenbeek plaats. Ds. Van Schaik las, gezien den hoogen leeftijd van den overledene, voor uit Genesis, handelende over den aardsvader Jacob. Zeer velen waren op de begraafplaats aanwezig. Feestavond E.S.V.A.C. Door het bestuur van de voetbalvereen. Esvac, is aan de adspiranten en junio res met hun familie een filmavond aangeboden. De zaal van Carlton, waar de voorstelling gehouden werd, was goed bezet, toen om 8 u. de heer Clemens de bijeenkomst opende. Door de directie van 't Carlton-theater, was een speciaal programma samen gesteld. Allereerst werd gedraaid 't journaal en een teekenfilmpje. Voor de voetbal enthousiasten werden vervolgens een drietal leerfilms ge draaid. Op duidelijke wijze werd de techniek van het voetbalspel behandeld, eenige opnamen werden als vertraagde film herhaald, zoodat iedere beweging duidelijk was te controleeren. Hierna werden twee interland-wedstrijden gedraaid. Eerst de beroemde wed strijd uit Dublin, die we met 5-3 wonnen en daarna de wedstrijd in Milaan, welke we met 3-2 van de Zwitsers verloren. Ook de revanche-wedstrijd in Zwitserland gespeeld, werd vertoond. Dit ge deelte van den avond werd erg gewaardeerd. Na nog een „snelheidsfilms" en 'n „Natuurfilm" te hebben gezien, was 't einde van den avond daar. 't Esvac-bestuur heeft op deze wijze zeer 't aangename en 't nuttige vereenigd en we verlangen al weer naar de volgende filmavond. Diefstal uit bestelauto Terwijl de chauffeur van een bestelauto zich even in een winkel aan de Konin ginnelaan had begeven, zag een dief kans een groote doos met margarine uit de bestelauto te ontvreemden, waarna hij er ijlings mede op de vlucht sloeg. Niettegenstaande de politie onmiddelijk tot opsporing van den dader over ging, gelukte het haar tot heden nog niet den schuldige te pakken. Wel heeft zij in eenige in de omgeving gelegen straten verschillende stukken carton, afkomstig an de vermoedelijk stukgescheurde doos gevonden, waaruit de richting kon worden opgemaakt waarin de man zich uit de voeten had ge maakt.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5