I cent eholten fleurido aru6hocK ROYAL ALBERT RODE ROZEN en GEMENGDE BOEKETJES Speeldoos WOENSDAG 11 FEBRUAR11987 SOESTER COURANT PAGINA 13 Oproep aan Soester zondags dichters ROYAL ALBERT IN PRIJS VERLAAGD* OLD COUNTRY ROSES Jubileum-aanbieding 25% korting A.n: WEERD Deskundige voor lichting over historische optocht Verras wie je mag op VALENTIJNDAG a.s. ZATERDAG in alle kleuren, feestelijk verpakt in cellofaan. BLOEMEN PLANTEN BLOEMENHUIS Kinderboerderij, 8 maart: Vrouwendag over 'veiligheid' Na aanrijding doorgereden Muziektheaterprojekt 'Hi-TeC Heroes' van Ad Visser in de Flint Kwaliteits-Jazz in C-drie Theater-Agenda Jules Deelder: humor op het randje en er overheen Zeilen in 'Speeldoos' met Lions en Dirk Nauta Vrijwilligers Vakature Bank Toetsingscommissie Donderdagavond 12 februari aanvang 21.00 uur "Korte Nederlandse films jltureel Creatief Centrum Halte Noordstad' fan F. Bordewijk zijn voor veel mensen Karakter' en 'Bint' het bekendst. Op 2 februari wordt in C-drie het toneel tuk 'Halte Noordstad' opgevoerd. Dit rrij onbekende toneelstuk is vorig jaar n première gegaan in theater De Balie n Amsterdam. C-drie heeft de voor telling speciaal aangeboden aan leer ingen van het Voortgezet Onderwijs in loest, in het kader van de literaire naand. Groepsreserveringen door cholen van het Voortgezet Onderwijs lebben recht op groepsreductie, nl. J 2,50 p.p. [Halte Noordstad' wordt gespeeld door Biet Nederlandstalig Repertoire Gezel schap, op 12 februari, aanvang 20.30 ]uur. Toegang f 7,50; CJP f 6,-. positie Lambertus van der Kooy Binnenkort zal de Soester kunstenaar nbertus van der Kooy in het Witte !afé van C-drie zijn schilderijen expo- Iseren, die hij voornamelijk gemaakt ;heeft op Kreta. Lambertus is een be kende schilder in deze gemeente, waar ■hij al verschillende keren zijn werk ten- Itoonstelde. Zijn expositie in C-drie 1 wordt op zaterdag 21 februari geopend, I's middags om drie uur. De expositie loopt tot 21 maart. Jazz in C-drie Op 22 februari wordt in de theaterzaal van C-drie een jazz-concert gehouden. Hiertoe zijn uitgenodigd het inmiddels bekende Ben van Dungen-Jarmo Ho- gendijk Quintet. Aanvang 14.30 uur. Tentoonstelling klei Sinds 16 januari wordt in C-drie een tentoonstelling gehouden over vormge ven in klei. In grote vitrines staan werk stukken van kunstenaars opgesteld. Door teksten en een diapresentatie krijgt men een uitstekend inzicht in klei, de mogelijkheden van klei en vormge ven met klei. Regelmatig komen klas sen van Soester basisscholen naar het Witte Café van C-drie om de tentoon stelling te bezichtigen, onder begelei- ding van consulenten van SSKVE. De ze unieke tentoonstelling, die voor het eerst buiten de provincie Zuid-Holland wordt gehouden, is nog te bezichtigen tot 15 februari. Men kan de hele dag binnenlopen, de toegang is gratis. Horeca verbouwd In de bowlingafdeling van C-drie is een nieuwe garderobe gebouwd. Terwijl voorheen jassen plus toebehoren ver spreid in het gebouw hingen, kunnen ze nu bijeen in de nieuwe garderobe opge hangen worden. Een prima oplossing, omdat de bowlers nu hun eigen ruimte hebben gekregen. In diezelfde ruimte zijn ook de bowlingkasten geplaatst, die gehuurd kunnen worden voor bowling ballen en schoenen. Licht-krant Om zoveel mogelijk duidelijkheid te scheppen voor alle bezoekers van C-drie is deze week een kleine licht krant geplaatst. Hierop worden de be langrijkste activiteiten van de komende weken weergegeven. Cursus Volksdansen Bewegen is voor ieder mens gezond en kan ook heel gezellig zijn. Voor mensen die gebonden zijn aan b.v. de schooltij den, is er de mogelijkheid om overdag te gaan volksdansen bij Henny van 't Holt. Er zijn al 10 mensen op de cursus, maar er is nog plaats voor veel meer ac- fievelingen. Op donderdag van 13.30 tot 15.00 uur. Cursus boetseren Misschien heeft u altijd al het plan ge had om te gaan boetseren? Ook dit is overdag mogelijk. Op de boetseercur- sus van Inge Foreman, op donderdag van 13.30 tot 15.30 uur. kunt gerust een kijkje komen nemen. Cursus kinderkleding en moulage Heel veel kinderkleding wordt zelf ge maakt. Vaak brengt dat problemen met zich mee: welk patroon, welke stof is geschikt, hoe moetje knippen, hoe lees je de gebruiksaanwijzing, etc. Voor mensen die veel kleding zelf maken en ook wel eens problemen hiermee heb ben, of willen leren kleding te naaien, is er de mogelijkheid op de cursus van Ca- roliene Brouwer. Op dinsdag van 9.30 tot 11.30 uur. De moulage-cursus is op donderdag van 13.30 tot 15.30 uur. Voor informatie kunt u terecht bij C-drie. Kinder Tap-dansen Na de voorjaarsvakantie, in de week van 9 maart, wordt een kindercursus tap-dansen gestart onder leiding van docente Elly van Ooyen. Deze cursus omvat 10 lessen. Voor nadere informa tie kunt u terecht bij C-drie. Kindertheater Docente Coleta Lustenhouwer zal het komend seizoen starten met kinder theater. Kinderen en docente zullen sa men toewerken naar een productie voor het theater, die dan ook op grootse wijze zal worden opgevoerd. Hier hoort u meer van! Docente Ike Brave zal star ten met een cursus drama voor geeste lijk gehandicapte kinderen. Gecombineerd theaterproject Dat in cultureel creatief centrum C-drie heel veel nieuwe ideeë leven, blijkt ook uit de start van een nieuw project waar in vier disciplines zullen gaan samen werken: tekenen/schilderen, ballet en tapdansen en theaterkostuums maken. Dit project, dat nog nader uitgewerkt moet worden, geeft zeer veel mogelijk heden om met theater bezig te zijn en waaruit een schitterende productie kan ontstaan. Steunpunt: nieuwe functie in C-drie Sinds 1 januari heeft het SSKVE een prachtig onderkomen in C-drie. Dit steunpunt heeft een belangrijke func tie: nl. provinciaal steunpunt voor de hele regio Eemland. Dertien consulen ten, met als coördinator Peter Grooten, geven ondersteuning aan onderwijs en "Ik zou het erg leuk vinden als er in Soest ook weer eens een wedstrijd werd uitgeschreven voor zondagsdichters, zoals we dat wel eens eerder hebben ge daan," aldus Jan Wessels (boekhandel Van de Ven) naar aanleiding van het landelijk dicntersconcours, dat voor de tweede keer wordt georganiseerd door de Nationale Stichting De Nieuwe Kerk te Amsterdam en dat samenvalt met de tentoonstelling voor zondagsschilders. De jury onder leiding van Nico Scheep maker maakt een keuze uit de ingezon den gedichten en nodigt 30 inzenders uit hun werk voor te lezen tijdens de voorrondes op vrijdag 6 en zaterdag 7 maart. De finale wordt gehouden op zondag 8 maart. De vijf finalisten strijden dan om de eerst prijs: een boekenbon van f 250,-. De overige vier winnaars ontvangen boekenbonnen van f 50,- tot f 150,-. Er is één prijs speciaal voor dichters onder de 17 jaar: een boekenbon van f 50,—. Iedereen kan meedoen, mits hij/zij nog niet eerder in tijdschrift of bundel heeft gepubliceerd. Per deelnemer mag één gedicht, getypt en in viervoud, met vermelding van naam, adres, telefoonnummer en leef tijd worden ingezonden vóór 16 fe bruari aan Stichting De Nieuwe Kerk, Postbus 3438,1001 AE Amsterdam. Inmiddels is bekend dat het cultureel creatief centrum C-drie eind augustus in het kader van het Landjuweel een tentoonstelling zal inrichten van zon dagsschilders over het thema "Soest toen - Soest nu" en een concours orga niseert voor Soester zondagsdichters. Voor deze laatste manifestatie zal boek handel Van de Ven als sponsor optre den. Binnenkort volgen hierover uitge breide mededelingen. Echt Engels Porselein met enkele uitzonderingen. SOESTERBERGSES1BAAT 16 Echt Eneels Porselein Tijdens de komende voorlichtings avond van de commissie Historische Optocht zullen deskundigen voor lichting geven over velerlei aktivitei- ten. Het schilderen en beschilderen van wagens, poppen, boardmateriaal etc. komt uitgebreid aan de orde. Een echte 'applicateur' zal een en ander toelichten. Kledingadviezen kunnen ter plekke worden gegeven. Het zelf- maken van de historisch verantwoor de kleding zal worden toegelicht. Natuurlijk zal er voor de wagens veel houtbewerking en metaalbewerking nodig zijn. Soester bedrijven en des kundigen zullen dat donderdag avond a.s. uitgebreid toelichten. Men zal zelfs kunnen vertellen hoe U van Uw eigen huis een kasteel uit de Bourgondische tijd zou kunnen ma ken- Tussendoor zijn er ook films van de optocht van 1979. Eveneens is er een film die aangeeft hoe een groep sa men een onderwerp bespreekt en uit werkt. Deze voorlichtingavond mag U niet missen. Dus donderdag 12 februari a.s. vanaf 8.00 uur 's avonds, Duivenzaaltje, Schrikslaan. sociaal cultureel werk in de regio op het gebied van dans, drama, beeldende vorming en audio-visuelee vorming. Het spreekt vanzelf dat ook de consu lenten zeer tevreden zijn met hun nieu we onderkomen. Vandalisme Een werkgroep onder leiding van bur gemeester Scholten heeft initiatieven ontplooid om de problemen van jeugd rond het gebouw van C-drie op vrien delijke wijze aan te pakken. Het is toch vreemd dat zo velen zich door een klei ne groepering zo bedreigd voelen, dat zij belemmerd worden bij het volgen van een cursus, het bezoeken van het Witte Café of de bowling, etc. Langza merhand zijn de scherpe kanten door de genomen positieve maatregelen wat afgesleten en is de situatie zodanig ver beterd, dat de openbare functie van het gebouw niet belemmerd wordt door een groepering. Turkse volksdansgroep 'Ozan' De Turkse volksdansgroep 'Ozan' ver zorgt vele optredens in samenwerking met een reisbureau in het kader van de Turkije-promotie. De afgelopen week zijn er optredens geweekt in 'Krasna- polsky' in Amsterdam, in Purmerend en 'De Doelen' in Rotterdam. In de ko mende weken zullen de leden van de volksgroep optreden in o.a. De Haag, Zoetermeer, Gouda, Uden en Drach ten. De optredens zijn zeer succesvol en zijn daardoor een leuke public relations voor de groep en indirect ook voor cul tureel creatief centrum C-drie. MIDDELWIJKSTRAAT 28 - SOEST TELEFOON 02155-12336 SMoemioetieA SOESTERBERGSESTRAAT 9a SOEST TELEFOON 02155-11911 ZUIDPROMENADE 9 SOEST - TELEFOON 02155-16877 Op 8 maart wordt <Je Vrouwendag ge vierd in de kinderboerderij aan het Ve- delaarpad. Deze dag is bestemd voor al le vrouwen van Soest en heeft als the ma: "Veiligheid." Er zal informatie, film en discussie zijn over veiligheid in en om het huis en vei ligheid voor vrouwen op straat. Er zul len stands zijn met informatie over mi lieu en bewapening. Om 18.00 uur is er een maaltijd waar aan door ongeveer 75 vrouwen kan worden deelgenomen. De kosten hier aan verbonden zijn f 5,— per vrouw. In verband met de voorbereiding willen de organisatoren graag voor 1 maart weten hoeveel vrouwen aan de maaltijd deelnemen. Men kan zich opgeven bij: j Toos Baaiman,t el. 24921; Gerry van Lde Velde, tel. 11862; Joke Geelhoud, ■tel. 22889. ■De Vrouwendag wordt georganiseerd Idoor Vrouwen voor Vrede, Vrouwen in Rde Bijstand, Rooie Vrouwen, Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen, Vrouwen voor Vrouwen en EVA. Aan de dag wordt meegewerkt door het vrouwenorkest "Les Toutes Belles"; Leidje Tomassen; "Consument en Vei ligheid"; een demonstratiegroep zelf verdediging; Elske ter Veld, Tweede Kamerlid voor de PvdA, en waarschijn lijk de stichting "Tegen Haar Wil." De avond wórdt opgeluisterd door Mir jam Mare's verhalend Theater uit Den Bosch. Toegang en kinderopvang zijn gratis. Mevrouw W. uit Soest ontdekte in het weekeinde dat een onbekende automo bilist haar auto had aangereden, die zij even tevoren had geparkeerd aan de F.C.Kuyperstraat. De auto was flink beschadigd. Zij deed aangifte bij de po litie. Op woensdag 18 februai a.s. vindt in cultureel centrum "De Flint" te Amers foort het muziektheaterprojekt 'Hi-Tec Heroes' plaats, aanvang 20.15 uur. Dit projekt van Ad Visser, dat voor Amers foort is georganiseerd door de Amers- foortse Culturele Raad, speelt in op de laatste ontwikkelingen van de high-tech maatschappij. Muziek vormt de basis van het programma, waarin Ad Visser en andere spelers ook in theaterscènes diverse thema's uitwerken. De popzan ger Gary Brooker brengt samen met Ad Visser het nummer "No news from wes tern frontier" ten gehore. Computers, video-camera's, synthesi zers, sequensers, robotics, laservisions, etc., geen enkele vorm van elektronica wordt overgeslagen om met name jon geren vertrouwd te maken met de he dendaagse techniek. Bij de voorstelling is een boekje uitge bracht k f 4,95, dat telefonisch kan wor den besteld bij het NIKOS te Amster dam, telefoon 020 - 26 66 41. Kaarten kunnen telefonisch worden gereser veerd bij de Amersfoortse Culturele Raad, telefoon 033-63 30 34. Prijs: f 13,50; f 10,- p 65: f 7,50 cjp en schooltarief. ln de korte tijd van zijn bestaan heeft het cultureel creatief centrum C-drie een reputatie opgebouwd op het ter rein van de jazz-programmering. Om deze reputatie extra kracht bij te zetten zal op zondag 22 februari a.s. één van de meest in het oog lopende Nederlandse jazz-formaties optreden: Van 14.30 uur tot 17.30 uur treedt op het Ben van den Dungen/Jarmo Hoo- gendijk-Kwintet. Tenos-saxofonist Ben van den Dungen en trompettist Jarmo Hoogendijk tra den dit jaar onder meer op als gastsolis- ten bij televisie-uitzendingen van Pim Jacobs en the Dutch Jazz Orchestra. Vorig jaar won het ensemble het NOS/ Meervaart jazz-festival. Dit jaar verwierf trompettist Jarmo Hoogendijk de "Pall Mali Swing Award". Hij kreeg deze prijs als bekro ning voor zijn individuele prestaties. Kenners zijn het er over eens dat deze trompettist reeds nu (hij is pas 21 jaar) geen slecht figuur zou slaan bij de Ame rikaanse jazz top. Het kwintet heeft inmiddels een ruime internationale ervaring. Zo werden tournees gemaakt door Duitsland en Frankrijk. Ook werden diverse televisie optredens in Frankrijk verzorgd. In ei gen land had het Ben van den Dungen/ Jarmo Hoogendijk-kwintet veel succes tijdens het North Sea Jazz-festival 1986. De drummer van de formatie, de uit België afkomstige Dré Pallemaerts, trad in Amerika op met Art Farmer, Ja mes Williams en Ernestine Anderson. Onlangs maakte hij een plaat met de Amerikaanse saxofonist Joe Levano. Het kwintet brengt een programma van bebop, ballads en interessant nieuw ei gen werk. Bezetting: Ben van den Dungen - tenor saxofoon; Jarmo Hoogendijk - trom pet; Rob van Bavel - piano; Anton Drukker - bas; Dré Pallemaerts - drums. De toegangsprijs voor dit kwaliteits concert bedraagt slechts f 5,-. C.J.P. houders f 2,50. Een scène uit één van de Nederlandse films die donderdagavond in Artishock teI zien zijn. Zaterdag 14 februari Aanvang 14.00 uur Baarn Jeugdorkest Toegang gratis. Zaterdag 14 februari Aanvang 20.15 uur Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Theatershow Liesbeth List, Rames Shaffy Karten f 20,— CJP/Pas 65 f 18,—. Dinsdag 17 februari Aanvang 20.15 uur "De Aardemakers" programma van het Mechels Theater Kaarten f 20,- CJP/Pas 65 f 18,-. In De Speeldoos trad donderdag 5 fe bruari Jules Deeler op met de tweede try-out van zijn theaterprogramma "Ja Deelder." In een eindeloze woorden stroom, waarbij het soms wel eens leek of hij zijn tong zou breken, deed hij zijn verhaal. Af en toe onderbroken door het vertellen van een grap, die vaak kant nog wal raakte en wat meer is, die on dergetekende al enkele jaren eerder had gehoord. Zoals gewoonlijk gaat hij er prat op Rotterdamse volksjongen te zijn geble ven en er gaat niets boven Rotterdam, Dat mag, maar als er dan wat meningen over andersdenkenden, of zelfs maar ergens anderswonenden naar voren ko men, dan bekruipt je een griezelig ge voel van "moet ik nu met de rest van de zaal meelachen, of moet ik je verafschu wen wegens fascistisch getinte uitspra ken?" Typisch is, dat je hem eigenlijk niet aanrekent, wat hij zegt, maar hij zegt het toch maar. Hij stelt zich daar mee zeer kwetsbaar op. Maar daar staat weer tegenover, dat zijn kwetsbaarheid hem een soort pantser geeft, dat hem in staat stelt zich hier tegen te verweren. In de overvolle zaal zat publiek, dat voor en groot gedeelte bestond uit ken nelijke fans van hem, die alles wat hij zei slikten voor zoete koek en overal harte lijk om lachten. Zelfs over nogal rauwe grappen over Goering en Hitier. De platvloersheid kwam op een hoog tepunt tijdens het laatste onderdeel van zijn programma over de firma "Stront en Co," waarin hij het einde der mens heid beschreef. Op zich een goed door dacht verhaal, ware het niet zo cynisch. Maar de afsluiting door in de zaal enke le stinkbommen tot ontgeuring te laten komen deed de hoofdpijn als gevolg van mijn grieperigheid alleen nog maar toenemen. Na afloop van het programma werd zijn laatste boek "Schone Welt" door hem verkocht en gesigneerd. Na enig aarze len kwamen er toch redelijk veel kopers om een tientje aan hem te besteden. Ik kon het niet over mijn hart verkrijgen. Ik vraag nog even bedenktijd. D.S. Op woensdag 18 februari wordt in het cultureel centrum "De Speeldoos", Rembrandtlaan 35 in Baarn, een lezing gehouden door schipper Dirk Nauta over de gigantische Whitbread Round the World-zeilrace, zowel wat betreft het verloop van de race zelf, als de voor bereiding, de tussenstops en racetech- nische zaken. Deze boeiende causerie van een zo ervaren man als Nauta wordt opgeluisterd met dia's. Ook wordt een profesionele film over de Philips Inno- vator vertoond - het schip dat in het sei zoen 85/86 als tweede eindigde in de totaalrangschikking. Deze avond wordt georganiseerd door de Lionsclub Eemland en de opbrengst is bestemd voor de actie "Lions helpen gehandicapten". Er bestaat volop gele genheid om met schipper Nauta van ge dachten te wisselen. Telefonische reserveringen bij De Speeldoos, tel. 02154-18050 en bij di verse adressen in zowel Baarn als Soest. Sinds de groei van de werkloosheid wordt er in ons land gezocht naar een goede regeling die het mogelijk maakt dat mensen met een uitkering vrijwilli gerswerk kunnen doen. Op dit moment mogen mensen die een werkloosheids- of arbeidsongeschiktheidsuitkering hebben, alleen vrijwilligerswerk ver richten, nadat ze toestemming hebben gekregen van de uitkerende instantie. Voor de RWW is dat de Sociale Dienst. Wie met ingang van 1 januari 1987 een andere uitkering aanvraagt dan de RWW valt onder het bewind van de be drijfsverenigingen. Bij het verlenen van toestemming wordt meestal gekeken of er sprake is van on- ïati- gesubsidieerde instellingen) en of iet spr: eerlijke konkurrentie (bij bedrijfsmati ge projekten) of subsidievervalsing om werk gaat dat doorgaans door een betaalde kracht wordt gedaan. Inmiddels funktioneren in de meeste re gio's of steden toetsingskommissies, die in het leven zijn geroepen om onbetaal de arbeid te beoordelen. In de gemeen te Soest is al sinds 1982 een toetsings kommissie werkzaam. De kommissie is samengesteld uit vertegenwoordigers van de vakbonden, de sociale dienst en het arbeidsbureau. De toetsingskom missies zijn ingesteld, vooruitlopend op de Wet Onbeloonde Arbeid door Uit keringsgerechtigden, de WAOU. Vol gens de plannen voor deze wet, die waarschijnlijk in 1987 van kracht wordt, zullen de toetsingskommissies voortaan een deel van het onbetaalde werk toet sen. Traditioneel vrijwilligerswerk zul len ze echter buiten hun beoordeling houden. Interessant wordt dan wat tra ditioneel vrijwilligerswerk is en wat niet. Voor organisaties is het van belang te weten dat wanneer zij met vrijwilligers gaan werken die een uitkering genieten, het goed is eerst te informeren of het aangeboden werk al dan niet getoetst moet worden. Zo ja, dan kunnen die vrijwilligers pas né de toetsing toestem ming verkrijgen om aan het werk te gaan. Dit kan leiden tot vertragingen. Omdat de kriteria en procedures ten aanzien van deze toetsing van plaats tot - plaats verschillen, kan men het beste hierover kontakt opnemen met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest. Deze is op de hoogte van de pro cedure, de de kriteria en de mogelijkhe den om beslissingen van toetsingskom missies te beïnvloeden en te bespoedi gen. De Vrijwilligers Vakature Bank is gevestigd in het cultuur creatief cen trum C-drie, Willaertstraat 49 te Soest. De openingstijden zijn als volgt: op maandag, dinsdag en donderdag van 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur. Op vrijdag vsan 11.00-12.30 uur. We zijn telefonisch bereikbaar tijdens kan tooruren onder nummer 02155-12630. We vragen uw aandacht voor onder staande vakatures. Centrum voor geestelijke gehandi capten zoekt vrijwilligers m/v om te fungeren als bezoekrelaties (duurzame relatie voor langere termijn). Tevens zgn. wandelkontakten en assis tentie bij zwemmen en paardrijden. Uitvoerige informatie bij de WB. 9/627 Bij de Stichting Jeugdzorg wordt ge zocht naar een penningmeester die het totale financiële beheer onder zijn hoe de wil nemen. 10/622 Dierenbescherming afd. Baarn/Bun- schoten/Eemnes zoekt vrijwilligers m/v om de dierenambulance te beman nen. Behalve dienst doen bij ongeval len, ook mensen met hun huisdier ver voeren. Vereisten: van dieren houden en goed met ze kunnen omgaan, in noodgevallen rustig kunnen handelen. Vrijwilliger moet in Baarn woonachtig zijn. 1/631 Draagt u het Bentinck Fonds een goed hart toe geef u dan zo spoedig mo gelijk op als kollektant voor de landelij ke kollekte van 6 tot 12 april. 9/626 Nu het voorjaar in zicht komt wil men op de kinderboerderij zo snel mogelijk aan de slag in de tuin. Welke vrijwilliger m/v neemt de leiding op zich van de biologische groententuin en wil aktief meewerken aan de verkoop van de groenten. 7/614 Opvanghuis in Amersfoort heeft plaats voor vrijwilligers m/v in dag-, avond- en nachtdiensten. In het opvanghuis kunnen zowel jonge ren als ouderen die in moeilijkheden zitten, tijdelijk wonen. Van de vrijwilli ger wordt verwacht dat hij/zij voor mi nimaal een jaar komen werken. Uitvoe rige informatie over dit werk bij de WB. 11/44 Wie wil enkele uren per week de ad ministratie verzorgen en typewerk doen bij de stichting Vrouwen voor Vrouwen. 10/621 Informatie over bovenstaande vakatu res uitsluitend bij de Stichting Vrijwilli gers Vakature Bank Soest. Vergeet vooral niet u tijdig op te geven als begeleiding bij vakanties voor ge handicapten. Aanmeldingsformulieren bij de WB. De vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, tel. 19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele leven in Soest. Door je op te geven als lid stenn je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; jongeren t/m 23 jaar en personen die tot de zelfde huishouding behoren f 27,- per jaar. Kon- taktadres ledenadministratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Hoewel er in Nederland altijd een grote produktie heeft bestaan van korte films is het met de vertoning nogal droevig gesteld. Bioscoop en televisie laten het vrijwel afweten en voor de filmhuizen zijn deze films over het algemeen naar verhouding te duur. Dit seizoen is een groot aantal filmhuizen echter in staat gesteld, dankzij een speciaal samenwer kingsverband en enige subsidie, elke maand een programma Korte Neder landse films te vertonen. Elk programma heeft een thema. Zo wordt er nog een programma van ani matiefilms verwacht en vorige maand werden er drie eindexamenfilms (Ne derlandse Filmakademie, 1985) van veelbelovende jonge regisseurs ver toond. Als kontrast deze keer vier vroe ge films van regisseurs die inmiddels naam hebben gemaakt: Paul Verhoe ven, Pim de la Parra, Frank Weisz en Nouchka van Brakel. "Het feest" regie: Paul Verhoeven Ne derland 1963 zwart/wit, 30 min. "Zondag op het eiland van de grande Jatte" regie: Frans Weisz Nederland 1965, zwart/wit, 20 min. "Baby in de boom" regie: Nouchka van Brakel Nederland 1970, kleur, 20 min. "Aah Tamara" regie: Pim de la Parra Nederland 1965, zwart/wit en kleur. Agenda: februari 19-2 "Frida" 20-2 "Gone with the wind". Extra voorstelling. 26-2 "40 M2 Deutschland". Open podium 21.00 Uur, op vrijdag 13 februari is de zaal van Artishock open voor het eerste open podium van dit seizoen. Op het programma staat allereerst, om ca. 21.30 uur, een Heavy Metal verrassing. Voor ingewijden in de Soester pop-sce- ne geen onbekenden, en voor iedereen van harte aanbevolen... Vanaf ca. 23.00 uur is te beluisteren de formatie Exposure. Deze band werd in april '86 opgericht door Branko Lensky (bas) en Roel Evenhuis (gitaar. Men begon indertijd met het spelen van covers (Stevie Wonder, Earth Wind Fire, Cool The Gang), maar al snel ook eigen repertoire. Met het repertoire groeide ook de band, die nu benevens de oprichters bestaat uit: Maarten Steen (toetsen), Sven v.d. Zee (drums), Elwin v.d. Molen (trompet), Retze Fa- ber (ook trompet), Gabriella Hordijk Marco Verwer (beiden zang). We verwachten zo'n vijf kwartier swin gende muziek, die door de band zelf wordt omschreven als 'jazz-rock achti- ge, funky disco-pop.' Entree (komt geheel ten goede van de muzikanten!) voor leden en niet leden f 2,50. Vernieuwde kunstmarkt Artishock op 30 april Voor de 23e keer organiseert de Ver eniging Artishock haar jaarlijkse kunst markt op 30 april rondom het Artis- hockgebouw aan de Steenhoffstraat 46 te Soest. Nu al zijn de organisatorische voorbereidingen begonnen voor deze Koninginnedagmanifestatie, die in Soest en omstreken alom bekend is. Waarom vernieuwde Kunstmarkt? Na een evaluatie van de vorige kunstmark ten heeft de Vereniging Artishock be sloten een ander beleid te voeren om de doelstelling van de Kunstmarkt meer tot zijn recht te laten komen. Kwaliteit is een belangrijk aspect hierin. Een toe wijzingskommissie zal eerst het werk beoordelen. Afhankelijk van de resul taten van deze beoordeling zal aan de kunstenaars al dan niet een kraam wor den verstrekt. Zo zal de Soester Kunst markt een nog betere naam krijgen, doordat de kraampjes uitsluitend met kunstwerken zullen zijn gevuld. Wellicht is het bekend dat dit jaar het vertrouwde défilé weer in onze ge meente plaatsvindt. De organisatoren verwachten dit jaar een grote toeloop van mensen naar onze plaats. Daarom wil Artishock laten zien wat een echte Kunstmarkt is, zonder kunstnijverheid, kleding of curiosa. Er komt uitsluitend kunst van kwaliteit. Kwaliteit zullen ook de optredens heb ben die zowel voor kinderen als oude ren georganiseerd worden. Voor de 23e Kunstmart wordt gedacht aan: straat- en poppentheater en een aantal mu ziekgroepen. De lokatie zal dit jaar wederom rondom het Artishockgebouw zijn. De nieuwe eigenaar van het gebouw, de heer Smeeing, heeft toegezegd de nodige medewerking te zullen verlenen om de ze dag tot een succes te maken. Het ge bouw wordt van binnen en van buiten opgeknapt. In het voorjaar wordt be gonnen met de bestrating rondom het vernieuwde gebouw. De inschrijving voor kraamhouders is reeds begonnen en sluit op 15 maart.. Degenen die een kraam op deze Soester Kunstmarkt willen huren, kunnen kon- takt opnemen met Cees van Oevelen (tel. 02155-10579 of Ineke Talen (02155-10735). Bij deze mensen kunt u verdere inlichtingen krijgen betref fende de Kunstmarkt. Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46,3762 BM Soest, tel. 02155-19037/ 19577. Tentoonstelling Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest. Zaterdag en zondag 7 februari t/m 1 maart van 15.00 tot 17.00 uur. Schilde rijen van Jan van Vlierden. Provo Derde oog Mystiek Monument moment nu Simon Vinkenoog in Artishock Zaterdag 21 februari aanvang 21.00 uur. Om dit spektakel niet te missen lijkt reserveren zinvol. Tel.: 19577 of 10689

Soester Courant | 1987 | | pagina 13