u Commissie Minderheden vreest nieuw échec 'interculturele manifestatie' in 1987 Tolkentelefoon is er nóg niet... HSdubbersfemow AKIe9f9U$ PAGINA^ i te bellen. te* RANT 1UAR11987 WOENSDAG 11 FEBRUAR11987 SOESTER COURANT PAGINA 15 Na 'misser' van vorig jaar Waar bij politie? Commissie Minderheden gaat aandringen op presentiegeld Historische Optocht 1987 fiatoriöcnc Hi&toriiche Automobilist onder invloed maakt brokken en raakt gewond SCHAKEN Chavannes op weg naar derde titel Wedstrijdwagens op de RAI Compaenenteam van Marco Bakker als blikvanger SCRABBLE ATLETIEK Eerste Pijnenburgdame Dinie v.d. Berg bedwingt 42.195 meter Duinkikkers zwemmen goede wedstrijd Eemlandschaatsers strijden om Klubrekords iïr«iWdllM!HM WIELRENNEN Voor Tempo-NKS begint het seizoen in Spanje De Springbokken succesrijk GYMNASTIEK Eemvogels bijna kampioen! [ETEN en voor it past bij de manen bar houden. In het l te genieten. Samen Ofsamenmethet /oor elkaar, dat doet betekent ook dat de toekomst kijkt, heid zorgt. U loopt a's. t kan wegvallen, als u overlijdt, uw zin in financiële erblijft. Financiële n er bijna al tijd na fhetnuom de man nciële zekerheid lan/Vrouw-Polis. ror man en vrouw, getrouwd. Met of leren. Deze polis .1 beiden verzekerd e uitkeringen zijn levensfase: in de i meergeld nodig lag meer over de waarmee u elkaar id kunt geven. :n wij u bieden, n een cijfer-voor- zens in een heldere 'en wij u graag. an 45 - 3761 DB Soest IS 471 - 3760 AL Soest Telefoon 02155-17962 Bijkantoor: Koninglnnelaan 31 3762 DA Soest Telefoon 02155-23789 De mislukking van de interculturele manifestatie, die vorig jaar in en rond om C-drie werd gehouden, is een "misser" waarvan veel te leren valt. Dat liet wethouder Frans Kingma vori ge week weten in de commissie Min derheden, waar het verslag van het evenement werd besproken. Uit de commissie zelf kwam ongezou ten kritiek op het verslag van de mani festatie, die vooral door gebrek aan be langstelling nogal in het water is geval len. Volgens veel commissieleden is het verslag "geflatteerd" geschreven. Nie mand, ook Kingma niet, kon overigens vertellen wie in feite de auteur van het verslag is geweest. "Met wie kunnen we er dan over praten en wat heeft de eva luatie in deze commissie dan voor zin," vroegen sommige leden zich af. Kingma antwoordde dat de opmerkin gen uit de commissie zouden worden doorgegeven aan de verantwoordelijk werkgroep (waarin afgevaardigden zit ting hebben van o.m. Vrouwen voor Vrouwen, C-drie, de buitenlandse co mités en de gemeente). Dat gold ook voor de financiële verantwoording van het evenement, waarvoor 20.000 gul den was uitgetrokken en het rapport rept daarover met geen woord. "Wat is er bovendien gedaan met het entreegeld van 1,50 per bezoeker?" wilde Wim van den Bergh weten. Hij wees erop dat de heffing van een toe gangsprijs in strijd was met de afspra ken en dat ook heel wat rechtstreeks be trokkenen zich daardoor onaangenaam verrast hadden gevoeld. 'Hartig woordje' Kingma liet desgevraagd weten dat hij nog een hartig woordje zou gaan wisse len met de leiding van de beide Mavo- scholen, waarvan de leerlingen de och tend-voorstelling van een theatergroep hadden verstoord en hemzelf het spre ken nagenoeg onmogelijk hadden ge maakt. "Ik wilde nog even wachten op de evaluatie," aldus de wethouder, "maar ik zal het zeker nog aan de orde stellen, want ik was er bijzonder kwaad over!" In het evaluatierapport wordt gespro ken over 1400 bezoekers, hetgeen door sommige commissieleden werd betwij feld, gezien de uiterst geringe belang stelling van bijv. vrouwengroepen en ouderen en het feit dat een theatervoor stelling voor het basisonderwijs moest worden afgelast wegens het niet-ko- men-opdagen van de spelers. Ook het feit dat de voorzitter van het Marokkaans comité, de heer El Ham- dioui, zijn toespraak te elfder ure niet mocht houden, vormde een ergernis voor de commissie. "Een blunder van de eerste orde!" In dat verband werd ook gewezen op de moeizame gang van zaken tijdens de forumavond over on derwijs, huisvesting en werkgelegen heid, waarvoor de Marokkanen een toespraak hadden voorbereid die aan vankelijk niet aan de orde mocht ko men. Uit de werkgroep zelf is met name ge wezen op het "opvallende" feit "dat de mensen die je echt wilt bereiken met de manifestatie niet aanwezig waren", dat de buitenlandse vrouwen sterk onder vertegenwoordigd waren en dat de pu bliciteit onvoldoende is geweest. Voor de volgende keer moet ook aandacht besteed worden aan de Nederlandse cultuur, omdat je volgens de werkgroep dan ook grotere delen van de Neder landse bevolking kunt bereiken. Huiver De commissie Minderheden legde ech ter de grootst mogelijke huiver aan de dag voor de plannen die in de werk groep inmiddels worden doorgespro ken voor een manifestatie in 1987. C-drie directeur Ernst Dienaar heeft voorgesteld voor elke "cultuur" (Turks, Marokkaans, Surinaams) een aparte dag te organiseren, die door de buiten landse groepen zélf gestalte moet wor den gegeven, voorbereid, uitgewerkt, ingevuld en georganiseerd. "Dat wordt niks," klonk het vanuit de commissie. "Je kunt nu al voorspellen dat het mis gaat..." In dat verband werd Dienaars plan zelfs "irreëel" genoemd. Ook Kingma noemde het een "duidelij ke overschatting van de mogelijkhe den". "We moeten nog maar eens goed met de werkgroep gaan praten voordat de organisatie in gang wordt gezet en de zaak een eigen leven gaat leiden." Hij vond dat de werkgroep maar even "pas op de plaats" moest maken. De politie is wel bereid om een tolken telefoon te installeren, maar het is haar nog onduidelijk voor welke za ken zo'n installatie precies nodig kan zijn. Duidelijkheid is ook nodig om te kunnen bepalen in welke ruimte de tolkentelefoon het beste geplaatst kan worden. Voor de politie is 't het een voudigst om het apparaat in het nieu we bureau te installeren. Dat was de mededeling die wethouder Frans Kingma (PvdA) vorige week aan de commissie Minderheden deed over het "vaste agendapunt", dat de aan schaf van de bijna omstreden appara tuur bij de politie in de commissie sinds vorig voorjaar is geworden. Kingma voegde er de aanbeveling aan toe om een gesprek te beleggen tussen de com missaris en enkele leden van de com missie om tot sluitende afspraken te ko men. Wie dus had gedacht dat de aanschaf van de tolkentelefoon (volgens het Pro- gressief-Soest-raadslid Leidje Tomas sen voor een luttel bedrag als het ware om de hoek te koop) na al die maanden nu wel rond zou zijn kwam in de com missievergadering vorige week donder dagavond bedrogen uit. De commissieleden vonden het maar onzin dat er nu wéér een gesprek zou moeten plaatsvinden. "Daar ga je nu toch niet eerst weer apart over vergade ren?", vond Jan Vijfhuizen. Jos van der Leij wees erop dat bij Vrouwen voor Vrouwen vorig jaar februari al eens een (demonstratie van het apparaat was ge geven - "met een rollenspel zelfs" - waarbij volgens haar toen ook twee po litieagenten aanwezig waren geweest. "Waarom wordt dit punt toch steeds weer vooruitgeschoven? Laat de politie maar eens gaan kijken bij de collega's in Utrecht of Amersfoort. Daar hebben ze 't ding al lang. En bovendien is er een voorlichtingsteam in Bunnik waar de politie ook makkelijk haar licht kan op steken." Hoongelach De opmerking dat de politie nog niet weet wdér in het bureau de apparatuur moet komen ontlokte de commissie slechts hoongelach. "Laten ze dat zelf nou maar uitzoeken, daar hoeven wij hier toch niet over te praten?" Kingma zelf liet weten dat het apparaat De commissie Minderheden is van mening dat het werk in deze commis sie, inclusief de voor- en nabesprekin gen en alles wat er verder bij komt kij ken, de toekenning van presentiegeld zeker rechtvaardigt Bij Burgemeester en Wethouders en de gemeenteraad zal dan ook worden aangedrongen op toekenning van een dergelijke vergoe ding. De commissie boog zich vorige week over deze kwestie aan de hand van een ambtelijke notitie, waaruit bleek dat voor sommige adviescommissies wel presentiegeld wordt uitgekeerd, maar dat veel andere daarvan verstoken blij ven sinds de bezuinigingen in 1982. De commissies die wel een "vergoeding" krijgen zijn bijv. de welstandscommis sie, de commissie woonruimteverdeling en het college voor de verlening van de bijstand. "De werklading is zwaar, de frequentie van vergaderen hoog en de voorbereidingen intensief," aldus de argumenten. Dat vond de commissie Minderheden allemaal óók van toepassing op zich zelf, in elk geval op de leden van buiten landse herkomst. "Die hebben bepaald niet de grootste inkomens, maken vaak zware werkdagen en zijn enorm veel tijd kwijt aan de vergaderingen en het voor- en nawerk daarvan, ook al door taal problemen," liet Wim v.d.Bergh weten. De andere leden waren dat met hem eens. De "papierwinkel" die het werk in de commissie onvermijdelijk met zich meebrengt maakt het voor buitenlan ders toch al niet makkelijk en het taal gebruik maakt de stukken vaak veel te moeilijk. Nelleke Streefkerk drong dan ook aan op vereenvoudiging en vond Kingma geheel aan haar zijde. Deze stelde vast dat de leesbaarheid van de stukken de laatste twee jaar duidelijk is afgenomen en beloofde daar in het ver volg scherp op te letten. op elke willekeurige telefoon aan te sluiten is. Ook de heer H. de Klerk, di recteur van het Centrum voor Maat schappelijke Dienstverlening, bood zijn medewerking aan als de politie instruc tie wilde hebben in het omgaan met de tolkentelefoon. "Wij hebben er al drie jaar een staan," aldus De Klerk. Al eerder had Jan Vijfhuizen erop ge wezen dat ook de Woningbouwvereni ging Soest over een tolkentelefoon be schikt. "Zelf een tolk meenemen is zon de van het geld." Hij riep de Turkse en Marokkaanse leden op een mededeling van die strekking in hun respectieve kranten te zetten. Kingma vulde dat aan met de opmerking dat ook de Gemeen telijke Sociale Dienst een tolkentele foon heeft. Onze gemeentevlag wappert een kwart eeuw over Soest. Dat stond de afgelo pen week in de krant. Die vlag mag best mee in de optocht, al is het nog maar 25 jaar geleden dat de Hoge Raad van Adel zijn goedkeuring hechtte aan het ontwerp. Maar zeker moet het wapen van Soest, dat dateert van 1816, worden uitge beeld. Uit recente publicaties in de pers blijkt dat er van het bestaande wapen een andere beschrijving zal kuimen ko men van de gereedschappen die boven het schild zijn gerangschikt. De pols stok, die in de huidige beschrijving van ons Soester wapen wordt genoemd, zou dan toch plaats moeten maken voor de schapenschep, of, wat plechtiger ge zegd, de herdersstaf. Eigenlijk hebben we nu dus twee wapens, het huidige met polsstok, en het juiste met de herders staf. Maar er zijn nog meer fouten ontdekt. Ook de plaats van de hooiopper zou niet juist zijn, terwijl er verder aanmer kingen worden gemaakt over de vorm van het schild. Weer twee variaties, dat zijn er samen vier, het gaat op een rebus lijken. Er is ook nog een ouder wapen ontdekt dat van ons Soest zou kunnen zijn. Een wapen van een voormalige Heer van Zoest Inderdaad hebben er in de veertiende eeuw mannen met de naam Zoes als schepen van de stad Amersfoort gefun geerd. Zo bijvoorbeeld Johan Zoes Claeszone in 1390, of Jan Zoes Dirx so- ne in 1397, en in 1406 was Cherit Zoes zelfs schout. Maar waarschijnlijk heb- ben deze bestuurders alleen bezit in Soest gehad, of er heeft een voorvader gewoond, zodat we hier met een fami liewapen te doen hebben. Wanneer ook die in de optocht mee ko men, dan zijn er meer wapens die in aanmerking komen. In 1395 was te Amersfoort als schepen benoemd "Dirc roeste", ook Roete ge heten, en in 1406 was schepen "Aernt de Beer"De familie Roeten en de fami lie de Beer hebben een familiewapen, en zo zijn er nog wel meer. Een hele wagen vol met wapens. Maar, vlaggen en wapens, Soest had (en heeft) ook nog een schutspatronesse. In de "Costuymen en de gewoente van den dorpe ende gerechte Soest den 11 Decembris 1569" wordt St Aegten de schutspatronesse van Soest genoemd. Sint Aegtendag, 5 Febr. werd in de mid deleeuwen als hoogtijdag gevierd. Iedere stad of dorp had toen zijn be schermheilige, en wanneer we een his torische optocht houden, waarbij het accent wordt gelegd op de Bourgondi sche tijd, dan mag een "waardige" her innering aan "de schutpatronesse van den dorpe" toch eigenlijk niet ontbre ken. De 48-jarige A.L. uit Amersfoort is in de nacht van zaterdag op zondag ge wond geraakt toen hij onder invloed van alcohol met hoge snelheid over de Vondellaan reed en daar tegen een ge parkeerde auto, vervolgens tegen een boom en even later opnieuw tegen een auto botste. L. werd daarbij zelf uit de auto geslingerd, waarbij hij inwendig letsel en een scheurtje in de schedel op liep. Hij werd per ambulance overge bracht naar de Lichtenberg in Amers foort. Zijn auto moest worden wegge sleept en wérd total loss verklaard. Uit het onderzoek kwam vast te staan dat hij inderdaad teveel alcohol had ge bruikt. D£!CHDUD m,£U*30U Voor al uw bouw- en onderhoudswerken Ie Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Elf ronden zijn lang, maar 6 uit 6 is meer dan een goede start Dat is de score van Ivar Chavannes in groep 1 van de interne competitie van de Soes ter Schaakclub. Vrijdag 6 februari jl. versloeg hij één van zijn belangrijkste concurrenten, ex-voorzitter Vegter. Gerrit Muis scoorde zijn eerste volle punt en wel tegen zijn "Angstgegner" Chiel Vennik. Deze staat nu samen met de heer Braf onderaan. In de tweede groep behield Sulenta zijn promotie kansen door van de nestor, de 82-jarige D. Kolkman te winnen. Met de nodige moeite overigens! Volledige uitslagen interne competitie: Gr. 1: Chavannes - Vegter 1-0, Braf - Van Aurich 0-1, Vennik - Muis 0-1. Gr. 2: Kolkman - Sulenta 0-1. Voor de open competitie, de ladder ook wel geheten, werden de volgende par tijen gespeeld: Zwiers - Gerth 0-1, Vonk - V.d. Velden 0-1, Schenderling - Nijman 1-0, Nieuwelink - Balvers 0-1, Smedema - Fugers afg. en Reumerman - Espeet afg. Tussenstand van de kop van de ladder: 1. Boekhoff 369 pnt. 2. Swinkels 296 pnt. 3. Braf 286 pnt. 4. Molenaar 263 pnt. 5. V.d. Velden 256 pnt. Vrijdagavond jl. ontving het tweede garnituur van Soest een bijzonder lasti ge gast, Baraeveld 2. Er werd tot het laatst gestreden en na optrekken der kruitdampen verscheen een 3 1/2 - 3 1/2 stand op het scorebord. De reste rende partij van de heer Goes wordt gearbitreerd en zal minstens (maar waarschijnlijk ook niet meer) remise opleveren. Met dit gelijkspel blijft Soest 2 in de race voor het kampioenschap van zijn klasse. De RAI voor personenwagens is altijd een hoogtepunt voor automobilistisch Nederland. In hoofdzaak is de ten toonstelling gericht op het gewone au tomobielgebruik, maar zij biedt ook de mogelijkheid om bijzonder gebruik van automobielen te etaleren. Verschillende importeurs laten wed strijdwagens zien, ook wel bolides ge noemd, waarmee aan de verschillende takken van autosport wordt deelgeno men; zowel rally-auto's als circuit-au to's, maar ook de specials waarmee aan de beroemde woestijnrace Parijs-Da kar wordt deelgenomen. Ook het circuit van Zandvoort heeft een eigen promotiestand op de RAI, waarbij race-auto's te bewonderen val len. Menige zoon zal zijn vader mee trekken naar de stands, waar dergelijke "eye-catchers" te vinden zijn. Importeur Louwman en Parqui heeft op de Toyotastand een bijzondere pre sentatie. Als mede-organisator van de beroemde Toyota-merken-competitie op het circuit van Zandvoort tonen ze een voorbeeld van een zogenaamde ge zinsauto in wedstrijdverpakking, de Toyota Starlet in cup-versie. Als bijzondere deelnemer in deze com petitie valt Marco Bakker te vermelden, De 20e competitie-ronde in de strijd om het Soester kampioenschap leverde opnieuw een aantal opmerkelijke resul taten op. De achtervolgers van kop- loopster Anneke Tak zagen met wisse lende resultaten geen kans de achter stand in te lopen. De nummer één op de ranglijst haalde weer eens duchtig uit en versloeg Bep Blom met 629-494. Een klasse apart. Haar directe "concurren ten" verloren, of bleven met hun scores beneden de mogelijkheen om een se rieuze bedreiging te kunnen vormen. Verrassing was v^el de 528-469 over winning van Diriy Boele op Jan Leijen- dekker, het verlies van Klaas Keuter te gen Tineke v. Egdom 484-546, en de cijfers 522-465 waarmee Anne Nuy- sink in haar partij tegen Trudy Dan vers opnieuw op de voorgrond trad. Uitslagen 20e competitie-avond: D. Boele - J. Leijendekker 528-469 W. Witkamp - T. v.d. Berg 513-345 W. Klute - W. Bouman 338-513 D. Vastenburg - R. Druijff 439-479 B. Blom - A. Tak 494-629 J. v. Zijtveld - H. Reichenberger344-382 T. v. Egdom - K. Keuter 546-484 M. Leijendekker - H. EijmaallOl-316 M. Boom - J. Hekkenberg 310-417 T. v.d. Veer - R. de Groot 441-398 A. Nuysink - T. Danvers 522-465 Mr. J. van Niekerk - A. Luttik258-183 En zoals zo dikwijls te zien is: in de tweede, niet voor de competitie meetel lende avondpartij, fors herstel van de genen die eerder op de avond beneden de verwachtingen bleven. Desondanks waren er dit keer slechts 250 nodig om de prijs van de week, een lunch bij res taurant Boedha te A'foort, in de wacht te slepen. Joop v. Zijtveld was na loting de gelukkige winnaar. Donderdag a.s. in café-restaurant Van Den Brink, Soesterbergsestraat 102 krijgt "de strijd" met de letters een vervolg. Aan vang der partijen te 19.30 en 21.00 uur. Zaterdag j.l.maakte Dinie v.d. Berg deel uit van het loperslegioen, dat in Apeldoorn deelnam aan de bekende Midwintermarathon. De omstandighe den waren goed ei? de start liep voor spoedig. Met 21 minuten op de eerste 5 Ion liep ze misschien zelfs iets te snel, maar met een snelle start wordt het moeilijk om in de volgende kilometers snelheid terug te nemen. Dat betekende dat zij na 25 km doorkwam in 2 uur 20 min., met daarbij uitzicht op het clubre cord van 3 uur 24 min. van Ineke van Zee van het voormalige s.o.Soest. Door het zware programma van zwem men, fietsen en lopen, gericht op de he le triathlon van Almere, begon Dinie vrij laat met de specifieke voorberei ding voor de marathon, hetgeen bete kende dat weinig lange duurlopen wer den gedaan. Dat was de reden dat de laatste kilometers wat meer moeite en tijd vergden dan was gepland. Deson danks gaf zij blijk uit een echte duur- sportersfamilie te komen en ze beet zich ook door de laatste kilometers heen. Zoals dit voor velen in de atletiekwe- reld geldt bereikte Dinie als eerste van de nieuwe lichting dames, die A.V.Pij- nenburg momenteel rijk is, de mijlpaal waarvan iedereen droomt: het bereiken van de finish van de marathon. Zij deed dit in de te kloppen seizoentijd van 3 uur 29 min. en 40 sec. Vanaf dit mo ment zal Dinie zich weer volledig bezig gaan houden met de voorbereidingen voor de triathlon van Almere, waarvan de marathon "slechts" een onderdeel is. •De Compaenen-auto bij het futuristi sche gebouw van de Toyota-importeur. rijdend voor Compaenen Tobacco- nists. Eén van de Stariets van het Com paenen Racing Team is te bezichtigen, waarbij zo aardig het verschil en ook de overeenkomst met een standaard Toyota Starlet te maken valt. De groep van Compaenen Tobacco- nists is erg blij met het team. Zowel de liefhebber/autocoureur Marco Bakker als de toprijders Ronald van der Zande en Charles van Lookeren Campagne zorgen met hun Compaenen Stariets voor het nodige vuurwerk in de compe titie. Een bezoekje aan de Toyota-stand gedurende de RAI is voor de echte ra ce-liefhebber een must. Compaenen-sigaren zijn in Soest ver krijgbaar bij Sigaren speciaalzaak L. van Kleef, Van Weedestraat 86. Grieks SPECIALITEITEN RESTAURANT Steen hoff straat 59 SOEST Tel. 02155-13307 Ons Grieks specialiteiten restau rant Akropolis begroet iedere gast met een gratis glas Ouzo. In een kenmerkend Griekse sfeer worden bij ons de smakelijkste gerechten opgediend, daarbij kunt U een keus maken uit de meest voortreffelijke Griekse wij nen. Onze menukaart bevat meer dan honderd verschillende Griekse specialiteiten. Het reserveren van een "tafel voor uzelf" is ook mogelijk. U bent van harte welkom! De zwemvereniging de Duinkikkers heeft weer reden om terug te kijken op een zeer sportief weekend. Zaterdag middag vertrokken 19 zwemmers van de wedstrijdploeg, om in Hoogland deel te nemen aan B-limietwedstrijden. Een mooie accommodatie en een ploeg die goed in vorm is waren de basis voor zeer snelle tijden. Opvallend was dat de bestaande persoonlijke records vaak met ruim verschil werden verbeterd. De resultaten waren: 100 meter Vrije slag: Marjolein Kleyn: 1.27.5 Jeanine Pothuizen: 1.23.2 Tamara Tervoren: 1.43.4 Corina Borsje: 1.22.8 Lisette Elsinga: 1.21.1 Ronald van Ophoven: 1.24.7 Bastiaan Marsman: 1.25.2 Mary-Jane Beyer: 1.27.1 Sonja Pappot: 1.16.9 Monique v. Egsom: 1.17.8 Mariska Brienen: 1.17.5 Marjolein (3e), Jeanine (le), Tamara, Corina (2e), Lisette (le), Ronald (le), Bastiaan (2e) en Sonja (2e) verbeter den allemaal hun persoonlijke record! 100 meter Schoolslag: Op deze afstand werd er ook bijzonder goed gezwommen en er sneuvelden veel records. In de laatste serie moesten Monique, Annelieke en Sonja tegen el kaar zwemmen. Deze extra motivatie betekende voor monique een le plaats in een zeer snelle tijd, voor Annelieke een 2e plaats en voor Sonja een 3e plaats inhet eindklassement. De tijden waren: Monique van Egdom: 1.32.8 Annelreke Drujff: 1.36.1 Sonja Pappot: 1.36.4 Mariska Brienen: 1.42.2 Mary-Jane Beyer: 1.45.1 100 meter Vlinderslag: Deze technisch moeilijke slag leverde voor iedereen een persoonlijk record op. Deze resultaten waren: Anouschka Spelbos: 2.04.0 Annuska v. Drie: 1.29.6 Sebastian Borsje: 1.28.7 Bas v. Dorresteyn: 1.34.5 Antonio v.d. Hengel: 1.31.0 Xander Bremer: 1.29.1 Marco Brons: 1.224 Marco en Annuska haalden beide een 3e plaats. Volgende week zaterdag heeft de wed strijdploeg een wedstrijd in Doorn. Ook bij deze wedstrijd zullen er weer goede resultaten mogelijk zijn! Dat het schaatsseizoen nog niet ten ein de is blijkt wel uit het feit dat de Eem landschaatsers met nog een maand te gaan op jacht zijn naar klubrekords. In de afgelopen twee weken zijn er ver scheidende gesneuveld. Bert v.d. Weerd reed een 3000 m. in 4.37.5 min. ArieTreur kwam tot 5.12.9 min. Henk Hagen reed een 500 m. in 52.0 sec. en een 1500 m. in 2.375 min. Rob Admiraal reed resp. 48.2 sec. en 2.34.8 min. Voor Ruud Groenestein eindigde deze afstanden in een pers. rekord nl. 62.6 sec. en 3.08.2 min. Martin Baltus reed 2x een 500 m. De eerst keer verbeterde hij het klubrekord in 53.7 sec. Vervolgens eindigde hij in 54.5 sec. Mark Jansen finishte twee keer in 54.6 sec. en 55.7 sec. In Utrecht zijn de baankampioenschap- pen supersprint gehouden met de vol gende uitslagen: Margje Reiding reed 100 m. in 13.3 sec., vestigde op de 300 m. een pers. en klub rekord in 32.2 sec. en een 500 m. in 53.1 sec. Martin Baltus reed een pers. en klubrekord op 100 m. in 12.9 sec. even eens een pers. en klubrekord op 300 m. in 32.8 sec. De 500 m. eindigde 54.3 sec. Robin Baltus reed oo de 100 m. en 300 m. een pers. rekord van 11.9 sec. en 29.9 sec. Hij kwam op de 500 m. tot 49.8 sec. Edwin Groeneveld reed 100 m. in 11.5 sec. Op de 300 m. reed hij een pers. en klubrekord in 28.2 sec. De 500 m. ging in 46.3 sec. Bert v.d. Weerd reed resp. 11.3 sec., 27.2 sec., 44.4 sec. Afgelopen vrijdag stond er ook een 100 m., 300 m. en 500 m. op het programma met de volgende uitslagen: Peter van Marle: 12.9 sec., 32.4 sec., 50.5 sec. Marcel v.d. Dijssel: 12.3 sec., 30.2 sec., 48.0 sec. Bert v.d. Weerd: 11.0 sec., 27.0 sec., 42.7 sec. Edwin Groeneveld: 11.4 sec., 29.3 sec., 45.0 sec. Wim Kroeze: 12.3 sec., 30.0 sec., 48.9 sec. Op zondag 15 febr. worden in Utrecht de baankampioenschappen gehouden over de afstanden 500 m., 1000 m. en 1500 m. Van schaatsvereniging Eem- land zijn de volgende rijders en rijdsters uitgenodigd: Robin en Martin Baltus, Angélique v.d. Berg, Brenda Karssen, Mark Jansen, Edwin Groeneveld en Igor Zweers. Het nieuwe wegseizoen voor de ama teurselectie van Tempo-NKS begint ook dit jaar weer in Spanje. De selectie neemt daar deel aan de 10-daagse etappewedstrijd van de Costa Brava. Nadat vorig jaar de Tempo-renner Theo Franken de overwinning wist te behalen kreeg Tempo ook dit jaar weer een uitnodiging van Fiesta Tours om deel te nemen met een amateur-ploeg. De volgende Tempo leden gaan 13 fe bruari naar Spanje: Frans Berrens, Ar no van Boeyen, Erwin van Ginkel, Jim van Overbeek, Wim Veenendaal, Peter de Vos, Jos Ehlen. Als gastrenners gaan mee Gerben de Boer uit Dongen en de Engelsen Niels Hoban en Simon Coo- pe. Ploegleider is Jaap Coerman en de verzorging is in goede handen bij Jan Tromp. Nederlandse klassiekers Wat Tempo in voorgaande jaren nooit of bijna nooit is gelukt was het deelne men aan de vooijaarsklassiekers; voor deze wedstrijden is zo veel belangstel ling in Nederland dat Tempo uit de boot viel. Nu Tempo-NKS over meer middelen en goede kontakten beschikt, dankzij de sponsors, is het gelukt om in te schrij ven voor alle voorjaarsklassiekers. Tempo zal het district vertegenwoordi gen in de volgende wedstrijden: de Ster van Zwolle, Ronde van Zuid-Holland en in België de Waalse klassieker "Om loop van Rethieuz." Zaterdag j.1. zijn in de sporthal Ou denrijn in De Meern voorwedstrijden gehouden voor een plaats in de finale op 14 maart a.s. in Utrecht. deden 230 turnsters mee. het Rayon het Gooi en het Rayon de Vechtstreek waren samengevoegd. Als eerstenwa ren de meisjes in de leeftijd 13 en 14 jaar aan de beurt. Als eerste onderdeel brug ongelijk. Dit ging uitstekend. De smalle evenwichts- balk 10 cm breed, was wederom uitste kend, waardoor De Springbokken di rect al in de race zaten om de eerste plaats. De vrije oefeningen op muziek gaven geen problemen maar ook ande re verenigen bleven goed in de strijd zo dat De Springbokken bij het laatste on derdeel beslist niet mochten falen. Dit gebeurde niet: Vier prachtige sprongen brachten de Soester turnclub op het erepodium als tweede, zodat Mirjam van Oest, Anneke Bosman, Saskia v.d. Hoeven en Mariska Brons een uitste kende turatoekomst tegemoet gaan. In dividueel werden de volgende plaatsen bereikt. 3e M. v. Oest De Springbokken Soest, 29.90 p. 4e A. Bosman De Springbok ken Soest, 29.80 p. 5e S. v.d. Hoeven De Springbokken Soest, 29.75 p. 6e M. Brons De Springbokken Soest, 29.55 p. De volgende 3 ploegen plaatsten zich voor de finale: Nilo Loosdrecht, 91.10 p. De Springbokken 90.00 p. AST AS Almere, 84.40 p. In de tweede ronde kwam alleen Corina Fonteyn in de arena. Door ziekte kon wij hier geen ploeg op de been gebracht worden. Dat was jammer want ook hier hadden de Springbokken goed mee kunnen komen te meer omdat Corina met kop en schouders boven de rest uit stak en met ruim verschil individueel de eerste plaats voor zich opeiste, le C. Fonteyn De Springbokken, 32.70 p. 2e. A. Plooi Nilo Loosdrecht, 29.45 p. 3e E. Bos BG&SV Baarn, 28.80 p. In de derde ronde zelfs 3 ploegen van de Springbokken in de leeftijd 9-11 jaar. Het zou teveel zijn om hier een uitge breid verslag te maken. Wel mag hier de prachtige derde plaats van Wendy de Haan even genoemd worden. Het feest was kompleet toen na afloop bleek dat ook een ploeg van de Springbokken een plaats in de finale had gehaald. De volgende meisjes maken deel uit van de ploegen: Christel Wessels, Sascha de Raad, Marjolein Brons, Wendy de Haard, Brenda Dorrestein, Floortje Glaser, Ester van Oest, Lucinda van de Bosch, Marloes Neering, Wendy de Haan, Petra Melgert, Linda van Willi gen. De volgende ploegen plaatsten zich voor de finale: le Gems Maarssen, 91.85 p. 23 Nilo Loosdrecht, 89.60 p. 3e K.O. Naarden, 89.05 p. 4e De Springbokken Soest, 88.20 p. Ook in deze leeftijdsgroep zit talent ge noeg om de Springbokken in de toe komst de reeds goede naam op turnge- bied verder uit te bouwen. Eemvogels 1 kon jl. zaterdag de strijd om het kampioenschap beslissen door Victum, ook nog kampioenskandidaat te verslaan. In een spannende pot korfbal bleef de stand hangen op 8-8. Marco Kuil bracht na zeven minuten de openingstreffer op het scorebord: 1-0. Zes minuten later rondde hij ook een strafworp af, waarna Ton Kraaikamp vrij onder de korf kwam en 3-0 aante kende. Nog geen minuut later scoorde Saskia Smelt 4-0. Victum deed iets te rug uit een strafworp, waarna Hildo Krop de veilige marge van vier doel punten weer deed terugkeren: 5-1 (16e minuut). Jack Amersfoort scoorde voor rust nog uit een doorloopbal, waarna Victum de ruststand bracht op 6-2. Na de rust een ander beeld. Victum was niet bij de pakken neer gaan zitten en toverde binnen vijf minuten de stand naar 6-5. Jack Amersfoort rondde hier na een strafworp af, waarna Marco Kuil het laatste Eemvogeldoelpunt scoorde: 8-5. Met nog twaalf minuten te spelen mocht de wedstrijd niet meer uit han den gegeven worden. Victum wist ech ter keer op keer kleine kansjes te benut ten, ondanks het feit dat de Eemvogels probeerden op balbezit te spelen. Pas twintig seconden voor tijd scoorden de spelers uit Houten de gelijkmaker. Er is nog niets verloren voor de Eemvo gels; volgende week al verschijnt Desto 1 in Beukendal. Wordt deze partij ge wonnen, dan is Eemvogels 1 kampioen. Eemvogels 2 - Viko 4 Ook dit beloofde een spannende wed strijd te worden. Nadat Viko de score had geopend, bracht René Verschuren de stand gelijk met een kans achter de korf. Ingnd Mariens vergrootte de mar ge, waarna Viko 2-2 aantekende. René Verschuren scoorde hierna twee keer, eerst van afstand en daarna uit een strafworp. Viko scoorde hierna weer te gen, zodat de stand 4-3 werd. Ad Mid delkoop scoorde vlak voor rust nog 5-3. Na rust ging de produktie gestaag ver der. Viko kwam weer terug tot 5-5, waarna Ad Middelkoop uit een straf worp 6-5 aantekende. Viko kwam weer gelijk. Met nog vier minuten te spelen werd de wedstrijd zeer spannend. Viko maakte 6-7, maar Robert-Jan Smits maakte gelijk. Weer kwam Viko voor, maar nu bracht Ingrid Mariens de Eem vogels terug in de strijd. Met nog twee minuten te spelen zetten de ploegen alles op alles. Viko kwam voor met 8-9, maar in de laatste minuut scoorde René Verschuren zijn vierde treffer en bracht de partijen - terecht - op gelijke hoogte 9-9 Eemvogels 3 - Dindoa Wim van Rheenen was de eerste die een Eemvogeldoelpunt maakte. Dindoa had toen al twee keer gescoord, en zou nog één keer scoren voor de rust. Ook de tweede helft zou Dindoa het spel dic teren. Er werd vrijwel alleen gescoord uit strafworpen. Henk Friebel deed dat voor de Eemvogels, terwijl Kathja Rauch en Pieter Wimmers van afstand scoorden. De eindstand werd 4-9. Eemvogels 4 - Altius 7 Het laagste seniorenteam van de Eem vogels speelde een prima partij korfbal tegen koplopers Altius. Tot de stand 3-3 konden de vogels de Hilversum mers aardig bijbenen (doelpunten Ad v.d. Hoed, Frans Wisse en Alex Patti- hahuan), daarna rondde Altius de wed strijd af in een 4-6 zege. Het laatste Eemvogeldoelpunt werd gescoord door Ad v.d. Hoed (strafworp). Jeugd Reflex Jl, de kampioen uit Woerden kwam twee puntjes weghalen uit Soest. Ondanks erg goed spel van de Soeste- naren, verloren ze toch met 5-8. Uit blinkers Marco van Maanen scoorde in deze felle wedstrijd drie maal, terwijl JOhn v.d. Boom de resterende twee treffers scoorde. Eemvogels Dl, een aspirantenploeg die nog nooit gewonnen heeft, speelde tot achttien minuten in de tweede helft goed, en was zelfs door een strafworp van Ronald van Luytelaar op 1-0 geko men. De laatste minuten deden de Eemvogels echter de das om. Ze verlo ren met 1-2. Volgende week om 17.00 uur treedt Eemvogels 1 aan voor de kampioens wedstrijd tegen Desto 1.

Soester Courant | 1987 | | pagina 15