IN NkJKERK: OVERAL GRATIS UHMn momiAMHt rrmm TRAMEI STUDIEBEGELEIDING üsberenweekend: Lekker warm in de kou ïbiNNENkjis Huiswerkbegeleiding Bijlessen (alle vakken) Tentamenbegeleiding BEL: 02155 - 1 70 89 _PAGlN/u WOENSDAG 4 FEBRUARI 1987 PAGINA 7 CDA peilt belangstelling voor jongerenafdeling in Soest Brandweer; druk jaar achter de rug Schrijven voor Amnesty Portemonnees gestolen Inbraak Kerkstraat DE 125 NWV WINKELIERS Uitbreiding sociaal rechercheurs in Soest/Baarn Kingma over fraudebestrijding en sociale rechercheurs Karnaval is voor meer mensen dan u denkt Comfort classique. Kardinaal Alfrink Mavo verzamelt 5700 gulden ten gunste van Haïti Bromfietsdiefstallen Bejaarde 'doorrijder' aangehouden Dronken automobilist richt ravage aan «M Twintig diploma's bij EHBO-jeugd Voorlichting in C-drie over TM Autodief in Amsterdam gepakt n°-1 ''°,e9 O e O 9 O 9 15 - ae - 0 traat 28 aan een mooi plantsoen lint tische drive-in woning Pjimate benutting van inhoud., iderhoudskosten is dit tvn* J.™ svraagd. nui' Barage, tuinkamer. Ding: woonkamer met balkon verloop en toilet. Jing: overloop, 3 slaapkamers iderne nieuwe badkamer met ïte wastafel en douche. ant halfvrijstaand woonhuis mei (legen in een rustige laan in wormige woonkamer met balken uken, hal en toilet. I slaapkamers, badkamer met vaste wastafel, overloop, liezo trap naar zolder met c.v.- ane grond thermopane begla- JK irdlaan 2 ijstaande villa gelegen op 442 ond, nabij het centrum. Inde hal met vestibule, kelder, toi- net bijkeuken, grote L-vormi- ler met romantische serre, ippenhuis naar 1e verdieping grote en 1 kleinere slaapka- skamer en separaat toilet. iaar zolder met 2 slaapka- ïle garage. Achterstallig on- mooiste plekjes van Soest- charmante halfvrijstaande schitterend uitzicht over de n. Indelingrentree, hal, toilet, e achterkamer met open- n naar tuin. 1e Verdieping: 3 eenvoudige doucheruimte, ir zolder. De tuin is 25 meter ht» westen met schuur. nhuis met c.v.-gas op 800 I. In de karakteristieke tuin middellijk thuis voelt staat e garage, riante hobby- ing. Vanuit de woonkamer :icht weilanden en bossa- 'an het achtergelegen na- leling: L-vormige woonka- aard, keuken metappara- al. 1e Verdieping: 2 grote jxe badkamer, 2e toilet en e bergzolder met moge- Ta kamer. hlaan 15 Don wijk in Soestdijk ligt de- ebouwde semi-bungalow voor- en achtertuin, gara- ideling: entree, hal, toilet, ikarner (40 m*), keuken, slaapkamer met aanslui- etcombinatie. 1e Verdie ners, badkamer. Vliering pand. Het geheel is goed rfect onderhouden. RG aat 69 an de Soester Duinen, annenbossen ligt deze aande villa met dubbele .000 m2 eigen grond, met garderobe, toilet, woonkamer van 80 m2 rtij, parketvloeren twee laande deuren naar de net inbouwapparatuur, et wasgelegenheid. 1e pkamers, luxe badka- Jbbele wastafel, toilet e. 2e Verdieping: 2 zol- eheel is voorzien van zing. aarheid ten opzichte wegen en de nieuwe De afgelopen dinsdagavond onder de vlag van het CDA georganiseerde poli tieke avond in De Open Hof met minis ter Brinkman van welzijn, volksge zondheid en cultuur, trok een "volle bak". Onder de belangstellenden be vonden zich tal van jongeren, hetgeen ook werd verwacht, omdat het onder werp van deze avond zich toespitste op de vraag wat de politiek voor jongeren kan betekenen, en anderzijds op de vraag wat jongeren voor de politiek kunnen doen. Frank van den Berg, Frank Kok, Bart Krol en Piet Rademaker waren de ini- itiefnemers van deze avond, die tot doel had om de belangstelling onder jongeren te peilen voor politiek in het algemeen, en daarnaast om de moge lijkheden tot oprichting van een plaat selijke CDJA afdeling te onderzoeken. In verband hiermee werden aan het eind van de bijeenkomst brieven aan de bezoekers meegegeven, met daarin het verzoek om belangstelling voor een Soester CDJA afdeling kenbaar te ma- ken. De minister die als gevolg van werk zaamheden in de eerste kamer wat later arriveerde werd door Bart Krol welkom geheten. Voor de pauze was Brinkman aan het woord, waarbij hij inging op het onderwerp jongeren en politiek. Hij riep de jongeren op zich in te zetten voor de maatschappij in het algemeen, en de politiek in het bijzonder. Een plaatselijke CDJA afdeling kan een be langrijk hulpmiddel zijn bij het vergro- Minister Brinkman. ten van de maatschappelijke betrok kenheid. Na de pauze was er ruimte voor een geanimeerde disussie, alvorens men naar huis toog, waar men in Den Haag Vandaag nog even de samenvatting van de avond mee kon nemen. Naast de be langstelling van natuurlijk de plaatselij ke en regionale pers, was namelijk ook de cameraploeg van Den Haag Van daag present. Al met al kan er gespro ken worden van een succesvolle avond, die met name met betrekking tot de eventuele oprichting van een CDJA Soest de nodige verwachtingen heeft gewekt. Voor de brandweer Soest is 1986 eeu druk jaar geweest. Men moest maar liefst 249 keer uitrukken. Dat is bijna twee keer zoveel dan in '85, toen de brandweer 131 maal de deur uit moest. Bij 57 gelegenheden ging het om loos- of vals alarm. De Soesterbergse brandweer kwam 37 keer in actie, waarvan twee maal overbodig. Als gevolg van de branden ontstond een to tale schadepost van bijna 4 miljoen gulden. De grootste vlammenzee deed zich voor in Soesterberg. Op 16 april brandde een bedrijfshal van de papierhandel Foekens aan de Amersfoortsestraat volle dig uit. Er werd toen voor enkele miljoenen guldens in de as gelegd. De brand bij Foekens was overigens de enige uitslaande in Soesterberg. In Soest waren vier van dergelijke branden. De totale schade in Soest bedroeg 340.000 gul den. In 81 gevallen verleende de brandweer hulp (Soesterberg 81, terwijl er 22 schoorsteenbranden (5), 18 vuilnis- en afvalbranden (2) en 15 binnenbranden (0) werden bestreden. 1, 02154-22122 tr. 87, 02155-16251 Zoals gebruikelijk organiseert de Am- nesty-groep Soest elke 2e woensdag van de maand haar schrijfmiddag. De ze keer wordt de schrijfmiddag gehou den op woensdag 11 februari a.s. in het Amnesty-Centrum, Duinweg 21. In januari '87 werd gestart met een maandelijkse schrijfochtend in huize Vijverhof, voor bewoners en omwo nenden, telkens op de 2e dinsdagoch tend van de maand om 10.00 uur. Ie dereen kan persoonlijk een protest schrijven tegen gevangenneming, mar teling van mensen op grond van geloof, ras en/of huidskleur. Er zal geschreven worden voor: •Pane Rassovong (Laos). Deze voor malige ambtenaar, thans 63 jaar oud, zit al sinds 1975 gevangen voor "herop voeding" in de provincie Houa Phanh in het noordoosten van Laos. Direct na dat in 1975 de monarchie was afge schaft en de Democratische Volksrepu bliek Laos werd gesticht werd de heer Rassavong gearresteerd. A.I. is van me- ,ning dat hij werd vastgezet wegens zijn functie onder de vorige regering en zijn vermeende politieke opvattingen. Nadat het heropvoedingskamp waarin hij werd vastgehouden werd opgeheven moest hij zijn heropvoeding voortzet ten bij een groep wegenbouwers in een afgelegen streek, die hij niet mag verla ten. Momenteel zou hij lijden aan een hartkwaal en chronische malaria. Sinds 1975 heeft Amnesty herhaalde lijk bij de regering aangedrongen op vrijlating van alle gevangenen wegens heropvoeding. •Leonid Borodin (Sovjet-Unie). Deze 48-jarige schrijver en voormalig hoofd van een dorpsschool zit een vonnis uit van 15 jaar gevangenisstraf en interne verbanning, die in 1997 eindigt. Boro din werd in 1982 gearresteerd in Ob- ninsk ten zuidwesten van Moskou. Hij werd beschuldigd van anti-sovjetpro- paganda en het in bezit hebben van een boek van Solzjenitsyn, de Goelag Ar chipel. Hoewel de maximum-periode voor de tentie zonder proces 9 maanden is, werd Borodin een jaar lang vastgehou den in de Lefortovo-gevangenis van de geheime dienst, de KGB. Daarna werd hij berecht en veroordeeld tot de maxi mum straf. Zijn bekendste boek, gepu bliceerd in het buitenland, is The Year of Miracle and Grief. Dit is een mystiek werk dat geschreven is in de traditie van 19e eeuws proza en roept de schoon heid op van het Siberische landschap. Oleg Volkov, lid van Russische schrij versbond, deed een beroep op de auto riteiten om Borodin vrij te laten omdat in zijn boeken niets misdadigs gevon den kan worden dat een gevangenis straf zou verdienen. Naar verluidt lijdt Borodin aan acute gewrichtsontste king, een maagzweer en verminderd ge zichtsvermogen. In 1985 woog hij slechts 52 kg. Jorge Enrique Hernandez Aguilar (Mexico). Deze 31-jarige journalist is sinds mei 1986 gedetineerd, vermoede lijk wegens zijn steun aan landarbeider- organisaties. Nadat hij had deelgeno men aan een démonstratie van duizen den boeren en hun aanhangers, werd hij op 14 mei '86 gearresteerd in Chiapas in ht zuidoosten van Mexico en wordt hij vastgehouden in de Cerro Hueco- gevangenis. Hij en vele anderen worden beschul digd van verschillende overtredingen, waaronder terrorisime, waarvoor zij 40 jaar gevangenisstraf kunnen krijgen. Alle gevangenen verklaarden na hun arrestatie te zijn geslagen en bedreigd en gedwongen werden overtredingen te bekennen die zij niet hadden begaan. Amnesty is van mening dat met name Aquilar eruit is gehaald en vervolgens is beschuldigd van misdaden omdat hij een leidende rol zou hebben gespeeld bij de ondersteuning van boerenorgani- saties. Aan de autoriteiten van Laos, de Sov jet-Unie en Mexico zullen brieven wor den geschreven met het verzoek tot vrij lating van en/of opheldering over het lot van de gevangenen. Er zijn voorbeeldbrieven, schrijfmate riaal en postzegels beschikbaar. Nadere informatie bij: Mevr. J. den Oude, tel. 14622, v.w.b. het Amnestycentrum, Duinweg 21 te Soest. de heer R. Balvers, tel. 13598, v.w.b. huize Vijverhof. Uit de kleedkamer van de sportzaal aan de Smitsweg verdween in het weekein de de portemonnee van mej. Z.C. uit Scherpenzeel. Zij deed aangifte bij de politie. Datzelfde deed H. van S. uit Soest, na dat hij had ontdekt dat onbekenden zijn portemonnee hadden weggenomen uit zijn jas, die in de garderobe hing van de Mavo aan de Valeriaanstraat. Daarin bevonden zich een bankpasje en een bedrag van 10 gulden. Bij een inbraak in het garagebdrijf van de firma V.d.L. aan de Kerkstraat heeft de onbekende dader de inhoud van een spaarvarken meegenomen, een bedrag van ca. 50 gulden. Verder nam hij 20 gulden mee uit een plastic zakje. De heer L.v.d.L. deed aangifte bij de poli tie. PvdA-wethouder Frans Kingma is één van de deelnemers aan het zgn. "ron de-tafelgesprek" tijdens een discus sie-ochtend, die op zaterdag 14 fe bruari (aanvang half tien) in 't Veer huis te Nieuwegein wordt gehouden. Het onderwerp is: "Fraudebestrijding en sociale rechercheurs". Het onderwerp wordt in vijf ronde-ta felgesprekken verdeeld en wel: - is fraudebestrijding nodig? - is de sociale rechercheur een ge rechtvaardigd middel; - de zorgvuldigheid in de werkwijze; - op welke onderwerpen wordt de so ciale rechercheur in gezet? - wat gebeurt er met zijn rapporten? De overige gespreksdeelnemers zijn: het Tweede kamerlid Elske ter Veld, Wim Arents, Hans de Beurs, Pieter Bo- gaers (advocaat), Carin Hulsteyn, Wim Kozijn, Dirk v.a. Lee, Maris van Leeu wen, L. Meijer (GSD Amersfoort), H. Beulakker, Ellen Zürcher en Peter Rombouts (voorzitter). De bijeenkomst is een initiatief van het gewest Utrecht van de Partij van de Ar beid en het district Midden-Nederland van de FNV en speciaal belegd voor WWV/RWW-commissieleden, info- en ombudsteams, FNV-afdelingen, PvdA-afdelingen en wethouders en ge meenteraadsleden in de provincie. De bedoeling is te komen tot algemene aanbevelingen voor gemeentebesturen over fraudebestrijding in het algemeen en het inzetten van sociaal rechercheurs in het bijzonder. In Soest is thans één sociaal-recher cheur werkzaam, in samenwerking met de gemeente Baarn, maar nog dit jaar zal door de verruimende plannen van Den Haag het aantal worden uitge breid. Maar niet altijd kunt u erbij zijn... De Soester Karnavalsvereniging De Narre Knollen viert ook 'doorde weeks' wel karnaval. Maar daar zult u niet bij kunnen zijn. Want op donder dag 5 februari a.s. zal de Raad van Elf uit Soest aanwezig zijn bij het grote karnavalsfeest op Eemeroord te Baarn. Dat is een al jarenlang bestaande tra ditie. De Narre Knollen dragen bij aan de feestvreugde op Eemeroord. Zij wisselen onderscheidingen uit, roemden vorig jaar bijvoorbeeld Prins Chris I van Eemeroord, laten de huiskapel De Eemlander Blaaskapel 'de longen uit de keel' blazen en zor gen dus voor een groot stuk feest vreugde. Als u die dit leest zelf eens om 20.30 uur de karnavalsvereniging aan het werk wilt zien, komt u dan op zater dag 7 februari a.s. naar Bos en Duin aan de Bosstraat te Soest, klassiek: Mollerusstraat 7 3743 BW Baarn tel. 02154-12797 Een goeie stoel is uw vriend. Hij draagt uw vermoeide lichaam komfortabel en behaaglijk. Zijn solide konstruktie kan tegen uw stootje en zijn stijlvolle karakter geeft een vertrouwde sfeer aan uw interieur. Zo'n goeie vriend kies je toch heel zorgvuldig? K DE BOER EN ZOON BV ADVISEURS VOOR INTERIEUR EN BINNENHUISARCHITECTUUR De Kardinaal Alfrink Mavo heeft 5700 gulden bijeengebracht voor de stichting Mensen In Nood. De leerlin gen en het onderwijzend personeel kwamen aan dit bedrag door een aan tal activiteiten in het schoolgebouw aan de di Lassostraat te organiseren. Leraren met taarten bekogelen, een heuse veiling, een restaurant en nog veel meer bleken interessant te zijn voor honderden mensen. De verkoop van een houtsnijwerk uit Haïti bracht nog eens 500 gulden extra op. Dit laatste geldbedrag wordt gezonden aan pater Bohnen, die in Haïti hulpver lenend werk verricht. De 5700 gulden De politie kreeg vorige week weer een aantal meldingen van bromfietsdief stallen. Zo verdween uit de stalling van een restaurant aan de Soesterbergse- straat de bromfiets van mej. M.P. uit Soest. Uit de kelderbox van mevrouw E.L. aan de Smitsweg verdween even eens een brommer en ten slotte deed ook M. A. uit Soest aangifte van de dief stal van zijn bromfiets, die hij bij de in gang van een flat aan de Smitsweg had gestald. De politie heeft vorige week de 87-jari ge W.M. uit Soest aangehouden op ver denking van het doorrijden na een aan rijding. Hij was op het Nassauplantsoen tegen de daar geparkeerde auto van T.K. uit Baarn aangereden. Een getuige noteerde het kenteken, aan de hand waarvan de politie M. kon opsporen. Hij bekende de aanrijding te hebben veroorzaakt. Zijn voorruit was beslagen geweest en bovendien was hij gehinderd door de lage zon, zoals hij verklaarde. Hij kreeg een proces-verbaal. voor de stichting Mensen In Nood wor den ook gebruikt voor goede doelein den in Haïti, het land dat bekend staat als de armste natie van het westelijk halfrond. Ieder jaar spant men zich in de onder wijswereld van de Kardinaal Alfrink Mavo in voor een goed doel. Dit keer koos men naar aanleiding van een uit zending van Brandpunt, het actualitei tenprogramma van de KRO, voor Haï ti. In december werd de toestand in Haïti al geschetst in enkele lessen. Vori ge week werden de acties gevoerd met als hoogtepunt de Haïti-avond afgelo pen vrijdag. Publiekstrekkers De organisatoren hadden een groot aantal spelletjes bedacht, zoals 'geld over de balk gooien', 'Darts werpen op een briefje van vijf gulden' 'doelschie- ten' en'taartsmijten op leraren'. De be langstelling was groot. Er kwamen tus sen de 500 en 600 bezoekers naar de Kardinaal Alfrink. Zij zorgden voor een totale opbrengst van 5700 gulden. Eén van de grootste publiekstrekkers was de veiling, die op ludieke wijze werd gehouden. Ook wethouder drs. Jan Menne van onderwijs deed zijn ui terste best tijdens het opbieden. Ver derop had men een restaurant gereali seerd, terwijl weer elders in het school- pand een fancy-fair was gestationeerd. Ook kon men kijken naar een dia- en een filmvoorstelling. Via pater Bohnen hadden de mensen van de Kardinaal Alfrink Mavo een sierlijk houtsnijwerk uit Haïti tot hun beschikking gekregen. Het kunstwerk werd te koop aangeboden. Het leverde nog eens 500 gulden op. Vast staat dat pater Bohnen het geld goed kan gebruiken voor het verstrek ken van voedsel in de sloppenwijken van Port-au-Prince, de hoofdstad van Haïti. Eerdere acties van de Kardinaal Alfrink Mavo waren bestemd voor Po len en Columbia. De politie heeft vorige week woensdagavond heel wat te stellen gehad met een dronken automobilist, die aan Colenso o.m. een auto en twee garagedeuren beschadigde. De man, de 58-jarige J.M. uit Soest, dreigde de politiemannen bij zijn aanhouding dat hij er wel voor zou zorgen dat zij ontslagen zouden wor den. Hij weigerde zowel de blaastests als de bloedproef. M. reed in eerste instantie op Colenso de auto van een bewoonster aan, waar bij zijn eigen wagen de sierstrippen verloor. De eigenares hoorde de ldap en zag de wagen van de veroorzaker wegrijden. Ze waarschuwde de politie en ging met twee getuigen achter de auto van M. aan, die een hofje indraaide en daar vervolgens tegen een garagedeur aanknalde. Bij het achteruitrijden bot ste hij tegen een andere garagedeur, die ontzet werd. Niet gehinderd door schuldbesef reed M. verder, via de Noorderweg naar de Vredehofstraat, waar hij tenslotte door de politie werd aangehouden. Daarbij gedroeg hij zich volgens de politie zeer arrogant en recalcitrant. M. beweerde zeer veel invloed te hebben in justitiële kringen, o.m. omdat zijn broer rechter in Amsterdam zou zijn. Van een proces-verbaal konden de politiemannen naar zijn mening dan ook maar beter afzien, wilden ze hun beroep nog langer uitoefenen. Ook adviseerde hij de politie meer aandacht en tijd te besteden aan het oplossen van inbraken in plaats van aan "simpele zaken" als deze. De agenten zouden er zeker méér van horen. Onverstoorbaar maakte de politie echter proces-verbaal tegen de Soester op, wegens het rijden onder invloed en het doorrijden na een aanrijding. Daarna mocht M. zijn huis weer opzoeken. Het is niet uitgesloten dat de Soester onderweg nog meer schade heeft veroor zaakt. De politie verzoekt eventuele andere benadeelden zich met haar in ver binding te stellen. "De noodwaterleiding was de eerste dag al bevroren, maar de medewerkers van het Waterleidingbedrijf Midden- Nederland waren zo vriendelijk om 's avonds nog een nieuwe leiding te leg gen. We hebben de kranen nu allemaal iets open staan, zodat het water niet meer kan bevriezen." Toepasselijker had het Usberenweekeinde van de Hopman Masselman Groep niet kun nen beginnen. Lekker rillen in de kou, maar dan toch warm worden omdat het zo knus is. "De kou hoort erbij. Het is spannend als het 's nachts vriest. We moeten ook kunnen overleven in de kou en niet al leen in de zomer paraat staan," aldus één van de tweehonderd deelnemers aan het Usberenweekeinde. De Scou- ting-technieken opvijzelen, diverse spelen, koken boven een kampvuur, maar vooral de vorst trotseren; dat wa ren de belangrijkste ingrediënten van het geslaagde weekeinde van de Hop man Masselman Groep (HMG). Het idee hiervoor is 15 jaar geleaen ont staan binnen de HMG. In die tijd wer den alleen jongens van oudere leeftijd uitgenodigd, mede omdat men in de veronderstelling verkeerde dat een weekeinde in de kou teveel zou zijn voor de jongste padvinders-groepen. Dit hield wel in dat er destijds door slechts zo'n acht man geijsbeerd werd, en door dit gebrek aan animo besloten de initiatiefnemers de activiteiten onder nul stop te zetten. Zes jaar terug pakte men de draad weer op. De leeftijd werd vrijgesteld, met uitzondering van de welpen en de kabouters, en er kwamen ook meisjes. Hoewel een Usberenweekeinde erg zwaar kan zijn volgens de deelnemers, groeit hun aantal elk jaar. Dit keer kwa men ruim 200 Fakkeldraagsters, Sher pa's, Rowans en andereScout-personen de tent opzetten op het terrein van de HMG aan de Sparrenlaan. Jammerge- noeg bleef het geplande internationale karakter achterwege, omdat de Duitse genodigden op het laatste moment ver stek moesten laten gaan. Wel was er een samengestelde groep van zeven Scouts uit heel Nederland, die volgend jaar naarde Wereldjamboree in Australië wordt uitgezonden. De organisatoren van de HMG hadden voor een groot pakket activiteiten ge zorgd. Zaterdag werd een Goldrush ge houden, waarbij aan de hand van cryp tische omschrijvingen een schat moest worden gevonden. Het avondspel vond plaats na het koken op houtvuur, terwijl Het was hard werken voor de 'Ijsbe ren' in de Soester duinen. talloze waxine-lichtjes de Lange Dui nen in het donkere bos zichtbaar maak ten. Een disco ("voor de koude tenen"), een dia-presentatie, creatieve bezighe den en record-pogingen waren ook on derdelen van het gezellige Usberen weekeinde. Zondagmiddag kregen alle deelnemers de in allerijl geproduceerde kampkrant van de HMG, waarin alle gebeurtenissen van het Usberenweek einde staan vermeld. Met de temperatuur onder nul speelde ook het weer weer mee, en dat zorgde naast het leggen van veel contacten voor een warm weekeinde in de kou. Twintig kinderen in de leeftijd van 11 tot 13 jaar van de EHBO-jeugd hebben met succes het A-examen afgelegd. De test werd hun afgenomen door de da mes W. A. A. Meyer en E. van der Steeg. De opleiding van de kinderen was in handen van de mevrouw A. Kok, die daarbij de medewerking genoot van de dames J. Deelen en N. Slotboom. Aan de volgende jeugdige EHBO-ers werd het A-diploma uitgereikt: Jan Hoogeweg, Leontien van Dijk, Pa- trick Evers, Arthur Hattink, Petra Koks, Manon Smeeing, Roland van Straaten, Inge Verhoeve, Inge Alkema, Carolien van Doorn, Jeanette van Doorn, Hayco Farber, Suzanne Hoebée, Jeroen Hil- horst, Misha Kuiphof, Gregor Land man, Remco On wezen, Janny Piepers, Sebastiaan van de Wungaart en Natasja Valk. Het Randstad Instituut voor Toege past Absoluut Topmanagement (RI- TAM) houdt op donderdag 12 februa ri een voorlichtingsavond over Trans cendente Meditatie (TM) in Cdrie. De De Amsterdamse politie heeft in het af gelopen weekeinde de 27-jarige F.H. uit Groningen aangehouden, die met een in Soest gestolen auto reed. De man werd overgebracht naar Soest, waar hij bekende de wagen te hebben meenge- nomen van de Verlengde Talmalaan, waar hij ook een poging tot inbraak bleek te hebben ondernomen. Verder bekende hij de diefstal van een dames fiets uit een schuur aan de Wijnand Toplaan, van een fiets uit Baarn en het tanken zonder te betalen bij een pomp station aan de rijksweg. De Groninger is ingesloten. vrijblijvende bijeenkomst is de voorlo per van een binnenkort van start gaan de cursus TM. Eerdere cursussen hebben een groot aantal mensen uit het bedrijfsleven aan getrokken. Men zei creatiever, stress bestendiger en effectiever te kunnen handelen na het volgen van TM-lessen. Naar aanleiding van de positieve reac ties van zakenmensen is de RITAM op gericht. Vanaf oktober 1986 verzorgt deze organisatie cursussen in TM, die speciaal zijn toegespitst op leidingge vende functionarissen uit het bedrijfsle ven. Ter introductie op de cursus van drie avonden geeft de RITAM in de provincie Utrecht voorlichtingsavon den. Eén daarvan vindt plaats in het cultu reel creatief centrum Cdrie aan de Wil- laertstraat. De aanvang is om 20 uur. Voor nadere informatie kan men te recht bij het centrum voor Transcen dente Meditatie in Utrecht, tel. 030- 520797. DE NEDERLANDSE TOP 40 IS SAMENGESTELD DOOR DE STICHTING NEDERLANDSE TOP 40 UIT GEGEVENS VAN HANDEL EN INDUSTRIE deze I vorige I week week O »"P««»P gg afantischljf 0 '"P nationaal ook op 12" tal Pf0<l"cl O 5 Titel - Artiest (Producer) Componist Label bestelnummer Platenmaalschsppii 1 SHOWING OUT -mei kim V, (stock/altken/waterman)idem - rca 40989rca \jj 7 REETPETITE-jackiewilson (t carlo/b gordy jr) idem br muslc 45095 - br music 3 SOMETIMES - erasure (flood) clarke/bell - mute records 7 mute 51 - indisc 2 LIVIN' ON A PRAYER bonjovi f (b I alrbalrn) bon jovl/sambora/child mercury 888118 7 phon.g 6 SHAKE YOU DOWN - gregory abbott (gregory abbott) Idem - cbs 7326- cbs e 9 CARAVAN OF LOVE -the housemartins (john williams) isley/jasper/isley - chry salis 108 799 ariola 4 FOR AMERICA-red box j~ (david motion) simon toulson/clarke - sire 248 584 7 - wea 5 EACH TIME YOU break myheart-nick kamen (madonna/s bray) idem wea 248 527 7 - wea DANCE AROUND THE WORLD richenel I^T (v tijn/j fluitsma) idem - epic 650214 7 cbs [_C (10) 24 THERAIN-oran"juice"jones (v I belt/r simmons) v I bell del jam ree 7303 - cbs 0 14 ISTHISLOVE?-alisonmoyet (jlmmy lovine) a moyet/j guiot - cbs 650142 7 - cbs (12)22 RATINMIKITCHEN -ub40 (ub 40) idem - dep international 108 782 - virgin 0 11 SOCOLDTHENIGHT-communards (mark thorne) sommervllle/coles london 886105 7 phonogram ©19 LIKE FLAMES berlin (bob ezrin) brill - mercury 888134 7 - phonogram 0 8 WALK LIKE AN EGYPTIAN bangles [M (kahne) sternberg-cbs 6500497-cbs LO (51) I KNEWYOUwerewaiting -afranklin/gmichael (n m walden) climie/morgan - epic 650253 7 cbs 0 16 CRY WOLF-a-ha (alan tarney) mags'pal waaktar warner bros 928 500 7 wea 0 10 DON'T GIVEUP -peter gabriel katebush (d lanois/p gabriel) p gabriel virgin 108 289 - virgin 0 17 YOU KEEP ME HANGIN'ON-kim wilde (ricki wilde) holland/dozier - mca 258 565 7 - wea 26 TALK IT OVER - frizzle sizzle (v tijn/f luitsma) v tIjn/f luitsma/v tol touch down 221058 - cnr 8 0 12 3 32 5 0 23 7 5 13 4 40 6 27 8 31 5 18 2 21 3 25 5 36 4 30 13 29 1 35 4 39 10 5 2 0 13 THROUGH THE BARRICADES-spandau ballet 11 (langan/spandau ballet) kemp cbs 650103 7 - cbs MIXED UP WORLD-timexsocial club 2 (j logan) m marshall mercury 888 253 7 phonogram THE BOY IN THE BUBBLE- paul simon 4 (paul simon) idem - wames bros 928 509 7 wea HEARTACHE-pepsi/shirley Fin 1 (pfearon/tlernando)t Iternando-8854707-polyd9r LAND OF CONFUSION -genesis 7 (genesis(padgham)bankslcotlins(rvJther1ord charisma 108 632 - virgin WHY CAN'TTHIS BE LOVE van halen 1X1 2 (van halen/jones/e v halen) anthony/e.a. - w b 928 740 7 wea WINDFORCEII nadieh lOwl 3 (nadieh) nadleh/cees buenen polydor 885 479 7 polydor |H^| HEARTACHEAWAY-donjohnson 3 (c sandlord) s cochran epic 650203 0 - cbs OPEN YOURHEART-madonna [X] 8 (madonna/p leonard) madonna/e.a. - sire 928 508 7 wea DIE LAAIELICHTER - gerard cox (aad klaris) g mc lennan/g cox 1273927 emi bovema CANDY-cameo (larry blackmon) I blackmon/t jenkins mercury 888 248 7 phonogram C'EST LA VIE - robbie nevil (alex sadkin) nevil/pain/holding - manhattan 201476 7 emi bovema CANDY LOVE - lili sussie (trigonometri) t norell/osin high lashion 5174 dureco EVERYBODY HAVE FUN tonight - wang chung (peter woll) wang chung/peter woll - geften 928 562 7 - wea LA ISLA BONITA- micaela (madonna/pat leonard/bruce gaitsch) Idem high lashion 5175 - dureco HYMNTO HER-the pretenders 3 (b clearmountaln/j lovine) m keene real records 248 502 7 wea STEPRIGHTUP-jakigraham 2 (derek bramble) idem - emi 20 1538 7 emi bovema BALLERINA GIRL-lionelrichie 1 (I richie/ j a carmichaet) I richle motown lio 3 - rca DE ROL VAN de behanger/vrijgezellen - a van |rs1 1 duin/ome joop (schouten) nalte/van duin/e.a. 142 252 cnr |XN SUBURBIA-petshopboys 11 (mendelsohn) lennan/lowe parlophone 2014637 emi bovema

Soester Courant | 1987 | | pagina 7