Schoeman Strater 1199.- 499.- uon BlJSi kom eens met Schoeman praten! Daar Vu>ml de\>rurö-" DeSoester Duinen Baarnse Belastingdienst geeft voorlichting bij invullen aangiftebiljetten NIEUW! NIEUW! Huis taxereÜ \dVude Enghe\ l. Soest 50 jaar geleden 12 februari 1937 - VAN ESSEN - THUIS IN HOMECOMPUTERS - VAN ESSEN - THUIS IN HOMECOMPUTERS - SONYMSX-1 PHILIPS MSX-2 HB 10p MSX-1 set Canon V-20 computer - THUIS IN HOMECOMPUTERS - VAN ESSEN - THUIS IN HOMECOMPUTERS - VAN ESSEN - WOENSDAG 11 FEBRUAR11987 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST BAARN Modelvliegtuigclub: 'geen overlast' Weinig geestdrift voor 'Vrije Vogels' KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. vraagt uw aandacht voor Bouwzaken Streekplan Utrecht Ontwerp - Hinderwet vergunning SOEST Geen parkeerverbod Spinet Buitenlampen gestolen Hinderwetvergunning Lid straatnaamcommissie DE VOORJAARS COLLECTIE IS BINNEN! (Emanuelle/ Moustache) vri jeti jdskled i ng Winkeldiefstallen Bel Strater 02155-16151 BAREETCAFE Straatversiering bij het bezoek van het prinselijk paar Teleurgestelde verloofde bedreigt meisje Arbeidsbeurs foto-film-uideo I computer/ O PHILIPS MONITOR NU DRAAILIER Royale eengezinswoning, bouwjaar 1978, met voor- en ach tertuin, vrijstaande berging en achterom. Indeling: hal met plavuizen vloer, toilet, meterkast, trapkast, open luxe eiken keuken met inbouwap- paratuur bestaande uit diepvries, koelkast, gaskookplaat, oven, af zuigkap en veel bergruimte. Doorzonkamer met parketvloer, balkenplafond en gedeeltelijk voorzien van dubbel glas. Verdie ping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, vaste wastafel en aan- sluitingsmog. 2e toilet, vaste trap naar zolder met 4e slaapkamer met dakraam en veel bergruimte. Oplevering in overleg. Koopsom: f 145.000,- k.k. LINDENLAAN Riant nabij het centrum, rustig ge legen helft van een dubbele vila (bouwjaar 1924) met rieten kap. In perfekte staat van onderhoud, ge heel gemoderniseerd, c.v., kap vernieuwd in 1982. Indeling: ruime hal met toilet en meterkast, grote L-vormige woonkamer 50 m2 met parket en open haard, grote luxe woon keuken voorzien van inbouwap- paratuurals koelkast, diepvriezer, elektrische oven, keramische kookplaat, vaatwasser, bijkeuken en schuur. 1e verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad en aparte douche, 2e toilet, vaste wastafel. Vaste trap naar zolder met 1 slaapkamer met vaste wastafel en veel bergruimte. De kelder is. ingericht als kantoor/televisie ruimte. Oplevering: in overleg. Koopsom f289.000,- k.k. LANGE BRINKWEG Uniek gelegen helft van dubbel woonhuis met apartstaande diepe garage, perfect van bouw en isolatie. Entree, hal, toilet, grote kelder kast, ruime zit/eethoek, woonka mer met open haard, open keu ken met koelkast, vrieskast, in gebouwde kookplaat, vaatwas- mach.; verd.: zeer grote badka mer met ligbad, aparte douche, 2e toilet, aansluiting wasmachi ne en droogtrommel, 2 grote slaapkamers, beide met vaste kasten en v.w., kleinere 3e slaapkamer. 2e verdieping: apar te c.v. ruimte, overloop met bergruimte, zeer grote zolderka mer met dakkapel, momenteel in gebruik als ouderslaapkamer. Kwaliteitsbouw. Incl. volledige vloerbedekking. Koopsom: f 229.000,- k.k. PR. HENDRIKLAAN Een bijzonder gunstig geleden appartement, in een perfecte staat van onderhoud. Het is gele gen in het flatgebouw Baarnstein nabij het station, de bossen, bus haltes en het winkelcentrum. Indeling: entree, royale L-vormige woonkamer, geheel voorzien van parket, badkamer, mooie slaapka mer met een vaste kastenwand. Onder het appartement bevindt zich een afzonderlijk gelegen ga rage, welke ook geheel verwarmd is, voorzien van elektra. Servicekosten f 379,— p.m. Koopsom f 250.000,—. k.k. Een NVM-makelaar. Waarom zou u met minder doen Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Hoofddorp, Leusden, Tiel en Veenendaal CDA, Partij van de Arbeid, Progres sief Soest en D'66 voelen er niets voor de modelvliegtuigclub 'De Vrije Vo gels' een vergunning (Wet Geluidhin der) te verlenen voor hun activiteiten aan de A.P. Hilhorstweg in Soest. Dat bleek vorige week tijdens de verga dering van de commissie Ruimtelijke Ordening waar Wil Stekelenburg (PvdA) informeerde naar het stand punt van het College van B. W. naar aanleiding van een schriftelijk verzoek, dat de modelvliegclub al in december 1986 indiende. 'De Vrije Vogels' schrijven bereid te zijn een demonstra tie modelvliegen te geven, die moet aantonen dat het geluid geen overlast veroorzaakt. De grootte van het terrein, dat de mo delvliegclub heeft gehuurd van een agrariër aan de A.P. Hilhorstweg, be draagt 100 x 80 meter. Daarbij is een parkeerterrein gedacht voor ongeveer 15 auto's. Op dit parkeerterrein wil de vereniging een verplaatsbaar onderko men plaatsen dat moet dienen als op slagruimte voor grasmaaier, aggre- graat, frequentiebord, brandblussers, etc. Het bestuur van de financiëel onafhan kelijke vereniging is van mening dat dit vliegterrein goed gekozen is, omdat 'dit gebied een concentratie van diverse sporten is: de ijsbaan en verschillende sportvelden in de omgeving." Wethouder G. Plomp (VVD) meldde dat het College nog geen uitspraak heeft gedaan, maar beloofde de opvat tingen van de commissieleden te zullen overbrengen. De verwachting bestaat dat de vergunning niet zal worden ver leend. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een overkapping, Postweg 27, Soesterberg (artikel 50 lid 8 der Woningwet); het bouwen van een personeelson- derkomen, Vedelaarpad 53 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning); het bouwen van een woonhuis Rees- poor, sectie G nr. 8193 ged. (artikel 11 van de voorschriften bestemmingsplan 3e herziening bestemmingsplan Over- hees); het plaatsen van een erfafscheiding Nieuweweg 53 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 12 februari 1987, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afd. I (kamer 23) te inzage. Overeenkomstig artikel 4a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maken Ge deputeerde Staten van Utrecht bekend dat het op 28 novemver 1986 door pro vinciale staten vastgestelde streekplan Utrecht met ingang van 10 febrauri 1987 voor een ieder ter inzage ligt. Het streekplan Utrecht kan worden in gezien: in de centrale bibliotheek van de grif fie van de provincie Utfecht, achter Sint Pieier 200 te Utrecht en tevens ter secretarie van alle gemeenten in de provincie Utrecht. Het streekplan wordt van kracht met in gang van 11 februari 1987. Nadere telefonische informatie kan desgewenst worden verkregen onder tel. nr. 030-582347. Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen (weigeren) op de verzoeken van: a. A. M. Jochem, Molenwiek 12, voor het oprichten en in werking hebben van een levensmiddelen supermarkt aan de Dalweg 75; b. Bouwbedrijf E. A. van den Hengel, voor het oprichten en in werking heb ben van een inrichting voor machinale houtbewerking aan de Veldweg 2c; c. J. Laseur, Beckeringhstraat 45, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het houden van paarden met de daarmee gepaard gaan de mestopslag (manége); d. Trio Transport B.V., voor het oprich ten van een inrichting voor het af- en overtappen van dieselolie aan de Amersfoortsestraat 26. e. A. Kaats, Laanstraat 76 voor het op richten en in werking hebben van een opslag ten behoeve van maximaal 100 m3 stalmest aan de Koningsweg; f. A. G. van Doorn, Dorresteinweg 72, voor het oprichten en in werking heb ben van een inrichting t.b.v. opslag van ruige stalmest in een voor dat doel op te richten gebouw aan de Dorresteinweg. De ontwerpvergunningen liggen vanaf heden 14 dagen ter inzage bij de milieu dienst van de gemeente, gebouw Ge meentewerken, kamer 17, op werkda gen van 09.00 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan (en bij de hulpsecretarie Soesterberg) tijdens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werpvergunning kunnen tot 25-2-1987 schriftelijk worden ingediend bij Burge- VAN GOYENLAAN Zeer goed onderhouden HOEK-APPARTEMENT op de vierde eta ge met uitzicht over de Engh. Indeling: woonkamer, keuken, bijkeuken, hal, toilet, douchecel en twee slaapkamers. Ruime berging op de begane grond. Gevraagde koopsom f 47.500,-. Bij een bruto inkomen van f 30.000,- hypotheek-kosten (rente aflossing) voor een hypotheek van f 47.500,-, netto per maand f234,77. VAN GOYENLAAN Op de tweede woonlaag een DRIE-KAMER APPARTEMENT (v/h 4) met berging op de begane grond. Indeling: entree, toilet, douchecel, moderne keuken, bijkeuken, woonkamer en twee slaapkamers. Dit pand verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van een nieuwe keuken, balkenplafond, nieuw sanitair en granolwanden. Gevraagde koopsom f 65.000,-. Bij een bruto inkomen van f 30.000,- hypotheek-kosten (rente aflossing) voor een hypotheek van f 65.000,-, netto per maand f321,26. DRAAILIER Moderne MIDDENWONING met c.v., berging en vrije tuin. Indeling: woonkamer met parketvloer, open keuken met eetbar, toi let en hal. Etage: badkamer met ligbad en tweede toilet, drie ruime slaapka mers. Zolder met vaste trap en grote vierde slaapkamer. Deze woning verkeert in perfecte staat van onderhoud en wordt op geleverd inclusief stoffering. Gevraagde koopsom f 149.000,-. Inlichtingen A.A. VAN BREUKELEN mgm nt Assurantiën Onroerend Goed MêRÊ j&SïÉi», Hypotheken M l_| \V\ Julianalaan 45 3761 DB Soest m Telefoon 02155-17962 Burgemeester en Wethouders hebben besloten geen parkeerverbod in te stel len aan het Spinet. Een bewoner van die straat had daar vorig jaar om gevraagd. Omdat auto's geparkeerd worden te genover zijn uitrit, betekent dat voor hem problemen bij het wegrijden. Het instellen van een parkeerverbod zou betekenen dat er parkeerplaatsen verdwijnen, die op zich best gehand haafd kunnen worden. Dat er nog steeds foutparkeerders zijn die de be kende uitwegproblemen veroorzaken vinden Burgemeester en Wethouders ook spijtig. Ingevolge artikel 83 sub c van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens is het verboden voor een uitrit te parkeren. Dit geldt on geacht de zijde van de weg. Op de vraag over het parkeren van ca ravans op de gezamenlijke parkeer plaatsen op de hoek Spinet/Citer heb ben Burgemeester en Wethouders meegedeeld dat een herziening van de Algemene Verordening Soest (A.V.S.) in voorbereiding is, waarin aan het par keren van caravans en dergelijke in de woonomgeving aandacht zal worden besteed. Om het innemen van openbare parkeerplaatsen te beperken, wordt ge dacht aan een regeling waarbij het ver boden is caravans en dergelijke langer dan vijf dagen op de openbare weg te parkeren. In de loop van dit jaar zal hierover meer duidelijkheid worden verschaft. De politie kreeg in het afgelopen week- einde twee meldingen binnen van ge stolen buitenlampen. De eerste kwam van de heer M. van het Vedelaarpad, de tweede van de heer Ten B. van de Hil- debrandlaan. meester en Wethouders. De ingekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indie ners niet bekend gemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op de verzoeken van a. B.V. Timmerfabriek 't Driftje, Driftje 6, voor het uitbreiden/wijzigen van een machinale houtbewerkingsinrichting aan het Driftje 6; b. Auto Rooy b.v., Soesterbergsestraat 2, voor het uitbreiden/wijzigen van een installatie tot het opslaan en verkopen van motorbrandstoffen Soesterbergse straat 2. De positieve beschikkingen liggen van af heden één maand ter inzage bij de mi- lieudienst van de gemeente, gebouw ge meentewerken, kamer 17, op werkda gen van 09.00 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan (en bij de hulpsecretarie Soesterberg) tijdens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden inge diend voor 11 maart 1987 bij de Raad van State, Postbus 20019 2500 EA 's- Gravenhage. Degenen die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Gevraagd De Straatnaamcommissie adviseert Burgemeester en Wethouders inzake de naamgeving van de wegen in de ge meente Soest. De commissie vergadert ongeveer drie keer per jaar, meestal aan het eind van de middag. Er staat geen vergoeding tegenover. Op dit moment is in de commissie een vakature voor wat betreft een Soester- bergs lid. Soesterbergers die belangstel ling hebben voor deze functie kunnen tot 25 februari a.s. schriftelijk reageren. Brieven moet men richten aan: de Se cretaris van de Straatnaamcommissie, gemeentehuis Soest, Steenhoffstraat 2, 3764 BL Soest. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Evenals vorige jaren zal ook dit jaar in de periode dat de aangiftebiljetten voor de inkomstenbelasting moeten worden ingevuld, door de Baarnse Be lastingdienst op ruime schaal voorlich ting worden gegeven. Wie er dus niet uitkomt kan de hulp inroepen van ambtenaren die voor u het gehele aan giftebiljet invullen en/of inlichtingen/ informatie/advies verstrekken met betrekking tot vragen over de aangifte inkomstenbelasting. De te verwachten grote toeloop van mensen die het biljet laten invullen en het voorkomen van wachttijden nood zaakt een afspraaksysteem in te stellen. Tijdens kantooruren (9.00 - 12.00/ 14.00 - 16.00 uur) kunt u telefonisch een afspraak maken (tel. 02154-15851 toestel 137 t/m 139). Soest/Soesterberg De gebruikelijke spreekuren in Soest en Soesterberg worden dit jaar gehouden in Honsbergen (Wiardi Beekman- straat) op 2, 9, 16 en 23 maart 1987. Degenen die gebruik willen maken van het spreekuur in Honsbergen dienen in de priode 23 februari t/m 28 februari in de namiddag telefonisch een afspraak te maken met de heer Van der Sanden (tel. 02155-10607). Van hem krijgt u dan datum en tijd door. Verder in de "Drie Eiken" te Soester berg. Ook hier wordt gewerkt met een "afspraaksysteem." De coördinatie be rust bij Mw. Becker, tel. 03463-1402. In de periode 23 februari t/m 6 maart ('s morgens) kunt u voor een afspraak bellen. De zittingsdagen zijn 10, 17 en 24 maart van 8.30 - 12.30 uur. Instructie bijeenkomst Vorig jaar zijn de instructiebijeenkom sten succesvol verlopen. Uit een gehou den enquête en gesprekkenregistratie onder ae deelnemers is gebleken dat deze vorm van voorlichting door het publiek bijzonder op prijs werd gesteld. Voor degenen die voor het eerst een in structiebijeenkomst bijwonen is het van belang te weten dat klassikaal voorlich ting over de aangifte wordt gegeven. Na het volgen van deze stoomcursus bent u in het algemeen gesproken redelijk in staat zelf het aangiftebiljet in te vullen. Dit jaar zijn we 3 sessies gepland voor (maximaal) 30 personen per sessie. De bijeenkomsten zijn: 12 maart 1987 aanvang 19.30 uur; 19 maart, aanvang 19.30 uur; 25 maart, aanvang 13.30 uur. Plaats: belastinggebouw Javalaan 1-3, Baarn. U dient zich van te voren aan te melden door tijdens de kantooruren te bellen 02154-15851 toestel 135. v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Uit de radio-tv-zaak van de firma G. aan de Van Weedestraat hebben onbe kenden vorige week vrijdag een autora dio-cassetterecorder weggehaald. De diefstal vond plaats tijdens de ope ningsuren van de winkel. P.H. deed aangifte bij de politie. Bij de sportzaak van de firma Van D. aan de Van Weedestraat werd vorige week een paar schaatsen ontvreemd. Het betreft een paar Noren, maat 44. Ook hiervan werd aangifte bij de politie Makelaardij o.g. Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu flO,- vanaf 17.00 uur Donderdag 12 februari Kerrypotje Vrijdag 13 februari Duitse biefstuk Maandag 16 februari Macaroni Dinsdag 17 februari Rollade Woensdag 18 februari Klapstuk met hutspot Zaterdag en zondag is er geen dagmenu ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★Ar* Woensdagavond werdin Hotel De Gouden Ploeg een bijeenkomst gehouden door het hoofdcomité van het groote Oranje-Lippe-comité met afgevaardig den uit verschillende Wijkcomité's. Aan de oproep voor deze bijeenkomst was door een zoo groot aantal personen gevolg gegeven dat de besproken zaalruimte te klein bleek. Doel dezer bijeenkomst was om te trachten door een onderlinge bespreking eenheid te brengen in de aan te brengen versiering en verlichting der straten ter gelegenheid van het eerste bezoek van het Prinselijk Paar aan de gemeente. In den loop der vergadering, welke geleid werd door den heer M. van Veeren, vice-voorzitter der V.V.V. Soest Vooruit, bleek dat zoo goed als de geheele route in totaal ongeveer 10 km. lang, zal worden versierd en geïllumineerd. Gedurende de verdere besprekingen welke een zeer geanimeerd karakter droegen, en welke nog werdén gevolgd door besprekingen der commissiele den onderling, bleek het mogelijk een zoodanige samenwerking tusschen de verschillende wijkcomité's te verkrijgen, dat hiervan inderdaad een zeer gun stig resultaat kan worden verwacht. Maandagavond wrra de politie ter assistentie geroepen naar de Nieuwstraat. Zekere H.J.D. uit Hilversum, die eenige tijd verloofd geweest was met een meisje uit Soestdijk, genaamd V., had een twistgesprek met zijn vroegere ver loofde. Tot tweemaal over dreigde D. haar met een dolkmes te zullen steken, dit heeft hij echter niet kunnen volvoeren. Wel heeft hij het meisje bij de keel gegrepen en kleine verwondingen toege bracht. De politie arresteerde D. Deze legde een volledige bekentis af. Nadat proces verbaal was opgemaakt is D. naar huis gezonden. Heden stonden 515 personen ingeschreven, warvan 21 vrouwen. Voor de verschillende ambachten gelden de volgende cijfers: 63 Losse arbei ders, 14 Chauffeurs, 9 Kantoorper. 44 Tuinders., 42 Schilders, 68 Grondwer kers, 49 Metselaars, 68 Opperlieden, 10 Stucadoors. DISKETTES 57, inch TDK DS-DD -10 st54.50 Wit DS-DD -10st22.50 37, inch TDK SS-DD -10 st82.50 TDK DS-DD -10 st118.50 Wit DS-DD -10 st79.00 DISKETTEBAKKEN 57, inch 40 st. met slot29.95 80 st. met slot59.00 37, inch 80 st. met slot... 34.95 PRINTERPAPIER 1000 vel, 60 gr. 12" X 240 mm31.00 PRINTERLINTEN Alle gangbare uitvoerin gen uit voorraad lever baar vanaf8.90 PRINTERS General Electric 399.- Citizen789.- Winkelcentrum "Hart|e-Zuid" Tel. 12874 groen kleur met RGB en 299.." scart699." Sanyo datarecorder samen

Soester Courant | 1987 | | pagina 5